K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 26. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 26. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 00:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dělám vše proto abych si nemusel zvykat
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8770
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 06:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm náhlým vstupům, vjezdům před mašinu.

Zvykejte si, kolegové, je to dost častý jev. Nikdo tomu neuniknete, i kdybyste se rozkrájeli.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8771
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 10:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dávám bikerovi - statistikovi dva roky. Dýl nepřežije.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10161
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 12:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a pokud to přežije, bude se dle st. zástupce jednat o ojedinělý exces a nic se mu nestane.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 13:06:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

At tedy prezije o nohu nebo ruku kratsi. Treba mu to dojde, ze s drahou se nema riskovat.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 13:43:47    Odkaz na tento příspěvek  

T.H. : vyčerpávající odpověď nacházíte ve vyhlášce číslo 173/1995 Sb., kterou se vydává dopravní řád drah. Z vašich předchozích vyjádření je patrné, že tento právní předpis máte skvěle nastudován, včetně těch tabulkových hodnot brzdících procent, takže v čem je problém ...
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 13:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak o kohoutkovi a slepičce....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8772
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 14:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednotka elektrického proudu:

Na koho jste reagoval těmi domácími kury? ;-)
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 14:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale, k diskuzio ohledně LV a 80 stále dokola.
PS.: Ja tu sem sám.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 15:28:28    Odkaz na tento příspěvek  

Podívejte se na ČT 24 a poslechněte si názory na jízdu vlaku s parní dámou Šlechtičnou. Jsou svátky jara, tak je prožijte v klidu, pohodě a nikam nespěchejte.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8774
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 16:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja tu sem sám.

Rozumím, ale nechtěl jsem zase dostat přes rypák za neomalené tykání, když si nejsem jistej.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 18:54:50    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: vyčerpávající odpověď nacházíte ve vyhlášce číslo 173/1995 Sb., kterou se vydává dopravní řád drah
"Vlak musí být bržděn tak, aby jeho brzdicí účinek zajistil bezpečné zastavení vlaku na zábrzdnou vzdálenost."
Bohužel mi absolvent páté třídy zvláštní školy furt neřekl, proč je nebezpečné jet s vozidlem o 142 br% v P na trati se zábrzdnou vzdáleností 1000 metrů se sklonem 2 promile víc jak osmdesát - podle té vyhlášky to právěže vyhovuje až do 150 km/h.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 20:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modrej paragraf cislo jedna, pane chytrej. Vic za tim fakt neni potreba hledat.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 06:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. Pane, nějak nechápu, co se chce tady na káčku po nás, ostatních diskutérech. Chcete jezdit s Lv rychlostí větší než 80? A my Vám to nechceme dovolit? Nuže tedy, já Vám to dovoluji, já Vám to přeji. Jezděte rychle, jak chcete. Pokud však po nás, kteří sem chodíme besedovat, drbat, pomlouvat a chválit chcete, abychom změnili předpisy ŠŽDC nebo ČD a jiných dopravců, pak Vás zklamu. Rádi bychom to udělali, a nejen v jednom bodu, ale jsme tady na to malí páni. To musíte opruzovat na jiné adrese. Sem chodí diskutovat, a někdy se ještě divím, že se na to sám nevykašlu, lidé, kteří mají železnici jako své hobby, nebo jako své povolání, nejčastěji oboje. Asi málo z těch, kteří by mohli měnit předpisová ustanovení. Když se Vám tady pokoušel nejeden kolega od kolejí vysvětlit, že když mohu max. 80, není to důvod k diskuzím. Splním rozkaz. Je červená, musím zastavit. A ne vést diskuze o tom, zda to bylo nutné, čili nic. Nevím, čím se živíte třeba Vy. Byl bych strašně zvědavý, zda splníte šéfův příkaz, který se Vám bude zdát ne zrovna chytrý. Bude Vám nadřízený trpět nesplnění příkazů?
Nevím, třeba jsem ideu Vašich příspěvků, které jsou "furt dokola", nepochopil, jsa ducha mdlého.
Ale opravdu Vám tady sotva někdo slíbí předělání předpisů dle Vašich představ, ikdyž by byly seberozumnější. Takové sliby Vám mohou dát jen v ústavu choromyslných, nebo politici před volbami.
Přeji všem příznivcům železné cesty krásný velikonoční pondělek. P.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8777
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 06:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, kolego Podroužku. I já Tobě a všem ostatním přeji příjemné Velikonoce. Těm mladším a alkoholicky nedospělým ještě popřeji pondělíčko bez blitíčka. Ať to po Vás ve vlacích nesmrdí jako loni. Z 883/882 zdraví Drn :-D
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 12:50:44    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: nějak nechápu, co se chce tady na káčku po nás, ostatních diskutérech
Pane Podroužku, nechce se po vás:
1. Dokázat měnit předpisy;
2. Porušovat předpisy;
3. Vymýšlet zástupné důvody a obhajoby, že co Dráha činí, dobře činí, podsouvačky o porušování červené a tak.
Před pár dny bych řekl, že ustanovení o horní hranici rychlosti Lv na 80 km/h, i když je vozidlo bržděno na skoro jednou tolik, přijde absurdní všem (kteří v tom nemají osobní problém vůči pisateli). Zatím mě ještě překvapuje, že tomu tak není, ale to se časem poddá. A třeba se poddá i schíza těch, co se snaží nesmysly a "modrá pravidla" v předpisech připomínkovat a měnit, ale běda, když si totéž dovolí chtít někdo jiný.
qwertz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 13:32:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ke zde odkazovanému případu projeté zastávky na 070.

Strojvedoucí schytal -100%, 3 měsíce ve šmíru a přezkoušky. Dle jeho vyjádření půjde radši do důchodu, chybí mu 1,5 roku, po 41 bezproblémových letech na mašině. Ať žijou novináři a alibismus vedení ČD a.s.!!
qwertz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 13:32:59    Odkaz na tento příspěvek  

072, sorry
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 15:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...až přijde na osobce konkurence, začnou si snad svých fírů vážit trochu víc.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.155.83
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 17:39:03    Odkaz na tento příspěvek  

ExF: ale ještě jsem v Tv neviděl nehodu, kterou by Róm zavinil.
To by byla dyzgryminácia, ukazovat v TV, že viníkem je Indočech!

MZ: brzdící hmotnost 59 tun.
Nemá se správně říkat "brzdicí váha"? (nevím, ptám se, Vy jste tady od fochu)

Podr. Když se Vám tady pokoušel nejeden kolega od kolejí vysvětlit, že když mohu max. 80, není to důvod k diskuzím.
Já myslím, že to důvod k diskusi je, a cílem je toto nesmyslné opatření zrušit (i když my to tady asi nezrušíme...). Ostatně není to tak dávno, nějakých 20 let, kdy byla podobným způsobem stanovena max. rychlost "spěšných vlaků, rychlíků a expresů na 120 km/h, osobních vlaků na 100 km/h...". Pak se zjistilo, že toto ustanovení nemá význam, neboť začaly vznikat koridory a začala se dodávat vozidla pro rychlosti nad 120 km/h, a to i pro osobní vlaky. Tak se obsah změnil. No a stejně dnes "najednou" existují vozidla, pro která je administrativní omezení na 80 km/h zcela nevyhovující.

Obecně: všem oponentům TH - vám by vadilo, pokud by byla rychlost Lv zvýšena na 120 či 160?
Předpokládám, že ne, tak v čem je spor? Kdo na to mašinu má, ať si tak jezdí.
Mw36
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 17:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Můj názor je,že prostě si musí každý uhlídat sve. Nevěřím,že by ČD ustoupilo od těchto "kádrových" postupů. Takže nechybovat a neusínat na vavřínech(být ve střehu)...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 17:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusáku, nezačnou. Nebo máš pocit, že šoférů si zaměstnavatelé váží, když na silnicích je konkurence stoprocentní? To jsou stejné ideologické úvahy, jako že např. privátní firma musí být lepší. A k Tobě, ač patříš mezi ty diskutéry, kteří myslí, jednu poznámku. Psal jsi tady, že přezkoušení z předpisů, vlastně znova zkoušky na fíru, za projetou zastávku nee, ale že to chápeš v případě projetého návěstidla. Já to tedy nechápu jinak, než jako další buzeraci. Co bychom mu ještě udělali zlýho, aby to víc bolelo? Kdyby mohli, tak by třeba fírovi vytloukli okna v baráku. Za trest. Ano, za trest. Ale přezkoušení by neměl být trest! Přezkušení by mělo následovat, pokud se zjistí předpisová neznalost zaměstnance (uplatňuje se u hlavně u fírů), nebo je mimořádka způsobena takovou neznalostí. Pokud došlo k projetí zastávky třeba tím, že fíra se přehlédl v řádku SJŘ, pak přezkoušení je jen a pouze buzerace. Nic jiného. Při každé MU bych očekával, že se někdo bude zabývat tím, co bylo prapříčinou vzniku této MU. Tak třeba bych řešil velikost písma a přehlednost jízdních řádů používaných strojvedoucími. Ale nic z toho. Přezkoušení. Pak si můžeme přečíst naprosto lživé zdůvodnění MU. "K MU došlo proto, že strojvedoucí nerespektoval údaje v SJŘ". Ale do prdele, on je neviděl! Příklad. Vjedeš do ulice se zákazem vjezdu. No co, riskuješ, potřebuješ tam vjet a spoléháš na to, že švestky jsou daleko. A jiná situace. Vjedeš do ulice se zákazem vjezdu. Značka byla hezky zakrytá a nebylo ji vidět. Je v obou případech možno mluvit o nerespektování zákazu? Je to jedna a tatáž situace? Trestat by se mělo postihem. Finančním. Tak jako na silnici. Ale jen soud by mohl rozhodnout, zda a na jak dlouho bude mít fíra řidičák v čistírně. Ne kdejakej hejhula v depu. A taky by se neměl zaměstnavatel spokojit s konstatováním, že viník byl nalezen a jedeme dál. Ale to už bych toho asi chtěl moc. Když jsem diskutoval o tomtéž s jedním z mých představených, odpověděl mně: "Ale tak se to dělalo vždycky." Taky argument, pravda.
Tak hezký večer autobusákovi a ostatním. P.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 17:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleši, nejsme spolu ve při. Ba dokonce se s Vámi shoduju. Mně to jen připadalo, že je třeba přesvědčit nás, modrogumní, tady na káčku, aby byl předpis změněn. Pro mě, za mě, ať je v předpisu, co chce. Kdo má mašinu, která dobře brzdí, nechť si jezdí rychle. Když měly šoupáky 50, byli jsme trestáni (já ne, já jezdil dle jízdních dob rychlostí mnohem menší), za její překročení. A taky o nic nešlo. Vlak byl bržděný perfektně, vozidla způsobilá na vyšší rychlost.
Ale padesát.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 17:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: A podepsat se to dá kde?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mw36
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 17:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Podroužek: Souhlas. Ad ML636: Copak řidiči autobusu nedělají přeskoušení každým rokem?? Dělají. Strojvůdci to mají v tomto ohledu výhodnější ... Každopádně je toto nesrovnatelné(autobus - vlak)
host1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.15.238
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 18:02:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ale jen soud by mohl rozhodnout, zda a na jak dlouho bude mít fíra řidičák v čistírně. Ne kdejakej hejhula v depu.

Řidičák mu nikdo nesebere (to smí jen Drážní úřad), jen ho zaměstavatel nějakou dobu "nepustí za volant". S řidičákem může i nadále jezdit třeba na svém vozidle (pokud má vlastní mašinu) nebo u někoho jiného. Že tím asi zaměstnavatel (ČD, ČDC) nebude příliš nadšen, už je věc druhá. Často (zejména ti mladší) fírové mluví o tom, že jakmile je případně sundají a pošlou na přezkoušky, dávají hodinovou výpověď (zejtra nepřijdu!) a jdou jezdit k soukromníkovi. Vrabci cvrdlikali, že to v některých případech už zabralo a přezkoušky, ani sundání se nekonalo a odbylo se to jen prémiemi.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 18:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host1: Až na to, že hodinovou výpověď může podat jen zaměstnavatel zaměstnanci, dobrý... Zaměstnanec může podat jen výpověď s 2 měsíční lhůtou.
362/363
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.41.38
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 18:21:35    Odkaz na tento příspěvek  

P_z: Ale na co bude zaměstnavateli člověk ,který mu do práce už nepříjde?
A když do něj vložil nějakou částku ač by ji musel platit(zaměstnanec) a ví že to není žádné s prominutím vemeno tak přece ho nevyhodí ale zmírní trest
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 20:19:06    Odkaz na tento příspěvek  

qwertz: já bych mu navrhl jít na rok na nemocenskou, tak jak to dělají ostatní čekatelé důchodci a byl by na tom finančně lépe. Po 41 letech fírování není nikdo 100% zdravý.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10165
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 21:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

potřebuju poradit: vim, že budu odjíždět na D3 a předchozí vlk nedal odhlášku, bo debilně zrušený ohalšovačky. hlášení napsáno před hodně dny. nevim to oficiálně, jenom studiem sjř. mam dělat problém nebo že i ničem nevim? (a po trs se budu domlouvat s tim neohlášenym, kde že vlasně je. kontrolní debil si to jistě na redatu poslechne)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 21:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Pravda. S tím návěstidlem jsem možná ustřelil při vidině toho kandidáta-střelce, který při zácviku řekl fírovi "a tys ještě nikdy neprojel křižovatku na červenou?" Bylo to tu nedávno. Jistě, že ta problematika bude mnohem složitější. Ale proto jsem už psal, že je třeba posuzovat provinění individuálně.

A "takto se to dělalo vždycky"... co na to říct. Nechci se tu dotýkat starších generací. Zkrátka je třeba to změnit. Ale stejně i na tohle by mohla existovat odpověď "takhle se to dělalo vždycky, prostě to tak je a proč nad tím diskutuješ - porušils, jdeš dolů".
-------------------
Rozdíl je v tom, že já v případě vjetí do zarostlého zákazu, přijdu na odbor dopravy s právníkem a fotkami toho místa a budu se dožadovat beztrestnosti. Přijdu tam s ním i tehdy, když bude zákaz vidět, ale značka bude nějakým způsobem nesplňovat požadovanou normu, například bude skoro zrezlá. To druhé je vychcanost vlastní dnešním V.I.P, ale mám snad za svůj omyl platit za ty druhé úmyslné? (moje úmyslné vjetí nepřipadá v úvahu) Na dráze se nikdo neptá, zaměstnanec není soukromá osoba, prakticky může být sundán za cokoliv a kdykoliv. Tohle už tedy asi bude na odborech, aby se stanovily podmínky pro řešení průserových situací. Jiné východisko nevidím.
Rebel Yell
jů?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.202.225.150
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 21:32:25    Odkaz na tento příspěvek  

P_z: "Až na to, že hodinovou výpověď může podat jen zaměstnavatel zaměstnanci, dobrý... Zaměstnanec může podat jen výpověď s 2 měsíční lhůtou."

Opravdu? Tohle hovoří výslovně nějaká nová právní norma? Ve stávajícím ZP to tak nepíšou.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8779
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 21:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

všem oponentům TH - vám by vadilo, pokud by byla rychlost Lv zvýšena na 120 či 160?
Předpokládám, že ne, tak v čem je spor? Kdo na to mašinu má, ať si tak jezdí.


Nevšiml jsem si, že by to tu někomu nějak extra vadilo, natož že by to chtěl někdo ostrým ovcím zakazovat. Pouze jsem si třeba já dovolil vyjádřit obavy z jízd těmi rychlostmi solo mašinou. Mám s tím své zkušenosti. Ale to je fuk. V jádro je mi to u , když si kucí troufaj a je pro firmu životně důležité tak rychle jezdit....

Spíš se tu asi nesmí ani náznakem zpochybňovat nápady jistého bojovníka za lepší předpisy (prej pro všechny ). A aby tomu byl dán ten správný drift, svede se to na osobní problém s kýmsi.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 21:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: Zákon to konkrétně popisuje takhle : § 56 Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem
Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže,
a) podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutí příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce, nebo
b) zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti (§ 141 odst. 1).

Je to tak už pěkně dlouho, ostatní se dočtete v zákoníku práce...
A hele...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.196.148
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 22:01:26    Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel to jsou ty praktiky, co psal pan Podroužek. Podívejte se co předvádí naše slavné GŘ. Nikoho nezajímá, že prošustrují miliony, nikoho nezajímá, že příjde pozdě výlukový rozkaz nebo jiné jejich hámotiny. Je z nich snad někdo potrestán? A pokud je, jak? Sundají mu prémie, bude dělat uklízečku na GŘ? Těžko. To se vozí jen po nás v provozu. Ať si to jde někdo z těch debilů na GŘ vyzkoušet si sednout za kontrolér nebo jít do dopravní kanceláře a řídit dopravu. Většina z nich jsou akorát nuly, co na dráze nic nedokázali a jelikož měli konexe a možná i štěstí, tak se na to GŘ dostali. Většina z nich ani v praxi nebyla a ani neví jak to tam vypadá. Chtělo by to kompletně změnit celé GŘ opravdovými odborníky, co by byli ODPOVĚDNÍ za svoji práci, jako jsme my v provozu zodpovědni za svoji práci. Pak by se něco změnilo.
jů?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.202.225.150
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 22:19:58    Odkaz na tento příspěvek  

P_z, domníváš se, že to, co jsi napsal nyní, je ve shodě s tím, co jsi napsal před tím? Určitě je to něco, co se navzájem vylučuje.
Netvrď něco, co není pravda a vzápětí to sám vyvrátíš.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 22:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: To je snad starost dirigenta, ne?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 22:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já v tom rozpor nevidím... Okamžité zrušení pracovního poměru není totéž, co výpověď...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8780
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 23:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak řidiči autobusu nedělají přeskoušení každým rokem?? Dělají. Strojvůdci to mají v tomto ohledu výhodnější ...
Strojvůdci mají ob měsíc pravidelná 4 hodinová školení (2 hodiny technika, 2 doprava) a součástí bývají rovněž krátké testy. Krom v současnosti rozjetých rozsáhlejších online testů, které mají být jednou ročně.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8781
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 23:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:

Jak já toho kolegu osobně znám, neudělá to (marodění). Nemá to zapotřebí. Osobně mu naprosto rozumím a zachoval bych se stejně a šel na dvouměsíční výpověď. Je to stejně pakárna, Pan Fíra jako on po tolika bezprůserových letech a takhle skončit jednou chybkou, která se může stát kdykoliv a z mnoha příčin, nebo jejich souhry. A není první. A zaměstnavatel? Jako s kusem materiálu ve skladovém hospodářství, prostě ho odepíšeme a hotovo.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 05:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.:
všem oponentům TH - vám by vadilo, pokud by byla rychlost Lv zvýšena na 120 či 160?
Nejsem sice oponent TH (naopak s ním souhlasím), ale určitě se najde spousta lidí, kterým by to vadilo - a tím nejsou myšleni zdejší tradicionalisté "co dráha činí, vždy dobře činí". Přímým důsledkem by totiž bylo zrušení tabulek 5 SJŘ a to by byl problém pro velké dopravce. Malí, co fungují hlavně v režimu ad-hoc, těm by to bylo fuk.

Bobo: předchozí vlk nedal odhlášku, bo debilně zrušený ohalšovačky.
Platí pravidlo, že ohlašovačka, která je potřebná jen v některé dny, se grafikonem ruší s tím, že dirigent si ji ve dnech, kdy ji potřebuje, rozkazem zavede. Opačný postup zakazuje předpis D3.
Jo a mimochodem: na D3 se "odhlášky" nedávají. Tady to nevadí, tady tomu klidně tak říkejte, rozumíme si, ale bacha u zkoušek...
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 08:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přímým důsledkem by totiž bylo zrušení tabulek 5 SJŘ a to by byl problém pro velké dopravce.
Tabulky č. 5 SJŘ by mohly být zrušeny třeba i proto, že porušují § 35, čl. 2 Dopravního řádu drah.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 08:33:01    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A zaměstnavatel? Jako s kusem materiálu ve skladovém hospodářství, prostě ho odepíšeme a hotovo
...a přesto budou kusy dostatečně loajální, aby toho zaměstnavatele zuřivě hájily před "vnějším nepřítelem" až do hrdel a statků... slušná schíza.
Sants: Přímým důsledkem by totiž bylo zrušení tabulek 5 SJŘ
A to jako proč? Tak by tabulka pro Lv vlaky byla (do doby, než se Velký Dopravce rozloučí s většinou mizerně bržděných střepů) furt na 80 a rychlejší Lv by dostávaly čísla rychlejších vlaků. A až by to bylo s mizerně versus dobře bržděnými mašinami půl na půl (nezapomeň, že i Velký Dopravce nakupuje pár kousků slušně obržděných loko a další si půjčuje a ne vždy si je může přihodit na závěs rychlíku), tak by byly dvě tabulky. Ostatně donedávna nebyla žádná Tabulka 5 (resp. se pod tímto číslem skrývala tabulka spádů a rozhodných stoupání, co je dnes v TTP) a Dráha se kvůli tomu nezhroutila.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 08:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Sants: proč by musela být zrušena (odhlédnu-li od důvodu, jenž uvádí S200)? Matně si pamatuji, že kdysi bývaly v sešiťáku (kromě jiného :-)) i jízdní doby pro Mn vlaky se stanovenou rychlostí 30, snad 40 a 50 (ale sešiťáky jsou už dávno vyhozené, abych to ověřil).
Tak by byly tabulky pro (např.) 80, 100, 120 a 160 a pokud by rychlost vyšla někam mezi, tak by se vzal sloupec pro nejbližší nižší.

Mmch, nevíte někdo, proč jsou v tabulkách pro Lv v některých úsecích odlišné (vyšší) dovolené rychlosti pro "motorové lokomotivy, motorové vozy a motorové jednotky"? (Např. z Opavy po Děhylov, opačně ze Svinova do Třebovic, z Mostů u Návsí do Návsí atd.?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8782
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 08:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a přesto budou kusy dostatečně loajální, aby toho zaměstnavatele zuřivě hájily před "vnějším nepřítelem" až do hrdel a statků...
V tomto případě zaměstnavatelem myslím samozřejmě některé výše postavené jedince, kteří tu pakárnu tvoří. Firma (značka) sama za to nemůže. Škoda, že nemáte na to tohle rozlišit. Na co byste pak ale reagoval, viďte?

slušná schíza
Hleďme, hleďme, pán si již při zaměstnání stihl dodělat i atestaci na psychiatra. Dostanete přidáno za vyšší kvalifikaci, pane doktore?

do doby, než se Velký Dopravce rozloučí s většinou mizerně bržděných střepů
Proč by to dělal? Ty mašiny slušně jezdí, a slouží svému účelu. Na brzdění mají dostatek vozů ve vlaku za sebou. A firma má těch střepů dostatečný počet, aby nemusela jednu jedinou mašinku honit napříč republikou zapřáhnout dráhu. Jo to pak muší bejt ten supersonik, aby elektrárna nevyhasla.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 08:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli § 35 odst 2 Dopravního řádu drah budou muset být tedy zrušeny i vlaky(nebo aspoň jejich tabelární JŘ),které nejezdí denně. Ten § to totiž chce mít v jízdním řádu pro strojvedoucí,ale ono je to jinde-v Příloze rozkazu o zavedení GVD,který strojvedoucí na vozidle nemá.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:26:10    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: myslím samozřejmě některé výše postavené jedince, kteří tu pakárnu tvoří. Firma (značka) sama za to nemůže
Jojo, socík byla taky dobrá myšlenka, jen to někteří výše postavení soudruzi nepochopili a zneužili :-)
(Že je pakárna a gumárna v základech Dráhy, to speciálně mně stejně věřit nebudete.)
7477010: Ten § to totiž chce mít v jízdním řádu pro strojvedoucí,ale ono je to jinde
Ono to dřív v těch sešiťákách bylo, takže se to opisováním Drážního předpisu do vyhlášky dostalo i tam.
Jinak zákon o dráhách a prováděcí vyhlášky jsou pěkná prasečina zasluhující pořádnou revizi (asi jako ty Drážní předpisy), ale při představě, co by tam byli schopni napáchat poslanci doporučuju do toho radši nerejpat, protože se to už nějakým zvykovým právem usadilo a funguje to.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8783
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že je pakárna a gumárna v základech Dráhy, to speciálně mně stejně věřit nebudete.

Pakárna a gumárna je vždy jen a jen v lidech. Ale chápu, že vy to jako nevoják nikdy nepochopíte. Čímž končím se sviněním tohoto tématu, stejně nás zase admini máznou.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: proč jsou v tabulkách pro Lv v některých úsecích odlišné (vyšší) dovolené rychlosti pro "motorové lokomotivy, motorové vozy a motorové jednotky"?
Protože v těchhlech úsecích už se "běžná elektrická loko" na 80 neubrzdí, kdežto "běžný nafťák" ještě ano.

Drn: Proč by to dělal? Ty mašiny slušně jezdí, a slouží svému účelu.
Přesně tak. Ty mašiny jezdí bez odpisů, takže ve srovnání s novými stroji téměř zadarmo. Za tohle si zaslouží, aby jim jejich mouchy byly odpuštěny.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:19:22    Odkaz na tento příspěvek  

už se "běžná elektrická loko" na 80 neubrzdí
To by člověk do té elektřiny neřekl, jaký může mít vliv na brždění... ale najednou to s dvěma tabulkami jde, viď?
Ty mašiny jezdí bez odpisů, takže ve srovnání s novými stroji téměř zadarmo
...třeba 363.5 za cca 70 mega kus :-(
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4550
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože v těchhlech úsecích už se "běžná elektrická loko" na 80 neubrzdí

A jaký tam jsou proboha sklony, když tam nestačí např. peršingových +-52br.% pro 80km/h?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a) Tabulka 5 počítá s výměrou 50 brzdících procent u elektrických lokomotiv a 60 brzdících procent u dieselových lokomotiv.
b) pro stanovení rychlosti nepočítá dle mého názoru s tabulkou 1.7.a vyhlášky 173 Sb. určenou pro krátké vlaky do dvaceti náprav, ale počítá s tabulkou 1.7.c. vlaky o délce 151 - 500 metrů.
c) na zábrzdné vzdálenosti 1000 metrů asi do rychlosti 80 km/h problémy nebudou i u v ČR převažujícího lokomotivního parku.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:Zkus mrknout do V15 str 128.
Je tam pravděpodobně záb. vz. 700m a to už stačí 2 prm na hranici, no a tam kde máme 12 prm už je i 70km/h na hraně.
Petr_Šimral: V15 už tyto tabulky a,b už neuvádí. c je vlak os do 60 náprav a do 500m nákladní.
d je pro os 61 až 100 náoprav a nákl nad 501 - 700m
Ono ani při záb. vz 1000m to není žádný velký rozdíl, cca 10-15 km/h rychleji na stejném spádu.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:24:26    Odkaz na tento příspěvek  

"běžná elektrická loko"
A "běžné elektrické tornádo", "běžný elektrický ešus" či (teoreticky) "běžný elektrický žbt" taky ne?
A "běžný elektrický taurus/zázrak"... a jsme zase na začátku diskuse .
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8785
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
Myslíte, že právě o těch 363.5 byla vedena řeč? Tváříte se, jako byste to platil ze svého. ;-)
Čímž nechci říct, že za reko mašinu to není příšerná cena.
Ale když na to Cargouši maj .... možná i díky těm stovkám stále provozních dávno odepsaných střepů, nad kterými vy ohrnujete nozdry a které, ač je to k nevíře, stále tahají vozy a vydělávají, aniž by k tomu nějak extra potřebovaly supersonické Lv jízdy. :-D
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2774
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 14:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže Petr Šimral nemluvil OC o V15, ale o DŘD, který tabulky pro vlaky do 20ti náprav stále zná a ten je V15 a podobným paskvilům nadřízen. Že si to jeden dopravce do svého předpisu nedá je jeho boj. SŽDC by měla vycházet ze zákoných norem a nebo si udělat vlastní předpis o brzdění a nedělat zbytečná omezení (krátké vlaky jezdí zbytečně nižší rychlostí).
Martin
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 14:32:26    Odkaz na tento příspěvek  

V15 už tyto tabulky a,b už neuvádí
Čili opět si někdo vykládá z pozice síly zákon po svém, stejně jako s tou osmdesátkou pro Lv? A jsme zase na začátku diskuze :-(
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8786
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 14:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
Dej se k supersonikům a budeš lítat po ČR i s vlakem úplně nejkratším jako tajfun. ;-)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 14:34:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dodatek: koukám, že V15 je předpis dopravce, nikoli provozovatele dráhy (to bude řevu, jak to priváti zneužijí), takže tam si dělá pakárnu Dráha akorát sama sobě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8787
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 14:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
Což budiž bráno za důkaz její totální samomrdnosti. No hlavně škoda toho času tady zbytečně stráveného, když z toho ani revoluce v předpisech nebude, že jo? ;-)

Ad V15:
Nebojte, už se chystá zbrusu nová. To teprve budete čubrnět. Bude mít jen asi 20 stran a 350 příloh. :-D

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)