7755: Jsou dva typy přiblížení.
Jedno je nepřesné, druhé přesné.
Přesné přiblížení je ILS (Instrument Landing System), pilot je naváděn na runway tak, že si naladí frekvence ILS dané dráhy (nemají je všechny, ale např. v Praze ano - 24, 06, 30, 12) a sleduje Glide Slope a Glide Patch. Jsou to ukazatele ve tvaru "diamantu", pokud jsi níže, než bys měl být, tak diamant je nahoře, pokud dole, tak jsi výše, než by jsi měl být. Tyto diamanty jsou zobrazovány pod IAS - Indicated Air Speed včetně umělého horizontu.
Nepřesné přiblížení může být VOR/DME nebo NDB/DME, popř. jen NDB (NDB přiblížení je v ČR pouze v Kunovicích - LKKU).
VOR/DME: Nastavíš si frekvenci majáku VOR (např. pro VOR nad Ostravou OTA - 117.450 MHz, používá se při runwayi v užívání 04, 22 má ILS), poté si naletíš kurs dráhy a podle tabulek klesáš (mapy jsou zveřejněny na mapách pro dané letiště).
NDB/DME: Nastavíš si frekvenci majáku NDB (vyskytuje se ve frekvencích 200 a výše MHz), poté si opět naletíš směr, jenomže musíš začít klesat na tzv. bodu FAF, který je začátkem klesání, další postup je takový, že klesáš pod nějakým úhlem, přiom zároveň sleduješ směr, poněvadž maják NDB neumí ukázat vzdálenost od letounu.
Autopilot při nepřesném přiblížení může být nastaven do výšky MDA (Decision Altitude), pokud v této výšce nad zemí nemá stále vizuální reference s dráhou v užívání, musí letět nezdařené přiblížení a nový okruh na letiště. Pokud ale se letí přesné přiblížení, není výška MDA, ale pouze DH (Decision Height), poté, když nemá vizuální reference dané dráhy, může pokračovat jestliže je dráha vybavená vyšším způsobem ILS (je to rozděleno ještě na CAT I, CAT II a CAT III). Podle CATů se taky rozdělují dráhy na preferované a nepreferované - pokud je proměnlivý vítr, nebo vítr z daného směru do 5-ti uzlů, přistává se na preferovanou runway.
Preferované runwaye na českých mezinárodních letištích:
LKPR (PRG) - 24, LKMT (OSR) - 22, LKTB (BNO) - 29, LKKV (KVA) - 29.