K-report
 

Archiv do 21. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv do 21. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3351
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 14:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno to nakoupíš v Barvy laky a nebo v autochemě a i ti tam poradí

Ale ten penetrátor je ozkoušenej. Já osobně ho zatim nepoužil ale viděl sem výsledky u několika kamarádů na autech a drží. V létě se s snim blíže seznámim při boji s korozí na transporteru.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3356
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 20:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suřík by se měl dát sehnat v drogerii .. já používam dědovo zásoby z let dávno minulých.
Ale ten základ od Rust-Oleum je taky dobrej.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 20:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo Martine, a ještě bys Mirovi mohl poradit, kde sehnat suříkovou základovku... Nebo spíš kde sehnat suřík. Barvu by snad už nějak zvládl
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 20:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě. Pokud nemáš vlastní zásoby nebo nejsi vedoucí chemickejch laboratoří na VŠCHT, tak ho neseženeš.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 11:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když to budu shánět, tak to se přímo jmenuje suříková základovka? jinak díky moc za užitečné rady..
Trať 040, 042
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 12:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmenovalo by se to asi jako "barva syntetická základní antikorozní s obsahem suříku", problém je v tom, že suřík je jedovatý (obsahuje olovo), takže se takové barvy už pár let nevyrábějí ani neprodávají. Existují sice náhražky, jejich antikorozní účinky jsou ale oproti suříku dost bídné.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3998
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 12:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prave jsem udelal ridicak sk. B :-)
web o Mansonovi Moje fotogalerie 31.1. nové fotografie spol. DPKV, ČI-DU, VV AUTOBUSY!
Demokracie v této republice nemůže být nazývána demokracií!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 12:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gratulace a jezdi opatrně.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 14:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže sehnat něco co se sehnat nedá :-D to je paráda..

Martinmarilynmanson: Též gratulace, známýmu ho včera zabavili tak bacha :-D
Trať 040, 042
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 23:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: pokud seženeš suřík (což je problém, ale dá se, 1kg cca 250-300 Kč), tak ta suříkovka se dá podomácku vyrobit jako fermežová barva: http://www.trabime.cz/trabi.php?id=5&aid=54 . Pochopitelně to má tu nevýhodu, že to fakt dlooooooooooooooouho vysychá, ale pokud dodržíš technologický postup výroby i aplikace, má šanci tě to přežít
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 05:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: Též gratuluji, mne to čeká příští týden.
Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje
fitr.rajce.idnes.cz
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 21:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečně jsem se dokopal ke společné fotce obou autíček, aneb střídání generací v mých službách, felda jde příští týden pryč. Ty noční fotky fotila drahá polovička ze statívku na Šumavě cestou do Prášil...
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 00:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak mě nenapadlo přihodit info o autech a editovat už mě to nenechá...

-> Felicia combi 1,3 MPi, 50 kW, r.v.1999, ABS, airbag řidiče, elektrická zrcátka - přitom je to LXi, je to dost atyp, navíc to mělo silnější altík i baterku a přípojku na počítač v kastlíku před spolujezdcem, u mě od října 2005, předtím s jedním mezimajitelem jezdila u fy Radiomobil (operátor Paegas CZ)

-> Octavia combi Family edition 1,9 TDi, 81 kW, r.v.2003 po prvním majiteli z rajchu

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 00:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hynek: Jak se k k Tobě dostala tahle atyp felda? Třeba ABS měly fabie v classicu jako standard někdy až do 2007. Radiomobil si nechal takhle nadstandardně vybavovat auta?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 01:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kam jde pryč? Bude v dobrých rukách? Vypadá hezky.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 06:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: ta druha fotka je super
stativ je stativ
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 07:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastimil: Vůbec netuším, možná to bylo na objednávku jako větší série atypických aut, já to koupil v malém bazaru v Olomouci (dnes už pokud vím neexistuje)... Ale údajně ten silnější altík, baterku a zásuvku v kastlíku mělo víc Paegasáckých felicií. Má to v palubce i čudl na vyhřívání zrcátek, ale ta nejsou původní, takže vyhřívaná nejsou, mimochodem mělo to i lepší potahy sedaček spíše odpovídající GLXi. Každopádně to bylo nadmíru spolehlivé autíčko, jen ta koroze. Disky pochází ještě z mého předchozího auta - Formanu Solitaire.

šmolko: Budu to tlumočit ženě, na rozdíl ode mě se o ní dá říct, že je fotograf a taky má slušné vybavení...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 08:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m100: Hezky vypadá jen z téhle strany (proto jsem ji fotil z téhle), ze druhé je opískovaná (celý bok mi přecouval na parkovišti nějaký blb) a LP i LZ roh je po drobné nehodě - hodiny do svodidel - pouze v kitu. Navíc auto sužuje celkem brutální koroze (páté dveře jsou zu grunt, kolem klik, kolem střešního okna atd.) a vůbec je na tom práce tak za 30-40.000, proto jsem ji dal pryč. Kolega si jí bere pro syna, který má čerstvé papíry, tak se na tom naučí jezdit i něco udělat, je to asi poslední auto, na kterém se dalo skoro všechno udělat svépomocí. Nechal jsem ji jen za uhrazení ekovýpalného (3000,-), čtvrt roku stojí a platím za ni povinné ručení, snad se k ní bude chovat slušně. Druhou variantou byla už jen ekologická likvidace.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 09:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atyp je to v tom že to má přípojku na komp a silnější altík s baterkou, ale výbavou zas až tak ne. I na LXi sis za příplatek mohl dát téměř to stejný jako na GLXi. Oboje mohlo mít ABS, akorát LXi třeba například oproti GLX měly jiný kryty kol, nemívaly většinou mlhovky /i když ty je máš/ a jiný čalouněný i když ti píšeš že ho máš jako GLX. V tom to atyp je. A ještě nějaký detaily. To je stejný jako tehdy mělo být v základu v GLX el. stahování oken, ale nakonec bylo jen ve vybraných modelech..
Trať 040, 042
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 09:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm a atyp to kludne moze byt, ved pokial to bola vacsia seria vozidiel pre jednu firmu, tak urcite sa dalo so Skodou dohodnut
Asi tak ako kedysi nakupili Slovenske Telekomunikacie xy Peugeot-ov a mali ich od vyroby v inak neponukanom otieni bledo modrej
(mozno maju pamatnici nejaku fotku nasiel som len jednu 206-tku ktora sa farbou najviac blizi k tomu co myslim, ale nie som si na 100% isty
Hm ale asi to bude ta farba - tu je este jeden klasicky "ex-telekomunikacny" Partner)


(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 09:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to asi poslední auto, na kterém se dalo skoro všechno udělat svépomocí

U kolika generací škodovek já už tohle slyšel... A vždycky o té další se to říkalo taky.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 10:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Už si zkoušel vymněnit na Roomsteru a Fabii II třeba žárovku od parkovačky? Pokud ano, nemůžeš myslet vážně co si napsal, na tom autě je už všechno zaplastované a amatérské sejmutí jakéhokoli plastu se rovná jeho pravěpodobnému zničení nebo poškození. Osobně si nelajznu vrtat se (krom výměny žárovek a náplní) už ani v té Oktávce...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 10:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak..felda je opravdu poslední ,,jednoduchý" český auto..
Trať 040, 042
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 11:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, tak já to raději nemyslím vážně. Pokud se budeme pohybovat v pojmech jako je "amatérské sejmutí plastu" a "profesionální sejmutí plastu", z debaty opět vycouvávám. Holt nemám potřebný intelektuální kapacity. Čekal jsem, že se český kutil odchovaný Přemkem Podlahou zalekne elektroniky nebo něčeho takového. Ale on se zalekne plastů.

Ale na druhou stranu už chápu, proč si Škoda auto založila vysokou školu. Bude tam vychovávat mechaniky pro opravy svých výrobků. Další nejbližší vhodná škola mechaniků pro Fabie II je totiž pak až v Bradavicích.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 13:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Ale vždyť je to pravda - jakmile do toho neodborně šáhneš, láme se to pod rukama... Já se nebojim vymněnit cokoli, kam se alespoň trochu dostanu, ale abych pak kupoval skoro celé nové zaplastování a všechny ty nesmyslné "čmrdlíky", to to radši svěřím mechanikovi... Elektroniky se nebojím, ale když se na ní něco vysype, spraví to jen odborník. K tomu ostatnímu se dnes bez rozebrání poloviny auta nedostaneš a zpravidla při tom něco urveš nebo alespoň polámeš...
Šulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 17:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynku, plně souhlasím. Ona jenom výměna akumulátoru u fabie je na hodinu a půlku gola sady. U fely není za 5 minut s klíčema 10 a 13 co řešit (a to u té mojí musím sundat rozpěru tlumičů).
Holt doba se změnila a už není vyžadováno, aby každý "trochu kutil" zvládl opravit auto, pračku, televizi a postavit si barák...ne jen u aut se prostor pro "zlaté české ruce" zmenšuje.
TEchnicky SLAbý
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 17:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

<off-topic>
Hynek: Budu to tlumočit ženě, na rozdíl ode mě se o ní dá říct, že je fotograf a taky má slušné vybavení...
Nic proti tvé ženě, ale mohu-li porovnat tvoje fotky, co zde dáváš a fotky oktávky, jednoznačně jsi pro mě lepší fotograf ty. Noční foto oktávky mi příjde jako podexponovaný denní snímek.
</off-topic>
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Jo, možná to vypadá, ale je to focené kolem jedenácté v noci, je to na dlouhý čas objektivem s velkou světelností (stabilizovaná Sigma 18-55 F2,8), vlastně jsem ji k tomu ukecal, fotila si noční krajinky a hvězdičky - a já chtěl Oktávku s pozadím, dost prskala, že buď tam budou hvězdičky nebo auto, ne obojí . Fotka, kde je Oktávka přes celou fotku je mnohem hezčí a ostřejší (bohužel ji nemám ve svém kompu). Mě se ty fotečky líbí, i proto jsem je sem prsknul. Já bych v noci nevyfotil vůbec nic, neumím to, neumím moc fotit ani pohyb, fotím akorát stojící autíčka a to většinou jen když je sluníčko - fotím na program, jediné c umím nastavit je kompenzace expozice, manuální režim foťáku je španělská vesnice... Btw.focení plánuju maximálně dva-tři dny předem podle předpovědi počasí a hlavně jak si na mě udělají hasiči čas, zvlášť dostat se k některým podnikovým bývá občas problém. Teď jsem cvakal pro propagační článek našeho reklamního partnera jednu hasičskou tatru na sněhu při zataženém počasí a výsledek je zrnitá tagédie, ještě že na webu používáme fotky max 800x600(ev.33) a nebude to po drobných úpravách fotek tak moc poznat - viz foto zatím neupravené.


(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fakt se s váma člověk pobaví. Jako důkaz, že auto nelze opravit svépomocí, uvádíte, že se se nedá na výměnu žárovky jít s kombinačkama a kladivem a že demontáž akumulátoru není hned. Myslel jsem, že někdo vyjmenuje nějaké nové technologie, které jsou použity na Fabii a nebyly použity na Felicii a které nelze opravit doma (antigravitační generátor místo motoru a brzd, který lze opravovat jen ve vakuové komoře, malý reaktor místo olověného akumulátoru a alternátoru s diodama a regulátorem, který lze opravovat jen s pomocí manipulátorů odolných ozáření, karoserii z nanovláken místo plechu, kterou lze opravovat jen pomocí nanorobotů, holografická projekce místo přístrojového štítu, kterou lze opravovat jen ve speciálních brýlích, aby vám laser nevypálil oči, magnetická levitace místo kol s nápravami a tlumením, kterou lze opravovat jen za teploty nula kelvinů). Ve skutečnosti obě auta mají stále stejný spalovací motor se stejnými komponentami ze stejných materiálů, stejnou mechanickou převodovku, stejné kotoučové či bubnové brzdy, plechovou karoserii atd., vše jen s drobnými vylepšeními. Hlavně to má nový tvar a spoustu keců o modernosti okolo toho, aby to lidi kupovali. Ani té elektroniky moc nepřibylo. ABS, airbagy nebo počítačem řízenou přípravu směsi a spalování měly i Felicie. Argument s tím, že doma člověk urve plasty, kdežto mechanik v servisu je odborně demontuje, to je tedy silné kafe. On se přece dá i urvat šroubek nastavení reflektoru na stopětce, když jsou levý ruce. Z tohoto pohledu lze taky s klidem tvrdit, že poslední český auto, který šlo doma opravovat, byl spartak. Dala se z toho zhodit celá kastle a celý pajšl držel krásně pohromadě na rámu a v pohodě se opravoval. Embéčko už bylo moc složitý a některý věci byly špatně přístupný. Dovolím si tvrdit, že technologický krok od spartaka k embéčku byl daleko větší, než od Felicie k Fabii.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 21:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ono nejde o technologický krok - nevkládej nám do pusy věci, které jsme ani jeden neřekli - jde o to, že ještě u feldy ses ke všemu bez větších problémů dostal, což se o všem novějším říct nedá, to mi na tom vadí... O kladivu a kombinačkách tu nikdo nemluvil, tak z nás rač nedělat blbce. Je tam víc elektroniky, ano, ale do té jsem se nes..l ani u Feldy. Ale co je to za, s prominutím, sráč, když si na tom normální člověk ani nemůže vymněnit žárovku.
Hřib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 21:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Risan: když se budeme bavit o "kutilské" opravitelnosti Felicie a Fabie, tak filcka se dala spravit s tím nářadím, co se vozil v autě a nebo co se našel v garáži. U fóbie (byť tebou zmiňovaný stejný motor 1,4MPi)i blbá výměna oleje problém s klíčem, přední brzdy taky imbus nebo torx - už se nepamatuju - a např. zadní brzdy vějířovitá nebo jak se tomu nadává matka, už pomíjím fakt, že např. zadní ložisko felda 300,- a fobie 1700,- , diagnostika u fóbie i na blbé topení (el.klapky) , auto místy netáhne - diag. vadný brzdový spínač - na 160000km zatím padly 3, hlavní žárovky naštěstí drží - nepraskají, odejití snímače polohy volantu - taky super věc, ve spojení s perfektním el. servo čerpadlem TRW - servo bylo ve zkratu a tak to doj.balo elektroniku, že auto nejelo vůbec - to mě potkat o měsíc dříve v Chorvatsku, tak mě mrskne - snímač 2300,- servo 8500,- + práce. Mám pokračovat???

A teď do mě, felda měla 300000km a nikdy mě nenechala na cestě a servis možná navštívila u prvního majitele v Itálii, je otázkou, jestli měla najeto 80000 při koupi... Počítám, že se zase ozve horda spokojených HTP-čkářů, tak pro doplnění fabie r.v.2001, kopená nová, najeto 160000 a koroze se už taky najde - zatím ne skrz
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 21:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Fotečka z její tvorby - požár velkotržnice SAPA v Libuši předloni v listopadu... Podotýkám, že je to focené z ruky.

Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 21:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan souhlas ... jen bohužel těch čidel a snímačů už je trochu moc a bez základní počítačový diagnostiky je náhoda objevení chyyby velice malá.

Jinak je fakt že svíčky a filtry si vyměníš sám ale už ti holt nestačí starej svíčáck z fichtla co si dostal po dědovi ale musí bejt s gumou na vytažení svíčky a na dlouhej nástavec přes golu a tak.

Když si děda koupil juniorku tak to bylo v zimě tak to nezkoumal. Ale jak se udělalo hezky tak to začal oblejzat a prolejzat. Otevřel kapotu a prones onu otřepanou větu že na tom dneska sám nic neuděláš páč je to všechno zavřený deklama který nejdou sundat.
Tak sem sahnul za klapku sání odpojil 2 hadice a kryt elegantně uškub a to bylo radosti když děda konečně na vlastní voči viděl jak ten chcípák vypadá v negližé.
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, elektronika v autech, to je věc. Pokrok sice nezastavíš, ale když pak auto nechce táhnout, to je věc... a mě by nikdy nenapadlo, že to bude nějakou vadnou lamdasondou ve vejfucku. Já teda vůbec nevim, až si budu muset pořídit "normální dnešní" automobil. ( že už to nebude třítaktní dvouválec s koloběžkou , tedy pardon, vlastně dvoutaktní třívalec s volnoběžkou )
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: Jojo, z exifu je vidět, kdy je to foceno. Pokud je násvit jen od měsíce, dal bych tomu ještě delší čas než 20 vteřin. Vypadalo by to jako denní foto s hvězdičkama. Ale ta T148 je mňamózní. Dovol mi dotaz k té dolnorověňské Tatře - mi příjde na šestikolku jako docela velký rozvor. Je to zkresleno krátkým ohniskem či je to nějaký atyp? V této délce máme jen osmikolky. A ať jen netlachám, tak jedno foto jeřábu Saurer

železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6101
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 06:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sem sahnul za klapku sání odpojil 2 hadice a kryt elegantně uškub

Jsi opět nesrmtelný...
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 10:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: takovou hasičskou Tatru jsem snad ješte neviděl..ale je moc krásná..

No já když dneska vidim ty zaplastovaný auta, vzhledově vypadající skoro všechny podobně tak snad nový auto ani nechci..

Po feldě bych rád jedičkovou Octavii RS nebo nějaký starší Volvo..uvidíme..
Trať 040, 042
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 12:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, abych teda nevkládal do pusy někomu něco, co neřek. Tvrzení bylo (cituji): "je to asi poslední auto, na kterém se dalo skoro všechno udělat svépomocí". Já stále tvrdím, že to je blbost. Jestliže Felda je v tomto ohledu poslední, muselo dojít k nějakému zlomu. Ten zlom jste mi ale neukázali.

1. Stále obtížněji demontovatelné součásti je setrvalý trend, nikoliv jev, který se vyskytl až teď. U každého následujícího modelu je to ještě o něco horší, jak se auta komplikují. Mechanici v servisu jsou však lidé stejní jako vy nebo já. Nemají šest prstů ani jim nevyjíždí torxy zpod nehtů. Když to rozdělají bez destrukce oni, proč to nedokáže někdo jiný?

2. Potřeba stále dalšího a dalšího nářadí je také setrvalý trend. Šikovný kutil si těch pár nových klíčů opatří nebo půjčí, pokud se chce v autě vrtat. A pak přijde na to, že šroub s novou hlavou tam konstruktéři nedali proto, aby mu v rozebírání zabránili, ale proto, že s novou hlavou to jde líp. Taky dřív na autech nebyly křížové šroubky a na Feldě jsou (no jo, i na stodvacítce už nějaké byly, ale na embéčku myslím ještě ne). Nikdo se nezbláznil, že už to nejde opravovat doma, protože jinak by si musel sehnat křížový šroubovák.

3. Rostoucí ceny dílů je také setrvalý trend. Argumentovat cenou dílů je i tak v tomto sporu nesmysl, protože jestli si to opravuju sám nebo to nechám dělat v servisu, cenu za díl zaplatím stejně.

4. Poruchovost Fabie ve srovnání s Felicií také není argument. Jednak fakt, že Felicie podle slov Hřiba víc drží, není přece důkazem o tom, že se na tom "dá skoro všechno udělat svépomocí" - když se nemusí dělat skoro nic. Hlavně ale to také není indikátor nějakého zlomu. Opět se jedná o setrvalý trend. Když bylo embéčko novým modelem, také se nadávalo, že se na tom všechno kazí (ve srovnání s oktávkou). Když byl nový Favorit, také se nadávalo, že to je poruchové. Ono se to vždy časem vychytá. Jasně, auta jsou pořád složitější a je třeba optimalizovat náklady, takže díly už nebývají tak předimenzované. Vím, že tady většina diskutujících považuje řadu systémů v dnešních autech za zbytečné. Ale to je zase otázka subjektivní. To, co mají v autě od začátku, tam mít "musí" (je to pro ně samozřejmé - třeba synchronizovaná převodovka). To, co tam ale dřív oni sami neměli, to je přece čirá zbytečnost. Následující generace řidičů to bude mít ale logicky zase posunuté, pro ně bude samozřejmostí zase to, co vy považujete za zbytečnosti.

Celé mi to přijde jen jako nedostatek rozhledu a na to jsem tady poukázal svým tvrzením, že už to tady několikrát bylo. Už mockrát si lidi mysleli, že auto, které odcházelo ze scény, bylo "poslední opravdové".

Jedna změna snad opravdu nastala. Ale ta je ve společnosti, v lidech. Ne v autech. Auta jsou pořád stejná skládačka.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7368
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 12:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Risan: Moc dobře napsané.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 14:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: V podstatě s Tebou ve spoustě věcí souhlasím, ale stejně - prostě je tam hafo zbytečností, které znepříjemňují tu opravu - třeba právě ty plastové kryty "čmrdlíky", nelogicky rozmístěné věci apod. Mě dokážou naprosto spolehlivě odradit. Co se mechaniků týká - oni se tím živí, takže ví kam sáhnout a jakou k tomu použít sílu - já to nevím, čili se do toho už vrtat nebudu, nechám to odborníkovi. Nedávno jsme služebního Roomstera vezli do servisu na výměnu parkovačkové žárovky - neměli jsme nikdo odvahu za ten (strašně mizerně přístupný)konektor zabrat tak, abychom to vytrhli (už se nám použití síly párkrát vymstilo), v návodu k obsluze o tom není ani čárka. Tak jsme zajeli do servisu, kde mechanik zarval a bylo to venku... V tomhle považuji dnešní auta za nesmyslně postavěná, známý nedávno prskal, že musel z jeho Toyoty kvůli výměně žárovky vyndat snad půl motoru... A když už jsme u toho, umístění baterky je taky u některých aut moc velká mňamka, když u DN odpojujeme baterku, nejvíc času zabere její hledání, řidič (pokud už ho neodvezla záchranka)už dnes většinou ani neví, kde jí v autě má...

Doktor, Mirous: Je to na zakázku přestavěný atyp, rozvor je 4500 + 1320 mm, standardně je u hasičského podvozku PR2 rozvor 3700 + 1320 mm. Kabina byla původně krátká, tahle pochází z tahače podvalníků TP24. Přestavbu podvozku provedla f.Mopas Holešov, nástavbu pak Hateco Pečky. Počítám, že během měsíce by se měl podrobný článek o tomhle autě objevit na webu Požáry.cz v sekci technika.
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 14:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  




(Příspěvek byl editován uživatelem comfort.)
* Cuore Sportivo Alfa Romeo *
* Tempral Trans, a.s. + Akcia LETO 2010 s Tempral Trans, a.s.*
*Vystrihovačky Košice*
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3367
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 18:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260 - Jsi opět nesrmtelný...

A ty zas ukazuješ jaký si prudičský pako.

Já sem chodím diskutovat o autech .. ty jen reješ, prudíš a nebo řešíš jaký koupit auto ... zbytečně páč si pod pantoflem a auto ti vybere žena.
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 19:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... slyšeli jste slovo Boží
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 22:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad risan:
Jasně, jsem pro ABS, erbegy, ASR a já nevim co ještě, ale uznej, že třeba přístup k žárovce by automobilky mohly zachovat velký "po staru," ne, že to člověk mění hodinu. ( ale chápu to, je to kvůli tomu, aby se i s žárovkou jelo do autorizovaného servisu. A při častém praskání žárovek u nových aut je to docela dobrý kejkl pro automobilky. ) Též přístup k baterce by měl být zachován - už z bezpečnosti, kdyby ji bylo nutno rychle ( nouzově ) odpojit. A nemluvim o tom, že dnešní auta maj v zimě baterku vybitou po 3 tejdnech stání, takže jí člověk musí stále vyndávat a dobijet. Rezervu a tažné lano už člověk taky nemusí mít sebou, a to jsou přitom věci, bez kterých bych já ani nevyjel. Nejsem xenofóbní, ale v jistých směrech ten vývoj má dost vad na kráse...
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4537
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 23:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen k té autobaterii:
Letos před Vánoci jsem si přebíral firemní VW Crafter a jeho kmenový řidič mi říkal, že baterii najdu pravděpodobně pod podlahou u řidiče. Za dva roky se na ni nemusel ani podívat (auto mělo najeto lehce přes 70 tis. km) A to i přesto, že jde o vůz, který je na rozvoze a denně absolvuje takových 70 startů. O startéru jsem tvrdil, že po smrti už v létě 2009 a funguje do dneška. Ne všechny nová auta tedy budou tak poruchová...
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6104
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 07:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oni se tím živí, takže ví kam sáhnout a jakou k tomu použít sílu - já to nevím, čili se do toho už vrtat nebudu

No, právě, mnozí si nemohou zvyknout, že už se každý něčím živíme a to ostatní bychom měli nechat zase na někoho, kdo se živí tím ostatním. Čímž nepopírám, že bychom měli jezdit do servisu s každou žárovkou či výměnou rezervy

Risan to napsal opravdu dobře. Navíc z většiny kritiků nových aut se vyklube, že staré mají spíš proto, že na nové nemají.

Martin_100: to víš doma prudit nemůžu, tak se hojím tady...

Jen tak na okraj: autům rozumím asi jako každý tady, korodující lemy na Felicii si opravuju sám a dokonce si troufnu tvrdit, že mám talent na řízení motorových vozidel. Jen o tom pořád neplácám.
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 16:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Až budu vydělávat statisíce, pak budu své auto svěřovat servisu klidně i s žárovkama, do té doby musím vystačit s tím, co beru a tedy si hodně věcí udělat sám. Čím jezdím je vidno výše, nepovažuji to za nic prastarého, pravda, na novější opravdu nemám (a i kdybych měl, tuhle Oktávku bych v současnosti asi stejně za novější nevymněnil)...
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6105
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 17:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(a i kdybych měl, tuhle Oktávku bych v současnosti asi stejně za novější nevymněnil)...

to si právě nemyslím .

Ale aspoň to umíš upřímně vysvětlit.

U Martina_100 mám pocit, že vrchol motorizace nastal někde v polovině 90. let...
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 08:37:04    Odkaz na tento příspěvek  

Zimní radosti automobilistů: http://neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-ladovska-zima-0uj-/p_spo lecnost.asp?c=A100218_225350_p_spolecnost_wag
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3372
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 18:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260 - Chlape po různých účtech a spořeních mam na novou oktu ve slušný výbavě nebo na ojetýho superba ale prostě nechci ty prachy prodělat na novym autě. Takže nač nový auto když 30 let starý slouží ku spokojenosti a ty peníze můžu nainvestovat do bydlení kupříkladu. Takže si myslím že nejsem z těch co by odsuzovali nová auta jen kvůli nedosatku financí na jejich požízení.
Někde jsem tu psal že kupříkladu nová Kia Soul se mi docela líbí. A nebo takový New Beelte by mě taky neurážel. Ale ty kvanta elektroniky mě odrazují.

BTW včera mi trabík prošel legální STK jen se nelíbil prasklý kryt zadního světla ale příslib výměny hned jak přijedu dmů to vyřešil.
Za účinek brzd mechanik vyslovceně chválil.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 19:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, je ještě někde "žijící" elektromobil Favorit pick-up? Ja jsem vidíval za svých studentských let jen jeden kousek v Kroměříži u místního obchodníka v oboru elektro.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 21:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_100 - ale tím "nechci ty prachy prodělat na novým autě" jsi v podstatě přiznal, že na to nemáš, ne? Má na to přece ten, kdo si "ty prachy může dovolit prodělat".

Jasně, já vím, že jsou lidi, co nemaj ani těch 400k nebo kolik to stojí a přitom to tak moc chtějí, že si na to i půjčí a pak to splácí. To se dneska dělá, protože takové auto v očích slabších povah vyjadřuje společenský status. Nebo prostě jsou tak zblblí hospodskýma řečma o kilowattech a být na dalším semaforu první je pro ně tak podstatné, že se raději zadluží, než by se kodrcali v HTPčku nebo vlakem (což by jim podle výše jejich příjmu normálně příslušelo). To jsou ti praví zoufalci.

"Kvanta elektroniky" už snad raději nebudu ani komentovat. Je až s podivem, že se některá ta moderní auta dostanou vůbec z parkoviště na silnici, když existuje tolik důkazů, že elektronika je zlá, nepřátelská a poťouchlá věc, která se pořád kazí a znemožňuje opravdovou jízdu v autě. Je to dobré tak akorát pro blondýny a zženštilé metrosexuály.

Swe - ale ano, pár jich ještě jezdí.
Conscript2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 21:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar panove,nevite kde su kluce od novych aut kt. su na vagonoch? Kedysi som ocul ze skodovky maly kluce v zpetnych zrkatkach vonku?je to pravda?diki
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4542
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 22:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kedysi som ocul ze skodovky maly kluce v zpetnych zrkatkach vonku?je to pravda?

Já jsem zase kdysi slyšel, že auta z "áček" mají klíče v zrcátkách, aby bylo jednoduché je ukrást a znova prodat. Ale za těch 9 let jsem ještě neměl tu odvahu se do toho zrcátka podívat.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 23:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Risan: Přesně tak. Ten vývoj aut není jenom o elektronice, ale právě o celkovém vývoji spolehlivosti.
Aneb si pamatuji, co bylo problémů s "neelektronickým" favoritem a hle kupodivu elektronikou narvaná fabie mi jezdi v pohodě. A světe div se, za téměř sedm let a více než devadesát tisíc kilometrů se ta elektronika neodporoučela ani jednou.
Zkrátka Martin 100 nechápe, že vývoj jde dopředu.
Umím si představit, jak v šedesátých letech lidé láteřili nad těmi "bezpohlavními" embéčky a fiaty 600 a velebili ty staré dobré předválečné tatřičky.
Dneska se nám to otočilo a v roli "bezpohlavních" aut jsou ty fabie a octavie a ty stará a dobrá auta se nám převtělila do favoritů a felicií.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3373
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 23:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale tím ... jsi v podstatě přiznal, že na to nemáš, ne?

Neřek bych, jen tím říkám že pro mě nový/zánovní/moderní auto není priorita.
V podstatě kdybych do tich peněž sáh tak bych si mohl dovolit vlastní garáž a do ní mýho vysněnýho brouka ak němu dobře provedenou rekonstrukci.
Ale ani ten sen si z těch peněz nesplním páč jsem v období kdy se osamostaňuju a v podstatě jak se říká vylítnu z hnízda a vím že nový auto neni to pravý za co bych měl utrácet. A na brouka si šetřim vedle.

Nový auto za 5 let bude starý a bezcený jenže mít kde bydlet to je k nezaplacení.

Když to vemu kolem a kolem tak nebejt pro mě auto spíš než dopravní prostředek věč mých zájmů a mého hoby tak bych ho ani vlastnit nepotřeboval.
Po městě se téměř všude dostanu MHD/pěšky/na kole a pokud potřebuju něco odvézt nebo jet někam dál individuálně/nezávisle na VHD tak není problém si půjčit dědovo fabii. (kterou jednou stejně zdědim když to řeknu hnusně- dědovi je 76 a je čipernej tak doufam že u něj fabča ještě pořádně zestárne)
Takže bych v podstatě nemít auta ušetřil dost peněz ročně a neomezilo by to nejspíš nějak výrazněji můj životní styl ... jen bych neměl takovou tu náplň života a musel bych se začít věnovat jiným zájmům ... ale fakt nemam sakra představu co by to asi tak bylo.

Omlouvám se za "cestu do hlubin automobilistovy duše" ale chtěl sem tim říct že nové a ani valstně staré auto zas tak moc nepotřebuju při pohledu z materialistcký stránky.

O tom že sem na nich závislej psychicky to je věc jiná...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3374
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 23:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastíku já to chápu ale když pak v týhle klasický zimě jakou máme slyšim od automechaniků jak sem jim po dvou týdnech vrací auta nacpaný elektrikou na odtahovkách protože jim někam mezi kabely natelka a zmrzla voda tak je mi z toho blbě.
Ano fábie ti 7 let jezdí ... ale za těch 7 let ten vývoj udělal neskutečnej krok k dalšímu prošpikování aut zbytečnostma.
Ten můj případ s auta na odtahovkách je kupříkladu zkušenost jednoho chlapíka co znam s novym fordem. Sám říká že mu to byl čert dlužnej a měl si nechat escorta poslední generace co měl před tim.
A neni sám o takových případech slyšim denně.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4546
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 23:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ani ten sen si z těch peněz nesplním páč jsem v období kdy se osamostaňuju a v podstatě jak se říká vylítnu z hnízda a vím že nový auto neni to pravý za co bych měl utrácet.

No tím v podstatě říkáš, že na to nemáš, protože pokus bys měl, tak seš za vodou a taková položka jako je nová Octavie (příklad) pro Tebe bude něco nevýznamného a za nějaký rok půjde zase z domu a tak pořád dokola.

... v týhle klasický zimě jakou máme slyšim od automechaniků jak sem jim po dvou týdnech vrací auta nacpaný elektrikou na odtahovkách...

Já teda ve svém okolí nevím o žádném případu, ale nebylo něco takové před xy lety tak, jak píše Vlastimil_l o MBčkách a Fiatech? Prostě pořád dokola...
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 23:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley přečti si to pořádně a pochopíš že bych moh ale nechci páč nepotřebuju. V podstatě ani teď když se osamostaňuju do tich peněz nemusim sahat.

Je to jako bys říkal vodákovi co jede na kánoi Ohři aby si koupil jachtu. Třeba by na ní měl ... třeba by se mu i líbila ale prostě jí nevyužije.

Nechápu proč mi tady všichni nutíte že je ten vývoj dobrej.
Vývoj nezastavíš ale ubírá se špatnym směrem. Měl by jít cestou větší bezpečnosti a né vymejštlet zbytečný kraviny pro zpohodlnělý tlustý zátylky.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 00:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to chápu dost dobře, ale to, že na to nemáš je schované v tom, že kdyby sis ji koupil, tak už se musíš omezit v jiném ohledu (třeba to bydlení). Ten, co je "za vodou" si takového výdaje potom ani nevšimne. A myslím, že tak nějak to myslel nahoře i 3260 v reakci na Hynka. A už konec této motoekonomické diskuze.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!