K-report
 

Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 17. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích » Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 17. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 01:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár poznatků ze silvestrovské noci na hlavním nádraží:
1) hodiny na infotabulích před půlnocí (aspoň ty v hale) ukazovaly čas již po půlnoci, pak ale už běžely správně
2) Alois Negrelli je v angličtině hlášen pouze z Berlina, v češtině z Szczecina
3) mezistátní vlak EuroNight se anglicky řekne DELAYED train EuroNight - asi se předpokládá, že vše mezistátní je zpožděné
4) První Andulina slova v roce 2011 zněla zhruba takhle: "třista čtyřicet čtyři, Avala, ze směru Beograd". Je to tak, Avala zastavila pár vteřin před půlnocí - cestující měli jistě radost.

Nějaké nahrávky se snad brzy objeví na hlaseni.webnode.cz - včetně dříve slíbeného i nyní zmíněného Negrelliho a "zpožděného" vlau EN Metropol
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 00:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si upozornit, že na stránkách hlaseni.webnode došlo k většímu updatu. Doporučuji prohlédnout.
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58969
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 00:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Web je již nalinkován i v záhlaví.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 17:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi uz vim o jedne z novinek v HISu: bezim na vlak a Knop mi hlasi "vlak dale pokracuje ve smeru Praha Masarykovo nadrazi, s odjezdem ihned po ukonceni vystupu cestujicich." A jeste to v tech Dejvicich stoji tak daleko od budovy, jak to jen jde... Jeste, ze jsme cekali na zpozdeny vlak z opacneho smeru
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 21:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nic, prý se to hlásí už dlouho, jenom to není tak obvyklé.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 22:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podotknu že na Kladně městě máme novou znělku přikládám nahrávku jednoho spěšňáku (omlouvám se za toho pána na konci, který si kupoval jízdenku u pokladny :D)
mac/unknown
Sp 1893 Kladno město.amr (54.0 k)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 08:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znělku vem čert, ale já nikdy neslyšel hlášení Knopa na zastávce... Hezký
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 16:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovancem: Jj, mě se to taky líbí prostě do zastávky přijede spěšný vlak číslo....
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 17:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Na trati 321 v úseku Opava-Komárov - Ostrava-Třebovice hlásí Knop všude, tedy mimo jiné i na zastávkách Mokré Lazce, Lhota u Opavy a Jilešovice .
Silnice I/11 - nová naděje pro Opavsko
Poloprázdný prostředek městské hromadné dopravy obvykle nejede naším směrem. Zákon dopravního chaosu.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 18:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valdav: Já vím, sám jsem ty zastávky zadával do mapy IS, dokonce jsem na jedné z těch zastávek mezi Opavou a Ostravou slyšel hlášení o zpoždění, ale s frázi "Do zastávky $NAZEV přijede..." jsem se stejně jako "s odjezdem ihned po ukončení výstupu cestujících" setkal teď poprvé.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 19:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ČL v úterý zase hlásil ten chlap s těmi HISáckými znělkami a u vlaků směr Jedlová jako konečnou Dolní Poustevna. Dneska zase ta paní, co hlásí téměř každou zastávku. Je to tam takový všelijaký někdy tam hlásí ženská jindy chlap...
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 20:03:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem našel jednu nahrávku
mac/unknown
Os 9815 Kladno město.amr (74.2 k)
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 21:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud máte do té mapy někdo přístup, tak by se mohlo doplnit na zastávku Proboštov (před stanicí Teplice v Čech.) Postler a na zastávku Kolín-zastávka Andula. S tím, že v Proboštově jsem slyšel hlásit jen jednou, když bylo zpoždění vlaku a na zastávce v Kolíně se hlásí pravidelně každý vlak (alespoň tak to bylo, když jsem tam pravidelně 14 dní jezdil)

(Příspěvek byl editován uživatelem faigja 162.)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 22:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, zapracuji.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 14:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajga : V Proboštově Postler stále hlásí jen zpoždění.
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 10:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To: Faigja_162
V Proboštově Postler hlásí opravdu jen zpoždění, protože na telefonní ústředně v Teplicích je možnost propojení Teplického rozhlasu s Proboštovským, takže to, co se hlásí v TP, tak jde slyšet i v Proboštově.
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 10:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/muj-styl/1934 6-hlasy-z-metra-i-vlaku-ci-jsou

S Danuší se nám roztrhl pytel :-/

A že by se nám odkryl i Skopčák s Amerikánem?
"V cizích jazycích hlásí tlumočnice Věra Pockley a Philip Bělohlávek (anglicky), Blanka Trčanová a Robert Schlein (německy)"

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 12:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale je to opravdu úspěch, že po nějakých 12 letech odhalila svojí identitu.
To se jako celejch 12 let bála teroristů, nebo co ?
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 14:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám teorii, že když zjistila, že ji už někteří znají, bála se, že ji bude někdo vydírat, tak šla radši s pravdou ven :-)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 14:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem si vzpomněl na Hapkovu písničku "S cizí ženou v cizím pokoji".
Mohla by se možná jmenovat "S cizím vlakem v cizí stanici" nebo "S cizí znělkou v cizí stanici" :-)
Však posuďte sami... Znělka je prý cca od pátku 7.1. 2011, asi se tam dostala při nějaké povodni.

Vzkaz pro CHAPS: Díky za znělku!

audio/mp3R 857 Liben po prijezdu
R 857 Metuje Liben.mp3 (338.3 k)

Mimochodem před příjezdem hlásila všechny zastávky, což u odkloněného vlaku není v Libni zrovna pravidlo. Takže pochvala.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 15:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by pro změnu tam, kde je Knop mohli dávat jeho Vltavu ex. hlavák. To by bylo
vagonWEB

ICQ 418733638
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 18:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosim vás, ty slovní průjmy Anduly v Elefantech jsou nějakým častým jevem ? Dnes se zase ukázala
Vyjmenovala naprosto celou databázi. Kecala z Ústí až do Lovosic a kecala dále a dále a jestli ten vlak ještě nedojel, tak tam kecá doteď.
Čím je takový jev způsoben ?
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 19:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: Škoda, že není i audio/video ukázka...
České dráhy - váš osobní dopravce
Alois002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 19:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já zase minule zažil v řidičáku 954 test rozhlasu,kdy několikrát posobě počítala od 10 do 0,pak ale rozhlas ztlumili
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 19:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaimegiacobbe: Kdysi jsem tu jeden slovní průjem zveřejnil, je na Andulině Necyklopedii.
Fandaprudič: Je to nejspíš chyba software. Aneb jak se nemají psát programy :-)
Caf_c3k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 20:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlášení z Desira 642 mezi Bad Schandau a Děčínem mluvené němcem.Dobrej jazykolam :-DPřestup na přívoz do Hřenska :-D
audio/wavNächste halt Schöna
Zvuk. klip 32.wav (340.0 k)
A Děčín Přípeř taky stojí za to.
audio/wavNächste halt Decin Priper;
Zvuk. klip 33.wav (303.1 k)


(Příspěvek byl editován uživatelem Caf_c3k.)
Code
888: Anlage in Betrieb
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 00:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Caf_c3k: Ale zdá se mi, že ten hlas odněkud znám...
Život je boj, sebevrah je ulejvák !!
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 06:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záznam není. V tu chvíli se mi honily hlavou myšlenky jak vydržet cestu do Lovosic a jak jí případně umlčet. :-)
Původně jsem si myslel, že může být spouštěcí mechanismus špatné nahrání stanice a čísla vlaku, ale v tom vlaku se mi to stalo jen jednou. V Elefantech je taky INNIS,nebo něco jiného ?
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 08:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

INISS = Integrovaný informační systém stanice
Netuším, jakou roli v tom má CHAPS, nebo zda je užití Anduly a koncového chapsího gongu čistě věc náhodná. Nicméně INISS potřebuje k běhu Windows a ty, snad, ve Elefantech, Regionovách atp. nejsou.
I když třeba tramvaj 14T "Porsche" myslím ano.

To německé hlášení jsem slyšel na trati Karlovy Vary - Johanngeorgenstadt. "Pšíští zastávka Nová Role zastávka" - docela se mi to líbilo. Akorát to byl problém nahrát, protože se to spustilo vždy tak uprostřed cesty mezi zastávkami bez jakéhokoliv gongu.
Caf_c3k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 09:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak teprv musi asi znit polstina v RE Dresden Wroclaw.Nemate nekdo nahravku?
Code
888: Anlage in Betrieb
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 10:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Jasně, ten tvůj slovní průjem znám a mám ho v mobilu, jen jsem chtěl slyšet něco nového.

Fandaprudič:
Tak to je škoda, docela bych si to poslechnul.. Ale třeba zase někdy jindy. Mě osobně se totiž tohle ještě nestalo..
České dráhy - váš osobní dopravce
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 11:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J :
Stačí jezdit pravidelně v cityelefantu každý den.
A ten slovní průjem byl skoro totožný s tím na necyklopedii.
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 19:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BÍLINA - Os 6863 U1. Všimněte si různé rychlosti čtení stanic. (Např. až do Teplice v Č. pomaleji a Ústí západ a Ústí hl.n. jsou nějak moc rychle po sobě).
audio/mpegBilina
Bilina 8.1.2011.mp3 (577.2 k)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 21:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mě zajímalo, jak dlouho si s Markem Hryciowem ČD vystačí... Jednou budou něco potřebovat nahrát, zavolaj Hryciowovi a ten řekne: "Víte co, já vám tu jednu novou zastávku nenamluvim, ale místo toho vám mohu prodat INISS" :D
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 05:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že zrovna do Bíliny nebude potřeba nic nahrávat.
Před cca rokem a půl bylo třeba dohrát písmeno U a z rozhlasu je poznat, že to U je vystřihnuté z Oldřichova u Duchcova.
Jerry838
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 16:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denně jsem na nádraží v Bílině a pan Hryciow se mi tam líbí. I při mimořádné události byl schopen zahlásit, že rychlík mimořádně zastaví ve stanicích XY, protože spěšný vlak z technických důvodů nejede. Nedokážu si tu představit Andulu!
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 17:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Hryciow se mi tam líbí taky, ale ještě lepší by to bylo s Knopem.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 17:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knopa já nerad. Jeho hlas je nepříjemný a sekaný.
A teď do mě.

Andula má hlas naladěný tak, že dokáže i nasraného cestujícího uklidnit. Andulu si umím v Bílině docela i představit. Mám jí rád. Určitě je její hlas reprezentativnější, než hlas Knopa.

Hrociow nebo jak se jmenuje, to je kapitola sama pro sebe. Tam přímo srší z toho hlasu amatérismus.
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 18:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: jeho hlas je nepříjemný

Diplomaticky řečeno: myslím, že o vašem tvrzení dalo by se úspěšně pochybovat...

Ale je to věc názoru.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 18:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prudič: Hryciow je vlivná osoba v CHAPSu, za tuhle urážku žádná Andula nebude cha cha cha!

Pusťte si Knopovo hlášení o změně zpoždění vlaku, říká to takovým sladkým hlasem, že mu to nemůžete zazlívat.

A co Andula, které občas ujíždí intonace? Mám občas dojem, že jsem na koncertě a ne na nádraží (ještě kolem může projet Taurus a iluze je dokonalá http://www.youtube.com/watch?v=G6t9sU4cTOk ). I když mě to u Anduly přijde spíš úsměvné.

Já jsem příznivec Linuxu :-)
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 19:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochopil jsem to správně?- Co má Hryciow společného s Chapsem? Já myslel že ten systém dělal sám, na sebe. Znamená to teda, že Chaps měl 2 IS (jeden s Andulou a druhou ,,levnější variantu,, s Hryciowem)? Proč jej tedy rovnou nenahraděj Andulou.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 19:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, Marek Hryciow to prý dělal ještě za dob studií. ČD Speaker dělá nějaký pán z ČD, musel bych najít ten kontakt na něj.
No a Hryciow dostudoval a asi nějak od té doby pracuje u Chapsu na jedné z vedoucích pozic. Dnes už má s ČD Speakerem pramálo společného.
Na druhou stranu má asi dobrou vyjednávací pozici, když přijede na nádraží a řekne: "Dobrý den jsem Marek Hryciow. Možná mě znáte z nádražního rozhlasu. Nabízím vám tady zbrusu nový informační systém..."
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 19:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už tu padlo srovnávání příjemnosti hlasů, můžete ještě porovnat s hlasem Postlera a jeho německého kolegy.- (jen podotýkám že jde o smyšlený-neexistující spoj, z dema programu HaVis)
http://www.mhdteplice.cz/smazat/vyluka%20Postler.mp3
Jerry838
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 20:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mého názoru je HAVIS nejvydařenější IS. Jen to hlášení o výluce od Kgg se mi zdá nějaké.. jak to říci... lidově - divné . "Z důvodu výluky zde vlak jízdu končí a dále je nahrazen autobusovou dopravou. Vlak bude mezi stanicemi Choceň až Česká Třebová nahrazen autobusovou dopravou."

Takže můj žebříček:
1. Postler
2. Knop
3. Andula
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 22:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HaVIS je teda opravdu "povedený". Hlavně ta jeho historie.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 05:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občas mám pocit z Postlerova hlasu, jestli není 4%. :-)
Andula na mě působí lidštěji, něž Knop. Právě jeho držení stejného tónu působí jako stroj.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 08:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nezapomínejte, že hlas tvoří kvalitu IS jen z části - z nemalé, přesto ne z jediné.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 11:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíše bych řekl, že hlas IS je už taková kosmetika. Ty soubory se dají přehrát vždy ...
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc je samotná zvuková banka ve smyslu zvuků a druhá je ta filosofie její struktury. Obojí rozhodně tvoří nezanedbatelnou část duševního vlastnictví firmy.
Pokud někdo tvrdí, že soubory se dají přehrát vždy, pak já tvrdím, že stejně tak se může od základu napsat nový program.
Pouze to stojí mnoho úsilí (a peněz...)

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 17:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: Tak na Andulu mám úplně stejný názor. prostě se mi líbí to její hlášení, a nejvíc mám právě rád, když je ta intonace vyšší. To se mi pak moc líbí. (Jestli víte, když řekne třeba Bánovce nad Ondavou) Nebo třeba miluju, jak řekne "...a Hamburk Altona..." U toho Altona to její koncové a.. Andula se mi prostě líbí víc, než pan Knop, ale určitě ho nezavrhuji.
Mě se prostě líbí jak INISS, HAVIS tak i HIS. Ale Andula je prostě dokonalejší!
České dráhy - váš osobní dopravce
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 21:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaimegiacobbe: Souhlasím, Bánovce jsou vychutnávkové.
Slyšel jsi "a Čeláááákovice"? To je taky výživné!
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 10-2009

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 21:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z místní diskuse: (to vypadá na dlouho...)
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2019625

(Příspěvek byl editován uživatelem pekarekjiri.)
Život je boj, sebevrah je ulejvák !!
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 06:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teď u Andulky INNISový žeru nedávno nahrané stanice na Liberecku. :-)
Právě jedu do Liberce a provází mě ve Sp 1993 také Andula . :-)
Když bude trochu čas, tak se pokusím něco nahrát na diktafon a zítra to hodit sem.
Aže nemá Knop rozdílnou výšku hlasu ? Pusťte si Knopa z hlaváku v Praze.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 11:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím také s příznivci Andulou. Její hlas určitě reprezentuje nejlépe ze všech IS, co v ČR jsou.

Když bych napsal můj žebříček, tak asi takto...
1. Andula
2. Knop
3. Postler

Ale v tomto se stejně nikdy všichni neshodneme
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 12:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knop je ikona a to mu neseberete, i když se vám možná nezdá nejpříjemnější

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 16:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj žebříček je
1. Andula
2. Andula
3. Andula
:-)
Kdy se vlastně v Holešovicích vyměnila Andula za Knopa ?
D_e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 22:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knop je Knop, rozdiel je v tom, ze on tie hlasenia aj prezival a dal do toho kusok niecoho, co robi tie nahravky jedinecne. Andula a Postler je hlasenie prilis mechanicke. Pocut, ze Knop ma zeleznicu rad...
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 23:02:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D_e: To bych až tak netvrdil, když jel jeho divadelní soubor na Slovensko nočním vlakem, on, Mrkvička a ještě někdo zvolili letadlo. Ale kolegům z divadla nahrál speciální hlášení - pozdrav, které jim tam prý před odjezdem pustili :-)

Mimochodem vyšel ten článek v Hosp. novinách a nejhezčí na něm je asi ta fotka http://hn.ihned.cz/c1-49455260-neviditelni-slavni
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 09:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V metru působí paní Lavičková vskutku přísně, ale při osobním setkání působila velmi příjemně a totéž paní Jurinová.
Všiml jsem si, že některé vlaky mají hlas Dagmar Hazdrové a některé Andulu. Ve vlacích se spouští hlášení přes BUSE nebo něco jiného ?
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 14:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"na třetí kolej přijíždí rychlík R 401 Silesia" (citace z ono článku v HN).

Tak mi tedy řekněte, od kdy mají rychlíky před číslem ještě nějaké písmenko? V JŘ ano, ale v hlášení je jen "rychlík číslo čtyři sta jedna Silesia" (ano, to "číslo" tam taky nenapsali).