K-report
 

Všeobecná neželezniční diskuse  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 06. 2015Viribus Unitis60 10-06-15  19:38
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 10. června 2015 - 19:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ožralý_autobusák: Dokážeš pochopit rozdíl mezi zabíjením pro konzumaci a zabíjením pro radost?

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
mezi řečí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.120.11
Odesláno Středa, 10. června 2015 - 19:46:39    Odkaz na tento příspěvek  

Sice to sem vůbec ale vůbec nepatří. Ale když už se to téma nakouslo:
Jsme ve třetí světové válce.
Švédsko znásilněné islámem.
Zavřete hranice! Chraňte své ženy!
Takže jen houšť a větší kapky. Bude Me(a)jdan!
Jezovec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 1-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 09:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hehehe, to se to tu hezky sešlo tvrdě realistickejch chlapáků.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 11:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, poněkud jste se odchýlili od tématu...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 06:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viribus unitis -možná, že spíš nechápeš ty. Prasata, krávy, drůbež ve velkochovech se už s určením k sežrání rodí, na rozdíl od divokých zvířat v Africe.
Kdyby to byl odstřel kvůli potravě pro ctěnou lovkyni neřeknu ani popel. Ale nesnáším kydy lovkyň amerických stejně jako českých.
V pidi státě jako jsme my je někdy regulační odstřel nutný z hlediska rovnováhy - viz přemnožená černá. V Africe ,třeba u ŽIRAF, NOSOROŽCŮ jsem tento jev nezaznamenal. Ta slečna je stejná svoloč jako pytláci. Jen ti afričtí to možná dělají kvůli obživě, ať naturální / maso / nebo finanční / kly , rohy nosorožců etc.
Jenže pózovat se zastřeleným divočákem by nemělo ten šmrnc, je příliš obyčejný, hluboko pod úrovní slovutné střelkyně.....
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9259
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 08:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2: Prasata, krávy, drůbež ve velkochovech se už s určením k sežrání rodí
A vědí to...?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3213
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 09:39:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2 > a s jakym urcenim se rodi ta premnozene cerna, u ktere schvalujete odstrel?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
DHaK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.147.44
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 10:00:06    Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, no. Někdo se holt potom dobře udělá po spatření řádně nakrmené Bardoty v pořádným kopci, jinému dělají dobře bičíky, pouta, flintičky, trofeje (ta ženská je moc odlišná, nežli pravý český fořt, resp. klišé o nich vrostlé v hlavách lidí) - každopádně má skvělou reklamu."Organizátoři" veřejné dopravy zažívají hromadná libida a orgasmy po každém těžce uzavřeném, zlikvidovaném "neobjednaném" žkm. Lidé jsou různé[happy].
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 11:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej - nevědí a je jim to jedno. A vegetariánem se kvůli tomu nestanu. Ostatně moh bys mi sdělit co s milióny a milióny kuřat z velkochovů ? Rovněž ryby se chovají za účelem sežrání, což by mohlo, jednou, omezit plenění oceánů.

Té černé umožnil přemnožení člověk svou činností a inženýrským řízením přírody, zemědělstvím, odpadky a pod.Proto je třeba, bohužel i odstřelem, rovnováhu obnovit při nepřítomnosti velkých predátorů.
Opět neplatí pro divoká zvířata v ,alepoň, části Afriky a rozhodně ne pro ohrožené druhy.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 09:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan Hus,rektor Karlovej univerzity a veľký reformátor.Dnes veľké jubileum,600.výročie jeho mučeníckej smrti.Štátny sviatok v ČR,slávnostné bohoslužby v kostoloch Církve Československej husitskej.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 7-2008

Odesláno Neděle, 04. října 2015 - 12:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes je tomu 68 let, co bylo započato s vynášením "bordelu" na oběžnou dráhu naší planetární matičky [lol]

ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
MH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.105.40.11
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 14:11:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím,jestli to sem patří,když tak mě přesměrujte. Prodávám plno časopisů ČD pro Vás a Železničářů. Kdo by měl zájem mrkněte na moje aukro. Viz zde http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=27375907 . Při odběrech více kusů jedno poštovné. S pozdravem Martin
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4991
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 15:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pikehead #1804 ze 4. železničního koridoru :

Jsem v Jižní Karolíně, "vedoucím" státě Konferedace, kde lidi v sobě dodnes neuzavřeli válku severu proti jihu (je to v celku pochopitelné, když si srovnáme to, jak je pro řadu Čechů náročné vnímat Němce bez emocí přenášených z generace na generaci).

Ale spíše jsem měl na mysli něco jiného: Uvnitř strach děděný z generace na generaci (a už se vlastně neví, odkud se vzal) a navenek keep smiling, neb vám něco podvědomně říká, že jinak budete ve společnosti za loosera. Takže je to asi takové, jako kdyby Fin hrál to, že má temperament Itala. Taky byste mu to neuvěřil.

V tomhle ty osmdesátky u nás byly podobný. Jenže jsme se za tu dobu dost hnuli a ani ti nejnotoričtější dřívbylolípáci se nebojí otevřeně nadávat na poměry v hospodě nebo aspoň na internetových diskuzních fórech. Ono se to nezdá, ale to je obrovský krok ke svobodě.

Když to vezmu šířeji, tak "Havel" přinesl lidem život ve svobodné společnosti (vnější svobodu; liberty; tj. to, co lidem přinesl starozákonní Mojžíš), ale už jim nedal a ani nemohl dát pocit skutečné svobody (vnitřní svoboda; freedom; tj. to, co je symbolizováno Ježíšem). Protože dokázat se ve svobodné společnosti skutečně cítit svobodně, to už je zodpovědnost každého z nás. To vám nikdo z venku na stříbrném talíři nepřinese.

Jinak s pohledem na Rusko souhlas. Ale divil byste se kolik Rusů žijicích po destiletí ve Francii nebo Německu stále vnímá Rusko v tom Putinovském étosu (měl jsem možnost to letos vidět na evorpské konferenci věnující se mému vědnímu oboru, kde to o pauzách na kafe občas problesklo; ne nějak nápadně, ale když máte oči a uši otevřené, tak si všimnete). A i tady jsem měl možnost o tom mluvit s doktorandem z Petrohradu, který se narodil až po pádu Ostbloku. Rusové prostě nechápou a nechtějí chápat to, že Rusko je ropný emirát se zbytkovou ekonomikou velikosti Belgie, ale výrazně větším počtem obyvatel.

A ještě k té bipolaritě: Ono je snadné žít s vnějším a jasně definovaným nepřítelem, na kterého je pak možné svádět většinu neúspěchů (v osobním životě to u takových lidí pak často bývá manžel/manželka [kladivo]). Jenže co pak máte dělat, když Vám nepřítel "zmizí" a vy se musíte naučit vnímat svět mnohem šířeji/barevněji (multipolárně)? Z tohohle hlediska není vůbec překvapující to, že někteří lidi mají potřebu se vymezit vůči islámu jako celku, ač v životě s žádným muslimem nemluvili. Prostě je to zase jen ten vnější nepřítel v černobílém vidění světa a vůbec už nechápou, že ten muslimský svět není jedna jednolitá barva. Tím samozřejmě nehájím nic z toho, co se aktuálně děje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4993
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 15:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě poznámka na vysvětlení toho, že hodnotím vzdělanostně poměrně jednolitou skupinu: Ty lidi, které potkávám, buď ta 3 písmenka za jménem již mají nebo studují za účelem toho, aby si je tam mohli psát.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 20:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, co za strach myslíte, já tam (v Seattlu) byl zrovinka před 10 lety a spíš mě proti "alma mater" zde překvapila neuvěřitelně vysoká studijní morálka. Strach nenalezen, a to tam myslím je syrovost prostředí mnohem větší než v tom našem socíku ("nějakou práci" si vždy najdem, dá se očekávat pomoc rodiny, která není 2000 km daleko atd.).

Strach ani nějaké bipolární uvažování tam opravdu žádné nebylo, třeba se to liší mezi vědními obory a americkými státy... [happy]
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5000
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 21:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on asi bude dost rozdíl v uvažování lidí na 35. a na 50. rovnoběžce. Já tam tom severu tady nikdy nebyl.

Zrovna ve čtvrtek ráno na to kudodivu v souvislosti s přijímáním Syřanů došla debata s muži ráno v midibusu do práce a dostali jsme se k tomu, že po občanské válce byla přijata ústava a ta jim tady na jihu dala svobodu (liberty). A když jsem jim na to říkal, že je dle mého názoru rozdíl mezi liberty a freedom (Egypťan, kterej to začal, používal slovo freedom a Amíci naopak liberty), tak uznali, že je to pravda, a sami dodali, že naučit se žít s pocitem vnitřní svobody je úkol na generace. A bylo zajímavé, jak výrazné emoce to vyvolalo, a to jak u bílého padesátníka, tak u černého šedesátníka. Muslim-Egypťan (kolem 45), který tu debatu původně vyvolal, ale jen stěží chápal, kam jsme se dostali. Každopádně oba rodilí Američané na závěr prohlásili, že je třeba více takových debat a že jsou rádi, že jsem je vlastně svým způsobem "popíchnul".

V sumě, můj dojem je tady ten, že tu otrokářskou minulost nemají zpracovanou ani bílí a ani černí a za keep smilingem je často hra na něco jiného než se reálně skrývá uvnitř. Tj. sebevědomí mužů i žen je často jen hrané a ne zcela odpovídá tomu, co z těch lidí zevnitř cítíte. Navenek jsou přátelští (přece si to žádají společenské konvence), ale v reálu jsou ještě méně důvěřiví než jsme my ve střední Evropě a jsou vlastně ještě uzavřenější než my. Jako by si tu v sobě navíc vláčeli nějakej vnitřní komplex, že jsou horší než ti na severu, neb přece před 5-6 generacemi prohráli válku ... to samozřejmě v podvědomé rovině.

Jo a taky je možný (a už se mi stalo i to, že mi to tu říkal rodilý Američan sám od sebe), že za dobu vlády Obamovy administrativy tu dost přituhlo.

Prostě na mne tu v mnoha momentech dýchly asociace s osmdesátkami u nás. A to navzdory kvalitě vozového parku a množství všelikého zboží v obchodech.

Navíc může hrát roli i to, že já nejsem ve velkoměstě, ale na venkově, kde kdyby nebyla univerzita, tak to město čítající nyní i se studenty pár desítek tisíc obyvatel, bude mít rozhodně méně než 10 tisíc lidu.

Ale zpátky k těm českým "dřívbylolípákům": Ono jsou ty překážky v jejich mysli, které jim brání reálně srovnat dnešní stav a minulost, často přesunuté z roviny vědomí do roviny podvědomí. Vnímejme to jako hluboce zažraný virus, o jehož existenci oni sami nevědí, ale zároveň jim brání v tom vnímat stávající svět reálně.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5001
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 21:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom příspěvku 4991 měla poznámka o bipolaritě mířit na české "dřívbylolípáky". Tam jsme se asi minuli v pochopení.

Navíc už mi více lidí řeklo, že v mnoha momentech mám neuvěřitelný cit pro exaktní analýzu. Takže mohu umět pojmenovat mnohé, co ostatní vnímají taky, ale nedokáží to popsat slovy. Jen si neumím odpovědět, zda jsem vědec kvůli tomu, že mám tento "dar", nebo naopak mám tuto schopnost díky tomu, že dělám vědu. Ale to je asi vejce a slepice ...

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7188
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 04:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl : Já tedy nejsem vědec, ale zamyslím se nad těmi věcmi také rád [wink]
K vašemu jubilejnímu 5000. reakce později - řekl bych, že to je ještě složitější.

Poslední odstavec hezký, ale ono se to dá říci někdy i obráceně [proud]
Vážně - tady jsou jasné sociologické souvislosti, radši je sem nechci psát [wink]
(pořád o 5000, aby nevznikla mýlka).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 22:04:12    Odkaz na tento příspěvek  

Dostal jsem do mailu odkaz na film, který byl natočen v Berlíně v roce 1945. Není tam nic o železnici, ale myslím že stojí za shlédnutí. Tak dávám odkaz do této diskuze: http://www.mojevideo.sk/e/34ld
Fabec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 13:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes bohužel zemřel Vladimír Fišer, pro majitele VHS Kouzlo lokálek 1 - 7 velmi dobře známý hlas[sad]
http://www.novinky.cz/kultura/389105-zemrel-rozhlasovy-hlasatel-f iser-v-srpnu-1968-oznamil-okupaci.html

(Příspěvek byl editován uživatelem fabec.)