K-report
 

Archiv do 16. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv do 16. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5150
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 00:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buď Polo combi nabo Golf combi pro Brazílii.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2010
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.9.2010
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 12:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: nauč se číst. Comfort už napsal, co to je. SpaceFOX, který vychází z prdítka FOX.
KAROSA LC735.00 / SE-969AM 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Vyslovit svůj názor má právo každej, sice někdy jen jednou.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5151
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 12:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík (1549):

Díky, naučím se číst.

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2010
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.9.2010
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 13:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší dotaz.
Minulý rok na václaváku stál tenhle trabant. Slouží jako pojízdný bordel (jako ty bílé limuzíny - např. co stojí před ním) nebo spíš jako reklama?

KAROSA LC735.00 / SE-969AM 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Vyslovit svůj názor má právo každej, sice někdy jen jednou.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4070
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 13:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před 2-3 rokama byl na trabantiádě takže jezdí.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Goga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 18:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík (1551): Co to je zase za dotaz?
RegioMap trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Rozdělení trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4073
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 12:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haha tak to je mazec!!!
Nemělo by tu bejt trestný takhle veřejně nabízet instantní podfuk na kupujícího?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 12:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Tímhle už by se normálně měla zabývat Policie, to už si z lidí dělaj prdel...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5006
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověk aby se vážně bál koupit ojetý auto.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Služba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.5
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:21:19    Odkaz na tento příspěvek  

Žádná z nabízených služeb není protizákonná, to za 1., za 2. si asi děláte z lidí prdel vy, když byste volali policii na někoho, kdo si nechá opravit odřené auto. To že je pak prodá jako "nebourané" jde na triko prodávajícímu a je za to zodpovědný. Za 3. na svém autě si můžu nechat protočit tachometr třeba desetkrát, když se mi to bude líbit. To je moje věc, je to moje auto a vám ani policii do toho nic není. A za 4. pokud jste si nevšimli, celý web je vtip směřovaný přesně na takové experty, jako jste vy. Jste vážně k smíchu.

Pokud kupujete ojeté auto a je v kupní smlouvě, či technickém dodatku přesný počet ujetých km bez další formulky, je to pro prodávajího závazné. Zjistíte-li po koupi, že je stav tachometru jiný, než udávaný ve smlouvě, můžete z toho vyvodit právní důsledky (většinou úspěšně)

Jestli-že je v kupní smlouvě či technickém dodatku uvedeno "stav tachometru orientační", znamená to, že skutečný stav km může i nemusí být jiný. Jestli-že takovou smlouvu podepíšete a pak brečíte, "že voni to stočili", je to vaše hloupost. Ve smlouvě jste byli se stavem vozu seznámeni. (netýká se skrytých vad)

A jen tak mimochodem, co má dělat člověk, kterému odejde tacháč a nechá ho vyměnit? Stává se jeho auto neprodejným? Nebo byste ho rovnou zavřeli, že si vůbec dovolil sáhnou na vlastní majetek?
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2358
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin, Hynek: Školení odborníci s viac ako dvadsaťročnou skúsenosťou v krádežiach, podfukoch a podvodoch
Škoda Yeti 2.0TDi 81kW Advantage - čierny
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2359
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Služba: Nezdá sa mi to byť vtip. Na Slovensku takéto firmy skutočne existujú. A ani sa tým netaja..

A MNE JE JEDNO, MEŇ SI TACHÁČ AJ DVAKRÁT DENNE, ALE NEPREDÁVAJ HO S NAJKAZDENÝMI 20 TKM, KEĎ JE SKUTOČNOSŤ 120 TKM!!!

A myslím, že nejaký expert ako ty to práve robí.

Nemyslíš, že je to t.č. PODVOD, keď v predajo-kúnej zmluve je uvedená zavádzajúca informácia, o ktorej predávajúci vedel a vedome ju tam uviedol?..
Škoda Yeti 2.0TDi 81kW Advantage - čierny
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5008
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vše je legální - v případě jakéhokoliv sporu s novým majitelem auta Vám rádi poradíme!
- to znamená, že tam přijede Transit plný namakanejch borců s bejsbolkou, který mu to auto rozmlatí tak, aby to poznat nebylo?
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Služba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.5
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:40:46    Odkaz na tento příspěvek  

Tomino: Pokud je ve smlouvě uveden přesný počet km, je pro prodávajího závazný. Jestli-že zjistíte po koupi, že je stav km jiný, než udávaný, můžete z toho vyvodit pro prodávajícího právní důsledky. Jestli-že se prokáže, že prodávající záměrně uvedl do smlouvy jiný stav ujetých km, než je skutečný, jedná se o podvod, který se bude s prodávajícím dále soudně řešit.

Píši "záměrně uvedl jiný stav", protože třeba vám by se mohlo stát, že prodáte auto jako druhý majitel (nevědom toho, že první majitel lehce stočil, či upravil km) a kupující vás následně zažaluje, že skutečný stav km je jiný, než je ve smlouvě (a na tachometru).

Žádný zákon proti stáčení km fyzicky nezabrání prodávajícímu manipulaci s tachometrem.

Formule "stav tachometru orientační" je snad jasná každému. Pokud ne, doporučuji právní úkony spojené s koupí automobilu přenechat někomu jinému, nejlépe právníkovi.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 14:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kupříkladu já budu mít co nevidět nejetý auto, byť je deset let starý. A zcela legálně. Tachometr má jen 5 míst, tudíž po 99.999 bude následovat 0. Takže, nemáte někdo zájem o Swifta? Vynikající koupě, najeto jen 10 km
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4074
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 15:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Služba- u nás stáčení neni nezákoný ale v německu už jo.
Mě jde spíš o formulace typu že dokážou auto nafotit aby nebyly vidět škrábance a co neumí foťák dotáhne grafický studio. Nebo že zařídí aby auto nebylo poznat po povodnícha podobně.
Bohužel trh u nás si žádá být klamán takže se stáčí zvesela.
Já kupříkladu než ybch zaplati takovým šarlatánům jsem před prodejem nedostatky odstanil a ne pouze zamaskoval. cenově mi to vyšlo velice podobně ale mohl jsem prodat s čistým svědomím.
Ikdyž né tak úplně. V jednom případě jsem taky stočil kldyž jsem ani po půl roce nenašel kupce.
Je pravda že jako druhej majitel auta z bazaru jsem si ani já nemoh bejt jistej že to už stočený nebylo. Taky jsem kupujícímu řek že za kilometry neručim.
Ale rozhodně ikdyž už stáčet umim a mam na to vybavení to nebudu veřejně nabízet na netu.

Prostě kdyby se tuta "firma" zabývala tím že dají auto poctivě do pucu před prodejem udělala by líp než veřejně nabízet instatní klam.

Já na nikoho policajty volat nebudu ale přišlo mi zajímavý jak to inzerujou na plnou hubu.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 15:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BTW loni před dovolenou semi transporter taky "omladil" na 00000

Ikdyž né každej kiláky maskuje. nedavno byl na prodej čtyrkovej transporter s 562 tkm.
Někdo mu tam do fora napsal že to má moc že to je neprodejný a na konci živitnosti.
Inu docela panáček koukal když sem mu napsal že mam najeto na trojkovym přes 3/4 milionu a pořád v pohodě jezdim že to je jen o údržbě.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 17:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím, že stáčení není nezákonné, dali naši zákonodárci najevo, že tento úkon lze nabízet na stejné právní úriovni jako třeba oživení laku...Takž tam jsme OK, ať si myslíme kdo chceme co chceme, je to v morální rovině. A skoro bych řekl, že spíš v morální rovině práce poslanců...Co se týká retušování fotek do inzerátu, je to kravina, protože dřív nebo později to auto stejně majitel uvidí na vlastní oči. Co se týká retušování následků povodně, tady bych si dovolil zapochybovat úplně..´.zaretušovat následky povodně podle mne znamená je odstranit...totéž následky malé i větší havárie...nebo co byste si pod tím představili? Přikláním se k tomu, že celý ten inzerát je docela dobrý fór...navíc to celé inzerujou jako omlazení pouze při prodeji přes internet, to jako že ho prodáte na aukru a pošlete poštou? A myslím, že nabízet ušetření na DPH je už napomáhání trestného činu, a pokud by tohle někdo myslel vážně, asi by si to po právnické stránce sakra dobře pořešil...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 17:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: On možná panáček až tolik nekoukal...jeden z kolegů tady má na transporteru najeto něco podobného a i když souhlasím, že to je o údržbě a o stylu jízdy, bohužel tyhle veličiny neprodávají, prodává to číslo na tachometru, vzhled a zkušební svezení...takže i když z hlediska technického stavu je to číslo velice relativní,z hlediska prodejnosti poměrně zásadní...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 19:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime já měl bohužel zkušenost že prodává právě to číslo na tachu.
Každej chtěl vědět rok a kilometry víc nikoho nezajímalo ani se na to nechtěl po sdělení hodnoty podívat.
Ač nerad jsem se po půl roce snížil ke stočení a do dvou týdnů bylo auto z domu a dodnes když majitele potkám si auto pochvaluje jakou mu dělá službu. Ale koupil by ho s původní hodnotou na tachu? Asi sotva...přitom by mu službu a radost dělalo stejně dobře jako stočený.

Je to v hajzlu ale českej trh tak bohužel funguje.
V čechách si každej myslí že koupí 10 let starý aut s 50 tisícema...ale dneska je průměr na běžnýho řidiče/rok kolem 15 tisíc km.

Mě třeba při koupi nikdy tacho nezajímalo....a naopak když má auto půl milionu tak je asi fakt kvalitní když to vydrželo.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 19:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem tady o tom psal, jak je ta cifra na tachecu pro každého magická a vševypovídající. Lidé prostě vyžadují nesmyslné kilometry, realita je nezajímá. Kdo by koupil necelé dva roky starého Passata 2.0 TDI s 380 tis. km? Koho zajímá, že pokud je schopné auto najet v tak krátkém intervalu tolik kilometrů, že se mu muselo dostávat mimořádné péče a za volantem seděl opravdový profík, neboť to dokázal s obecně problematickým autem, přesto bylo pod kapotou vše původní.
Navíc, ve smlouvách a inzerátech se téměř vždy uvádí formulka "stav tachometru", což je taky pěkná finta, jak legálně oklamat nepozorné, ono stav tachometru a najeté kilometry můžou být zcela odlišné údaje, klidně i z technických příčin.
Další pěkný údaj je "Nehavarováno", což zpětně prodávjící může vysvětlit, že vám auto prodal nenabourané, nikoliv to neznamená, že za sebou nemá totálku. Na druhou stranu, koupil by někdo auto, kde by bylo uvedeno : Po vážné nehodě, profesionálě opraveno, oprava kryta pojišťovnou.
Lidé také nerozumí významu "Skrytá závada". To není závada, která někde čekala, aby se po 5 tis. kilometrech projevila vlivem opotřebení, to je závada, která již na autě byla v době prodeje a prodávající ji nějakým způsobem zamaskoval.
Takže legální je téměř vše, stačí pár obratných větiček, navíc je tato služba žádaná trhem, stejně jako jsou žádané špekáčky bez masa.
Všechno má ale dvě strany mince.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4079
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 21:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe plnej souhlas.
Já si raději koupim káru s půl milionem a víc klidně po čelní srážce s náklaďákem když mi k opravě prodávajídí dodá fotodokumentace pracovních postupů.
než nablejskanou 6 let starou mrchu se zaručenym nesmyslem na tachecu.
Kolega v práci koupil fabku a když jíd al do autorizáku na výměnu náplní a celkovou kontrolu tak mu zjistili prdlej držák motoru neodborně zavařenej nějakym šudlalem ze stodoly.
Takže se teď soudí s bazáristou o řádnou opravu. On chce řádnou opravu v autorizáku což bude obnášet nejspíš novej blok motoru resp jinej motor. kdežto bazarista chce odstranit závadu na svoje náklady ve svym servisu. takže by to nejspíš zas zavařil Franta z JZD a dělali by jako že je vše v pohodě a po chvíli to zas rupne.
Kolega je bez auta jezdí pujčenym od kamaráda a s nostalgií v oku vzpomíná na prodanýho favorita.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3945
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 22:55:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já beru údaj s tacháče s rezervou už od dob prvního auta. Na něm bylo 66000 a přitom jsem byl osmej majitel a autu bylo 35 let. Takže to mohlo být nejen 166, ale i 266 tisíc. Ale spousta lidí na to kouká pomalu jako na nejdůležitější údaj, to je pravda. Hlavně to každého zajímá a pak ani neví kolik ujede sám a kdy by mělo auto dostat servis.
Ale je zajímavý, že vyhlášený držáky jako třeba postarší Mercedesy se tolik nestáčej. Nebo že by ty nabízené s 425000 km to mají stočené z 850000? :-)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 23:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No je fakt že u mercedesů se naopak sousty majitelů chlubí co nejvyššim číslem. Taky jde o to že starý mercedesy vesměs kolujou mezi mercedesákama který prostě ví co to umí ujet takže není potřeba stáčet. Ba naopak stočit piáno nebo čtyrku původem z rajchu na 200tkm tak si člověk koleduje minimálně o přesdržku od kupujícího páč ten bude z 90% v merglech kovanej.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4249
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 23:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím co furt s těma kilometrama je takových rozbrojů. Tak buď si koupím nový auto se vším záručním a pozáručním servisem, nebo si koupím jetou šunku a v tom případě ani u 100% prověřenýho auta nemůžu očekávat, že když se mi hned za bazarem vysype třeba převodovka, že mě bude někdo chlácholit.
Anebo si koupím něco na ne úplně denní ježdění a tímpádem jsou mi kilometry úplně fuk. Já kupoval Camaro s natočenýma 93 000 mílema, ale vzhledem ke stavu auta a bezpočtu předchozích majitelů je to údaj pouze v tom smyslu, že se s tím jezdilo a tak se to počítadlo nějak hýbalo. Kolikrát dokola a kterým směrem vlastně a kolikátej budík už tam je, nikdo nikdy nezjistí a stejně tak nikdo nezjistí, kdy kde se mi kde co vysype. Rovná se jestli má auto najetý 100 000 nebo 200 000 už je prostě jedno, je to ojetina, která může být opečovávaná dobrým majitelem, nebo to může být taky shit, kterej se kutálel třikrát se skály a někdo do toho přilíval olej M2T, protože toho bylo ve stodole nejvíc.
Auto se nekupuje podle kilometrů!!!!!!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4081
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 23:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj Veru pod to se ti podepíšu.
Já kupoval busa s tim že má 3. motor tim pádem jednoduchym výpočtem při znalosti minimálnáích proběhů VW nafťáků dojedem k tomu že má přes 3/4 míče na hrbu...spíš víc.
A co kára v cajku servisovaná (ne jen hubou prodejce) takže spokojenost. On věděl dobře co prodává já zas co kupuju nebyl problem.
O tachu nepadla ani zmínka.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4250
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 01:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě tachometr nezajímal ani v nejmenším, viděl jsem camaro, šlo nastartovat, řadilo a bylo relativně kompletní s legálníma papírama, tak jsme to prostě vzal. Inu, virus "US cars", infikoval mě tím brácha. Je vůbec zajímavý, že třeba ameriky se prodávají většinou s tím, že ujetý míle vůbec nikdo neřeší.
Ne, dobře, je třeba uvážit, že tvůj bus a moje Camaro jsou auta z jiné škatulky. Ne všichni si koupí auto s tím, že pod tím nejprv musí rok ležet, aby to vůbec dojelo vlastní silou dál než na druhou stranu ulice.

Jde prostě o to, že pokud autu nerozumím a chci něco, co mě bude spolehlivě vozit, poradím se před koupí s někým, kdo mi aspoň řekne, že když jsou dveře delší než je otvor pro ně určený a že když je pod servem kaluž, co od takovýho auta asi očekávat a je buřt, kolik to má na tachecu.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 10:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, já tohle nezpochabňuju ani náhodou, ono když se tomu trošku rozumí, tak stočení tachometru z 500 000 na 50 000 není těžký poznat, to už dá cit, kolik to auto může mít najeto. jenže druhá věc je, když to auto inzerujete na netu nebo v Annonci, na tom nikdo nepozná nic a fotka taky nevypovídá, takže co tam napsat? Rok, kilometry...v podstatě to může mít vliv akorát na to, že Vás to auto zaujme a jedete se na něj podívat nebo nad ním mávnete rukou po přečtení inzerátu a hledáte dál. Jiná věc je, že jsou věci, které celkem jednoznačně udají počet reálně ujetých kilometrů (vůle v nápravách, v řazení, ohmatanost volantu, pedálů apod.), a pak jsou taky věci, které s ujetými kiloometry souvisí jen částečně. Klasickým případem je opotřebení motoru - auto s ujetými 750 000 km má nepochybně opotřebovaná ložiska, písty, kroužky atd. a sebelepší styl jízdy a údržby na tom nic nezmění, na druhou stranu je samozřejmě možné koupit auto s 50 000 km (s nestočeným tachometrem) a motorem přesně stejně opotřebeným, když to majitel blb denně ohulil zastudena...jenže to na tom autě v bazaru nepoznáte...asi ideální možnost je koupit auto od známého s tím, že znáte jeho...
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 10:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže logické je auto koupit v Německu a ne v téhle mizerné kotlince, že.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 990
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 11:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No obávám se, že ty principy tam platí taky...tady navíc u koupě auta, který dovezl někdo jiný, přistupuje většinou navíc zmrdifaktor bazaristy...I když sám takové auto mám a nemůžu si ho vynachválit...Ojeté auto je vždycky sázka do loterie a je fakt, že zapojením českého bazaristy se akorát zvyšuje možnost, že loterie nevyjde...
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 12:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime, měl jsem na mysli přímou koupi, ne přes darebáka v bazaru.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4756
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 14:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veřili by jste například tomuto?
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cena podezřelá, nicméně další fakt je, že když to auto je rok staré, tak ty kilometry nemůžou být stočené zase až tak moc, přece jen je reálné ujet za rok určité maximum...stočení třeba ze 100 na 38 tisíc nemusí znamenat, že auto je v hajzlu, stočení desetiletého už dává daleko větší prostor pro prasárnu, protože to auto může mít milion stejně jako pravých 38 tisíc...další moment, kdy rok výroby přece jen něco signalizuje...
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Tak buď převzetí leasingu, ale nejspíš se jedná o chudáka, který se musel pracovně přestěhovat do anglie (kde je i auto), ale teď si pořídí levostrané, tak se potřebuje rychle zbavit tohoto... A pak už jenom požaduje zálohy na transport (kterou zajistí smyšlená renomovaná přepr. spol., která má i své webové stránky s kamiony, fotkami dispečinku apod)....
Já tak na začátku roku zkoušel schválně podobně laděný - to byly v kurzu A3ky za 100tis. CZK (ale ještě email na G-Mailu a lámavá čeština, teď asi povíšili na lepší level).

Slim: Nejhorší kombinace je papírové omlazení vozu + stočení tachometru... Něco takového mám bohužel doma.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 00:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Podvod, chlapík najprv od teba vypýta zálohu a auta sa nedočkáš....
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6502
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 06:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak na ten inzerát zkuste zareagovat a šťourat do něj...
Registrační značky Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!

Od 1.9.2010 web v novém hávu
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 17:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím! Dotaz pro znalce novějších "amerik". Nevíte někdo,zda se může auto s automatickou převodovkou táhnout na laně na větší vzdálenost(tak 100 km)? Prý by se při vlečení automatická převodovka,která není mazána poškodila. Nevíte někdo,co je na tom pravdy? Jde mi o to abych to nemusel vést na vozíku,pokud tomu vlečení na laně neuškodí. Jedná se konkrétně o Plymouth Grand Voyager SE,3.3L V6,rok výroby 1994. Příručku k tomuto vozu nemám. Předem díky moc všem za případnou radu či tip!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 18:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No prventivně bych to nedělal, naprostá většina převodovek je mazána od hnacího hřídele, tj. maže, pokud běží motor. U aut se zadním náhonem se to dá řešit demontáží kardanu, tady to ale asi řešení nemá....
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4084
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 19:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A neni náhodou takhle starej voyager taky zadohrab?
Tam by opravdu stačilo hodit kardan do kufru a upalovat.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Goga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_100 (4084): A neni náhodou takhle starej voyager taky zadohrab?

Předohrab.
RegioMap trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Rozdělení trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4085
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aaa takže nuda.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Soooc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 23:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdar,

chtel bych se zeptat, jestli nemate nekdo paru, jak se pohybuji ceny karosarsky praci na rovnaci lavici a zda nemate nekdo tip na nekoho dobre a ne moc draheho z Brna a okoli (nemusi mit pri lavici, pokud to umi dobre s hupcukem :-) ).

Podarilo se mi na vylete mimo zpevnene cesty zarazit kolo hloubeji do podbehu a potreboval bych to narovnat ...

Moc dik :-)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5215
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 00:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JEstli jde o spotřební auto tak lano + strom (nebo jiné auto)...
Jinak lavice - za narovnání boku Feldy si řekli 10tis, druhý kolega zase platil za narovnání podběhu + části rámu na Š120 3tis. Ale základní předpoklad je ten, že se bude mít co natahovat, respektive směrem od čeho natahovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5222
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 00:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JEstli ovšem máš zaražené "kolo hlouběji do podběhu", možná bych se spíše zaměřil na uchycení nápravy ke kastli... Případně na rameno (nebo polonápravu nebo jak se tomu nadává). Třeba to půjde opravit i jednodušeji než na lavici.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4254
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 01:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Automatový auto by se principielně nemělo táhnout vůbec. Jednak v tu chvíli není automat dostatečně mazán, druhak spojený problém ten olej co se tam nějakou vlastní silou vůle převaluje, není chlazen oběhem přes chladič. Automat se táhnout může pouze provizorně, pomalu a na krátkou vzdálenost. Například moje Camaro vepředu nemá ani žádný tažný hák, prostě se to neodtahuje. V americe jsou téměř všechny odtahovky buď ve stylu "nalož na podval" nebo se to čapne za zadek a táhne se to se zadníma kolama v luftě a s předníma na zemi "couváním".
Je jedno, jestli je to starej automat nebo novej, všechno stejně furt vychází z prehistrické a časem prověřené převodovky TurboHydramatic 350 nebo TH 700R4.

Mimochodem ony ty ameriky mají různé pro evropana divné záležitosti - spousta z nich má třeba samosvorný diferenciál, což znamené, že pokud má auto defekt na hnané nápravě a je vybaveno takovým tím pidikolem na dojetí, nesmí se vzhledem k menšímu průměru toto kolo dávat právě na hnanou nápravu. Správně se má kolo dát na předek (mluvíme-li o zadohrabu), odkud vzaté nepíchlé kolo se dá jako rezerva místo kola s defektem. V případě, že tomajitel neudělá, může po dojetí domu nejen nechat opravit defekt, ale i celej difec :D
Soooc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 08:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Hola, ty jsi z Brna :-) neznas nekoho, kdo dela karosarinu v Brne? :-)

Mauricio: Natahovat od ceho by snad melo byt, je to na predku, rameno jsem kontroloval, to je v pohode, spis je problem, ze jeho dolni uchyceni je posunute a vedle uchyceni tlumice se udelala boule :/
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4771
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 11:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škodovka musí omezit výbavu, vedení Volkswagenu vadí její úspěch.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5039
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 12:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by VW chtěl ze Škody udělat druhou Dacii?
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6517
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VW je vlastník škodovky tak je na něm si určit jak bude vypadat...
Registrační značky Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!

Od 1.9.2010 web v novém hávu
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5229
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsme to dopracovali... No, ostatně, kdo chce kam...
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 15:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježiš, z toho se zas dělá kauza. Jako každej rok se upravujou výbavy (a ceny), který jsou stejně pro každej trh jinej, a média zas rozjížděj pohádku o německým biči a českejch zádech. A vohnouti si na tu naši škodifku nechtěj nechat sáhnout, tak jim to žerou. Ale ono vlastně o nic nejde.
Abrum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 20:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/domaci/214244-ridici-luxusnich-a-rychlych-a ut-mohou-za-nejvice-prestupku-ukazala-statistika.html
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 21:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: jak my? Ochranná známka "Škoda" už zase patří lidu?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5045
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 21:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abrum: Překvapivé zjištění.
A ohledně Škody - sice se mi nelíbí, že jí VW utahuje opasek, na druhou stranu, ještě že tu ten VW je, taky tu už žádná Škoda Auto být nemusela
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 22:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také si myslím, že se ohledně škodovky dělá zbytečný humbuk. Novináři si našli nové téma, jak "zlý" Volkswagen ubližuje "nebohé" Škodovce.
Jednak každý trh má svá specifika a výbavy nabízené ve standardu pro tu kterou verzi se velmi liší.
Třeba výbavový stupeň ambiente pro fabii má v Německu navíc oproti českému ASR, klimatizaci a hlavové airbagy. Oproti české verzi kupodivu v Německu chybí přední mlhovky. A tak by se dalo pokračovat.
Mimochodem považuji Škodu Auto za příklad velmi dobře zprivatizovaného podniku. Je jisté, že kdyby se s jejím prodejem otálelo, tak by dneska nebyla na takové úrovni, co je. Pokud by vůbec existovala.
Málokdo už dneska ví, že by socialistické AZNP samo nevyvinulo ani favorita. Už na něm bylo mnoho licencí a řešení ze Západu.
Karosérie od Bertoneho je jenom nejznámější z ních.
Kamby
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 23:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastimil I - 972

Myslím, že se mýlíte, s tím Favoritem. Je tam samozřejmě hromada licencí a řešení jako na každém běžném autě té doby a karoserie Bertone, ale ten základ a celková myšlenka je z domácí líhně. Ostatně ani to nemohlo být jinak, když po všech peripetiích s projektem 720 a dalšími bylo již v osmdesátých letech jasné i komunistům, že 105/120 je na konci inovačního procesu. Vývoj Favoritu není nic příslušného k despektu. Právě naopak, kdyby nebylo vývoje a výroby Favoritu, dnes by fabrika byla pod drnem, stejně jako třeba Poldi, ČKD, Tatra atd.

Výrobu stodvacítek by VW nekoupil, druhý zájemce z té doby Renault chtěl rozjet vysloužilou linku na R18, jestli by se podařilo z Renaultu časem vyrazit alespoň obdobu Dacie je otázka.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6520
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 10:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oproti české verzi kupodivu v Německu chybí přední mlhovky

Asi tam není taková mlha jak v našich kotárech

A jinak souhlasím s Vlastimilem.
Registrační značky Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!

Od 1.9.2010 web v novém hávu
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5230
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 10:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já až dosud žil v domění, že to byla Toyota a ne Renault To by mě zajímalo, jak jsem na to přišel.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5047
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 10:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda prý chystá svého „golfa“, má dorazit za dva roky - poté mi takováto informace přijde nesmyslná, zvláště věta, že se model zařadí bok po boku Golfu a dostane jeho techniku.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8093
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 10:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový pocit, že tam trochu míchají jablka a hrušky. Podle mých informací je auto mezi Fabii a Octavií "hotové". Řekl bych, že smíchali jedno auto do dvou.