K-report
 

Archiv diskuse Autobusy v Brně do 24. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Brně » Archiv diskuse Autobusy v Brně do 24. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rez
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 12:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a co a-74? ta je jak vytížená?
osobně s a-53 na osadu souhlas. jen by si DP měl trochu spravit zastávkový stojany. čísla nových linek jsou přišroubována docela pr*sácky. a to se netýká jen trasy a-53. holt víc cedulek na třípozicový stojany se nevleze...
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 14:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jzb - 72 sice zrušená byla, ale zase byly posíleny okružky, nyní je to naopak = 53 jezdí až na SO, ale zase byly mírně omezeny okružky
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 14:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ty spoje ze Slovaňáku bych i tak prodloužil až ke Kr.Poli,nejenom z hlediska celkem blbé konečné na Slovaňáku,ale i z hlediska toho,že by pomohla své dopolední vytíženosti směrem od VUT a ulehčila by i lince x30(zejména mezi 13-14 v useku Záhřebská-Kr.Pole ,nádraží-kde taky jede x30 celkem dost lidí,ale to ulehčení není zas tak žhavý důvod).
ADPS -moje virtuální DP
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 16:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by ale museli zrušit linku "odnikud - nikam" číslo 54, aby byly vozokilometry. Na a-54 se vozí pytlovanej vzduch!
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 16:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jzb: no nevím, ale zrušení a-72 nebylo moc dobré. Byl to takový maxispoj sever-jih, do kterého šlo nastoupit v Řečkách a klidně dospat cestu do Heršpic ;-) A lidi z Řečkovic se podle mého pozorování buď naučili jezdit k-1 na Kotlářskou a odtud trolejbusem (popř. až na Moravské nám. a odtud aktuálně tuším 3) a nebo se natlačí do a-84, protože stejně jedou až za St.Osadu a nechtějí 2x přestupovat.
Stejně tak jako je hodně velká poptávka na St.Osadu z Přívratu, což a-53 také nepokryje, protože kdo by taky popojížděl 1 zastávku na další přestup, že?

Navíc při dnešní frekvenci spojů bych se z určité podstatné oblasti Řečkovic nebál ani přizpůsobit si cestu vlakovému taktu na S3 a S1. Ráno a odpoledne to jezdí prakticky po 15 min. a jízdní doba na St.Osadu vlastně přímo k terminálu busů, které tam končí. A jízdní doba vlaku naprosto blesková...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4454
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 19:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola - vzduch by se býval byl nevozil, kdyby linka 54 jezdila na Kamechy už od Zoo a ve špičce půlila odjezdy linky 52.
Stop zbytečné přetechnizaci & zpátky do mladší doby tyristorové
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 19:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já bych se nebál linku 72 znovu závést i na úkor zrušení linky 65(že by některé spoje 72 zajížděli místo do Řečkovic ke Hřbitovu,k Řečkovickému nádraží a v Medlánkách bych nechal některé ranní a odpolední spoje 41 nasměrovat do Medlánek(myslím,že by bylo i výhodnější ,když lidé budou jezdit z Kr.Pole,kde se dá přestoupit i ze 6 + vlak na bus do Medlánek,než z Řečkovic,kde přestoupí z vlaku jen nějací +- 3 lidé.A co se týče obnovení 72-nechal bych intervaly na 44+84 tak jak jsou(+zmíněná 72 a linka 53 by jezdila pouze v useku TP-Kr.Pole,nádraží).A co se týče 54-tu bych prodloužil až k Zoo(záleží na vozokm)nebo úplně zrušil,protože takhle lidé ,ktří jedou třeba z 50 pořád přesedat a ,proto si radši ten kus na Kamechy sejdou pěšky a tím,je spíše 54 zbytečná(protože těch pár lidí z 1 či 3 je opravdu málo na takovou "pidi" linku.No jsem teda zvědav,muj nápad by se sice nedal použít,pro duvod velkého naježdění vozokm,ale třeba v budoucnu,až se finanční situace zlepší,by se ěchto pár našich nápadu mohlo i navrhnout.Tímto děkuji a přeji pěkný den.(Případně se omlouvám za chyby-překlepy,či pravopisné chyby,ale tohle jsem psal opravdu na rychlo).

(Příspěvek byl editován uživatelem dprm.)
ADPS -moje virtuální DP
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 19:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

54 k ZOO nejsou kilometry, to same 53
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Doprava Brno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.164.162
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 01:11:27    Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě 54 v této podobě rok 2012 nepřežije....Též nechápu,proč nenabírá cestující už od zastávky Ondrouškova (od zastávky linky 52),zejména v době mezi 13.45 a 15 h tam stojí řada školáků z nedaleké základky.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 06:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky si myslím,a to stejné si myslím,že nepřežije(alespoň v této podobě)i sama 65,která je taky dosti zbytečná(když s ní teďka jezdím,tak tam nebývá víc než kolem 6-7lidí,což je šance na přežití v dnešních podmínkách linek hodně mizivá).ALe jelikož jsem zastáncem linky 72,já mám stále názor,že bylo špatným krokem ji zrušit,obvzlášť,když jezdila ve špičce často i narvaná a myslím,že její uplatnění bylo větší než nějaké linky 54/65 což je ztráta vozokm(a financí) na těchto "zbytečných" linkách.
ADPS -moje virtuální DP
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 10:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: Ale 72 byla nahrazena linkou 53 + zkrácením intervalu na 49 a částečně prodloužením spojů linky 64 (nyní 74), a ono je v podstatě jedno, jaké ta linka má číslo, ale jaký plní účel.
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 11:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale dprm jezdil 72, která mu vyhovovala, tak všechn ostatní linky jsou "zbytečné"
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Dopravce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 12:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to není možné, já se tu dočítám, že 65 je zbytečná. Když jsem tu před více jak rokem napsal, že je zbytečná, bylo mi zde rázně vysvětleno, jak tomu hovno rozumím, jak silná je doprava mezi Kr.Polem a Medlánkami a jak je 65 potřebná. Pravdou je, že 65tku si vyplakala MČ Medlánky spolu s investorem,který stavěl nové rodinné domky a lákal koupěchtivé obyvatelstvo na koupi domečku s tím,že tam jezdí městká. Sice pochybuji, že ten kdo má nato, si koupit domek za 4-5 mil.Kč určitě bude používat socku(vyjádření pracovníka DP), ale jako marketingový tah,dobrý.Ze zkoušenosti na Slovensku vím,že do nových satelitních vesnic na okraji měst, skládající se z dlouhých řad stejných domečku, žádná městská nejezdí,protože každý v tom domku má dvě a více aut a i kdyby tam autobus začal jezdit, tak místní sepíšou petici za to, že tam bus smrdí a ať hned vypadne.
Když se pak 65 osekala, tak se místní obyvatelé(konkrétně jeden) ozvali, že bus 65 je potřebný,protože dítě toho jedno stěžovatele jezdí busem do školy a bus ze školy byl zrušenej.
K lince 54 nechápu její význam, stejně jako význam 65tky.Kdysi jezdil z Bystrca do žebětína bus linky 54 jednou za pulhodinu,dopoledne a o víkendu jednou za hodinu. Dnes jezdí 52 každých deset minut a už teď tu padají návrhy, aby 54 jedila ze ZOO a prokládala 52. Proboha, každých 5 minut, koho tím chcete vozit? Duchodce ze zdrav.střediska Javor, nebo koho?Zas tolik jich na to zdrav.středisko nechodí.
I já jsem zato, aby se obnovila 72, totálně se teď podělala doprava na řečkovickej hřbitov(paradoxně v bystru chceme duchodce vozit každých 5 minut a na druhem konci Brna, ti stejní duchodci šlapou od kostela v řečkovicích do kopce ke hřbitovu pěšky).Ale když lidské ego nedovolí obnovit dobrou linku, tak i 53,která teď díky 10ti minutovému intervalu(44/84+53 vytvářejí 5ti minutovku) znovu nabízí kulturní cestování mezi Starou Osadou a Krpolem(lepší jak dříve"posílené" okruhy 7,5minuty, po zrušení 72ky).
A nyní prosím, aby mi bylo zase vysvětleno, jak tomu opravdu nerozumím a nechápu běh dnešní doby.
P.S.pokud už chce někdo závádět po vzoru Prahy,či Bratislavy,nebo Ostravy, vnitromístní linky,které projíždějí úzké uličky a obsluhují těžko dostupné staré domky a politicky a hlavně volebně tak chce nabídnout dopravu i pro staré lidi(což je chválihodné), tak nechť navštíví jako delegace tyto provozy a informuje se jak to funguje a hlavně ať pak k tomu nakoupí i odpovídající vozítka.
je lepší zapalovat světla, než proklínat tmu
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 13:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravce - opravdu tomu nerozumíš, což dokazuješ argumentem o kdysi 30-ti minutové 54; tehdy po nějaké výstavbě na Kamechách nebyla ani památka, dneska 52 jezdí ve špičkách opravdu přetížená a 54 ji velice dobře pomáhá; jedině by měla jezdit až k ZOO, což ale asi naráží na nedostatek vzkm
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Dopravce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 13:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida-navrhuji se tím společně projet zmrzlino.To bude asi stejně přetížené jak 50tka v kloubech
je lepší zapalovat světla, než proklínat tmu
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 14:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klidně, jel jsem tím několikrát - i hodně plnou kloubovou 50, např. u Kampusu nebo o víkendu v létě
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Focus1976
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.210
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 14:22:47    Odkaz na tento příspěvek  

Dopravce: Marně si lámu hlavu, kde je v Bratislavě vnitromístní linka, co jezdí úzkými uličkami. Žil jsem tam 3 roky a žádná mě nenapadá... možná jedna v Rači, ale tam jsou ulice normální (asi jak hlavní průtahy v Soběšicích).
Barke
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 15:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si pohled toho co občas řídí na lince 52. Řekl bych, že zavedením linky 54 chtěl můj zaměstnavatel, nebo spíš chytré hlavy co to vše plánují odlehčit lince 52 od toho hroznu lidí co nastupuje vždycky na Ečerové a jede právě jen nahoru do sídliště. Konkrétně mám dojem, že nejvíc lidí vystupuje vždycky na Kavčí. Právě na Ečerové nastává ten problém, že se do vozu špatně nastupuje, protože přijede plný už odspoda. Bohužel, na to aby se toto eliminovalo by asi musela 54 odjíždět tak minutu, dvě před 52.
derm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.123.58
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 16:54:03    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám ,že pracovníci komunálu(DPmB-disp.a JŘ.)jsou nějak podrážděni???
Cornuto
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.212.5
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 12:46:08    Odkaz na tento příspěvek  

derm. Ty asi myslíš odloučené samostatné dispečerské pracoviště na Hlinkách 151, které žije ve svém vlastním světě s jiným pohled na uspořádání světa?
derm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.123.58
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 16:27:36    Odkaz na tento příspěvek  

ad Cornuto: Já jsem se naučil nemyslet!Linku 151 provozuje Tourbus,Adosa,Vydos,Bors . Kdo je Hlinky???
Domis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 17:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

derm: co to má společného s linkou 151? Vůbec nechápu, o co jde
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 22:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlinky 151, Brno
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Iposp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 23:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravce: V medlánkách žádné RD nevznikly, ale jde tu o cca 1000 bytů, absolutně bez jakékoliv občanské vybavenosti a trochu z ruky od hlavní cesty. Bydlím tady, takže přesně vím o co jde. Že by tu bydleli rodiny se 2 auty? Jo, pár jo, ale spíš jsou to hodně matky na MD, které jsou rádi za spojení a taky 50% bytů je pronajatých studentům, pracujícím, kteří jsou bez auta. Případně, jako v našem případě, prarodiče kteří jezdit hlídat vnoučata a jsou bezautoví ;-) A těch asi 500-700 metrů, co je to na zastávku klasické 41/71, přejet autobusem je hodně příjemný.
Teď ta změna na Řečkovice dost ubrala cestujících, ono totiž ani dřív moc lidí nevystupovalo na Tylove a nešlo na 1, ale jelo až na Semilasso a pak 44/84. Ale pokud člověk chtěl přestoupit na šalinu, tak se pro něj prakticky nic nezměnilo.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 11:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No však a tohle jsem měl na mysli-jenže v tom mají prsty zase ti bohatí,kterejm prý 65 vadila,tak se přetrasovala či co,mě taky připadal lepší varianta do Kr.Pole,protože mohli pořestoupit na 44/84,30,6,1 a vlak a teď mužou přestoupit přímo pouze na 1 a vlak(okružní 42 a 70 nepočítám)....
ADPS -moje virtuální DP
Focus1976
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.167.245
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 13:05:18    Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: co je to za levicové řeči, že "zase ti bohatí, kterým 65 vadila"??? Ta trasa se změnila až od kruháče v Medlánkách, kde už nemá komu vadit. V oblasti Kouzelné Medlánky jezdí pořád stejně. A mimochodem, hypo na byt v Medlánkách si neberou bohatí, ale úplně normálně průměrně vydělávající, kteří pak 25 let splácejí.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 18:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale co jsem slyšel,tak si stěžovali prý lidé v Medlánkách,že jim tam moc jezdí autobusů.Takhle jsem to teda slyšel.Ale jinak,mě je to jedno proč se to změnilo,ale udivuje mě,že vymysleli takovou trasu,kde těch lidí moc nejede.
ADPS -moje virtuální DP
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 19:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na lehké obrazové oživení jedno devítikilo:

Omlouvám se za některé své popletené dřívější příspěvky, už si dávám pozor
sotomaniak.rajce.cz -> postupně přibudou fotky
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 19:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkně si ho zachytil-tohle je křižovatka Odbojářská&Černého,že?Pěkná fotka.
ADPS -moje virtuální DP
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 20:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: Díky. A místo si určil naprosto přesně.
Omlouvám se za některé své popletené dřívější příspěvky, už si dávám pozor
sotomaniak.rajce.cz -> postupně přibudou fotky
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 21:05:28    Odkaz na tento příspěvek  

...a trasy busu se propiraji i pres noviny...

Nová trasa autobusu vadí Brnu-sever
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/nova-trasa-autobusu-vadi-b rnu-sever20110113.html
Dopravce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 21:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus1976:147,44 a i ty moderní v bytové zástavbě v Dúbravke a Dlhých Dieloch 27,35,135. Jestli myslíš cestu z Rače na Ahoj, tak to je normální cesta,teda samozřejmě by to chtělo klasicky opravit.
Uff, pruměrně vydělávající a byt v novostavbě, tak to abych se pak chodil pást, abych nezdechl hlady.
Iposp:ty nové byty myslíte po pravé straně cestou do Medlánek od města? Jinak nevím,kde jinde by měli být další byty. Pak snad jedině nahoře nad náměstím v Medlánkách. No a ty nové domky nevyrostli náhodou na cestě z medláneckého náměstíčka doleva dokopce směrem ke svazarmovskýmu letišti? No a co se týká 65tky , tam jsem jednou viděl na palubě 10 lidí(no to bych hned poslal posilu)
Derm:jako vždy plný zásah(ještě, že si z toho aspoň dovedem udělat prdel)
je lepší zapalovat světla, než proklínat tmu
Dopravce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 22:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida:šmarja,plnej autobus u Kampusu, katastrofa, konec světa, proto pošlem housenky v celé délce linky, i když je trasa linky vytížena(ne přetížena) v 10% trasy.Poslední dobou, pokaždé,když slyším Kampus, tak jsou z toho všichni podělaní až za ušima a posilujeme a posilujeme. Ale to, že z Vinohrad jezdí lidi na jedné noze, to nesere nikoho(však co, to je jen lid dělnický),ale na Kampus tam chodí naše elita(nebo jelita) budoucnosti.
Jednou se jeden vysoce postavený úředník jedné státní organizace,která má v náplni práce veřejnou dopravu apod., vyjádřil nad stížností pisatelky,která si stěžovala na nedobré spojení na šestou ráno do práce, že jaký to je bordel, co by ti dělňasi chtěli, nic nám nepřináši, kdo to kdy viděl,aby někdo normální chodil na šestou.
Nebo ještě bych dohodil jednu myšlenku dopravního úředníka na jednom bývalém okresním úřadě, když dopravce přinesl seznam spoju pro dotaci a vyčíslenou ztrátu, "proč to platíme, měli bychom platit jen spoje pro děti, ostatní je nesmysl platit".
Snad jen doplním, že zdevastovaný interiér vozidel je z drtivé většiny zpusoben těmi,kvuli kterým posilujeme.
je lepší zapalovat světla, než proklínat tmu
derm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.73.192
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 23:00:03    Odkaz na tento příspěvek  

ad dopravce:UŽ radši chodím do práce pěšky,teda vrámci diety a zpět jedu autem.
derm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.73.192
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 23:10:45    Odkaz na tento příspěvek  

oprava š/ž
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2010
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 06:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dopravce: nemá cenu reagovat, nejsi schopen poslouchat argumenty
derm: ty a nehromadí se ti před barákem auta?
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
derm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.123.58
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 10:22:35    Odkaz na tento příspěvek  

Před barákem mám dost místa.Jednou autem a jedno po svých.
Lenssen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 15:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro oživění poslední zástupce řady B 732.1652 který dnes vyjel na 7/69

Dopravní blog
Dopravce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 23:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida:poslouchání argumentu, kdy mi bylo mnohými vysvětlováno jak a co je duležité(když já jsem mnohdy tvrdil, že dané výkony jsou zbytečné), vedlo k tomu,že mnohé dopravní systémy dnes budou osekávat svoje dopravní systémy.
je lepší zapalovat světla, než proklínat tmu
KamilBrno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.224.245
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 20:31:10    Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo nějaký info nebo i fotky ohledně přestupního terminálu v M.Krumlově? A jak to tam navazuje? Slyšel jsem jen samý kritiky..
Domis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 21:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by zase zajímalo, kde v Krumlově ten nový terminál je (neznám Krumlov, takže nevím).
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 22:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chceme aby autobusy objížděly v oblasti vojenských kasáren,“ řekla starostka.
Když si to, koza, zaplatí (vozokm), tak se to bude jezdit otáčet třeba do Modřic...
(Re: linka 46)
Iposp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 22:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravce:
Nene, nový byty jsou všechny za kruháčem vzadu, jak bývalo JZD, svah směrem k Řečkovicím, asi 30-40 čtyřpatrových domů á 20-30 bytů. Jestli se v Medlánkách postavilo všehovšudy 10 RD za posledních 10 let, tak je to asi přesné, takže ani směrem k letišti žádná změna...
Lidí tady proti zavedení cca před rokem a půl protestovalo dost, protože na jedné straně letáku sliboval developer "klidné bydlení", ale na druhé stránce je napsaná "výborná dopravní dostupnost".
Určitě by se našlo dost potřebnějších míst na ty 2 autobusy co tu pendlují, ale přecejenom je tu dost potencionálních cestujících a našly by se i horší linky...
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 23:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iposp: hlavně Řečkovice + Medlánky jaksi pozapomenuly zahrnout do plánů (a měli to dát investorům jako podmínku) mít tam novou rozumně širokou silnici (ulici/ulice) zhruba na spojnici Sýpka - stanice plynovodu - konec areálu kasáren - popř. to dotáhnout skrze tu asfaltku co vede k bývalému vojenskému prostoru až do Ivanovic.
Doteď mi přijde tristní ta "polňačka" za Sýpkou, po které jezdí jisté velmi nenulové množství místních obyvatel je svým domům.

Ono je to vůbec v té oblasti dlouhodobě nedořešené. Už dávno se mělo pracovat na slušně kapacitní spojce vedené z velké části záhrabem na linii Bystrc/OBI - Netopýrky - Areál PČR Medlánky - Sýpka - křižovatka Řečkovice/Ivanovice - Globus

To by se i ty linky a jejich trasování dělalo mnohem lépe a radostněji (smysluplněji).
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 17:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad. nová trasa linky 46:
Pokud bude autobus po Jugoslávské a Zemědělské pouze projíždět bez zastávek, tak nečekejte, že se to někomu z místních bude líbit. Chtělo by to zastávku u pošty, jenomže tam není moc místa. Respektive obě ulice jsou pro autobusy úzké.
To už raději vrátit 46/66 do stavu z roku 2009.
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
sportovecbrno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.3.169
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 14:51:30    Odkaz na tento příspěvek  

Už dávno se mělo pracovat na slušně kapacitní spojce vedené z velké části záhrabem na linii Bystrc/OBI - Netopýrky - Areál PČR Medlánky - Sýpka - křižovatka Řečkovice/Ivanovice - Globus = R43 ve variantě F
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 16:52:53    Odkaz na tento příspěvek  

ad a-53: pred chvili, kratce po pul, jela 2612 z Husitske k Semilassu docela zaplnena - nerikam naslapana, ale lidi stali, tak 15 kousku... par minut po ni jela za ni 2620 a-84 zaplnena asi tak stejne... tak bud nahoda, nebo uz si lidi zvykaji :-)
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 19:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno večerní devítikilo

Omlouvám se za některé své popletené dřívější příspěvky, už si dávám pozor
sotomaniak.rajce.cz -> postupně přibudou fotky
Focus1976
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.115.201
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 21:48:01    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, na vysvětlenou: co je Sýpka? Jediné, co mi to v Brně najde, je ulice v centru...díky
Sýpka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.128.77
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 23:53:51    Odkaz na tento příspěvek  

Společenské centrum Sýpka, Kytnerova 1
http://www.medlanky.cz/sypka/index.php
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 7-2010
Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 14:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele Sýpka,tam naše škola slavila před 5 lety 25let od vzniku školy.Konečně taky nějaký taky ňáká vzpomínka z dětství.Teďka občas kolem jedu tak si na ni vzpomenu.
Trolejtome zase hezká fotečka
Jinak co se týče spojky bystrc-medlánky...jsem spíš proti té spojce,celkem by to zničilo klidný ráz Medláneckého letiště.
ADPS -moje virtuální DP
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 16:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: ta spojka by musela z větší části podzemí (ať už záhrabem a nebo místy i ražený) - i výškově by to šlo - křižovatka u OBI je v údolí a vylezlo by to snad jen na 2 místech (případně i s možností nájezdu a sjezdu...)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 19:46:45    Odkaz na tento příspěvek  

no, koukal jsem ted do uzemnich planu... pokud tomu dobre rozumim, se spojkou pocita varianta I. a III., obe v trase te cesty, co se po ni jezdi ted...
btw: prvni varianta je vtipnejsi... oznaceni plochy zacinajici cca 150 metru na sever od letiste jako vhodne k zastaveni... ti budou mit z letadylek radost :O)
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 10:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Kohoutovickém zpravodaji je zajímavý článek o historii MHD v této obci, koho zajímá, mrkněte na přiložený sken. Obsah je převážně o autobusech, proto jsem jej vložil zde.

Originál časopis s výše uvedeným článkem je ke stažení zde.
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Parková dráha Olympia Brno - S.M.P.D.
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 03:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslím, že je v článku vše úplně správně: V roce 1994 linka 68 jezdila na Automotodrom určitě přes Kamenný Vrch, sám jsem ji tenkrát coby slatiňák párkrát jezdil...
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 11:29:27    Odkaz na tento příspěvek  

Linka 68 jezdila v té době stále z Pisárek kolem Myslivny a přes Achtelky do Bosonoh a na okruh. V té době jsem už na Kamenném Vrchu bydlel. Doprava tam byla pouze linkou 138 končící u dnešní zastávky Koniklecová, do provizorní smyčky u zastávky Oblá zajížděla linka 50 z Osové, teprve později tam byl prodloužen trolejbus. Myslím, že komunikace od zastávky Oblá dále do dnešní smyčky Kamenný Vrch a dále na Chironovu se ještě stavěla.
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 11:31:10    Odkaz na tento příspěvek  

Linka č. 68 jezdila přes Kamenný Vrch jen v době uzavírky Libušina údolí.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6750
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 21:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice to sem až tak nepatří,ale
Dá se koupit celosíťový Jž Jihomoravského kraje koupit i jinde než u DPMB? a případně má nějaký prodej DPMB na hlavním nádraží v Brně nebo blízkém okolí?
děkuji za odpověď
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4863
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 21:27:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sídlo DPMB je na Novobranské.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 21:28:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: DP má prodejnu na Novobranské 18, asi 3 minutky chůze od nádraží. Nevím jak teď, ale dřív bývaly prodejny s těmito věcmi i přímo v budově nádraží, akorát to už bude nejspíš zrušený.
Omlouvám se za některé své popletené dřívější příspěvky, už si dávám pozor
sotomaniak.rajce.cz -> postupně přibudou fotky