K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže nechápu,proč bych to měl odsrát zrovna já

Protože v zastupitelské demokracii politika funguje tak, že obyvatelstvo nese za volební výsledky kolektivní odpovědnost. To je její podstata (už od antiky).
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear 740: Nejsem naivní ani zaslepený. Také nevěřím tomu,co píše MfD,známá to hlásná trouba ODS. Nikdo z odborových předáků není na blokády nijak natřesený,proč také? A jestli někdo z nich dostal signál o tom,že by blokády mohly být,tak je jen dobře,že to řekl,dokonce s dovětkem,že to jde mimo stávkující. Ona by to totiž mohla být provokace,tajně organizovaná pravicovou vládou,která se neštítí ničeho. Takže je jen dobře,že to odboráři řekli veřejně,jak se věci mají.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pragmatik01: Jen tak mimochodem, proč jsou hned dva zájemci z řad soukromníků o provozování osobní železniční dopravy. Jen přes moji stanici jezdí denně tři páry poštovních NEx. jeden dokonce vozí kurzy Praha - Vídeň.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Ono je to jedno. Nikdo v politice se neštítí ničeho ať už je doleva, nebo doprava. Za komunistů by se rovnou střílelo. Teď taky nebude úplně dobře, jestli se něco vymkne "kontrole a požadavkům", ale tanky nám sem teď už nepřijedou. Policie si akorát bude honit triko a možná budou mlátit do ležících lidí, bez ohledu na to, že vlastně je to i za jejich zájmy.
"Sametová revoluce" by taky nebyla ze strany vlády sametová, nezačít Gorbačov Perestrojku. Bylo by to jako dřív.
Rebel Yell
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já tuhle sebranku nevolil,u voleb jsem byl,nevolil jsem nikoho kdo tam sedí,takže nechápu,proč bych to měl odsrát zrovna já
Já jsem zase nevolil odboráře a nechápu, proč mám odsrat tu vaši stávku. Strany vládní koalice volila nadpoloviční většina lidí, můžete si proti tomu protestovat, jak chcete, ale tak to prostě je.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Jeden z prvních článků o stávce: "V současnosti máme rozpracovanou totální blokádu Prahy," uvedl v rádiu Impuls předseda Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek.
Tak ať se odboráři nedělají, že o ničem neví.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PragmatikO1:A že v 97 ostravký průmysl škrábal,abychom to rozjeli.Už se těším,jak se bude po silnici vozit většina těch nebezpečných sraček,něco ani na silnici nesmí,to asi bude chodit po vlastních.Ale jo,vše na silnice,však lidí je jak sraček
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
Teď se tě zeptám, si spokojený s touto vládou a co se v tomto kocourkově děje???Půjdeš sám organizovat stávku a udělat na vládu BUBUBU???Ano lidi je volili, ale to co slibovali ve volebním programu se zatím nesplnilo a ani nesplní.Tak co tam s nima, když jen lžou a navíc se teď ukázalo, že to jsou pěkní podrazáci.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:ale vždyť tady pořád machrujete jak dráhu nepotřebujete?Že by najednou změna názoru?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: To je přesně to o čem píšu! Nebuďte všichni takoví egocentrici. Jde o vás všechny!

A pokud patříte mezi zastánce stran, které pro VĚTŠINOVOU společnost po obou stranách politického spektra přináší akorát zlo, špínu, svrab a neštovice, tak se holt nemůžete divit, že se zaměstnanci a nepodnikatelé z největších podniků v republice spojili a vyhlásili stávku!
Rebel Yell
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inteligentnějšímu procentu lidí se z toho dělá blbě, ale většina na tyhle zprávy přesně čeká!

A vy se s nimi chcete "prostávkovat" k vládě (a řešením ekonomických, demografických, ... problémů) vyhovující tomu inteligentnějšímu procentu, nebo oné natěšené většině ?
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5823
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 22:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp:
Dej "ostravskému průmyslu" pár týdnů (no, možná měsíců) a dráha mu chybět nebude. Snad kromě Třince, protože nebude mít odbyt pro kolejnice.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A že v 97 ostravký průmysl škrábal,abychom to rozjeli.Už se těším,jak se bude po silnici vozit většina těch nebezpečných sraček,něco ani na silnici nesmí,to asi bude chodit po vlastních.Ale jo,vše na silnice,však lidí je jak sraček
Tož, se přijeďte podívat dnes. Plno věcí už vlakem z Ostravy nejede
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5824
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano lidi je volili, ale to co slibovali ve volebním programu se zatím nesplnilo a ani nesplní.

Ponecháme-li stranou, že tato vláda je u moci ani ne rok, tak mnohé věci obsažené v právě prosazované vlně reforem alespoň dvě z koaličních stran před volbami otevřeně říkaly (třeba důchodová reforma obsahující např. posunutí věku odchodu do důchodu, či spoření v soukromých fondech, změny ve zdravotnictví obsahující mj. definici standardní (nárokové) péče a definici připláceného nadstandardu...)...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2278
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H.B.: Já se radši do vlády necpu, protože bych nastolil tvrdý režim. Svou vizi politiky mám, ale tady se s tím rozepisovat nebudu.
Rebel Yell
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stran, které pro VĚTŠINOVOU společnost po obou stranách politického spektra přináší akorát zlo, špínu, svrab a neštovice, tak se holt nemůžete divit, že se zaměstnanci a nepodnikatelé z největších podniků v republice spojili a vyhlásili stávku!

Že účelem stávky je jenom přesunout ke korytům jednu z výše uvedených stran, které v opozici vyhládlo natolik, že už nemá ani na volební kampaň a proto se akutně musí "nasát", to vám nedochází, nebo nevadí ?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I tohle je jedna z možností, to si musím připustit... Ale co je účelem nestávkování a nechání si dělat na hlavu?
Nemůže se každý stát "podnikatelem" ani Podnikatelem (a skutečný Podnikatel to ví). Pokud by tady dělalo 10 milionů lidí na živnostňák, tak bych stávku možná nechápal, ale takhle ji chápu a je v pořádku.
Rebel Yell
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.82.18
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:13:45    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear
To musíte být opravdu naivní či zaslepený, že takové lži věříte.
Jaroslav Pejša upřesnil, že centrály dopravních odborů žádné živelné blokády silnic nebudou organizovat ani k nim vyzývat.

Pokud je blokáda organizovaná, nemůže být živelná. Z čehož vyplývá, že živelnou blokádu nelze organizovat. Pokud někdo tvrdí, že živelné blokády mohou vzniknout jen upozorňuje na skutečnost, na kterou nemá žádný vliv. Natož aby jí nějak organizoval. A tak ani nemůže sdělit, kde takové blokády vzniknou.
Co si vlastně představujete pod pojmem "blokáda" ? Že si někdo bude lehat na silnici ? To snad nééé...V mnoha městech se blokáda provádí tak, že lidé prostě přecházejí přes přechod. Tam a zpátky...A to jak organizovaně, tak "živelně". Je to snad nějak protizákonné ? Při troše snahy bych na mapě Prahy našel mraky míst, kde se přecházením přes přechody dá dosáhnout po krátkém čase zablokování dopravy v celé Praze. Ta je ostatně zablokovaná dost často i bez stávek a blokád...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio 813: Nevěřím MfD,a to ani v elektronické podobě. Blokáda je slovo,které se dá ohnout podle potřeby,a to je věc,kterou MfD ovládá na jedničku. Co je to stávka MHD ve velkoměstě,zahrnující i předměstské vlaky? Není ji možné chápat jako blokádu právě té veřejné dopravy,na rozdíl od blokády silnic,o které se tu vůbec nemluví?
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:20:07    Odkaz na tento příspěvek  

Stávka- jestli má někdo pocit, že železnice už není potřeba, ať se při jejím konání přijede podívat do Brna ke Zvonařce, už vidím jak autobusy navezou všechny lidi, co jezdí vlakem. A nedej Bože (pravím jako ateista), co bude, až se všichni rozhodnou jet autem- pokud možno každý sám.
A to nechci vidět Prahu.
Lukfi- mám pocit, že jsi studentem VŠE, nedivím se zas tak moc tvým názorům. Ale taky bys mohl jako student ekonomiky nastínit jak onen problém s důchody řešit efektivně- to znamená tak, aby s co nejmenšími náklady ona "nutná" reforma generovala co nejlepší výsledky. Zatím to tak vypadá, že se na tom za každou cenu musí napakovat pár vyvolených. Zkus si najít nějaké nezávislé demgrafické studie (pravděpodobně bude nejlepší nehledat ty, co jsou psány v našem rodném jazyce), hlavně se pokus uvěřit jednou i lidem, pro které není mamon to nejdůležitější na světě.
Odboráři a také lidé z dopravy- ukažte ostatním, že pro vás není nejdůležitější vyšší zdanění režijek (veřejnost pořád vnímá, že tohle je meritem vaší stávky), ale dokažte všem, že je pro vás taky důležitý sociální smír.
Kalousla nebijte pěstmi ale utlučte jej argumenty.
Tolik od člověka, který dělá určité věci zadarmo, jen proto aby pomohl druhým- a nynější stav mu taky není ukradený.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podporuji stávku a ukazuje se, že mé označení Lufkiho za fašistu sedí jako prdel na nočník.
Lufki nehorázně lže.
1) Všichni lidé nevolí. Volí jen oprávnění voliči. Takže je nevolilo přes 1/2 lidí.
2)Všichni oprávnění voliči se voleb neúčastnili. Takže vláda nezískala ani přes 1/2 oprávněných voličů.
3)A mezi těmi, kteří volili, volilo koalici 47,8%, tedy méně než 1/2. A k tomu strany, které měly volební program ožebračování volilo 36,92% hlasů. Takže 63,08% voličů v roce 2010 řeklo ne hospodářským deformám Kalousků a Drábků. Program VV zcela odmítal neoliberalismus fašistů Lufkiho a spol.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevěřím MfD,a to ani v elektronické podobě

Tak si na www.ct24.cz pusťte dnešního "Moravce" - tam to uslyšíte na vlastní uši a poťouchlý výraz v tváři uvidíte na vlastní oči.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední příspěvek ohledně tehle debaty.Už mě to nebaví:-))
Důchodová reforma, no raději komentovat nebudu.Kdyby nebyl tak zkurvenej socialní systém tak by na ty důchody bylo.Mám pár přátel co pracují v socialnim systému.Co poslouchám, jen to ve mně vře.Ty zákony jsou tak debilní, že se nemakačenkům nedivim, že raději budou doma a pobírat dávky.A odchod do důchodu v 70????Šílenost, vždyt se toho ani polovina lidí nedožije.Mně příjde, že se celá EU chce zbavit důchodců, pač jsou horší, jak ty co nemakaj.EU chce jen prašule, a zalepit s nima v budoucnu ty průsery co dělá.Viz pumpování peněž do zadlužených států.(To jsem odbočil).
A spoření soukromých fondech, no to je jen další příprava tunelu.Se vůbec divim, že ožralej Kalousek tohle vypustil.Víc k tomu netřeba.
Zdravotnictví????Raději mlčim.Sem rád, že ještě dojede sanita v případě problému.Jednou se jí taky nedočkáme, pač nebude na benzín a nebo jíný problém a nebo taky to bude tak drahé, že si to nebudem moci dovolit.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:28:19    Odkaz na tento příspěvek  

3xHonzík: jo, statistika by mohla sedět, ale ty výrazy. Děsím se toho, že by někdo jako ty mohl sedět někde na vyšším místě.
Proč svým oponentům neukážeš to, jak jsou často zaslepení, bez označování každého nějakým přívlastkem? Pokud dotyčné takhle vnímáš, nedávej to na papír/net, oni už se taky o prostém lidu naučili nepsát jako o sockách (ale stejně mám špatný pocit z tvého textu, brrr).
Jakákoliv ideologie křiví lidskou povahu- zkusme používat selský rozum a hlavně zapomenout na (v dnešní době) obvyklou vychcanost.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 22michal. Ano je to student nejtěžšího pražského gymplu, jak se VŠE přezdívá. Kritickému myšlení se na škole vůbec neučí. Takže je to taková šprtací fabrika. A co se týče pedagogů, tak tam učí i ti, co u nás prosadili kupónovou privatizaci a totálně zdevastovali ekonomiku 90. let, kterou pak horko těžko Zemanova vláda musela dávat do kopy. Historické souvislosti hospodářských dějin jsou jim nahony vzdálené, takže nejsou schopni analyzovat tragické následky kroků současné vlády, jejíž členové se aktivně podíleli na devastaci našeho hospodářství počátku 90. let. (Kalousek, Nečas, Benda aspol.) Kdo nezná ani svoji nejbližší minulost tomu není pomoci. Takže jen papouškují fašistické hlášky Respektu, Reflexu, MF Dnes a dalších novinářských "hvězd" našeho novinářského nebe.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: V něčem má pravdu - iDnes si "plete" Duška s Dufekem (stačí si ten citát vložit do Googlu). Ale ani Dušek se od blokád nedistancoval, viz předmětný rozhovor.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal. Ale vychcanost je to, co se u nás dokonce učí. Na všech firemních školeních se učí nakonec jedno a to samé. Být, co nejvíc vychcaný, aby člověk vytáhnul ze zákazníka co nejvíc prašulí bez ohledu na cokoliv. Vychcanost je moto dnešní doby.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2281
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:39:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3x Honzík: Neoliberalismus a fašistický? Reflex a fašistické názory? Copak to je za naprosté anachronismy??
Reflex je všechno možné, hlavně zelené a zvracivé, hlavně jeden z jeho předních "redaktorzhulenců" ale toto asi ne...

OT pro odlehčení diskuse...
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4681
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB: problém užitečných idiotů je ten, že si to nejsou ochotni připustit...

Čím více se bude stávkovat, tím více bude lidský faktor považován za nespolehlivý. Dopadne to tak, že se bude dál rozšiřovat dálkovina a/nebo tratě rovnou rušit. A do výběrových řízeních se kromě jiného promítne i snaha oslabit odbory, z čehož vychází jediné: ČD budou mít péčí silných odborových centrál vlastních zaměstnanců menší šanci vyhrát (drží-li stát zatím nad ČD ochrannou ruku, aby nemusel rešit problém, co s desetitisíci nezaměstnaných, nebude tak činit proto, aby řešil problém, co s desetitisíci stávkujících).
Rovněž veřejnost nebude mít zájem o nespolehlivou dopravu a bude se dožadovat kapacitnějších silnic.

Mimochodem jsem si vzpomněl, že jsem jako malý kluk sbíral jízdenky a díky strýci u traťovky jich mám nemálo s okřídleným kolem. Až půjdu k rodičům zalít kytky, tak se na ně podívám, abych si porovnal, kolik procent z obyčejného jízdného představovalo režijní jízdné za Husáka, přičemž ze vzpomínek starších vím, že na podobném principu to fungovalo i za války. Docela jsem zvědavej...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě k té policii. Nesmíme se bát. Mubarak také chtěl potlačit revoluci a nakonec sedí ve vězení. Věřím, že se dají oplicisté přesvědčit, aby šli svorně směr Strakovka. Inspirujme se arabskou revolucí. Fašistická tyranie a gestapácká mafie musí z vlády pryč. Vzpomeňme na slanou VFR, Pařížkou Komunu apod. Demokracice je vláda LIDU a nikoliv vláda oligarchů!!!!!!!
Do boje.
http://www.youtube.com/watch?v=QXXstOweChc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pB5x6cDMjao
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:50:35    Odkaz na tento příspěvek  

Důchodová reforma, no raději komentovat nebudu.Kdyby nebyl tak zkurvenej socialní systém tak by na ty důchody bylo.Mám pár přátel co pracují v socialnim systému.Co poslouchám, jen to ve mně vře.Ty zákony jsou tak debilní, že se nemakačenkům nedivim, že raději budou doma a pobírat dávky.

+ příliš drahá pracovní síla (vysoká minimální mzda + soc.poj. + zdrav.poj.) = únik pracovních míst směrem k východu

+ nemožnost pružně zaměstnávat a propouštět podle potřeby

Proto je potřeba bojovat o ještě lepší sociální podmínky - ať co nejdřív dosáhneme stavu že těch pár pracujících co tady zůstane zatáhne všechno za ty co nebudou moct nebo chtít pracovat.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:55:35    Odkaz na tento příspěvek  

Věřím, že se dají oplicisté přesvědčit, aby šli svorně směr Strakovka.

Jistě je nutné policistům přidat. I hasičům, učitelům, úředníkům. Není přece možné, aby pracovali za almužnu a museli chudáci stávkovat za vyšší platy tak jako nedávno.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 23:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3 Honzík: Tady někdo večeřel knihovnu... Já to říkám furt, že v neděli večer se nedá nakoupit nic pořádnýho k jídlu.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.82.18
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:01:21    Odkaz na tento příspěvek  

kolik procent z obyčejného jízdného představovalo režijní jízdné za Husáka
Bajvoko 10%. Do Davle obyč 2,10 reží 0,20 do Popradu 88-8.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad:
Hasiči a policie-(někdy) si to zaslouží, každý je potřebujeme.Učitelé nemohu posoudit.Osobně si myslím, že za chvili tady budeme mít lidi jen se základním vzděláním.Buď na to vzdělání nebudou mít a nebo se jim prostě nebude chtít, viz dnešní mládež, jak se fláká.A uřednící :-) :-) :-) za co jim přidávát.Vždyt je jen otravujem když něco potřebujem a ta byrokracie, to by jeden brečel.:-)
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:12:58    Odkaz na tento příspěvek  

Hasiči a policie-(někdy) si to zaslouží, každý je potřebujeme.Učitelé nemohu posoudit.Osobně si myslím, že za chvili tady budeme mít lidi jen se základním vzděláním.Buď na to vzdělání nebudou mít a nebo se jim prostě nebude chtít, viz dnešní mládež, jak se fláká.A uřednící :-) :-) :-) za co jim přidávát.Vždyt je jen otravujem když něco potřebujem a ta byrokracie, to by jeden brečel.:-)

Problém ani tak není primárně ve výši toho balíku co si rozdělí na mzdy, ale spíš v počtu těch mezi které se ten balík rozděluje.

S tím souvisí i třeba to že je vymyšleno 1001 zbytečných nařízení a požadavků, které musí povolovat a kontrolovat nějaký úředník na státní nebo krajské nebo obecní úrovni. Stejně u policie, hasičů apod. Na druhé straně pokud by do toho někdo rázně říznul tak mu vyskočí nezaměstnanost a klesnou volební preference. A do toho se nikomu nejspíš nechce. Zkuste si každý udělat odhad poměru těch co platí do systému a těch co jsou ze systému placeni.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9027
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím více se bude stávkovat, tím více bude lidský faktor považován za nespolehlivý. Dopadne to tak, že se bude dál rozšiřovat dálkovina a/nebo tratě rovnou rušit. A do výběrových řízeních se kromě jiného promítne i snaha oslabit odbory, z čehož vychází jediné: ČD budou mít péčí silných odborových centrál vlastních zaměstnanců menší šanci vyhrát (drží-li stát zatím nad ČD ochrannou ruku, aby nemusel rešit problém, co s desetitisíci nezaměstnaných, nebude tak činit proto, aby řešil problém, co s desetitisíci stávkujících).
Rovněž veřejnost nebude mít zájem o nespolehlivou dopravu a bude se dožadovat kapacitnějších silnic.


Bububububu!! A tak si necháme od těch bohorovných politickopodnikatelských mutantů srát a chcát do vlasů a budem držet hubu a krok, i kdyby po nás hamtali.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4682
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

janer: Bajvoko 10%
V tom případě je Kalouskových 15% v podstatě jen návrat k tomu, na co nesáhl ani soudruh Hitler, tak nechápu, proč tolik řevu...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamradvlaky. A jakou minimální mzdu byste si představoval. Takže lidé pobírající 7200kč si u nás žijí nad poměry ano?Co si za to koupíte? Ani na to bydlení nemáte. Máme xkrát levnější pracovní sílu ne je na v Západní Evropě. Dolu již dál jít nemůžeme. A platy jako v Bangladéši tu mít nemůžeme. Plat 0,5kč/hodinu? Za to si nekoupíte ani jeden oběd za měsíc. My nemůžeme soutěžit levností pracovní síli s Indií, čínou apod. ale jedině kvalitou.
A co se týče odchodu podnikatelů na východ. Stačí ty podniky zdrustevničit a stojí na místě. My již dlouhou dobu neustále slevujeme cenu práce, pořád se snižují daně a nezaměstnanost přitom vesele roste. Naopak jsou země vysoce zdaněné, kde klesá.
Ad. Sociální dávky. Těch 2100kč/měsíčně (víc tito lidé neuvidí a je to maximální částka, řada lidí má i méně) považujete za enormní částku, která vám chybí? Tak si to spočíteje, kdybyste tuto částku nikomu nevydal kolik budete mít k dispozici. Peníze, které vám chybí nejsou dole u bezmocných chudáků, co nemohou sehnat práci, protože je nikdo nechce, ale tam nehoře, tam kde jsou miliardy a bilióny. tam najdete své peníze. Tam dole je skutečně nenajdete. Tam dole se nad poměry nežije. Nad poměry se žije nahoře.
A soukromá otázka. Skutečně si myslíte, že někdo skutečně může pracovat 9000x hodnotněji než někdo druhý, který pracuje? To asi těžko, to odporuje zdravému selskému rozumu dělby práce.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9028
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
takže bych počkal do voleb, protože tentokrát se to určitě, pro značnou nasranost obyvatelstva, podaří zase na nějaký ten rok otočit
Sorry, že jsem se do tebe tak obul, jinak tě mám docela rád , ale s tím čekáním do voleb, tos mi pořádně potrhal bránici. Takovou míru naivity bych od tebe fakt nečekal. Ještě mi řekni do kterých voleb. Protože já už jich pamatuji dost, a v některých byli lidi značně nasraní z různých důvodů. Nakonec to skončilo mizernou účastí u nich a co z té volby vzešlo? Tahle lůza, co si říká politici? Promiň, ale já už nehodlám čekat na žádné volby. Rozhodně ne ve státě, kde vláda zneužívá soudní mašinerii k obrazu svému. Když jde o kauzy někoho z vlády, jsou soudy táááák strááášně pomaléééé. Když jde o to nakopat odborářům, je tu výsledek do hodiny a v sobotu, jen to fikne. Pořád nic?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4683
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: je smutné vidět, že Tvůj obzor nesahá za zábrzdnou vzdálenost...

Kdybyste se vy volové raději snažili projednat něco jako kariérní řád, aby měli fírové, co už neprojdou perskou, nějakou smysluplnou práci až do důchodu. A že by se jí v depu našlo.
Tuhle jsem nestačil zírat, že strojmistry dělají mladý kluci. Jindy si titíž kluci musí oblízt mašinu od kanálu až po střechu - to by snad taky mohl dělat starší fíra, ne? A taky by mu ji mohl vyvézt na hranice a tam ji zase převzít (čert mě bere, když vidím, jak fíra kvaltuje, aby ho v depu nezadrbali před točnou a on nezmeškal vlak domů). A našlo by se toho víc, stačí přemejšlet a chtít.

Jenže to by se pak nedalo strašit na plakátech píčovinama typu "Chcete, aby váš vlak vezl sedmdesátiletý strojvedoucí?"
Samozřejmě, že nechceme, ale kvůli tomu přece nebudou všichni chodit do penze v padesáti.

Jestlipak oni dřív nemuseli být fírové vyučení u řemesla i proto, aby v případě, že bude zdravotně nezpůsobilej před nárokem na penzi (jakkoliv na ni měli nárok dřív), nebyl problém, aby se uživil na dílně...?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4684
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xH: A soukromá otázka. Skutečně si myslíte, že někdo skutečně může pracovat 9000x hodnotněji než někdo druhý, který pracuje?
Ano, může. Nezávisle na tom, co si o tom myslí všechny tři Tvé hlavy.
Práce se totiž nehodnotí podle toho, jak moc se při ní umažeš, ale podle toho, jaká je po ní poptávka.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:35:03    Odkaz na tento příspěvek  

My nemůžeme soutěžit levností pracovní síli s Indií, čínou apod. ale jedině kvalitou.
To utíkejte vysvětlovat těm co v regálech hledají to. nejlevnější bez ohledu na kvalitu.

Stačí ty podniky zdrustevničit a stojí na místě.
Myslíte třeba OP Prostějov? Sklárny? A do roka a do dne krachnou, protože budou tak drazí, že jejich výrobky nebo služby nenajdou zákazníka.

Dolu již dál jít nemůžeme. A platy jako v Bangladéši tu mít nemůžeme.
Ale můžeme a dokonce časem budeme muset. Jen si to lidi zatím nechtějí připustit. V rámci globalizace kdy není problém přivézt s minimálními náklady výrobek z Bangladéše nebude nikdo při smyslech ten samý výrobek vyrábět v drahé Evropě. A těch výrobků kde se dá soutěžit (a uspět) u zákazníků kvalitou je naprosté minimum. Porcelánový hrníček, sklenička, propiska, triko, ponožky, boty, saka to například určitě nejsou a proto firmy které to tady vyráběly buď marném dlouhém boji skončily nebo zavčas odešly.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/user/MoravaneTV
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:38:41    Odkaz na tento příspěvek  

A zapomněl jsem na sirky.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hajnej. Takže jsou dvě práce 1:40 a za 5 let 1:9000? Ani teď vám mozek nezapne? Trošku divné, že?
Růst platu jednoho o 40% a jiného 9000krát, to je taky ok a logicky odůvodnitelné, že? Ne nikoliv. Je to nenažranost vedoucí oligarchie, která si diktuje platy, protože je u moci a nic ji nebrání to takto dělat, protože po pádu sovětského bloku zmizel ten strach z bolševické revoluce. Ten strach byl hybnou silou sociálního státu, protože se kapitalisté báli, že je revoluce připraví o majetky, tak se snažili "uplácet" zaměstnance. jenže revoluce se opakují. Komu není rady, tomu není pomoci.
Vy vůbec nemáte kritické myšlení a o ničem ani trochu nepřemýšlíte. vy jen opakujete dokola, co jste se našprtal na ekonomce. Opět dokazujete, že naše školství stojí za hovno a je jen o jednom. A to o šprtání.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano třeba sklárny. Sklárny, které se staly družstvem dodneska vyrábějí. Ale většina skláren družstvem nikdy nebyla. Stejně tak OP Prostějov nikdy družstvem nebyl. Oděvní průmysl funguje i ve velmi drahé pracovní síle. Itálie, Francie. Jenže současná vláda odmítá z ideologických důvodů družstva, protože si v nich dokáže představit jen zemědělství. To je omezenost. Stejně tak jako odmítání kampeliček, ale takovejch, které jsme tu měli za Masaryka. Kampeličky dokázali hodně pozvednout československá města a vesnice, jenže my tu máme zkušenosti z 90. let negativní, kdy neplatili zákony. Ani z té První Republiky se nejsme ochotni poučit. Hold vám asi nevoní, že byl Masaryk socialista, že?
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 00:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Už si připadám jak na vojně při PŠM (pro mladší ročníky a nevojáky politické školení mužstva). Nechte Sovětský blok a bolševickou revoluci spát na pokraji dějin. Fakt není o co stát, víte?
A podezírat Hajnýho z docházky na SEŠ nabo VŠE je vzhledem k jeho odbornosti asi mimo keramiku. Spíš bych to tipoval na Masnou (ul.) a jistou VŠ na Váhu :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem yalapeak.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět dokazujete, že naše školství stojí za hovno a je jen o jednom.

Koukám, vy jim to zrušení kateder Marxismu-Leninismu nikdy neodpustíte


Jenže současná vláda odmítá z ideologických důvodů družstva

Možná jste si nevšiml, ale mimo vaše srdce zjevně táhnoucí koncentrační tábory budování socialismu nikde žádná vláda družstva odmítat nemůže - třeba už proto, že o jejich zakládání a existenci rozhodují jen ti, kdo do nich vloží svůj majetek (svůj, nikoli rozhodnutím Strany a vlády ukradený).


Ani z té První Republiky se nejsme ochotni poučit.

Tož si pro začátek přečtěte od K.Čapka "Proč nejsem komunistou" - píše tam právě o vámi hlásaných názorech na chod světa.
Kraken_470
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:a vsichnitobe podobni:vladu nevolila nadpolovicni vetsina lidi,jak tu pises,ale nadpolovicni vetsina tech co sli volit(volilo asi 46%volicu)a tu vetsinu maji POUZE vsechny tri strany(ODS,VV,TOP09)dohromady.volby vyhrala CSSD,ale dopadlo to jak posledni volby na magistrat v Praze
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Porovnávat situaci po parlamentních a komunálních volbách (teď myslím Prahu) moc dobře nejde. Ty první sice vyhrála ČSSD, jenže neměla nadpoloviční většinu a její koaliční potenciál se blížil nule. Naopak nynější slavná trojkoalice se dala dohromady a hravě tak získala většinu v PS. Proto se prezident rozhodl pověřit sestavením vlády ODS.
V Praze to bylo o něčem jiném. TOP 09 vyhrála, jenže názorově blízká ODS se asi zalekla "coby kdyby" a tak se spolu s ČSSD rozhodly nezavádět na Mariánské náměstí nové pořádky. Vždyť peníze jsou až na prvním místě...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry-bear. Ani jsem nečekal nic inteligentního od vás. Kritické myšlení, análýza apod. to jsou slova a spojení vám na hony vzdálená. Vy si školu od ZŠ přes SŠ po VŠ představujete jako věčné šprtání stylem. Našprtat projít testem/zkouškou a zapomenout. Přesně takto to chodí.
Ad kaatedry marxismu-leninismu. Právě na této katedře učil ultrapravičák ultraliberál Ševčík Lenina. Je zajímavé, že ti největší ultrapravicoví fanatici a komunistobijci se rojí z těchto kateder, z SSM či dokonce KSČ. Takové mám fakt nejradši. Většinou to ani rádi nepřiznají. Takže bych se na vašem místě držel zpátky.
K.Čapek skutečně nebyl komunistou, ale byl socialistou a to byste snad mohl vědět. Oni totiž ti komunisté ten socialismus popírali. Protože socilasmem nejsou státní podniky, ale družstva. Jedině v družstvu ten dělník tu fabriku skutečně spoluvlastní. Ale o tom se tu řeč nevede, takže proč o tom psát?
Skutečně mě fascinuje, jak si zavilí pravičáci berou do huby přesvědčené socialisty, jako byl Čapek či Masaryk o jejichž postojích nemají ani páru.
A též mě fascinuje, jak mi v televizi bývalí pedagogové kateder marx.leninismu přesvědčují, že mám žít dobrovolně v bídě a ještě za to děkovat svejm drábům. (Ne náhodou máme ministrem (ne)práce a (a)sociálních věcí pana Drábka. Hald ani příjmení nemá vzbuzovat v pracujícíh pochyby, jak se věci mají).
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Práce se totiž nehodnotí podle toho, jak moc se při ní umažeš, ale podle toho, jaká je po ní poptávka.

To by mozna byla pravda ve skutecne fungujici TRZNI spolecnosti. Tvrdit to v soucasnem totalne zdeformovanem bordelu to je do nebe volajici drzost.
Utúlien aurë...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yalapeak a není to tím, že ten rozdíl je ten, že vaše oblíbená TOP09 je na vládě u lizu, zatímco si v Praze nezalíže? To asi bude ten největší hřích, že? TOP09 tak dlouho lavírovala po pražských volbách až šla pryč. A co se týče VV. Tak ten její program byl blíže ČSSD a KSČM než ODS a TOP09. Jenže všem bylo jasné, že VV jsou jen na jedno použití a jejich propad je ještě rychlejší než u Strany Zelených. Mně se líbí systém v BRD. Tam jsou SPD,Grunne,Linke,FDP,CDU/CSU a je to jinak čisté. Strany jasných idejí a politických programů a jen se to střídá u moci a země jen zkvétá. po volbách 2006 jsem si dělal u nás naději.(ODS,ČSSD,KDU-ČSL,SZ,KSČM), že jsme to pročistili a dospěli na úroveň německa a že teď jen lidi pochopí, že mají vlézt dle svých idejí do zavedených stran a ty čistit ze vnitř ke svému ideálu a ne zakládat nové ideologicky stejné strany a vracet se zpět. Člověk by si měl vybrat svoji ideologicky nejbližší stranu a do té vlézt a zideálňovat ji a ne zakládat nové strany podobné ideologie.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arktia samozřejmě to nefunguje. Protože t příjmy určují nejvyšší příjmové skupiny, které drží vládu ve skutečnosti a je jasné, že sobě si přilepší a těm dole pohorší. Proto jsou i geografické rozdíly platové a díky tomu rozdlílné ohodnocení sic se jedná o stejně kvalitní stejnou práci. Tak jak se společnost dohodne, že je to správné, respektive, jak to vládnoucí kruhy vnutí mocí své váhy společnosti. A každý ví, že přílišné rozdíly pak přinášejí napětí a to může vybuchnout dokonce i do krvavé revoluce.Hald z historie se asi nikdo poučit skutečně nehodlá.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 01:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takymamvlakyrad: Se sklarnama pomalu, tam fouka vitr uplne odjinud. Asi by stalo za to se trochu zamyslet, proc "zkrachovaly" ty koupene zahranicni sklarskou firmou. (Ze by zahranicni firma chtela vlastnit nekvalitni a nekonkurenceschopnou vyrobu?)

(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 02:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry: Doporucuju precist si i "Proc nejsem antikomunistou" (Vaclav Belohradsky).
Utúlien aurë...
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 02:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V případě pražské TOP 09 hrozilo nynější koalici ohně a vody, že kohouty penězovodů budou odhaleny a přiškrceny - nové koště s exguvernérem ČNB v čele hrozilo čistkou a to Březina & Šťastný Boys nemohli dopustit. Vzpomínáte, jak přes noc se na místě pro politická jednání obvyklá (porodnické klinice) domluvili? Zbývá si jen domýšlet co se vlastně narodilo a co bylo potraceno.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 02:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3x Honzík: Že by byl Masaryk přísně socialistou se nedá tvrdit. Byl ale tomu směru nakloněn. Byl ale především průkopníkem realismu. Masaryk vystupující proti bolševismu (byť nakloněn socialismu) se taky nedá srovnávat se zbytkem příspěvku, které se nesou přesně v tom duchu, proti kterému on už právě vystupoval.
Na druhou stranu se nedá jeho osoba idealizovat a to z mnoha důvodů.

První republika byla o něčem jiném. Hlavně o větší zodpovědnosti a uvědomění. A taky o morálce a větší soudržnosti mezi lidma. Ta všeobecně klesá s prodlužující se dobou míru.
Dneska jsme všichni "euroobčani", je tady "demokracie", peníze vždycky "budou", máme přece online-sms-kvalitní-rychlé-super-půjčky na všechno.
S tou bolševickou revolucí ze které měl každý kapitalista strach mi připomínáte malinkatého uštěkaného majora Borovičku z tankového praporu "pracující lid bdí".
Řeknu vám kdo za První republiky bděl. Například Tomáš Baťa, aby jeho zaměstnanci (on zásadně říkal spolupracovníci) měli zajištěnou práci a solidní zázemí. Tomáš Baťa je pro mne velikán, asi tak jako pro někoho jiného Lenin nebo podobná idealizovaná postavička. Třeba Veliký vůdce Stalin. Obyčejný kriminálník a šílenec, který se postupně propracoval k moci a schody si vystavěl z mrtvol nejen svých "spolustraníků" které popravil.
Tohle vůbec nelze srovnávat.
Rebel Yell
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 02:26:29    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:"Jak jste na tohle přišel ? Vy jste studoval práva ?"

No ty jsi komik. Představ si tu "hrůzu", že M.Z. tam skutečně chodil.

Hungry_bear:"Na čtvrtek by stávku přeložil jen absolutní pitomec (nebo zmocněnec vlády ) - ale když u někoho převládá zatmění mozku vztekem a touha co nejrychleji ukázat světu, "jak ho má velkého", tak dobře mu tak."

Naopak je právě toto majsterštyk, prodloužit si víkend s výmluvou na stávku může každý debilek včetně Hungry_bear i Zapa. Právě uprostřed týdne to má tu pravou hodnotu.

Páňula:"Když toho tolik víte, Hungry bear. Je platné rozhodnutí, které se vztahuje sice na 13.6, ale je vystaveno 10.7 (tedy o měsíc do předu...)? Opravdu by mě zajímalo, jestli je takový dokument v platnosti... (viz dnešní první část OT Václava Moravce)."

Z procesních důvodů je samozřejmě neplatné. Viz též před pár dny promítaný film:"Ještě větší blbec, než jsme doufali." Tam bylo přesně totéž pochybení s kupní smlouvou a strany shodně uznaly neplatnost - jinak ani nelze.
Ovšem v zájmu zachování "dobrých mravů" odboroví předáci netrvali na procesních chybách a velkoryse se přizpůsobili, jakoby to bylo platné. Ukázali tak Kalouskovi i Pospíšilovi, kde končí záda a povznesli se nad tyto "ještě větší blbce, než jsme doufali."