K-report
 

Archiv diskuse Tratě kolem Opavy do 28. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě kolem Opavy » Archiv diskuse Tratě kolem Opavy do 28. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 10:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DRaGsTeR: Mno..moje řeč,taky jsem o tom před chvílí přemýšlel,že už tu delší dobu nebyla žádná Berta (hlavně beztlumičová),naposled tu byla Bertica minulý týden v pátek (749 257) na Sp 1627/1626 ...
Ale stejně,kde jsou ty časy,když tu brázdily 749ky na pravidelných nákladech,pořádných rychlících (Brno-Opava),Brejlovci,851ky na Os..atd...
Dneska je to ubohost
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši nechci Vám kazit radost, ale zesílení jelo včera, takže zítra pojede těžko.
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.34
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 20:23:24    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, bude-li časem nějaké zesilování potřeba. Úderem nového jř totiž rychlíky přijdou asi o všechnu frekvenci z Rýmařovky... A frekvence na Rýmařovce půjdou ke dnu, zvlášť o víkendech... Kdo neví, o čem mluvím, ať se podívá třeba na spojení Rýmařov - Olomouc a opačně v novém jř. Linka Opava - Rýmařov zní sice hezky, ale praktický význam bude skoro nulový. Myslím si, že Rýmařovsko táhne spíš k Olomouci a kdo potřebuje do Ostravy nebo Opavy, jede spíš autobusem. A to nemluvím o žákovské a turistické frekvenci, která určitě výrazně preferuje směr Olomouc. Nevím, proč bylo nutné stávající fungující model měnit. Příští jř můžou rychlíky ve Valšově projíždět....
Kmotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 20:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ec_174_jan_jesenius : jenom malá korekce. nebyla to 749.257(půjčena do Bohumína), ale 749.261 viz můj příspěvek číslo 456
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 21:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kmotr: ahaaa... omlouvám se,upsal jsem se,v poznámkách mám napsáno 749.261,ale napsal jsem 257ku
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 22:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý Hanák: Pod tímto rozhodnutím je hlavně podpis krajských úředníků SM kraje,odmítli původní možnosti.Vzbouření mezi lidmi už nyní,ale na nesprávnou adresu.Rozhoduje ten kdo platí,a proč to tak chtěj,je nasnadě.
Bude prostě lehčí prokázat onu nerentabilnost,protože 311 přijde o frekfenci,cestující přejdou do busů,v lepším případě nebo do aut.A bude důvod zastavit provoz.Malá domů.Klasika.
Ladis78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 20:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opava východ dnes

Ladis78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 20:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na vl. 60042 dojela dnes 163 024
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 10:39:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k rýmařovce: Jelikož objednavatelem na téhle trati je MS kraj a ne OL kraj, tak to dopadlo takhle. Co jsem slyšel, tak to měla být, buď přímé osobáky Opava - Rýmařov a nebo tam vlaky neobjednáme, takže buďme rádi, že to je tak, jak to je.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 11:08:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opavák: Jenže si nikdo z toho MS kraje neuvědomuje,že ta frekfence zde není jen z MS kraje.Bohužel,tím jak se rozdělily ony slavné kraje,tak je to k pláči.Protože to na hranicích krajů začíná vypadat hůř,než kdysi v pohraničí se západem.
Chybou je,že páni krajští spolu neumí komunikovat.Každý kouká jen a jen na to své,místo toho,aby se pokusili pracovat pro celek.To,že když to nebude po jejich,neobjedná vlak,ono za chvíli budou prokazovat jak je ten vlak zbytečný,protože s ním nik nebude jezdit.
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 14:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Já to vím, mi to říkát nemusíš a hlavně, my to tady stejně nevyřešíme.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 17:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad JŘ: To sice nevyřešíme, pravda. Ale zůstane li jen u slov na Káčku, tak se budeme v blízkých letech schledávat častěji v diskuzi o autobusech v MSK...

Rozhodně by nebylo od věci, sešlo by se li na 50 podobně znějících připomínek u úředníků obou krajů...

Že to může fungovat se již někteří zde diskutující přesvědčili...
Nevěřím v žádné zázraky, no za pokus to vždycky stojí.
Jak se říká, rozvířit hladinu, či připomenout se...
Někdy se to chytí. Může jít jak o jednotlivé věci, tak o ucelená řešení(přípoje/nepřípoje)...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 22:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opavák: Máš pravdu,zde to nevyřešíme.Chce to tak,jak napsal Ic540.
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 21:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zběžně jsem se díval do nového KJŘ platného od 11.prosince. Podle mapky Moravskoslezského Eska vzniknou nové linky
S7 Frýdek-Místek - Český Těšín
S10 Opava východ - Rýmařov
dále R10 bude prodloužena do Dětřichova nad Bystřicí a S2 do Mostů u Jablunkova zastávky.

Nejvíc mě zarazilo křižování na trati 321, tady vychází křižování rychlíku do Ostravy a osobáku do Opavy nesmyslně do Jilešovic. Nebo jsem se díval špatně?
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 22:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bude prodloužena S2 do Mostů u Jablunkova zastávky
Nebyla svého času podmínka pro Esko "alespoň hodinový takt"? Po Mosty to s odřenýma ušima vyjde, ale Mosty zastávka se 7 páry za den (s mezerami 3-5 hodin - kdyby to bylo uspořádané do dvouhodinovky, proč ne) je výsměch.

(Příspěvek byl editován uživatelem chio.)
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1449
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 00:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové jsem rád, že se to tady chytlo a když se každý něčím zaujme či přispěje, tak není boha, že bychom něco nedali dohromady. Asi se z rodinných důvodů pár dní odmlčím, ale počítám, že se sejdeme a domluvíme postup. Někteří už ví a znají. Ti co se přidají a přispějí, nebo se jen ze zájmu účastní. Bude to jen dobře. Možnosti jsou vždy něco udělat....
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2430
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 00:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Valdav: Vypadá to, že prostoj na křižování omylem posunuli do Háje.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 07:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio
Především je nesmysl o tom debatovat, neboť prodloužení samozřejmě není fyzicky, ale jedná se jen o pojmenování spojů do Čadce.

Ostatně i to pojmenování linek je víceméně zbytečné, pokud na zastávkách a stanicích většinou nejsou viditelné mapy a oddělené JŘ, srovnatelné např.s tramvajovými JŘ.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Valdav - v nákresných jízdních řádech nic takového není, nevím z čeho vycházíte?
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcx: Z nového KJŘ, nejspíš se, jak říká Bugear, jedná o chybu. Křižování by mělo probíhat v Děhylově, jako dosud. Jiné místo nepřichází v úvahu, pokud má ten JŘ fungovat.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.34
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 21:31:26    Odkaz na tento příspěvek  

Valdav: Jedná se zjevně o záměr! V případě zpoždění R se nebude muset čekat v liduprázdném Děhylově "na čas" a projede se proti zpožděnému R do Háje.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádná chyba nikde není, vše sedí (navíc taková chyba je nemožná ), to máte špatné informace, ad Hanák - nikoliv čeká se v Děhylově.
Jo a z knižního nic nevyčtete, to chce nákresný, případně sešiťáky.
Radim_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcx: vysvětlení je právě v tabulce 3 sešitového JŘ - Starý Hanák má pravdu.
V Knižním JŘ jsou u některých Os úmyslně uvedeny dřívejší časy v Děhylově a Jilešovicích, aby bylo možné popojet z Děhylova při zpoždění R, které nebývá zas takovou výjimkou ...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 17:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz

Tak jsem se bláhově domníval, že by k těm 3 RN do Opavy mohly v příštím roce přibýt nějaké další. Jak to vypadá, tak nic takového se neplánuje...
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 19:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za objasnění, zajímavé řešení. Ani mě nenapadlo, že vůbec něco takového může být "legálně" v JŘ. Ke služebním pomůckám přístup nemám.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Milan_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 21:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, co to táhli v sobotu do Krnova na opravu? Koho to bylo?
Klv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 22:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milan_k:
elektrická jednotka typu U3 Salzburger Lokalbahn (SLB).
Milan_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 22:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klv: díky!
Jacob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 14:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám jižní obchvat pěkně roste... Vlevo silnice od Hradce k novému kruhovému objezdu, souběžně s tratí je likvidována část bývalé silnice, před motorovým vozem je patrné vznikající přemostění od kruháče směr Otice.

Jacob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 14:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, spletl jsem si strany... Ne vlevo, ale VPRAVO!!!
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 15:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani nevíte, kolik jsme slyšel přípomínek, že zrušením trati by se zvýšila bezpečnost na silnici (odpadne navíc přejezd u Rybníčků), kruhač bude levnější a ty tři cestující odvezou autobusy.
Myslím, že lepší by bylo zrušit cestu a zavést systém Ro-La Opava - Horní Životice
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 15:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacob Čtvrtek, 24. listopadu 2011Tak nám jižní obchvat pěkně roste... Vlevo silnice od Hradce k novému kruhovému objezdu, souběžně s tratí je likvidována část bývalé silnice, před motorovým vozem je patrné vznikající přemostění od kruháče směr Otice.
Fotka dokladuje zbytečnou investici - most.Posunutím silnice od kolejí se odstranila hlavní překážka jízdy automobilů přes přejezd- nemožnost bez problému vjet na hlavní silnici. I náklaďák by bez potíží projel....Teď ještě schází trať zrušit.....
Pavelxyz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2005
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 00:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zajimavost sem pridavam odkazy ke stazeni fotek z trati 314 - usek bez pravidelne osobni dopravy Jakartovice-Svobodne Hermanice + zruseny usek do Horniho Benesova
Oboji je dostupne ve snizene a v puvodni kvalite zde:
http://www.ulozto.cz/11278172/314-zmenseno-zip
http://www.ulozto.cz/11280088/314-zip
DRaGsTeR
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2011
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 14:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to dneska vypadá s posilou z Olmíku do Opavy? Koná se nějaká berta?
http://www.youtube.com/user/DRaGsTerCzE
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 09:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší složení R 1127:
843.003+043+954.226+010+810.339
Naštvaný cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.97.33
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 11:19:51    Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem v tom šukafonu absolvoval celou cestu z Olmu do Opavy, a toho kreténa co to vymyslel bych pověsil. Jet v tom 2,5 hodky se fakt nedá. Doufám, že výběrko na tyto rychlíky vyhraje jiný dopravce a čd půjdou konečně do prdele!! Jinak zítra zpátky pojedu radši busem. Vivat čd
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 11:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštvaný cestující: a co vám bránilo tu cestu strávit v jiném voze? Zvláště, když jste jel z výchozí stanice.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 12:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: možná se chtěl tím vozem projet a teď děla haryky.
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 12:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno osobně si myslím,že cestující mohli být vůbec rádi za to co poslali,i když chápu,že na tak dlouhou vzdálenost jsou tyto vozy trochu.Ale buďme rádi,že jelo tohle,než kdyby nejelo vůbec nic a mačkat se ve 3 vozech při páteční frekvenci cestujících....
Pamatuji si,kdy ještě mezi Opavou a Olomoucí jezdila na Rychlících 731 a několik 010...při
nedostatku 843.
To byly jízdy
Nejlepší by bylo,kdyby se v pátek a v neděli obnovil R Brno-Opava s klasickou soupravou Bt,BDs,AB jako dříve R 935(Pátek)/R 1422(Neděle)
A bylo by po starostech....ale bohužel to už asi nepůjde
Xyligan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 14:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přečtěte si, co píší v diskuzi ke článku o případných dopravcích na 310. Myslím, že snad ani jeden z diskutujících nejezdí tudy vlakem. Že se vlak porouchá, to chápu, ovšem není to žádným pravidlem na 310. Vozy tady jezdí slušné, 843, 043, 943 a 954 (v případě nedělní posily ještě 814), takže naprosto nechápu, proč na kvalitu přepravy lidi nadávají. Pravda, s páteční 810 do byl slušný přestřel, ale jak říká Pavlík, Naštvaný cestující mohl zvednou sedinku a přesednout si.
Já jel v R 1123 a v 043 se ve stanici netopilo. Když jsem nastupoval, všiml jsem si, že na panelu je topení vypnuté. Cestující studenky, se kterými jsem musel bohužel kvůli obsazenosti vlaku vydržet cestu v jednom oddíle, si neustále stěžovaly na kvalitu přepravy (a to jely z Olomouce, neřeknu kdyby nadávali na staré koženky z Brna). Ve stanici celou dobu brečely, že jim je zima (bodejď by ne, když byly oblečeny jako slečny vyměřující chodník krokoměrem), ale zvednout se a poprosit průvodčí, aby topení zapnula, na to jí asi papula moc mrzla.
Zdejší diskutující - zastanete se mého názoru, že lidi jsou jen lidi a místo sprostých slov, neslušného chování a neustálého stěžování by stačilo jen slušně požádat?

EDIT: Aby nadošlo k případným omylům a špatného výkladu. Svým celým příspěvkem mám na mysli diskutéry v odkaze a hloupé cestující, kteří remcají, místo aby řekli některé pověřené osobě.

(Příspěvek byl editován uživatelem xyligan.)
Kmotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 14:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ec_174_jan_jesenius : jen jsem prolítnul trochu archiv a našel jsem toto. Omlouvám se za kvalitu. Možná by se našla i fotka 731 + 010 nebo 742 + 010 někdy časem.

Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 14:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jedna vzpomínka,sken,z 9.4.2000,mim.R Praha Bubny-Krnov pod hlavičkou KHKD:
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 14:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xyligan:
Nevím,jak můžeš tvrdit,že ani jeden z diskutujících tudy nejezdí vlakem?.
Já si zaprvé nestěžuji,jak někteří cestující na přepravu na zdejší trati a zadruhé pouze srovnávám jak to bylo kdysi a jak teď,což byl jediný důvod,proč jsem psal ten příspěvek viz.výše
Ale sám musíš uznat,že doprava na této trati docela teda opadla a že není jako dřív (jako se vším že,v dnešní době)
Proto buďme rádi alespoň za ty 843,043 a 954.

Kmotr: Nádhera!!! díky moc
Xyligan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 14:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ec_174_jan_jesenius: Vás jsem vůbec neměl na mysli a ani jsem na Vás nechtěl jinak útočit. Měl jsem na mysli diskutéry v odkaze, který jsem připnul. Tamní nadávají na hrozné vozy, což mi ty naše tady rozhodně nepřijdou.
Ale se změnami máte pravdu. Pamatuju si, ta velká křižování v Bruntále, kdy na první koleji stála Morávka, na druhé Krnov a na třetí Olomouc. Na zadních kolejích berty a brejle čekaly s velkými náklady. To už ale dávno není pravda a bohužel ani nebude. Co se dá hodit na kamion, se vezme kamionem.
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 14:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xyligan: V pohodě,já jen prostě,že bylo líp,jak píšeš- Morávka,náklady atd..
Dneska?? NIC
A proto,když tu jede dneska mimořádka se 749,tak rychle hrrrrr na trať,aspoň v mém případě,kde kdysi to tu bylo pravidlem.
Zlaté časy v nenávratnu
Xyligan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 14:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ec_174_jan_jesenius: Kdybych měl lepší šmuk, než svůj kompaktík, tak Vám dýchám na záda, jak bychom letěli na berty . Ale když jede, tak se jdu projít k trati a podívám se, jak si to pěkně chrochtá. Mimo jiné, nevíte vlastně, jak to bude s Morávkou? Chtěli to tuším KŽC, ale ministerstvo to odmítlo dát za symbolickou cenu a po malém spolku nemůže chtít miliony. Poslední co vím, je, že zůstali na mrtvém bodě. Nevíte něco víc?
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 15:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xyligan: Jen předem....nemusíš mi vykat, s Morávkou ti moc nepovím,v podstatě je to stále otevřený případ.Podle posledních informací,co jsem slyšel...rušit by se na 100% neměla,ale stále se na tomhle případu pracuje,kdo a jak tu bude jezdit...to je ve hvězdách...
jinak ohledně těch 749 na 310 fotit,fotit,fotit...protože pomalu ale jistě
Kmotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 15:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco z Opavy.

Naštvaný cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.97.33
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 18:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

Proč jsem nejel jiným vozem? Jeli jste někdo tím vlakem? asi ne, jinak byste nemleli takové krávoviny o přesedání. Při pokusu nasednout do přistavené značně plné soupravy mi bylo řečeno, at počkám raději na posilu, že tam bude místa dost. Kdo mohl vědět, že přijede tohle. A cpát se 5minut před odjezdem s báglama z jednoho vagonu do jiného. On každý si nemůže dovolit přijít půl hodiny před odjezdem, aby si mohl vybrat to nej místečko. A argument, budte rádi, že aspon něco jelo, snad dotyčný nemyslí vážně, nejsme někde v Černé hoře, nebo ano?
Xyligan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 18:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ále co, já si rýpnu:
Naštvaný cestující: Vzhledem k tomu, že nejste registrovaný, tak hádám, že si sem chodíte jen zanadávat. Včera, když jely se mnou v oddíle ty slepice, tak jsem si v hlavě říkal "a proč teda nejedeš busem". Pane Naštvaný cestující, proč jste tedy nejel busem? Jestli absolvujete tuto trasu často, tak Vám to jede v 15:53 z autobusového, takže v klidu stihnete kafíčko na nádraží (v Portu mají dobré) a pohodlně dojdete k autobusovému. Dojedete do Bruntálu, počkáte si 25 minut na bus do Opavy a máte vystaráno. A jestli Vám ani toto nestačí, tak většina mých znýmých ze školy (neznám Váš věk, ale ano, poučuje Vás dvacetiletý mladík) jezdí na Opavu přes Ostravu, kdy rozdíl z Olomouce činí 16 Kč. Nevím, zda máte nějakou slevu u ČD, ale mohu Vám předem říci, že autobusem to stojí 108 Kč, takže dokonce uštříte (pokud si tedy nedáte ještě jedno kafíčko v Bruntále u Freuda nebo na nádražce).
Ec_174_jan_jesenius: Jak píši výše, jsem dvacetiletý mladík a nechtěl jsem Ti hned tykat
Občasný čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.155.255.157
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 19:00:07    Odkaz na tento příspěvek  

Naštvaný cestující
Moc se do takových diskuzí nepouštím, je na to více pohledů, ale: Tímto vlakem jezdívám do Krnova. Když jedu do Opavy, tak se netluču jak trouba dvě a půl hodky přes hory, ale připlatím si 15,-kč a jedu přes Ostravu a teď soudruzi malá otázka proč? Odpovím si sám: Bo su kua v Opavě o hodinu dřív. A s posilama od soukromníka bych byl opatrný. Ten nebude držet vozidla proto, aby mu přes týden stála a on s nimi mohl v pátek vyjet, to spíš prodá určitý počet jízdenek jak pan J. a zbytek lidí následujícím spojem. Než mě někdo napadne, že jde pro tu posilu o dva vagonky, tak si myslím, že kdo tu trať vysoutěží, ten tam nepošle po staru lokomotivy s vozy, ale nějakou motorovou vozbu, jinak by to byla spíše ekonomická sebevražda. Tudíž by ten soukromník musel držet motorový vůz a vlek, nebo nejakou motorovou jednotku.
Občasný čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.155.255.157
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 19:02:40    Odkaz na tento příspěvek  

Xyligan
S variantou cesty přes Ostravu jsi mě předběhl.
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 19:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V následujícím týdnu nás čekají na trati 321 tyto výluky:

29.11.2011 Ostrava-Svinov - Háj ve Slezsku (8.20 - 14.00)
30.11.2011 Děhylov - Štítina (8.20 - 14.00)
1.12.2011 Opava východ - Štítina (8.00 - 15.00)
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Tomman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2004
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 13:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zažil jsem podobnou zkušenost před 3 lety při cestě z Olomouce do Opavy. Jel jsem záměrně přes Bruntál, z důvodu kochání se krásnou přírodou podél trati. Ale v Olomouci byl přistaven rychlík ve složení 742 + 3x 010. A nejednalo se o žádnou posilu!
Od té doby jezdím do Olomouce zásadně přes Ostravu. Je to kratší a pohodlnější a 16 Kč mě nezabije.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3409
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 16:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je důvod k tomu, že R 1187 odjíždí v GVD 2012 z Opavy netaktově až v 19:48?
Ostravan!!! Zanikne navždy legendární vlak?
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: Aby se protijedoucí Os 3432 vykřižoval s R 1187 v Háji ve Slezsku, a v důsledku toho byl v Opavě už v 20.17 a vznikl přípoj na Os 3504 do Olomouce (odjíždí ve 20.20).
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 19:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valdav: To je ta jedna z záležitostí co jsme projednávali spolu po zveřejnění návrhu JŘ v srpnu/září. To tam byl nepřípoj...
Jsem rád, že se to podařilo po přeposlání Tebou a kolegy na KCOD na toto poukázat a dotáhnout do úspěšného konce...

Zeptám se. Nebylo by lepší z Hradce nad Moravicí vést první ranní spoj o 10-13 minut dříve??? Jako přípoj na vlak s odjezdem v 5:11 do Ovy. Z Jakartovic přijíždí v 5:08 a přípoj má. Asi by si ale vzájemně překážely, nebo by musel být některý upřednostněn na příjezdu do Opavy východu.
Nebo je lepší a vhodnější současný stav pozdějšího příjezdu a navázání až na os. v 5:27(OVA) či 5:23(BRUNTÁL) a Skřipova a Hradce nad Mor. je zajištěn přípoj busem s příjezdem k nádraží v 5:05.
Jen připomínám, že os. s příjezdem do Ovy v 5:33 je přípojem na EX 530 Helfštýn, R Brno a SC Pendolino, ne že bych od Hradce či Branky předpokládal davy na tyto spoje, ale i samotný příjezd do Ovy o půl šesté než v šest, by možná někteří více přivítali...
Nevím, ptám se místních znalých, kterých se to třeba přímo i týká...
Předem děkuji....
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2100
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 22:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: Nevím jaké je přesně následné mezidobí mezi vlaky v úseku (býv.) Odb. Moravice - Opava východ, ale pokud vlak od Jakartovic přijíždí v 05:08, musel by vlak od Hradce dojet odhadem v cca 05:00-05:02, to znamená odjezd z Hradce o 16-18 minut dřív. Předpokládám, že hlavními zákazníky tohoto vlaku jsou pracující, kteří jedou na šestou do Opavy do práce a ti by z toho určitě nebyli nadšeni.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 07:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Souhlas, musel by asi dojet tedy nejpozději těch cca 5:02/3. To je 5.min před vlakem z Jakartovic.
Hm. No a ti cestující. To fakt těžko říct. Ale na čtvrtletní jízdenku Hradec-Ova se jede levněji, než bus+vlak. To nevyřešíme, ale je dobře, že ta možnost se v pohodě dostat na ten vlak v 5:11 je...
Co by za to jinde dali...
Zavedl jsem na to řeč, co by pravidelný účastník jednání na kraji ke GVD. Většinou ale mám problém s opačnou stranou než je Opavsko(no je dobré mít přehled a vědět, proto tento dotaz).
Jsem rád, že se vyřešila Ostravice autobusovým přípojem ve večerních hodinách po příjezdu vlaku do Frýdlantu ve 23:09. Bus by měl nově vyčkat i zpoždění vlaku. To jen pro doplnění.
Apollo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 17:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to chce dát někdo do sledovačky , tak na Os 3419 jela 460 019-3