K-report
 

Digitální ovládání kolejiště  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Modely a modelářství » Digitální ovládání kolejiště « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 10:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych požádat o radu. Mam hektora PMT a v něm dekoder Tams. Na systému Lenz v klubu se mi často stane že hektor přestane reagovat na různé povely (jízda nebo světla) a po čase se "zblázní" ... sam se rozjede a nejde zastavit. Nepomáhá ani stopka ani sundání z kolejí. Když to bylo naposledy v sobotu, pomohlo jedině vypnutí/zapnutí DCC centrály. Má také někdo podobný problém?? V čem by to mohlo být?? Je to atipickým rozhraním a tím i výběrem dekoderu, nebo je to vada dekoderu a nebo vada v mašince??
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 12:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kecup:
Mám podobnou zkušenost, mám také hektora, sice v TT od Tilliga, ale v něm také dekodér Tams. Bude to také jiný typ, ale je to Tams. Lokomotiva při sebemenším výpadku proudu zastaví a rozjíždí se znovu. Výpadek je často tak nepatrný, že ani světla neprobliknou. Než se dekodér vzpamatuje, trvá to i sekundu než se lokomotiva začne rozjíždět. Světla přitom po celou dobu svítí.
Samovolné rozjetí se mi už párkrát přihodilo taky, adresa dekodéru přitom vůbec nebyla na ovladači zvolena.
Po této zkušenosti Tams nebrat !!!

Jinak několik modelů s dekodérem ESU mi také "bláznilo" tím, že při překročení určité rychlosti vystartovaly plnou rychlostí (ne nastavenou v CV5) a nešly zastavit. To se popisovalo na fóru modely.biz jako ztráta digitální informace a byl tam návod na poladění CV. Pomohla mi ale až výměna dekodéru. Ty "poblázněné" v jiných modelech fungují bezchybně a původní lokomotivy s jinými dekodéry také. Možná konkrétní kus motoru se nesnese s konkrétním kusem dekodéru?
Stránky o skutečné a modelové železnici
http://modely-tt.wz.cz
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 12:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacek

tento výrobce (Tams) je spíše zálžitost TT. U nás v H0 je vyjímečnost a to právě hektor a jeho PLUX12 což je věc nepovedená. V hektoru od ČStrain mam miniESU a ten funguje bezchybně. Asi to dopadne výměnou dekoderu třeba za 16ti PIN ZIMO a nebo změna zapojení na klasiku 6ti PIN.
Matot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 20:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu : http://www.i-televizia.sk/noviny_7.php je reportáž s nášho klubového kolajiska v CVČ v Pov.Bystrici.
MATO T
Reilmen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.251.247.138
Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 09:04:03    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny.
Potřebuji poradit s dekodérem GOLD 10433-01. Nevím, jak ho donutit, aby se při přetočení ovladače na Multimausu přes 0 prudce nezastavil. Dřívější GOLDy dokončili plynule brzdnou křivku a pak se teprve začaly rozjíždět opačným směrem. Nové GOLDy (asi tak 2 roky) při přetočení "okamžitě" zastaví a dávají povel pro jízdu opačným směrem. Při cca 15 vozových vlacích to není zrovna moc dobré. Nedokázali mě poradit ani 3 prodejci v kterých CV by se to dalo poladit. Každý "radí" zkontrolovat všechny CV, ale tyto nové GOLDy mají jiný SW a víc možností nastavení, takže nejsou úplně stejné. Budu vděčný za každý tip, který by dokázal řešit to prudké zastavování. Díky.
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 22:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení modeláři,
dovoluji si obrátit se na vás s otázkou napájení kovové neizolované srdcovky výhybky EW2 v TT od Tilliga při digitálním ovládání kolejiště. Máte s tímto prosím nějaké zkušenosti? Budu vděčný za jakýkoli tip.
Díky. Josef
Mpinta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 19:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, nevím sice, co myslíš "otázkou napájení" a zda jsi to už nevyřešil, ale něco najdeš u mne na http://lokopin.wz.cz/
Martin (LokoPin)
y
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.77.194.167
Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 17:24:04    Odkaz na tento příspěvek  

zdravím chtěl bych se zeptat jaký dekodér lze použít na osvětlení osobních vozů Y.děkuji.
Radula63
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 20:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Y
Obecně pro osvětlení vagónu vyhoví i jakýkoli levný dekodár pro mašinky - tj. vývody pro motor nezapojíš a na funkční výstupy (např. F0 - světla) napojíš osvětlení interiéru vagónu).
Luvaro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.152.100
Odesláno Sobota, 31. prosince 2011 - 12:16:08    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Vás pánové, jen se chci zeptat, zda jste se někdo nesetkal s problémy u dekodérů Kuehn N045. Chvíli fungovaly, potom lok. přestala reagovat, až zastavila úplně a dost...teď už jen slabě píská, jako by byl dekodér va zkratu. S jiným jezdí v pohodě... díky...