K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 13. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě v Karlovarském kraji » Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 13. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.88.97.179
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 20:46:06    Odkaz na tento příspěvek  

Co mam cekat v pondeli v praci? Pojedou vlaky? Uz jsem z tech morskej potvor, flo, ue, pastysu, cervenyho, marokancu, konaku, sejru a jinyho chlastu uplne hotovej, tesime se na gulas a pivo...:-) Vyuka francoustiny plynule pokracuje...
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4177
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 13:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prej máš mazat do Varů na dolňák nebo do Bečova, aby mohli jezdit Via. Web SŽDC vtipně mlčí, a konkrétně v KV kraji se zjistí že zas taková pohroma nenastala, takže... Z toho nic dobrýho nebude...
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 15:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 742 201 v Chebu
Paya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 6-2009

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 16:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fíha 201 v novém retroláku No se teda těším až se vrátí na trať č.142 16ctého se pomálinku blíží. Hodně mi tu za barákem vlaky schází
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 16:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W. - ty nestávkuješ???
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6831
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 17:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli něco šéfstvo odborů (jako všechno šéfstvo odtržený od reality) něco dobře umí, tak je to nasrat lidi, kterým do toho v podstatě nic není.

Slyšel jsem taky něco v tom smyslu, že pokud ČD neumožní Viamontům jezdit na 149ce, bude následovat žaloba.
A co na to počítač? Že mlčí?!?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10237
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 21:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no stávka je věcí povolená základní listinou práv a svobod. ale ted jsme někde zahlídnul, že někej soud to zakázal.
jinak kaštani maj v rámci stávky nárok na: teplej+ studenej nápoj, bagetu+ sušenky, wc zdarma a deku. bezdomáči na dolním už se těší.
jo a prej vomel se snaži stávkokazit, neb ochtěl ojebat busy. ty ho prej do neb stáka asi taky. ale vono do pondělka se udělá dost bububububu takže nevim, jestli něco vůbec bude.
jo, taky chcete do důchodu v 70, důchofondy rozkradený, v 60 vás kopnou do na pracák a sociálka řekne, že vás maj živit vaše zadlužený dětí, neb hypotéky? tak nadávejte v ticosti a nic nedělejte, teda zvesela
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.88.97.179
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 21:45:46    Odkaz na tento příspěvek  

W. - ty nestávkuješ???
Pokud zitra na CDG nestihnem letadlo domu, tak budu stavkovat vynucene :-))
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.88.97.179
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 22:16:32    Odkaz na tento příspěvek  

máš mazat do Varů na dolňák nebo do Bečova, aby mohli jezdit Via
Tohle neni normalni firma, takze zdravej rozum sice pouzivat muzes, ale je to celkem k hov...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6833
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 08:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prej vomel se snaži stávkokazit, neb ochtěl ojebat busy

to mohl, ale když není odkud brát, tak nic nedostal. Via to zkoušeli taky...
A co na to počítač? Že mlčí?!?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 12:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale ted jsme někde zahlídnul, že někej soud to zakázal.
Chtělo by to trochu sledovat zprávy, abys neměl v pondělí áčko.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10239
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 13:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já v po jdu stávka nestávka. stávkováni neni, že budu doma. bohužel.
jinak rozvracecí piwení zatim nehrozí.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10240
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 13:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak mam to, na čems mě potkal posledně. když se budeš nudit, tak se stav.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4179
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 14:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo, taky chcete do důchodu v 70,

To by se týkalo těch co se narodí dneska. Normální člověk si snad mimochodem do 60ti udělá nějaký rezervy (nemyslím psycho-fondy, samo). Dneší lidi do stáří majetek hromaděj, já si naopak umim představit, že když bych měl v 60ti problém, tak byt naopak prodam + budu sem tam něco dělat - na půl úvazku prodávat ap. - abych moh normálně žít. Spíš mám pocit, že dnešní důchodci si zvykli mít barák nebo aspoň 3+1, a v mnohem menších bytech jsou pak mladý lidi s dětma... Obecně mám pocit že 3/4 stávkujících opět nebudou vědět za co vlastně stávkujou, nebo proti čemu...

Ad 149 - nevím proč by se tam nemělo jezdit - protože pí--s výpravčí půjde do stávky za to aby nešel do důchodu v 70ti, když zrovna on má doprovodenej sociální program, těžce nadstandartní plat, těžce nadstandartní dovolenou a fond pracovní doby? To je postavený na hlavu. Ať dá do Bečova - KV - ML dráha 3 normální výpravčí a nechaj jezdit normální dopravce - ať si řeže větev pod sebou jenom ten kdo dobrovolně chce. Už jenom jak si tím nasere do bot nákladka - tohle bych chtěl fakt zákazníkovi vysvětlovat...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.129.151.133
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 15:01:59    Odkaz na tento příspěvek  

H-k: v 60 byt prodáš a půjdeš bydlet kam? Do zemljanky? Ty seš asi z jiný planety, žejo. V 25 si byt na hypotéku koupíš, v 50 ho budeš mít splacenej a proto ho prodáš a bydlet půjdeš kam? Do hospody pod stůl...?
Dostaneš desítku důchodu, za to nepořídíš ani pečovatelák s mytím prdele, když toho nebudeš schopnej sám...k tomu můžeš spořit do jakýhosi soukromýho fondu, kterej se po 30 letech tvýho spoření někam rozpustí (ala Sazka) a budeš mít prd.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4180
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 15:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No asi do nájmu, ne? Když ho prodám a peníze zrovna nenaházim do automatů, tak mi to může dalších 20 let platit celej nájem. Samozřejmě ne do nájmu rodinnýho baráku, ne do 3 + 1, holt pro dva lidi dle možností 1+1 nebo 2+1, v tom věku větší byt člověk stejně ani nezvládne udržovat. Dneska je standart být ve svým a pak to dát dětem - hezký, mě ale nikdo nic nedal, a pokud bych byl finančně v řiti, tak nevidím důvod proč neprodat to na co jsem sám pracoval a z těch peněz nežít rozumě - důstojně dál.

Samozřejmě když se někdo dožije toho věku a nebude mít vůbec nic, tak to bude mít horší, je pak ale otázka co celej život dělal a především co asi myslel, že ho v 60 čeká - ráj na zemi a každý pátek v bordelu, a barák jenom pro něj a bohatství jídla a pití a luxusní péče? Jistěěě... :-) Já nevim, já dopředu čekám, že se toho může hodně podělat, a počítám s tím. :-)
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 15:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reklama naivity, hlouposti nebo obého???

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
MJ + DM = Black Celebration
směna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.60.246
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 15:48:54    Odkaz na tento příspěvek  

H-K...Dobrý den,tady jsem se od Vás někde dočetl,že jsme dementi výpravčí ze Sokolova.Jestli máte nějaký problém,rád Vám je osobně zodpovím zítra v práci.Tedy jestli se s dementem nebojíte setkat.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 17:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v 60 byt prodáš a půjdeš bydlet kam?

Pojem obrácená hypotéka jste nikdy neslyšel?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Mkd_kraslice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 17:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.klubm131-1.websnadno.cz/Pripravujeme.html

další připravovaná akce v Září
Muzeum Kraslické dráhy-Železniční spolek Klub M131.1.http://www.mkd.websnadno.cz - http://klubm131-1.websnadno.cz
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4181
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 17:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik: Asi toho neslyšel víc. No nebo v něm můžu bejt, trvat na tom že je MŮJ, žít z ruky do huby - protože mi bude 60, důchod ještě nebude - práce už nebude - a nadávat jak je všechno špatný.

Teda ještě mam plán B - prodej bytu + přesun do země kde je hezčí počasí a čtvrtinové ceny všeho. To taky neni k zahození. :-) Pak si tam nechat posílat důchod a tam z něho vyžít v pohodě, jednou za rok dva se podívat zpátky jak je to tu krásný. :-)


Tedy jestli se s dementem nebojíte setkat.

Snažím se jim cíleně vyhýbat. Je smutná pravda že obecně zrovna nádražáci mají jedny z nejlepších mezd v kraji, velice nadstandartní doprovodný sociální program i fond pracovní doby a přitom nejvíc stávkujou. Až speciálně KV kraj zjistí že jdete nahradit pár autobusama a pro nákladku se taky tolik výpravčích potřebovat nebude - poděkujte sami sobě. :-)
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 18:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke stávce - osobka - samozřejmě že se naštvou cestující - je potřeba jim ale vysvětlit, že se chystá v rámci reforem zvýšení DPH i za veřejnou dopravu . A že tak vlastně stávka je i za ně..... druhou možností je nic jim nevysvětlovat a pak až kraj zruší všechny vlaky a zdraží busy tak si budou jezdit autem
nákladka - tady to vidím trochu vážněji, i když pokud budou blokády silnic, tak dopad nebude tak strašný....
petr-k - omelka - moc se zřejmě nesnažil, busy sehnat - můj telefon nezvonil - za drobný úplatek - třeba IN-100 - bych hledal i druhej . Nechce? - tak povezem radši děti do ZOO nebo pár východních hostů na nákupy
směna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.60.246
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 18:54:00    Odkaz na tento příspěvek  

H-K.....Rozumím,lepší slintat před monitorem,než si to říci osobně.Jen škoda,že nevím čím se živíte,abych věděl kde pracují takový chytrý,moudrý a vzdělaný.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6840
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 19:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

míla - možná volal rovnou Pöseltovi

Oni to nakonec odpískali... a já se na zítřek na prahu, co jsem vyhrál za chebáky (T7.45, 411420/1 odj. Cheb 4:20, z5 411420/2 odj. Florenc 11:25), tolik těšil. No nic, das Leben geht weiter...
A co na to počítač? Že mlčí?!?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 19:26:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jen škoda,že nevím čím se živíte,abych věděl kde pracují takový chytrý,moudrý a vzdělaný.
Já to vím, včetně výše platu. Je mírně vyšší než má tabulkově směna v Sokolově a ve výrazně kvalitnějším prostředí.
Věcné připomínky nemáte?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 19:56:26    Odkaz na tento příspěvek  

jo, taky chcete do důchodu v 70, důchofondy rozkradený, v 60 vás kopnou do na pracák a sociálka řekne, že vás maj živit vaše zadlužený dětí
Zrovna ty Bobo nějakej důchod vůbec řešit nemusíš. Najdi průměrnou dobu dožití u mužů, odečti zkrácení životnosti vlivem turnusových šichet, dále vliv vypitých piv a co ti vyjde?
Že nemusíš řešit ani důchod a kupodivu ani některý zdravotní problémy nadcházejícího stáří
Děti a dluhy? Já si nikdy nepůjčil ani korunu, nikomu nic nedlužil, nic nesplácím (ani píčoviny na spotřebu), vydělal jsem si na slušný bydlení... Nějak to šlo, zatím.
V nejbližší hospodě povyprávím o sociálním a zdravotním zabezpečení v takzvaně sociální Francii. Myslím, že vytřeštíš voči a nebudeš věřit (já ještě minulej tejden taky ne).
Mejdan končí.
směna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.60.246
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 19:59:43    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za odpověď,hlavně že má kvalitnější prostředí.Jenom ta slušnost je někde asi jinde.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 20:09:55    Odkaz na tento příspěvek  

Jenom ta slušnost je někde asi jinde.
Může být. Ale třeba má nějaké osobní zkušenosti, co já vím. Já jenom vím, že se slušností v této zemi ještě nikdo nikam moc daleko nedošel (to je pouze konstatování, bez ohledu na předchozí diskuzi).
směna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.60.246
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 20:14:12    Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt.Jenom jsem asi jinak vychován.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 20:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska bylo na Horním ve Varech na muj vkus docela rušno.O jednoho cestujícího mín zato o jedno a více zpoždení navíc.Zrowna sem se curwa nachomejtl...
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.45.50
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 21:14:12    Odkaz na tento příspěvek  

M87: někdo žuchnul pod vlak?
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.45.50
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 21:20:31    Odkaz na tento příspěvek  

Doplnění: Důchodce zemřel pod koly vlaku, poté co naskakoval za jízdy
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 21:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_H - ta debata pod článkem je výživná.... lid neví, že výpravčí už vypravuje málokde......
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po dlouhé době rozruch v KV.Cestující ze zpoždeného eRka byli celkem zdrceni z toho čím byli svědky,že zapoměli na další vlaky co jedou jejich směrem.Nic méně nejvíc mě pobavila zvědavost rodiču s malými dětmi,kterým bylo jedno na co jejich ratolesti koukají...Splašení japonští turisté také stály zato.Hold nehoda je vždycky něco...
Jo policajti zakrývali muže plachtou a nenapadlo je že by mohl zafoukat vítr...
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.45.50
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:09:51    Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka: debaty pod článkáma na Novinkách, IDNESu a jiných serverech nečtu, je to jenom ztráta času. O tom, že někteří spoluobčané mají IQ houpacího koně, se můžu přesvědčit i bez inter(fer)netu
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo MiMo jiné STAVKA prostě zítra nebude,jak pravil Nečas,a podle všeho bude ve čtvrtek....už se těším.Jak to politický bezprizorní dohadování odserou pouhopouhí uživatelé dopravních prostředku kterí nechtěj nic víc než se dostat do práce a nazpět.No prostě logika třetího qvadrantu nic víc.
A H_K by se měl se svými projevy "what smells like shit"chlubit někam na autobusák.Ten by nejradši přeložil i náklad do česárny na ertéočko.S tím běž do p...
A nebo rovnou do duchodaku jak pravis strycu
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4183
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 09:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co je na mých názorech špatně? Že máte z běžných profesí v KV kraji nejlepší platy a zrovna vy jdete stávkovat, to je jako v pohodě? Nebo že nebrečím nad svojí budoucností a plánuju dopředu, co v případě prů..ru udělat? Správě je nadávat a stávkovat?
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4184
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 09:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten by nejradši přeložil i náklad do česárny na ertéočko.

U nás se už i uhlí do tepláren vozí po silnici, bohužel, a opravdu to nevozí RTOčka.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 10:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pánové - nehádejte se mezi železnicí a autobusy. Jeden z průserů Kalouskovo daňové reformy je i zvýšení DPH na veřejnou dopravu. To nejspíš pocítí cestující na ceně jízdenky nebo v lepším případě rozpočet kraje. A nejspíš to bude znamenat další omezení veřejné dopravy - vlaků i autobusů. Takže z tohoto pohledu bych nespokojenost odborářů s reformou rozhodně neodsuzoval. Protože se lehce může stát,že i ti, které případná stávka omezí na jeden den ve své činnosti a budou naštvaný, za čas poznají, že nemají už čím jet.......
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4186
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 10:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože se lehce může stát,že i ti, které případná stávka omezí na jeden den ve své činnosti a budou naštvaný, za čas poznají, že nemají už čím jet.......

Zrovna v KV kraji jde veškerá železnice nahradit autobusy a asi to bude i levnější, bez ohledu na drobné změny DPH. Proto se divím že stávkuje zrovna dráha a ne busy - busy si to můžou dovolit, dráha ne. Někde u Prahy si můžeme říct, že náhrada 171 nebo 011 by v autobusech dobře nefungovala, když tam třeba ani není vhodná alternativní silnice, ale KV kraj je něco jiného, řadu vlaků by asi nahradil jeden autobus, a pokud by zůstaly rychlíky (objednává MD), tak po té páteři by se člověk vlakem pořád dostal.

A drahé jízdné už stejně vyhnalo spoustu zákazníků, v roce 2000 (nebo kdy se zavedlo "obyčejné") ještě jezdily vlakem relativně davy, ale teď? Si pamatuju ve 14.30 bežně 150 - 200 lidí vlakem jenom z Ostrova do Varů, na osobáku pohodlná Bp, rozumný tarif (cca stejný jako autobusový - tehdy). A dnes?
Franta_koudelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 11:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soudruh Kuliš tu rozdává své rozumy a všichni víme , že pro něj i Stará Role byla nad jeho síly.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4187
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 11:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně vyčuhuje z řady, že jo, správnej nádražák nemá co studovat, cestovat, mluvit cizí řečí... :-) Takovej nikdy nebude v kolektivu oblíben!!!
ds
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.226.232
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 11:25:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tak nevím,VŠ Žilina,cestuji,nejsem sice mluvčí,ale domluvím se.Cestování mě nebaví.V kolektivu oblíben ( to smrdí minulostí). Jen nevím,jak to souvisí se schopností zvládnout jednu malou stanici.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 11:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdo jí nezvládá a jak konkrétně? :-) Když pomineme že dělat s vejškou výpravčího je asi úchylka svého druhu, ale budiž, asi jsou vejšky který k ničemu lepšímu nevedou... :-) Ing. Výpravčí...
ds
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.226.232
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 11:54:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jojo,to byla krásná doba na dráze.Ale nestěžuji si.A copak děláte Vy? Podle mého,minimálně ředitele zeměkoule.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4189
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 13:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak potřetí stejná otázka - je normální, že jdou do stávky ti co mají v KV kraji z normálních prací nejvyšší mzdy a neskutečné výhody, doprovodný soc. program a neuvěřitelný fond pracovní doby a dovolenou?

Po druhé - kdo nezvládá jakou stanici a jak konkrétně?

(Pak se můžem bavit o tom jak si "žijou" jiné profese. )
ds
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.226.232
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 13:48:37    Odkaz na tento příspěvek  

Tak naposledy - každý tady z Vás může vyzkoušet "normální práci".Jestli někdo stíhá nebo ne,to si musíte vyjasnit někde jinde a nikdo jiný.Já jsem jen použil vaše slova.Asi nejsem správný nádražák.
Mkd_kraslice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 15:24:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://klubm131-1.websnadno.cz/Pripravujeme.html

PLAKÁT NA MERLÍNKU
Muzeum Kraslické dráhy-Železniční spolek Klub M131.1.http://www.mkd.websnadno.cz - http://klubm131-1.websnadno.cz
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 18:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A drahé jízdné už stejně vyhnalo spoustu zákazníků, v roce 2000 (nebo kdy se zavedlo "obyčejné") ještě jezdily vlakem relativně davy, ale teď? Já vidím problém ani ne tak v jízdném (třeba ve velmi vytížené relaci Chodov - KV je bus dražší) jako v čím dál horším jízdním řádu, kdy jsou dále a dále omezovány spoje a přípoje..... a těžko třeba z Hranic někdo bude jezdit vlakem, když tam byl grafikon osekán.... To se to pak nahrazuje autobusy. Ale busy nikdy nepřevezmou všechny a dochází k odlivu cestujících z veřejné dopravy úplně. A koordinátor místo aby koordinoval, tak bude řešit BESIP.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 18:46:37    Odkaz na tento příspěvek  

H_k: Tak potřetí a také naposled: Je mi vás, osobo, opravdu líto: Nevím, kde berete tu svoji jistotu , že v šedesáti prodáte svůj byt(domek, nevím, co máte) a půjdete bydlet do nájmu 1+1 nebo 2+1. Za 1)- rád bych viděl někoho(hlavně ty mladé), kdo v té době to vaše obydlí koupí aspon za tu cenu, za kterou jste ho pořídil vy, za 2)- rád bych viděl, kde v té době ještě seženete byt k pronájmu, kde bude nájemné ještě aspon trochu přijatelné, za 3)- v té době na tom budete se svým zdravím pravděpodobně tak, že většinu peněz ze svého důchodu dáte za vyšetření u lékařů a léky v lékárnách. O tom, že díky zvýšení DPH se samozřejmě automaticky zvednou ceny za všechno, potravinami počínaje, přes jízdné ve veřejné dopravě, ošacení( a to i v Rákostržnicích)všelijaké ty nezbytné služby pokračujíc a elektřinou a plynem zdaleka nekonče, nemá asi cenu s vámi diskutovat. Žijte si dál ve svém snění a rád bych si s vámi v těch vašich, dejme tomu, 65 letech(kterých bych vám přál dožít) sešel a poslechl si vaše názory, jaké v té době budete mít. Víte, já jsem si také od mlada pravidelně spořil, pořídil si družstevní byt2+1, který jsem si po "revoluci" musel(už jednou splacený) znovu zakoupit z těch úspor, navíc jsem v padesáti docela vážně omarodil a musel odejít do invalidního důchodu, který pobírám už 13 let. Důchod mám 10000 a to mě stačí akorát tak na to, abych poplatil inkaso, léky a vyšetření(jen léky za měsíc mě stojí okolo 1000-1400Kč), jedno teplé jídlo denně a semtam něco opravdu potřebného do domácnosti. Myslíte, že si vymýšlím? Pravda, nebyl jsem železničářem na které si tady celou tu dobu nemístně otevíráte svoji nevymáchanou hubu, ale pracoval jsem v dopravě jako řidič, takže výplaty jsem také neměl nejmenší, přesto byly pod celostátním průměrem.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 18:47:07    Odkaz na tento příspěvek  

Franta_koudelka
Soudruhy laskavě titulujte komunistický prasata, případně jiné Vaše kamarády, nikoliv mě. Já nešel ani na pionýra.

Jojo,to byla krásná doba na dráze.Ale nestěžuji si.A copak děláte Vy? Podle mého,minimálně ředitele zeměkoule.
Kvalifikovanější a odbornější činnost než je drtivá většina provozních profesí "na dráze".
Hodláte tu i nadále kádrovat a fízlovat rozsáhlou rodinu Kulišů? (ještě máme 3 letého bratra, nezapomente ho ponádražácku profízlovat taky).

Tak naposledy - každý tady z Vás může vyzkoušet "normální práci".
Geniální myšlenka! A co je to ta normální práce? Obtěžoval byste nás alespoň základní definicí?

Jestli někdo stíhá nebo ne,to si musíte vyjasnit někde jinde a nikdo jiný.
Věta nedává smysl.

-HK- To je marný, z těch lehce schizorenních příspěvků není ani jasné, zda ten Franta Koudelka a ds jsou jedna a tatáž osoba nebo ne.
Hlavně vyčuhuje z řady, že jo,
No jasně - nemá výučák z Velenic, "maturitu" z Chomutova, Sezemickou Sorbonnu, neleze nadřízeným doprdele, nechlastá v zaflusaný čtyřce Gambrinus, nekolaboruje v odborech, nemrdí vod cigeret jako prase... Co bys chtěl, že jo.

Mzitka: Úplný souhlas. Ale co bys čekal, zatím se zde personifikuje HK a W.

Martass87:
Kdyby jenom přejetej. V Kynšperku na nádraží oběšenec na stromě.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 18:58:25    Odkaz na tento příspěvek  

Důchod mám 10000 a to mě stačí akorát tak na to, abych poplatil inkaso, léky a vyšetření(jen léky za měsíc mě stojí okolo 1000-1400Kč), jedno teplé jídlo denně a semtam něco opravdu potřebného do domácnosti. Myslíte, že si vymýšlím?
Pane Čuřil, ja Vám to věřím a HK jistě taky. Nemohu se ovšem ubránit srovnání. Pravidelně chodím na setkání důchodců/seniorů (to je jedno jak to nazvete) z řad místních a ti tedy přesně potvrzují Vámi uváděnou částku důchodu. Zdraví mají podlomený téměř všichni (klasické cukrovky, tlaky a bůhvícoještě), ale na slušný, dobrý pivo ještě mají, taky mají spoustu zájmů a nějaké zásadní nadávky na poměry tedy u nich nevídám.
Uznávám, že zdraví je problém a že představy -HK- jsou dost často naivní.
Přesto mi ho však není líto, protože dobře vím, že -HK- odpracuje a na svých daních tvrdě odvede o dost víc, než běžný turnusák se 36h týdně.
Zcela zodpovědně tvrdím, že ač s HK často nesouhlasím, tak takto pracující člověk, je pro společnost podstatným a výrazným přínosem.
Jinak jsem rád, že i ve svých letech zde s námi můžete volně diskutovat.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 19:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H_k a W - myslím, že s neregistrovanými nebo Koudelky není potřeba moc diskutovat.....

W. - pozor na slova! já teda byl i v pionýru (chodila tam moje holka), mám výučák i maturitu z Chomutova, poctivě 4 roky odseděné v lavicích a odpracované v montérkách na EPRu I a ETU I i ETU II a stejně mi to nebylo nic platný a soudruzi mě vyrazili z techniky, protože jsem nebyl na 1. máje v průvodu
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 19:32:07    Odkaz na tento příspěvek  

já teda byl i v pionýru (chodila tam moje holka)
Já papírově asi taky, jenže problém byl s tím, že jsem tam nechodil fyzicky a pionýrskej šátek nám musela domů přinýst osobně soudružka vedoucí megakráva Bedrníková (dnes vetchá důchodkyně). Takže šátek byl ve skříni a já tam nechodil stejně. SSM jsem naštěstí nestihl.

protože jsem nebyl na 1. máje v průvodu
Mě zas chybí členská legitimace ROH

Ale busy nikdy nepřevezmou všechny
Přesně tak, to má jen -HK- velký voči.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6340
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 20:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale busy nikdy nepřevezmou všechny
Jakmile se začne měnit fungující systém (něříkám, že to tu je dokonalý, ale zas tak hrozný to taky není), tak je to cesta do pekel, zvláště, pokud se uberou vlaky a přidají busy. Spousta lidí pojede buď vlakem, nebo autem, ale busem ne. Vím o čem mluvím. Když se na Podbořansku zrušily osobní vlaky a zbyly jen rychlíky + posíleny autobusy, dost klesl počet cestujících. Autobusy jezdí prázdný, rychlíky totéž - ačkoliv záměr mohl být dobrý, sice že na sebe jednotlivé linky jakžtakž navazují, cestujících významně ubylo. Hlavně, že bus jede každou hodinu, a v něm 3 lidi...
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 20:26:59    Odkaz na tento příspěvek  

Situaci na Podbořansku podrobně neznám, nicméně si v současnosti nedovedu kompletní náhradu za busy u nás představit. Není to jen otázka kapacit (tam je to celkem jasné), ale i komfortu a pohodlí.
Hlavně, že bus jede každou hodinu, a v něm 3 lidi...
Na českém venkově je přítomnost alespoň jedné nejlevnější ojetiny existenční nutností, bohužel. ty 3 lidi v buse uvidíte začasto i v Ašském výběžku, v podstatě v celém pohraničí.
KNV KV zatím bohužel řeší krávoviny typu BESIP. A po jakémkoliv, alespoň částečně zlepšujícím řešení chybí totálně politické zadání/poptávka.
Co s tím?
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 21:24:31    Odkaz na tento příspěvek  

Nacpu do debaty jeden smíšený vlak s lokomotivou 320.0 a nepatřičná otázka zní, kdepak vlak projíždí ? Snad se to na vlákno hodí a snad neurazím pokud se nevyjádřím k množství příspěvků výše a nebo nepatřičně jo, je mi to z mnoha důvodů jedno nebo spíše "fuck" .
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10241
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 21:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

w- co rozvracet zejtra odpol v evropáku? potřebuju otestovat údajný nekuřácký prostory. víc po mejlu.
jinak se stávkou souhlasim a schvaluju, bohužel ve čt mam tv. víc to tu řešit nehodlám.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.51.121
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 21:38:38    Odkaz na tento příspěvek  

Zítra mám noční, čili to nepůjde.
Ale na nějakým srazu už bysme se měli domluvit všichni. U mě bohužel hrozí zásah vyšší moci (kterej tu nebudu rozebírat - viz. výše) a celková změna hodně věcí.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 22:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

532Není to přejezd u perninku?Akorát ten dum mi tam nesedí.
Více či méně se nechci k předchozí diskuzi nějak vyjadřovat.Napětí je tu vyšší než v trolejích.