K-report
 

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 25. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 25. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 23:41:43    Odkaz na tento příspěvek  

Červené lampasy na tmavomodrých kalhotách byly po válce i na parádních hasičských uniformách. Viz např. vzpomínky jednoho hasiče: http://kolinsky.denik.cz/online_rozhovory/online_urbanek.html
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.98
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 07:08:46    Odkaz na tento příspěvek  

koukám, že jsem píchnul do vosího hnízda! A je mi do klábosnice vkládano mnohé, co jsem tam sám nevložil. Nuže vězte, že jádro pudla je JEN v tom, že by by příměstská doprava měla mít označené MÍSTO OBVYKLÉHO ZASTAVENÍ ČELA VLAKU. Nic víc, nic míň. Ta cedule s červeným rantlem tolik nestojí a lidi si na ni zvyknou. Ku prospěchu svému i prospěchu dopravce.
15 minut ZBYTEČNÉHO zpoždění mi jako prkotina nepřijde. Asi to bude tím, že jsem starý a statický.
K doporučení abych jezdil autem nebo na kole sděluji, že tak již 32. rokem činím. 23 km v jednom směru je slušná porce a díky absenci hluchých časů na přestup dosahuji stejného času "barák - barák" jako veřejní doprava (vlak, metro, metro, autobus). Zajímavé je, že při striktním dodržování vyhlášky je rychlost přepravy autem "barák - barák" pouze dvojnásobná. Vliv manipulačních časů (výjezd z garáže, zaparkování v práci) je na konečný čas značný.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 08:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mathulo: Co letecká uniforma, nemohla by to být?
Honzaklofar: V Japonsku staví Shikansen na centimetr, sám jsem se divil. Legrace je když se zastaví nad přechody, v Ústí n.O. jsou tři a daří se to poměrně často.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 08:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar - návrh nereálný. Respektive reálný, ale jen tam kde vždy jede jen naprosto stejný vlak, například na lokálkách, kde jezdí jen 810 nebo regionova. Na Smíchově nereálné, protože tato návěst platí pro všechny vlaky, a tak by pro dlouhý rychlík musela být až na konci peronu......
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5008
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 09:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzo, návěst Místo zastavení je na Smíchově -gh-, protože tam je optimální zastavit středem vlaku na střed prostoru mezi podchody.
Obzvlášť výživná je táž návěst mezi Březnicí a Pískem, kde prostě drsně půlí peróny, aby se při křižování nejezdilo do lidí. Výsledkem je, že i při nekřižování stojí mašina čumákem u cedule, třetí vůz je mimo perón a před mašinou místo na tři vozy. Jinde se to dělá civilizovaně "šachovnicovitým" uspořádáním perónů, namátkou třeba Bransouze nebo Náměšť nad Oslavou (ona se ta 200 dělala vůbec hrozně - na jedný půlce tyhle zprasený peróny a na druhý zas nechaný přejezdy s křížema a šedesátkama).

To by se muselo do té cedule vepsat, pro co platí. Ovšem známe ještě lepší řešení, že...
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 09:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:...při nekřižování stojí mašina čumákem u cedule, třetí vůz je mimo perón a před mašinou místo na tři vozy...

Při nekřižování se to dá vyřešit V-rozkazem.
Requiescat in pace.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 11:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HN HN HN.
Pet let mi do prace 35 km daleko jezdily dva (slovy DVA) autobsy rano tam a dva odpoledne zpet. Hodina cesty. Hodina a pul "zkratkou" pres tri jizerskohorske kopce na kole.
Styskani na intervaly MHD a celych 15 minut zpozdeni, kdyz se pantak o metr netrefi, mi tak nejak prijdou usmevne. :-)
Utúlien aurë...
honzaklonfarovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.72.225.84
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 13:16:13    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:"Nuže vězte, že jádro pudla je JEN v tom, že by by příměstská doprava měla mít označené MÍSTO OBVYKLÉHO ZASTAVENÍ ČELA VLAKU. Nic víc, nic míň"

A k čemu by to bylo dobré? K ničemu.
Jednou přijede jednotka jedna a podruhé dvě spojené a trefit "střed" je tedy variabilní.
Nehledě k tomu, že třeba v metru jsou místa zastavení určena natvrdo parketou a nemění se a přece jsou vidět stále titíž kaštani, kteří stojí několik metrů za parketou v dlouhé stanici a doufají, že ty první dveře zastaví u nich ... a ono zase nic.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5010
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 13:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Monte walsh: Při nekřižování se to dá vyřešit V-rozkazem.
Z dřívějška jsem nabyl dojmu, že jste odněkud od Brna, proto upřesňuju, že se jedná o nekřižování pravidelné, grafikonové.
Ta cedule tam prostě trčí napevno, protože trať má dálkovinu. Asi co kdyby se tam někdy křižovalo mimořádně...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 14:18:51    Odkaz na tento příspěvek  

JirikP. : ta pohádka po studentíkovi mačkajícím nějak pozdě tlačítko má jistou chybu. Neudělání "poslední" zkoušky by mělo za následek vyhazov až v případě, že by studentík už opakoval ročník ...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10399
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 14:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a eště by to musel bejt děkanskej termín.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 15:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berte to jinak o tom studentíkovi:
Neudělá zkoušku, musí rozvolnit, státnice dělá o rok později - promeškal přísležitost zůčastnit se výběrka na nové oddělení (třeba to co připravuje výstavbu Temelína), dostane se tam sice o rok později, ale to už jeho spolužák je parťák - no a už se to s ním táhne - celej život je ten druhej, o kousek pozadu. Když starej ředitel jde do důchodu, kamarád jde na ředitele, studentík náměstek, změní se vláda, spolužák jde na ministra a studentík přebírá ředitele - ale to už přichází ekonomická krize a padá vláda - spolužák bere trafiku v Bruselu, studetík zachraňuje potápějící se podnik, sem tam udělá ze zoufalství chybu a najednou je na dlažbě s hypotékou na krku, exekuce a život pod mostem - spolužák se mu směje z komise pro zahnuté banány....

Jooo, jedna milisekunda a všecko je hajzlu.

P.S. Na tohle vždycky myslím, když píšu oponentský posudek na nějakou bakalářskou práci...
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 16:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Aha. Já si už dlouho říkám, proč je jejich úroveň čím dál mizernější.
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 9-2009

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 17:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl :
On the Internet:
Men are Men.
Women are Men.
Children are FBI Agents.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 17:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co třeba ta Kardašova Řečice, jak jsme tady kdysi dáávno řešili. Tam také nemají návěst Místo zastavení a jednou rychlík stojí tak, a podruhé onak, aby neblokoval přechod pro rychlík opačného směru, se kterým se křižuje.
Bylo mi odpovězeno, že toto si řeší každá stanice dle místních zvyklostí, nebo po rádiu s fírou vždy před každým zastavením zvlášť.

Když by se teda mělo vyjít vstříc těm krokovým nestíhačům, tak by se to dalo i na tom Smíchově vyřešit takhle. V každém TJŘ doplnit poznámku o obvyklém místě zastavení pro danou soupravu.
Ale za sebe říkám, že bych to tam nedával.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 17:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Podobné je to v Moravském Krumlově.Stanice dálkově řízená,cedule napevno a křižuje se tam 2x za den.Pro zbývající (nekřižující) vlaky se dává V-rozkaz,že návěst místo zastavení vlaku pro vaši jízdu neplatí.
Requiescat in pace.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 18:30:46    Odkaz na tento příspěvek  

To jeden kolega jel na Slovensko. Do Žiliny přijel včas i když jeho kamarád,
který jel přes ValMez měl zpoždění ai 40´. Dále měli jet Os směr Vrútky.
1 Os - ODRIEKNUTÝ, 2 Os - ODRIEKNUTÝ, 3 - Os asi 35 minút oneskorený.
Žádná NAD, žádné informace. Co se asi stalo v pátek po 12 hod?
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3436
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 18:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper
Nebojte, já na pocity neberu ohled. Většinou je to spíš naopak: "A tohle já mám nechat jít ven s mým podpisem?"

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 21:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz pro znalé: Pátek co pátek jezdím z Prahy Ex 525 "Olšava" (13:17 z hlaváku) a pátek co pátek jsou uličky narvaný k prasknutí. Všechny IC/Ex/EC v x:17 z Prahy jsou dlohý (cca 10-12 vagónů), jenom tenhle jich má 6. Pondělí-čtvrtek v pohodě ale ty pátky, to fakt nejde. Už jsem to chtěl napsat na ČD, ale zase se mi to nechce psát jako stížnost a jinou lepší rubriku jsem tam na to nanešel. A má otázka zní. Je takový problém přidat aspoň ty 2 vagony při pátku? A nešlo by třeba něco udělat s R 1583 do Třince, který jede 15 minut za námi, protože drtivá většina lidí cestuje do Pardubic nebo do Olomouce??
Rychlík číslo 700, Buchlov, přijede ke třetímu nástupišti. Pravidelný příjezd v 7:25. Vlak dále pokračuje ve směru Praha Libeň a Praha hlavní nádraží, pravidelní odjezd v 7:28
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 21:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naprosto s tebou Hajnej souhlasím, místa zastavení mezi Březnicí a Pískem jsou na dvě věci. Když to jde bez míst od Březnice na sever, tak nevidím důvod proč by to nešlo ani k nám na jih.
Každý vlak na dálkovině musí být vybaven funkčním spojením (TRS, mobil) s dispečerem a to se zkouší při/před vstupem do řízené oblasti. Přes toto spojení může dispečer strojvedoucímu určit, kde má zastavit.
ad Monte walsh: jasně, 80% vlakům se bude dávat rozkaz, že v A,B,D místo zastavení neplatí a fíra nesmí zapomenout, že v C platí. No a pak se někde nějakej proti vlak zpozdí a bude se psát v B PVčko, že v C místo zastavení neplatí, ale v D platí.
Jasně, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5016
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 23:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2: A to bych řekl, že tam jsou všechny stanice dost a dost dlouhé na to, aby šlo udělat to "šachovnicovité" uspořádání, prostě nepřekrývající se peróny.

Kdyby tak aspoň šlo udělat doplňující pravidlo (nebo doplňující tabulka), že na nejvzdálenější koleji se může přetáhnout mašinou za tabulku...
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 01:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5738: Někdy si tak říkám, jestli by nestálo za to, mít v pátek přímý spoj Praha - Olomouc kolem 16:00. Když tak vidím, jak v Olomouci vyleze půlka Pernera.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 02:22:24    Odkaz na tento příspěvek  

Lídl prodává jízdenky ČD za 199,-Kč.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 09:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5738> právě pátek a neděle jsou problém, protože ve špičce jezdí všecko co může.
Kdybyste chtěl přidat 2 vozy třeba v úterý, tak to by problém nebyl.

A nešlo by třeba něco udělat s R 1583 do Třince, který jede 15 minut za námi, protože drtivá většina lidí cestuje do Pardubic nebo do Olomouce??
Myslíte jako přesunout ho před vás? On je o tolik delší, že by ty lidi pobral?

ExF: Lídl prodává jízdenky ČD
To jsem zvědavej, kolik lidí se s tou Lídlenkou bude cpát do RegioJetu
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2970
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 11:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě je Hajnej řešení spousty. Každopádně další návěst (i když doplňujicí) né.

Vždyť Otava měla 4-5 vozů, někdy i Bezdrev měl tolik vozů a bez problémů. Kdysi dávno Protivíňák s Bpjo plus D a taky vpohodě. Mimo Březnice jsou perony původní.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5021
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 12:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2: Každopádně další návěst (i když doplňujicí) né
No já původně navrhoval, že by to automaticky platilo pro nejvzdálenější, ale prej by fíra nepoznal, kterej je ten nejvzdálenější (po nedávné diskusi jsem už ochoten tomu uvěřit). Proto by stačilo dát na tabulku takovou tu mašinku jako na rychlostníku za přejezdem (musela by být umístěna nesymetricky, bo tabulka platí pro obě sousední koleje).
Btn755
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.93
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 13:22:38    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímala by mě jedna věc. Kdyby se nějak zkulturnila trať Kolín - HB - Brno (nový spodek + svršek ala koridor, převýšení, zabzař na úrovni doby aby tam mohly asynchronní stroje, srovnání těch nejhorších oblouků, ale bez velkých zásahů do krajiny - prostě jen optimalizace), kolik by tam mohly jezdit klopidla? A myslíte že v dohledné budoucnosti je něco takového reálné?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2902
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 14:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhorsi to je od HB smer KH (z Caslavi uz je 100, mozna 120 - uz si to moc nepamatuju,) tam bych byl i pro nejakou tu prelozku, bo ty cimburi 60-70-90-70-90-60 atd. je fakt hruza. Dal z HB smerem na Brno uz to docela jde, vsude 100 a kdyby se chtelo, slo by to asi i rychleji. Ale asi za dost €. V KH vymenit KO, aby se tam mohlo jezdit s asynchrony (109 E uz tam smi tahnout ?)

Edit

pro vypocet rychlosti klopidla si pricti pro rychlost do 90 20% navyseni a pro rychlost nad 90 30 %, mam dojem, ze to je takto - klasika/pindalina 120/150 100/130 90/120, 80/100, ale ruku do ohne za to nedam. Je to i otazka ZZ atd., napriklad nemuzes jezdit bez kodu vic jak 100 atd.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 16:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občas bych mohl zavítat i do této diskuse

Mám takovej dotaz: Jaká je předpisová maximální rychlost kolejového vozidla na nechráněných přejezdech(výstražné kříže), pěších přechodech?

Předem díky za odpověď.
www.youtube.com/baldas751 ;fotky picasaweb.google.com/baldas.radek/VlakyAZeleznice
Vydoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 17:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML 636: Co třeba ta Kardašova Řečice, jak jsme tady kdysi dáávno řešili. Tam také nemají návěst Místo zastavení a jednou rychlík stojí tak, a podruhé onak, aby neblokoval přechod pro rychlík opačného směru, se kterým se křižuje.
Bylo mi odpovězeno, že toto si řeší každá stanice dle místních zvyklostí, nebo po rádiu s fírou vždy před každým zastavením zvlášť.

Vždycky voláme strojvedoucím - buď aby to přetáhli, když první vjíždí od J.Hradce, nebo posíláme kódovou zprávu "V" (zastavení z dopravních důvodů před dopravní kanceláří), když přijíždí od Doňova.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.98
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 18:21:33    Odkaz na tento příspěvek  

Do cedulí s červeným rantlem jsem vkládal větší naději :-)! Zklamaly i dneska na výše zmíněném úseku z Písku na Březnici. R1251 je několikametrově ignoroval (asi věděl proč, navíc lze odejít prakticky kdekoliv).
Nechť, budu tiše trpět a doufat, že to nějaký provozák geniálně vyřeší. Třeba tím, že stejné vlaky (soupravy ) budou zastavovat na plusminus stejném místě. Jako třeba u nás v Černošicích. Berou%náky směr Praha posledními dveřmi za "malými" závorami, Řevničáky čelem před "velkými" závorami. Domorodé obyvatelstvo si to pamatuje a k nástupu se dle toho shromažďuje. Přejede-li fíra o více než toleranční mez je mu nahlas spíláno zejména staršími občany a v posledním oddíle soupravy je pak překaštanováno. Zbytečně....
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 19:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas: Podle toho,jaká je povolená rychlost.Mezi Veselím nad Moravou a Kunovicema je to 100 km/h.
Život musí být strašný zločin,když je za to trest smrti.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 19:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard: takže přejezdy nijak neovlivňují rychlost. Píšu to správně?
www.youtube.com/baldas751 ;fotky picasaweb.google.com/baldas.radek/VlakyAZeleznice
Janyš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 20:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ovlivňují, viz vyhláška Ministerstva dopravy č. 177/1995 Sb.,

§ 4 - Způsob zabezpečení přejezdu

(1) Přejezd tratí s traťovou rychlostí nižší nebo rovnou 60 km.h-1, přejezd určený výlučně pro chůzi osob na tratích s traťovou rychlostí nižší nebo rovnou 100 km.h-1, nejde-li o přejezd, jehož dopravní moment přesáhne hodnotu 10 000, může být zabezpečen pouze výstražným křížem.


Dalším faktorem, které mohou ovlivnit rychlost u přejezdů zabezpečených pouze výstražným křížem, jsou rozhledové poměry.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 20:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janyš: Moc často nevidím před přejezdem rychlostník...

Díky za odpověď, teď jsem si našel tu vyhlášku.
www.youtube.com/baldas751 ;fotky picasaweb.google.com/baldas.radek/VlakyAZeleznice
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5022
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 21:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas: Moc často nevidím před přejezdem rychlostník...
Tak se projeď z Lochovic do Březnice. Těch přejezdovejch šedesátek je tam asi sedm...
Harald
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 14:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte náhodou, jestli jsou na tratě 199 v úseku Horní Dvořiště - Rybník staré kolejové obvody nebo jiné větší překážky pro provoz rakouských talentů?


Jednotky jsou elektricky dvousystémové 15 kV / 16,7 Hz a 25 kV / 50 Hz; vybaveny aspoň rakouským a maďarským vlakovým zabezpečovačem, avšak podle mých informacích nehomologované v ČR.

díky,

Harald
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3525
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 20:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všude tam jsou počítače náprav. Ostatně jezdí(ilo) se tam jak s 1116, 1216, tak i 380.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Jiří Janíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.177.186
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 21:46:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, nevíte někdo prosím něco o Ozbrojené stráži ochrany železnic (OSOŽ)? Zejména bych chtěl doporučit nějaké důvěryhodné zdroje (nejlépe knižní, nebo i spolehlivé weby), chtěl bych o OSOŽ totiž napsat krátkou zmínku do Wikipedie. Nebo budu samozřejmě rád i pokud článek napíšete sami - nezkušeným rád poradím. Díky, Jiří Janíček
anti-wiki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.146.185
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 22:36:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem si vždy myslel, že lidé píší nějaká pojednání na základě toho, že o něčem bádají... Jak je vidět, je tu nová doba - sice o tom nic nevím, ale rozhodl jsem se o tom napsat. Tak mi koukejte navalit nějaké informace na stříbrném podnose. Nebo mi to rovnou napište.
Zkuste se obrátit na nějaký web, kde píší na objednávku seminárky. to je asi tak úroveň wikipedie...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3470
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 09:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že lidé píší nějaká pojednání na základě toho, že o něčem bádají.
Otázkou je, jestli bylo dříve vejce, nebo slepice.

sice o tom nic nevím, ale rozhodl jsem se o tom napsat.
Kdyby všichni psali jen o tom, co vědí, nikdo by nenapsal nic.

Pan Janíček samozřejmě nečeká na stříbrný podnos, ale sám jistě už dávno pátrá a dotaz sem dal jen tak pro jistotu, aby mu něco neuteklo, že pane Janíčku. Tady už jste určitě hledal, a tady jistě taky.
Jiří Janíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.177.186
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 10:24:37    Odkaz na tento příspěvek  

Pane anti-wiki (oceňuji, že jste měl tolik odvahy a dokonce se i podepsal...), jsem z Vašeho přístupu poněkud rozčarován, berete to za špatný konec. Odborná pojednání by měli psát opravdu odborníci, ale krátkou zmínku může smysluplně a přínosně napsat kdekdo, já navíc už určitou praxi s psaním na Wikipedii mám (mám tam přes 5000 editací). Srovnání se seminárkami poněkud pokulhává: zatímco tam by šlo o nespravedlivý zisk nějakého prospěchu, zde chci já naopak zdarma prokázat nějakou službu společnosti - upozornit na existenci OSOŽ ty, kteří o něm nevěděli, aby(chom) měli plastičtější a pravdivější představu o existenci ozbrojených složek v Československu. Děkuji za linky na Google a Seznam, ty mi ale moc nepomohly (nenašel jsem v prvních výskytech žádný opravdu spolehlivý server).
Rád čerpám ze SPOLEHLIVÝCH zdrojů, nejlépe knižních. Hledal jsem je v katalogu NK, ale našel jsem jen dvě knížky, kde by k OSOŽ teoreticky mohlo něco být (Lidé, vlaky, koleje / Jaroslav Pacovský. -- 1. vyd.. -- Praha : Panorama, 1982. -- 216 s. a Hospodářské dějiny = Economic history. 19 / ed. Jan Hájek, Milan Hlavačka. -- Praha : Historický ústav, 1991. -- 352 s.), ty tam mám také objednány. O třetí (Macek, P., Uhlíř, L.: Dějiny policie a četnictva II. – Československá republika 1918-1939, Police History, Praha 1999) mi řekl už včera Google. Kamarád mi dal link na toto fórum, že by mi zde železniční fanoušci mohli poradit lépe. Místo toho se zde setkávám s pohrdáním a doporučením na základní vyhledávače. Dál prosím jen o konstruktivní příspěvky, šetřeme navzájem svůj čas (a naučme se podepisovat)...
S pozdravem
Jiří Janíček

Moje příspěvky na Wikipedii
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3471
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 10:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří Janíček
Asi je to nad rámec bádání pro Wiki, ale co archiv Č(S)D?

PS: To byl jen takový žertíček s těmi odkazy. Musíte vzít na vědomí, že každý den se tady objeví nový příspěvek ve stylu "napište mi seminárku, jsem na to levej" a je zapotřebí zůstávat ostražitý.

Já se zatím zmohl na jediný článeček a tak nějak tomu chybí oponentura, bo ti co vědí, na Wiki nechodí a ti co tam chodí potřebují hlavně sosat.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 12:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V nějakém pojednání jsem četl, že v nějaké TNS na Jižní Moravě se nepoužívají(ly) tyristory, ale stykače, které spínaly příslušné kompenzační větve podle odebíraného proudu. V době montáže většina mašin měla autotransformátor, no a s nástupem pendolín občas docházelo k překompenzování, protože holt pendolíno je na tom s odebíraným jalovým výkonem mnohem lépe než lamino.
Tam jsem se poprvé něco dozvěděl jak ta kompenzace funguje.
Martin
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2920
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 13:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja jsem se namontoval neco tehlech beden, i kdyz nebyly drazni. Po par letech provozu potrebujou vsechny kondy vymenit, bo se propalujou.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 18:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří Janíček
Google=osož první odkaz:
http://www.gotisek.estranky.cz/clanky/soz_-osoz-a-sooz/historie-z eleznicni-policie_-osoz_-sooz-a-verejne-bezpecnosti-na-zeleznici. html
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 21:04:35    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Janíčku, tipnu si, že jste věřící (a konkrétně katolík). Jestli mohu poradit, věnujte se na Wikipedii raději Vašemu oblíbenému náboženství. Tam se nedá nic zkazit, přinejhorším Vás jenom vyobcují z církve.
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 12:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat, kde mají konec dvě AB z Dom.st. Děčín? jedná se o AB349 021, který mělo být na jaře v Janoze tuším a dále AB350 241, které jsem viděl naposledy před prázdninami. Díky z aodpověď.
//REGIO JET | ČESKÉ DRÁHY
Můj kanál na Youtube
Moje Fotogalerie
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 13:32:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jiří Janíček : to nebude asi tak jednoduché, neb tohle bylo řízeno na úrovni FMD, resp. MD (do federalizace), v mezidobí taky Ústřední správa železnic.
Mám velmi nejasný pocit, že to bylo kdysi spojeno i s požární ochranou železnic (OPOŽ), ale skutečně to je jen pocit.
V rámci socialistického práva nebyla zřejmě tato instituce zřízena zákonem, podobně jako někdejší Lidové milice ... v podstatě podniková ozbrojená ochranka zřízená rozhodnutím ministra, jenže působící na veřejnosti.
Proto taky po odchodu bolševika do horoucích pekel rychle zanikla.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3526
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 11:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musí být na začátku každého kódovaného úseku tabule s frekvencí VZ (Přepněte frekvenci VZ - 50/75 Hz)?
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2936
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 12:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, jen kde se meni vysilaci frekvence. Nektere VZ detekuji samy a prepinac nemaji. Tez na zacatku oblasti, kde se koduje, tzn. pri jizde treba z ONJ na Waguson na tuhle tabuli bys mel narazit, bo v tunelech se koduje.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 21:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro zasmání: Na trati Plzeň-České Budějovice, kompletně elektrizované 25kV 50 Hz jsou návěsti Přepněte VZ na kmitočet 75 Hz vidět hned v několika exemplářích. I když beru do úvahy, že tam občas jede nezávislá trakce, tak by přece každý strojvedoucí měl vědět, ža na 50 Hz tam VZ nemůže fungovat. Při té příležitosti si vzpomínám na kolegu, který se nachytal na cizí volno a zastavil cca 10 m za návěstidlem. Při přezkoušení po odpykání trestu byl nejprve zkoušejícím podrobně vyzpovídán, kde jezdí, jezdil a možná bude jezdit. Když odpověděl, že na střídavkách, hned dostal otázku, týkající se umístění návěsti Přepněte....
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5039
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 21:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

747: Pokud bychom připustili, že návěst "V zimě 5" resp. "V zimě 7" neznamená jenom přepínání, ale i to, že od daného místa kód je (a fírovi má od této chvíle být divné, že není), tak by to pro zasmání nebylo.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 22:56:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zvědavý dotaz z trochu jiného soudku- zde se řeší listí na kolejích https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2300995. Nějak mi uvízlo v paměti, že jsem viděl na nějaké parní loko řady 310 březová košťata, umístěná před první nápravou. Předpokládám, že jejich funkcí bylo odmetání nečistot typu napadané listí z hlavy kolejnice. Je moje domněnka správná? Nezkoušelo se něco podobného i u novějších strojů? Díky
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 23:57:02    Odkaz na tento příspěvek  

To ještě fungují přep.VZ 50/75?
Pokud vím, tak VZ byly rozladěny a fungovalo to i bez přepínače.
Plechus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 00:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych měl také k tomu listí drobný dotaz: dnes jsem jel v R655, který celou tu srandu na trati 220 započal, ve stoupání kdesi mezi Olbramovicemi a Ješeticemi se vlak zastavil a po několika marných pokusech o rozjezd jsme čekali na pomoc. Dotaz zní: pískování na listí nefunguje, nebo mašina neměla písek/měla poruchu pískovače?
Děkuju za odpověď :-)
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 01:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plechus:Pískování může fungovat naprosto spolehliě a přes to vlak uvázne na spadaném listí.
Requiescat in pace.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2939
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 01:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud bychom připustili, že návěst "V zimě 5" resp. "V zimě 7" neznamená jenom přepínání, ale i to, že od daného místa kód je (a fírovi má od této chvíle být divné, že není), tak by to pro zasmání nebylo.

Na vyhybne Vitkov bylo VZX nekde za vjezdem od hlavniho, ale kod naskocil az nekde pred mostem, pres trat od Masny. Mezi vjezdy se nekodovalo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
M.120_421
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 8-2011
Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 09:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj mám otázku. Zdaly Esmeralda 812 613 je stále nasazena na trati Praha - Rakovník?
Obrázek v mém profilu pochází z http://www.spdz.estranky.sk/fotoalbum/motorove-historicke-vozidla/m120_417/72 Fotil Petrspk
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 09:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej, příspěvek 5039: Právě že to neznamená přítomnost kódu-viz příspěvek ,,Agenta". A i kdyby znamenalo, tak to není smysl této návěsti. Ale jako nápad do budoucna by to špatné nebylo-strojvedoucí sice podle předpisu musí místa, kde VZ kóduje či ne znát, v TTP jsou uvedena také, ale návěst je návěst. Nebylo by od věci dát do do nejbližší opravy D 1, takhle je to opravdu jen pro zasmání.