K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 6. října 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 6. října 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 17:22:21    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear

já proti žluté společnosti nic nemám, holt se na koleje dostala konkurence, která má lokomotivy, které „ze své blbosti" ČD (tehdy ČSD) před nějakými 20 lety samy odmítaly a po rozdělení federace připadly tehdejší ŽSR a ty je taky nechtěly - hloupost ČD byla o to větší, že těch devět kusů ŠKODA WERKE ráda italizovala, jen aby se jich zbavila . Když jsem přišel s tím, že by je ČD měly koupit, ale předělané na modré, tak na mne všichni koukali jako na idiota - ačkoli se drátovala trať Přerov - Brno a připravovalo drátování ČT - Brno, resp. Kadaň - Karlovy Vary, takže bylo zjevné, že modré budou potřeba ... dneska by za dvacítku modrých ČD byly rády ...
Žluté ojetiny jsou po rekonstrukci nejméně o jeden kvalitativní stupeň lepší než RailJety, které ČD chtějí koupit pro vylepšení svého vozidlového parku a „ohromit" tuzemskou klientelu ....

Jenže jsem trochu skeptický a opatrný k tomu úspěšnému podnikání. Pokud si vybavíte, tak ve švýcarech existovala „soukromá" společnost MThB (Mittel Thurgau Bahn) působící v oblasti Bodamského jezera (měla svoji FIPku) ... Také se úspěšně rozvíjela, nakupovala nová moderní vozidla, dokonce založila dceřinnou společnost působící na tratích v Německu, plánovala další rozvoj a pak ze dne na den ohlásila platební neschopnost a skončila .... nikdo nic nepoznal, protože započatý provoz zkrachovalá společnost normálně dojezdila a druhý den ráno se vyjelo pod hlavičkou SBB ... „Jakýmsi" nástupcem MThB je společnost Thurbo, založená jako dcerka SBB ...

Konec konců i v tuzemsku končí seriozní - odpovídajícím způsobem pojištěné, zdánlivě zdravé, cestovky z hodiny na hodinu, aniž by nějak signalizovaly finanční problémy a klient se dozví o krachu až na letišti nebo dokonce v zahraničí ...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 17:34:13    Odkaz na tento příspěvek  

To je celkem zajímavej nápad .. ten žlutej vlak jezdí na triko SA nebo je to formálně samostatná firma?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 17:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to prag:

dopravcem je RegioJet, a.s.
údaje v obchodním rejstříku zde
drtikolka813
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 19:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že Češi si zaslouží být okrádáni.. Nic víc k tomu už nedodám.
drtikolka813
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 19:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak mimochodem, jak je možné že jistý pan ing. Jan Paroubek, který "vymetl" kde co u ČSD a ČD, u SŽDC, tak jaktože takovýhle "manažer" pracuje najednou pro konkurenci RJ. Jak zvláštní v tomto z.urveném státě.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 19:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslíte, že já jako výpravčí, bych dostal souhlas zaměstnavatele, kdybych chtěl jít dělat na vedlejšák, třeba k nějakémo soukromému železničnímu dopravci, nebo vlečkaři ? Třeba na vlečku nějaké elektrárny ?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to záleží pouze na míře tuposti vašich nadřízených a jejich potřebě dokazovat si svou nadřazenost nad podřízenými.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drtikolka 813: Koukám, že vaším heslem je kopat všude, kde se dá. Do osoby pana Jana Paroubka to ale nepovažuji příliš za šťastné. Jedná se o osobu všeobecně velmi uznávanou (při pohybu na české železnici opravdu nemusí nosit navštívenky, jeho jméno je pojmem --> v dobrém), ale musím uznat, že je strašným fluktuantem, protože jste nevyjmenovala všechno. Ono to bylo asi tak: ČSD --> ČD --> SŽDC --> Veolia Transport --> ČD --> RegioJet.
Petr Šimral
PS: Když tak na to koukám, tak jsem taky strašným fluktuantem : - )
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:34:38    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: pane výpravčí, kdybyste chtěl jít pracovat k železničnímu dopravci (záměrně vynechávám slovo soukromému) nebo vlečkaři, tak by vždycky záleželo na jaké pracovní místo by to bylo. U dopravců se většinou nejedná o stejné pracovní zařazení jako u povolání na HPP, a v tom případě by neměl být problém. Vždy je to věcí domluvy. U vlečkaře (přesněji asi provozovatele dráhy) by to bylo trochu složitější v tom, že tam byste pravděpodobně pracoval jako "osoba řídící drážní dopravu" a měl tak blíže ke své hlavní činnosti. Ale také to je o domluvě.
Oproti reakci medvěda se domnívám, že schválení VPP má své opodstatnění - vemte si jen tu skutečnost, že "vedlejší zaměstnavatel" vpodstatě získá hotového zaměstnance za minimální či nulovou investici do odborného vzdělání....
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:37:13    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: jó jó... ještě že už zrušili razítka do občanky... to by byly romány na pokračování :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9853
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tak na to koukám, tak jsem taky strašným fluktuantem
No to jo. Včera jsem tě přistihl při jednom tvém "zanášení".
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3464
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No sakra, sedmá firma : -) A nemám na to povolení :-(
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad já kdo jiný: A co dalo ČD do mého vzdělávání ? Ano oficiálně něco stojí zkoušky. Možná až moc, když je dělá dceřiná společnost DVI a musí vydělávat. Ale jinak to základní jsem dostal na železniční průmyslovce a tu dráha neplatila. Jinak nevím co pro mne podnik ČD udělal. Takzvaná "škola" od DVI, je v současné době naprosto k ničemu. Tam školaři neví o čem školí. Praxe je uplně jiná .....Jo kdybych třeba absoloval školení na "tenažeru" JOPky a GTNky v Brně, to by člověku možná něco dalo. Ale já na tomto zařízení sloužím už cca 10 let ( GTN máme asi 3 roky) ale žádné školení ani zácvik nebyl. Učíme se stylem hokus pokus ......
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:12:34    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: pane výpravčí, ptal jste se, jestli by Vám zaměstnavatel dal souhlas. Já Vám odpověděl. Pomohla Vám moje odpověď?
Můj druhý odstavec Vás evidentně neuspokojil, ale v něm jsem vyjadřoval jen svůj názor k objasnění podmiňování souhlasu. Školení (dnes absolvovaná na DVI) jsou bohužel ze zákona povinná, a ty lektory také musí někdo platit (velmi v kostce řečeno - nákladů je daleko víc). Mmch - Vy jste dělal zkoučku č. 25A,B ještě na průmyslovce?
Dessi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drtikolka813: Když tu čtu vase přispevky tak jedine co se mi vybavuje jsou slova dr. Štrosmajera v podani pana Kopeckeho. Kdyby blbost nadnašela tak vy tu letate jako holubička!!!!!!!!.
VPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.31.39
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:35:22    Odkaz na tento příspěvek  

Vedlejšák ti oficiálně nikdo na ČD ani CARGU nepovolí. (zejména profese jako strojvedoucí, výpravčí apod., "hajzlbábě" asi nikdo problémy dělat nebude)

Většina takovejch dělá VPP načerno a pokud nejsou zrovna blejsknutý v novinách a drží hubu a krok, tak se na ně ani nepřijde.
VPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.31.39
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:39:32    Odkaz na tento příspěvek  

Mj. také proto podepsují noví výpravčí a strojvedoucí, které si dráha přímo školí, doložku o tom, ža pokud by odešli před uplynutím "amortizační" lhůty (zpravidla 3-5let), tak zaplatí nějakou poměrnou část, co do nich dráha vložila (bývá to 50 000-500 000Kč). Zajímavé na tom je, že i když pár lidí už roha vzalo, nevím o nikom, kdo by to platil. Dokonce jsem slyšel o tom, že je to špatně právně ošetřené a že by s tím dráha u případného soudu pohořela.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:55:02    Odkaz na tento příspěvek  

Kolega mi říkal něco o licenci (fírův řidičák), jak je to u Vás. Kdo bude platit kolek 500Kč?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4794
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad licence:
To zatím bude nutné jen pro přeshraniční provoz a platit to bude zcela jistě dotyčný fíra, kdo jinej?

Zaměstnavatel asi těžko.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 01:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: To já už jsem vlastně ve třetí firmě. Za chvíli doženu toho světoběžníka z Mukačeva.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3466
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 07:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máš vlastně pravdu. V tom případě já jsem nehorázný fluktuant:
ČSD, ČD, Viamont, Pösinger, ČMSS, RAILTRANS, RAILTRANSPORT, METRANS Rail
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 08:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to už zbývaj jen Avataři a Metro.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 12:29:11    Odkaz na tento příspěvek  

RJ zpožduje vlaky CD!!!
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 13:01:24    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal: to je zase výkřik do tmy! :-) Máte nějaký konkrétnější případ?
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 15:39:52    Odkaz na tento příspěvek  

já kdo jiný:Ano.V Hranicích n/M byl blokovaný R do Brna /odj.17.19/přijel včas RegioJetem do Prahy /odj.17.23/.Tím měl R sekeru 8 min.Na co pak ten GVD je?
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 15:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: Až na takový drobný detail, že 742 přijel +3 a čekal na přípoj od 3316 +5. Takže odjet mohl nejdřív v 17.24 ...
Jinak ano, RJ občas zpožďuje vlaky ČD - poruchou VZ, případně překročením pobytu ve stanicích (hlavně Praha hl. n. - málokdy odjede úplně včas ve směru na Ostravu). Ale opačně se tomu občas děje taky.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 16:05:17    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_n.:Os 3316 přijel před R 742 a odj.po R 742,takže proč by naněj měl čekat?Jinak to byla sobota,takže se ani nečekalo na OS od Vsetína pač jede v kladívka..
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 16:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: Já popisoval situaci ze včerejška. V sobotu přijel 742 +3, skákal za zpožděným 3316. Tady ale situace byla na hraně předjet/nepředjet. Vzhledem k tomu, že 1016 prodloužil pobyt o 1 minutu, tak by to ujetí vyšlo, ale kdyby neprodloužil, tak následné mezidobí za rychlíkem není.
Jinak aktuálně 1010 neplánovaně zastavil z důvodu závady na lokomotivě v Úvalech a tím dal ve výsledku +6 minut 8848.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 16:29:11    Odkaz na tento příspěvek  

RJ versus CD ,zajímavý článek:Hospodářské noviny.cz
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 16:57:59    Odkaz na tento příspěvek  

Pročpak RJ nechce pustit do vlaku člověka se psem?To je velký nedostatek pokud chce konkurovat CD.A bude možné přepravovat jízdní kola?
drtikolka813
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 19:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten článek je zajímavý, to je pravda.. Je otázkou, nakolik je toto jen "účel", neboť již nyní je jisté, že ÚHOS to zatrhne a stát bude cálovat odškodnění RJ.. Takže Jančura o korunky nepřijde a ještě mu kaštani neproprděj kůži na sedačkách. :-) Lidi, konečně pochopte, že ČD a RJ, to je jeden velký podvod a kamarádkšeft.. Komu to nedochází tak lituji.. Asi jako solární elektrárny. Nebojím se je nazvat zlodějinou tisíciletí. Už mi taky tak trochu došlo, odkud bral Jančura info o cenách ČD do tendrů v roce před pár lety..
drtikolka813,14
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.116.232.207
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 21:28:35    Odkaz na tento příspěvek  

drtikolka813:"Nebojím se je nazvat zlodějinou tisíciletí. Už mi taky tak trochu došlo, odkud bral Jančura info o cenách ČD do tendrů v roce před pár lety.."
Zase drmolíš pitomosti až z toho koktáš!
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 18:31:51    Odkaz na tento příspěvek  

VPP : nebyl bych si jistý, už se objevily případy, kdy se v systému objevilo jméno strojvedoucího, který měl být "doma", tak si na to v DKV posvítili a vida, člověk dělal pro konkurenci ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 18:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

drtikolka813 : Pan Paroubek šel k RJ, protože poté, co byl odvolán z funkce u ČD (pro nespokojenost s výsledky práce ... ) jste mu sám nenabídl zaměstnání ani nějaké sociální zabezpečení minimálně na úrovni průměrného platu ...
Tak se holt musel postarat sám ... A je smutnou skutečností, že ČD nedokázali využít jeho organizačního potenciálu ... takže dneska pracuje pro konkurenci a jeho bývalí zaměstnavatel si drbe hlavu "co s konkurencí" ... jíž přihrál schopného pracovníka ...
Konec konců nebýt dlouholeté hlouposti v letech 1991 - 1994 (1995), když Č(S)D nevyužili možnosti koupit peršinky 163.112 - 120, tak dneska neměl "žlutý pán" více méně s čím jezdit, protože nákup vhodných lokomotiv ze zahraničí by ho přišel podstatně dráž než odkup italizovaných peršounů a jejich reitalizace (bohemizace) na řadu 162 ...
Podobně kdyby ČD místo licitování o nákupu nevyrobených RJ koupily od ÖBB ojetiny v jakémkoli množství, tak neměl žlutý pán žádné vozy ...
Opakuji, že žluté ojetiny jsou po rekonstrukci a modernizaci kvalitativně o řád lepší než RJ ...
drtikolka813
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 19:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A že je to celé kamarádtunel na ČD, to možné není?? Jasně, tomu budete věřit až je budou tahat po soudech, ale to už budou penízky v teple a bude čím si "zaplatit" rozsudek podle představ odsouzeného. Ono vůbec je zajímavé kdo kde pracuje a pracoval.. Tady je opravdu banánová republika, ale obr banánová.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3477
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 21:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MZ: pane kolego, lež Vás není hodna. V Isoři se jména soukromých strojvedoucích dodnes nezobrazují, od července tam již ale dokážeme dát telefonní čísla.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4941
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 23:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: odkup italizovaných peršounů a jejich reitalizace (bohemizace)
Proboha, nepoužívejte cizích termitů, nebo dojde ke katastrálnímu fiakru...
Latinář by Vás ve škole přetáhl rákoskou, protože to, co se těmi mašinami dělá, je (když už to musíte mermomocí říkat hóch nóbl) deitalizace neboli rebohemizace.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2535
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 23:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně to, co předvedl inžyněr Blažek teď před celým národem, to hodně ukazuje na vysokou kompetentnost vysoce postaveného člověka tradičního dopravce. Fakt mi připadá, že tam tyhle lidi byli uklizeni. Pod stát do závětří, protože soukromník by je musel vyrazit po týdnu...
Má vůbec ten člověk nějaké základy ekonomiky, marketingu, prezentace v médiích? Co takhle zakázat mu vyjadřovat se do médií stejně jako strojvedoucím apod.? O co je tahle osoba kompetentnější? Naučený text u předváděčky 750.7 a bouchat šampaňské umí, ale prezentovat svého zaměstnavatele a ukazovat, že má potenciál čelit konkurenci teda rozhodně ne.
A když čelit, tak na úkor ostatních služeb a cestujících na jiných ramenech. Aspoň mám odpověď na svou nedávnou otázku: KDE hodlá Dráha sebrat peníze na dofinancovávání konkurenčího boje na lince Ostrava.

Tady se ještě budou dít věci...
Rebel Yell
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 09:54:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: no mně by zajímaly jen dvě věci.
a) jak byste vypadal vy, kdyby vás postavili před kameru a a vypustili proti zkušenýmu a zjevně vytrénovanýmu mluvkovi
b) kde byste chtěl vzít prachy na dofinancování provozu, když vás konkurence doběhne a vyšachuje z význačnýho kousku trhu.
Jsou prostě "fyzikální zákony" přes který nejede vlak, nejvejš je můžete zkusit okecat nějakym tym "kdyby byly ryby", ale na výsledku to nezmění ani fufnik. Já se tim aspoň docela bavim.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 10:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag > dovolim si odpovedet "za sebe v hypoteticke pozici Ml636" - nazorove s nim souhlasim.
a) nevypadal bych. Proste mam svoji profesi, ve ktere se povazuju za odbornika. Pak mam okruh profesi, do kterych vice ci mene vidim, prolina se to se hobby okruhem - tady si dovolim obcas za nekoho zaskocit nebo se v tom stourat s vedomim, ze vysledek nemusi byt 100%, ale porad bude pravdepodobne lepsi, nez od prumerne osoby. No a treti okruh cinnosti je ten, kde vim, ze nema smysl, abych se do toho poustel vubec - bud na to nemam fyzicky (rekneme treba atletika), nebo mozkove (logika mi neco rika, ale sachy zavodne nikdy hrat nebudu), pripadne na to nemam naturu ci zaludek (nabizeni produktu, u kterych nejsem presvedcen o pravdivosti popisu, vyjimecnosti, funkcnosti a tak podobne). A zakladem principu jakehokoliv podnikani je to, ze bud neco umim - pak to muzu delat sam, nebo to neumim - pak to muzu delat taky, ale prostrednictvim nekoho, kdo to umi a komu za to patricne zaplatim. Kam tim mirim snad tusite.
b) pokud si pripustime, ze u CD to fungovalo jako ve "velke zemi" na vychode - tedy te zitrejsi vyplata se uz vcera prozrala, jsme na dobre ceste k zjisteni, co modri meli udelat - v dobach "blahobytu" to nerozfofrovat a neprozrat (at uz prostrednictvim vnitrnich vysokych rezijnich nakladu, nebo externich firem). Fakt jsem zvedav na udaje, ktere snad zluti casem zverejni - za kolik se jim povedlo nasmlouvat nakup novostaveb a repasi ojetin vagonu. Tady to totiz zacina a konci - problemem neni nedostatek penez, ale vnitrni neefektivita. Ucelove formulovana vyberova rizeni, pripadne jejich totalni absence je prvni zalezitost, ktera zbytecne zvysuje cenu - a tech penez, co by se timto mohly usetrit, by zaplatily nejen kafe gratis, ale dost mozna plnohodnotny obed.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 10:54:39    Odkaz na tento příspěvek  

No to tušim, ale kdybyste holt už jednou byl náměstek, tak asi do tý bedny budete muset, přesto že jste třeba lepší ekonom než bavič. Ale já na tu moderní imagologii moc nedám, takže reaguju jen na výtky zdejších sledovačů skříňky, mně tam přišel projev mistra náměstka v reálných mezích slušnej, prostě beru v úvahu že to neni komediant jako ten růžovej. Což mi dokonce k image seriozní firmy sedne víc ;-)
Ve druhym bodě rovněž nesouhlas, o žádný době blahobytu nic netušim. Firma plnící státní politický zadání, nucena na každej prd vypisovat výběrka, holt ani ty ojetiny nemůže koupit ad hoc (pokud vim, snažili se to prokopat asi tři roky ..) má vždycky ve rvačce volnym stylem horší pozici. Chybou státního vlastníka (MD) je takovej boj vůbec připustit.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 11:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag > nucena na každej prd vypisovat výběrka ... nejak si asi nerozumime ... ja to mirim smerem, ze prave absence vyberek a jejich ucelove prekrucovani (a je uz jedno, kdo byl dirigentem toho predstaveni) jsou pricinou, proc se i v dobach blahobytu (= toku nemalych penez) nedostavalo na zaplaceni potrebnych veci (napriklad prubezna udrzba, jejiz absence pak vyustila v mohutne oslavovanou dehumusaci kozenek).

Naopak, nenarazim na nakup ojetin (100 Bimzu) ani v tomhle pripade na dobu, kterou exOBB delaly plot, zatimco ty same vozy byly jinde uz prezluteny.

Analogie ze zivota - rozumnej clovek si v dobach slusnyho prijmu spori a vytvari rezervy, protoze vi, ze staci relativne malo a o prijmy muze prijit. Presto se najde spousta jedincu, co rozfofrujou vejplatu (nebo v horsim pripade socialni davky) za veci, ktere povazuju za nadstandard - a pak zerou suchary a breci, ze nemaji na normalni jidlo. Bohuzel ve svem okoli mezi kamarady par takovych jedincu mam - napriklad jeden je stridave nezamestnany a zamestnany na podradne praci, ale jeho jedinou starosti je, aby mel vzdy nejnovejsi vydane filmy na modropaprskovych plackach a poustel si je na domacim kine s obrazovkou pres pul obejvaku svyho 2+1, kde zije ve svych triceti letech s rodici. A desne se vzteka pokazdy, kdyz mu reknu, ze mi ho s timto jeho pristupem neni lito.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 11:27:20    Odkaz na tento příspěvek  

No jako soukromá firma prostě výběrka dělat nemusíte, a tim ušetříte minimálně čas. A můžete skočit po prvnim holubovi na střeše, nemusíte čekat až sednou všichni na hřad a ty nejtučnější mezitim odletěj do soukromejch holubníků. Asi jako si dneska ve firmě objednáme díly u Farnella a zejtra je máme v baráku, zatimco ve výzkumáku jsme napsali požadavek na ministerstvo a půl roku čekali, jestli to vůbec projde .. a ještě jsme sepisovali zprávy a plány činnosti a byli závislí na tom, co nám vůbec povolej dělat, aby se na Šumpersku nezvedla nezaměstnanost a tetka z Aše mohla jet pro husu do Protivína.

Tuhle kouli maj prostě ČD na noze furt, tak nečekejte, že budou lítat. .. Nejhorší zklamání je z nesplněnejch nereálnejch očekávání.

Ostatně, neměli jsme být celkově "tygrem východu" a dneska bejt v životní úrovni před Rakouskem a Švýcarsku chňapat po podolku? Místo toho furt balancujem mezi polskem a ukrajinou, tak co byste chtěl.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 11:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono taky ta konkurence je nedoběhla jen tak z ničeho nic, ale dobíhala je celkem dlouho. Ale ve vedení na to kašlali, žádný žlutý vlak jsem nikdy neviděl a nikdy neuvidím a podobně. A bum prásk, on jezdí a u ČD si drbou hlavu a nevědí, co s tím.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 11:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag > tak znova ... ja chapu, ze u modrych je proste pruser cokoliv udelat rychle (a cas jsou penize), takze tady budou vzdy v nevyhode. Jenze protikladem toho mela byt povinnost vynakladat prostredky efektivne(ji), coz se bohuzel vzdy nejakym zpusobem podarilo obejit. At uz zadanim primo bez vyberka, nebo jeho prekroucenim.

A diky tomu doslo k rozfofrovani takoveho mnozstvi penez, ze by to musel bejt ekonomickej zazrak, aby ted uz modrych nemuseli zrat suchary misto avizovanyho kaviaru.

Takze, minimalne dilcim puvodcem soucasnych ekonomickych problemu jsou ti, kdo provadeli a umoznovali prime zadavani standardniho zbozi za nadstandardni ceny (nebo situ za ceny standardu) jiste firme "damage tramsporation" s oduvodnenim napriklad podpory zamestnanosti v jiste konkretni casti nasi kotliny.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 12:44:18    Odkaz na tento příspěvek  

Ale dyť píšu, že to neni firma plně řízená managementem, v tom nejsme ve sporu. Stěžujte si vejš ;-)
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 13:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://byznys.ihned.cz/c1-53115950-souboj-na-kolejich-se-vyostruj e-cd-nasadi-pendolina-kazdou-hodinu
Od prosince budou pendolina jezdit každou hodinu, a to bude mazec, řekl HN šéf Českých drah Petr Žaluda.

(Paradoxní je, že podle zpráv v ČT24 poletí v pátek Žaluda a v personálním ČD bude "mazec" ;-))
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3092
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 14:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V jedné lokální diskuzi jsem Káemovi na jeho příspěvek o tom, že někde bývá zvykem upozornit na poruchu závor a výstražných světel na přejezdu alespoň umístěním značky "STOP" před přejezd odpověděl takto:

"Káem: No pochopitelně. Inteligentnější lidé by měli předpokládat, že normální člověk, když vidí zdvižené závory a neblikající výstrahu, tak ho zpravidla nenapadne, že je tam porucha a přesto může jet vlak.

Naproti tomu modrogumní blb předpokládá, že zabezpečovací zařízení (teda ty závory a blikače) jsou k ho-nu jako celá dráha, a proto spoléhá na výstražné kříže, které tam jinak zbytečně visí léta.

Prostě eisenboňákům je nejbezpečnější se vyhnout. Jenomže problém je v tom, že tihle se považují za společensky nezbytné...Jo, asi tak jako hřbitov."

Copak na to "uvědomnělá veřejnost"?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9879
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 14:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

x-Host:
Že by tedy v pátek konečně viděl a my s ním, KDO za tím žlutým Klaunem skutečně stojí?
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 14:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, samozřejmě že za Regionetem, či jak se to jmenuje, někdo stojí. Jančura to asi neplatí úplně ze svého. Takže na rozdíl ode mně, který je pár týdnů před penzí, a navíc OSVČ, Vy se ještě nového zaměstnavatele můžete dočkat....
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 14:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Sice to spíš patří do "Napsali o...", ale http://ekonomika.idnes.cz/dozorci-rada-ceskych-drah-probere-v-pat ek-odvolani-sefa-zaludy-pbf-/ekoakcie.aspx?c=A100629_100344_ekoak cie_fih
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 14:54:54    Odkaz na tento příspěvek  

29. června 2010? To už je hodně post mortem
Cargonaut
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.227.187
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:14:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pendolína každou hodinu, R Bohumín - Brno každou hodinu, k tomu nějaký EC, IC od Prahy na Slovensko, každý dvě hodiny Žlutý, každou hodinu Paštikář, to aby hodina měla tam 180minut
A kdy budu jezdit já?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9883
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy se ještě nového zaměstnavatele můžete dočkat..
Nemyslím. Tam, kam já se hodlám uchýlit a kde dožiju na moderních pohodlných strojích, se podle mne soukromník nepohrne. Ten bude mít co dělat, aby zvládl obšancovat ty kýžené rychlíky. Já se pokusím vydržet u ČD do důchodu. Mně je tu fajn a nepotřebuju si nic dokazovat, jako někteří zhrzení uprchlíci z provozu.

A kdy budu jezdit já?
V noci je slotů dost.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:25:57    Odkaz na tento příspěvek  

Jedna konspirační kontrateorie odkaz ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9887
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jéje, Ruda Mládek vstal z mrtvých. Tak to jó, ten měl dycky o železnici čiročiré jasno.
Stávka!!!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.40.124
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:33:39    Odkaz na tento příspěvek  

Já se pokusím vydržet u ČD do důchodu. Mně je tu fajn

A proč furt stávkujete, když je tam tak fajn?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9888
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč furt stávkujete, když je tam tak fajn?
My stávkujem? To bude nějaký omyl ne? Vždyť žádnou naši stávku nikdy nikdo nepocítil, takže asi ani nebyla? Víš, co mluvíš? Ale když budem, tak to bude proto, aby nebylo hůř, to je snad jasné i blbcovi jako ty, ne?


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč furt stávkujete

To nejsou stávky - jenom zpoždění
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 16:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: sakra, špatný odkaz... ona ta "zemětřesení" jsou zjevně v ČD téměř běžná věc ;-)

http://ekonomika.idnes.cz/personalni-otresy-u-ceskych-drah-zidle- se-trese-i-pod-sefem-zaludou-1f4-/eko-doprava.aspx?c=A111006_1663 018_eko-doprava_fih

6. října 2011 8:34
V Českých drahách se v příštích dnech chystá personální zemětřesení. Ve hře je kromě odvolání některých členů představenstva i odchod šéfa drah Petra Žaludy. MF DNES to potvrdily velmi dobře informované zdroje z ministerstva dopravy a Českých drah.

Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).