K-report
 

Archiv diskuse Autobusy v Brně do 17. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Brně » Archiv diskuse Autobusy v Brně do 17. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 19:36:47    Odkaz na tento příspěvek  

tak uz to nekdo bonznul, koukam
http://brno.idnes.cz/ridici-autobusu-v-brne-riskuji-nebezpecne-se -otaceji-v-krizovatce-1ck-/brno-zpravy.aspx?c=A111213_160911_brno -zpravy_kol
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6775
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 19:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakonec jo.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 19:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se bonznout něco, co je veřejně vidět a co se probírá veřejně na tomto fóru? Redaktorům stačí sledovat tuhle diskuzi a tipy jim padají do náruče. Možná to bude mít ten efekt, že se nařídí kolečko tunýlkem a někde se ty peníze najdou...

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Dvoraku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 19:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tyky že spadl. Právě byla na Nově v televizních novinách odvisílána reportáž se záběry, které zde byly odpoledne prezentovány...
www.paperworld.webnode.cz

Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6776
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 19:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je dobře, mediální masáž u nás dokáže hodně (zda je to dobře nebo ne, nechávám na vás). Tak jsem zvědavej.
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 20:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemáte někdo link na tu reportáž z Novy ?? Zprávy mi právě utekly a na hledání v tom guláši na tn.cz jsem po 5 minutách ztratil nervy ... dík ..

Končí krásnej sen, už se blíží den, ještě kroků pár a bude ti hej ..
..." Do Pekla Máme Blízko "...
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 21:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvoraku: tedy snést se dá ledasco, ale prznění jazyka typu "odvisílána"... Jak brát vážně lidi, kteří se sami shodí tím, jak neumí ani psát bez hrubek (kdyby dnes nebyl ve většině prohlížečů zabudovaný překlepový slovník).
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Judr._Augustin_Gustin_pdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2011
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 21:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anti: Viz http://voyo.nova.cz/televizni-noviny/, během chvilky by se tam večerní televizní noviny měly objevit
EDIT: Už to tam je

(Příspěvek byl editován uživatelem Judr._Augustin_Gustin_pdf.)
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 21:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reportáž je v TV Novinách v čase 22:22. Koukám že použili moje materiály
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 21:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, už to tam je. Reportáž jsem neviděl naživo, celkem mně dostalo to, že prý jde o noční linky...šmarjá, vždyť to je celou sobotu i neděli, to snad není noční linka, ale budiž, co bychom chtěli po TV NOVA.
Nauč se esperanto a vyhraj zájezd do zahraničí
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5011
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 22:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všem kolegům šoférům jezdícím pod vlajkou DPmB přeju hodně odvahy a štěstí.

Díky

Možná z jiného soudku... ale jako občasný řidič trolejbusu jsem si všiml, že na Lesnické už se zespodu ani za prase nedá stihnout zelená. Nevím proč jsem si to uvědomil zrovna ve chvíli, kdy jsem tam stál na křižovatce a zprava se rozjížděla zrovna náhodou souprava 1203 + 1204.
Tzn. v signálním plánu bylo hrabáno, zřejmě proto, že celou vinu nese podle soudu trolejbusák. A když jsem to tak pozoroval.... bylo spousta pochybností o nehodě... Když ale on ten trolejbus zespodu fakt jde rozjet klidně na 50 (byť jsem měl teda 22Tr, která je dynamičtější než 14Tr)) a ta tramvaj tam taky opravdu celkem slušně zrychlí na tom krátkým úseku ...všechno do sebe zapadá jak Lego.

Tak si počkejme, jaké Lego vznikne tady na té křižovatce.
800/47
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5012
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 22:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu, pokud je v provozu takováto anomálie, je nutné, aby s tím řidič prostě počítal a myslel za jiné. Například na Husitské je v pravém pruhu odbočujícím doprava již roky "bus odbočení vlevo povoleno", ale každé kolo tam nachytáte někoho, kdo to prostě nezná a je trolejbusem překvapen. A otázka zní? Dá se to vůbec někomu zazlívat? Kolik dopravních značek jako řidiči vidíte a čtete? V té záplavě billboardů, reklamních tabulí, světel, v tomto šíleném provozu plus za předpokladu, že v křižovatce stojí řidič auta se SPZ typu VYE, BOA nebo BKC, kterej v životě neviděl ani trolejbus, ani tramvaj....

Ono se dá ptát různě a pořád dokola.... proč vás 3/4 aut nepustí vyjet ze zálivu? Proč mě jako trolejbus na zkušební jízdě předjíždí auto a diví se, že nezastavuju na zastávce a že doprotivky už mu valí další auto, tak přede mě hodí myšku? Proč se v křižovatce Tábor/Kounicova tolik aut míjí levými boky, když proti sobě odbočují doleva? Proč v noci lidi jezdí na parkovačky a ve dne s mlhovkama? Proč Najíždí auta do křižovatky, když nemohou pokračovat v jízdě a zablokují pak další směr? Proč lidi stojí na Slovákově tak, že tam jedete s trolejbusem na pět cm od aut, přičemž ve vedlejší ulici dává MP botičky za podélné stání na šest metrů širokém chodníku?
A co děti, mají si kde hrát?
800/47
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 22:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diskutované otáčení autobusů nepovažujeme a ani jsme nikdy nepovažovali za ideál. Otáčení v neřízené křižovatce zákon nezakazuje, a pokud je omezeno pouze na dobu nižšího provozu, tak jsme přesvědčeni, že při vhodném počínání řidiče nepředstavuje bezpečnostní riziko. Tento předpoklad potvrdila i zkušební jízda realizovaná v rámci projednávání změn na podzim tohoto roku. Stání autobusu v připojovacím pruhu regulérní není, a případné vyrovnání času je možno realizovat v některé ze zastávek v rámci manipulační jízdy. Je na zvážení každého, za jak autentické považuje materiály, které uvedenou kauzu odstartovaly. Ze strany řidičů ale k žádné oficiální reakci dosud nedošlo.
Jan Seitl, DPMB
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 23:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

xx_xx: Přes Bieblovu a SNP to jezdilo, když byla výluka na třídě Generála Píky, když se pod ní stavěl VMO. Jak dlouho to trvalo, to z hlavy nevím, ale zítra zkusím pohledat.

Verusha: Kolik dopravních značek jako řidiči vidíte a čtete?

Kolik jich vůbec je možné přečíst?
Dodatkové tabulky psané na tři řádky centimetrovým písmem můžete přečíst jen tak, že skoro zastavíte...
Nehledě na různá auta (a i autobusy) zakrývající značky.
A v neposlední řadě se bohužel najdou i značky zakrývající jiné značky. (A teď myslím fakt značky, ne reklamní poutače.)
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 23:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady něco staršího k tématu džungle dopravních značek (a v ČR billboardů)
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 05:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Pan Seitl to popsal naprosto přesně. A buď si jistej, že třeba on pro MHD dělá tolik, bojuje za tolik věcí a tolik jich vybojoval, že bys možná taky neměl co natáčet, protože by MHD už skoro neexistovala. Když si pozorně přečtu jeho slova, tak tady ten hon na čarodejnice, nadávání do debilů a idiotů např. i jemu považuji ze hnus fialovej. A jestli se on nasere, jako že už nasranej je a odejde dělat manažera do nějaké soukromé firmy za 2-3x takový peníze a hlavně větší klid, můžeme se jít klouzat. Včetně těch řidičů, kteří se tam tak "strašně nebezpečně" otáčejí a "jdou na jistou smrt", protože to bude začátek konce, omezování, rušení a samozřejmě propouštění. Ano otáčení není ideální, ale.......no nebudu přepisovat jeho slova, to si každej může přečíst.
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 08:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida: Berte reportáž také jako varování pro řidiče gumokolů, že tam autobus cosi nacvičuje. A nějaké tabule pro řidiče o tom, že se tam busy otáčejí by se teď také prosazovaly lépe.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6780
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 09:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida
Tak by mě zajímalo, zda pracuješ v dopravním sektoru? Protože pokud jo, divím se, že některé věci vidíš tak jednoduše a naivně.
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 10:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida: co je třeba naivní?
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6782
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 10:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některé věci z tvého příspěvku 136 (a ne zrovna ty, které jsou adresovány na jednu jedinou osobu).
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 11:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem pochopil z jakého příspěvku, ale pořád nevím co je z toho naivní.
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6210
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 12:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida - co řešíš? Řešení otáčení 46 na Generála Píky bezpečný není, i když policajti tvrdí, že je to v souladu s vyhláškou. Nemusíš se chovat jako idiot, i když podle vyhlášky můžeš, ne? Bezpečné ty otáčecí manévry nejsou a riskovat tím možné kolize si myslím moc rozumné není.

A když se ptáš na to, co ze tvého příspěvku 136 nainvní, tak dle mě je ani tak naivní, jak celkem mimo problém, kterej tu řešíme. Ano, pana Seitla si člověk musí pro to, co děla pro brněnskou mhd vážit, nicméně ztotožnit se s výrokem, že toto řešení nepovažovali a nepovažují za ideál, nelze, to řešení stojí s prominutím za h***o. A nemá to nic dělat s tím, co p. Seitl pro mhd v Brně kdy udělal.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 13:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

janatak: není to ideální, ale rozhodně to není nebezpečnější než další jiná místa, já se tam s autobusem otočím naprosto v pohodě z levého pruhu a nikoho neohrozím, stejně tak většina ostatních řidičů; jenom pár solvin, co mají problém se vším a otáčí se jak lívanci má problém
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
ZMED
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.59.41
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 00:28:42    Odkaz na tento příspěvek  

Algida: Já bych si trochu dával pozor na pusu!!! Ten poslední příspěvěk není zrovna nejvhodnější! Já si jako solvina nebo lívanec nepřipadám. To otáčení tam není tak strašný, jak někteří popisují, to je fakt, ale to nemění nic na tom, že je to prostě prasárna hodná nějakýho vola, třeba ve fábii, nikoliv autobusáka!
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 06:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZMED: tak co si mám myslet o tvé větě: "není to tak strašný....ale je to prasárna"? já tvrdím, že se tam dá otočit bezpečně, nic neporušit a nikoho neohrozit; pokud by tam byl takový provoz, že to v tu chvíli nepůjde, otočím se jinde, napíšu do výkazu a hotovo, nemusím to kvůli tomu dávat do televize; je zajímavé, že třeba u ZOO řidiči naprosto běžně couvají 200m na konec ulice na odstavná místa, auta je objíždí zleva - zprava, o kolizní situace není nouze a to Ti nevadí? dej to do novin, do televize - nechce se, co? Protože by se to muselo objíždět přes Přístaviště a milostpáni by přišli o 5 minut z přestávky, že? Promiň, nechal jsem se unést, ale jsem z toho všeho nasr....
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
ZMED
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.59.41
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 09:21:19    Odkaz na tento příspěvek  

Prostě to není tak strašný, já se tam otočil v pohodě, ale prostě otáčení v křižovatce, mi z pohledu profíka vadí, i když nic neporušíš.... A k zoo se vyjadřovat nebudu, ať si tam třeba tancujou s těma autobusama, pokud mám víc jak 20minut, tak jedu na přístaviště, možná budu mít o 5 minut kratší pauzu, ale aspoň mi nikdo nečumí do huby a mám tam klid...
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 10:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen rychlá dokumentační mobilovka toho, co jezdí na a-403. Nedělní pauza u zastávky Svah. Mimochodem, dnes jsem viděl na téže lince vůz v modrých barvách Tourbusu, ale s logem B|r|n|a a BusLinu.

Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 10:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZMED: s tím Přístaviště jsi jeden z mála rozumných, pozoruju to tam často a coufá fakt kde kdo
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 10:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro BusLine jezdí Tourbusí Crosswaye.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.224.175
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 15:54:56    Odkaz na tento příspěvek  

to Robert 08022: To bude tím, že ty tourbusí crosswaye už nepatří tourbusu ale ty autobusy koupila firma BUSLINE:-)
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 20:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak polovina řidičů 46 se jezdí otáčet až na Lesnou. Proběhla nějaká změna ve služebních řádech? Ti ostatní, otáčející se na TGP už zjistili, že se dá otočit i z levého pruhu, byť za cenu zablokování druhým vozem, vyjíždějícím od Porgesovy, což se už i dnes stalo. Chvíli po sobě troubili, a nakonec osobák couvnul. Mám to natočené, ale dávat to sem nebudu, ať mě zase někdo neobviní, že točím jenom tendenční a štvavé videa.
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6218
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 21:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent - jen to sem dej.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.117.144
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 06:31:21    Odkaz na tento příspěvek  

pošli to zas do televize. vole.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2299
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 07:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek ml.:Seš si jistej, že je ČSAD Semily koupilo? Jo??
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 07:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi budu v tomto názoru ojedinělý, ale pokud se něco děje na veřejnosti, kde to každý může vidět a natočit (včetně kamer MP, pokud by tam byly, nebo TV Nova, pokud by jela kolem), tak to tězko může být bonzování. Bonzování by bylo něco jako "technici z dílen si nosí domů kbelíky staré barvy". Před tou nehodou na jednokolejce v Ostravě se komunikace vždycky "nějak udělala" a tramvaje se potkaly na výhybně...do doby, kdy se to "nějak neudělalo" a potkaly se kabinami. Takže bych s nadáváním Agentovi šetřil...
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 08:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jistě, ať to tam pošle. Je to velmi závažný celospolečenský problém. Sice je vše právně v pořádku, pokud se tam nesjedou "idioti", tak se dokonce ani netroubí, ale je to problém celostátních večerních zpráv. Hlavně, že nás v tomto státě netrápí vážnější věci, ovlivňující život podstatněji a daleko více lidí. Dá se říct, že jsme úplně za vodou, řešíce takové problémy
Twig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 09:24:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: No dneska jsem viděl jeden z těch modrých Crossů s polepy BusLine, takže zápůjčka to asi nebude
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2263
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 09:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Twig: Pražský DP měl taky svého času pronajaté hrbáče od SORu a měl je ve svých firemních barvách. Podobně hrbáči na hodonínské MHD. Je na nich logo ČSAD Hodonín, ale to je má jen pronajaté, majitelem je město Hodonín. Takže to, že tam jsou firemní polepy nic neznamená. Dokud nebudou mít libereckou RZ, tak si myslím, že můžeme tvrdit, že je pořád vlastní Tourbus.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 11:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Twig: Nějaké logo dopravce, který vůz momentálně provozuje, by mělo být na každém voze, ne? :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Twig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 12:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert: V tom případě se tady děje něco moc podivného, čemu nerozumím a radši ani rozumět nechci.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6789
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 12:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Půjčením CW to začíná, koupením modré firmy to může skončit.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 15:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se dobře dívám, BusLine jezdí i linky doteď obsluhované "fialovými" autobusy Sebusu (701 a 702). Ráno na jedné z nich byl "vlastní" bus s libereckou RZ.

Edit:
Aha, takže podle webu JmK BusLine vyhrála veřejnou zakázku, dle které provozuje:
75, 202, 210, 701, 702, 403, 404, 501, 510

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 16:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BusLine provozuje všechno to, co doteďka SEBUS, tedy kromě 701 a 702 i posily na 77 a k tomu po Tourbusu má jeho spoje na 75, 201, 210, 403, 404, 501 a 510.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Domis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 19:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus: Kromě oněch zmiňovaných Crossů LE jsou všechny vozy Buslinu, co zde jezdí, vlastní, a s libereckou RZ. Většinu vozového parku tvoří Sorky CN12 s RZ 4L2 51xx.
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.224.175
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 20:33:03    Odkaz na tento příspěvek  

zzz: aspoň jsem to zaslechl od několika zdrojů. A navíc když by BusLine ty tourbusácký crosswaye nekoupili, proč by na těch vozech byla jejich loga firmy BUSLINE?
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 20:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek ml: říká ti něco slovo pronájem? Není vyjímkou, že se pronajaté busy/náklaďáky/vlaky/letadla přetírají do nových barev, tady jde jen o nálepky (tím nevylučuju, že je fakt koupili, jen říkam, že nálepky nic nedokazují)
RT6N26 - aktuální provozní stadium je (kupodivu) RT6N1!
Můj VDP zde.
Vidět situaci, jak auto jedoucí normální rychlostí je předjížděno trolejbusem, který je v témže okamžiku předjížděn dvěma cyklisty, to se jentak nepoštěstí... xD
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9246
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen k těm spekulacím, to označení dopravce na voze linkové dopravy je dáno zákonem.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek ml.: Není náhodou v zákonech napsáno, že každé vozidlo dopravce musí být označeno? (tuším, že se to učí v autoškole) A navíc jsou lidi, co na zastávce čekají na Busline, takže by se divili, že jede někdo jiný. Přelepit samolepku je otázka několika desítek minut a drahé to taky není.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2300
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus1976:Ty ses dnes probudil po dlouhé době, nebo jsi byl na pracovní cestě v Kongu?
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: O co ti jde? Od 11.12. platí nový JŘ, je to nedávná změna a tohle je diskuzní fórum i lidí mimo obor. Tu tvoji debilní poznámku nechápu.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus1976: a co si tak přečíst něco , co bylo napsáno např. v sekci "Doprava na jižní Moravě",
než tady zuřit.

Jinak mi nejde o nic, jen sem se divil, že tu někdo v 15:29:33 učinil tak zásadní objev
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2385
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Focusovy "objevy" po určité době jsou normální stav nejen na tomto fóru. :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 22:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert 08022: Ale tak zase to tu s Twigem a Radkem ml. dneska dobře rozjeli, trochu zábavy neuškodí v téhle "těžké době rozjezdu" new etapy...
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.224.175
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 23:44:29    Odkaz na tento příspěvek  

Já vím že se autobusy a všechno možný pronajímá, ale tourbus už nevlastní ani jeden crosway, protože ty croswaye koupil BUSLINE...
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 23:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a to víš tak, že ses to někde doslechl? Co já už slyšel od řidičů...
Red hot chili peppers 27.srpna 2012 v Praze!
Můj VDP zde.

Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst. (W. Churchill)
Filip_daněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 00:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus: Už asi před měsícem ti bylo jasně sděleno, že místo Tourbusu nastupují Jeleni a ty teď vybalíš toto? :D
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6790
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 01:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příspěvky Focuse a Radka ml. beru jen jako čistou provokaci - nebo debilitu. Nevím, co je (pro nás) horší.
Možná by, pánové, nebylo na škodu si prvně ověřit fakta, případně dívat se kolem sebe. Nebo číst pořádně zdejší diskuze (a možná ty k tomu určeném - U nás doma a Doprava na jižní Moravě).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 11:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek pro zpestření...


....konečně ten podzim :-)
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 11:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další Fotošturc .. Kdo zná Želpage, ví o čem je řeč ..

Končí krásnej sen, už se blíží den, ještě kroků pár a bude ti hej ..
..." Do Pekla Máme Blízko "...
Twig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 12:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen bych si s dovolením trochu rejpnul do vosího hnízda s tím údajným pronájmem a označením dopravce: Když začínala poslední etapa na Znojemsku, tak některé linky (tuším 822) provozované dopravce ZDS Psota zajišťovaly busy Břežanské dopravní společnosti (nebo naopak, už si nepamatuju) a nikomu nevadilo, že na voze je jiná nálepka. Ano, on v pozadí je stejný majitel, ale o to tu nejde, že.

A mimochodem -- když Student Agency najímá na posily externí dopravce, nevšiml jsem si, že by kvůli tomu měly busy přelepené nálepky