K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 16. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 16. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8967
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 20:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.3260: Už se těším, až budeme parkovat vedle sebe. . Jsem také alergický na jakýkoliv škrábanec.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7566
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 20:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi a co zkusit CarShield?
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 20:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Isoptin: Je to marný. Vždycky se najde čů..., debil který ti to orve. Já pracuji v jednom centru a vždy parkuji u vozíků, abych je z jedné strany měl a zatím naštěstí v pohodě. Druhá strana je o něco horší, ale člověk u toho auta nemůže stát.

K těm lepítkům. Asi takhle Když píchneš o šroub, tak to je ok. Když to vezme o obrubník a máš to proražený, tak to je k ničemu.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4977
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 21:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: Já se sice pořád utěšuju tím, že: "Tohle už tam určitě bylo, jen jsem si toho nevšim", ale přesto mě každý nový šrám neskutečně . A že jich není málo.

Isoptin: Zkušenosti se soupravou na opravu mám takové, že ji vozím dva měsíce, přečetl jsem si návod a doufám, že nepíchnu. Úvahy o koupi dojezdovky jsem aspoň na chvilku vyhnal z hlavy.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 22:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem měl taky auto naprosto bez škrábanců a ťukanců. Teď při každém mytí nacházím nové a nové a je to především od té doby co parkuji na sídlišti. A to ještě díky bohu že mám boční lišty. Též na kapotě mám otlučené místa od šutýrků stejně jako mám prasklinky v obou světlometech, jeden už tam byl ale druhý je tam chvíli. Ale jak se tomu vyhnout vážně nevím..
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3984
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 23:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Choulostivá místa (přední kapota, blatníky, vybrání pro kliky dveří, víčko nádrže, kolem zámků, hrana nárazníku...) se dá ochránit průhlednou 3M fólií (podobná, jakou se polepují třeba žluté taxíky, ale silnější). Osobně jsem to měl na stříbrném autě a viděl jsem to na černém. Pokud není fólie mechanicky poškozená, tak není vůbec vidět a svůj účel plní dokonale. Samozřejmě před plnou parou vymrštěnou hranou dveří vedle parkující blondýnky mířenou do mých dveří nebo blatníků asi neochrání.
Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 13:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový Hyundai i30
- to je dizajn... rozťahovať, preťahovať, naťahovať, kopírovať a už keď nebude kam preťahovať línie (viď dizajn Peugeotu 307), tak budu plátať (viď Peugeot 307 facelift)...
- mimochodom včera si sused priniesol domov svoje nové vozidlo... prisahám, že mi z neho prišlo zle...

Tempral Trans, a.s. | Soldex vystrihovačky
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7285
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 13:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prisahám, že mi z neho prišlo zle...

Závistí?
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 13:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem staromódní i přes svůj věk, ale prostě mě se většina nových aut absolutně nelíbí. Navíc mi příjde, že dnes stejně už nikdo s ničím novým přijít nemůže. Všechno je to podobné zplošťujícímu se vajíčku...teda možná s vyjímkou nového Opelu Combo :-)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7286
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 13:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rusko
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 13:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Závisťou určite nie, to auto je príšerné. Pár mesiacov predtým si kúpil Renault Megane s tým pocitom, že má pekné zachovalé auto. Po dvoch mesiacoch si to auto začalo robiť, čo chcelo a každý týždeň kupovať niečo do toho auta ho už nebavilo. Dlho som ho nevidel, Megane zmizol, ale očividne si kúpil nové auto, keďže včera prišiel na novom Hyundaii. Keď ho stretnem, nezabudnem mu povedať "z kaluže do blata".

(Příspěvek byl editován uživatelem comfort.)

Tempral Trans, a.s. | Soldex vystrihovačky
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4978
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 14:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"z kaluže do blata"

Proč?
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 15:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Aj keď tento môže byť iný ale mám skúsenosť s dvoma Hyundaimi a je to dosť chabé.

Tempral Trans, a.s. | Soldex vystrihovačky
Šulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 15:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Comfort: pokud je to páteční kus, tak na značce nezáleží...
TEchnicky SLAbý
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 23:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.... nenávratně mizející klasika...



Zvolen 22.3.2007
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 07:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@krumpolc: co na tomhle vidíš za klasiku, to teda fakt nevím ještě tak možná 1000ovka nebo snad spartak, ale toto určitě ne-e
kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7292
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Najbrt: škodovka s motorem vzadu - klasika 60.-80. let
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@3260: ale počítat do toho i 105/120 mi přijde trošku kách těch srágorek je všude ještě mnoho habadějů
kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Pfm10
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najbrt: Tvoje historické cítenie sa pohybuje okolo bodu mrazu...
ICQ: 380-989-951, Skype: pfm100

Zelenobiele katastrofy v Trnave, since 14.4.2011. Zbohom, trnavské Karosy!

3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7294
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Najbrt: těch srágorek je všude ještě mnoho habadějů

A to se nějak vylučuje se slovem klasika? Právě proto, že jich jezdilo jak sraček se k tomu to slovo o to víc hodí.
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První "užovky" už jezdí na veteránský srazy ...
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 11:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@pfm10 /1645/: já jsem dělal autoškolu na nový 1000ovce, tak mám bohužel asi jiné "historické" cítění než máš třeba ty, jako -náctiletý klučík
@pavián /1412/: pro mne třeba není rok 1976 jako rok náběhu výroby 105/120 vůbec žádná historie, ale jako rok, kdy jsem se poprvé rozváděl každý máme na "historii" jiný měřítko
kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 14:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Najbrt (246):
Já bych na veteránský sraz s 105/120 taky nejel (ostatně z této řady fotím do archivu pouze Garde), ale zase jsem viděl mladýho kluka, pro kterýho byla 105S "nástupní" auto, na kterom se všechno učil, co třeba za - řekněme - deset let použije při renovování v té době naprosto již klasické 100/110.
Na druhou stranu znám pána (velice letitého), který zatvrzele odmítá uznat historickou hodnotu čehokoliv, vyrobeného po r. 1945 ...
Inu - co hlava, to názor
(Já jsem se rozváděl v r. 1983 - to, mám dojem, zrovna nabíhaly "Emkový" škodovky )
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4851
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 16:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

každý máme na "historii" jiný měřítko

To souhlasí. Ale i přesto všechno se přece dá zcela bez problému říct, že to na obrázku je právěže ta klasika. Klasika doby nedávno minulé, klasika, kterou třeba zase pamatuju z dětství, kdy nic jiného nejezdilo. A přitom si teda v 29 letech nepřipadám nějak náctiletý.

Nevím jak na vesnicích, ale třeba v Brně potkat například takovéto sjetí tří "klasik" už není možné bez značného štěstí. Popravdě, nejspodnejší vrstvu tu tvoří končící Favority a to ještě dost vyjímečně, nejčastější "klasiky" jsou orezlé Felicie. 100, 105, 120, to se vidí opravdu ojediněle.
Na parkovišti před naší bytovkou jsem teď převzal nepsané žezlo "old car". Sousedka nechala zrovna včera odvézt - pravděpodobně ke zvrakování - svoji nedávno "odloženou" Micru první generace (taky jsem to blbec mohl vyfotit). A myslím že nic staršího než moje camaro 1988 tu teď vlastně nestává, musel bych se fakt hodně rozhlížet.
Takže nevím jak kde, ale tady v mým bezprostředním okolí by škodovka z roku 1976 byla dost "úkaz".

Kromě toho, navázal bych na Paviána, historická hodnota by se neměla odvíjet zásadně pouze a jen od věku, ale také od vzácnosti. Nikdo mi nevymluví, že, a teď to trochu záměrně přeženu, showcar Škoda Tudor má menší historickou hodnotu než kdejakej Wartburg.
Zlatý dvaadvacítky!
Lukasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 20:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veruscha: je to tak měsíc co jsem koukal z okna a nějak jsem začal počítat auta na okolních parkovištích. Přesně jak říkáš, klasická "škodovka" už tu nestojí, asi dva dožívající favority a z 30 aut kolem byly kolem poloviny Felície. Taky jsem si při tom vzpoměl na dobu tak deset let zpět, kdy zde podobně zcela vládly 105/120ky, a jak málo aut tehdy bylo, dnes kdyby to šlo tak by někteří nejradši zaparkovali i mezi pískoviště a skluzavku.

Ještě k předchozímu tématu parkování. To, jak ten Passat parkuje též neodsuzuji, jelikož mám vozidlo velmi podobných rozměrů. Zrovna minulý pátek, také odpoledne jsem musel parkovat u Tesca v Písku. Do odlehlejších a volnějších částí parkovišť už zajíždím automaticky, tady už to však bylo jedno. Našel jsem dvě místa vedle sebe a s jedním sousedila bouda na vozíky (Tesco má velmi "praktické" s košem, který zasahuje do vedlejšího parkovacího místa.) Zkusil jsem se nasoukat vedle boudy, výsledek byl ten, že osazenstvo pravé strany vozu nemělo šanci vystoupit a levá strana se kryla s čárou. Takže jsem se (i s pomyšlením na to, že by se někdo nasoukal do těch volných dvou metrů) rozhodl ke stejnému způsobu parkování. U takto velkých aut opravdu není někdy zbytí.
Ale znám také jiný, kdysi poměrně pravidelný jev, ten je spíše k zasmání. V garážích D na pražském letišti (dříve pro zaměstnance, dnes je zde "zvýhodněné" dlouhodobé stání pro cestující) jsou místa namalována ještě menší než u obchoďáků (odhadem tak maximálně 2,1m) + jako chuťovka ještě do parkovacích míst samozřejmě zasahují sloupy. Kluci se většinou dokonce sjížděli na zhruba stejný čas, aby parkovali při sobě a neodřel jim někdo cizí auto. Občas tam prostě někdo také musí zaparkovat přes dva, to už se tam nějak neřešilo a bralo jako nutnost (někteří lidé dokázali i docela inteligentně parkovat tak, že na tři místa dali dvě auta).
Nejlepší je prostor mezi nájezdem/sjezdem a východem, jsou zde tři místa a navíc mezi dvěma sloup, takže jedno místo je použitelné maximálně pro motorku (nebo pro Mini, které měl jeden z našich kolegů, ten si na tomto místě rád vyhrával a ostatním se škodolibě vysmíval ). Na druhá dvě místa se většinou s trochou snahy dostat dalo. Jeden stál těsně k obrubníku, druhý těsně ke sloupu (třeba dvě jedničkové oktávky, se dokázali vejít ku spokojenosti obou). Ale jezdila sem jedna řidička, se starým Twingem (!) a ta to bez zaváhání frkla vždy na dvoumísto mezi nájezd a sloup přesně na čáru, taky se asi bála, že by jí ho někdo odřel Přitom kdyby si stoupla normálně mezi obrubník a čáru (a to by na tom obrubníku nemusela být ani nalepená), vešel by se vedle ní rozumně i třeba ten passat. :D Se divim, že jí to procházelo... Již zmíněný kolega jednou parkoval v horních liduprázdnějších patrech s MPV a vozíkem přes čtyři místa, jinak to tam prostě s takovou "soupravou" nešlo. Ač bylo kolem dost volných míst, našel se nějaký dobrák a odpoledne po práci už běžel vysvětlovat na policii. Pan policajt se projevil jako správný chlap a měl pro něj pochopení, s tím, že to parkování řešit nehodlá, ale tu propadlou technickou na autě, bez povšimnutí nechat nemůže... Nakonec jel domů stejně s trochu prázdnější peněženkou

Asi po dovolené naběhnu do těch garáží s foťákem, pro lepší představu.
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7298
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 20:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela úzko je i v Brně pod Íbécéčkem.
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 20:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt, že dnešní parkovací místa plochou nestačí (kupř. srovnání Golf I. proti Golf poslední, nevímkolik ) - rozdíl velikostí je ohromný. Někdo tu dokonce před několika měsící uváděl, že se stále "chlívky" pro auta dělají podle norem z r. 85 - to je otřes !!!
Ale konkrétně tenhle majitel černého Passatu takhle parkuje pořád, a někdy se nerozpakuje vjet i na trávník, pokud to má třeba do obchodu blíž. To už je ale specifický druh "motoristů" ...
Když se někdy někam pracně soukám i s takovým prdítkem, jako je Felda, tak přemýšlím, jak bych asi dneska jezdil s vozem o ploše bezmála 12 čtverečních metrů, který jsem v 90. letech používal k běžnému provozu ...
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4612
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 13:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli to patří sem, ale asi ano, protože to jsou de facto náhradní díly Takovýto "vetřelec" byl sestrojený u jedné autoopravny nedaleko Budapeště, možná se někdo nechá inspirovat..

Regionální analýza Královéhradeckého kraje
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 15:00:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tej je jako živej, posádka kosmoletu Nostromo by si zobla ...
Mně vloni poslal kamarád fotku postavy, sestavené z výfuků - foceno snad v ČB ...
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Kraken_470
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 23:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm starým škodilakům,v mém okolí už se pomalu žádné 105/120 nevyskytují a když ano,většinou Mka.Ale třeba užovku 105 S se starým hranatým tachometrem už jsem neviděl dost dlouho...a to nemluvím o dacii 1300/1310,wartburgu 353 a třebas i Vaz 2102combi,o stovkách ani nemluvě...
neviditelny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.29.8.99
Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 00:11:05    Odkaz na tento příspěvek  

Za to muze asi srotovne. Lide se techto casto rezatych Skodovek hojne zbavuji a radeji si zato neco malo prachu koupi neco jineho...
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 02:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad parkování:
Přestože jsem zarputilým nepřítelem všech parkovacích zhovadilostí (a nemůžu si pomoct, v Passatu nikdo stokilového dědečka nevozí, obávám se, že by to z jejich hlediska jaksi nebylo "in" vůči autu), jedním z viníků bude i to, že na parkovištích jak kráva jsou namalována místa. Prostě na fláku asfaltu bez smradlavý bílý barvy prolbém zaparkovat nevídám.

Stejně tak se pohybuju velmi často v několika městech, kde zrušili placení parkovného. Dokud se platilo, místo nebylo. Když si holt někdo dvacku zaplatil, parkování si užil, nehledě na vypršelou dobu. Teď v jednom z nich dokonce místa ubyla, ale zrušili automaty a každý parkuje jen potřebně dlouho a místa se najdou vždycky. Podivná logika.

O parkování před barákem bych denně moh psát romány. Jsou tam pohodáři, kteří si dají tu práci, že na parkoviště ze 60. let, dimenzované pro Octavie a tisícovky, každodenně pracně parkují, aby byli v lajně, pak tři, čtyři ani ne tak bezohlední jako tupí sousedé a dvě absolutní hovada, která sem v zimě postavila dva vraky (je tu 60 bytů a nějakých 17 parkovacích míst!), aby se před nimi denně ukájela (nejde o dotažený šrot, ale ještě loni provozovaná a dnes odhlášená auta konkrétních soudruhů/-sedů).
Ale dost, zrovna dole na parkáči zase řvou zhulenci a smažky, beru brokovnici a jdu se tam podívat.
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 9-2009

Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 17:59:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel Dúfam, že si bol úspešný. Inak súhlas.
On the Internet:
Men are Men.
Women are Men.
Children are FBI Agents.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62331
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 03:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel:
Já si teda v ČB nemůžu placený parkování vynachválit, je to jistota, že se vždy místo najde (pokud zrovna není neplacený období...), zatímco jinde by člověk musel object pár bloků, aby něco našel (a při odjezdu pak vynalézat levitaci pro překonání druhé řady). Přitom částky za parkovné jsou většinou celkem směšné.
Ale je možný, že to je jinde jinak.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11533
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 15:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

105 S se starým hranatým tachometrem

Takovou jsme měli, 2005 šla pryč, dodnes ji potkávám v provozu, vzal ji přes bazar někdo odvedle z dědiny. PVC-13-38, poutka na dveřích, vzadu pevný okýnka... To je tahle přístrojovka takovou vzácností?
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 15:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omluvám se, že naruším diskuzi, ale potřeboval bych jednu radu. Mám Octavii Tour r.v. 2004 v dieselu a začala na mě blikat kontrolka žhavení. Co myslíte, že by to mohlo být?

Bohužel návod říká, chyba v systému a navštivte autorizovaný servis...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 15:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prijde na to, kolik ma ta Octavie najeto. Me se tohle stalo pred lety u Forda a byly to spatne zhavaky. Tak jsem dal nove a asi za mesic odeslo cerpadlo. Tak sel Ford z domu. Dnes uz jen a jen benzin, zadnou naftu. Cenove to je skoro stejny a ten litr, co clovek usetri stejne po letech vrazi do mnohem nakladnejsi opravy.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4002
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 16:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ispotin: Totalne kaviny akokeby ti na benzinovom aute nemohlo nič odisť Tieto prežitky z dôb minulych a averzie voči dieslakom milujem.

9001: Na VW clube (octavia a G4 su skoro rovnake) som našiel toto:

1. chybně nakódovaná nebo nenakódovaná ŘJ motoru
2. ventil počátku vstřiku
3. nastavovač množství paliva
4. spínač F/F147 na pedálu brzd
5. snímač zdvihu jehly
6. snímač polohy šoupátka čerpadla
7. elektronický pedál akcelerace (motor běží v nouzi při konstantních 1300 rpm)

Najčastejšie je to vraj spinač brzdoveho svetla pri pedaly čo som sa dočital, ale viac zistiš určite keď to napichneš na PC (VAG atď)


(Příspěvek byl editován uživatelem peto5220.)
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 16:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jste mě pánové moc nepotěšili. Právě nemám možnost to napíchnout :-(. No uvidím zkusím to nějak pořešit :-). Nalítáno má cca 185 000.

Isoptin : Mám to auto od 130 000 a za tu dobu jsem dělal jenom brzdy a rozvody, takže i to co se dělá na jakémkoli autě. Takže naprostá spokojenost.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4004
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 16:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Diagnostiku by ti mali urobit v každom lepšom servise, nemusi byť autorizovany.
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2260
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 17:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Nemaluj čerta na zeď, buď máš spálené obě brzdové žárovky (ano, i tehdy to bliká), nebo vadný brzdový spínač. Takže oprava buď za 20 korun, nebo za 250. Moc bych se divil, kdyby to bylo něco jiného.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spousta zajímavých designerských cvičení....nebo spíš virtuální bastlení?

(Příspěvek byl editován uživatelem swe.)
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3353
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: Mňa teda jednoznačne zaujalo najmä toto a BMW F10 Coupé





Asi hlavne pre usera Marek961

Btw čierna nálepka nie je čierna, ale carbonova imitácia.
www.SPZ.unas.cz

BA-/BL140xx ...všetky čierne..aspoň sčasti...
ZV-232AZ ...okrový Warťas..
Marek961
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomino:...Nádhera ...ale úplne best by vyzerala v bielej Ibis s čiernou fóliou na streche s čiernymi diskami,to by bola bomba ...dám sem jednu fotku mojej Q7 z hry Test Drive Unlimited 2,viem že to sem nepatrí no pre ilustráciu

...!!Audi RS6(C6) Avant 5.0 V10 TFSi!!...
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3355
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek: Ale vieš, to auto bolo kupované ako ojazdenka; takže by to bolo dosť nerentabilné znovu lakovať.

Konečne sa mi začína páčiť vozový park na Slovensku. Susedia majú:
šedá Q7 (značka 717..)
šedá A6/C6 (značka 505..)
strieborna A6/C6 (značka 545)
šedomodra A6/C6
šedomodra A6/C5

ečv posledných dvoch si nepamätám... ale jedna je určíte trojčíslie a jedna zrkadlovka...

Audinovo?

(Příspěvek byl editován uživatelem tomino.)
www.SPZ.unas.cz

BA-/BL140xx ...všetky čierne..aspoň sčasti...
ZV-232AZ ...okrový Warťas..
Marek961
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:42:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

u nás v BB sa tu tiež abnormálne veľa A6 a Q7 premáva ,ale nedá mi...a že akí sú Slováci chudobný národ ,na každom kroku Q7,Cayenne,Touareg a pod. vozy
...!!Audi RS6(C6) Avant 5.0 V10 TFSi!!...
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3356
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek, hovoria ti niečo Audiny ZV 888BY a ZV 888BJ? (oranžová R8 a červená Q7)

Kupované výlučne nové, majiteľ mal aj rôzne VW/Mercedesy, 888AX, 888BJ, 888AT, ...

Keď tak sa ozvi na maila, lebo už to tu od nás vyzerá ako chat

(Příspěvek byl editován uživatelem tomino.)
www.SPZ.unas.cz

BA-/BL140xx ...všetky čierne..aspoň sčasti...
ZV-232AZ ...okrový Warťas..
Marek961
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 22:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslal som ti SZ ale neviem kde si ju ja mám potom prečítať keď odpíšeš..nevidím to tu
...!!Audi RS6(C6) Avant 5.0 V10 TFSi!!...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4979
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 22:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Ač sám mám poměrně nový deisel (2007), tak jako zakořeněné legendy z dob minulých mi připadají povídačky o otorech, které pochroustají jakoukoliv naftu při spotřebě 5l/100km a natočí bez větší opravy milion.

Dnešní složité dieselové motory jsou choulostivé na zacházení a kvalitu nafty na rozdíl od mnohdy "archaických" benzínů snesoucích téměř cokoliv.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4007
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 22:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Na kvalitu nafty su chulostive asi všetky diesel motory, ale tak to vyrieši palivovy filter, inak čo sa tyka zachadzania tak kedysi neboli tak vymakane turboduchadla a trebalo ich chladiť či lepšie povedane mazať po dlhšich jazdach, dnešne auta to už maju vyriešene. Ale ine zvlaštne zachadzanie neregistrujem, tiež mam diesel a snažim sa starať o auto čo najlepšie ale to by som robil ajpri benzinovom motore. Napriklad tie rozpravky že nenaštartujem v zime a podobne, moj Golf je r.v. 97 a tuto zimu som naštartoval bez žhavičov pri -10°C na prvy krat a netočil som 10 ani 15 sekund ale max. 5 a neblo to iba raz . S novymi žhavičmi sotva otočim kľučom a motor beži. Benzinvoy motor tiež neaštartuje bez sviečok takže žiadna investicia navyše..

Myslim, že normalny človek s dieslom problem nema.
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4980
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 08:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: On ročník 97 už je taky docela dieselové historie a patří dle mě ještě k těm "odolnějším". Z osbné zkušenosti nikdy nebyl větší problém s turbodiesely v LT z roku 2001, ale jeho nástupce v Crafterovi z roku 2007 vyžadoval při stejném zacháízení v 90 tis. km výměnu turba a o rok později (a cca 120 tis. km) odešly tři z pěti vstřikovačů. A to bylo po celou dobu tankováno na OMV a ne v žádném JZD.

A takové atmosferické diesely třeba v Golfu II jsou snad nesmrtelné a spolykají cokoliv.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 11-2005
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 09:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Presne tak, neni nad staricke diesly bez turba. To snese vsechno. Je jasne ze i u benzinoveho motoru se muze neco pokazit a vzdy zalezi na tom, jak se o to clovek stara, ale v rodine postupem asu byly vzdy vetsi investice u dieslu. Ale vzdy budeme nekdo hajit to a nekdo zase to...
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4008
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 10:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Ano, je to už dosť stary motor preto som ho spomenul v suvislosti s štartovanim lebo to je asi najväčšia legenda.
To čo pišeš určite nevyvraciam ale je to velmi zaujimave, že po takom čase odišlo turbo.
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4981
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 12:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Na rozvozu, kde se jezdí stylem nastartovat - 5km - zahasnout motor - 5 min - nastartovat - 2 km - volnoběh 3 min - 10 km zhasnout motor a tak 8 hodin šest dní v týdnu pořád dokola se v podstatě není čemu divit, ale důležitá je ta paralela s předchůdcem LT, který byl v porovnání s Crafterem bezúdržbovým vozem. Crafter už má samozřejmě mnohem kultivovanější a také komplikovanější CR s DPF a dalšími "vychytávkami".
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 14:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tab50
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 03:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak je tohle za pick-up?

Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to rumunský ARO ze serie 320 (přesný číselný kód z hlavy nevím), ale byly 320, 323, 324 a 328 - snad je to všechno. Tahle serie byla prodloužená a měla buď dvoukabinu nebo jednokabina, ale delší nástavbu, včetně třeba ambulancí.
Jinak je to novodobá variace na starý dobrý ARO 240 ze 70. let ...
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Tab50
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavián: Díky . Zase jsem o něco chytřejší.
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 10:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavián: Moja reč. 240tka bola taký socialistický Range Rover, škoda že nemala až takú výbavu

odkaz... Kedy už šikmáci začnú mať dizajnérov a neudrbávať dizajn našich áut? Že nikdy? Tiež si myslím.

Aj keď, pravdupovediac, toto je ešte asi najkrajšie čínske auto, aké poznám. Ale ide o princíp!

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomino.)
www.SPZ.unas.cz

BA-/BL140xx ...všetky čierne..aspoň sčasti...
ZV-232AZ ...okrový Warťas..
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 20:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda Fabia 1.2 HTP, LAURIN & KRTEK
ICQ: 431183687