K-report
 

Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 06. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích » Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 06. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 19:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Postler - ÚnL hl.n., Teplice, Česká Třebová.
Hryciow - Střekov, Bílina.

Píšu jen to, co jsem měl možnost slyšet.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 19:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to všichni znáte, ale dobrý přehled, kde všude je knop je na této adrese:
http://www.mikrovox.cz/reference/
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 20:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba - Co tím myslíš, že má stanice Praha hl.n. svoje? Tam je také andula. Jinak celkem přehlednou mapu, kde je jaký IS najdete zde http://hlaseni.webnode.cz/prehled/
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 20:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V textové podobě pro INISS, HaVIS a HIS je export mapy zde
http://wikidabing.ic.cz/hlaseni.php
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 20:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faiga: Na Praze HLN je Andula? Já byl přesvědčený že to je jiný hlas než třeba v Nymburce, kde Andula je.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4478
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 23:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha hl.n. je opravdu Andula

V okolí Brna se dost používá ČD Speaker (mužský hlas).
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 23:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hryciow?
Sláva Václavu Knopovi!
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 04:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Praze hln je Andula a zdá se mi že tam je to docela dost poskládaný, když jsem tam hodinu čekal, zkoušel jsem něco nahrávat (hlavně jsem čekal na tu znělku pěknou) a jak jsem stál u toho repráku tak bylo slyšet jak je to sestříhané.
Ten Knop to má pěkně, to "na nástupišti číslo" a "nastupujte do osobního vlaku" bylo nejlepší.

to Radek.saba: spíš jsem myslel zastávky
Jako na tomto z Děčína do Liberce, bohužel to neumím zmenšit tak, aby se to dalo dát přímo sem. Je jasný rozdíl v intonaci zastávek: Benešov n.Pl, Horní Police, ČL hln. n, Mimoň, Jablonné v Podj. a na konci Liberec Horní Růžodol a Liberec obojí jinak.

Edit: to O rozšířené přepravě a vozíku, je nahrané z jiného hlášení, něco mi do toho vjelo, tak jsem to sestříhnul z jíného hlášení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 08:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Knop aspoň neblbne... Už jste si pustili slovní průjem Anduly?
Sláva Václavu Knopovi!
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 09:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Líbí se mi, že Knop má více verzí hlášení pro nástup a přestup. Říkal jsem si, jestli obsluha Mikrovoxu to vybírá sama a nebo jestli to je náhodný výběr. Např. pro nástup jsou tyto:

1, Na nástupišti číslo 4 kolej třetí nastupujte do vlaku Eurocity číslo 137, ve směru .....

2, Nastupujte do vlaku Eurocity číslo 137 ve směru Olomouc hlavní nádraží a Praha hlavní nádraží na nástupiště číslo 4 kolej třetí pravidelný odjezd...
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 10:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem zatím slyšel jen první verzi.
Sláva Václavu Knopovi!
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 12:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba:
Pořadí informací je stanoveno skriptem, který skládá hlášení dohromady, většinou se používá verze první, ale například verze druhá se používá nebo používala v Brně hl.n. na přání zdejší stanice. Ve starším čísle novin Železničář byl (i na toto téma) rozhovor s panem inženýrem Bučkem z Mikrovoxu z dob, kdy CHAPS na poli IS pro cestující veřejnost na nádražích teprve působit začínal.
(https://www.k-report.net/discus/messages/28/rozhovor-205924.htm)

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 13:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta druhá verze se spíš používá na "přestupujte do vlaku xy, ve směru.... na nástupiště číslo (1)".
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 13:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Jo, máš pravdu :-)
Na zpoždění jsou též dvě verze
První verze
http://www.youtube.com/watch?v=yjlqqREde4I#t=2m16s
Druhá verze
http://www.youtube.com/watch?v=yjlqqREde4I#t=4m41s

Druhá verze dokonce s upraveným gongem stanice (stává se jen občas)
Tu první verzi jsem ale slýchaval jen výjimečně. Druhá je častější
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 19:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: Česká Lípa hl.n., Benešov nad Ploučnicí, Děčín východ... - ČD Speaker (ženský/občas i mužský hlas)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 20:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: Tam to mají celý nějaký jiný. A hlavně asi blbý amplióny. Na hlášení o zpoždění dřív byla znělka co mají teďko Praha Holešovice. A bývalo to tak, že to začalo tou znělkou, řekl "hlášení o zpoždění", pak vyjmenoval normálně ten vlak odkud - kam, bude opožděn. Předpokládané zpoždění (příjezdu a) odjezdu vlaku bude asi xx minut, upozorňujeme cestující, ohlášené zpoždění se může změnit, vážení cestující, omluvte prosím zpoždění vlaku.
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 20:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravske: Co je s amplióny?
Jinak hlášení se často mšní.
Ještě snad v minulém GVD se hlásil příjezd nějak takto:
Vlak intercity číslo 138 ze směru Bohumín, do stanice Praha hlavní nádraží přijíždí k nástupišti...
Teď je to změné na tuto verzi:
Vlak intercity číslo 138 ze směru Bohumnín, který dále pokračuje ve směru Praha Hlavní nádraží
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 20:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: amplióny nějak bych řekl že potlačují hluboké tóny a zvýrazňují vysoké (typické pro ampliony s tlakovou dózou). Jsou tam takový ty placatý černý že?? Nejlepší jsou ty veliký kulatý šedý od Tesly bez tlakové dózy.
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 20:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tornádo: Jo na Svinově jsou placaté černé, ale kvalita zvuku se mi ale líbí.
Nejčistší kvalita je u ČD info, ale nemá to ten správný "nádražní" ozvěnu. v hale/čekárně tuším jsou ty Tesly a tam opravdu jdou slyšet hloubky o dost více, ale původně jsem to přisuzoval jiné akustice.
Co se mi nelíbí, že na OV HLN to už 2 roky chrchle a hraje velmi špatně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Radek.saba.)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 20:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba K "do stanice" vs. "který dále pokračuje ve směru" přikládám informaci od Mikrovoxu (hlas Václava Knopa), která pochází z dubna tohoto roku.

Úpravu hlášení "Přijíždí vlak!" jsme provedli pouze v jedné stanici. Hlášení
bylo sestaveno tak, aby bylo co nejkratší, jen s uvedením výchozí a cílové
stanice. Ve Vysočanech často vyjmenují celou odjezdovou trasu nebo její
důležité stanice. Pak toto hlášení pozbývá původní účel. Využívání tohoto
hlášení není jednotné, závisí na provozních podmínkách té které stanice.
Zatím jsme ke globální změně nepřistoupili, nepovažovali jsme to za
potřebné. Udělali jsme úpravu i ve Vysočanech.
Také ve Vršovicích a v Hostivaři.


Podle toho, co píšete, pravděpodobně již změnu provedli ve všech stanicích.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 21:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chovancem:
Nevím jak to je jinde, ale dříve, např nahrávka z roku 2009 též neříkal celou trasu, ale často jen konečnou stanici:
http://www.youtube.com/watch?v=_-sxsMev6ZA
Nyní to je asi na stanicích Svinov a OV HLN stejné až na to, že místo "do stanice" řekne: "Který dále pokračuje ve směru: Praha hlavní nádraží"
Zatím ještě nahrávku nového hlášení nemám.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 21:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To okno s hlášením vypadá přibližně takto (hrubý nákres).
Obsluha si může navolit, zda hlásí jenom tu cílovou stanici (pak by stačilo "do stanice") nebo třeba všechny důležité zastávky na trase.
Pak už je vhodnější který dále pokračuje ve směru.
A protože to, zda se hlásí jenom konečná nebo i mezi, závisí na libovůli obsluhy, bylo přistoupeno k nahrazení "do stanice" za druhou frázi.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 21:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: oni ty menší ampliony s tlakovou dózou (nepřímo vyzařující) mají proti těm přímo vyzařujícím reproduktorům mnohem větší účinnost, ale hrozně zkreslujou. Zvuk je takový nepříjemně bodavý do uší a hlavně vyšší. Když přestěhovali Knopa v Ústí z hlavního (kde byly ty velký teslácký ampliony) na západní (tam jsou ty malý s tlakovou dózou) a poprve jsem to uslyšel, tak si říkám co to je za křáp.
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 22:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě to zase nepříjde takové zlé, ale možná proto, že jsem na to zvyklý :-) ty malé tlakové černé jsou též tuším na Svinově od Tesly. Na druhou stranu ve Vítkovicích jsou přímo vyzařující Tesly a příjde mi to o něco lepší ale ne zase o mnoho.
Nejhorší je každopádněě Hlavní nádraží - tam je to celé nějaké přebuzené a chraplavé, jak na perónech tak v hale.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 00:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: asi jsou nějaký přebuzený. V Děčíně to jeden čas taky tak chraptělo.

A když se tady tuhle řešilo, že je to moc potichu, tak by měli něco udělat v Lovosicích v hale, je tam sice jeden reproduktor vedle druhého, ale jestli jich funguje tak málo, nebo mluví všechny tak potichu nevím, ale není to slyšet a navíc myslím že tak zažloutlý, starý a špinaví by si zasloužily už nějakou tu náhradu.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 02:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem si už dávno všiml, že Knop když říká Pardubice hlavní nádraží, tak to "nádraží" tak natáhne, jako by měl rýmu.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 02:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je to hlášení o zpoždění co jsem myslel!
audio/x-ms-wma
R 1160 Liberec zpozdeni.wma (275.0 k)

Až na tu znělku na začátku, původně tam byla jak je teď Praha Holešovice.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 07:36:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde mám ještě nahrávky z roku 2004. Tenkrát to hlášení bylo docela jiné.
"Prosím pozor"
Největší rozdíly asi byly v namluvení zastávek Praha Hlavní nádraží, a Warszawa Wschodnia.
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 18:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem nedávno psal. V Teplicích si po několika letech (co tam je Postler)asi uvědomili, že umí hlásit že vlak PŘIJÍŽDÍ. Dnes se mi to povedlo nahrát, ale nehlásí to jako Knop. Postler narozdíl od něj začne vykecávat ještě čas příj. a odjezdu. Takže než se vykecá, vlak už skoro stojí u nástupiště. (omluvte prosím kvalitu, rušeno vlakem) http://www.mhdteplice.cz/smazat/Zvuk.%20klip%2045.mp3

(Příspěvek byl editován uživatelem kgg.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem v Teplicích slyšel hlášení že přijíždí, ale natočil jsem myslím jen že přijede.

Radek.saba: ano! "Prosím pozor"!
V Ústí se pak hlásilo "Vážení cestující, prosím pozor". Na západě jsem mám dojem zaslechl ten původní gong co byl na hlavním před tím, než zavedly ten, co je v Děčíně (někdy na jaře roku 2006 a s GVD pak Knop na hlavním skončil). Ještě před tímto gongem byla taková znělka.

V Lovosicích jsem nahrával Andulu, ale výsledek jsem ještě nezkoumal. A v tý hale už je slyšet dobře, asi s tím něco udělali. Taky opravují na nástupišti tu novou střechu, jak z ní chcalo do podchodu a v Žernosekách konečně po půl roce opravovali hodiny.

A jeden nepříjemný zážitek co se v Lovosicích cestujícím naskytl: na Pragotronu údajně napsali Os vlak Roudnice 9:30, přitom v 9:30 už minimálně druhý rok nejezdí, tak tam 2 naštvané paní čekaly na rychlík v 9:58 do Bohušovic.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to platné, že opravili hodiny v Žernosekách, když v Litochovicích minimálně směr Praha také hodiny nefungují
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo :
Tak staré Tesly na Svinově už nejsou ani v hale, je tam nějaké repra od Dexonu, ale hrají dobře, konečný zvuk je dobře basový.
I hlášení o zpoždění bylo kdysi jiné, jestli si dobře pamatuju, tak znělo nějak takto- jen konec si pamatuju:
upozornění: vlak bude opožděn z důvodu opožděného příjezdu vlaku ze souusedního státu. Děkujeme za pochopení. Vážení cestující, omluvte prosím zpoždění vlaku.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja_162: třeba už fungují.

Radek.saba: Oni ty Tesly nemusí být zas tak staré, Děčín se dělal v roce 2003, Teplice 2005 a vypadaly, že jsou nové. Jinak v Teplicích z těch Tesel zní Postler podstatně jinak, než v Ústí z těch "Show".
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 21:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knop v Děčíně začal jinak říkat "Most".
audio/x-ms-wma
Most2.wma (221.0 k)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 22:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Andula v Lovosicích
http://www.ulozto.cz/10503329/andula-v-lovosicich-rar
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 17:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: A poněkud nehezky.

Vlak zastavuje ve všech stanicích a zastávkách mimo stanici Chabařovice, kterou vlak projíždí.

Tučně zvýrazněná část mu chyběla.
Sláva Václavu Knopovi!
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 17:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knop u nás hlásí něco jako:
Upozornění cestujícím, zastávku Suchdol nad Odrou vlak projíždí.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 17:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já nevím přesně, co hlásí, ale takhle by se mi to líbilo.
Sláva Václavu Knopovi!
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 17:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: Klatovy: "Upozorňujeme cestující, zastávku Dobřany zastávka vlak projíždí"
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 18:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: dříve to taky hlásil, zastávku Chabařovice vlak projíždí. A taky se vrátili ke zkrácené verzi. Asi v loňském GVD začal po dlouhé době hlásit všechny mezi DC a Ústím, tak jsem začal honem nahrávat a teď už asi zas nic.
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 19:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlášení ,,Stanici Chabařovice vlak projíždí.", se nehlásí, protože tato stanice již není stanicí s výpravním oprávněním v osobné dopravě. Nejlépe to poznáte tak, když se kouknete do knižního jízdního řádu, konkrétně do platného GVD, že tato stanice již není v seznamu stanic uvedena, zatímco v GVD 2009/10 ještě uvedena je, ale všechny vlaky mají v její úrovni svislou čáru. ;-)
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 19:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten mnou nenáviděný hlas v City Elefantech je též Andula?
http://www.youtube.com/watch?v=NedOfnHeYV8
Jo a nevíte co znamená to pípání v 38 sekundě?
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 20:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba - Ano, také andula. Jinak nejprve tam pípá živák a ten zvukový signál poté znamená prokluz
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 20:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja: Díky moc! :-)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 21:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Ešus je zajímavý, i když nevím, co je to cílové brždění, myslel jsem, že je to celé v režimu AVV.

A zítra má pan Knop 62. narozeniny, pozítří ho můžete vidět v Mnichově Hradišti (http://www.spokojeny-domov.cz/festival/)
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 22:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovancem: Možná to je automatické jen zabrzdění v cíli, jinak manuál, ale kdoví - nerozumím tomu, ale učím se :-)
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 22:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm - Cílové brždění (cílovka) je to samé, jako AVV.. Hlídá si to svou maximální rychlost a také automaticky zastavuje do stanic a zastávek.
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 22:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja:
Ten horní žlutý pásek je "nastavená rychlost" ten dolní "aktuální rychlost" jestli jsem dobře pochopil, co jsou ty dva trojúhelníky pod tím? Souvisí to nějak s pozicí zastávky a nebo bodu kde je třeba zastavit?
A ještě prosím, jak se líší cílovka - AVV s automatikou - viz zde: http://www.youtube.com/watch?v=GCg3f5ICVGM
Dík
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1397
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 22:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky ten ukazatel v pravo je co? Výkon rozjezdu a EDB?? A ty dvoje odlišné napětí je taky co??
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 23:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten ukazatel vpravo podle mě bude ukazatel tažné a brzdné síly, spíše by mě zajímalo co znamenají ty dva trojúhelníky u toho..
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4583
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 10:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja_162: kurevsky jsi to zjednodušil a jednu z hlavních výhod jsi ani nezmínil.
242.216-0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli to tady bylo, ale v Nepomuku nově hlásí Knop.
Za to v Horaždovicích př. už je také nějaké to samodomo hlášení jako v Číčenicích.
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.252.77
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 16:25:24    Odkaz na tento příspěvek  

Knop si dnes v Děčíně dělal z lidí srandu. Nejdřív začal už ve 13:40 ohlašovat že vlak EC 175 (který je v DC ve 13:52), přijede k nástupišti 2, kol.2. Hned co to dohlásil, přepsali ho na 3 kolej,(kam mělo přijet EC na druhou stranu- do Německa) a to zase dali na 2.kolej. A potom asi 3x zopakoval, že vlak PŘIJÍŽDÍ, když byli prázdný koleje a vlak přijel asi až 5 minut po tomhle hlášení. Tak nevím,co si o tom mám myslet? To předvádí obsluha, nebo si to hlásí samo? Minulý pátek zase bez znělky zařval do ticha: ,,vážení cestující,, a zase zmlknul.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 16:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

242: To tam opravdu nedali Andulu? Budu rád ale za nahrávku.

KubaII: Tak porucha někdy bývá, ale je dokázáno, že Knop a jeho HIS má mnohem menší poruchovost než Andula.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)
Sláva Václavu Knopovi!
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 16:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: A to je prosím kde dokázáno?
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 16:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkušenost.
Sláva Václavu Knopovi!
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 17:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Používá se ještě někde toto? Má to nějaký název?
Kdysi to bylo i ve Studénce, teď tam je Andula :-)
http://www.youtube.com/watch?v=nw5Sk3D5dU0#t=0m38s
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.252.77
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 17:35:58    Odkaz na tento příspěvek  

RE Radek.saba
To je systém HaVIS od starmonu, namluvil ho A.Postler a mimo Ústí n/L hl.n. je např. ještě v blízkých Teplicích v Č. Další stanice zelené značky na mapě: http://maps.google.cz/maps/ms?ie=UTF8&hl=cs&oe=UTF8&msa=0&msid=10 8461077181139294886.00047e650a253dc2af555&ll=49.759978,15.655518& spn=2.484051,7.042236&z=7&source=embed
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 17:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek.saba: Místo debilních dotazů doporučuji konečně využít a pořádně prostudovat stránky o IS. Odkaz je v záhlaví.
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 18:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Klatovech už funguje panel pro autobusy (stejný jako v Domažlicích), kromě linek MHD odjíždějících od nádražní budovy (jestli je tam zobrazen čas odjezdu z vlakového nebo z aurobusového nádraží nevím, místní MHD používám tak 3x ročně) zobrazuje i autobusové spoje odjíždějící z 400m vzdáleného autobusového nádraží...
A to všechno na jednom panelu nijak neodděleno...
Na autobusové nádraží jsem nešel - neměl jsem tolik času a šel jsem pomáhat tlačit chcíplého bulhara...
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET