K-report
 

Brno  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Hry a simulátory » Brno « Předcházející Další »

Simulátor železničního uzlu BRNO

Autor Příspěvek
lubosz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.180.132
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 18:00:47    Odkaz na tento příspěvek  

preji vsem fandum brnenskeho simulatoru zdravi a spokojenost v novem roce, koudymu chut do dalsiho zlepseni. lubos
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 764
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 20:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,jak to děláte z mašinama? Berete si je z depa? Já to dělám tak že je kradu z vlaků do Majlontu S.N. a následně vlak stáhnu do S.N. žehličkou z odstavného od osobních souprav. Já každý den přemýšlím čím si to udělat těžší a tohle je docela zábava
Are you metal?
750
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.7
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 13:44:03    Odkaz na tento příspěvek  

Já to dělám obdobně.Brát mašiny z depa je to nejjednodušší.Beru je též z vlaků do S.N. a vlaky táhnu mašinama od Os. a R.které jedou do DKV.
Bury99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 09:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po dlouhé době se hlásím.

A jeden takoví dotázek. Aktualizce GDV je reálná ??? Popřípadě - můžu si ji vytvořit sám a jak ??? Jde to třeba tak jako u multikonu ??? Díky
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 3784
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 10:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GVD se dělá datlováním do Excelu, což je neskutečně úmorná práce. Je potřeba upravený *.xls soubor...
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 11:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a je na tú tvorbu GVD do Brnosim-u aj nejaký návod??
Bury99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 10:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by mi někdo dal návod, nebo zaslal na meil potřebné věci. Klidně to nadatluju. Nebo aspoň zkusim. Podle GVD 2011. Už jsem si předělával GVD na multikonech. Tak snad bvych zvladl aj tohle pkud je to podobné. Samozřejmě bych to zde zveřejnil. Sehnat řazení, odj a příj vlaků není s netem problém. I oběh vozů by snad neměl být problém.
Jurda_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 01:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci,chce to požádat Koudyho,ať hru uvolní.Sám bych uvítal nové verze a vylepšení.
Bury99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 11:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže čekáme na vyjádření Koudyho
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3244
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 00:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stručně k probíranému tématu, začnu fakty:
- GVD se tvoří v ručně v obyčejné Excelovské tabulce s makrem, které pak tabulku převede na datový soubor, co chroupe simulátor. První sloupce vypadají nějak takhle:

- Jen tak na okraj - ono makro nefunguje správně v nových verzích Excelu (vyprodukuje defektní soubor) a ani se přiznám, že jsem nezkoumal proč

Uvolnění tabulky nepředstavuje na první pohled problém, já v tom ale vidím zj. tyto 2:
- zmíněná nefunkčnost v nových verzích Excelu a z toho pramenící hromada mailů co s tím
- simulátor je již koncepčně zastaralý, mnoho věcí jsem se tehdy na něm učil a najde se několik věcí, které ve starších grafikonech nebyly a v novém jsou a simulátor (resp. jeho logika) s nimi nepočítá. Opět by to vedlo na dotazy, proč to a tohle, co jsem si udělal v GVD, nefunguje. V současné době nemám ani čas potřebné věci do simulátoru dodělat.

Čekám bouřlivou diskuzi

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Bury99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 09. března 2011 - 09:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Koudy
Takže máme-li to chápat správně, tak tato verze simulátoru se dostala na svůj vrchol ??? Myslím si ale že spousta lidí by uvítala jen obyčejnou úpravu odjezdů vlaků dle nového GVD. Myslím tím například R Slovan, EN Galileo Galilei či jak se píše, zrušení R na Wien, zejména legendární Pannoniu která byla bohužel zrušena. Dále třeba dosazení Taurusů na EC jedoucí z Vídně a jiných změn v GVD v rámci možností této verze simulátoru. Pokud jde o nějaké nové věci tak je vypustit. I když nevím co by mohlo tomto případě být jiného nového. Podle mě tato verze simulátoru má vše potřebné jako je oběh vozů či loko. Odtah na odstavné. Pokud je něco víc co ještě tento simulátor nezvládá rád bych se to dozvěděl. A pokud není čas tak bych přiložil ruku k dílu. Abych řekl pravdu tak v práci nemám 50% pracovní doby co na práci tak bych se klidně pustil do datlování. Ještě jedna věc ?? V které verzi Exelu by to fungovalo ??? Díky za odpovědi.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 09. března 2011 - 09:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V první řadě musím vyslovit obdiv a pděkování Koudymu, že takovou hru napsal a odladil do hratelné podoby.
Osobně sem ochoten se podívat na to, proč makro excelu produkuje defektní soubor, basic umím obstojně a starou i novou verzi excelu mám.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 21:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bury99: Ohledně úpravy GVD jsem se dnes dověděl zajímavou novinku, nechte se překvapit, něco snad bude. Z toho, co nezvládá, si matně pamatuji třeba obracáky ve Slatině, co byly myslím 2 roky zpět (nevím, zda jsou i teď). A trochu se změnila technologie práce celého uzlu v souvislosti s přestavbou Heršpic.

Gabuliatko: Díky, poslal jsem maila.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Bury99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 08:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Os z Tišnova do slatiny stále jezdí. Ve starší verzi s tím nebyl problém ale chápu že v této může být. Jj neuvědomil že je potřeba i předělat Heršpice a s tím se můžou vyskytnout nějaké problémy. Teď když projíždím pod tratí tak si vždy vzpomenu na věčně stažené šraňky. Já sem tama snad nikdy neprojel bez čekání. A copak za překvápko ??? :-) nenapínej prozraď. Nebo aspoň v jakém časovém horizontu. Ať nejsme napnutí jak guma od trenek :-). Každopádně díky za hru i za info a rady.
Jurda_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 11. března 2011 - 11:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: Tvá hra je jednoduchá a líp se ovládá.Hraje se mi o mnoho lépe než Staničář.Jak sem ti psal,chtělo by to vylepšit.Dodat tam nová vozidla:Taurusy,nově ř.380, atd.Gregor je na to šikula.
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 11:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy:musím souhlasit s Jurdou 74 že Brnosim je na obsluhu jednoduší než Staničář (ten má taky něco do sebe). Určitě bych ho nezatracoval. Ale chápu,není čas,chuť...
Are you metal?
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 19:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podľa mna na Brnosim nemá žiadny staničář ... držím palce v jeho vývoji ... je to najreálnejší simulátor aký som kedy videl ! ... len neviem či som to už sem náhodou nepísal, len sa nedá postaviť posun od návestidla Se171 (z kolaje 2v) na kolaj 129 .... naopak to ide
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 23:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se blýská na novou verzi, jednoznačně tleskám !
Ruku k dílu mohu vzhledem k platformě i času přiložit pouze minoritně, ale mohl bych se zapojit třeba intenzivním testováním - bugreporty ode mě sice nejsou profesionální, ale imho slušně použitelné.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 17:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Objevil jsem ještě asi nehlášenou chybku.
Při poslání osobáku na 1.TK BML-ADA (v tomto směru, třeba když je na 2. TK výluka) odjede z Bílovic až v čase kdy má odjet z Babic. Můžu poslat i save.
Bury99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 09:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím jeden dotázek. K čemu je tam funkce KC - konec cesty??? Kdy se využívá a jak se pužívá ???
Zatím jsem nezjistil jak nebo nevím při čem ji mám použít. Díky
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 10:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bury99: ano ke to koniec, ale ja tento simulátor hrám necelé 2 roky, a ešte nikdy som to nevyužil... je to podla mna zbyrtočné... načo by niekto stláčal pravé tlačidlo potom išiel na "KC" a potom ešte lavé, ked stačí iba to lavé ...
Kaarfii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 13:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravíčko,
Mám dotaz ohledně deníku: Nejde nějak vygenerovat do souboru, např. do texťáku? Občas potřebuju nahlídnout na nějakej vlak, jestli opravdu ten den vůbec jel...
Esc_lock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 12:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čaues chlapi :-) Nemáte někdo odkaz na stránky kde si lze stáhnout další vagony a hnací vozidla? Díky :-)
martindromedar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.51.246
Odesláno Čtvrtek, 03. listopadu 2011 - 18:43:20    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, tak jak pokračuje vývoj nového jízdního řádu ??
Mirec_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 16:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo ke stažení ty balíčky nových mašin atd. spíš hledám čdc a čd najbrt. předem díky

ICQ:457-187-436

Mirec_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 20:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo verzi 2.4 v PC a kdo by mi ji poslal? Ze stránek autora bohužel nejde stáhnout.
Předem díky.

ICQ:457-187-436

Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 15:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ja mám, napríklad na ICQ ?? volám sa tam miko007
Gerrarde
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.244.92.50
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 22:52:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ten posun z koleje 2v na kolej 129 opravdu nejde. Nicméně to lze brát jako poruchu v reálném provoze a tuto cestu nestavět. Nadruhou stranu... Jak často máte obsazené celé spodní maloměřické nádraží? Já tam většinou nemám ani jeden vlak, vyjímečně, když přijede z MOD nebo SLA a pokračuje na ADA. :-) Autore, bylo by dobré tuto hru dále rozvinout :-) Třeba je škoda, že podsvitavský vlečný systém nefunguje. Dále by mohl být propracovanější systém posunovacích kolejí a seřaďovacích návěstidel v ostatních stanicích. Hra je super, bylo by dobrý jí dále rozvíjet.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3613
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 14:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autore, bylo by dobré tuto hru dále rozvinout :-)

Autor tohle ví, nicméně další (i menší) vylepšení jsou zcela mimo moje současné časové možnosti. A jen tak to lepší nebude. :-(

Jinak krásné Vánoce všem!
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 09:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autor: a čo tak nechať projekt pre niekoho čo ten čas má? :-)
Poody
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 02:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem mohl by mi někdo prosím říci co bych měl udělat když mi brnosim hazi run-time error "13" ??

(Příspěvek byl editován uživatelem PooDy.)
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 13:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poody
Zkoušel jsi přeinstalovat celý simulátor? Hodilo by se, kdybys tento problém popsal podrobněji. Třeba jaký máš OS, co všechno jsi se simulátorem dělal (třeba jestli ses nevrtal v něčem) atd.

Mám teď trochu volno, a tak si hraji se simulátorem. Docela by mě zajímalo, jak zdejší lidé řeší situaci, kdy vám z depa HH vyjede kolona dvou souprav pro osobní vlaky do Tetřic a M.B. tažená 704. Posunete je rovnou na kolej s tím, že tu 704 zazdíte? Nebo to někde objedete?

Já to alespoň dělám tak, že si ho HH pošlu posunem zálohu, a pak ji pošlu zezadu na soupravu, 704 odvěsím, a pošlu na 9k, kde mi už většinou stojí souprava zpět do HH, a pomocí zálohy sunu kolonu na příslušné koleje.

Zajímalo by mě ale, jak se toto dělá /dělalo v reálu (GVD 2007 v současnosti je už celkem nostalgie).

Mimochodem, tady, kdyby se někomu líbilo, menší vánoční dárek:

Kdo by chtěl ke stažení, můžu to sem uploadnout.
Některé mašiny chci vytvořit kompletně znova, protože se mi příliš nepovedly. Nevím, jak mě to ale bude bavit .
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 17:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gregor: já torboím bud tak, že celú Sv tak ako mi príde pristavím na kol, ktorú potrebujem alebo tak ako ty, 704 privesím skor na nejakú inú Sv ktorú potrebujem prestaviť do HH. Ale vždy to závisí od aktuálnej dopravenej situácie a hlavne od obsadenia kolají
Poody
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 20:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Init ok
TPC ok
Archiv Karta PIK - Opravneni B dispecer , ARCHIV int ok
BRNO_2
Run-time error '13'

Tu to mas presne to prvni je dole v radku napsane a klikam pouze na radek jako ok v simulatoru. mam XPcka a pouze jsem nainstaloval pres stazeni z stranek brnosimu. Nic jsem snim nedelal pouze stahl a naistaloval. ://