K-report
 

Archiv do 29. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv do 29. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 18:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeste k tomu oznacovani, ktere je pro dost lidi zavadejici:
to "e" (napr. LSe) u modelu do '92 znamenalo auto s elektronickym karburatorem Pierburg 2E (ECOTRONIC). Drtiva vetsina jich sla ven, ale na trhu byly i v CSFR, ale kdo by to tady kupoval, kdyz nemusel ze...
Zatimco od modelu '93 auto s "i" (napr. GLXi) neznamenalo injection, coz se nabizi, ale auto se silnejsim motorem (50W namisto 40W).
Od 10/'93 mely vsechny vyrabeny FA/FO na nas trh vstrikovani BMM. Tohle oznacovani s "i" (slabsi/silnejsi) prevzala pak i 1.3 Felda.

Exportni FA/FO do modelu '92, jak uz jsem psal, byly oznacovany ruzne podle trhu (napr. LSiE). Uz kolem '90 roku mely totiz nektery vstikovani Bendix.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 18:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jste zapomněli ve výčtu na Forman Henlein - http://www.youtube.com/watch?v=dlt4YS0CJSQ
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 938
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 18:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo :-) A ja v dobach tech ruznejch "...lajnu", ktery sypala skodovka kazdy 3 mesice ('93-'94) videl na starsim hnedym Favoritu uplne profesionalne vyvedeny samolepky "HOVNO Line". Majitel uz nevydrzel ten tlak tech oficialnich "lajnu" a vzal to po svem :-)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4647
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 19:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S215sl

Díky.
Jaro, léto, burčák, zima.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6014
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 19:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já doplním i fotky:



RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6015
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 19:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paleta základních barev prvních Favoritů byla úžasná:

stříbrná:


vyblitá hnědá:


vyblitá modrá:


bílá:


khaki:


má někdo hezčí barvy?
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6016
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 19:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ještě tato:


konkrétně toto auto stojí i teď na stejném místě zakopané po uši ve sněhu
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7289
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 19:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tehdy novém Silver Linu jsem jezdil v autoškole (PVD 79-44). Rádio Blaupunkt s bezpečnostní kartou . Tehdy (1995) tam byla pestrá skladba vozového parku. Citroen AX, Golf II GTD, Mazda 323 a již zmíněný Favorit.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: okrem "vyblitej hnědej" bola aj bledohneda/bezova, alebo ako ju mam nazvat.. mali sme Favorit rocnik 1990 s touto farbou (myslim, ze kod farby bol 2105)
este mi chyba ORANZOVA ktoru som videl na tych uplne najstarsich
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plus ešte bordová (mali sme Favorit z roku 1991, takže možno tiež bola aj vtedy), bledomodrá, krémová, ďalšia bledohnedá, červená (?), tmavošedá, ďalšia modrá. Celkovo myslím, že to boli odpudivé farby

1994 - nebíčková metalíza, červená (hot-chilli?), tyrkysová, čierna, strieborná, zelená, červená (rally?), tá Comfortlajnová modrá a ešte by sa niečo našlo...
...ďakujem za Vašu podporu... ...aj nabudúce...
Kuko, prosím, nie!
ICQ - 489-696-538
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: A nebyla krom té "vyblité hnědé", i hnědá normální, nebo spíš taková sytější světle hnědá?
Jeden pán v ulici hnědýho "favála" má, ale vyjíždí tak málo že je minimální šance ho vyfotit.. Vždycky se té staromódní barvě směju

Já sem přidám jen Favorita s pořádným číslem Vůbec nevím která řada to je..

Kdyby měl někdo zájem o vínové Favority, mám jich nafocených docela dost
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3906
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 21:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně tak nějak styl měl asi jenom blek lájn. Na ten se dá koukat i dnes, jinak spousta právě vyblitých barev dost Favority pokazila, byť podle mě je to designově sympatické auto (to se mnou bude asi dost lidí nesouhlasit)
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 21:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takze barvy na beznych modelech:
1.8.'88-31.7.'89
snehobila, modra kosmicka, sedomodra tmava, bezova, hned kamenna, zelen topolova, zelen vrbova, cerven Apollo
1.8.'89-31.12.'89
bila, sedomodra tmava, bezova, hned beduinska, modr kosmicka, zelen topolova, zlut mimozova, cerven Apollo
1.1.'90-31.12.'92
snehobila, seda jinovatka, bila lipican, hneda gobi, modra jadran, akvamarin, cerven Apollo
1.1.'93-konec
labuti bila, cerven Apollo, kralovska modr, modra Iris, karibska zelen, cervena Sportline, cerna briliant, hvezdna modr (met), safir stribrna (met)

na akcnich modelech jsou ale i jine barvy, nazvy neznam.
Million Edition - takova grafitova met.
Solitaire - vinova met.
Comfort line - ruzne barvy (nektere bezne) a navic zeleno-modra met., modra pastelova /podobna kralovske modri/
Green line - extra zelena, trochu podobna karibske zeleni

na uplne prvnich FA '87-'88 taky stribrna (takova vylozene kovova), svetla cervena (do oranzova)

a jiste se najdou i dalsi
Nexion
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 21:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám že toto nebyla normální barva na "Feldu" (tedy Pick-up) Link.

(Příspěvek byl editován uživatelem nexion.)
CVMHD.IC.CZ - Můj web o MHD v Chomutově a Jirkově.


Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5057
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 21:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě si vybavuju takovou divnou světlejší našedlou fialovou, to byla taky nějaká akční řada - byl to Forman s ostřikovačema předních světel, výrazně divná barva, ale v tu dobu (1992-93) dost módní.

Btw. nedokázal by někdo vykopat z hloubi archlívu nějakej prospekt se vzorníkem barev? Když už mám hotovej model (Favorit, Forman), hodilo by se...
Hledání jehly v kupce sena není nic oproti hledání stébla v kupce jehel.
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 21:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Jo, neco bych vykopal, jenze v tech prospektech ty natisteny odstiny zasadne neodpovidaly skutecnosti, takze se tim ridit u modelu... to je lepsi podle skutecnosti.
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 22:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad S215sl: Zdravím chodící encyklopedii favoritů.
Toto auto mi přirostlo k srdci a hlavně nechápu lidi, kteří ho dneska zesměšňují, protože nebýt fáva, tak by těžko byla škodovka tam kde je.
Zájem ze strany zahraničních partnerů o ni byl mj. i z toho důvodu, že po pádu komunismu měla v nabídce vůz moderní koncepce a poměrně konkurenceschopný, na kterém se dal postavit další vývoj.
Jenom doplním ten vývoj cen na přelomu let 1990/91. Rodiče tehdy měli pořadí na favorita, podané v roce 1990. Pořadníky v té době končily, protože skutečně začal fungovat trh, ale lidé zapsaní v pořadnících si mohli koupit favorita z lednové produkce, čili auto za 128 950 Kčs. Musel být nějak vinkulovaný vklad ve spořitelně ve výši 50 tis korun, ale detaily si nevybavuji.
Chtěli jsme žlutou barvu a na ploše plzeňské mototechny (dnes Auto CB) nám prodejce nabídl dva kusy. Doma nám pak skončil ten lepší, žluťák ve výbavě 135 L, s příplatkovými dělenými zadními sedadly a cyklovačem stěračů s cenou 130 618 Kčs.
Tahle barva v přehledu chybí, náš žluťák byl jeden z posledních prodaných v této barvě v Plzni. Ne-li vůbec poslední, vyšší SPZ než PMK 97-13 jsem na favoritu této barvy neviděl.
Favorit měl svoje mouchy, ale zvládl zásobovat rodinný obchod, zvládl cesty do zahraničí.
V rodině svoji službu skončil v roce 2003, kdy jsem jej nechal na protiúčet za fabii u Porsche Plzeň. Pár let jsem ho potkával u nové majitelky, se kterou jsem dokonce mluvil a auto si pochvalovala.
Kde je mu dneska konec netuším, 22. ledna 1991 mu bylo osmnáct let, k nám se dostal přesně na den o měsíc později.
A proč ten smutnej smajlík na závěr? Ani ne tak smutnej, jako lehce nostalgickej. Bylo to první auto, které jsem řídil a i v autoškole jsem se učil na favoritu.
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 22:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky zdravim. Encyklopedii snad ne, jen mam jeste poznamky z dob, kdy nam tohle auto stalo pred barakem. Cervenej Forman Special Line 50kW 8/'94, ale uz je skoro 7 let v tahu. Vzpominam na nej v podstate v dobrym, dovezl vsude, ale ke konci zacal hnit pred ocima. Vzal sem si z nej na pamatku akorat vysoce luxusni digitalni hodiny Tesla Vrchlabi, co byly nahore u zrcatka. Dodnes mi bezej na adapter doma :-) Taky to bylo prvni auto, co sem s nim jezdil s cerstvejma papirama, nez sem si koupil vlastni.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 23:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když koukám na diskuzi lidí, co vyrostli na Favoritech, tak bych se k vám snad taky mohl připojit, ačkoliv jsem začal jezdit de fakto o generaci později a Favorit byl loni v květnu odejit do automobilového nebe.

Autoškolu jsem absolvoval na jaře a v létě 2004 v červeném LPG favoritu model 1993, se skvělým instruktorem, který jako řidič záchranky měl Prahu v malíku a tvrdil, že kdo se naučí jezdit na favoritu skrz Vinohrady, bude umět se vším a všude . Auto to bylo sice strašné, mám v paměti živou vzpomínku, jak se mi jednou při odbočování u strašnického krematoria vyvalil zpod kapoty oblak páry od prasknutého chladiče, ale svému instruktorovi dávám zcela za pravdu.

Po absolvování autoškoly jsem pak od dědečka dostal dalšího favorita, tentokrát model 1991-2, klasické 135L s karburátorem v barvě 4355 jadranská modř. Najel jsem s ním okolo 20000 km (po půl roce přestal fungovat počítač kilometrů a já jsem až do konce nebyl schopný si to nechat opravit :D) a nikdy mne nenechal ve štychu, naopak i přes moje zjevně drsné zacházení stále vytrvale sloužil. Osudnou se mu ovšem stala pokročilá koroze a fakt, že jsem downgradoval k východoněmecké hračce na čtyřech kolech. Přesto pořád, když vidím na ulici hezkého favorita, poohlédnu se, protože tohle auto mi prostě přirostlo k srdci.

Škodovkám zdar a Favoritům zvlášť!
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 23:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Forman GLXi '94, koncem roku 1999 dovezen z (D), koupen za 96tis, r.2007 prodán dál za 25tis. Jako náhrada koupena Felicie Kombi za 98tis (historie se opakuje:-)).

foto na inzerát :-)

K černým polepům/olepům - na dveřích v prostoru "B" sloupku bych to ještě pochopil, ale proč olepili i kolem skla 5-té dveře...

S215sl: Nejen digi hodiny, ale téměř celé auto, při přechodu z eMBéčka působylo na mě velmi luxusně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 00:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky s nostalgií vzpomínám na svoje první vlastní auto (od r.99 jsem jinak jezdil tátovou Feldou r.v.1998) - Forman Solitaire 02/94, bylo to báječné autíčko, lepší, než Felda kombi 1,3 MPi 06/99, kterou jsem měl potom. Koupil jsem ho od dcery původního majitele tuším v prosinci 2003. Bohužel jeho život předčasně ukončila nehoda s Avií 31 (jejíž život nehodou taky skončil) v říjnu 2005. Mělo to skvělé pohodlné sedačky a jezdilo to velmi dobře. Když jsem ho koupil, měl najeto 170.000 km a byl celkem vylágrovaný, ale uvnitř voňavka, nasypal jsem do mechanických částí dost peněz, v podstatě GO celého podvozku a motoru, chybělo vyvařit nepříliš shnilou kastli. Bohužel už k tomu nedošlo, btw.při nehodě měl skoro 250.000 km. Pro SPZkáře - původní SPZ AEM 17-31 přidělena 9.2.1994, poté u mě RZ 2S7 8912 vydaná v lednu 2004. Pokud by je třeba někdo chtěl, noty jsou stále v evidenci v depozitu, tehdy jsem ho jaksi nechal kamarády sešrotovat, měl jsem trochu jiné starosti se sebou (zlomeného nic, ale trochu štepování a několik týdnů mi vůbec nefungovala levá ruka), Avie do mě vletěla rychlostí 60 km/h hezky zboku na mě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5059
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 09:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na firmě máme jako služební přibližovací vehikl bílýho Favorita 135 LX ročník 1993, původně vínovej, nyní bílej. Strašnej pekáč, rezatej jak liška, ale nikdy nikoho nenechal úplně ve štychu (tj. někde venku viset nezůstal, většinou nenastartoval až odpoledne u baráku a většinou se nechalo doběhnout nějakej autobus).

S215SL - to nevadí, je to jenom pro orientaci: a) dnešní auta mají dost výrazně jiný barvy díky stáří laku, b) si to stejně upravuju, aby se to líbilo hlavně mě, každá tiskárna to stejně vytiskne jinak. Jeden nynější kolega řidič je bývalý lakýrník z mariánskolázeňskýho Autospektra, snad nezapomene a zkusí u nich nalézt původní vzorník.
Hledání jehly v kupce sena není nic oproti hledání stébla v kupce jehel.
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 10:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No s Felicií mám taky jeden (ne)dobrej zážitek. Děda si v roce 1995 koupil fungl novou Felicii 1,3 GLXi jako náhradu Fiata 131 Mirafiorri (snad to píšu dobře). Od doby co to měl to auto hrozně divně smrdělo a když to mělo najeto 700 km, tak vybouchla baterka. Auto se potom nějak opravilo a děda řekl, že už to nechce a že si koupí jiný. No a když si Felicii převzal nový majitel, tak volal, že se mu ve Varech zasekly na křižovatce brzdy a nemůže se rozjet.
Impotentní muži se dávají na politiku, protože doufají, že tam dosáhnou postavení (J. Fousek)
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 15:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Asi mas na mysli akcni model Prima. Pisu z mobilu, tak odkaz nedam.
Martin_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 16:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek:
Pro SPZkáře - původní SPZ AEM 17-31 přidělena 9.2.1994, poté u mě RZ 2S7 8912 vydaná v lednu 2004.
Jeden z nich ti děkuje .
Jen pro zajímavost, jak je svět malej :

...aneb - onoho (v budoucnu tvého) Formana jsem si poznamenal do nejvyšších spatřených dva dny po jeho registraci, v pátek 11. února.
Ta tvoje brandejská registrace se kolem mě těsně "mihnula" - 12. ledna 2004 mám psáno 2S7 8900 a následovalo 2S7 8920...

Jinak omluva za mimotématický příspěvek - předpokládám totiž, že Hynek "k nám" moc nechodí. Ostatně nebýt upoutávky P2, za kterou mu rovněž děkuji , tak o tomhle nevím.
Regioanalýza krajů J-A-S,...chronologie SPZ O53, O86 a O94
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 16:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Favorit´: taky jsem na něj vzpomínal a říkal jsem si jaká to je kára. Vzpomínky zkrátka jen na to dobré. Teď jsem si vybulil jednoho Fagorita jako služebáka a vždy když do něj přesednu ze Xsary, tak si uvědomím jak jsou dnešní auta úúplně jinde. Ikdyž, moje Suzuka Swift 92 rok je taky jiná kategorie než mladší Fáčko a neumím si představit že ho nakonci roku budu dávat pryč.
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3273
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 18:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska nám na plzeňsku po měsíci tmy svítilo sluníčko a mrzlo až přaštělo.
No prostě krása, den jak malovanej.



Tak by mohlo bejt do května ...

No a jelikož se blíží konec ledence tak sem byl nakoupit dálniční známky ... jse trochu filatelista

Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 18:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Favorit/Forman, začnu jednou naskenovanou , sorry za kvalitu

Jde o Formana GLXi 50kW z roku 1994, koupil jsem ho na podzim 2003 za 12 tis. korun od zkrachovalé mlékárny ve vizuálně dost zoufálém stavu, nicméně plně funkční a pod špínou, další špínou a ještě špínou, se skrýval zachovalý vůz se 215 tis. km. Docela jsem se mu věnoval, doplnil o nějakou výbavu a se slzou v oku v květnu 2006 prodal za 20tis. s krásnými 250 tis. na tachometru. K žádnému jinému autu jsem doposud neměl takovou důvěru, opravdu spolehlivý dříč, s nenažraným kufrem, který se ani na dálnici neztratil.
Loni na podzim zemřel na korozi u majitele, kterému jsem ho prodal. Asi už se mu nedostávalo takové péče.

(Příspěvek byl editován uživatelem swe.)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7304
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 19:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Swe: Krasavec. Ale ty máš všechna svá auta "vymazlená"
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6021
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 08:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hujere, ale co ty poklice z Felicie?
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 19:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už se tady tak nedšeně rozebírají favority, nevíte někdo nějaké podrobnosti o favoritu kabrioletu? Teď myslím čtyřsedadlový kabriolet, nikoliv roadster.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3946
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 21:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice tady byl středem zájmu Citelis, ale ten Forman je myslím právě Silver Line.

My měli bílého Favorita 135, tuším LS, koupeného ojetého v roce 1995, prodaného v 98. Favorit jezdil v pohodě, nějaké menší problémy tam byly, ale už si je nevybavuji.
web o Mansonovi Moje fotogalerie 17.1. nové fotky Veolie Transport a DPKV!
Demokracie v této republice nemůže být nazývána demokracií!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6024
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 21:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco takovýho mě předjelo, bohužel už jsem ho nechtěl dohánět, jel dost rychle.

RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3285
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 21:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3060 - To je MTX roadster.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7315
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 21:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260:
tak tak. http://auta5p.eu/katalog/skoda/skoda07.htm, fotky na spodku stránky.
svět je malej :-)
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 21:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když už o těch favoritech. My máme Favorita z roku 93. Jeho zvláštností je, že je to přelomový model mezi starým a novým typem. Spousta věcí je ze starýho modelu a další zpousta z novýho. Interiér je stejnej jak u staršího akorát má tmavej odstín, neni to tedy ten hneděj, a výplně dveří mají čalounění v barvě sedadel. V současnosti má najeto 230 000 km, jsme druzí majitelé, máme ho už 9 let, tehdy měl asi 70 tisíc najeto. Jezdí denně v zimě v létě, koroze je potvora a tak už tam snad neni ani jeden původní plechovej díl krom střechy a kopoty :-D Technicky ale je stále fit, sice v něm už rachtá co se dá, momentálně díky prasklému těsnění pod hlavou kouří jak trabant, ale motor drží stále úžasný krok, kopce zvládá krásně, dálnice taky..a to ho opravdu moc nešetříme, je to prakticky stále hlavní rodinný vůz.

Ta červená felda byla taky naše, už jí rok nemáme, ta měla najeto asi 300 000 bez větší poruchy, měla z fabriky nějaký úpravy, spojlery, nárazníky, byla snížená..přitom výbava soc..prý jsou/byly jen dvě takový vyrobený, co je na tom pravda nevim. Já už rok jezdím níže vyobrazenou feldou prakticky v plný výbavě jen bez klimy, najeto má ted 96000 já jí kupoval se 70 000, jezdí naprosto bez problému a krásně

A přidávám nějaký zajímavý fáva../fotky nejsou moje/

nejkrásnější favorit je stejně prototyp sedanu
Trať 040, 042
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 22:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: text za obrázky prosím zalamuj. Díky.
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 23:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu ted odbočím, ve zprávách na nově byla dnes reportáž z obce Božanov nebo tak nějak, tamní starosta se tam proháněl terénním Nissanem s modrým majákem. myslel jsem že je to třeba hasičský auto ale nemá krom názvu obce žádný označení, ale přece nemůže mít starosta na obecním aute majáky ne?
Trať 040, 042
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 00:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jedna věc, nemáte někdo více fotek policejních či jiných speciálních favoritů/formanů jako například uvedl S215sl, popřípadě i felicií? díík
Trať 040, 042
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 10:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To modré auto na předposledním obrázku od Mirouse
bude zřejmě něco jako

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Skoda_favorit_syria2.jpg

ze stránek http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Favorit, kde je napsáno, že jde o "podomácku upravenou Škodu Favorit na sedan".

Předpokládám, že i fotka od Mirouse je ze Sýrie, přičemž výchozím vozem pro tyto úpravy je speciální verze upravovaná z Formanů počátkem 90. let jen pro syrký trh. Pamatuju si, že šlo o jakýsi "pick-up s dvojitou kabinou", kdy za zadními sedadly Formanu končila kabina, třetí boční okno tedy bylo uříznuté a místo kufru byla jakási minikorba. Příliš prakticky to nepůsobilo, ale možná byly v Sýrii nějak zvýhodněné pick-upy, možná syrské venkovany přitahoval vzhled skoro jako u sedanu v kombinaci s možností přece jen převézt vzadu větší náklad... nevím.
Postupem let si k těmto "pikapům" zřejmě někteří dodělali víka kufru a tak mají ty unikátní "sedany" na snímcích.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 10:35:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale přece nemůže mít starosta na obecním aute majáky ne?

Martin 100 možná rád vysvětlí...
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 11:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jef: Třeba se Martin 100 stal starostou a ani se nepochlubil.
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 11:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten sedan ze Syrie byl vyrabenej v Metalexu z polotovaru Forman Plus (Vanplus).


foto internet
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano je to fotka ze sýrie, ale taky jsem slyšel tu verzi, že je to dělaný přímo na sýrii, kdyby to dělal metalex tak by byla alespon někde v nějaký knížce zmínka ne? Ta fotka podivnýho pick-upu je někde na netu taky

Martin 100 má modrý majáky nebo co? :-D
Trať 040, 042
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Original sedany (VIZ foto) byly 2 a jedna cela nahradni karoserie.

fotky mam z archivu škoda-auto

Vsechny byly podle ideoveho navrhu Bertone konstrukcne zpracovany a vyrobeny v MB v roce '86.
Jeden byl bilej a druhej v takovy stribrity met.
Podle info ze skodovky jezdil jeden sedan (pravdepodobne ten stribrnej) jeste v roce 2002 coby takovy "manipulacni" auto uvnitr fabriky.
Ten bilej je v depozitari muzea (foto z dep. lze najit na netu).

Uz od pocatku bylo ale jasne, ze sedan nema sanci se do vyroby dostat, z duvodu nam vsem asi jasnejch. Stejnetak dalsi verze. Ostatne je vubec zazrak, ze se povedlo nakonec protlacit aspon kombi Tourist (Forman), ale spis jen proto, ze se planovalo, jak ho vyuzijou socialisticke organizace (podniky, spoje, zdravotnictvi, SNB...). Ani se zpocatku prilis nepocitalo s tim, ze by se kombi dalo do volneho prodeje. No nastesti prisel listopad '89 a mnohe se zmenilo. Ale sedan a kupe uz bylo v te dobe mrtve tema.
Skoda, ten sedan s motorem S790 (1.6) a v nejake slusne vybave... Me se vzdy moc libil ten sedan.

jeste nejake foto z knihy:
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4500
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na rozdíl od "pokračovatele" Fabie sedan, má ten Favorití něco do sebe.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi před dvěma lety jsem v depozitáři byl, přikládám fotky, je tam víc favoritů..konkrétně na ten druhej sedan sem se ptal a prý se nedochoval..
Skutečně je škoda, že se nevyráběly..jsou krásný




Edit: ještě přidávám foto interiéru sedanu, vyroben byl v roce 1986



(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Trať 040, 042
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Ale bylo to vyrabeny v metalexu, nepochybuj. Nekde najdu obrazek, kde se tim i chlubej.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S215sl: je to možný, jen sem o tom nikdy neslyšel a nic neviděl ani nečet, takže ti věřim, za obrázek bych byl vděčný..
Trať 040, 042
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S215sl: ono i když se podíváš na ty obrázky těch favoritů ze sýrie, tak každej má tu záď trochu jinou, metalex by přece dělal asi vše stejný ne?

Stejně tak je zvláštní tahle úprava Felicie, je to combi, nebo pickup? kdo ví..

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skoda_syria_fabia_favorit1.jpg

Ještě přikládám mizerný sken zkušebních jízd, to první je právě sedan




(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Trať 040, 042
Člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 12:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda,že se to kupé nevyrábělo,je krásný.Třeba to polstrování dveří nemá chybu.Hold komunisti nepovolili,stejně jako Škodu 720 to je taky nádherák.
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Info z knihy o historii MTX:

odkaz
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsem co tohle tema zapomenutejch a nerealizovanejch prototypu zajima a chtej se opravdu neco dozvedet, tak doporucuju:

Jan Tucek: Skoda, zapomenute vozy 1960 - 1990 (Grada, 2007)
Lukas Nachtmann: Skoda, auta znama i neznama (Grada, 1. vydani 2003, 2. doplnene a upravene vydani 2007)
Kozisek, Kralik: LaK - Skoda 1895 - 1995 II. dil (Motor Press, 1995)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to čumim..jen nechápu větu: Automobil vznikl na základě objednávky afrického zákazníka a dodnes nebyl ostatními vozy překonán v počtu vyrobených kusů.

Které ostatní vozy má autor na mysli?

Až na tu poslední tyhle knížky mám, ještě mám někde přímo o favoritu, docela starou ale nemůžu jí ted najít, z ní je ten sken..

Díky za info, tohle sem vážně nikdy neslyšel, docela si říkám že je škoda, že se v čr žádný neudržel, to ale asi nešly všechny do sýrie ne?
Trať 040, 042
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Foto toho kamuflovanyho S782 je z knihy Skoda Favorit vyjizdi. Kde je oslavne popsane celej vyvoj FA. Kniha je vydana v roce '88. Jak probihal vyvoj doopravdy (cili se vsema potizema ze strany statu i dodavatelu) popisuje pak kapitola v knize LaK - Skoda II. dil, kterou uvadim vyse.

Vyborna je taky knizka venovana zivotu a hlavne praci sefkonstruktera favoritu Ing. Petra Hrdlicky.
Jan Kralik: V soukoli okridleneho sipu (Grada, 2008)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O knížce Ing. Hrdličky jsem taky uvažoval, ano máš pravdu je to S Favorit vyjíždí, jen jí někdě najít sakra..

Teda koukám že ty se sakra vyznáš..
Trať 040, 042
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autor tim bezpochyby mysli, ze Metalex nevyrobil nikdy vetsi pocet aut jednoho typu nez tohle.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Asi ty knížky nestuduješ pořádně. O Pick-upu D.C. je přece psáno v knížce přímo vydané Metalexem.

Člověk: Já nevím, jestli tenhle světonázor z veřejnopávních médií typu "nádhera, ale komunisti nepovolili" se úplně kryje s realitou. Aniž bych se chtěl zastávat socialistického hospodářství nebo té strany, co do všeho strkala nos, pořád mi rozhodnutí nevyrábět Š720 nebo favorita kupé připadá spíš jako manažerské rozhodnutí na základě zvážení možností, které byly. Ono mít pěkný prototyp je jedna věc a rozjet sériovou výrobu s ohledem na potřeby devizových prostředků, ivestic do výrobních kapacit atd. je věc druhá. Ona výroba a export škodovek třeba za železnou oponu byla tehdy pro národní hospodářství setsakra důležitá věc (a vlastně je i dneska). Byl to významný zdroj peněz, za které se daly nakupovat životně důležité věci, které se v prostředí RVHP sehnat nedaly. Protože korunky inkasované za škodovku prodanou českému joudovi byly na západě jen potištěné papírky, ale ne peníze. Soudruzi si tedy vždycky moc dobře rozmysleli, jestli zarazí výrobu auta, které by se dobře prodávalo i na západě. Když zarazili, tak jistě měli důvod a nebyl to důvod malicherný, jak se dneska nosí říkat. Samozřejmě, ekonomiku do tohoto tristního stavu přivedla hlavně vláda KSČ. V tomto smyslu vinu nesou. Jen nemám rád, když se prezentují takové ty zjednodušující zkratky, ze kterých se pak může zdát, že rozhodnutí nevyrábět třeba Š720 byl jen nějaký kapric vrtošivých staříků.

A co ten favorit kabrio? Nikdo nic?
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale s tím "africkým zákazníkem" je to pěknej úlet, když to bylo vysloveně pro Sýrii. (asi si ji někdo splet s Libyí, nebo nevím...).

Mimochodem do Afriky se asi zase tak moc škodovek nikdy nevyváželo... ještě tak do Egypta, ale jinak tam snad žádný významný trh pro škodovku není...
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 13:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Jo, souhlas, to je dobre napsany.

Tenhle kabriolet jsem videl v '95 na vystave 100 let skodovky v zahrade trojskyho zamku. Ale ci byl nebo kam se podel bohuzel nevim.
Mozna mam nekde foto.