K-report
 

Archiv do 13. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Trať 220/221 » Archiv do 13. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 23:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F:
Nějak jsem se v tom zamotal. Některé tunely na 220 se plánují s takovým průřezem, že by se z 160 na 200 Vk daly jen "rekolaudovat"? Kolik by na nich pak mohlo být Vvýj např. pro právě teď (ne někdy za 20 let) ke koupi vyjednávané RailJety?

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 23:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k té R3 a R4 připomínám, že dnes jezdí SA Knížecí - ČB za 2:20 zajížďkou po R4 přes Písek, a autem je to z Hlaváku do ČB za 1:50 už dnes po I/3 (150 km).
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 00:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: no, zajet na z větší části "běžné" silnici se spoustou obcí (a třeba i 70 okolo Benešova) průměr 80 km/h se mi tedy zdá docela silná káva. Snad leda tak v sedle...
Aspoň já jsem párkrát zažil přískoky z nad Mrače až na Tužinku.
Nebo jsem naivní, předpokládám-li dodržování rychlostních limitů...? Ovšem pak zas nedává smysl jakékoliv srovnávání.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12941
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 01:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: s těmi limity mám obavy. V noci se to bohužel dá ujet velmi rychle (ale ve dne při slabším provozu také), taky už tam bylo kolik nehod při vysoké rychlosti. Ehm, osobně jsem mezi Mirošovice a Benešovem jako spolujezdec zažil dosažení rychlosti 190 km/h, ani jsem nestačil protestovat, jak k tomu došlo rychle a hlavně snadno, ta silnice to svými parametry na několika místech umožňuje. A když člověk relativně často zažívá, jak na normální silnici, kde je 90 km/h, jede zařazen v koloně rychlostí 110 až 120, tak nevím nevím.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 01:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Kdepak, v tom to není, Poborskiiiho drak by tam byl tak za hoďku. Jde o to, že čtvrtina trasy už je na 130 km/h, a ty obchvaty dělají své.
Koridor na (občas a jen pro máloco - spíš nic) 160 prostě nevypadá na "dohnat a předehnat", ale spíš na "neztratit stopu".

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 06:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I mezi Veselím nad Lužnicí a Budějovicemi se po silnici dají trhat rekordy. Vždyť je to téměř celé dálnice v polovičním profilu...........
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 07:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen se zeptám: O kolik by byla kratší jízda mezi Benešovem a Č.B., kdyby byla trať stavěna na 200 místo na 160? Uvažuji zastavení ve Veselí, v Soběslavi, v Taboře a v Olbramovicích. Můj odhad je, že ne více, než o 10 minut.
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.111.10
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 07:48:10    Odkaz na tento příspěvek  

K jízdním dobám po silnici z Prahy do ČB zapomínáte podstatnou věc - ty časy jsou za podmínky hrubého porušování předpisů.
Pokud to v té rychlosti stihnete, sledujte množství pomníčků podél silnice (i když jich bylo dost již odstraněno).
Asi před rokem jsem v Mirošovicích naložil stopaře, cestou dal řeč o tom, že jedu poměrně pomalu (obec 50, mimo 90/130). Tak jsem mu od Miličína začal ukazovat, kde všude jsem za ta léta osobně viděl nehody + ty další pomníčky. Když jsme se v Plané n.Lužnicí loučili, už moc nemluvil.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 07:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Můj odhad je, že ne více, než o 10 minut.
Kde by se vzalo 10 minut - zjednodušíme-li to, tak 100 km dvoustovkou je 30 minut a stošedesátkou je to 37,5 minuty, přičemž z toho rozdílu ještě kus užerou rozjezdy a brzdění.
Můžeme samozřejmě spekulovat, že kdyby se trať stavěla "na 200", tak by se některé úseky s V<160 udělaly rychlejší, než kdyby se dělala "jen na 160", a pak by rozdíl mohl být větší.
Ovšem v prvé řadě by vlaky jedoucí dvoustovkou stavěly leda tak v tom Táboře a nanejvýš (ale kdoví jestli) v Lustige-Zwischenbrücke. Na Soběslav a Olbramovice rovnou zapomeň, stačí se podívat na 010, kde v Poříčanech a Pečkách staví leda tak spěšňák a leckteré "lepší" rychlíky projíždí i Kolín.
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 09:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před půl osmou jsme se v Hostivaři míjeli se soupravou muzejních Bpjo (taženo nevím čím, viděl jsem jen skrz odvrácená okna panťáku) mířících ven z Prahy. Víte někdo, prosím, o co se jednalo, kam souprava směřovala? Díky
Mik
Moderátor

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 09:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šimek : Ta souprava byla ve složení T478.3101 + AB + Bpjo a jelo to do ŽOS Č.Velenice

www.trainfoto.eu
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 09:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LK: ty časy jsou za podmínky hrubého porušování předpisů.

Jak které. Na 1:50 jsem počítal průměr na dálnici tuším nějakých 116 km/h (kdo by se honil žejo) a jinde 73 km/h.

Dobráky, co po dálnici jezdí 160 a po obci 75 nepočítám, to totiž nebudou statisticky významní potenciální cestující.

Ad pomníčky:
Svatá pravda.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 13:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12942
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 14:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

644: 363.086 + A + 4*B, stále bez hytláku
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3491
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 15:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem v prvé řadě by vlaky jedoucí dvoustovkou stavěly leda tak v tom Táboře a nanejvýš (ale kdoví jestli) v Lustige-Zwischenbrücke.

Však ne nadarmo v následujícím dokumentu uvažuje jeho autor při snaze dosáhnout SJD 90 minut z Prahy do Budějc jen se zastavením na Zahraďáku, v Táboře a v Budějcích.

application/pdfNávrh provozního konceptu pro trať Praha hl. n. - České Budějovice; autor: Milan Kříž; zdroj: před časem náhodou vygoogleno, ale teď už se mi to nedaří znovu najít
KonceptPrahaCB.pdf (340.4 k)


Autor se snad nebude zlobit, že jsem to zde zveřejnil.

Edit:
Tak zdroj je spolu s dalšími soubory zde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 15:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:
Hezká úvaha (i když vstupní předpoklady jsou z dnešního hlediska hodně náročné).
I když nevím, proč autor tak šíleně podsekl rychlost po D3. Když odečtu nějakých 35 min na napojení v Praze + ČB, tak vychází po D3 rychlost 79 km/h. To asi stěží.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 17:22:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel 1116
Zatím je otevřené, jaký profil budou mít tunely Nemanice - Ševětín (Hosínský a Chotýčanský). Všechny ostatní určitě na 160 km/h.
Gguest
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 18:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mě skutečně zajímalo, jak dlouho bude ještě ta cedule rozbitá. Už je to 5 let? Nebo 10?

Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 18:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

18:47 Hostivaří na jih 2x363+751+3xkont+nějaký Bc+mix
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 19:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F:
Dík za info.
Před nějakým časem jsem získal dojem, že Nemanice - Ševětín je spíš zabitej úsek. Nebo se přeci jen bude dělat? (No, možná je pořád předčasné se ptát. Krýze ještě neskončila a teď praskla řecká bublina...)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Gguest
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 19:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tomu říkám rekonstrukce... světýlka nikde... páčky na vysunutí sedadla nikde... tak aspoň že už to po tom roce tak nepáchne tím ředidlem...

Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 20:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je tak, když přijde do vlaku blbec...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12944
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 21:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 655: 363.127 + 3*B + A a z Prahy s +22, ze Strančic po 2.TK dohání osobák jedoucí po 1.TK
---
Krom téhle bez hytláku, tak ostatní soupravy dnes byly šestivozové, 206/207 sedmivozová, 100 už osmivozová cca dle řazení.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12945
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 21:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn: to byl 65811, jinak po 20. hodině jel odklonový manipulák z Dobříše (přes Vrané, Týnec, Čerčany) v čele se zamračenou (+ cca sedm vozů), ve Strančicích ho předjížděl IC 100.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 21:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Nezapomeň, že po 010 toho jezdí daleko více. Minimálně 3 x tolik a v různě rychlých vrstvách. A kraj kolem trati 220 je od Benešova na jih oblast, kde lišky dávají dobrou noc. Jediné větší město mezi Prahou a Č.B. je Tábor. Benešov je totéž, co třeba Ústí nad Orlicí. A za Č.B. na jih už nic není...........

Čili pro trať Praha - Č.B. i po koridorizaci bude úspěchem mít celodenní hodinový takt rychlých vlaků se zastávkami Benešov, Olbramovice, Tábor, Soběslav, Veselí. A pro ty nemá rychlost 200 km/h valného smyslu. Když jsem se ptal, jak by se projevil rozdíl mezi 160 a 200, tak jsem předpokládal, že je to rozdíl minimální.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3607
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 22:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: No, já bych ty ekvivalenty viděl trochu jinak:
Benešov = Kolín (končí tam příměstská),
Olbramovice = Moravany (lokálka s prakticky nulovou nákladní dopravou, ba i blízkost k Benešovu resp. Pardubicím),
Tábor = Pardubice (velké město, křížení s nikoliv bezvýznamnou regionální tratí),
Soběslav = Český Brod (trochu větší město, žádná přípojná trať)
Veselí = něco jako Choceň nebo Ústí.

Prostě v Olbramovicích a Soběslavi nebude stavět nic rychlého, není důvod. Tábor je jasně ano, Benešov skoro ano a Veselí je na hraně.
Jinak při uvedené hustotě zastavování by se rozdíl mezi 160 a 200 smrskl na pár nepodstatných minut (a třeba Bene-Olbra ani půlminutu) mínut, zato spotřeba energie by narostla přímo zoufale.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6637
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 22:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Soběslav bych přirovnával spíš tak Mohelnici, Blansku nebo tak něco. Český Brod je na trase S-ka, což Soběslav není ani omylem. ČeBrodu by mohly odpovídat tak Říčany.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12948
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 22:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: To taky nesedí. Olbramovice krom lokálky mají za zády ještě cca čtyřtisícové Votice. Český Brod sice nemá přípojnou trať, ale má množství přípojných autobusových linek PID. Soběslav zas nemá jinou šanci než dálkové vlaky, jelikož kraj ty regionální téměř zrušil.

(Příspěvek byl editován uživatelem poborskiii.)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 07:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Tábor má 36 tisíc obyvatel. Srovnávat ho se stotisícovými Pardubicemi, které mají blízkosti další stotisícové město (H.K.) a celkem velké město (Chrudim, 23,5 tis. obyvatel), chce dost velkou dávku odvahy.

Veselí nad Lužnicí (6,6 tis. obyvatel) má sotva polovinu obyvatel, co má Ústí nad Orlicí (15 tis.). Tady to může trochu zachránit Jindřichův Hradec (22,3 tis. obyvatel).

Jediné, kde jsi se nesekl, je srovnání měst Soběslav a Český Brod (oba okolo 6 tisíc).

Takže: Navždy zůstane hodinový takt vlaků Praha - Č.B. se zastávkami Benešov, Olbramovice (busy z Votic a Sedlčan), Tábor, Soběslav a Veselí nad Lužnicí. Na jinou rychlou vrstvu tu je moc málo velkých sídelních celků, respektive krom samotných Budějovic a s přimhouřením oka i Tábora tu nejsou žádné. To je bohužel fakt.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že Hajnej správně srovnával města podle jejich "funkce", s tím, že velikosti sídel jsou na 220 několikrát menší, než na 010.
Další věc je, že po dokončení D3 může být klientela ČB/Tá - Praha (odtud tam - žádné a přech - je to drtivá část cestujících) velmi citlivá na prodlužování jízdních dob. Může se stát, že těchto "pár" zastávek způsobí, že odejde z dráhy pryč a ve vlacích zůstanou jen cestující do/z těchto děr, kteří ale vlaky neuživí.
Klidně bych si dokázal představit špičkové posily (v taktu po hodině s příjezdy do Prahy mezi osmou a desátou a odjezdy mezi třetí a šestou odpoledne, v opačném směru taky něco, v tom skvěle ztaktovaném Švýcarsku mají takové posily taky) k tomu hodinovému taktu R a nebo i úplně jiný model dopravy ve špičce a mimo špičku.

Olbramovice bych řešil podobně jako Moravany. S R projet, cestující z Votic navážet ne do Olbramovic, ale do Benešova a Tábora. Stejně si jednou přestoupit musí, tak proč ne takto. Navíc se tím zatraktivní hromadná doprava mezi Voticemi a Benešovem, protože se zahustí počet spojů - spojí se proud lidí z Votic do Benešova a z Votic do Prahy. Sedlčany buď vozit busem do Benešova přes Neveklov a nebo ten bus ve špičce rovnou zahnout po D3 do Prahy. Přece jen, Sedlčany jsou už od 220 dost daleko.
Kdyby se KFJB postavila přes město Votice, tak bych o zastavení ve Voticích nepochyboval.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3609
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Pokud je poptávka jen na jednu rychlou vrstvu, pak nemá smysl ptát se na 200 km/h.
Tvůj dotaz jsem pochopil tak, že takovou rychlost uvažuješ právě pro nějakou další rychlejší vrstvu.
Proto jsme si nerozuměli...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Aha, tak to se omlouvám. Moje chyba.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55539
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soupravy připravené na konec výluky:
EC 100 - A149 (105?)+BDbmrsee447 (095)+3×B249 (881, 812, 857)
R 892 - WLABee824 (155)+A149 (097)+BDbmsee448 (067)+3×B249?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12949
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 17:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

207: 363.132 + WLABmee + 2*Bee240 + 3*B + Bee243 + BDbm(r)see + A, na 206 to bylo podobné. Ostatní soupravy zatím šestivozové.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12950
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 00:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po 20. hodině jelo uhlí do Plané Pn 66891: 363 + 24*Falls + 753.7pk. Zpátky brejlovec ze Střezimíře přidán na Pn 68502, minimálně z Benešova, kde asi přidávali nějakou zátěž, jel na postrku, napočítal jsem 150 náprav (převážně prázdné Eas, cisterny a několik Roos se dřevem) - to už tu docela dlouho nebylo.
Po 20. hodině jel odklon manipuláku z Dobříše, stejně jako v pondělí byla v čele zamračená 751.354 a za ní pak 1*Roos+4*Eas se dřevem. Opačně do Dobříše jel v úterý manipulák kolem 3. hodiny.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 00:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že zůstane hodinový takt R vymetající vhodné větší díry je mi jasné. Ale vám k tomu nevychází rychlejší vrstva? Pardubice - Praha má 3-4 rychlé v hodině, protože za nimi ještě všelicos je. Ale ČB jsou cca stejné (o fous větší), že by se pro 1 další expres v hodině už nenašlo pro jen ČB-Tá-Pha, kdyby se JD stlačila někam hodně pod 2h? (Hmm, při 160 km/h. S tou dvoustovkou to opravdu nevypadá tak skvěle...)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55549
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 02:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu to doplním:
R 207 - 363+WLABmee (005)+2×Bee240 (511, 504)+3×B249 (702, 810, 826)+Bee243 (884)+BDbmsee448 (073)+A149 (107)/1116+Bcmz ÖBB (033)+WLAB-A ÖBB (006)+...
R 656 - 363.077+A149 (101)+BDbmsee448 (035)+3×B249 (738, 704, 728)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 04:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: A proč by vlastně nešlo dosáhnout SJD 60/90 min. do Tábora/Budějovic i bez VRT Praha - Bystřice u B.? Praha - Bene po dostavbě Ho-Wilson R zvládnou v pohodě za 35 min., Bene - Tá tady KAF psal 23,5 min a Tá - Budějovice do 30 min taky půjde.
Jediný problém by pak byl u Prahy s dojížděním Os, jenže pokud by se podařilo zkrátit JD Os(S9) Bene - Wilson na 58 min, což by u jednotek s dostatečným zrychlením dosáhnout šlo, pak by se dojíždění i bez 4kolejky Zahradní město - Vršovice nekonalo.
Když budu mít odjezd R z Bene do Prahy v xx:00 a Os v xx:05, xx35, tak R bude v Praze na Wilsonu v xx:35 a předchozí Os již v xx:33, takže tam zbude ještě určitá rezerva. Bez problému se mi vejdou i vložené Os Strančice - Praha s JD 30 min., které by ze Strančic vyjížděly v xx:18 těsně po průjezdu R, aby byl takt Stran - Praha 15 min. ve špičce.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 05:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomassel: Viz můj příspěvek 1998, kde uvádím počty obyvatel. Problém je, že Č.B. jsou jen Č.B., kdežto Pardubice nejsou jen Pardubice, ale i H.K. a Chrudim. Dále Pardubice není konečná pro naprostou většinu cestujících, kdežto Č.B. ano. Těch rozdílů je mnoho. Těch pár lidí do Lince a dál to nevytrhne.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 08:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T478.3101 + AB + 4x BAM směr Praha průjezd 7.40 Majdalenou
To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 08:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt:
Ta souprava v 8:36 projela přes SÚ
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 09:11:15    Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita
Ex stavící ČB - Tábor - PZM - Phl by to měl ujet za 92 minut, to na SJD 60/90 není. Což ale nemusí vadit, nemyslím, že cestující pokračující přes Prahu (a ostatně i přes ČB) by v těch vlacích tvořili podstatnou část frekvence.
Tak jako tak, jak zmiňuje výše Tommasel, modernizace úseku Nemanice - Ševětín je v dohledné době nepravděpodobná.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 09:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to na SJD 60/90 není. Což ale nemusí vadit, nemyslím, že cestující pokračující přes Prahu (a ostatně i přes ČB) by v těch vlacích tvořili podstatnou část frekvence. To je přesně i můj názor. Jediný uzel, který je jakš takš potřeba, je v Táboře, a to kvůli vazbám do Pelhřimova a Milevska. Dále je potřeba co nejvíc zkrátit JD mezi Prahou a Budějovicemi kvůli D3. Po 010 a asi i 090 toho bude jezdit asi víc, do těchto směrů přestupní vazby budou, ať se po 220 přijede kdykoliv, jiné přestupy nejso tak významné. Od Budějovic na jih snad ani není kam přestupovat (s výjimkou Krumlova, který ale není napojený na rozumnou železnici).
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 10:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F.:
Nevím, jsou tací, kteří tvrdí, že to s modernizací Praha hlavní - Praha Hostivař na SJD 90 minut s případně velmi těsně přetaženými ČB vyjde. Viz mnou vložený soubor (Praha x:03 - ČB (x+1):27; Taurus/380 + až 8 vozů na 5% vaty), resp. obdobné výpočty Tomáše Záruby (se shodnou mašinou 7 vozy dospěl k vatě 7%). Jak v takovýchto případech vychází osobáky na 221 jsem ale nezkoumal. Pokud je ale 92 minut bez čtyřkolejky na ZahraĎáku, tak nejsme ve sporu.

Brr:
Jsem toho názoru, že pokud se jednou najde (tuneláři si je vylobbují) 20 miliard na Nemanice - Ševětín, tak prostě dvě vrstvy dálkovky být musí, neb jinak bude těch 20 miliard pouhým nalitím peněz do kanálu, ehm tunelu.

Dokud nebude Nemanice - Ševětín a povede se postavit vše severně od Tábora, tak bych se snažil dostat v Táboře od Prahy přetažený uzel (tj. kříže cca Chotoviny) a na další celou do Budějic. Návazné směry v Táboře by to kromě Bechyňky měly po provedení TSO kolejí v některých úsecích a případně projetí pár zastávek zvládat.

Pokud bude SJD do ČB 90 minut, tak se dá uvažovat o SJD 4 hodiny do Vídně přes Budějce (stačí pak nalít "jen" cca 900 miliónů do 199 na komplexní obnovu mezistaničních úseků; to jsou v porovnání s 20 miliardami na Nemanice - Ševětín drobné), 4:30 do Salzburgu (v případě ježdění mašin skrz v ČB a volnějších ostatních směrů v ČB by ČB - Salzburg mělo vyjít na 3 hodiny (a pravděpodobně pár minutek) i po koněspřežce). Sice to bude pořád pomalejší než auto, ale to jsou Drážďany nebo z Berlín z Prahy taky.
---

Nepouštějte se do mě prosím nijak ostře, já pouze ukazuji úvahu, že když už se dají desítky miliard do železniční dopravní cesty, tak bychom pak měli být schopni objednat vlaky tak, aby se infrastruktura rozumně využila, nebo je třeba na některé stavby zatím rezignovat a přesunout je do kategorie výhled, což se patrně bude týkat Nemanice - Ševětín. Pak ale má tu chybu, že ani nikdo nenasadí Taurusy/380 na rychlíky na 220, jednak protože mu budou připadat málo využité a jednak moc nevěřím tomu, že se povede schválit 380 tak, aby mohla jezdit i přes současné KO v Chotýčanech. Pak ale těžko uvažovat o JD do Tábora velmi blízké 60 minutám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 10:46:35    Odkaz na tento příspěvek  

Mibl
Jízdní doby, které jsem psal ráno, jsou podle projektanta 380 + 400 tun se čtyřprocetní rezervou, s V_max=160 a s čtyřkolejkou ZM - hl. n.

Dovedu si představit, že se na stávající trati přes Chotýčany vymění zabezpečovačka. Naopak nevěřím v žádné TSO na lokálkách kolem Tábora.

Pokud bude 220+221 v letech 2020-40 vypadat tak, že se dokončí vše mimo Nemanice - Ševětín, tak bych jezdil:
R ČB - VnL - So - Tá - BuP - PZM - Phl á 60 min, v Tá přesně na 00, v ČB volně před a po 00
Sp Tá - ... - BuP - Čerč - PHo - PZM - PVr - Phl á 60/120 min. (nebo i jen ve špičkách), o 30 minut v Praze posunutý proti R
Os
Umožňuje to udržet oba jihočeské uzly v 00, tedy to nerozvrací současné vazby a nevyžaduje to další podmiňující investice. Pro rozhodující frekvenci je to poměrně rychlé. V ČB jsou pravda delší přestupy, což se ale při výlukách na tamních jednokolejkách hodí.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3499
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 11:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V jaké cenové relaci může být zabzař v Chotovinách? Desítky miliónů?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12951
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 11:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ve Strančicích projela v 10:37.
---
Vypadá to, že Os 2520 jedoucí po deváté skončil už v Senohrabech (následující 2522 jede až za hodinu, takže pro cestující hodina zpoždění) a obratový Os 2523 byl výchozí z Vršovic se zpožděním 24 minut.
---
206: 363 + A + BDbm(r)see + 4*B? + 2*Bee240 + WLABmee + WLAB + Bcmz
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12952
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten porouchaný panťák od Os 2520 odjel ze Senohrab po poledni, asi na ONJ.
---
Zdá se, že trochu přetáhli výluku Vršovice - Hostivař, podle webu ČD má končit ve 13:20 před Os 9118, ale ten v Hostivaři ještě čekal 15 minut na protijedoucí vlaky, Os 2533 čekal ve Vršovicích.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12953
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Os 2530 jede odklonem přes Malešice, R 644 čeká v Hostivaři na Os 2535. Teda jestli tu výluku natáhnou i do období čtvrthodinového taktu, tak nevím...
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12954
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 15:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těsně před 15. hodinou výluka asi skončila.
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 16:35:11    Odkaz na tento příspěvek  

Nové SZZ pro stanici velikosti Chotovin i Chotýčan tak 100 mil. Kč. Jestli by nešlo nějak "jen" vyměnit obvody netuším, to musí říct nějaký zabezpečovák.
Spíš jsem ale myslel, že pokud by bylo na IV. tžk doplněné ETCS, pak asi až z ČB a tedy s rekonstrukcí všech SZZ a TZZ od Nemanic po Dynín.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 19:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příští týden má být proražen olbramovický tunel, v zahradnickém jsou někde přes 600m, proražení začátkem listopadu. A v srpnu by mělo být stavební povolení na Tomice-Bystřice.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3501
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 09:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F.:
Díky. Měl jsem samozřejmě na mysli Chotýčany.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 09:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní R893 v řazení spaccí vůz + 3B + hytlák + A. Vzhledem ke školním výletům se stálo už od Soběslavi, z Veselí byla chodbička v hytláku plná. Víc radši bez komentáře
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pobo:
Včerejší "lehlý" panťák byl 451 057-4.
Výluka včera skončila ve 14.55 přesně.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 14:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simyv:

On je teď problém s místem v nejednom vlaku v okolí ČB, začaly školní výlety, něco jede na Hobby...
Včera na stojáka na Plzeň jak R 662 tak R 664...
V sobotu se nám tady díky pochodu budou proháňět dlouhé , doufám že místní fotiči patřičně zdokumentují.
Po dlouhé době se nám tady objeví vozy Bdmtee a Bp, to druhé dokonce na IC.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 14:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bp se tu objevovaly předloni v létě. Byla to dvojička hradeckých, které se sem zatoulaly díky výluce, když se dokončovalo Nové Spojení. Souprava s těmito vozy zde pendlovala celé léto až do září. Jeden vůz Bp se zde ukázal i v roce 2007, a sice 24.6. na Plečnikovi
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 14:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo:

Hradeckou soupravu si pamatuji také, jezdila obráceně, tj. Áčkem k jihu.
Ale jinak výborná paměť.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 14:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

242_216_0:
Celou sobu jezdila Áčkem k jihu? Já ji to předloňské léto pamatuju normálně - Áčkem k severu. V obou případech, co se mi podařilo na ni aktivně narazit (tj. svézt se s ní) - 11.7. a 5.9.2008
Ale obrácená souprava se tu a tam taky vyskytne. Např. letos 12.4. - to ale bylo tím, že se jelo odklonem přes Libeň a Malešice.

K Bdmtee: 13.8.2007 jely po trase Brno-Jihlava-Veselí nad Lužnicí-Tábor na zvláštním vlaku. Jinak pravidelně po trati 220 jezdily v první polovině 90. let. Někdy i se služebákem D z let 1957-62. Jakou měly domovskou stanici?
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12960
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 14:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K soupravám, včera pendlovala jedna souprava s Bmee, viděl jsem ji na 645/652, konkrétně
652: 363.127 + A + BDbm(r)see + Bmee + 3*B?