K-report
 

Archiv diskuse České Budějovice a okolí do 08. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » České Budějovice a okolí » Archiv diskuse České Budějovice a okolí do 08. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4280
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 11:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_379: Pěkná vzpomínka.
Postrachem výpravčích na Dvořišťské byl tzv. troják. Dlouhý náklad se třemi Sergeji - dva vpředu, jeden vzadu. Vlaky se podařilo několikrát při jízdě roztrhnout se všemi negativními následky. Proto ten postrach.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2339
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 13:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuju za krásné fotky z historie
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4281
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 20:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u té Dvořišťské, tak několik dat z minulosti jsem vyhrabal.
Počet nákladních vlaků Horní Dvořiště - Summerau (v obou směrech):
Rok/počet vlaků
1987/6436
1988/6632
1989/6592
1990/6169
1991/6526
1992/7199
1993/7522
1994/8253
1995/8765
1996/8311
1997/9275
1998/8648
1999/8484
2000/7599
Takže především Barči na stará kolena, tedy spíš na staré trakčáky, ve dvojčatech makaly jak barevné.
Co se týče objemu přepraveného zboží, tak ve směru na Dvořiště šla podstatná část, ve směru z Rakouska k nám téměř nic. Jestli např. v roce 1998 bylo "nahoru" vytaženo cca 3 miliony tun zboží, tak "dolů" jelo pouze cca 250 000 tun zboží.

Zdroj: OPŘ Plzeň
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4282
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 20:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě snad zajímavost pro ty, kteří tuto dobu nepamatují. Všechen nákladní tranzit byl provážen přes osobní nádraží budějcké stanice. Proto i na fotkách Pavla_379 jede Serjoža s nákladem odtud.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 21:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I malý kolečka z Nemacic do Vilachu jezdily vrchem....
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4283
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 21:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Vlaky byly vedeny jako Nex 42030/42031 a jezdily v každém směru třikrát týdně. Provozovatelé – Bohemiakombi s.r.o. a ÖKOMBI – prostřednictvím ČD, ÖBB a za vydatné pomoci z rakouské strany přepravili od počátku provozu (13.9.1993) do konce roku 1998 34 tisíc kamiónů s celkovou hmotností bezmála 1,1 mil. tun.
A pak v květnu zhasly.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 21:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Pěkná statistika.
Docela by mě zajímalo, jak to s počtem nákl. vlaků bylo po zadrátování, protože mám subjektivní pocit, že nákladů na 196 v poslední době citelně ubylo...
Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4284
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 21:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mě taky. Byl předpoklad, že po zadrátování, ale hlavně po dokončení IV. koridoru se objem přeprav na 196 zvýší o 20 - 30%. Musíme holt čekat na jeho dokončení.
Ale to už budu nejspíš ležet ve formě popela na rozprachové loučce na Otylce a důchodci tam budou na mě sbírat žampióny, které pak zpeněží na trhu u kláštera (jako se už po revoluci stalo a to se měli důchodci ještě relativně dobře).
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2559
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 00:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta fotka Brejlovce na Velenické - jednalo se zřejmě o vlak v půl desáté z ČB. Ten míval poznámku "Přeprava cestovních zavazadel vyloučena" a protože na soupravě na fotce není služební vůz, jedná se zřejmě o tento vlak (v jř 18021).
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 12:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Martine, to vyjádření města Zliv k sprasenému JŘ V GVD 2011/12 je sice hezké, ale nám to moc nepomůže. A slovíčko nejde absolutně nesnáším. Všechno jde, když se chce! Mohlo dát město Zliv KCOD třeba k soudu, nebo něco jiného. Já nevím, od toho tam snad jsou lidi.

Důkazem toho je trať 084 v místně přezdívaná "panská". Jel jsem si jí včera projet, protože od nového GVD je uzavřená. Tak pravý i jízdní řád vydaný SŽDC ČD, kde je trať vyčárkovaná a prostě není. Když jsem se na toto téma chtěl pobavit s průvodčí, ona mi odpověděla: "Ale mi jezdíme dál." Nevěděl jsem, co na to říct. Neříkal jsem nic. V Mikulášovicích d.n. jsem si chtěl koupit nový celorepublikový JŘ. Výpravčí mi povídá: "Ale zde ještě není panská." No právě proto ho chci, než ho ČD stáhnou z prodeje a budou tvrdit, že se panská nikdy rušit neměla, jsem mu odpověděl. Neměl však drobné na vrácení za 1000 kč, tak jsem nákup nechal do Rumburku. Zde jsem si šel nechet dát razítko od pana výpravčího, který byl moc ochotný a trošku jsme si popovídali. Potvrdil mi, že provoz na trati 084 od nového GVD uzavřen není a to je zde pouze víkendový provoz. A to že taky nechápe. Na panský jezdily v pracovní dny vlaky narvaný, na některé spoje museli přidávat i vůz navíc.

Chtěl bych tímto poděkovat tomu, kdo tento provoz na trati 084 zachránil a chci poukázat na to, že všechno jde, když se chce.

Ještě jsem zvědavý, jak zareaguje ČD. Jestli kvůli tomu vyjde nový JŘ, nebo nějaká speciální změna do něj.


Doufám, že mi místní nelhali, jinak umře další překrásná trať v naší zemi.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 13:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ten den jsem nevišel z údivu. Viděl jsem hodně, ale koridorový šturc, po kterém žádné vlaky nepojedou, to ještě ne.

Hlava mi to nebere. Koridirové pražce, uchycení a osazení návěstidel, kde žádný vlak nejezdí. Asi má SŽDC hodně peněz?!!! A nebo takový pěkný veřejný tunýlek?

Jinak samozřejmě žst.Dolní Poustevna je totálně zprasená. Koleje vytrhány, udělány dva šturci a hlavně nová zastávka jako na koridoru s bezbarierovým peronem. Myslím, že za tyto peníze mohla být opravena celá krásná budova a celé kolejiště třeba i s nějakým nákladovým prostorem pro Cargo. Za tenhle projekt bych posadil někoho do chládku.


A ještě takovou perličku: na trati 088 byl před nedávnem zastaven provoz. Napřed zde byla celá trať obnovena, dosazeny ohřevy výměn, opraveny propustky a jiné. Investice asi za 20 míčů. Po devíti měsících od opravy je celá trať kompletně uzavřena a veškerý železniční provoz zrušen. Trať se začíná pomalu rozkrádat a koleje se vytrhávají na opravy pro jiné tratě. Jenže toto má prý dohru:

Nějaký nejmenovaný dopravce měl tudy snad vozit nějaké vlaky. SŽDC mu odpovědělo: trať je nesjízdná. Dopravce to dal k soudu, soud asi vyhrál a SŽDC teď musí zase za obrovské náklady celou trať zprovoznit. A co z toho vyplývá:

1 - takový pěkný veřejný tunel
2 - mrhání peněz daňových poplatníků
3 - dá se bojovat s kýmkoliv
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 13:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na R 667 dnes vystavena z ČB náhradní souprava, ve složení A149+ Bds450+ Btee289+ Bdt279
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4056
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 13:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Maršál: Dolní Poustevna leží u Českých Budějovic? Ne, že by mě sevročeské lokálky nezajímaly, ale rád se podívám do příslušné diskuze. Tam bych vám taky mohl některé vaše argumenty a podivy nad šturcem vysvětlit a jiné věci vyvrátit ....
Zámek Brtnice se opět otevře veřejnosti mezi svátky. Od 26. do 31. prosince budou prohlídky každý den v 9:00, 11:00 a ve 14:00. V liché dny vás provede moje maličkost. Těšíme se na Vaši návštěvu :-) Více na stránkách zámku.
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 13:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím. Sorry za OT v této diskuzi.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4645
Registrován: 11-2003

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 16:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: myslím, že Maršálovo příspěvek nikomu (kromě tebe) nevadí, zvlášť když je docela v kontextu... A kdyby to dal ...do příslušné diskuze... tak si to nepřečtu, protože tam nelezu. Já totiž nemám tolik času, abych jenom ležel u káčka a pindal druhým do jejich ...

Maršále, díky. Zase jsem si rozšířil obzory
23. ledna 1843 získal Jan Jakub Rad patent na kostkový cukr
28. října 1895 byla otevřena trať Dívčice – Netolice, 26. února 2011 zde byla zastavena osobní doprava...

Muj web
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 16:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maršál: dobrá reportáž,to jsi se projel,z jihu až na 084
Reko stanice tedy stylem - vyplenit, a hle,máme tu zastávku...

Plán stanice - bylo kdysi takto:

application/msword
poustevna.doc (173.6 k)

Bardotka - co je víc? :-)
Karkule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 17:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz,
Kolik vozů Ds je v Č.B.?A jaká čísla?Dík.
Vím je 95-40 036-6.
Bardotka749051
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 17:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/krimi/252592-pod-koly-vlaku-zemrel-v-ceskyc h-budejovicich-ctyricetilety-muz.html
749.051-9 - Nejkrásnější stroj co kdy byl na jihu čech !
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4058
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže mně to nakonec nedá .... Nevadí mně ani tak, že je to tu OT, ale spíše to, že to je zavádějící.
k 084: "Proč není v KJŘ" Protože na ní měla být doprava zastavena z důvodu absence finančních prostředků, které bylo nutné využít na sanování "ministerského průseru" v dálkové dopravě, tedy k dofinancování R ze strany ÚK. Na poslední chvíli ÚK peníze schrastil a doobjednal i turistickou dopravu na zmíněné trati. Ovšem to již bylo dosti pozdě a tedy se to do tisku KJŘ nedostalo, avšak vlaky nakonec pojedou. -- v Jčk něco zcela nevídaného --

ke"kolejím krásného šturcu a vytvoření zastávky ze stanice v Poustevně" Byla podepsána dohoda s německou stranou o znovuobnovení přeshraniční dopravy v úseku Dolní Poustevna- Sebnice. Z naší strany byly koleje již položeny a zakončeny šturcem. Buhužel německá strana svůj závazek patrně nedodrží a svůj kus hned tak neobnoví. Takže žádný tunel ze strany SŽDC, ale pouze liknavost Němců k dohodě. A proč je v DP jen zastávka? No protože nádraží Sebnitz je od tud pouhé necelé 2 km a není důvod mít tedy 2 nádraží v tak krátké vzdálenosti. Zvláště v době Schengenu je to k ničemu. Bohužel k propojení tratí ještě nedošlo. A asi to hned tak nebude, protože i Sebnická trať (Pirna- Sebnitz- Bad Schandau) byla a je v přímém ohrožení. Dokonce se počítalo, že tam bude zastavena doprava k novému GVD z důvodu absence finančních prostředků Saska (VVO). Naštěstí se tak zatím nestalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem happy.)
Zámek Brtnice se opět otevře veřejnosti mezi svátky. Od 26. do 31. prosince budou prohlídky každý den v 9:00, 11:00 a ve 14:00. V liché dny vás provede moje maličkost. Těšíme se na Vaši návštěvu :-) Více na stránkách zámku.
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

snad vás bude zajímat,
tisková zpráva k new JŘ 2012...
na každé trati v kraji se cosi mění. Zde odkaz:


CD novy rad 2012 Jc kraj
Bardotka - co je víc? :-)
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Mě Maršálkův příspěvek z Niedereinsiedel taky nevadí, naopak, je hezké očima někoho z jihu vidět situaci na druhé straně země. Zvlášť zde, kde se nabízí přímá konfrontace s jistým Neuthalem tady na jihu.
Maršál: Fotky super,já tam po reko ještě nebyl.
Ovšem k tomu, proč se z toho dělalo takové halo: Šlo o to, že trať měla (stále má) být protažena do Seibnitz a z Rumburka tak měly existovat dvě cesty do Děčína: 1)Přes Benešov n/Pl., 2) přes Siebnitz a Bad Kšandau. Vozidla na trase přes Německo měly zajistit rovněž ČD - mělo jít o PESAry, z nichž část má jít i do Ústeckého kraje...
Ovšem zda-li DB Netz (nebo někdo jiný na saské straně) kdy trať dokončí, to je otázka: Saský objednavatel naopak zvažuje , že trať ze Seibnitz do Kšandavy zavře... (někde se mluví o celé trati z Pirny, někde jen o úseku z Neumarktu, někde zas o Seibnitz).
Ale vraťme se k jihu: z podobné stanice (jen s menším = nulovým osídlením) z Nového Údolí byly taky plánovány akce na prodloužení. Mluvilo se buď jendo vedlejší Haidermühle, nebo do Lesního Kostelce (Waldkirchenu), ovšem ne po původním tělese,kudy vede cyklostezka. Dalším plánem byla trať přes Freyung do Grafenau a napojit na Waldbahn... No nakonec se postavil přestupní terminál a v sezoně jezdí busy do Waldkirchenu k znovuzrozené ITB do Passau.
Takže analogie s jihem existuje...
Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7745
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maršál:
Hlava mi to nebere. Koridirové pražce, uchycení a osazení návěstidel, kde žádný vlak nejezdí. Asi má SŽDC hodně peněz?!!! A nebo takový pěkný veřejný tunýlek?
Tunel je tak možná ve Vaší hlavě.
Pokud existuje dvoustranná dohoda a jedna strana koná a druhá nikoliv, není podle mě důvod první stranu urážet, že na tu dohodu také nedlabe. Já nevím jak Vy, ale já když se na něčem domluvím, tak to také dodržím.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes skutečně začali opravovat přejezd na Novohradské ulici v CB - Mladém. Bez výluky. Provoz je řízen dvojími světly. Výstražnými na přejezdu a semafory před přejezdem. Funguje to asi tak: Když na semaforu svítí zelená, bliká přejezd, když přejezd nebliká, na semaforu svítí červená. No, trošičku přeháňka, ale faktem je, že dnes před 17. hodinou byla kolona před přejezdem opět až k Mánesovce. Nutno ovšem podotknout, že pomalu jedoucí a jen občas stojící, což to považuju v tomto čase a v tomto prostoru za úspěch.
Zřejmě nejela the plárna. To bych ještě teď seděl v městskej a zíral jak se čajíčkovitá mašinka trápí s tkalounem vozů...
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravujou se údajně po 15-cti letech,pouze "vlečkový" koleje.Traťová je OK.Dneska jsem tudy jel cca v 15.30 a od teplárny k přejezdu doba jízdy kolem deseti minut.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě Maršálkův příspěvek z Niedereinsiedel taky nevadí
Mně to taky nevadí, mě znáš a víš, že mně vadí úplně jiné věci a ne takovéto malichernosti (navíc jsem netušil, že Maršál je jihočech ), takže to beru zpět.
Se Zdeňkem souhlasím, že většina lidí nemůže každý den prosedět u K několik hodin, jako já, který má teď volno . I když já preferuji spíš dávat jen odkazy, protože pak se dá na určité téma diskutovat v původní diskuzi.


Dalším plánem byla trať přes Freyung do Grafenau a napojit na Waldbahn.
Soudím, že u tohoto byl iniciátorem Jčk ne? Tato varianta je dosti krkolomná už jen z důvodu, že lokálka do Grafenau nabízí jen max. 50 km/h a v současnosti nabízí jen dvouhodinový takt, tedy v celé délce v X 7 párů spojů (+ ranní pár ZW- Spiegelau). Takže to by byla superlokálka Zwiesel- Budějovice. Co se týče té analogie, tak v případě Sebnice stačí položit Sasíkům z německé strany několik set metrů kolejí, tak Bavoři v případě napojení na ITB či WB by museli položit mnoho kilometrů.
Zámek Brtnice se opět otevře veřejnosti mezi svátky. Od 26. do 31. prosince budou prohlídky každý den v 9:00, 11:00 a ve 14:00. V liché dny vás provede moje maličkost. Těšíme se na Vaši návštěvu :-) Více na stránkách zámku.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4288
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky: Některé desky na přejezdu, co jsem viděl, měly mezi sebou výškový rozdíl i 4 - 5 cm. Už to byl tankův drom. Traťovou dělali nedávno spolu s výměnou svršku a tam jsou desky zatím dobré. U toho přejezdu velmi záleží, jestli je uzavřen jen kvůli vlakům jedoucím po traťové koleji nebo kvůli posunu. I když je posun naplánován v době, kdy po traťové něco jede a je i dělen, přesto se kolony tvoří slušné. Na Novohradské je skutečně hustý provoz.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 23:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, všichni máte částečnou pravdu. Ale na to napojení - čili nenapojení by stačily pražce z původních tratích, kde se momentálně dělají koridory. Já chci vysvětlení, proč v tomto šturcu leží profilované pražce na rychlost 160 km/h a výše a jejich uchycení. A to jsem zvědav, kdo mi to vysvětlí.

Jinak Idos dále má jízdní řád pro grafikon GVD 2011/12 na trať 084 a opravdu není zavřená. Pokud by to někoho zajímalo, mám to nafocené i z Německé strany, jak se vehementně připojuje Dolní Poustevna k Německým kolejím. Nechci to tu plevelit.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 63580
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 23:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bardotka:
Díky za odkaz. Bohužel tam (opět) nejsou tak docela pravdivé informace.

Viz třeba tato - zde není o čem diskutovat:
ve všech přímých vlacích mezi Českými Budějovicemi a Lincem budou zařazeny vozy 1. třídy

Mohl by mi někdo (nejlépe třeba Prcek) vysvětlit, co je to zase za blábol? Nebo je to stejné jako při výlukách, kdy v soupravě bez BDhmsee "byl" hytlák a v soupravě bez Aee první třída?

Lže se snad úmyslně (by mě zajímalo proč), nebo je někdo skutečně takový diletant, že si neověří základní informace (stačí pohled do KJŘ...)?
U těch výluk a jiných mimořádností už to bude cestujícím aspoň finančně kompenzováno, tak to třeba aspoň začne někoho trápit. (Pro změnu na Os 8022 už léta jezdí rychlíková souprava, ale první třída tam uvedena od určité doby není i když jezdí.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 00:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin z.: to snad ne, čemu má potom laik věřit?
Rok se chystá změna JŘ a když se vydá zpráva,že je to hotové a jakže nám to "kucí" vyladili,je to jinak a na 2 věci...
Bardotka - co je víc? :-)
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 10:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Pokud existuje dvoustranná dohoda a jedna strana koná a druhá nikoliv, není podle mě důvod první stranu urážet, že na tu dohodu také nedlabe. Já nevím jak Vy, ale já když se na něčem domluvím, tak to také dodržím.

Já nikoho neurážím. Jo, vlastně ten super projekt, kde třeba teď už Cargo nebude nikdy moct nakládat vozy.

Nevím, v jaké to žijete době. Pokud byla sepsaná smlouva pouze na dohodě, tak nás ta dohoda stála nějaký ten zbytečný milionek. Proč se v té smlouvě teda nepsalo, že v případě neuskutečnění napojení z jedné strany, druhá strana zaplatí penále opačné straně? Smlouvu jsem neviděl. Ale taková zakázka založená na investici několika milionů, se zakládá pouze na dohodě? To mi hlava nebere. Pak to tady taky podle toho vypadá.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 10:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě k 084. Všechno souvisí se vším a nic se neděje náhodou.

Proto chci veřejně poděkovat tomu, kdo se zasloužil o to, že doprava na 084 dál existuje. U nás na jihu za chvíli budem zavírat i hlavní tratě. Nový JŘ na 190 je opravdu k ...
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 11:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Podvečerní SOKV .....
5.12.2011
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 12:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proto chci veřejně poděkovat tomu, kdo se zasloužil o to, že doprava na 084 dál existuje. U nás na jihu za chvíli budem zavírat i hlavní tratě. Nový JŘ na 190 je opravdu k ...
Tedy Ústeckému kraji, který to zaplatil.
Kdyby v Jčk dělali dopravu lidé, kteří dělají dopravu v Úst.k. (tedy by se po vzoru ústk dělala doprava v Jčk), tak jsem si naprosto jist, že by se tu slzelo nad jinými tratěmi. A nadávalo by se stejně. Na jedné straně by byly přímé reg. vlaky po hodině do Strakonic, Písku, Velenic a Tábora, dost možná posílená 224, 226. Na druhé straně by byly kompletně vylikvidovány 191, 202, 203, 192 a dost možná 201. Možným zázrakem by byl provoz udržován na 194, 197, 198 na spodních částech. Horní části pouze o víkendech 2-4 páry. Bechyňka a lipenka možná jenom v létě o víkendech. A 196 pouze Sp a R do Lince. O nějakých sofistikovanějších náhradách autobusy byste si mohli tak jako tak nechat jen zdát. Ústecký kraj pro mě zrovna není z těch, který by si někdo měl brát za vzor.

Já chci vysvětlení, proč v tomto šturcu leží profilované pražce na rychlost 160 km/h a výše a jejich uchycení.
Typ pražce primárně nerozhoduje o povolené rychlosti. Proč nebyly použity pražce vyzískané z koridorů, tak to nevím. Každopádně pružné uchycení se s obměnami vyskytuje již od počátku 20. století. Zejména jeho rozvoj začal v "nezaprděných" zemích po druhé světové válce. Ono totiž dost výrazně snižuje nároky na údržbu svršku, protože eliminuje působení dynamických jízdních sil. U nás se naštěstí začíná dávat i na lokálky. Tedy nejčastěji pružná svěrka Skl (tuším 24- hledat se mně to nechce) na klasickou žebrovou podkladnici. Sice je to o chlup dražší, ale následně to přinese finanční efekt v podobě nižších nároků na údržbu. V případě Poustevny jde asi o pražce B91S s bezpodkladnicovým uchycením pružnou svěrkou Skl14. Proč bylo zvoleno toto řešení? Napadá mě snad jen kvůli úklonu 1:40...


(Příspěvek byl editován uživatelem happy.)
Zámek Brtnice se opět otevře veřejnosti mezi svátky. Od 26. do 31. prosince budou prohlídky každý den v 9:00, 11:00 a ve 14:00. V liché dny vás provede moje maličkost. Těšíme se na Vaši návštěvu :-) Více na stránkách zámku.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 16:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ČB na tom seřadišti?(prostě tam kde stojí vozy, podél protihlukovky)stojí posprejované Bdmteeo a Bdt(tuším Najbrt). Fakt "nádhera"
Martasv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 18:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posílám pár fotek z období, kdy jsem pravidelně jezdil do ČB..mám na to jen ty nejlepší a nejhezčí vzpomínky :-)




Domin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 18:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martasv: Krásné fotky! Tenkrát ještě 363.078 vypadala smysluplně. Ta 842.009, to byl Bezdrev? Časově by to odpovídalo.
• 749.107 » co je víc?
• http://www.youtube.com/user/BDbmsee#p/u •
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 18:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martasv: Souhlasím s Dominem, naprostá nádhera, takových fotek není nikdy dost.
PS:Oni jezdili do ČB i mzety?to je k neuvěření
Martasv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 18:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domin: ano, byl to Bezdrev :-) tady mám 078 o pár měsíců později (ex olympiáda je focena 16.7.2008, ZOO pak 6.12.2008)

Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 63598
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 19:13:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martasv:
Perfektní fotky!


Bombos:
Ampz+WRmz+Bmz (občas i na osobáku se to objevilo), později bez hospody. Pak taky WLABmz.
Možná poslední jízda Siemensu na dlouhou dobu se konala dneska - Ampz143 017 na R 201 a R 200.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 63599
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 19:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos:
Jde o Bdmteeo 126. Bdmteoo 124 (zatím) zůstalo ušetřeno a je akorát zahumusený od bezdomáčů. Bdmteeo 125 už zřejmě opustilo DKV, tak je možné, že už jezdí.

V nasazování vozů je už zase chlív, sere se v podstatě na vše. Takže se nesundaval vůz z 1240 ani 1244, naopak na 662 se opět nic nepřidalo (vůz už tam nejel možná dva tejdny...). R 648 měl dvojky pouze tři.

Posila na 8018 se dodržela, a to dokonce v podobě Bdt (pravda, to už byla jiná směna...).
Stejně tak se už, zdá se, dodržuje řazení 920 a 923, jezdí na tom vcelku setrvale tři Bdt.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 19:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny...pomůže mi někdo dostat se od os.2501 v Benešově,co nejdřív do Tábora resp.do Budějc?Zasekl jsem se ve světě a ráno musim v Č.B. bejt brzo ve špitále na operaci..
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 19:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono se taky není čemu divit, že je zahumusený od bezdomáčů, když jsem byl sám svědkem jak byly minimálně mezi 7-15hod.(ale pravděpodobně o hooodně déle)otevřené (otevřitelné)dveře. Za to by měl dotyčný pracovník nést odpovědnost, doma by taky nenechal otevřeno a nešel pryč.
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 21:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3:
Na Bmto byly otevřené dveře i jindy. Ale dneska dopoledne měla "ochranka" čas kouřit opřená o zábradlí na 1. nást., takže je asi už v celém nádraží pořádek, jak má být (ironického smajlíka jsem nenašel)
Fotografie nejen vláčkové: http://picasaweb.google.com/V.Simandl
Fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 21:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardon za OT
Paveldacicky:
Pavle, kdybych netrčel v Brně, tak by se s tím něco dalo udělat. Ale takhle bohužel.
A to ráno. Snad nejde o nic vážného. Ať to dobře dopadne.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 00:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A něco z hlouby archivního bádání:

Píše se rok 1868. Společnost KFJB právě úspěšně pracuje na dokončení prvního svého úseku z Plzně do Budějovic. Koncesi má kromě této tratě i na úseky Budějovice - Eggenburg, Eggenburg - Vídeň, Gmünd - Praha a Plzeň - Cheb. V úvaze jsou i tři spojovací dráhy: z Absdorf-Hippersdorf do Kremsu, z "Babin" do Klatov a Budějovice - Veselí (posledně jmenovaná byla podmíněna tím,že KEB (Dráha cís. Alžběty) přestaví koněspřežku Linz - Budějovice na parostrojní železnici).
Ovšem už v této době, kdy fyzicky teprve vznikala první dráha, se objevily nadšené návrhy na další rozvoj železniční sítě v našem kraji. Ze strany města Pasova byl již podán do Čech návrh, podporovaný Schwarzenberským korunním princem Adolfem Josefem - v té době vládl jeho otec Jan Adolf II., který byl i prezidentem správní rady KFJB....synáček Adolf Josef byl sice také akcionářem KFJB, měl se však stát vrchním akcionářem zvažované a později v plné slávě nerealizované trati Liberec-Strážný.
Ovšem objevil se ještě jeden návrh k Adolfu Josefovi, jako potencionálnímu interesentovi (mimo něj i na další regionální průmyslníky a velkostatkáře). Tento návrh pochazel z městské rady královského města Písku a šlo o spojení Ražic s Táborem.

Text píseckých pánů radních k Adolfu Josefovi předkládám níže:

Č1305.
Jeho Jasnosti knížeti Pánu Adolfu ze Švarzenbergu v Třeboni!
Odbor pro vystavení Passovské železnice v schůzi své, odbývané ve Vimberce, usnesl se na tom všemožně působiti k tomu, by dráha "Františka Josefa" při stanici "Strakonice" s městem Lipkou (Freiung) spojena byla, čímž by se bezprostředního spojení sVídní a celým Rakouskem pro Čechy docílilo.
Zastupitelstvo král. města Písku uváživši značných výhod takým spojením nejen městům a obcím podle dráhy "Františka Josefa" zvané ležícím, nýbrž i celé polovici jižní částky drahé naší vlasti se vyskytujících, uznalo i dalších výhod, jež by se zároveň tím zjevily pro celé jižní Čechy, když by se mimo uvedeného spojení dráha "Františka Josefa" ve stanici "Ražice" mezi Pískem a Protivínem ležící syojila přes Písek dráhou železnou, jež zároveň z Tábora do Prahy na jisto již stanovena bude.
Takovým spojením protkány by byly celé jižní Čechy tratí železnou, jež by skoro veškerých okresních města větších obcí se dotýkala, a je takto bezprostředně přes Tábor nejen s hlavním městem Prahou na jedné, s Moravou a dolním Rakouskem na druhé straně, nýbrž i s celým Německem,a taktéž i s jižními státy Evropskými spojovala, čímž by průmysl a obchod získal v značné míře, jakož i veškerému pracujícícmu obecenstvuzaměstnáníprovždy stálého by se dostalo.
Uznavši zastupitelstvo král. města Písku důležitost výhod těchto, uzavřelo záležitost tuto v dálší vzíti úvaha, a o uskutečnění spojení dráhy "Franiška Josefa" při stanici "Ražice" s Táborem se zasaditi.
Jelikož k docílení takového podniknutí předběžné porady s veškerými obcemi, držiteli velkostatků, jakož i znamenitějšími průmyslníky a obchodníky, jichž by se železniční trať tato týkala, nutně jest zapotřebí, usnesli jsme se na tom, k předběžné poraděustanoviti valnou schůzi vyslanců a zástupců veškerých účastníků v Písku.
Osmělujem se tedy Vaší Jasnost žádati,byste Sobě netížil vyzvání naše vzíti v úvahu a nám laskavě oznámiti, zdaliž Vaší Jasnosti libo jest nás při této poradě, již bychompo obdrženém oznámení na jistý den ustanovili, Svou přítomností poctíti.
Z rady kr. města Písku dne 1. dubna 1868
Job[?]
Starosta


Adolf Josef ze Schwarzenbergu odpověděl pánům radním hned dvakrát:

1)
Slavná rada královského města Písku!
Ctěným dopisem ze dne 1. dubna t.r. byl sem vyzván oznámiti slavné městské radě zdaž přítomen být mohu poraděodbývané v příčině vystavení spojovací dráhy od Ražic k Taboru.
Poněv[gestrichen] Ačkoliv velikou důležitost obmýšleného spojení tohoto vyznávám avýhody jež dráha tato krajině naší přinese patřičně oceniti vím, tedy pudo[?] v záležitosti této napřed s mým panem otcem dorozuměti a poraditi se hodlám a tudíž prozatím nemožno určitě v žádosti této se vyjádřiti
Libějovice. 7/4 1868.


2)
Slavná rado kr. města Písku!
Dle vzácného sdělení od 1. t.m. Č.1305 zamýšlí tamnější městské zastupitelstvo vzíti v úvahu otázku o zřízení spojovací dráhy železné mezi stanicí "Ražice", kteráž se nyní právě vystavuje, a mezi Táborem; a i mne vyzvalo ctěné zastupitelstvo městské, bych se zúčastnil na předběžné poradě této záležitosti se týkající.
Ačkoliv dobře vyznávám prospěšnost a výhodnost navržené takové dráhy spojující naznačené stanice dráhy Františka Josefa: míním předc, že ještě na čase není, by se záležitost této navržené spojovací dráhy se týkající nyní již předsevzala,nýbrž by se mělo vyčkati, až železná trať Gmünd-Tábor-Praha" vystavená bude, kterážto okolnost se i na zřeteli měla při navrženém zřízení spojovací dráhy mezi "Strakonicemi-Vimberkem a Lipkou /:Freing:/", kdežto se rovněž jedná o spojení stávajících již drah železných.
Ve Vídni dne 13. dubna 1868.



=> jak je vidět, na dráhu Ražice- Tábor bylo v roce 1868 ještě brzy. Vznikla až v 80. letech 19. století jakožto součást tzv.Transverzální železnice, tedy projektu budovaného podle Zákona o lokálních drahách z r. 1881 z Domažlic přes Klatovy, Horaždovice, pak z Ražic přes Tábor do Jihlavy (s odbočkou Cerekev-Veselí). Trat vedla pak do Rosic u Brna kde se napojovala na Brněnsko-Rosickou dráhu a konečná Transverzálky byla ve Veselí n/Moravou. Trať byla stavěna podle lokálních parametrů a v České zemi se provozu ujaly Rakouské státní dráhy (k.k. St.B.)...
Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4293
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 06:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velmi zajímavé okénko do historie železnice v Jčk. Pěkné čtení. Velký dík.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 09:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm CB a bezdomáčům ve vozech : V neděli jdu "zakázanou" cestou okolo polikliniky a "jámy" nahoru na perony. V odstavených vozech několik kupátek zabráno "cestujícími" .Na peroně postává jeden týpek z tzv.ochranky.Povídám :"Chrápou ti tam vágusové v jámě,bylo by dobrý je trochu nadzvednout".
No a reakce: "Co já s tím? To by jsme tam mohli chodit pořád,oni tam stejně vlezou". Tak takhle to chodí v CB
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 14:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jáma:no já měl za to,že se ty vozy aspoň zamykaj.A ono ne?
A že ti maník v černým overalu řekl,co řekl?
Okamžitě bych ho udělal nezaměstnaným pro neplnění povinností...
242.216-0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 16:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozy se nezamykají, prostě se na to sere.
To co je jinde normální, to je v Bulharsku velký problém, ale to je věc všeobecně známá.
Stávající agentura nemá v podstatě oprávnění vstupovat do souprav a vozů.
Od nového roku by snad mělo mít DKV svoji agenturu přímo na dohled nad vozovým parkem, tak uvidíme...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 16:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježíšmarjá hoši, pár stížností od KCOD přes GŘ čd a "na vědomí" TV, místní tisk a rádio (a to "na vědomí" musí být vidět v dopise na ČD a spol) a uvidíte.
Nejlíp s nějakou fotodokumentací nepřizpůsobivých i ochranky.
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 18:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Já si ale myslím že toto by měl řešit člověk který je za to placený a zodpovědný. Jak to asi řeší,je vidět z této naší diskuse.. Už vidím tu odpověď na příslušnou stížnost.... Ale pokud někdo chce,ať píše,bude to jen dobře.
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4294
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 19:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes s předstihem dokončena oprava vícekolejného přejezdu v CB-Mladém. V podvečer už demontovali provizorní silniční dopravní značení. Stav přejezdu se trochu zlepšil a aspoň zmizely nejkřiklavější výškové rozdíly mezi deskami.
Člověk se v dnešní době musí radovat z každých maličkostí, i když si při jízdě po opraveném přejezdu pořád málem překousne jazyk a cestující v MHD stále svorně jako jeden muž kývají hlavami v rytmu drncajícího busu přes koleje. Na začátku přejezdu začínají se souhlasným kýváním (traťová kolej má v oblouku převýšení) a na konci přejezdu, na rovných kolejích už dělají hlavami jen
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 19:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono, kdyz se clovek podiva na tu ochranku, tak je mu jasne, ze se prave rekrutuje z tech vagusů. Kdyz je clovek vidi vecer pokurovat s bezdomacema a jinejma zivlama pred vchodem do nadrazi, misto aby je odhaneli, nema prijemnej pocit a to tam chodim skoro denne, jsem zvyklej. A coz teprve cizinci.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4297
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 20:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby byli "pěšáci" ochranky slušně zaplaceni, tak se tam budou hlásit i zodpovědnější lidi a od podobných týpků budou mít už z principu odstup. Handrkovat se s nalitými a třeba i fetlými bezdomovci, navíc možná že i jejich známými, za těch pár šušňů, není žádný med. Ochranku nikdo nebere, měšťáky trochu a určitý respekt má až státní policie. Zažil jsem to při incidentu v MC, kde zasahovali všichni tyto orgáni.
Tím ale neříkám, že v ochrankách pracují samí nezodpovědní a že na nádraží a jinde nejsou třeba...
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 21:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu odbočím na "Brzdy":

A tohle bylo na co?:
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 21:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad ochranka ČB: Já bych se na věc díval z jiného pohledu - je normální, že si vedení firmy nechá demolovat opravené pracovní vybavení (tj. u ČD interiéry vozů)? Asi ne, tak si najme ochranku. A je normální, že ochranka toto toleruje a vedení firmy toleruje velmi mizernou práci ochranky?
Že se někteří jedinci válejí po hale, ještě s nadávkami snesu. Ta se vytře. Ale že nenávratně znečišťují slavnostně opravené vozy, to mne taky ....
Fotografie nejen vláčkové: http://picasaweb.google.com/V.Simandl
Fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Mmalousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 22:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ: Já být na GŘ ČD, tak najmu ochranku takovou, která bude v hodinových intervalech procházet vozy... když najde bezdomovce, tak ať ho slušně vykáže, či ať mu dá nějaké veřejně prospěšné práce jako sbírání vajglů, krabic od krabičáků a podobně. Zabily by se tím dvě mouchy jednou ranou. Okolí nádraží by bylo čisté a vozy bez bezdomovců. Z vyřazených vagonů bych udělal nocležny, kde by za odměnu přespali + najedli se.
242.216-0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 23:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmlousek:
Smim se zeptat na jake planete zijes?
Slusne vykazat bezdomovce? Neco jim narizovat a pak jeste poskytovat zazemi? Jsi dost naivni.
Na ty zmetky pomuze jen tvrdej obusek a pes, cimz bude nova ochranka doufam vybavena.
Nedavno se jedni slusne vykazani bezdomovci odmenili za ztratu bydleni tim zpusobem, ze sli do pristaveneho R na Prahu a tam se vykaleli na sedacky a rozetreli to po interieru...

(Příspěvek byl editován uživatelem 242.216-0.)
Mmalousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 23:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na tyto bych poslal policii a at za jejich asistence vše napraví do původního stavu. Nejhorší na tom je, že současná nezaměstnanost vyhání na ulici i lidi, kteří si to nezavinili.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 05:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na tyto bych poslal policii.....

V tom ti ale nikdo nebrání...