K-report
 

Archiv diskuse 750, 753, 754 - brejlovce do 13. 02. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » 750, 753, 754 - brejlovce » Archiv diskuse 750, 753, 754 - brejlovce do 13. 02. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
kilanziom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 20:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do PL dosáhnou 754.028-9, dnes na TLK 53200:

http://wgk.cal.pl/details.php?image_id=14917
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 21:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - ale, jen jsem tak zcela nevážně :-) uvažoval, že na něco se hodí stroj výkonnostní kategorie T466ek, ale padají stížnosti, že z nich je hůř vidět, nemohou topit, atd. Tak jsem uvažoval, že nemusela vznikat 742.7, ale že se mohlo vozidlo podobné kategorie postavit na bázi T478.

Dnes je to jasně ekonomický nesmysl, ale před nějakými deseti lety by to možná až taková kravina nebyla.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6864
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 21:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

před nějakými deseti lety by to možná až taková kravina nebyla.

Ale byla. Ze se masiny pouzivaji na to, na co se pouzivat nemaji, je vec jina. On ten (K)6S230DR vazi o dost min, nez jeho dvanactihrnkovej bracha, takze bys tu masinu musel dobalastovat, jinak by vazila +/- totez, co ta origo 742. Nic tim neziskas. A pak este - co s tim "zbytecne velkym" generatorem ?

Krom toho - prvne jsem to videl na 740.850, ale nez se ta uporavena bouda dostala na prvni 742 CD, tak mezitm ubehlo snad 20 let...

A na zaver dotaz - existuje nejaka reko 740 v provedeni AC/DC (jako 750.7 ?) - Edit: ano existuje: 741 a asi existuji i dalsi verze. Hledat to ale nebudu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8800
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 22:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas: Právěže to tak je protože by se ohřátou vodou ohříval ten vzduch, co tady chcou všichni co nejvíc zchladit.
Oni ho nejenže chcou zchladit, oni dokonce chcou omezovat výkon, když se to zchlazení nepodaří a ten vzduch zůstane moc horkej - ať už to jsou MANi, CATři, TEDOMové nebo i ti ČKĎáci na Kyklopovi (a zanedlouho se budu zajímat o to, jak to s tímhle mají u MTU).
Zřejmě jsou všichni výrobci dieselů úplně pitomí, že se Tě nešli zeptat, jak se to má správně udělat...

Ale pro váš dotaz, když už to tady je teda hra se slovy, čkd tomu říká chladič vzduchu, mezichladič odvozený od mého meziohřívač dává jasně najevo úroveň znalostí
Menší vysokopřeplňované diesely chladí vzduch přímo, ty větší používají výměník vzduch-voda zvaný též mezichladič (intercooler), aby nemusely tahat plnicí vzduch kdovíkam daleko a nevznikala přitom tlaková ztráta (vodou se odvede tepla mnohem víc).
V některých případech je dokonce chlazení plnicího vzduchu dvoustupňové, první stupeň chladí do hlavního okruhu, druhý stupeň do vedlejšího okruhu. Pak se můžeme setkat i s pojmem "aftercooler"...
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 22:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik: Za opravdové guru bych označil ty, co mě tu poučují a sami to znají např. z wikipedie a knih, odpovídají na otázky otázkami a o něčem jiném, ale jistě, u té iluze zůstaneme. Proč mi nikdo nenapsal nějakou připomínku ohledně článků? Zůstaneme taky u iluze pardubický a vynálezce. Už delší dobu používám výraz "zeptej se radši na káčku" abych někoho setřel. Co má maturitní vysvědčení společného s tím, co člověk zná? To je jako tvrdit, že člověk s diplomem něco umí[lol] Ono tvrdit, že člověk s maturitou v dnešní době něco umí je taky trošku zcestné.
Hajnej: Jak vidno, můžu psát co chci, ale stejně si pořád jedeš tu svou. Prosím, už fakt ne[lol]
ROMMEL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 1-2014
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 22:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add Hajnej: tak to už u "žltého" ATAAC sa začínam pomaly strácať...
A dúfam že sa so znalosťami s výrobkami z "ex-Maybachu" s nami podelite
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 22:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stále mi tu zůstavá jedna nezodpovězená otázka, proč má 742 přisávání teplého vzduchu ze strojovny pro turbo (v zimních měsících), když mi každý tvrdí, že musí být ten vzduch co nejchladnější? Co Vy na to jako opravdoví lokomotivní guru? Prosím neodpovídat off topic a otázkou [uhoh]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4180
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 23:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bych označil ty, co mě tu poučují...

On Tě tu někdo poučuje? Aspoň ukazuješ pravý stav svojí mysli. Aneb kdo nechce slyšet, neslyší, kdo nechce pochopit, nepochopí.

Lidi, kteří k tématu, co řešíte, opravdu něco vědí (a to to mimochodem není jejich denní chleba), se Ti snaží odpovědět a leccos vysvětlit, zatímco ty se je tu snažíš z nějakého neznámého důvodu vesměs hlavně zesměšnit. Že by problém vlastní nedoceněnosti?
Zkus se nejdřív hodit do klidu a nemachrovat tady na všechny okolo, jak to všechno znáš nejlíp, protože do toho chodíš "bouchat" rukama na dílnu... Myslím, že dělat ramena a pouštět jedovaté sliny zrovna na lidi jako je Aleš L. nebo Hajnej, je opravdu zbytečné. Krom toho, to, co se tu napsalo o chlazení, opravdu si myslíš, že to jsou naprosté hovadiny? Nepřijde Ti zvláštní, že se na tom shodne víc lidí, jen Ty to furt nechceš pochopit?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 09:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas:
Odpověď na vaši otázku je: "ano, viděl. Bude to asi studeným motorem a tedy nedokonalým spalováním a kondenzací vodní páry ve výfuku."

A mohl byste mi prosím říct, jak je v tomto okamžiku, kdy jsou motor, olej i voda vychladlé, možné tou studenou vodou dohřívat ve vašem meziohřívači plnicí vzduch, který je (při adiabatické kompresi na přetlak 0.6 baru) ohřátý na cca 65 stupňů?

Jen Catři?
Já psal "JEN" Catři?

Proč mi nikdo nenapsal nějakou připomínku ohledně článků
Asi proto, že články zde nikoho profesně nezajímají. Kdybych zde nakousl téma "barevné řešení dveřních klik ve strojovně", velmi pravděpodobně bude též bez diskuse.

Jinak pro pochopení funkce mezichladiče doporučuji třeba:
odkaz
Investice do rozvoje vzdělávání

Projekt: 1.5, Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0304
Chlazení plnícího vzduchu
Dmychadlem stlačený, zahřátý vzduch může být zvláštním chlazením před vstupem do válců
ochlazen. Tím se zvýší hustota vzduchu pro plnění válců. Větší hmotnost vzduchu při stejném
objemu umožňuje použití většího množství paliva. K chlazení vzduchu se používají tzv.
mezichladiče (lntercooler), tj. výměníky tepla typu vzduch-vzduch, nebo kapalina-vzduch.

Předchladič (pozor - další pojem, doporučuji vám urychleně vymyslet předohřívač!. [happy]. Pozn. AL) plnicího vzduchu, v tomto případě
kompaktní chladič, je umístěn mezi turbokompresorem a chladičem plnicího vzduchu,
vzduchovým chladičem. Pomocí předchlazení plnicího vzduchu může být výkon stávajícího
konceptu výrazně zvýšen.
...

(a zde máte něco k tomu nasávání ohřátého vzduchu v zimě, které tu ale nikdo nezpochybnil [happy] )

3. Temperování plnícího vzduchu
Po studeném startu a také při nízkých venkovních teplotách během jízdy je účelné, odstavit
chlazení plnicího vzduchu. Motor a katalyzátor tak mohou rychleji dosáhnout provozní
teplotu, čímž se sníží emise vznikající při " studeném startu" a to převážně uhlovodíky (HC).

(konec citací)

mezichladič odvozený od mého meziohřívač dává jasně najevo úroveň znalostí
Hm, koukám, že od vás opisují i jiní kabrňáci než jsem já...
Jste si měl dát slovo "mezichladič" patentovat, mohl jste být bohatý z licenčních poplatků [rofl]

Intercooler (mezichladič plnicího vzduchu) originální díl, H1 2007- poslední kus
výprodej. Popis: H1 2007-. Cena: 8800,– Kč. Orientační cena v EUR: 339 € ...

Zde vzniká přetlak vzduchu až 1,5 baru. Stlačováním se zahřátý vzduch většinou
ochlazuje v mezichladiči plnícího vzduchu.

Určete výkon hnací turbiny plnícího turbodmychadla přeplňovaného .... V
mezichladiči plnícího vzduchu se teplota sníží na tD3=500C: jak velký tepelný
výkon...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5121
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 09:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas - s odvážnými tvrzeními se má zacházet opatrně. Jistě, míra vzdělání nemusí být nutně mírou inteligence, ale tady jsi rozpoutal marný boj a nedokážeš na základní otázky reagovat adekvátně.
Splést se může každý, je to lidské, ale trvat na nesmyslu je hloupé.
Ostatně není to poprvé, že ?
Ač jsem mnohem starší než Ty klidně přiznám, že něco neumím, nevím, nebo jsem to zmatlal. Alspoň pak nevypadám jako totální dement.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 15:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik:
Lidi, kteří k tématu, co řešíte, opravdu něco vědí
To je, jako když někdo řekne, že něco dělal, ale vlastně to jen viděl dělat někoho jinýho. Ale jo, nikomu nic neodepírám...
To opravdu musím napsat, že mezichladič plnícího vzduchu slouží k chlazení plnícího vzduchu, aby jste byli spokojeni a dokázali jste přemýšlet i do hloubky? Tak sorry, že si tady z vás dělám prdel ale já nejsem ten, kdo tu má dlouhý vedení. Asi bude nejlepší, když zůstanu u svého tvrzení a vy okolo se svým. Kdo tady machruje? Proč jsem jediný, kdo odpovídal na chladící články? Zbytek se do mě akorát začal navážet[lol] Tady by si měl každej zamýst před svým prahem a nezkoušet mě tu ponižovat, když vám to vlastně ani moc nejde[crazy]

Nepřijde Ti zvláštní, že se na tom shodne víc lidí, jen Ty to furt nechceš pochopit?
Když si každej mele svou a nemá odpověď na mou otázku tak mi může být početní převaha opravdu k smíchu. Abych se neopakoval, zkuste se na tom nějako ve skupince domluvit, stále mi tu zůstavá jedna nezodpovězená otázka, proč má 742 přisávání teplého vzduchu ze strojovny pro turbo (používat v zimních měsících), když mi každý ve stovce příspěvků tvrdí, že musí být ten vzduch co nejchladnější? Pánové, to mě každý soudí podle sebe?[lol] To se všichni bojí napsat, že v čkd nevěděli, co dělají? Ale do mne se navážet, jo to by šlo každýmu[lol]

Aleš_Liesk.: Konečně někdo, kdo aspoň ví, že existuje i temperace plnícího vzduchu. Takže má představu o sekundárním využití chladiče[ok] Dokonce je tam zmínka o bypassu...

A mohl byste mi prosím říct, jak je v tomto okamžiku, kdy jsou motor, olej i voda vychladlé, možné tou studenou vodou dohřívat ve vašem meziohřívači plnicí vzduch, který je (při adiabatické kompresi na přetlak 0.6 baru) ohřátý na cca 65 stupňů?
Takže ten vzduch bude mít 65 stupňů když bude venku -20°C a i když bude venku +40°C? Ani nemusím nic počítat.

Mad_noodle2: Vážně? Máš vlastní mozek, nebo se přikláníš k většině? Já žádný boj nerozpoutal, možná jen lehké poškádlení pro horké hlavy, navíc oponenti střílí mimo bojiště.
klidně přiznám, že něco neumím, nevím, nebo jsem to zmatlal. Já taky přiznávám, že občas něco zk**vím, ale z chyby se poučím.
Splést se může každý, je to lidské, ale trvat na nesmyslu je hloupé. Zjevně taky nemáš představu o čem se tu momentálně bavím?
Ostatně není to poprvé, že ? Jo, občas jsem vyblil nějaké bludy. Což tady není vůbec vyjímečné. Naštěstí v téhle debatě nejsem já ten, kdo kopíruje encyklopedie a študijní materiály.
T4783363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 990
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 15:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mezichladič odvozený od mého meziohřívač

Nemám ve zvyku se do podobných debat zbytečně místit, ale tohle je prostě echtovní hláška![ok] To by nemělo zapadnout.[proud]
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 16:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když bude venku -20, tak bude mít +15°. Když bude venku +40, bude mít skoro +85°.
(Já to počítal pro "standardní podmínky", tj. 20°.)
Stále jste mi ale neodpověděl na otázku (o což jste před tím žádal vy mne a já vám odpověděl), čím ho budete ohřívat, když bude mít motor taky těch -20 (pokud ho teda vůbec nastartujete - u MANu se to po nahřátí řídicí jednotky fénem podařilo [happy])
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 16:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4783363: Tak určitě, akorát vytržené z kontextu[proud]

Aleš_Liesk.:Když bude mít motor těch -20 tak ho určitě startovat nebudu. Jde o to, když má třeba 5-10°C, mašina je vytažena z rotundy a startuje se. V tomto případě má každý stupeň v obou okruzích své pozitivum. Není třeba rozdíl, kolik přeplňuje turbo při volnoběhu a maximálně?
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 17:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďasi, už začínáš být trapný. Pokud já vím, tak ve všech popisech a oficiálních knihách a návodech na lok. ČKD se těmto škatulím říká mezichladič plnicího vzduchu. Možná kdybys napsal že se jedná o tepelný výměník vzduch-voda nebo v některých případech obráceně, nemusel bys tu předvádět svoji technickou (ne)znalost.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5123
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 17:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas - mám vlastní, zatím celkem spolehlivý. Označuje li výrobce něco názvem mezichladič, nezajímá mě Balďasův ohřívač. Je li motor studený jako mršina čím bys chtěl vzduch ohřívat ? Fluidem ?
Že je přisávání ze strojovny je logické asi tam je menší zima než venku / možná / Vysvětli mi kde seženeš teplo v okamžiku startu studeného motoru a hlavně jak když je mašina studená jak psí čumák.
Těším se na nový objev z fyziky.
Modrošedý dým má být znakem kvalitního spalování, černý dým - motor má málo vzduchu a moc nakty, bílý nebo modrobílý dým - motor je studenej jak sekaná z minulýho tejdne a nespaluje - část nafty jen odpaří a vyfoukne výfukem ven. Bývá to doprovázeno i plamennými projevy. Otevři si youtube, zadej cold start a uvidíš, z různých koutú světa. Je li něco intercooler je to mezichladič i kdyby ses nakrájel na nudličky. Hlavně mi prosím vysvětli zdroj přihřívacího tepla když celá mašina je promrzlá na kost, tedy při startu. Pak začnem přepisovat fyzikální zákony.[crazy]
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 17:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hromadu let to byl mezichladič, náhle nějaký technický talent přišel na převratnou myšlenku, asi všichni dříve byli takoví blbci že na to nepřišli... [lame] Nicméně tu teorii meziohřívače můžu doporučit rozvinout třeba u nějaké odborné zkoušky [proud]

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 18:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud já vím, tak ve všech popisech a oficiálních knihách a návodech na lok. ČKD se těmto škatulím říká mezichladič plnicího vzduchu.
Tak to jsou hodně silné slova. No hold budu muset asi naskenovat knihy. Taky by jsi tady nemusel předvádět, co všechno víš.

Mad_noodle2: Že je přisávání ze strojovny je logické asi tam je menší zima než venku AHA?
Asi si půjdu sehnat naftu, poleju se a můžeš mě zapálit...nebo jestli si myslíš, že jsem tak dementní? Na to, co píšeš už fakt nemá cenu reagovat[crazy]

Vojtag: Tak od tebe bych si nechal poradit. Jen přilož polínko[kladivo]
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2287
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 18:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna třeba u zmiňované řady 742 je název mezichladič uváděn v technické dokumentaci, tak to beru jako holý fakt. Ale polínko jsem si přiložil rád [proud]

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5124
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 18:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas - ještě ne, ale už jsem k tomu blízko. Pokus bych nedoporučoval, nerad bych Tě upálil. Věř, že nasáknutej hadr naftou vzplane mnohem snáz než louže nafty, do které můžeš házet sirky po libosti. Ona totiž tenze par se při neměnné / dané / teplotě velmi silně zvyšuje se zvětšujícím se povrchem - pro Tebe po lopatě - zkonfrontuj obtížnost zapálení petrolejky a louže petroleje, řekněme na podlaze. Co myslíš ,že chytne snáze ? a Nafta se moc výrazně tenzí par od petroleje neliší. Zkrátka nejen teplota vznícení ale i povrch hraje svou roli. Proto máme vstřiky a ne kohoutek. Jen mi uniká jaký vztah má mezichladič a polévání se naftou.......[uhoh]
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 18:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtag: Není to jen nějaká příručka pro strojvedoucí, či podobná patlanina? Protože technický výkres (základ všeho) to označuje jako "chladič vzduchu". Možná jsem měl hned na začátku napsat, že to slouží hlavně k chlazení, ale neužil bych si tu srandu, jak tu každý motá pátý přes devátý. U chladiče oleje taky slýchávám označení výměník, u ochozu brukna, zadní představek jako prdel. Žíly mi to ale netrhá. O to ale vůbec nejde, tady jde o funkčnost. Nakonec jsme(se) zde konečně po úmorné diskuzi dostali zpětně k tomu, že chladič/mezichladič může vodu když je chladno, opravdu ohřívat. Takže na mém příspěvku 1568 a 1570 není nic pochybného[yawn] Já se hádat nechtěl[lol][lol]

Mad_noodle2:Jen mi uniká jaký vztah má mezichladič a polévání se naftou.......[uhoh]
[biggrin]Už znám tvé svérázné učební metody, tak mě napadlo, jestli bys to nechtěl vyzkoušet, když do mě sypeš moudra, se kterými se setkávám denně[proud]
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2288
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 18:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli bereš pokyny a popis dodaný k lokomotivě výrobcem jako patlaninu tak prosím [proud] (já teda vycházím z Provozních pokynů pro řadu T466.2 dodaných ČKD Praha pro VII.sérii v roce 1984)

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5125
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 19:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas - nesypu do Tebe nic, pokud jsi tupej tak by to bylo stejně zbytečný. Prostě o teorii vznícení a spalování vím víc než Ty. To je to celé. Studoval jsem chemii a tam je proces spalování / prudká oxidace / dost rozsáhlou kapitolou. Ale vyser se na osobní útoky a odpověz fundovaně nejen na dotazy mé ale i na dotazy ostatních. Podáš li logické a přesvědčivé vysvětlení, smeknu a odcházím kanálem.
V opačném případě považuju další diskuzi za bezpředmětnou a tudíž zbytečnou. Zatím jsi toho moc nepředvedl a konstruktéři a tvůrci příruček jsou zřejmě tupouni. Kdežto ty se svým přihřívačem jsi genius. Nebo je to jinak ? Pokud umím číst ,nevyvrátil jsi zatím ani jeden argument od kohokoli.
Znovu se ptám - čim mezichladič ohřívá vodu, vzduch, cokoliv na studeném motoru ???
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 19:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtag: No jo, a já z příručky "Naftový motor K6S230DR II.série" a "Naftový motor K6S230DR III.série"

Mad_noodle2:
Podáš li logické a přesvědčivé vysvětlení, smeknu a odcházím kanálem.
To určitě, nejsem tady první den[crazy]

Pokud umím číst ,nevyvrátil jsi zatím ani jeden argument od kohokoli. Argument? Ty tomu říkáš argumety? [crazy]
Četl jsi, co tu ostatní píší? Nic ani vyvracet nemusím[lol] Napsal jsem, že to je meziohřívač a pod tím, že v chladném období i ohřívá. Za tím si stojím a to ostatní z TEORIE, co mi tu každý vnucoval mi přijde jaksi irelevantní.

Prostě o teorii vznícení a spalování vím víc než Ty
To je sice hezký, opravdu smekám, ale asi nechceš, abych napsal, že znám zase líp praxi. [lame]

Znovu se ptám - čim mezichladič ohřívá vodu, vzduch, cokoliv na studeném motoru ???
Přečti si, co jsem už psal...
754 019
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.43.249
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 19:47:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes frčela 754 019 s regionovou kolem půl šesté večer přes Rájec směr na Třebovou.Neví někdo prosím důvod.Že by na opravu reginy?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5126
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 20:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas - klidně napiš -ona se v tomto případě teorie plně kryje s praxí, jinak by diesel a jiné spalovací motory nefungovaly.
Potřetí a naposled - odkud Tvůj ,, meziohřívač " bere teplo při studeném motoru ??? Že bys to žíhal letlampou ?
Ano říkám tomu Argumenty zatímco Ty jsi přednesl prd. Vím jen ,že intercooler = mezichladič = Balďasův meziohřívač. Kde bere teplo mi jaksi nedoteklo. Asi to bude jako s Tvými foto přehmaty, fotíš slušně ale proč nevíš. POkud se vyskytne nestandardní situace jsi v koncích, stejně jako teď.
A teď tu praxi, prosím, abych se konečně dozvěděl kde funkce a činnost diesel motoru není v souladu s fyzikou.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 21:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Polopatě. Rozuzlení. Jasně jsem psal, že při -20ti startovat nebudu. To znamená, že budu nejspíš startovat, když mají náplně nad nulou. Dokonce existují důvody, proč startovat jen s temperovaným dieslem. Většinou startuji venku, takže při těch např. -20ti saji vzduch zvenku a kolik mi přeplňuje turbo když se netočí??? Asi nic, takže je ten vzduch je nestlačený/neohřátý. Schválně, kolik turbo přeplňuje na volnoběh?[kladivo] Takže se vzduch ohřívá tím chladičem díky teplejší vodě. Protože startuji jen ohřátou mašinu ("ohřátá" alespoň 5°C) Rozdíl tady je tedy aspoň 20°C. Toť při studeném startu, o nic jiného mi ani nešlo. Prostě ten chladič i ohřívá[uhoh]
Teplý start má ještě větší efekt ohřevu. Mašina po výkonu dokáže "žhavit" ještě dost dlouho, takže odstavenou na -20° mrazu můžu startovat s teplotou vody dejme tomu příklad, 40°C. Když startuji, turbo nikterak nepřeplňuje, ve strojovně bude ještě jako v peci, ještě se mi ohřívá vzduch vodou v mezichladiči, který je jak na potvoru ještě na konci okruhu ohřívaný olejem. Na volnoběh (ohřátí mašiny) nemá tbd téměř žádný výkon, takže tou teplou vodou stále ohřívám plnící vzduch. Teď už zbývá jen otázka, proč spíná EPV žaluzií a ventilátoru vedlejšího okruhu až při 65°C? Vždyť přece potřebujeme chladit,chladit,chladit...taky mě napadá, proč čkd nedávalo místo mezichladiče Calexky, když vlastně jde JEN o chlazení?[lol]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8801
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 00:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas: názorně předvádíš, že neumíš oddělit podstatné od podružného.
Hlavním účelem mezichladiče je opravdu chladit plnicí vzduch ve výkonu - protože kdybychom to nedělali, nemáme dost kyslíku na spalování, čehož důsledkem je černej kouř, kdy nafta (a tedy i peníze) letěj zbůhdarma výfukem.
To, že ten hlavním účelem a tedy i názvem mezichladič dokáže za určitých podmínek i ohřívat, tu nikterak usilovně nikdo nezpochybňoval - zpochybňována byla jen a pouze důležitost tohoto jevu, která opravdu není taková, aby se kvůli tomu mezichladič jmenoval přesně naopak.
To je to, oč tu kráčí.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8803
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 01:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď už zbývá jen otázka, proč spíná EPV žaluzií a ventilátoru vedlejšího okruhu až při 65°C?
Prostě proto, že tenhle konkrétní diesel při této teplotě ještě černě nekouří a/nebo se na to u něj tolik nehledí.
Mohu tě ujistit, že existují mašiny, které žaluzie otvírají při teplotě vedlejšího okruhu 40°C, při 44°C začínají foukat větrákem, při 50°C funí naplno a při překročení 55°C už začínají omezovat výkon. A z knížek to opravdu, ale opravdu nemám...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5127
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 06:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, Balďas, ukecal jsi mě. Je to ohřívač, vlastně celá strojovna je ohřívač. V podstatě tedy výměník tepla, že ? Kdyby se voda cíleně ohřívala z externího sdroje třeba na 50 stupňů a cíleně byla nucena kolovat sáním motoru, prostory turba už před startem, byl by to ohřívač. Kdyby tam byla sahara krmená z vnějšího zdroje byl by to ohřívač. Je li temperovám motor z vnějšího zdroje je to ohřívač.
Turbo na volnoběh tlak nedává nebo alepoň né takový, který by stál za zmínku. Ale pokud motor už běží tak se kompresí vzduch ohřál dostatečně.
Úkolem turba není ohřívat vzduch ale dopravit do válce podstatně víc vzduchu ke spalování a protože teplý vzduch má větší objem tak bez mezichladiče by práce turba byla k ničemu - do válců by se dostalo pořád málo vzduchu, siche žhavého ale kyslík pro spalování by chyběl dál. Proto ten mezichladič, aby se snížením teploty zmenšil i objem vzduchu a vešlo se ho do válce víc, tudíž i víc toho kyslíku o který jde.
Je li ve strojovně +5 a venku nula tak je to pro motor stejně zásadní jako plivnutí do Stromovky pro průběh povodně. Kdepak milej, zlatej, aby se mohlo něco nazývat ohřívačem musí být parametry trochu jíné a musí to být cílená funkce. a To bez přívodu energie zvenčí nejde.
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 14:46:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Železnice na FB
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 14:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Vršovicích ja připravená 754.008, vypadá to, že pojede na R 1242.

A co vlastně ty dvě děčínský 754? Příde mi, že je docela škoda, aby se tam takhle flákaly.

Má videa na YouTube Moje Zonerama fotogalerie PUMPA Sázava - motorbike ride

#forzaSchumi & #forzaJules
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 15:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Je ale rozdíl tvdit, že to je meziohřívač a tvrdit, že to může jedině chladit. Já se o podstatném vůbec nebavil, to jsem ale zmrd že? [lol]Podstatné je taky, že já se celou dobu bavil o 742 a ty jsi mi tu místo na mé otázky odpovídal na řešení jiných lokomotiv. Teď, když jsem vysvětlil v příspěvku 1586, o co mi šlo už si tady piš co chceš....[kladivo] Opravdu si myslíš, že bych tady zarytě tvrdil, že to je meziohřívač, když jsem celou dobu koukal na tenhle výkres?

Mohu tě ujistit, že existují mašiny, které žaluzie otvírají při teplotě vedlejšího okruhu...
Vzledem k tomu, jak jsi reagoval na mé příspěvky bych si to měl ale raději ověřit ještě jinde[lame] Taky existují mašiny, co chladí pořád,nebo mají třeba jen jeden okruh. Já ale nebudu odbočovat jako někteří[kladivo]

Mad_noodle2: No vidíš, akorát mě dost udivuje, že mě tu může někdo urážet, tvrdit, že se ztrapňuji, když vlastně mluvím o něčem úplně jiném[lol] A ano, docela mi to připomnělo mou přestavěnou fotku 754.066 Dokud jsem nezveřejnil originál, každej slintoň držel frasnu. Jak už to tak bývá, každej má plnou hubu keců a tentokrát opravdu nejsem já ten, kdo by se tady měl stydět.
Turbo na volnoběh tlak nedává nebo alepoň né takový, který by stál za zmínku.
Když je tady o tom řeč, turbo PDH35ZV by mělo podle grafů dávat plnící tlak vzduchu při volnoběhu 440ot/min 0,105MPa a maximálně 0,197MPa. Ještě mě to nenapadlo za jízdy měřit a porovnávat...
Schválně zkus najít, kde jsem napsal, že jde o cílenou funkci, kde jsem zapíral, že to je chladič, a kde jsem popíral, že to chladí?[kladivo][biggrin] Jediný Aleš_Liesk. tady asi věděl, o čem je řeč.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.178
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 17:29:04    Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tady jen, probůh, dopadne.. Koušu si nervozitou nehty...

Neděle 8.10:
B: Články vyrabí např. Janka Radotín. Myslím, že dodávala do mašin i mj. vodní předehřívače plnícího vzduchu motoru.

H: Jestli myslíš takový ty mírně šikmý bedny mezi turbama a motorem, tak to jsou naopak (mezi)chladiče...
B: Vlasně jsou to docela přesně kvádry, ale jo, myslím přesně ty. Mezichladič tomu tak říkají možná v knihách, ale když je chladno, tak se ten vzduch vodou ohřívá...


Ale teď už musím kvačit na vznášedlo. Ostatní tomu sice říkají autobus, ale pokud to při sjezdu prosecko-vysočanské estakády vylítne ze silnice, tak se to bude přece chvilečku vznášet (než jeho trajektorie podlehne vlivu tíhové síly a zřítí se někam do vysočanského nádraží)...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5129
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 17:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem Balďasi, všichni jsme volové,včetně konstruktérů.........
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 18:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich Rosa: Tak Vy jste taky vůbec nic nepochopil? Stále si stojím za svým "vodní předehřívač plnícího vzduchu motoru" [kladivo]
Mad_noodle2: Jsem rád, že to konečně přiznáváš, i když nevím, proč mluvíš za ostatní? Ale jak vidno, nikdy jsi nenadával kvůli pi*ovině, kterou vymyslel konstruktér. Ach, tady je to snad plné polobohů[crazy]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5130
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 18:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To proto, milý Balďasi, že všichni, včetně konstruktérů toho nebohého zařízení tvrdíme opak toho, co tvrdíš ty. Tudíž jsem si dovolil se vsunout do skupiny bloudů, kteří to nazývají mezichladičem.

Nezbývá než konstatovat - samozřejmě pane Balďasi.
je to ohřívač plnicího vzduchu, fungující na studenou vodu. Za sebe se omlouvám, že jsem neprozřel dříve a troufale ti oponoval. A nejen to, sypu si popel na hlavu, cítím nesmírnou vinu, že jsem pochyboval o tvých tvrzeních a hlásal bludy. o chladičích, výměnících tepla, nebyl jsem daleko od takového zločinu[sad] abych se tě zeptal na přestup tepla a další fyzikální úkazy.
Jsem vinen, kaji se a odcházím se utopit do kanalizace......
Kanálník s nadějí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.47.78
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 19:01:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, taky mění vodu ve víno a vzduch poté zavání borovým hájem... Všichni jsme čekali na erudovaný výklad diplomovaného docenta chemie Sopla von Diesel, který má neskonalé znalosti o celém vesmíru, se specializací na hesla "od špendlíku po lokomotivu." Doufám, že zase nemáš v ruce sirky, ohněstrůjče!
Jinak oceňuji, že jsi se konečně přiznal, že víš hovno a jdeš nás připravit o "radost" z tvé existence. Vyber si ale nějakou širší stoku, ať neucpeš potrubí, to je totiž jediné, co by nás na tom mrzelo. Že někomu nepůjde spláchnout záchod...
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 19:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 19:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2:Co to plácáš za nesmysly? Jací konstruktéři tvrdí opak? Ty teda určitě konstruktér nejsi. Četl jsi vůbec, co jsem psal? Proč si pořád meleš tu svoji??[crazy][crazy][crazy] Na co si to tady hraješ? Všechno potřebné jsem vysvětlil, takže jestli prostě nedokážeš pobrat, že chladič i temperuje, že to není nepodstatná a výhradně nežádoucí vlastnost tak se v tom příště nehnípej.[uhoh]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5131
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 19:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ó veliký Balďasi, nebudu se v tom ani rýpat ani hnípat, co jsi psal jsem četl, stejně jako na obrázku jsem četl chladič vzduchu, ne konstruktér nejsem, ale ze strojů a zařízení jsem prospíval celkem obstojně. Nedokazuji si nic ale za to se slušně bavím. Ing.Hála, zkušební komisař, kdysi říkal, snad to budu citovat přesně, ,, Dejte mi bednu banánů a naučím jezdit i opici" Konec citátu.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 19:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slušně se bavíš? Kdybych věděl předem, že jsi těžce pomaten, tak bych s tebou měl slitování, kápl bych božskou, omluvil se ti a řekl že máš vždycky ve všem pravdu. Na to už je ale pozdě[blush]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5132
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 19:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netřeba, veliký Balďasi, netřeba se omlouvat. Velikán tvého rozměru mě nemúže ani urazit ani nasrat, jen pobavit. A to se ti povedlo beze zbytku. Sni dál své sny o ohřívači, který je obecně nazýván mezichladičem. Hlavně že ti chutná a funguje ti to. Dobrou noc a sladké sny, musím taky dělat něco jiného.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8804
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 20:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas: Je ale rozdíl tvrdit, že to je meziohřívač, a tvrdit, že to může jedině chladit
Myslím, že Jindřich Rosa ukázal dostatečně přesvědčivě, jak to v tu neděli bylo...

Prostě věc zabudovaná někam za hlavním účelem chlazení je chladič, i když někdy funguje naopak.
Motoru v autě taky neříkáme (termodynamická) brzda, i když se s ním dá na spádu pěkně brzdit.

Mimochodem jsem si to dneska mohl hezky ověřit na Kyklopovi (jo, jasně, zamítá se, není to 742), kde máme měření teploty před i za mezichladičem. Ve výkonu byl výstup jasně teplejší, po sjetí byl chvíli teplejší vstup a pak se to střídalo v rytmu přerušovaného chodu hydrostatu vedlejšího okruhu.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 22:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Ani nemusím věřit všem, co o tobě tvrdí, že nejsi člověk. Sám jsem se už několikrát přesvědčil.
Hajnej: Jak už jsem psal, teď si tu můžeš psát moudra jaký chceš. Už se můžu jen těšit, s čím na mě vybafneš příště...
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 22:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďasi, už jsem Ti jednou psal, že začínáš být trapný. Teď můžu jen napsat, že jsi opravdu trapný ( a to je slabé a slušné slovo)! Všichni Ti říkají, že dle odborné literatury se toto zařízení jmenuje MEZICHLADIČ PLNICÍHO VZDUCHU, tak pouze reaguješ dalšími výpady! Navrhl jsem Ti, že to je tepelný výměník vzduch-voda. Uvedl jsem, že v odborných knihách se těmto "škatulím" říká mezichladič, tak opět výpad. A Tvůj výrok: "Tak to jsou hodně silné slova. No hold budu muset asi naskenovat knihy. Taky by jsi tady nemusel předvádět, co všechno víš." mluví o Tobě za vše. Opravdu, nech už té diskuze, nemáš na to.
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6554
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2015 - 23:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, nemá někdo aktuální snímek 753.306 AWT? Dík.

http://www.loko-film-tv.cz[vypravci]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8808
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 00:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas: Už se můžu jen těšit, s čím na mě vybafneš příště
To přijde na to, s jakou kravinou Ty příště začneš... [rofl]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5133
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 05:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Balďasi nemám v úmyslu na tebe blafat. Proč taky ? Žij si se svým ohřívákem blaženě dál a a mezichladič, výměník vymaž z technické literatury. Existují i jiná turba než ten kolotoč v Kocourovi nebo jiné mašině a musí mít mezichladič za každým stupněm protože jinak by se poslední stupeň roztavil nebo by z něj šlehaly plameny pekelné. I s takovými mám co do činění. Aby sis to uměl predstavit . hřidel radialního turbokompresoru bývá taky 6000 mm dlouhá a na ní kolo za kolem, třeba 20 - 30 kouskú.
Mohl bych tě utlouct tvými vlastními výroky a namodelovat situaci pro jednu určenou mašinu, dané povětrnostní a ostatní podmínky. bylo by to ale zbytečné.
Člověku ,který považuje odborné příručky, manuály za slátaniny a nesmysly není pomoci. Musí na to přijít sám, jednou, možná.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 08:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po sjetí byl chvíli teplejší vstup
Takže to v tuhle chvíli pracovalo jako meziohřívač plnicího vzduchu, čímž dáváme za pravdu Balďasovi a můžeme diskusi uzavřít s tím, že všichni maj pravdu, předsedo. [rofl]
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 09:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Sagovi za pěkný pokus nabourat Balďasovu exhibici. Aktuální informace obrazem, tak to má být [ok]

Brejlovec. Bez diod, bez uic, bez najbrta. Nic víc, nic míň.
http://picasaweb.google.com/savikVP | http://www.youtube.com/user/savikVP | www.vpetru.ic.cz | ldkt.mujblog.cz
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8810
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 09:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příznačné je ještě toto: Podstatné je taky, že já se celou dobu bavil o 742
To v diskusi o brejlovcích jistě každého trkne...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2739
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 10:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas"
Podstatné je taky, že já se celou dobu bavil o 742

Jistěže jste se bavil o 742. Proto taky celá diskuse začíná:

Balďas
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 4-2009
desláno Sobota, 07. února 2015 - 20:51:18

kde všude se provádějí opravy lokomotiv řady 754, konkrétně pokud jde o chladicí obvod?
Protože jsem té dobroty a přes neustálé útoky anonymů a "mistrů řemesla" jsem stále ochoten na technické dotazy odpovídat, ...
lukas1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 2-2014
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 11:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bože kdy už konečně skončí to dohadování o pitomostech tady[angry]
754.087
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.19.102.2
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 11:47:39    Odkaz na tento příspěvek  

dokud jeden plnochytrej bude vnucovat svojí pravdu ostatním tak asi nikdy
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 14:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814914: Opravdu, nech už té diskuze, nemáš na to. Dohadovat se s neústupnými? Ne, na to fakt nemám... ale s tebou se opravdu dohadovat nemusím. Podle toho, co píšeš, asi taky budeš jeden z těch, co viděl lokoše akorát z okna rychlíku[uhoh]

MN2:Mohl bych tě utlouct tvými vlastními výroky a namodelovat situaci pro jednu určenou mašinu, dané povětrnostní a ostatní podmínky. bylo by to ale zbytečné.
Takže zatím jsi tu jen plácal do větru a snažil se mě zesměšnit. Jesli si myslíš, že máš nadhled, tak mi nezbývá nic jiného, než se jako ty dementně šklebit. Ale co taky od tebe čekat...

Aleš_Liesk.: Ne, diskutovat o 742 jsem začal, až když jsem napsal, že ne nadarmo je např. na 742 pro zimní měsíce přisávání teplého vzduchu ze strojovny pro turbo. Já můžu za to, že tu každý čtete každý druhý slovo?

Hajnej: To přijde na to, s jakou kravinou Ty příště začneš... [rofl]
No, očividně jsi nepochopil od začátku, o co mi jde a naivně jsi myslel, že mě umlčíš "opravením" mého zkomoleného, NE VŠAK NEPRAVDIVÉHO provokujícího názvu.

"anonym" 754.087:dokud jeden plnochytrej bude vnucovat svojí pravdu ostatním tak asi nikdy
Dokud mi budou všichni tvrdit, že mají ve všem pravdu, obracet mé výroky na svou obohajobu, tak asi nikdy.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6868
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 16:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik přeplňuje turbo při volnoběhu

Kristova hnato !!! Ja nejsem pres motory spalovaci, spis pres ty elektricky, ale i tak vim, ze muj VWT4 dokud netoci 2000 proste NETURBUJE a u draznich (i kterych koliv jinych) dieselu bych to videl nejak tak pododne - turbo nejede pri volnobehu (jede naprazdno.) Gratuluju k dokonalemu ztrapneni se a dokazani veskery neznalosti. Hlavne, ze tu muzes slovickarit a honit si triko.

Vis co, Balďas ? Dej si panaka a bez si najit zenskou. Prijdes na jiny myslenky.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 16:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Balďas -píšeš:
814914: Opravdu, nech už té diskuze, nemáš na to. Dohadovat se s neústupnými? Ne, na to fakt nemám... ale s tebou se opravdu dohadovat nemusím. Podle toho, co píšeš, asi taky budeš jeden z těch, co viděl lokoše akorát z okna rychlíku.
=================================================
Snažíš se tu dělat blby z ostatních, zatím jsi udělal největšího blba ze sebe. Nejsem zdaleka vševědoucí a rád se nechám poučit. Ale ne jedním "neomylným" s nickem Balďas. Tak ani mevím co nebo kdo (?) se skrývá pod pojmem lokoš. Možná, že je vídávám z okna rychlíku. Ale z okna mašiny, protože ty ryhlíky vozím jako fíra. Stručně profesně: v roce 1971 vyučen v jednom LD, od dubna 1972 do července 1973 pomocník strojvedoucího, od srpna 1973 dosud strojvedoucí. V té době jsem si ještě stačil dodělat maturitu. Oficiální znalost přes 40 řad HV, trakce 20, 30, 70, 80, 90. Ano i tu páru, na které jsem začínal, mám a občas se na ni ještě svezu. I jsem několik let během své kariery nějaké to školení prováděl. A kolik nových strojvedoucích jsem měl v zácviku ani nepočítám. Ale takové bludy, jaké tu šíříš ty, jsem v životě neslyšel!
Ostatním se omlouvám, nechci se tady chlubit, ale tenhle Balďas mě k tomu vyprovokoval. Jsem zvědav, jak se pochlapí on.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5135
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 16:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balďas - jsi na velkém omylu, zesměšnil ses sám. Já se o to nesnažil.
Ostatním se omlouvám za protahování zbytečné a neplodné diskuze.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 16:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: A o pár přispěvků pod tím jsem psal, kolik to je přesně. Akorát ukazuješ, že jsi jen další, co se prostě musí míchat do všeho, i kdyby měl psát blbosti[uhoh]

814914: Tak jsem se přesně TREFIL. Kdo jiný by mohl dokonaleji znát lokomotivy, než strojvedoucí? Většina místních asi ani netuší, čím se živím, čím jsem se živil, ale jasně, já se ztrapňuji a dělám ze sebe blba[lol][crazy]

MN2: Ne, já budu mít poslední slovo. [crazy] Nejsem ten, kdo je tady k smíchu. Jak pro koho. Většinu lidí pochopím, ale ty asi nejsi z této planety, takže máš navrch.