K-report
 

Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 23. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích » Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 23. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 10-2009

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 19:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože se nikdo neozval... - Výlukovalo se Klatovy - Běšiny, fotka je z Klatov, stejně tak jako následující:
R 965 Klatovy - Plzeò hl.n. - Praha hl.n. (letos R 823)
R 965 Klatovy - Plzeň hl.n. - Praha hl.n. (letos R 823)
Život je boj, sebevrah je ulejvák !!
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 20:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes byl v České Lípě mezi 13 a 14 hod nějaký slovní průjem. Ta ženská tam hlásila o zákazu kouření. Jednou zahlásila, abychom používali podchody Dokonce se tam ozval gong, co byl v Praze hl.n. před rekonstrukcí a poté hlásil Knop! a ta jeho anglická kolegyně o krádežích zavazadel. Pirátství...
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 20:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svatokrádež, bijte na poplach!

V ČD Speakeru byl i hlas pana (myslím) Tomáše Černého, co hlásí v metru - byla to zkouška rozhlasu.

btw s tim hlášení o krádežích to tam je fakt na místě, když se kardou i ta hlášení :-D "Do not create opportunities for thieves!"

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.103.232
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 18:58:01    Odkaz na tento příspěvek  

Chtělo by to nahrávku a udat je Mikrovoxu.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 19:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli by se jim chtělo jít se hádat.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 22:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poněkud předimenzovaná znělka v 854:
audio/mp3Znělka v 854
znelka854.mp3 (222.5 k)
Takhle dlouze to hrálo před každým hlášením, ale mobil na nahrání jsem vytáhl až před konečnou…
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 09:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: Takovou znělku jsem slyšel v 854.015-5 Elišce.
Svět je cirkus který krachuje.....
Amaterské stránky o veřejné dopravě....www.vlackomil.blog.cz
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 09:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel mě nenapadlo podívat se, co je to za vůz. Teprve když jsem se to chystal sem nahrát…
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 11:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se my včera podařilo spustit Havis (DEMO). Musím říct, že mě příjemně překvapil. Samotné generování hlášení jsem hned pochopil. Program má jednoduché a příjemné uživatelské prostředí. Rozhodně bych se nebránil jeho většímu nasazování. INISS se my podle fotek zdá moc složitý a HIS taky (ale nemůžu soudit, jelikož jsem ani jeden nezkusil ovládat). Jen je škoda, že nemá žádné znělky (kromě té klasické) a že ta jeho anglická kolegyně zní tak jak zní . Jinak neváhejte a demo vyzkoušejte (aby šel program spustit musíte spustit program jako správce a přenastavit čas na rok 2003 nebo 2004)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 13:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza7887:
1) INISS je podle fotek docela prasácký program z pohledu konfigurace a způsobu, jak pracuje. HaVIS se mi líbí ještě méně. Napodobuje HIS od Mikrovoxu a to ne moc šťastně. Navíc to, že před každým spuštěním hlášení vytváří soubor na disku (pokud se nepletu), kam za sebe nacpe všechny zvukové segmenty, je docela neefektivní. Myslím, že kdybych něco takového udělal ve škole do semestrální úlohy, předmět bych si zopakoval.

2) Není potřeba přenastavovat čas (to také považuji za prasárnu), stačí upravit dny, ve kterých vlak jede (kupř. rok 200x, který tam je, přepsat na 2011).

3) Nějak se nám tu v té diskusi rozšiřuje nešvar typu "sežeňte my", "nelíbí se my", atp. Nechci být pedant, ale když to tady čtu tak často, upozorňuji, že my s tvrdým Y se používá jako zájmeno pro první osobu čísla množného v prvním pádě.
Ve smyslu mi jako mě se píše měkké i.

Děkuji za pochopením a věřím, že dodržováním pravidel českého pravopisu přispějete ke zvýšení kultury, když ne cestování, tak čtení příspěvků.
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 14:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Pane kolego, taktéž nechci být pedantem, ale když už tady poukazuješ na hrubky ostatních, je dobré mít svůj příspěvek bez hrubek
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 21:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem možnost obsluhovat v provozu všechny programy, ať už HIS, Havis či INISS. Mohu říci, že INISS je opravdu nejjdnodušší, co se týče základního ovládání a uspořádání mimořádností, nic složitého.
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 21:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleznicni: Čekal jsem podobnou reakci. Vím o chybějící interpunkci a chybné typografii uvozovek. Je tam ještě něco dalšího? Děkuji.

Ostatním se omlouvám za odbočení od naší oblíbené diskuse o tom, který systém je nejlepší.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 08:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Není potřeba přenastavovat čas (to také považuji za prasárnu), stačí upravit dny, ve kterých vlak jede (kupř. rok 200x, který tam je, přepsat na 2011).
Nevím, co máte za verzi Vy, ale v tom demu jsem takovou funkci nenašel.

Navíc to, že před každým spuštěním hlášení vytváří soubor na disku (pokud se nepletu), kam za sebe nacpe všechny zvukové segmenty, je docela neefektivní.
Osobně mi to přijde jako celkem vhodné řešení pro méně častá hlášení a slabší výkon počítače. Můžu poprosit o trochu konkrétnější vysvětlení, proč to považujete za špatné?
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 10:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem také to demo z internetu. Stačilo se přihlásit jako (správce?) nebo tak nějak - heslo bylo stejné jako název účtu. Zpřístupnilo se pak tlačítko Kalendář, kde byla možnost navolit tu jízdu vlaku.

A ten HaVIS způsob mi nepřijde moc vhodný, protože přístup k disku je docela pomalý. Uvedu zjednodušený příklad HaVIS vs. HIS/INISS:

HIS/INISS:
Přijde povel ke spuštění hlášení
Jeden nebo více segmentů hlášení se z disku načte do paměti a vyhlásí se.
V průběhu hlášení se z disku načítají další fráze, aby nedošlo k zadrhnutí hlášení.

HaVIS:
Přijde povel ke spuštění hlášení
Segmenty se (asi postupně) načtou z disku do paměti.
Průběžně se opět zapisují slepené za sebou na disk do jednoho souboru.
Slepenec se opět načte z disku do paměti a spustí se hlášení.

Takže ve výsledku to zbytečně snižuje životnost disku (i když to můžeme zanedbat), prodlužuje dobu sestavování hlášení, zvyšuje spotřebu el. energie (zápisem na disk a obecně tím, že je to víc práce i pro procesor) a v extrémním případě by se mohlo stát, že by se na disk už nově sestavené hlášení nevešlo.

Dá se říct, že dnešní osobní počítače už ani tak nepotřebují vyšší výkon, jako efektivně napsané aplikace. Vezměte si třeba prohlížeč Google Chrome. Stisknete ikonku a za ani ne vteřinu máte prohlížeč otevřený se všemi stránkami v záložkách. Jiný prohlížeč (a nemyslím ten od Microsoftu) na totéž potřebuje i desítky sekund.

Když napíšu aplikaci efektivně, mohu si dovolit pořídit pro její nasazení levnější a méně výkonný hardware. Příkladem mohou být tiché mikropočítače velikosti knihy, které používá Mikrovox a jejichž pořizovací cena i spotřeba je nižší, než PC.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 20:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=6B8WrhkxN5E&feature=related Ve Znojmě mají na konci pěknou znělku :-)
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 21:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Díky za podrobný příspěvek. Je fakt, že na disk je to asi zbytečné, ale v RAMce bych to před začátkem hlášení už radši viděl sestavené, zvláště v případě mikropočítače. Už hodněkrát jsem vyslechl hlášení v autobuse DPP, kdy jeden nebo víc segmentů hlášení jednoduše chybělo.
Abychom si rozuměli: Mikropočítačem myslíte jednočip, nebo slabší x86 (Atom)?

Ostatním se omlouvám za off-topic.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 23:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: Aby se to do té RAMky všechno vešlo :-)
Jednočip to není, ten je na takové věci podle mě příliš jednoduchý. Nepamatuji si přesně, co je to za procesorovou architekturu, ale přirovnal bych to k nějakému ARM procesoru, jaký bývá třeba v mobilních telefonech. Něco na ten způsob. Zkrátka není to PC, výkonově to bude možná něco jako iPhone 3GS. Uvnitř je relativně malá paměťová karta, ze které nastartuje systém a ukládají se na ní používané segmenty hlášení, další je možno dotáhnout v případě potřeby automaticky před spuštěním hlášení přes síť.

Zajímalo by mě, jak jsou řešené třeba ty Ezopy na hlavním nádraží. Je to podle mě takové vhodné využití průmyslových mikropočítačů. Když kolem toho ale občas v teplých dnech chodím, z hluku větráku mívám dojem, že tam jsou snad schovaná nějaká menší PC. Čekal bych, že to budou maximálně tencí klienti vzdáleně se připojující k terminálovému serveru. Ale když máte zakázku za kdovíkolik korun, ty desetitisíce za počítače a licence se tam už nějak schovají. Smutné jenom je, když za ty peníze cestující často kouká na zamrzlý program odjezdů vlaků nebo na plochu Windows. Připomíná mi to časy, kdy jsem strčil do bankomatu platební kartu a místo volby jazyka na mě vyskočilo okénko z Windows 98 "Program provedl neplatnou operaci a bude ukončen. Pokud potíže přetrvají, obraťte se na prodejce programu.".
Naštěstí tenkrát karta vyjela :-)

Také se ostatním omlouvám za OT.
Mikulenkamartin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 10:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, mám dobrou zprávu. Na uložto je INISS 3.10, ale nějak mi nefunguje protože programování není moje parketa...Doufám že znalejší poradí jak zprovoznit zvuk :-)http://www.ulozto.cz/7778811/iniss-3-10-rar - odkaz
Rajnochovice :-)
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 6-2008
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 10:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já tady zas mám nahrávku z 23.2. asi
audio/mpegporucha-Liben
Záznam (2).mp3 (584.9 k)

Slaňour
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 12:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza7887: Však "hu nás" ji mají také pěknou...

audio/mpeg
posun.mp3 (199.4 k)
Jenda600
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 12:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neví někdo jakým zpusobem rozšířit databanku v HAVISu demo verza
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 13:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulenkamartin: INISS ve verzi 3.10 ze žst. Bratislava-Nové Mesto s paní Milenou již na Internetu nějakou dobu koluje. Nepřísluší mi se k tomu více vyjadřovat.

Myšák tom: Nejsou to Domažlice? Žádnej neví, co je to Taus.

Jenda600: Napište panu Postlerovi, zda by Vám ji nedomluvil.


(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 14:16:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Správně! "Hlavní město Chodska!"
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 20:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulenkamartin: Záhada, u mne hlásí normálně... Udělal jste všechny doporučené kroky?

(Příspěvek byl editován uživatelem myšák_tom.)
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 22:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jenda600: A nebo si všechny fáze přemluvit a domluvit sám. Já to tak udělal a průběžně dělám
Všechny zde uvedené postřehy a poznámky, případně obrazové dokumentace a další materiály, vyjadřují čistě jen můj osobní názor. Nelze je považovat za oficiální stanovisko společností Vltava - Labe - Press, a.s. nebo Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a.s.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 07:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: EZOP je, prosím pěkně, prachobyčejná x86 s Windowsy a Internet Explorerem:

(Fotky jsou z přestavby hlavního nádraží v Praze.)

Taky bych si představoval větší využití průmyslových počítačů a mikropočítačů (nejen) v dopravě. Asi to čeká na moji generaci.

(Příspěvek byl editován uživatelem MirekM.)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 07:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: Díky za fotky, předčilo to moje nejzábavnější představy :-)
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1828
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 09:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm : Jak jste z té aplikace vyjel ? :-)
KISS 98 - Jediné rádio, které se dá poslouchat a nehraje si na kolovrátka.
v Ústí nad Labem na 99,8 Fm
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 16:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem s tím nic nedělal. Jen jsem byl ve správný čas na správném místě. Ajťáci se přes stav zobrazený na 2. fotce dostali na stav na 1. fotce a zbytek se asi řešil na dálku.
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.165.106
Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 17:30:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ezop je od Starmonu, že?
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 17:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Na Brabence si zatím nikdo netroufl.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 01. března 2011 - 18:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už tomu přestávám rozumět.

Když upozorňuji na závadu informačního panelu České dráhy, odkáží mě na SŽDC - v pořádku. Když upozorním SŽDC, odkáží mě na ČD Telematika.

Když ale SŽDC napíšu, že již jsem problém řešil s jedním z jejich zaměstnanců, který mi navíc napsal, že v případě zjištění dalších nedostatků můžu psát přímo jemu, SŽDC obrátí, a ten samý člověk, který mě odkázal na ČDT, mi najednou vysvětlí, že s ČDT v této oblasti spolupracují a je jedno, zda se obrátím na ně nebo na ČDT.

Hážou si to jak horké brambory.
Jenda600
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 08:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taky mně napadlo domluvit si databanku v HAVISu sám ale nevím jak ji doplnit aby to fungovalo jak má
Ic_530_hutnÍk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 20:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PRO PROGRAM AUDACITY (volně stažitelný na internetu): Databanku do HAVISU domluvíte tak, že nahrajete na mikrofon - mluvené slovo, převedete ze sterea na mono - kliknete na název stopy a z nabídky vyberete Split Stereo to Mono - tedy vzniknou dvě stopy, jednu vymažete. Potom vyberte Soubor => Exportovat => vyberte složku HAVIS -> ČESKY -> číslo složky kterou začíná daný segment (např. 110011 = složka 11) a napište číslo segmentu S PŘÍPONOU .seg (v našem případě 110011.seg) a Uložit. Takto se postupuje vždy.
V úseku Praha hl.n. až Moskva Beloruskaja bude zavedena náhradní autobusová doprava. Děkujeme za pochopení a přejeme vám šťasnou cestu :-)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 20:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC hutník: To ovšem není správné řešení.
Za prvé - nahrávání pouze jednoho kanálu lze nastavit.
Ale mnohem důležitější je, že seg soubory nemají žádnou hlavičku, která by říkala, jaká je použita vzorkovací frekvence nebo kódování (8,16,24 bitů). Jakmile to tam uložíte s jiným nastavením, než očekává HaVIS, bude vám to mluvit podivně.

A ještě něco - pouhou změnou přípony nezměníte obsah. Jako .seg uložíte ve skutečnosti wav soubor, který, na rozdíl od toho, co očekává HaVIS, má tu hlavičku, která informuje o tom, v jakém formátu soubor je. A HaVIS "přehraje" i tu hlavičku, což se obvykle projeví takovým lupnutím na začátku každého segmentu. Dřív jsem tu psal správné nastavení, doporučuji se tím řídit. I když pro vaše účely to je celkem jedno.
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 23:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Chovanecm: Naprosto souhlasím. A že to lupnutí je nepříjemný mohu také potvrdit. Dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, co s tím. Ale dnes to zní relativně dobře .
Všechny zde uvedené postřehy a poznámky, případně obrazové dokumentace a další materiály, vyjadřují čistě jen můj osobní názor. Nelze je považovat za oficiální stanovisko společností Vltava - Labe - Press, a.s. nebo Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a.s.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 15:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušil jsem, že má andula také v databázi nahráno "příčinou zpoždění vlaku je stávka německých železničářů" :D. Před chvílí použito v Praze na hlaváku.
Dodousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 15:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja 162: To by ses divil, co tam má všechno za důvody zpoždění andula nahráno...
Lukytrans Czech Railways
.
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.252.212
Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 19:40:24    Odkaz na tento příspěvek  

Slysel jsem, ze Knop ma i neco o shoreni vlaku. Nevite o tom neco?
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 20:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no je tam fráze "vlak shoří.", ale z důvodů tam je snad akorát požár podél trati, možná požár vlaku.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 15:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle čeho se řídí to, jestli se při průjezdu nákladního vlaku bude hlásit, aby lidi dali pozor? Někdy to hlásí, někdy ne, ale nepřišel jsem na to podle čeho se to rozhoduje...
http://www.youtube.com/paul2no
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 3832
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 19:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na některých zastávkách, vybavených automatickým hlášením (hlásič si bere data z JOPky a podle toho hlásí) automaticky, jinak to lze navolit ručně obsluhou, podle nálady :-)

Nebrat prosím za ověřenou odpověď, jen dedukuju možné řešení na základě studia :-)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 19:59:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: Pokud na to nemá stanice nějaké zvláštní nařízení, tak se to rozhoduje podle toho, jestli se obsluze chce nebo nechce.
Ad příspěvek nade mnou: Nejde ani tak o JOPku, ale o propojení s GTN skrze nějaké rozhraní. A i když to propojené je, ne všude se to hlásí. Záleží, zda si to místní objednali.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 21:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: Kde? Na lokálce nebo ve stanici?

1) Lokálka
- existují zastávky, kde při průjezdu nějakým úsekem zařízení automaticky začne hlásit "vlak ze směru ... přijede na 1. kolej od staniční budovy" nebo "ustupte od 1. koleje, po první koleji projede vlak" - záleží, co si obsluha navolí nebo jestli to nevypne

2) Stanice
- co obsluha do řídícího PC naťuká, to tam má. To samé je s posunem - někdy hlásí, někdy ne, někdy dokonce 2x (a jednou dokonce 4x při dnu železnice v Domažlicích: hlášení+zopakování INISSu + znova hlášení+opakování INISSu + živé hlášení s opakováním + znova živé hlášení+opakování jiným výpravčím). Nejvíce mne naštve, když hlásí o posunu, když stroj právě projel nebo už přede mnou zastavil...
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 07:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm : Kdysi jsem se na to ptal přednosty a někdy vlakvedoucího Liberecké žst a že se to má řídit údajně tím, jaká je prodleva mezi nákladem a mezi nedřívějším osobním vlakem, který ve stanici nekončí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fandaprudič.)
Kiss 98 - Kvalitní mix hudby jak z 70., 80., 90. let, tak i té nejnovější.
Naladíte také v Ústí nad Labem na 99,8 FM.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 17:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=578yt2nHwLc - Zlomek hlášení stávky německých železničářů
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 18:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja_162: Čechy tam má taky? Vím, že třeba pragotron tam stávku také má v listech...

(Příspěvek byl editován uživatelem myšák_tom.)
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.165.124
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 19:01:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ten skopčák je hroznej, nejdřív nesrozumitelně mele a potom se seká především na některých českých názvech stanic.
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 19:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom: Má.

kubaII: Nevím, co vám vadí na Skopčákovi, mě nepřijde, že by se nějak sekal...
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 20:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skopčák si vždycky musí odmlasknout, jak pojídá ty Bratwursty mezi stanicema :D
Jerry838
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 19:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouho se tu neobjevilo žádné hlášení, přináším tedy jedno, konkrétně z Bíliny.

audio/mp3
Bilina.mp3 (663.6 k)
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 19:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zase přidám Ústí nad Labem Západ
http://www.mhdteplice.cz/smazat/UstinlZAPAD.wma
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 08:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobnost čistě náhodná? :-) http://jdem.cz/kzcp7 a http://jdem.cz/kzcq7
(v tomto případě nejspíš opravdu náhoda, vč. té skoropřesmyčky)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 11:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle mě pobavilo, http://www.youtube.com/watch?v=s-iuV4XIUbo&feature=player_detailp age#t=135s je tam možná skrytá narážka na Knopovu životní roli
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 06:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm : Nejen tebe :-)
A ta narážka není až zas tak skrytá ...
Brzy nastane čas se odmlčet ...
Honza-rb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.22.59.189
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 16:53:09    Odkaz na tento příspěvek  

No, myslím že v seriálu je ještě v nějakém díle, kdy pan Nárožný říká: "Nojo pane domácí, kdyby jste byl na nádraží tak slyšíte osobní vlak ze směru... má ... minut zpoždění…"
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 18:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý rozhovor s Pavlem Dvořákem a Ing. Alešem Bučkem s mikroVOXu, z jednoho starého čísla časopisu Železničář. Z dob, kdy byl ještě HIS zřejmně ještě na předních místech.
text/htmlèlánek
rozhovor.htm (9.9 k)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 21:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem v minulosti četl a i nějaký příspěvek pana Dvořáka na blogu.

Napadá mě, nevíte někdo, jak jsou na Excelsioru hlášeny přímé vozy do Chebu přes Plzeň? Je to jen chabé "do stanice Cheb", nebo nějak jinak?
Honzikauo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 19:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Minulý GVD v České Třebové hlásil "ve stanici Praha hl.n. se vlak dělí. Přední část vlaku ze stanice Praha hl.n. dále pokračuje ve směru Plzeň hl.n., Mariánské Lázně a Cheb"