K-report
 

Archiv diskuse JHMD (Jindřichohradecké místní d... do 02. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » JHMD (Jindřichohradecké místní dráhy) a Osoblažka » Archiv diskuse JHMD (Jindřichohradecké místní d... do 02. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 22:54:44    Odkaz na tento příspěvek  

M. Kunt: zcela beru a souhlasím. Jen s tou replikou o placení - nespojujme ji s vyjádřeními krajů ohledně VHD, to je něco trochu jiného. Tam jde o popření smyslu veřejné služby, zatímco tady je to o tom, že renovace vozidel někdo zaplatí a logicky očekává, že k nim získá určitá práva. Nemyslím tím samozřejmě to, že zbohatlík koupí muzeum a udělá z něj lunapark; troufnu si ale tvrdit, že JHMD je od toho dost daleko. A nezlobte se za můj expresivní jazyk, měl jem dojem, že se diskuse dostává poněkud mimo reál. Není-li tomu tak, jen dobře. A zveřejňování dokumentů je samozřejmě záslužné, i když řada z nich je po těch dvou desetiletích víc zavádějící než dokazující, protože byste musel znát souvislosti. A ty dvě skříně: když už o tom chcete mluvit, tak by taky stálo za to říci, že ta v Hradci (z Jihlávky) se zlikvidovala proto, že ČD postavily KPJÚ před rozhodnutí buď odvézt pryč, nebo platit za plochu. Úzkokolejky byly také ČD, tam to nešlo, a ze spolkařů to kupodivu nikdo domů nechtěl. Jak byste jednal Vy, s tehdejšími omezenými možnostmi? A ta druhá, od toho mysliveckého sdružení - to víte, že když ji z klubu chtěli na základě toho papíru odvézt, tak jej ti myslivci neuznali a za skříň chtěli stavební buňku, která tehdy stála bratru 40 tisíc? Buňku nedostali, tak to zlikvidovali. Osobně, protože si stav obou artefaktů pamatuji a ten osmiokeňák byl navíc gmündský, tedy s u nás nedostupným řešením rozsoch a domků, je toho čtyřokna škoda mnohem větší. Víte, nic není tak jednoduché a realita někdy nepotěší. Tolik o tom vím od zúčastněných já.
Když už jsme u toho, ta likvidace sasáků je s tím taky těžko srovnatelná, ty totiž měly kompletní pojezdy. A ohledně snah KPJÚ - aspekty vytěžení nynějšího šperku DF/u 647 z krumlovské zahrady za účasti jeřábu ze stavby JE Temelín znáte? Dejte si to do souvislosti: myslíte, že ti, kteří byli ochotni podstoupit tuhle monstrakci, by jen tak z neschopnosti likvidovali skříně historických vozů? ostatně podívejte se na sasák na hřišti v Jančí u Fulneku. Je tam furt. To má JHMD lézt Foltýnovi do zelí, když na to kašle?
A nakonec: U 37.004 je na prodej i dnes. Problém je, že patří čtyřem lidem, kteří nejsou schopni se dohodnout na ceně. Je bohužel rozložena na prvočinitele, nekteré díly nenávratně ztraceny, a roztahaná po několika stanicích dávno neprovozované úzkokolejky Möckmühl - Dörzbach v Bádensku - Würtenbersku. Někde bych vyhrabal asi pět let staré fotky těch žalostných trosek. To pro upřesnění.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 06:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrb- děkuji za info, to jsem potřeboval.Už se nemusím považovat za úplného vola.
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 08:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrb: děkuji za podrobné info, ale nemohu s částí souhlasit. Informace o vyklizení "placu" je logická - skříň ho opravdu hyzdila. Ale to, že ho nebylo kam dát, nepůsobí příliš věrohodně (jiné vozy na kolejích ČD, s.o. také stály, naložení skříně a strčení k olejně - třeba tak, jak se to stalo později s DF, na podvalníky, bylo proveditelné, otázka použití plošiňáku apod.). Zatím bylo vždy prezentováno (i tady na Kčku) pouze to, že vůz měl pojezd s vnějšími rozsochami; dnes jsou takové vozy (nikoli ovšem osobní) za cenu šrotu k dispozici i na díly.
Pokud jde o Bošilec, byla myslivcům odvezena skříň zetky z Hůrek, která někde v okolí Bošilce možná ještě existuje. Na stavební buňce troskotal dlouhá léta jiný vůz - právě ten DF/u 647 v Krumlově.
PS: osobně je mi nejvíc líto spíše skříně osmiokeňáku od Jihlávky, ale ten byl zlikvidován tuším ještě v 80. letech.
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 16:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní odpoledne na Kanclově..
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:46:16    Odkaz na tento příspěvek  

Možná jsem poněkud nekritický nebo už mimo aktuální dění, ale - ač "zuřivý" ateista, navrhoval bych Ing. Šatavu blahořečit resp. svatořečit. Těžko by někdo ze zdejších pisálků organizačně dokázal to, co ředitel JHMD Šatava v uplynulých nelehkých letech a současnosti. Takto schopní lidé jsou čím dál tím vzácnější a měli bychom si jich vážit a ne je pomlouvat. Jsou to ale pořád jen lidé, ne ideální vzory ušlechtilosti typu Mirka Dušína z Foglarových Rychlých šípů a tedy mohou mít své chyby. Rovněž rozpitvávat v netové "žvanírně" to, co se jim v minulých letech nepodařilo, nepovažuji za účelné, mohou se toho chopit všelijací škodiči.
Proč se tu tedy výše házela špína na vývoj JHMD? Položil si snad někdo otázku, kdo může stát za náhle se objevivším neregistrovaným nickem "Pamětníci"? Jelikož je tam zmíněna "Šenovka", mohl by to být i někdo z "poctivých nostalgiků", kteří jsou v rozeštvávání železničních nadšenců mistry.
Podle mého názoru se JHMD v rámci možností vyvíjejí správným a zajímavým směrem. Je nezbytné aby takováto dráha, má-li dobře fungovat, měla svého "náčelníka", který (fundovaně) rozhoduje - a ne že by tam vládla "cochcárna". Touto zásadou se ostatně úspěšně řídí např. i na nově vybudované Kolínské řepné dráze.
Výše jsem psal o těch "ideálních manažerech" v množném čísle, protože si myslím, že stejně záslužné dílo, jako ing. Šatava coby ředitel JHMD, koná i Aleš Bílek na Balogu či pan Foltýn v Olpasu+Osoblaze (já bych na jejich práci tedy nervy neměl). Také i jim házejí různí škodiči klacky pod nohy - proč?
A pokud někdo má pochybnosti o ušlechtilých úmyslech vedení JHMD, může se tam tuto sobotu vypravit: V rámci "Dne železnice" mají být i exkurzní prohlídky haly v Lovětíně s výkladem, přičemž určitě budou k vidění i neobnovená vozidla. Aspoň já se tam podívat hodlám. Vždyť která železniční společnost "šotoušům" něco takového nabízí?
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:01:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pro upřesnění: pane kolego Kunte, k tomu snadnému postavení toho gmündského vozu na plošiňák - kde byste jej za časů ČD vzal? Vždyť je známo, jaké martyrium si prožíval K. J. se stáním svých vozů na kolejích slovutných státních drah... Bylo to někdy v roce 95, ne později, a v JH vládla tuším paní přednostka Ch. a pan náměstek taktéž Ch., který se sice tvářil jako kamarád, ale psal na GŘ udavačské dopisy, jak je třeba aktivity KPJÚ zarazit jako všechno cizího v lůně Matky Dráhy. Ještě je mám skovaný, ale zveřejňovat je nebudu. To nebylo jako v roce 99 nebo kolik, když KPJÚ vytěžil z Krumlova to DF/ú 647 a JHMD na něj přistavila plošiňák od Muvky a do renovace nechala žít na svých kolejích, dokonce část doby pod střechou (a to ještě nestála hala v Lovětíně). Nezlobte se, nereálné. A kdo tehdy tušil, že za dvacet let nebude pojezd z Rakouska problém sehnat? Tehdy to problém byl a nepomohli ani rakouští sponzoři. A k tomu Bošilci - o skříni zetky z Hůrek nevím, ale to, že se myslivci rozmysleli a vycítili prachy vím natutovku.
Bramac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.225.212
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:06:59    Odkaz na tento příspěvek  

J.Š. znám 16 let - dokonce jsem spoluvlastnil U 37.002 (pak naše podíly vykoupila JHMD) - není svatý (naštěstí) - je poctivý (zaplaťpánbůh), věří tomu, co dělá (ó jak vzácné v dnešní době) a dělá to dobře (je to vidět). Když sleduji obnovené kilometry tratí, mám v očích slzy... možná emotivní, ale mám ten kousek ČR rád. Byl jsem i členem KPJÚ - problém byl a je v akceschopnosti členů (naprostá většina pochází z míst hodně vzdálených od JH). Pokud není většina místních, je to vždy problém. Nadruhou stranu členové hodně pomáhali JHMD v prvním roce provozu např. s utahováním kolejových styků a čištěním tratě do NB. Pak se vše profesionalizovalo - a to je dobře! Vždy jsem znovu a znovu překvapen, kolik zaručených polopravd se okolo JŠ vytvořilo (tím nenarážím na Mirka Kunta - ten ví o čem píše, i když znám více interpretací předkládaných faktů - heuristika je zase můj obor ;-) ). Mimo jiné JŠ pomáhá i dalším, a rozhodně ne jen úzkým, spolkům a organizacím věnujícím se historickým vozidlům. Nikdo není bez chyby a každý z nás se vyvíjí, to je případ i JŠ. Opakuji: to je případ i JŠ. A to je taková pěkná tečka za tím naším programem.
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bramac : s tou pomocí a vstřícností pana J.Š. vůči dalším je to tak, mohu osobně potvrdit, a vím i o dalších subjektech, kterým pomohl (pomáhá). Kéž by takových "náčelníků" bylo víc...
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5952
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět se hlásím s úlovky z Nové Včelnice v rámci sledování chování řidičů na tom zrekonstruovaném přejezdu vybaveném světelnou závorou. Dneska to bylo celkem pestré, nejenom barvou lokomotivy :





Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 23:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrb: s těmi vozy se neshodneme, ale nevadí.
Bramac: máš asi pravdu, zvláště s tou akceschopností členů čehokoliv (omlouvám se za tykání, ale podle textu tuším...)
Cogwheel: ach jo. Od tebe bych takovéhle bláboly nečekal. Mimochodem, já bych chtěl KŽC pochválit (rozklady v rušení drah), takže budu asi na tvojí černé listině.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2298
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 10:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt - najednou je odlišný názor blábolem ? Copak je tam ,u Cogwhela, úplně špatně ? Nebude spíš ve Vás cosi zapšklého a pomstychtivého ?
Nicméně jsem rád, že nejsem sám producentem blábolů.
Brácha Vás klasifikoval jako vynikajícího člověka. Přestávám zvolna sdílet jeho názor.
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 18:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak je tam ,u Cogwhela, úplně špatně?
Třeba to, že z toho dýchá snaha po odhalování rozvracečů a diverzantů a jiné. Srovnejte to prosím třeba s věcnou diskusí jinde (např. Hrb, Cogwheel předtím). Proto mě to na Cogwheela docela mrzí a nazval jsem jeho text bláboly (těm se nevyhne někdy nikdo z nás, ani vy ani já ani Cogwheel).
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 18:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: pěkný úlovky
Jak moc je vidět světelná závora když je pod mrakem? Protože za sluníčka mi to přišlo že blikání bylo dost nevýrazný a bylo špatně vidět...
PepaN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.99
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 20:40:05    Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat, kam se poděl ten druhý 3okeňák z J.H? Na ČHŽ? Slyšel jsem něco o nějaké výměně, nevíte, jestli to bylo za tu M21, co nyní Jhmd má? Díky všem znalcům za odpověď.
Lacky99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 21:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaN: Zdravým jo byl vyměněn za M21. info P.Šatava Den železnice 2010.
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 22:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda - co jsem tu nebyl, se tu strhla pěkná bouřka. Ale ono je to jen dobře. Jen mi to místy, omlouvám se za ten příměr, připomínalo věčnou debatu na téma: "Měli jsme se tenkrát v roce 1938 bránit". S tím už taky nikdo nic neudělá a nemá smysl se v tom znova a znova šťourat.

Sice mne to jako patriota bolí, ale musím souhlasit s tím, jak se Vlastivědné muzeum v Nymburce "staralo" o své železniční exponáty. Je to ale asi hlavně o penězích. Vždyť kvůli tomu padl i projekt na muzejní expozici v místním lokomotivním depu. Tam mimochodem léta stávala jakási průmyslová úzkorozchodná lokomotiva.

Ale zpět na tuto nit:

Kadlos - hezké reportáže.

Vagonet - děkuji za "neobvyklé" fotografie. Za ty vozy v Bystřici jsem to tu před časem "schytal", ale už jsem se k nim dopátral. Tinhi jejich označení nafotil 1.března v JH - jsou to Laads ( CFR ).
Wels
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 07:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ci/u 329 je v Nitře


(Příspěvek byl editován uživatelem Wels.)
Mathulo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 7-2008

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 11:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je. Ci/u 329 je u nás na Nitrianskej poľnej železnici aj s vozňom ABi/u 691(ten je u nás od vzniku NPŽ). S JHMD bol vymenený za motorák M 21.003 v roku 2008. I keď opravená M 21 by bol u nás skvost, pristúpilo sa na výmenu. U nás by bolo jeho prevádzkovanie problematické (malé oblúky, málo finančných prostriedkov na opravu). Ale všetky strany výmenou iba získali. JHMD má pôvodný motorák (i keď v dosť dezolátnom stave), NPŽ zas získala krásny vagónik do historickej súpravy, ktorý narozdiel od motoráku má s poľnými železnicami niečo spoločné.
Verejnosti málo známa no predsa krásna Nitranska poľná železnica
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5968
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 13:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadlos - viditelnost světelné závory za podmračeného počasí je velmi dobrá. Stál jsem s autem necelých 200 metrů před přejezdem směrem do Včelnice, a popravdě všiml jsem si dřív těch diod v závoře, než blikačů na PZZ. Ony ty diody na zemi jsou k řidiči nasměrovány tak, že je skutečně nepřehlédne, ani za slunka ne. I když ta viditelnost za slunečného počasí je krapet horší.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 24. září 2011 - 11:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pára na Den železnice..
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 24. září 2011 - 22:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešek na JHMD:



Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 13:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kabir Bedi ze Zlivi. Dneska budu na hotelu v Cicenicich od 18.20 - 19.40.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 13:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ostatni. Jezdil vcera faur? Podle fotek to vypada, ze Lovetin ovladla U 37. Dik
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 13:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista_762: Faur jezdil do Lovětína, jen jednou jela místo něj U 37, jela na objednávku prý..

Kadlos: tak myslím že sem tě viděl v Lovětíně..jen sem si nebyl jistej zda seš to opravdu ty

A ještě abych jen nekecal tak sem přidám video z posledního vozu z JH k St. 4 odkaz
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 14:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista_762: U37 jela ráno přivěšená na konci vlaku 250 do Bystřice se třemi vozy (DF/u 647, BCi/u 244 a D/u 600), pak tam chvíli zůstala (v půl destáté jsem ji tam ještě viděl stát) a zpět patrně jela vlastní silou, ale to už jsem nesledoval. Po poledni už byla v Hradci. Ta souprava byla velmi milá, rozhodně fotogeničtější než klasické turistické parní vlaky.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 14:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jiste. S U 37 ladí ty historicke vagony nejlip, Bax tam bejt musi, uz treba jako zachodovej vuz. Letos jsem dal prednost rakouskejm param v CB. Z druhe strany. Jeste, ze jsem do JH nejel, diky zpozdeni vl. 666 uz bych se nedostal domu.
Ohon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 19:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší Den železnice - http://www.muzeum-zel.hu.cz/view.php?nazevclanku=den-zeleznice-20 11-v-j-hradci&cisloclanku=201109000
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 20:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem v sobotu navštívil Jindřichův Hradec. Nevěděl by někdo, jak dlouho nejezdí 705.907 a 920? Průvodce v depu v JH mi říkal, že 907 asi rok a 920 tak 3 roky. Nevěděl by to někdo přesněji? Například podle fotek, kdy je má naposled v provozu vyfoceny.

907 už je totálně vybraná. Ani nebyla na svých podvozcích. Se zprovozněním ani jedné z nich se už prý nepočítá.

Škoda že v rámci Dne železnice nenasadili do provozu na pravidelné vlaky 705.906, 911 a 921.
Brčál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 21:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin b: Vážení, hledám kolegu, s kterým jsem zde komunikoval v červenci minulého roku. Spojení skončilo když mi chcípnul vembloud.
V něm jsem měl na něj spojení a náhle bylo v pryči. Pokud ho umíte oslovit, dejte mu prosím vědět.
Díky, hezký den.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 21:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od kterého roku je odstavená 007 a 020? Děkuju
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 21:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sedmička nejmíň dva roky a dvacítka osm nebo devět let
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 22:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

křižování s Nezmar Expresem v Blažejově před dvěma lety ještě proběhlo s T47.007 - video
Loni touhle dobou jsme tu probírali to samý co teď, poněvadž fotky sedmičky i dvacítky z Lovětína rozvířily stejnou diskusi přesměrování

(Příspěvek byl editován uživatelem Kadlos.)
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 23:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Kadlos
Díky za odpověď a odkaz na loňskou diskuzi.
920 se prý měla kdysi zprovoznit. Obnovil se jí nátěr, ale její motor prý museli použít pro 921.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 23:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadlos 007 asi jo, ale ta 020 se mi tak dlouho nezda. Hlavne je mi divny, ze ma stejny nater, jako reko lokomotivy, cili se s ni muselo neco delat. V roce 2000 mela jeste jiny. Dle informaci z dilny, ale taky 2 roky stare, mela neco z elekrikou. Ale i jako zaloha pri nejake destruktivni kolizi jineho tucka, je to dobry. Kdo doplni?
Kadlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 10:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím ale podle Tinhiho fotky z r. 2003 kdy jí viděl a fotil naposledy by to odpovídalo na tak dlouhou dobu, a já jí taky dost dlouho neviděl. Každopádně na dvacítku mám pěkný vzpomínky, když mi bylo ňákejch deset tak mi bylo dovoleno jí pomáhat fírovi řídit z Kamenice do Obrataně
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 10:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak mi bylo dovoleno jí pomáhat fírovi řídit z Kamenice do Obrataně

Tak to se nedivím, že už jí nikdo nedá dohromady
Šmajchl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.72.1
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 10:56:31    Odkaz na tento příspěvek  

ad 47.020: V knize Motorové lokomotivy na úzkorozchodných tratích ČSD od K. Justa nic není? Nemám ji po ruce, ale ke každé loko tam je tabulka s daty. Jsou tam fotky z oslav v Kamenici v r. 2006, tak by tam snad mohlo něco být.
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 12:21:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loni byly s "dvacítkou" prováděny různé manévry dávající naději na oživení,ale jak se zdá,tak to vyšumělo do neurčita.Myslím si však,že se jednou dvacka zas do provozu dostane...
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 16:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V knize Motorove lokomotivy ČSD je posledni zaznam; od 06.2003 odstavena, spalovaci motor, oprava - poskozena pri posunu, odstavena Lovetin.
luboshof
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.12.195
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 21:55:55    Odkaz na tento příspěvek  

26.8.2006 byla ještě v provozu
luboshof
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.12.195
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 21:58:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě fotka.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 00:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboshof Bavime se o 020, ne o 007.
Lacky99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 19:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Nevýte nekdo co měl znamenat ten motor z Tučka v J.Hradci? Byl celí jako nový, měl nový la,a na štítku čkd. Není to motor z 20ky. To to jsem vyděl na Dni železnici 2011. Díky
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 20:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lacky99 : měl bys (a nejen Ty) někoho požádat, aby Ti ty příspěvky psal, tohle se vážně nedá číst, to je znásilnění češtiny...

Sorry za OT.
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Pkol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 23:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lacky99 : číst Tvoje příspěvky to je fakt masakr!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 23:37:28    Odkaz na tento příspěvek  

Lacky99 si prostě při prohlídce správkárenské haly depa JHMD v Jindřichově Hradci, konané na Den železnice, všiml vyvázaného spalovacího motoru 12 V 170 DR, který vypadal jako zgenerálkovaný. Nedokáže ale v souvislosti s tímto dieslem vznést smysluplný dotaz.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 30. září 2011 - 09:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte prosím někdo z okolí, jaký úsek se letos bude opravovat na bystřické? Podle mne už několik let volá po opravě tak předposlední kilometr. Ale zatím stále nic, opravovaly se jiné úseky.
Ohon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 30. září 2011 - 12:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Jestli jsem dobře poslouchal, tak se opravuje úsek mezi Kunžakem a Senotínem.
Fugas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 5-2011
Odesláno Pátek, 30. září 2011 - 16:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Právě se začalo pracovat, jak píše Ohon, mezi Kunžakem a Senotín, zejména v okolí Kaprouna, kde už jsou vykácené tři stromy přímo na zastávce, měla by tam být nová zastávka, asi stejný styl jako ve Skrýchově nebo v Hradci, snad i nástupiště a hlavně samozřejmě pár kilometrů tratě.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 00:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pod Kaprounem k Hradci uz to bylo desny, uz tam bylo 20. Snad ten Kaproun udelaj citlive, aby se neznicil raz te zastavky. Je fakt ze tam prorustali koreny stromu mezi prazcema. Nastupiste je tam treba, toto je kratky. Predstavoval bych si neco, jako v Ratmirove, sypany.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 15:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktualni nasazeni. Vl.212 019, Vl.211 015. 021 s Faurem na brzdach, 011 a 005 pred dilnou. V dilne neco cerveneho. Na jame nejmene 2 vesaky lozene srotem.
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 16:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem, myslím že včera jsem na Facebooku četl že má jít 705.921 na modernizaci. Myslíte že je to pravda? Děkuji moc za odpověď.
Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
PepaN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.56
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 18:52:00    Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, plánují motorové vozy, tak bych předpokládal, že lokomotivy další reko nejsou potřeba, ale kdoví...
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 21:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaN Pujdeme vylucovaci metodou. V serialu A jitra jsou zde ticha, meli krasny nazev, fakta k úvaze. Vrak v Kamenici stoji, vrak v Lovetine venku taky stoji. A ted, motor v hale v Lovetine je? Nebyl jsem na dni drahy. Motor v Hradci je? Dneska jsem tam jel, ale zrovna prisel pruvodci, tak jsem pravou stranu neregistroval. Pokud jsou vsechny vozy na svem miste, dalo by se realne predpokladat, aby penize z ROPu nepropadli, bude jeste jedno túcko. Spis 020. Pokud je nejaky motorak pryc, tak to to bude na faceboku asi jen neci dohad a motoraky se zacali delat.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 7-2008
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 01:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí vůbec motoráček na JHMD, nebo stále stojí?
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 07:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všd Motorak uz nejmene 2 roky nevyjel.
Moucha v nosu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.130.205
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 14:06:43    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1129337346-pridej-se/211562248 410014/video/
PepaN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.246.93
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 15:06:15    Odkaz na tento příspěvek  

Turista_762: ale ty peníze dostali na motorové vozy, takže možná by to značilo neschopnost přijít s nějakým konceptem jejich modernizace, proto další TU, ale jsou to dohady, možná se tu někdo na to pana Šatavy ptal na dni železnice, já tam nebyl, protože letos nebylo nic čím by mě v Hradci mohli JHMD nebo ČD překvapit, pořád to samé dokola.
PepaN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.246.93
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 15:21:55    Odkaz na tento příspěvek  

Moucha v nosu: díky za odkaz.. ten člověk ví, o čem mluví, narozdíl od jiných...
žasnoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.159.116
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 15:30:46    Odkaz na tento příspěvek  

vševědoucí Turista 762: motorák vyjel předminulý týden po opravě - bohužel je zase neschopný kvůli motoru. Další reko T 47 se rozhodně dělat nebude- není ani důvod. Dotace je 100% vázaná na reko motoráků. Dostat dotaci na nějaké vozidla a pak si opravit za to jiné to nemůžete myslet nikdo vážně :-)