K-report
 

Archiv do 30. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv do 30. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 07:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se tu nechci hádat, to opravdu nemá smysl. Jen dodám jedno - Zobrazovat údaje o zpoždění měla dle slov pana ředitele v nějaké tiskové zprávě světelná tabule do jednoho roku od nainstalování. Zrovna tak informace o vítězi Velké pardubické ve voze byly slibovány před rokem v tiskové zprávě panem ředitelem. Čili nejde z mé strany jen o rýpání, ale o připomínku nesplněných slibů...

Ale opravdu tato diskuse nemá smysl a asi tyto narážky nikoho nezajímají.
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 10:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzin: Máš pravdu, tato diskuze vážně nemá smysl.
Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28Tr Solaris.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 11:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počkejte! Honzin má sice občas názory poněkud zvláštní, ale např. v příspěvku 319 narazil na jednu podstatnou vadu na kráse a to na to, že DPMP vždy slibuje něco co není v jeho silách. A to myslím není zase tak mimo mísu.
MHD Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 11:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravák: jenže občas jsou ty příspěvky vysloveně bláboly. Kdo bude číst nějaký pitomý informace o vítězi Velké pardubické z roku 1880? To je zbytečný vyhazování peněz. A co se týče jmen, tak je to podle mě taky k ničemu. Dost lidí si kvůli maximální debilitě pamatuje jména Abracarabra a Good Morning, tím to končí. Navíc mně je jako cestujícímu úplně jedno jestli na zastávku přijede Fantome nebo Jessica, já jsem prostě rád, když to jede včas, v zimě je ve voze teplo a je ta jízda pohodlná.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5373
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 11:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr man: Ano to je určitě pravda. Taky mě nějak jména v podobně vítězu Velké Pardubické neoslnila. Já tím svým příspěvkem chtěl poukázat na jinou věc. Absolutně mi v tu chvíli nešlo o to co se slibovalo, ale proč se to tedy slibovalo.
MHD Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 12:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodně nemám v úmyslu se Dopravního podniku nějak zastávat, ale to co tu Honzin píše už je fakt moc. Připomínky k provozu beru, ale překopávat jízdní řády a psát kvůli tomu půlstránkové příspěvky do fóra nebo řešit změnu trasy poloviny linek, kde to prakticky nic neovlivní a nikdo to nečte, je úplně zbytečné.

Spíš teda nechápu jinou věc. Pokud si chce podnik vytvořit nějakou image, proč se jasně neřekne reklamní agentuře, že autobusy a trolejbusy s rychlými pruhy jsou nedotknutelné, pokud se najde jen jediný bílý autobus nebo trolejbus? Mně přijde, že je to ze strany Barth media schválnost, protože VŽDYCKY dostanou nejdřív reklamy vozy s pruhy a když jich není dost, tak se to pak projeví i na bílých vozech.

Sice je ten polep možná sám o sobě hezkej, ale jestli někdo najde jediný autobus nebo trolejbus s pruhy, u něhož není aspoň část polepu výrazněji poškozená, tak mu osobně pogratuluji, protože mně se to najít nepodařilo, jedině na autoškolácké C 934E, ale tu do toho nepočítám.

Tím, že se na autobus 183 a jemu podobné už několikrát doplňovaly pruhy, došlo k zbytečným investicím, které mohly být využity třeba právě na ty letáky o historii a původu jména toho daného vozu

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 15:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlášení z dispečinku: Kurz byl obsazen řidičem XY, který omylem přišel do práce, ač měl mít dovolenou...

Hlášení z kurzu 2451: Velká hustota provozu - furt někde stojim...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3399
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 07:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S kolegou Petráskem uvažujeme napůl nezávazně o silvestrovské jzdě historického trolejbusu. Limitující je především počasí - buď musí pořádně mrznout, nebo naopak musí být nad nulou a sucho, ve sněhové břečce nepojedeme. Na rozdíl od silvestru 2005 by to byla akce pro "zvané", nikoliv veřejná jízda. Proto předběžně sonduju zájem o takovouhle akci - jestli by jela 353 nebo 329 není určeno.

Silvestr 2005 je tady - http://trolejbus.cz/akce-20051231-silvestr.htm
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3400
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 16:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotoservis na zítra. Náš skvělý software umí exportovat data do x-formátů, ovšem většinou je výsledek zhola nepoužitelný. Takže jediný trochu normální je export do obrázku a tady je tedy zítřejší nasazení vozů. Jména a čísla řidičů jsou samozřejmě vymazána.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3401
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 16:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malá poznámka k té výpravě - poslední číslo u čísla kurzu rozlišuje platnost kurzu (3 - víkendy, 8 - víkendy + objížďka mostu u Tesly).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12312
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 17:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tom je úžasné zejména to "abecední řazení", takže za sebou jdou linky 1, 11, 13, 2, 3, 47, ... To by byl pro ten program takový problém seřadit to normálně podle čísel?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3402
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 18:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro program asi ne, spíš pro programátory :-)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12313
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 21:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=7020

Úplně dole je něco pardubického.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2009 - 16:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzin111: Nenechte se otrávit a slušným způsobem tepejte, do čeho uznáte za vhodné. Když to bude blbost, tak se nic nestane a když ne, tak třeba přispějete k něčemu pozitivnímu. Ty, kteří jsou DPMP nějak zavázáni prosím, aby si případné okřikování vždy promysleli dvakrát. Nesouhlas s konáním DPMP nemusí být nutně kacířstvím a případné mylné názory do slušné diskuse patří též. Koneckonců všem nám jde o to, aby se nám jezdilo co nejlépe.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 21:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes adrenalinový zážitek: Jedu si nejmenovaným Citelisem linky 88 u první tyče a von buch do semaforu. Copak o to, stane se, ale že z něho na několikátý pokus slezl couvaje do rozvášněné křižovatky už mi moc košer nepřipadalo.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3407
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 15. prosince 2009 - 21:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Railfort - dotyčný řidič byl policí odměněn pokutou 2000,- Kč a zřejmě také získá exkluzivní právo na zajímavý rozhovor s vedoucím mezi čtyřma očima :-)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 16. prosince 2009 - 06:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Co má vůbec řidič dělat? Na jednu stranu je hezké, že uvolnil brutální křižovatku a dovezl lidi do civilizace, ale asi měl na něm zůstat viset, co?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12334
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2009 - 15:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co má vůbec řidič dělat?

Volat dispečera, popsat mu, co provedl a nechat si poradit Hovory ve vysílačce se nehrávají a v případě nějakých pozdějších nejasností je možné dohledat, co kdo řekl nebo neřekl.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 21:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna reklamace k datům v IDOSu: Nedělně večerní spoj linky 23 sice má v zastávkovém JŘ upozornění o vánočním omezení, v IDOSu však ne, takže přijdu pozdě do práce a ještě z Čivic od 14ky do průmyslový zóny pěšky!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12339
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 21:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes cca. v 18 hodin praskl nějaký drát u rozjízdné výhybky Poděbradská. Trojky jezdily Nádraží - Polabiny, NAD zajišťoval bus 53, v úseku od Poděbradské dál uvázly 373 (11 v 17:40 od Globusu), pak nějaká 3 (17:44 od Globusu) a někde dál zůstala ještě jedna trojka odříznutá od světa.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 00:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pridavam neco z meho archivu jako vanocni bonus pro oziveni diskuze, sorry za tapetu, mate tam i par lahudek, jako napriklad zachycenou linku 7 u nadrazi CD, nebo pres Polabiny tocnu - upozornuju ze tyto spoje jezdily pravidelne, a hlavne hromadu cedulaku, 321 zachycenou na lince 2 misto bvykle 7cčky atd.

PS:Nema nekdo foto vozu 14Tr13/6 ( 349, 351, 357, 361, 362 )po dodani z vyroby jeste kdyz meli original lak z vyroby ne bilou a reklamy???














Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 16:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolejbusem číslo 13 cestoval mrtvý muž
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 21:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Solarisy 404 i 405 jsou předané do provozu a přes svátky by měly být nasazeny na linky, asi už zítra.
Pokud ve městě od začátku týdne postrádáte vozy 200-206, tak postrádáte správně. Důvod proč nejezdí se zcela jistě rozkecá i bez toho, abych to sem psal.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12340
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 09:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové jezevčíky hledejte na 501/551 a 1301/1351, to jsou ty garantované.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Simir007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 16:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud ve městě od začátku týdne postrádáte vozy 200-206, tak postrádáte správně. Důvod proč nejezdí se zcela jistě rozkecá i bez toho, abych to sem psal.

Co se týče mně, tak já je nepostrádám, jako cestující je nesnáším
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2225
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 11:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



První den provozu trolejbusu 404... (po kliknutí na obrázek otevřete fotky)

Nevíte náhodou někdo, jestli ráno vyjela i 405?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
MF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.6
Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 14:57:07    Odkaz na tento příspěvek  

A proč nejezdili?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3418
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 26. prosince 2009 - 00:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

405 má nějaký problém s dveřmi, ale jestli vyjela nebo to bylo už ve vozovně to nevím. Dneska navíc 405 sponzorovala svým palubákem sourozence číslo 404, jejíž počítač upadl do stadia zelené smrti (zelený displej se šipkou uprostřed a nic víc).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12344
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 26. prosince 2009 - 04:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

405 docela určitě jezdila ve středu po poledni jako zkušební jízda, řídil jí její nový majitel.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 26. prosince 2009 - 10:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Info přímo z dispečinku - 405 vyjela 24.12. na 1301, ale po 40 minutách byla stažena (závada na dveřích).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice Honzinovu kritiku občas neschvaluju, ale v jedné věci s ním souhlasím.

Dnes mi končila platnost 120-denní jízdenky, tak jsem šel na předprodej, že si ji o stejnou dobu prodloužím. Tam mi bylo řečeno, že to nejde, že si musím koupit sedmidenní za 70 Kč. Jediné, co jde přes začátek roku je 30-denní. Nebylo tu náhodou už jednou řečeno, že se časové jízdenky budou moct prodávat i přes přelom roku? Týdenní a 30-denní jsou docela slabá nabídka, nemyslíte?

Jen tak mimochodem, kolik dnů má jeden rok v Dopravním podniku? Já ať se snažím jak chci, tak běžný kalendář ukazuje 365, případně 366 dnů. Když si kupuju časové jízdenky, tak z toho pokaždé vyjde jen 360. To je ze strany DPmP cílený podraz, aby se z lidí vytáhlo více peněz? Nebo nevědomost daná tím, že všichni v DP mají zaměstnanecké výhody nebo jezdí autem, takže něco jako časové jízdné nepotřebují? Mně těch 5-6 dnů občas docela chybí a kvůli tomu vznikají právě ty problémy s jízdným přes přelom roku. Kvůli debilitě některých principů nebudu platit jen tak 70 korun nebo jízdné přes elektronickou peněženku. Chápu, že pro pracující lidi není 70 korun moc, ale pro mě jako studenta je 70 korun suma, kterou mi nikdo jen tak nedá.

Mohl by mi teda někdo říct, jestli se tohle vůbec dá a bude řešit? Případně, jestli by k něčemu bylo napsat tohle do oficiálních stížností, aby se to už konečně řešit začalo?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4968
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 18:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mě taky zajímalo, proč to nejde v Pcích, když na prakticky stejným systému tady na západě s tím není nejmenší problém.
Sebenesmyslnější údaj, je-li zadán v příslušné tabulce, nemůže být nesmyslem, protože slouží k manažerskému rozhodnutí.
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je krásné, to si neodpustim. Pokud vim, studentská sleva je dotována státem, abi mohli studenti jezdit do školy a vzdělávat se. Takže já bych se tedy moc nevstekal že mi přes vánoce 5 Dní chybí. Nebo snad kolega chodí do školy i přes prázdniny? ( jestli ano, pak se hluboce omlouvám ). Já bych tedy na dráze či u connexu a pod. o prázdninách se studentskou slevou fakt nepochodil..
Ps: Očekávám, a jsem smířen s tím, že mě zde teď ostatní za můj příspěvek ukamenujou.
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavle, student seš od 1.9. jednoho roku do 31.8. dalšího roku...

Tenhle problém se ale netýká jen studentů, ale všech.

Edit: když už jsi mluvil o linkové dopravě, tak tam se mluví jen o červenci a srpnu, což je vcelku pochopitelné. Jestli ti vadí studentské výhody, tak si můžeš o prázdninách platit zdravotní pojištění z vlastní kapsy, já budu dál rád, když ho za mě bude platit stát.

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr-mánku, viděl si někdy studentskou průkazku na čd a connex? Je tam třeba takové políčko, které říká: platí jen v pracovní dny. ( máš nárok na jeho přeškrtnutí, jen, jsi-li na intru a pod. ) to ty ale jezdíš na studentskou neděle, svátek. Ale hádat se tu nebudu
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co do toho taháš ČD a linkovou dopravu? Já jsem psal všeobecně o jízdném DPmP, což se týká nejen studentů, ale všech co si kupují časové jízdenky. Klidně to bez MHD vydržím, ale vydrží to lidi, kteří musejí 30.12. do práce? Spíš se na nějaké řešení problému vys...., protože jim to za to nestojí!
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 52703
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ono těch 5-6 dní u občanských nechybí? Kdyby šlo koupit šalinkartu i přes přelom roku, tak ať, ale takhle je to docela podraz.
Nebo u občanských je to snad jinak?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 20:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Chybí, právě proto o tom píšu.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4971
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 21:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P358 + TrM - studentská sleva (-25 %, oranžová průkazka) o hlavních prázdninách normálně funguje (viz vejšky a nejrůznější organizovaný školní praxe), nefunguje jenom podstatně výhodnější žákovská (-66 %, modrožlutá průkazka), ale zase držitel žákovskýho průkazu má automaticky nárok na poloviční jízdný (kdekoliv i během roku, ne jenom na uvedenou trasu). Ale to je v rámci MHD úplně jedno, protože tady se to dělá jinak (studenti mají leckde při předložení nějakýho dokladu o studiu nárok na poloviční jízdný) a dopravci to zvlášť neproplatí kraj.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Sebenesmyslnější údaj, je-li zadán v příslušné tabulce, nemůže být nesmyslem, protože slouží k manažerskému rozhodnutí.
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 22:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr K: no já teda nevim, ale já mám asi hybrida, páč mám žákovskou a je oranžová.

Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 22:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: To mi řekni, jak o hlavních prázdninách funguje, když je tam položka do 30.6.
Pavel 358: Ona je ta druhá taky žákovská, jen je tuším do 15-ti.
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
--> 1909-2009 ... 100 let MHD v Jihlavě
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12352
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 22:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám za to, že oranžová průkazka v červenci a v srpnu neplatí. A pak mám pocit, že žákovským průkazem těžko dokážeš nárok na poloviční jízdné, když ti bylo víc jak 15.

Další věc je ta, že někteří pracovníci v dopravě tomu houby rozumí, mě nechtěl v září 06 průvodčí uznat studentský průkaz platný od 10.05 do 9.O6 s tvrzením, že je z loňského roku - a když jsem se oháněl tím, že na vysoké škole začíná školní rok v říjnu, odzbrojil mě tvrzením, že tady jsme na dráze a na dráze začíná škola v září a končí v červnu.

P.S.: Těš se na další hlášení na téma "cestující má poloviční jízdenku a když revizor po něm chce, ať doloží, že mu ještě nebylo 15, cestující mu podá občanský průkaz." Podepsán bude revizor 09.

Tak to je krásné, to si neodpustim. Pokud vim, studentská sleva je dotována státem, abi mohli studenti jezdit do školy a vzdělávat se.

Mícháš jablka s hruškami. Stát dotuje studentskou slevu pouze na železnici a v linkových autobusech (výše slevy je pevně dána), kdežto tarif MHD určuje město a to se taky může zcela dobrovolně rozhodnout, komu bude poskytovat slevy a v jaké výši. Takže pokud se město rozhodne, že odteď budou mít slevu 30 % všichni fotbaloví rozhodčí, bude to tak. (Aby mě tu někdo nenapadnul, dodám, že některé slevy se povinně poskytovat musí, ať město chce nebo nechce, ale to je zas jiná kapitola.)
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2990
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 22:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc to s MHD nesouvisí, ale dovolím si vložit příspěvek k ŽP.

je žákovské jízdné do 15 let a 15-26. Dřívě byly obě průkazky modro-žluté, rozlišené jen inverzně rozloženými barvami.
Od cca 2003? Se začala vydávat oranžová pro studenty "15-26" (stále se jmenuje žákovská) která je brána jako mezinárodní.
Velikost slevy je dána CVMF.
Ty staré studentské jsou uznávány do "vyprodání zásob" Dříve se muselo přeškrtnout políčko, aby platila i v So/Ne, dnes se přeškrtává, pokud jezdím denně. To jen na okraj.

Žákovské jízdné je možno využívat (dle platnosti průkazu) od 1.9. do 30.6. Tj. o všech prázdninách, kromě hlavních.
průkaz na ŽJ ->15 je platný na 4 roky, 15-26 jen na rok.
Je platný jen v trase na něm uvedené. Tj. z místa bydliště do školy. Jinak je neplatný a v případě přepravní kontroly hrozí postih. Ten hrozí i v případě, že je průkaz neplatný, pak se i průkaz zabaví.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 22:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak to je (stačí, když se podívám na svoji).
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 22:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: tak jsem přišel trochu s křížkem po funuse, ale neva.

A myslíš jako:
Rev.: "Máte aspoň nějaký průkaz na prokázání věku, že máte nárok? Třeba OP?"
Cest.: "Ano, tady ho máte"
Rev.: "Tak to bude s příplatkem"

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5324
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 23:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono je kolikrát napsáno "Sleva pro děti 6 - 15 let" a někteří to z toho textu pochopí jako že včetně toho 15. roku, i když ve skutečnosti to je 6 - 14 (teď netvrdím, že je to tak napsáno u DPmP, ale setkal jsem se s tím již).
WEB o MHD v HK (přes 485 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 23:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nárok na žákovské jízdné

Žákovský průkaz platí jen po dobu trvání školního / akademického roku, vyznačeného školou, mimo měsíců červenec, srpen a pouze z míst a do míst v něm uvedených. Klienti STUDENT AGENCY mohou žákovských slev využít i během letních prázdnin (červenec, srpen)!


Jezděte se Student agency a bude vám studentská průkazka platit i o prázdninách

To mi řekni, jak o hlavních prázdninách funguje, když je tam položka do 30.6.

Tam si každý může napsat co chce, když mu to škola i dopravce potvrdí - já tam mám z výše uvedeného důvodu 31.8.2010
Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28Tr Solaris.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 23:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je sice krásný, že se tu zabýváte studentským jízdným, ale nějak v té záplavě příspěvků zaniká ta původní podstata věci, proč jsem to sem vlastně psal...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2009 - 23:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně by to taky zajímalo. V čem je problém? Jaký je rozdíl mezi 30-ti a 120-ti denní časovou jízdenkou? Proč jedna lze zakoupit přes přelom roku a druhá ne? Nějak mi to nejde na rozum...
Dále - pokud se rozhodnu kupovat si 120 denní kupony, tak jak říká Láďa - vždy mi budou dny chybět. Stejně také pokud se rozhodnu pro desetiměsíční průkazku a dvě 30 denní na prázdniny - zase dva dny chybí. Nešlo by toto nějak ošetřit, například přidáním dvou dnů platnosti ke každé časové jízdence? Možná by to bylo praktické i z důvodu front na předprodejích.
A když jsme u tarifu a jízdenek - uvažuje se o zavedení SMS jízdenek? Velmi jsem si je v Praze oblíbil, myslím, že si je cestující oblíbí - mobil má každý vždy po ruce a většinou funguje (na rozdíl od automatů na jízdenky...poslední dobou jsem s nimi ale problém neměl). Jen nevím, jak to nastavit na náš tarif s počtem ujetých zastávek...

(Příspěvek byl editován uživatelem Škoda_solaris.)
Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28Tr Solaris.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7147
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 08:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pár upřesnění k těm žákovským průkazům (i oranžový se tak jmenuje). Tento typ slev se poskytuje od 1.9.2004. Zhruba první rok byly průkazy stejně barevné, lišily se jen vrchním proužkem, do 15 žlutý, nad 15 modrý. Oba měly v pravém dolním rohu kladiva, pokud je škola neškrtla, platil průkaz jen v pracovní dny (tedy i o svátcích a "malých" prázdninách měli "děti" smůlu). Pak některou chytrou hlavu napadlo, že oranžová barva a anglický text je více cool, tak se udělal nad 15 let oranžový průkaz, který má vpravo dole "logicky" napsáno platí v so - ne. Pokud škola nepřeškrtne, platí kromě hlavních prázdnin, pořád. Původně tyto "studentské" průkazy platily do 30.6. Ale protože velké množině studentů nevyhovuje mít dlouhé prázdniny a touží si je zpestřovat zkouškami, přišel nový pokyn, že platnost může být podle akademického roku dané školy.
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 11:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že pokud si přečtete nové tarifní podmínky, je to snad jasné. Možnost kupovat si časové jízdenky přes přelom roku bude. Podmínky platí rozhodnutím Rady města od 1.1.2010. Vzhledem k technickým možnostem nebylo možné to zajistit dříve a už jsem to tu jednou psal.
Taky tu někdo správně napsal, že studentská nebo žákovská sleva by správně měla platit jen ve dnech školního vyučování. To že je to u nás jinak, je jen rozhodnutím dpravce. Také bych chtěl upozornit na to, že slevu sice nařizuje cenový výměr MF, ale kompenzuje ji jen linkovým dopravcům a ČD, nikoli městům a MHD. Je to věc, která je rozhodně nespravedlivá a všechny DP usilují o změnu tohoto výměru. Jestli Vás to zajímá, tak tento výměr připravuje všechny městské DP v ČR ročně o 1.95 mld Kč !!! na třžbách, které nikdo nekompenzuje a musíme si s tím poradit.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 12:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HQ: Mohl bych se jen zeptat, kde jsou ty tarifní podmínky k dispozici? Na webu DPmP jsem našel pouze tohle:

"3. Platnost všech časových jízdenek s denní, platností je od požadovaného data platnosti dle požadavku cestujícího zadaného v okamžiku prodeje. Platnost jízdního dokladu vobdobí nákupu nesmí svou platností překročit termín vyhlášení nových tarifních podmínek nebo konec kalendářního roku svýjimkou seniorpasů a desetiměsíčních časových jízdenek pro studenty a žáky."

Žádné jiné tarifní podmínky jsem tam nenašel... A jak se tu řešilo to studentské jízdné, tak to je trochu jiný problém, který vůbec nesouvisí s tím, co jsem původně psal, jen Pavel 358 musel osobně zaútočit...

Jen tak mimochodem, kdysi jsem měl ještě jeden problém a to, že jsem si chtěl koupit na prosinec nějakého roku 30denní jízdenku a paní na předprodeji mi vnucovala cenu platnou od 1.1. následujícího roku, která byla samozřejmě vyšší než ta původní.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 14:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...... má omluva - tyto podmínky nemohou být na webu, když ještě neplatí. ustanovení se změní takto :

1. Platnost všech denních časových jízdenek je od požadovaného data platnosti dle požadavku cestujícího zadaného v okamžiku prodeje. Platnost jízdního dokladu v období nákupu může svou platností překročit termín vyhlášení nových tarifních podmínek nebo konec kalendářního roku.

Samozřejmě, že tam pak ještě bude ustanovení o tom, jak se bude prodávat ČJ, když se bude přes přelom roku měnit tarif.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3425
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 14:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, v t-404 už byl po zařazení vylepen rovnou ceník na rok 2010 a náhodou jsem si všiml, že je tam uvedeno jízdné roční, ale také přímo 365-ti denní. Nevěnoval jsem tomu větší pozornost, ale rozhodně jsou tam změny proti roku 2009.
Jirka
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12353
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. prosince 2009 - 19:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A myslíš jako:
Rev.: "Máte aspoň nějaký průkaz na prokázání věku, že máte nárok? Třeba OP?"
Cest.: "Ano, tady ho máte"
Rev.: "Tak to bude s příplatkem"


Já to zažil jednou v Sokolově a tam to vypadalo takhle: Do Citelisu nastoupí revizor (číslo 08) a jedna slečna mu předložila poloviční jízdenku.

Rev: "A máte na to nějaký doklad, že vám ještě nebylo 15?"
Cest: "A jaký doklad?"
Rev: "No třeba nějakou průkazku z pojišťovny, žákovský průkaz, občanský průkaz, ..."
Slečna tedy předložila občanský průkaz, tím doložila, že jí už bylo 15 a že je revizor oprávněn udělit jí pokutu, což tento vzápětí učinil. Inu, za blbost se platí. (Zatímco to revizor se slečnou sepisoval, tři její kamarádky vystoupily zadními dveřmi, nastoupily znova předními a šly si koupit nové jízdenky. Proč asi?)
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 13:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno nejlepší do roku 2010 všem diskutujícím!

Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28Tr Solaris.
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 15:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od ledna 2010 bude trvale přeložena zastávka Svítkov,Kostnická ve směru Svítkov,škola mezi most přes Bylanku a budovu ÚMO Svítkov...
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 19:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo fotek z dneška :


Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28Tr Solaris.
Trpiš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.97.112
Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 19:55:19    Odkaz na tento příspěvek  

je na Zborovském náměstí oblouček pro jízdu trolejbusem Demokratické mládeže -> Nemošická? děkuju za odpověď
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3430
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. prosince 2009 - 20:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981