K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 17. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 17. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13940
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 15. února 2011 - 21:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to teď večer srazil vlak 19letou holku ve Vysočanech:
"Dívka šla podél kolejí, a když chtěla přejít v místě, kde si lidé zkracují cestu, nerozhlédla se a narazil do ní vlak," řekla Mediafaxu policejní mluvčí Eva Miklíková s tím, že záchranáři ji odvezli do nemocnice.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2545
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 15. února 2011 - 21:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj názor je takový, že je dobře, že policisté vybírají na místě až 2000 Kč. Aspoň si ti lidé (doufám) šáhnou na svědomí a zamyslí se, že to asi k něčemu bude. Příště jim to totiž může zachránit život.
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.242.204
Odesláno Úterý, 15. února 2011 - 23:33:58    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno po půl deváté sbírali někoho do černého pytle u Blatova. Stál tam na 1. T.K. Elefant a v kolejích ležely kusy těla. Docela humus po ránu.
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 15. února 2011 - 23:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příště jim to totiž může zachránit život.
Piču. I kdyby tam nechali tu zaschlou krev. Tohle není zasrr.. kralupskej přechod, ale zasrr.. kralupané, či jak si říkají.
Kralupani, křupani.
Kolik tu bylo stesků na lidi se sluchátky, atd. A zrovna v Kralupech.
Bum. Já doma řekl ..konečně.. a byl jsem za to zpeskován. Můj pohled je bohužel takový, že když je človík chytřejší, než žlutá čára namalovaná na peróně...
Také jsem v Kralupech zažil adrenalin, že jsem litoval, že tlačítko houkačky neumí hlasitost dle síly úderu do něj...
Snad se ti lidé naučí mít úctu ke kusu betonu v koleji.
Jo. Tak na týden. Pak začínáme nanovo.
Je to hnusné, ale pravdivé.
Lituji kolegu, který si to bude do nekonečna promítat v mysli.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
nereg. host.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.15.238
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 01:06:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli si někdo myslí, že nějakými plakáty, zákazy a pokutami přecházení a věci tomu podobné vymýtí, tak je naivní prostáček. To je dané mentalitou lidí a to vám garantuji, že se to u nás hned tak nezmění. Inu, každý strůjcem svého štěstí.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 01:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne - Mě nikdo nestřihnul,ale měl by ty "pacienty".To není směna,aby jsi někoho málem nepřejel.Chce to fakt někoho vzít pořádně u huby a zveřejnit.Když budeš sahat na peníze,tak si to snad rozmyslejí,
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 02:25:58    Odkaz na tento příspěvek  

Já si také zkracoval cestu chůzí v kolejišti,v posledních letech i o hůlce a žádnému kolegovi jsem nedal tu příležitost,aby mě přejel.Co jsem byl říká můj nick,mám oči a sluch tak citlivý,že mě rozčiluje i mluvení na chodbě a hlasitá hudba (duc,duc).
Medvedcz,Past:vy si myslíte,že se rodiče piplají? Dají jim kapesné a víc je nezajímají.Kde berou na cigarety a chlast?
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 03:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ti rodiče pak bulej. Jako divý.
Pokud nepiplaj, o to více zírají. Zaslzeně.
Mám tu čest z obou stran barikády, co se známých týká.
Ale coby fíra opět musím mlít cosi o nadměrné moudrosti nad tou "hloupou" žlutou čárou, která tam není pro nic za nic. Kdo chce kam...
Můžu se radovat, že se mi nic podobného (zatím) nestalo.
A ač neznaboh a ortodoxní ateista se modlím...
Ne, tohle bych nedal.
Člověk je krásný vcelku.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 08:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lakro !
K příspěvku 904. Ty jsi fakt praštěný úplně stejně, jako já. Jsem rád, že nejsem sám. Moc mě to pohladilo. Taky vzpomínání a názory na toto téma od dalších kolegů vč. Mirka Zikmunda.
Prosazuje se tzv. ekonomické obsazování HV. Proč píšu "tzv"? Nemyslím si, že to je až tak moc ekonomické. Já vím, aby měla mašina dovolenou, když se doma válí její pán, to už je jako z pohádky. Ale jinak, když mohu posoudit dle svých vzpomínek a zkušeností, je to ekonomické jen na papíru. Co práce se udělalo na mašinách. Ohlídaly se závady, které by mohly skončit havárií stroje (taky to tak končí - až se závada projeví). Osobní kontakt jezdícího personálu se správkaři. To je dnes zcela neznámá věc. A ekonomicky nevyjádřitelná! Proto jako by nebyla. Copak někdo někdy spočítal, co se ušetřilo, co se získalo nevšední péčí lokomotivní čety? A láskyplným přístupem ke stroji? No to už vůbec ne.
Souvisí to asi s tím, že vše minulé musí být prohlášeno za přežitek. Vše, co bylo, je prohlášeno za komunistické a proto Fůůj!
Ale o tom to není a nebylo.
Dnešní strojvůdci jsou vychováváni k tomu, že jimi ovládaný stroj je kus železa. Asi jsem straromilec, ale já se s tím nějak nemohu smířit. Hezký den všem diskutérům. P.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 09:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady nepřejdete. A na konci nástupiště je plot.
V obsazených stanicích jsou v úrovni budovy nadchody/podchody i s výtahem, v budově dozorující zaměstnanec, který vás vidí. Ovšem přístup není "sakra, kam to lezete", ale "člověče, co blázníte, vždyť si něco uděláte" - tedy ne peskování za nedodržení ZÁKAZU, ale starost o vaše zdraví. Drobný rozdíl, který každý pozná a pochopí.
Pepan6680
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.143
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 10:01:16    Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.: jojo... stalo se to kolem 6 hodiny ráno od vlaku 9305 z Pahy Masarykova co odjíždí 5.40
Hnusný zážitek....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 10:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík > pokud predpokladam spravne, dalsim rozdilem proti nasi krajine bude ten, ze tudy nelezou ani sluzebni zamestnanci.

Nechci nikoho obhajovat, kazdy sveho stesti strujcem ... ale realita je takova, ze clovek riskuje dnes a denne. Nekde dobrovolne, jinde ne. Jakmile ale je nucen cestujici chodit podchodem a placacka na ten samy peron leze po kolejich, spousta lidi si rekne "proc on muze a ja ne - vzdyt je to pro oba stejne nebezpecne ... pokud si dam pozor, nemuze se mi nic stat" ... a je vhodne si pripustit, ze myslenka je to minimalne zcasti opravnena, prestoze predpisy rikaji trosku neco jineho.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 11:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim ...viz případ výpravčí v Brně.

Podroužek ...pane "kolego" naprosto s Vámi souhlasím (uvozovky proto, že jsem fíra chtěl být od dětství, bohužel smysl.sk.2 nedovolila..). Pamatuji jako dítě a puberťák Barušky (Ceculy) LD Veselí...na většinu byla radost pohledět....
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 11:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: přesně tak. Nespouštěj nohy do tratě!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8321
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 13:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak někdo někdy spočítal, co se ušetřilo, co se získalo nevšední péčí lokomotivní čety? A láskyplným přístupem ke stroji? No to už vůbec ne.

Tak jak tu můžeš mudrovat nad tím, že to druhé není ekonomičtější?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8322
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 13:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když budeš sahat na peníze,tak si to snad rozmyslejí,
To by tam museli kliftóni rozbít stan a měsíc se odtamtud nehnout. Prostě je to asi nevyhnutelné. A lidská hloupost neomezená.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 15:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podelim se s vami o jednu historku ze zahranici. Stalo se ve stanici, kde jsou tri koleje, po dvou se jezdi obema smery (dvojkolejna trat, po te treti prilezitostne. Neni tam zadny mimourovnovy pristup ke druhemu peronu. Sel jsem na svuj vlak, trochu pozde, bo me zdrzela nalehava nutnost odskocit si do pangejtu (o foceni se nejednalo.) Po dokonceni procesu vidim, ze se blizi muj vlak. Takze jsem se rozbehl podel protismerne koleje, k mistu zataveni to bylo asi 150 metru. Ve chvili, kdy dorazim pres koleje ke dverim, "odnikud" se vynori "el segurata" (spanelsky slangovy nazev pro bezpecnotniho pracovnika, doslova to znamena bezpecnostni krysa,) ktery mi znemoznil nastoupit do vlaku. Ze se nesmi skakat pres koleje a ze mu mam dat jizdenku. Odpovedel jsem ze neni opravnenym pracovnikem RENFE ke kontrole jizdenek, v tu chvili uz vlak odjel. Tak to zkusil s dokladama, rekl jsem mu, ze neni policajt. On prohlasil, ze ty fizly zavola a skutecne je zavolal. Ostatne to dela nekolikrat denne. Prijeli a on hned zacal neco ze me musi identifikovat kvuli prebihani koleji. Ja jsem rekl, ze jsem kdysi pracoval na draze, ze se umim pohybovat v kolejisti a toho pana nahlasim pro omezovani osobni svobody. V ten moment tomu darebakovi dosla rec a od ty doby se mi zacal uz z dalky vyhybat.

Casto jsem tuhle krysu videl delat nekomu problemy a sami policajti rikali, ze je to zakomplexovanej magor, kteryho nevzali k policii. Takze se vybiji na kterekoliv osobe, ktera mu to dovoli.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 16:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
A teď co si z toho máme vzít?
Že ti někdo omezoval svobodu neprávem a ty si s ním vydrbal.
Anebo že můžeš běhat přes koleje kde chceš,protože se umíš pohybovat v kolejišti.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 16:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani jedno ani druhe. Jen to, ze vlak zatarasil prechod, to jsem tam zapomnel napsat. A taky to, ze nesmyslne pokutovani skutecne nevyresi vsechno. Az pujdou benga domu, bude se pres prechod chodit dal.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Pepan6680
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.51
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 16:38:59    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže to není omezování svobody. To že jste dělal na draze Vás neopravňuje vstupovat kam nemáte...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 16:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno, jak to rict ... presne to popisuje Pepan, proste ohanet se necim ve smyslu "ja tam smim, ja vim jak se tam chovat" by za normalnich okolnosti obstat nemelo.

Zaroven je ale potreba si priznat, ze zataraseni prechodu pres koleje vlakem je proste na pest a tezko to resit jinak. Takze v tomhle pripade samosebou neodsuzuju - spis me desi myslenka, ze nekdo muze sklapnout pusu ve smyslu, ze nadrazaci tam muzou a civilove ne. To je totiz presne to, co normalniho civila prudi - a je uplne fuk, jestli je pak vymahani pokuty pravne vymahatelne, nebo ne.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 16:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
ad benga domů.
Ano,s tím se nedá nesouhlasit.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4580
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 16:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja jsem rekl, ze jsem kdysi pracoval na draze, ze se umim pohybovat v kolejisti a toho pana nahlasim pro omezovani osobni svobody.

Po té bych vám ještě člověče jednu fláknul, abyste mě měl za co nahlásit, protože to před tím, byly jen dementní kecy
Kdybyste byl kdysi hasič a nebo kominík, tak jistě vlítnete do hořícího baráku a začnete hasit a nebo lezete po komínech
Jednoznačné je to, že to co jste byl kdysi, nikoho nezajímá. Teď, v pozici cestujícího nemáte v kolejišti co dělat, ani kdybyste věděl, co je na semafóru. Tečka.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4581
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 17:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky to, ze nesmyslne pokutovani skutecne nevyresi vsechno.

Zřejmě ne, nebo pokuty nejsou tak dostatečně vysoké, aby se takovým jako vy do kolejiště lézt neoplatilo a tak prostě holt občas někoho přejedou, potom se to vyšetřuje a způsobí se nepříjemnosti plno lidem, asi je to lepší.
Kdyby bylo na mě, já bych vám napálil takovej flastr, že byste se prohnul a příště si to rozmyslel.
nereg. host.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.15.238
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 17:07:05    Odkaz na tento příspěvek  

já bych vám napálil takovej flastr, že byste se prohnul

Jenže to by u nás nesměla být vymahatelnost práva rovna téměř nule a lidi by museli být malinko disciplinovanější, ne, že si tu každý dělat, co se mu zlíbí a lézt, kam se mu zlíbí a prakticky se mu nemůže nic stát.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 17:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je třeba fakt, že v Rakousku se dalo dříve v klidu dostat prakticky kamkoliv, zato už před dvěma lety třeba ve W. Hutteldorfu, takovém kdysi šotofrendly nádražíčku se slušným provozem, hlídala nějaká agentura, která vás napoprvé důrazně upozorní s tím, že při dalším pokusu se budeme bavit o příspěvku 700 euro. Zkoušet to rozhodně nebudu.
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 17:53:56    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: 110% souhlasu.
zasahující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.168.221
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 18:47:12    Odkaz na tento příspěvek  

dnes ve 13:11 další sebevrah za žst. Bečov u Mostu pod 914/814.058...zemřel na místě
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 19:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omezovani osobni svobody: Zabraneni nastupu do vlaku.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 19:36:40    Odkaz na tento příspěvek  

Agent,Sim:chtěl jsem se zeptat,co máte za computer,že Vám to píše jako na dálnopise-bez hacku a carek.V předpise D2 byl článek,že se má používat čeština.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 20:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex-fira > viz muj profil na ZP
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 20:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja nemam ceskou klavesnici, ani cesky windows, neziju v cz a cesky pisu v podstate jenom sem.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Substrat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.214.73
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 21:25:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ex fira: asi neni zrovna takticky promyslene kritizovat neci zpusob psani a pritom nasekat do sveho prispevku hromadu hrubek (chybejici mezera za interpunkci).

Sim: proc jste si z mnoha relevantnich duvodu vybral do profilu zrovna ty nejpitomejsi?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1957
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 21:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen proto že už hasič nejsem, bych si teda barák shořet nenechal, kdybych věděl, že ho zachrání zásah zevnitř a že ho zvládnu. To k tomu přirovnání...

Jinak s tím pohybem přes koleje by to uspět skutečně nemuselo, protože každá železniční správa může argumentovat vlastními předpisy pro pohyb v kolejišti a tak u nich asi neuspěje ani sám vrchní přednosta, pokud teda nedělá po víkendech melouchy na dráze v zahraničí.
-------------------------
P.S. Bez urážky kohokoliv z vás, ale psaní bez diakritiky je prznění češtiny. Máme oproti jiným jazykům několik obrovských výhod, ale jestli to takhle půjde dál a jazykovědci začnou dávat těmhle inovacím za pravdu, tak už rovnou můžeme převzít nějaký "světový" jazyk a češtinu prohlásit za zastaralou.
A o tom, jestli se bez diakritiky něco lépe čte... Za sebe říkám, že ani náhodou. Diakritika lidem zvyklým číst hodně pomáhá - prakticky se dá předvídat další písmeno. Bez diakritiky je to ostré a vhodné jen u jazyků, které ji nemají a počítají s tím. Tak proč to zavádět i u češtiny, která je vytvořena pro používání diakritiky. Taky mě práská do očí, když diakritiku nepoužívají Slováci a u nich je to řekl bych ještě častější. Vždyť ta slovenčina je tak "kulaťoučká" tak si ji taky neničte.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 21:44:33    Odkaz na tento příspěvek  

Substrat:Já chodil do školy,když jste zřejmě ještě nebyl na světě.Mě tu jeden zdrbal,že píšu velkými písmeny a tím všem nadávám.Ve svém příspěvku jsem nenašel chybu,tak máte možnost jej opravit(červeně)s háčky a čárkami.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 21:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Substrat > bo je to pravda. Linej sem byl, momentalne sem a i nadale budu. Zaroven se prihlasuju z nekolika kompu, ale i z mobilu a tak podobne - a doposud to proste nebylo vymysleno tak, aby cestina vcetne carku a hacek fungovala spravne. Proto davam prednost tomu, nad cim sice nekteri mohou prskat nebo ohrnovat nos, ale co proste funguje vzdy - diakritice se vyhnout. Porad je lepsi si diakritiku domyslet, nez se snazit lustit cosi, co spis pripomina strojovy kod nez psany text.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Substrat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.2.166
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 22:16:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ex fira: nerozumim tomu, proc argumentujete vekem ve vztahu k delani pravopisnych chyb. V cem je chyba, jsem vam napsal.

Sim: odkazovani na rozsypany caj je dnes uz docela pase. Kdyz vynecham vykopavky z minuleho tisicileti a nektere jablecne blbosti ignorujici neamericky svet, co ma dnes problem se znaky lezicimi mimo zakladni ascii tabulku?

Ml636: smysluplny argument pro psani bez diakritiky napsal Agent. Pridejte k tomu treba mobily, kde je potreba na kazdy nabodenickovy znak specialne prepnout na jinou klavesnici a pak zase zpet na normalni. Neni to tedy vzdy jen o zamernem przneni cestiny.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 22:42:29    Odkaz na tento příspěvek  

Substrat:chtěl jsem,aby jste můj příspěvek opravil,abych se vyvaroval chyb.
Substrat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.2.166
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 22:54:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ex fira: mezera za interpunkci.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 23:26:56    Odkaz na tento příspěvek  

Substrat: takže tak nějak? Vždy za interpunkcí mlátit do mezerníku. No dík. Když jsme ve škole psali diktát, tak jsme žádné mezery nedělali. Tak jestli jsem to pochopil, tak je to jen při psaní na PC. No budu se snažit, ale nic neslibuji!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 00:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Argument typu anglické klávesnice používané ze zahraničí by se dal brát u krátkých zápisů taky.
Mobily... Tam to prostě nejde, nebo jde za neúměrně zvýšenou náročnost a význam "krátké textové..." postrádá smysl, ale tady to jde.

Když budu mít 810, taky se nebudu shánět po šuntech a naopak na 151 nebudu "přidávat plyn" směrovým kontrolérem. Jsme člověci zruční, tak musíme být flexibilní a umět se orientovat optimálně ve všem co používáme.
No nic, konec OT.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 00:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby jste, no to by mi cestinarka dala !!!
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 09:24:31    Odkaz na tento příspěvek  

ExF, 23:26
No samozřejmě. Za každou interpunkcí se dělá čárka. Že vám to češtinářka červeně nepoškrtala je její vina :-(, na druhou stranu - v ručně psaném textu se hůř zjišťuje, kde mezera je a kde není.
Nicméně když si vezmete jakoukoliv knihu či noviny (zde bych raději dodal "profesionální noviny"), tak seznáte, že se tam mezery FAKT dávají

Psaní bez diakritiky mi nevadí, sám občas začnu psát nahoře bez, hlavně když do psaní přejdu přímo z programování třeba během nalévání softu do technologie. Céčko zatím (naštěstí ) diakritiku v identifikátorech nepovoluje...
Vydoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 10:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To zasahující: A jako vlakvedoucí tam byl zde známý Honzatomi.
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 10:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pisu bez diakritiky, protoze v dobe, kdy jsem se ucil tukat do pocutaca, zadna nebyla.
Jinak mi nedělá problém psát háčky, čárky.

Ml636: Když budu mít 810, taky se nebudu shánět po šuntech a naopak na 151 nebudu "přidávat plyn" směrovým kontrolérem.
To je celkem pravda, ale na 810 ani na 151 (možná na 380) nemáte přepínač, kterým si rozházíte vlastnosti jednotlivých tlačítek, přepínačů atd. On není problém v té češtině, ale závorkách, čárkách, střevníkoch, atd. Pokud je bude psát v množstvím větší než malém, zjistíte, že přepínání klávesnice a lovení těchto znaků je pěkná pakárna.

Jsme člověci zruční, tak musíme být flexibilní a umět se orientovat optimálně ve všem co používáme.
Jó kdyby to bylo jednoduché. U nás v práci můžu vyvíjené zařízení ovládat jak myší, klávesnicí, tak touchem. Nepočítaně se mi stalo, že jsem chtěl pracovní počítač ovládat přes "dotykové" LCD a podobné "srandy".
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 10:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad přecházení kolejí:
Opakuji znovu můj názor, že problém není v naprosté většině případů v tom, že někdo přechází někde kde je to zakázáno, ale v tom, že při tom přecházení zkrátka není dostatečně opatrný, tj. NEROZHLÉDNE SE, má sluchátka v uších. Něco jiného by samozřejmě bylo přecházení VRT nebo na nepřehledném místě kde se jezdí 160.
Neznám přesnou statistiku, ale mám zato, že mnohem více lidí zahyne při přejíždění/přecházení kolejí tam, kde je to povoleno a to opět z důvodu, že jeli na červenou nebo se nerozhlédli.

Co se stane když se nerozhlédnete a vstoupíte na přechod pro chodce - to samé co se stane když vstoupíte bez rozhlédnutí do kolejiště.
Např. dle tohoto článku jen v Praze loni auta srazila téměř 600 lidí, většinu dokonce na vyznačených přechodech. Chodci mají sice přednost, ale kdyby se rozhlédli a nespoléhali na to, určitě to číslo nebude tak vysoké. Zakážeme tedy snad z důvodu bezpečnosti přecházení silnic a to i na přechodech nebo budeme raději apelovat na lidi, aby byli opatrnější?
http://www.lidovky.cz/v-praze-umira-stale-vice-chodcu-dmg-/ln_nov iny.asp?c=A110210_000026_ln_noviny_sko&klic=241251&mes=110210_0

P.S. Já osobně v Kralupech již mezi 2. a 3.nástupištěm nepřecházím, podchodem projdu na 3. a poté přejdu 2 koleje ke staré nádražní budově, kde je kombinace rychlosti vlaků a přehlednosti taková, že přejet se tam nenechá snad ani slepý-hluchý-blbý v jedné osobě.
Stránky o mém modelovém kolejišti
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.106.250
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 11:10:33    Odkaz na tento příspěvek  

To Ml636: Já tedy nevím ale když jsem byl já půl roku v zahraničí, tak jsem si sice mohl doinstalivat českou klávesnici ale kde je které písmenko jsem stejně nevěděl protože na klávesách byly natisknuté různé přeškrtnuté O nebo A s kroužkem a kde je třeba U s čárkou abych hledal metodou pokusu a omylu. A v místním PC-shopu českou klávesnici fakt neprodávali.

Ostatním: Také jsem zastáncem diakritiky ale když mi celkem často e-mailem chodí takovéhle věci, tak nevím ve kterém století žijeme...

Dobrý den, tímto potvrzujeme provedení změny e-mailovÊ adresy  z původní: =cenzura=  na aktuålní: =cenzura= . Tuto e-mailovou komunikaci posílåm tÊŞ na vědomí pí. =cenzura=.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 11:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"mnohem více lidí zahyne při přejíždění/přecházení kolejí tam, kde je to povoleno"
Ano, protoze tam, kde je to povoleno, budou zrejme prehazet radove stovky tisic lidi, n'est-ce pas? :-) Na statistice je krasne, ze ji lze ohnout, jak je zrovna potreba. :-)
Utúlien aurë...
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 11:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K přecházení kolejí-už od malička se dětem tluče do hlaviček:"přecházíš-li silnici, rozhlédnise na obě strany , když nic nejede přejdi!" Ono to platí a dvojnásobně na železnici!! Myslím ,že by to chtělo velkou osvětu , jako prevenci.
Velký problém ,jsou sluchátka v uších, zase by velice pomohlo vysvětlení ,ale už od malých žáčků ,při dopravní výchově.Na železnici se jaksi zapomělo!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 12:19:34    Odkaz na tento příspěvek  

Chodci nemají přednost, to jsou furt ty mediální šumy co vznikly při zavedení .. by mě zajímalo, kolik z těch mrtvejch jde na vrub zkreslený prezentace médií.
http://www.autoweb.cz/prednost-chodcu-na-prechodu-a-jine-myty/
No a statistika .. na silnici má zas chodec daleko větší šanci to přežít, zejména v obci. A má lepší představu o hustotě a rychlosti provozu na trase .. to se vůbec nedá srovnávat.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 13:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zase ta samá písnička pořád dokola.Prostě kde nemáš co dělat,tam nelez!A zase to srovnávání se silinicí.Na přechodu máš za jistých podmínek přednost.Ale to je přechod pro chodce na silnici.Přes koleje prostě lozit nemáš a hotovo.Že je někdo línej jako prase a nechce se mu do podchodu nebo nadchodu je jeho problém.Tak ať sedí na prdeli doma.Neustále se tady dokola obhajuje proč musel zrovna přes ty koleje a že není blbej a že se dvacekrát rozhlídne a že se umí pohybovat v kolejišti...atd.Pak najednou hop a je neštěstí.
A přestaňte pořád srovnávat počet mrtvých na silnicích a kolejích.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 13:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Jistě, při střetu s autem je vyšší pravděpodobnost, že to přežijete a zůstanete doživotně "pouze" na vozíčku, ale vzhledem k tomu, že hustota provozu na průměrné hlavní silnici je cca 500-1000x vyšší než na průměrné trati, pravděpodobnost střetu je tam o poznání vyšší. A auto nebo kamion taky nezastaví na místě, pokud se bez rozhlédnutí vrhnete do vozovky.

Základem při přecházení silnice i železnice, ať už to je na přechodu pro chodce, mimo něj, na železničním přejezdu nebo mimo něj, je prostě se rozhlédnout a přesvědčit se, že mohu silnici/trať bezpečně přejít. Dále nepřecházet tam, kde je vysoká rychlost aut/vlaků na nepřehledných místech.

Jestliže někdo vběhne pod auto nebo přímo pod lokomotivu (viz. Kralupy 14.2. i 14.12.), tak to prostě neudělal. Kontejnerový vlak není neviditelný ani neslyšitelný.
Stránky o mém modelovém kolejišti
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 13:45:41    Odkaz na tento příspěvek  

No ono je to ještě o něco složitější, s tou pravděpodobností střetu .. silnici s hustotou provozu jedno auto za sekundu totiž asi nebude přecházet nikdo, protože to ani neni fyzikálně možný. Železnice je imho "zrádná" ze dvou důvodů, jednak že se pět minut nic neděje a pak najednou vlak, a taky proto, že nový jednotky na reko tratích jezděj opravdu hodně potichu. Což se tedy kontejneráku netýká. A pak je tam ještě ten fenomén, že i v zalidněných oblastech to frčí třeba sto šede, to u sinic rovněž nebejvá zvykem. Čili samý psychologický faktory, vedoucí k podcenění rizika .. nikdo neni dokonalý.

Každopádně na masovost to musej silnice vysoce vyhrávat, ovšem mediálně zajímavější je ten mrtvej na trati, už vzhledem k devastaci. To platí i o ostatních typech nehod, nejvíc pozornosti vzbudí spadlý ketadlo nebo potopenej trajekt, který jsou vlastně nejbezpečnější dopravní prostředky vůbec.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8324
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 14:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu, co tu řešíte. Když vidím x krát denně přímo před sebou, nebo někde jinde na dohled v nedovoleném místě přecházející dospěláky s dětma za ruku, mámu s kočárkem a dalším děckem vedle něj, důchodce o berlích (tzv. kraby), výpravčí na ně civí a neřekne ani prd. Jak asi chcete těm dětem chránit do budoucna životy, když se to učí už od kolébky?? Příklady totiž táhnou, včetně těch špatných. V Libčicích u Prahy směrem do Krp z ešusu vyleze cca 100 lidí na peron, 30 zamíří do podchodu, 10 dozadu (kde přelézají koleje směrem ke vsi za soupravou), zbytek jde ke služebnímu přechodu před vlakem. Z nich tak 5-10 ještě stihne přeběhnout před rozjíždějící se soupravou. Je tam pravý oblouk a zpožděný R, EC, nebo Nex pošle klíďo dispečer předemne po 1. koleji (vlevo odemne) souběžně. Je jen otázkou času, kdy tam dojde k ošklivému případu.

Totéž třeba Lovosice město a tamní přejezd (pro osobáky od Ústí). "Zasahující" jistě ví, o čem mluvím.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 14:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že přecházet v Libčicích koleje ještě před odjezdem ešusu do Kralup, stejnětak jako v Kralupech se vrhnout na přechod hned po průjezdu posledního vagonu rychlíku na Děčín a nevidět, jestli za ním něco nejede po druhé koleji hraničí se sebevraždou, protože to zdaleka nesplňuje ty podmínky bezpečného přecházení silnice/železnice z mého předchozího příspěvku. To bych přirovnal k přecházení dvouproudé silnice, kdy jedno auto zastaví a vy už neřešíte, jestli zastaví i to jedoucí ve druhém pruhu a prostě jdete.
Stránky o mém modelovém kolejišti
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8327
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 14:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof:
Zásadní premisa je "nemáš tam co pohledávat, ser si to podchodem". Ostatní jsou jen trapné okecávačky těch, co se snaží obhájit své chození místy, kde to není určeno veřejnosti, tečka.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 14:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Dobře, fajn. Sice je riziko, že mě přejedou na přechodu pro chodce v případě, že se nerozhlédnu asi 100000x vyšší než že mě přejede vlak při přecházení podřipské lokálky mimo přejezd s rozhlédnutím, ale hlavně že tam prostě nemám co dělat. Řešením tedy není dávat pozor, ale pohybovat se jen na povolených místech, kde mi zajisté vůbec nic nehrozí :-)
Stránky o mém modelovém kolejišti
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 15:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K přecházení kolejí: dnes jsem poránu natočil 45 minutový záznam na zabezpečeném přechodu v Praze-Kolovratech. 2.5 minutový sestřih je zde
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 15.02.2011
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8331
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 15:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že mě přejedou na přechodu pro chodce
Jo, tam se klidně v dopravní špičce plaz po břiše se šátkem na očích. Já tě tam pod mašinou křísit nebudu.

Obecně, kdyby každý dodržoval to, co je mu zákony, nařízeními, nebo prostoým zdravým rozumem ukládáno, bylo by mnohem méně nešťastných lidí na tomhle světě.

Ale holt lidská blbost a ignorance nemá mezí. Takže tu máme mrtvé 18ky, zhroucené rodiče, apod. A jestli ti tohle vyhovuje lépe, tak si to užij, ale pod mou mašinu se mi nesáčkuj.
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 15:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle debata je v zemi dobrého vojáka Švejka zbytečná. Každý tu má část své pravdy.
Asi je lepší jít na pivo než se tady dohadovat
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”