K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 24. 10. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 24. 10. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.226
Odesláno Čtvrtek, 22. října 2015 - 20:52:57    Odkaz na tento příspěvek  

"Tak dle podoby nového JŘ už bude mít SC Pendolino dostatečný náskok před neustále pomalým RJ i z Ostravy."
No, dostatečným náskokem bych to nenazýval. Situace se sice mírně zlepší, ale stále to nebude úplně ono. V současném grafikonu je časový interval mezi odjezdem RJ a SCP z Ostravy-Svinova 34min., na příjezdu do Prahy hl.n. pak 11min. a v novém GVD to bude ze Svinova 42min. a do Prahy 17min. Tedy když bude mít RJ těch svých (poměrně obvyklých) +30, tak ho Pendolíno stejně někde dožene, akorát to bude "o kousek dál" než dnes.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. října 2015 - 21:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak se RJ zdrží o cca 2 - 3 minuty a Jančura řve. - a co, že řve? Zajímá profíka bulvár nebo předpisy?
Pendo ublizovane
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.242.228.109
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 09:48:44    Odkaz na tento příspěvek  

Proc to Pendo nejede i z Ostravy pred RJ
To uz na draze nemaj mozek k uzivani?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3508
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 10:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.U.: jednoduchá pomoc: nastartujte svůj mozek, nakreslete oběhy pendolína tak, aby mu nikdo "neubližoval", a dejte to dráze jako zlepšovák. Jenže pak "se" třeba zjistí, že ujíždíte přípojům, nevyjezdíte obraty (budete potřebovat o 3 jednotky víc) nebo budete potřebovat to z Prahy do Ovy zajet za 2.5 hodiny atd. atp.
Z gauče, bez znalosti věci, se to kritizuje velice lehce.
hihi25
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.29
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 10:09:23    Odkaz na tento příspěvek  

copak je s vectrony? už dloho sem je v čr neviděl
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3589
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 10:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Technická podpora na FB RJ CZ je vskutku interesantní. "Vymažte si ze svých prezentačních manuálů wifi na palubě, pokaždé když jedu vlakem, tak nefunguje" odpověď: za nefunkční wifi se omlouváme, ale pokaždé funguje, neustále pracujeme na zvýšení kvality. Aha, takže jako neustále někdo pracuje na lepším signálu, nebo na otočení statických antén na palubě? Ten odpovídatel má smysl pro humor, možná o tom ani neví [biggrin]
Hlavně odpovědět, splnit si tak denní index za který od pána s nosíkem dostává love, a jít zase s čistou hlavou domů, a polohlasně si říkát pro sebe "snad už zítra ten otrava s tou wifi dá pokoj.." [ok]
a2s
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 12:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo:

dovolím si znovu vložit otaz na který jsem nedostal odpověď. Každopádně navazuje i na poslední příspěvěk.

jak Jančura tvrdil, že dokáže na jakékoliv trati jezdit bez dotací

já bych tedy rád požádal o přímou odpověď na níže uvedené otázky. Tedy odkaz formou URL, případně k danému novinovému článku, či televiznímu/rádiovému vysílání. Již se zde ptal Ernie a nebylo mu odpovězeno.


Tak zatím, co ČD jsou státní dopravce vozící masy lidí - tedy i národní dopravce/přepravce. Přičemž ten Jančurův cirkus je jen pojízdné divadlo pro low-cost cestující, kteří se nechají ochlácholit podobně tou koblihou, jako Burešovo voličstvo. Fixní idea v podobě kafe a plněného pečiva bodne každému. Ale na lokálce z Blavy do Komárna už to začíná krapet "vrzat", ale to je ok, je to přece soukromník [lol]

Zde mám taky otázku. Kolik jízd a v jakém časovém rozmezí jste s RJ uskutečnil aby jste měl možnost srovnání.

A teď abych se trošku představil. Jezdím na trase do Prahy pravidelně od roku 2010. V téměř 100% to před vstupem konkurence byla u ČD první třída. Jízdenka tehdy byla i s platnou IN25 dražší než nyní o konkurence.

A tak se tedy zeptám. Dle vašeho vyjádření jsem tedy byl v té době v jaké kategorii cestujícího? Byl jsem tedy víc a přesunem k RJ jsem upadl mezi póvl? Tedy cestující v 2. třídě u ČD je více než cestující v RJ? Nebo jak se to pozná? Nejsem obeznámen s rozdělením cestujících mezi železničářskými experty a zasloužilými novináři jako jste vy. A ještě jedno porovnání. U RJ jezdím v business třídě. Jsem tedy lepší low-cost a třesu se tam míň na kafe a nebo naopak více? ANO jsem také nevolil a při svých stravovacích navících nejím koblihy a v podstatě téměr ani pečivo. Kde se stala chyba a prosím co ze sebou mohu udělat?

Samozřejmě, aby nebyla má tvrzení planná na požádání mohu doložit export z eshopu ČD, RJ.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 12:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a2s pro mě za mě si jezděte třeba koňkou, mě třeba na Jančurovi vadí, že neustále jen vyhrožuje žalobami a vykřičel si absolutní zrušení dotací na trati 270 pro IC a víc. Od jeho nástupu tak odpadává jeden okrajový spoj za druhým a ve špičce pro změnu zastávkové vlaky pořád poskakují, protože je něco předjíždí. Jančura konceptu železniční dopravy nijak nepřispívá. Povinná místenkovost, nebere psy,vozíčkáře,cyklisty, neodhadnutelná cenová politika, nemožnost kombinace jízdenky s ostatními spoji, žádné přípoje. K čemu mi takový dopravce je? A ano, bohužel jsem jeho vlakem několikrát jel, protože nic jiného nejelo a bohužel jím budu muset díky novému GVD občas jet znovu.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 13:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a2s:
Jízdenka tehdy byla i s platnou IN25 dražší než nyní o konkurence.
To ale taky bylo, vzhledem ke kilometrické vzdálenosti a rychlosti železnice, naprosto v pořádku. Dneska stát přispívá ročně desítkami milionů všem třem dopravcům, dříve stačilo 7 milionů. Jenom RegioJet dostal loni téměř 42 mil. Kč, tak nechápu, proč se divíte nižšímu jízdnému.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 17:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Na světě je 70 % blbů. Jsem rád, že patřím do těch 13 %..... [lol]

Vectron193
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.49.41
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 18:43:02    Odkaz na tento příspěvek  

hihi25 : zítra by měl jet na přípřeži 1010 Vectron 193.226
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3590
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 19:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..tak to by se dal stíhat ten jízdní řád, pokud to potáhne silná mašinka [biggrin]
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 20:04:47    Odkaz na tento příspěvek  

Připojuji se k žádosti pana a2s a žádám pana Bevelo o odpověď na uvedené otázky.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 23. října 2015 - 21:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Ostatně nežíkal si někde sám, že si měl na výběr dát +1 Pendolinu nebo +8 Os, zvolil si to první a dostal si za to pokutu?
Pokud 1 minuta vadí Modrákům, proč by meměla vadit ostatním dopravcům? [proud]
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3591
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 00:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a2s: nevím jak jste zdatný ve vyhledávání na internetu, ale dají se najít metráky Jančurovo blábolů které od roku 2010 nakálel do médií, což dnes jistým úhlem pohledu lze brát jako dobré čtení na dlouhé zimní večery. Udělal jsem to screenem z HN:


Pokud tedy umíte vyhledávat na internetu, zkuste si via specifické fráze vyhledat cokoliv, najde vám to přesně co chcete najít. V archivech Českého rozhlasu se mi lovit nechce, na DVTV je i rozhovor Jančury a pomateného Novotného, kteří skrze ty žvejky snad věří všemu co si vymyslí - že vejde v reálnou podobu.. pokračování příště [lol]
zase někdo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.196.139
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 09:24:29    Odkaz na tento příspěvek  

193.226 je ta plánovaná posila od nového GVD na Slovensko nebo zase jen krátkodobá zápůjčka?
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 10:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: To je od vás hezké, jak jste nám to vyznačil, ale ve všech těch příspěvcích je řeč pouze o ježdění bez dotací do Košic (už se děje), pak Břeclav-Ostrava a "4 tratě v Česku" (nespecifikováno).

My jsme se ptali, kde Jančura řekl,
že dokáže jezdit na jakékoli trati bez dotací


Abychom si lépe rozuměli, a nemusel jste pochybovat o naší zdatnosti ve vyhledávání na internetu, rovněž jsem vám vytvořil screenshot a teď tedy můžete bez obav a bez dalšího uplakaného kopání kolem sebe zodpovědět námi položenou otázku.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 10:46:48    Odkaz na tento příspěvek  

Další Váš blábol mimochodem následuje ve větě poté o tom, že žádná osobní železniční doprava žít bez dotací nemůže. České dráhy tvrdí (a budou to muset dokládat u soudu- kde nikdo z vás nezapochyboval o tom, že by to měl být problém), že na komerční lince z Prahy do Ostravy jsou v zisku a nemůžou tak být osočovány z dumpingových cen. Regiojet je na téže trase letos rovněž v zisku.

Že tam funguje kompenzování žákovského jízdného, to prosím nezaměňujte s dotacemi na provoz, protože to nemá nic společného. Je to sociální rozkaz ministerstva, který kdyby nebyl, tak by prostě studenti museli jezdit za plné jízdné a dopravce by pak inkasoval všechny peníze přímo od nich a nemusel by půlku tahat z ministerské kasy.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 10:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie: se mi líbí jak mluvíte v množném čísle, nebyl jste v létě vedoucím na pionýrském táboře? Kdyby jste to četl dříve přesněji, sám jsem se opravil o tratě Praha - Brno a Praha Ostrava. Pomalu si začínám myslet, že se tady handrkuji s idiotem..
Vyhoďte ČD, my budeme jezdit bez dotací..
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3593
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S váma je vskutku legrace. Takže když Jančura plácne do médií, že je na trati z Prahy do Ostravy v zisku, berete to jako univerzální a konečnou věc, ačkoliv už několik let nezveřejňuje hospodářské výsledky jako akciovka, ale když to řekne Jančura, je to hned pravda. Doposud totiž nedokázal předložit ani bobek, kde by jasně dokázal že je v zisku. Vy mi připadáte jako komunistický soudce Urválek, "dráhy to budou muset dokázat u soudu.." hergot, to je jako lidový soud z ulice. Jančura předně bude muset dokázat, že ČD mělo v jisté době ty vámi glorifikované dumpingové ceny. Ono to totiž zatím směřuje k tomu, že přes pazoury zde dostane právě Jančura. "RJ je na téže trase rovněž v zisku.." ano, to řekl Jančura, nakydat do médií se dá cokoliv.. Máte důkaz že je RJ v zisku? Aha, vy trůníte na rezervačním systému a vyplňujete si tabulky v Excelu [biggrin]
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3594
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by se nám to jezdilo, hele státe a vládo, vykopněte z kolejí ČD a já tam budu jezdit pro vás zadarmo! Tyhle populistický gesta jsou už pomalu na úrovni Novotného, který zase "pro některé bohužel" historické lokálkové dědictví chce nahradit autobusy, za což sklidil oprávněnou kritiku. Když se pak ukázalo, že se některé lokálky začnou soutěžit na 5 a více let, tak najednou autobusy už nejsou košér co? Holt oba kucíí mají ty bambulky na ty dotace tak vlhké, že se tím ani nemusí tajit. Ať si ten žlutý cirkus jezdí kde chce, je mi to jedno, ale ať si stát striktně dodrží podmínky, které i zasene do smlouvy - a to je uznávání jízdenek, čímž se zachová linie síťové dopravy = jedna jízdenka / více dipravců. Zatím to ale vypadá, že tohle Jančura právě nechce. Raději zase bude lhát a tvrdit, že za zo mohou fuj fuj ČD. Což je další hloupost. Mňo holt to už by se tolik nedalo fixlovat s vykazováním jízdného za žáky že? [lol]
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie:
Že tam funguje kompenzování žákovského jízdného, to prosím nezaměňujte s dotacemi na provoz, protože to nemá nic společného.
Každý ví, že jde o jiný typ platby. Ve výsledku je ovšem úplně jedno, z které státní kapsy peníze dopravcům jdou.

dopravce by pak inkasoval všechny peníze přímo od nich
Jistě, ale tady se nejedná o žádný nový trh, kde by nikdo neznal podmínky. Studenti jsou trvalou a významnou skupinou cestujících. Z toho plyne, že s penězi od státu můžou dopravci více méně počítat na jisto.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:27:21    Odkaz na tento příspěvek  

Je mi úplně jedno, jestli je RJ v zisku nebo není. ČD to každopádně tvrdí také, čili Váš výrok o tom, že to nejde, zůstává dál nevyvráceným nesmyslem.

Mňo holt to už by se tolik nedalo fixlovat s vykazováním jízdného za žáky že?
Pokud vím, tak kontrola nenašla žádné problémy, personál vlaku kontroluje platnost slev a pokud je RJ pro studenty nejatraktivnější, tak ano, jezdí s ním a pak bere na kompenzacích nejvíc. Proto přidávám další otázku. Máte důkaz o tom, že někdo "fixluje s vykazováním jízdného za žáky", nebo opět jenom slepě plácáte do vody vaše domněnky, "výpočty v excelu", či závěry selského rozumu?
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:29:13    Odkaz na tento příspěvek  

Z toho plyne, že s penězi od státu můžou dopravci více méně počítat na jisto.

Stejně tak by ale mohli najisto počítat s penězi od studentů-plnoplátců, kteří potřebují dojíždět a ve všech vlacích tvoří významnou skupinu cestujících.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6845
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, to by nemohli. Hromada studentů-plnoplátců by totiž jela autem (když se složí, ještě ušetří).
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by se nám to jezdilo, hele státe a vládo, vykopněte z kolejí ČD a já tam budu jezdit pro vás zadarmo - chce stejný podmínky, jako maj ostatní. Stát/kraj si vybere oblíbenýho dopravce a ostatní můžou jezdit jen s poznámkou, že ze zastávky do zastávky cestující nevozej. RegioJet chtěl něco podobnýho, zajištěnej monopol, ale holt nechtěl dotace a nenabízel úplatky.

jedna jízdenka / více dipravců. - a jak na povinné místenky? Jinak u objednávaných spojů s tím souhlasím, je ostuda ministerstva dopravy, že doposud nevymyslelo IDS(který by řešil přestupy, čekačky,.. s krajskými ids návaznosti na místní spoje..).

Raději zase bude lhát a tvrdit, že za zo mohou fuj fuj ČD. - ČD zcela jistě rádi vyjednávaj se svojí konkurencí o uznávání jízdného. A kam na PID dojedu autobusem, tam můžu i vlakem (Praha-Kutná Hora libovolnými Os/Sp, na Pacifiku ani jinde nejsou šaškárny typu částečná integrace=platí jen některé jízdenky.)
Jízdenku na Pendolino si můžu koupit u AMS busu a pak jet jiným Pendolinem, U ČSA a potažmo i u Student Agency,...
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie:
mohli najisto počítat s penězi od studentů-plnoplátců, kteří potřebují dojíždět
Pochybuji. Student nucený platit plnou cenu pojede spolujízdou autem, to je v současnosti významný trend. Kdyby státní peníze nešly přímo dopravcům, ale studentům formou příspěvku na dopravu (v minulosti to tak bylo), dopravci by z nich ani zdaleka neviděli takový balík. Proto si myslím, že nastavení systému tak, že peníze dostává dopravce, je možné s určitostí považovat za podporu dopravců ze strany státu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6847
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 11:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lejnad : "holt nechtěl dotace a nenabízel úplatky"

[biggrin][biggrin][biggrin]

Vy jste opravdu blbec.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 12:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: To jistě, ale nebylo by to žádné drama, kdo chce, tak tu spolujízdu využije i dnes. Ostrava-Praha vyjde na 200-250 korun, Olomouc-Praha většinou tak o padesát levněji. Hlavně v těch špičkových dnech je to autem možná i levnější. Trvalé nalévání peněz do tohoto způsobu podpory železniční dopravy k žádnému cíli nevede, je to jen momentální řešení.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 13:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie:
Hlavně v těch špičkových dnech je to autem možná i levnější
Když se podíváme třeba na pondělí z Ostravy na 9. hodinu do Prahy, tak student za 195 Kč a běžný cestující za 260 Kč. Bez existence studentského jízdného je spolujízda jasná volba. Ne kvůli ušetřeným 10 Kč, i když studenti bývají hodně cenově citliví, ale kvůli pohodlí a úspoře času, co tak slyším, při spolujízdě jsou cestující běžně dopraveni až do cíle, ne jen někam na nádraží.

Trvalé nalévání peněz do tohoto způsobu podpory železniční dopravy k žádnému cíli nevede
To si netroufám posuzovat. Nicméně systém existuje a jsme tak v situaci, kdy na trať s největším potenciálem v ČR doplácí stát desetimiliony.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 13:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Dobře, těmi úplatky si nejsem jistý a nemám důvod z něj dělat svatouška.
Ale jaký je rozdíl mezi omezením, které má SA na lince Karlovy Vary - Cheb (nesmí vozit cestující, aby je nekradl objednaným spojům) a hromada jiných dopravců v jiných úsecích, a co chtěl RJ na rychlících Praha-Břeclav.

Hromada studentů-plnoplátců by totiž jela autem (když se složí, ještě ušetří). - skutečně i s amortizací a pojištěním? Je pravda, že RegioJet nabízel studentské slevy i o prázdninách, takže konkurence tu je, ale nemyslím si že by si s tím dopravci neporadili.
Danečkovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.30.1
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 13:32:42    Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, těmi úplatky si nejsem jistý a nemám důvod z něj dělat svatouška.

Přesto ti nebrání plácnout jako vždy nějakou nepodloženou kravinu a vydávat to za fakt.

skutečně i s amortizací a pojištěním? Je pravda, že RegioJet nabízel studentské slevy i o prázdninách, takže konkurence tu je, ale nemyslím si že by si s tím dopravci neporadili.

Ano, Danečku už i dneska se vyplatí když se nejen studenti domluví a naplní auto. Proč jsou asi weby jako Spolujízda tak populární ? Ale nám je tady všem jasné, že je to pro tebe už vyšší dívčí..

Vy jste opravdu blbec.

Bohužel je to tak, Danečkovi duchaplné příspěvky dokážou vždy pobavit....
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6855
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 13:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, kam to furt točíte. Proplácení studentského jízdného JE státní podpora, ať se to budete snažit jakkoli zrelativizovat.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6856
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 13:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Danečkovi : Tak on se Daneček aspoň umí podepsat, na rozdíl od vás.
Weby spolujízda, facebook, i školní weby některých VŠ tuhle možnost (spolujízdy) nabízejí a študáci se odvezou od baráku až před vchod koleje (školy) i s fasuňkem a čistým prádlem od maminky.
Kdyby ten rozdíl, co dostane třeba ten Jančura, dostal student na ruku, do vlaku většinou nevleze, tady má Nesni úplnou pravdu.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 14:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesto ti nebrání plácnout jako vždy nějakou nepodloženou kravinu a vydávat to za fakt. - a tobě to brání zmínit rozdíly skutečnost KV-Cheb vs nabídka Praha-Břeclav.

Danečku už i dneska se vyplatí když se nejen studenti domluví a naplní auto. . netvrdím, že se za žádných okolností auto vyplatit nemůže. Jenom že vlaky jezdí hodně lidí a často jsou výhodnější. A taky, že regiojet nabízel i neproplácené slevy(o prázdninách), z čehož vyvozuji, že i bez státní garance by se dopravce uměl zařídit.

Tak on se Daneček aspoň umí podepsat, na rozdíl od vás. : díky.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 16:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leinad:
skutečně i s amortizací a pojištěním?
Počítat amortizaci je nesmyslné, když auto stojí před barákem. Havarijní pojištění spousta aut ani nemá. Mimochodem, na té jízdě nesmíte vydělávat, jednalo by se o nedovolené podnikání, takže cena spolujízdy bude vždycky relativně nízká.

vlaky jezdí hodně lidí a často jsou výhodnější
Ve více lidech je auto vždycky levnější a rychlejší, v podmínkách ČR a Slovenska určitě. Jak se rozšiřuje placená spolujízda, ani nemusíte mít kamaráda, který má auto a chce cestovat ve stejný čas jako vy. Třeba jedna moje známá takhle odešla z vlaků RegioJetu, nejdřív se rozplývala, jak jsou pohodlné a kafíčko zdarma, no jenže když se dozvěděla o placené spolujízdě, najednou hup zpátky do auta - pochvaluje si úsporu času a jak si popovídala se spolucestujícím.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6946
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 16:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám nesmělý dotaz: když dříve stačila dotace na trase Praha - Ostrava 7 miliónů (včetně všeho) a dnes pro všechny 3 dopravce to činí někde kolem 100 miliónů, tak sorry, já si myslím, že to dotace je a dokonce minimálně 10x vyšší než bylo dříve. mě, jako občana, tato linka stojí nehorázně více než stávala dříve. Ale dotace to není, co to je? To jako že dříve jezdilo více než 10x méně cestujících/studentů (a já nevím kdo všechno ještě)?
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 17:13:03    Odkaz na tento příspěvek  

Když budete chovat slepice a prodávat vajíčka, a stát vám přikáže všem studentům a důchodcům zlevit vajíčka o 50%, ale abyste kvůli tomu nezkrachoval, tak vám těch 50% vrátí jako kompenzaci - to berete jako dotaci?

Dotace je snad něco, o co musíte požádat, abyste to získal a použil jako výhodu k něčemu. Zapojíte se do dotačního molochu a postavíte si novou drůbežárnu. Nebo budete proti a budete slepice dál chovat v podomácku vyrobených kurnících. Ale nemůžete přece očekávat, že nějaký chovatel slepic bude suplovat neschopný sociální systém státu a z vlastní kapsy sponzorovat všechny sociální skupiny - a sám kvůli tomu zkrachuje, protože nepožádá o kompenzaci.
Erniemu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 151.236.18.7
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 17:16:44    Odkaz na tento příspěvek  

A jak to, že ti studenti jezdili se slevou i předtím a těch sto milionů nebylo potřeba? [wink]
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 17:33:23    Odkaz na tento příspěvek  

Penik: A dokázal byste porovnat, jestli dnes tím vlakem cestuje opravdu tolik cestujících, kolik dříve? Já jen, že znám nejméně šest lidí, kteří studují/vyučují na UPOL a z Ostravy do Olmu denně dojíždějí, protože železniční kolej je levnější než univerzitní kolej.

Podpořit železnici se dá i jinak. Například osovobozením jízdenek od DPH, podobně jako u listovních zásilek ČP, by značnou sumu ušetřil každý, ne pouze student.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 17:36:43    Odkaz na tento příspěvek  

A jak to, že ti studenti jezdili se slevou i předtím a těch sto milionů nebylo potřeba? [wink]

A jak to, že Českým drahám dřív stačilo 7 milionů, a teď jich chtějí 30?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6947
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 17:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odbočuješ a vykrucuješ se.

odpověz mi na otáku, zda to je či není dotace? Podle mě je, protože to jde z mé peněženky a dříve mi z ní vyteklo více než 10x méně. Je zajímavé, že tímto se jeden "nejmenovaný" novinář nezabývá (i když nějaký náznak tu byl), ačkoliv se tu vždy ohání tím, že musí ČD prznit (nikdy to takto přímo neřekl), protože jde i o jeho prachy. Ale že ty jeho prachy tečou i jinam a ve větším, tak to už drží hubu a dělá že neslyší a neumí číst.

Podle mě je to dotace a to, že to někdo nazývá tak či onak je mi v tomto případě úplně jedno. I když nyní nastupují do škol děti Husákových dětí, tak jich na 100% není více než 10x více než bylo v minulosti za účinkování jen ČD.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 17:59:14    Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem zastánce ani jediné státní dotace a přál bych si, abychom bez nich dokázali žít. Jak jsem se snažil vysvětlit na příkladu, podle mého názoru se o dotaci nejedná, když je sleva NAŘÍZENÁ. Něco jiného by bylo, kdyby stát řekl "těm, kdo dají studentům slevu 30%, ji vrátíme" - tam má firma možnost volby. Pokud to ale udělat musí, tak přece nemůže být řeč o dotování dopravce.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6949
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 18:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale to tu bylo již před nástupem soukromníků.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 18:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie:
jak to, že Českým drahám dřív stačilo 7 milionů, a teď jich chtějí 30?
Protože jim ostatní dopravci přebraly část zákazníků a navíc snížily cenu jízdenek.

podle mého názoru se o dotaci nejedná, když je sleva NAŘÍZENÁ
Ale celý ten mechanismus je nastaven tak, aby peníze od státu skončily pokud možno u dopravce. Student nemá jinou možnost vybrání si státního příspěvku na dopravu než využitím služeb dopravce. Když si sjedná za 200 Kč spolujízdu, stát neplatí nikomu nic. Když si za 200 Kč koupí lístek na vlak, stát platí dopravci. Vždyť je to nespravedlivé.
Gale
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 18:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil bych si připodotknout, že podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1370/2007, které vstoupilo v platnost 3.12.2009, jsou státem nařízené slevy kompenzovány pouze na komerčních výkonech.
Na výkonech realizovaných v závazku veřejné služby je tato kompenzace již zahrnuta v úhradě objednatele.
Operovat dřívější částkou 7M je tedy zcela zavádějící, jakkoli samozřejmě jako každá úhrada z veřejného i tato obsahuje prostor pro všelijaké kulišárny s tarifem...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4651
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 19:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Gale: Bezva. Kolik cestujících s nařízenou slevou odvozí ČD ve vlacích komerčních a kolik ve vlacích v závazku veřejné služby? Obávám se, že to nikdo neví, neboť Praha - Kolín (a řada podobných tras) záměnu spoje bez problémů umožňuje.
U LEA a RJ je to jasné, to jsou komerční vlaky. Kdo mi vyvrátí, že ČD účtují tu slevu dvakrát (jednak v ceně za ZDO a jednak v ceně "komerčního" vlaku).
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3595
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 19:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potom je tedy zajímavé, že daleko větší ICOM nebo Arriva, které působí na regionální úrovni, odvezou mnohonásobně více cestujících než žluté autobusy, a i tak už SA odsálo ze státu 52 milionů za rok 2014. U RegioJetu byl skok z 29,5 mega v roce 2013, na 41,5 mega v roce minulém. U RJ bych to chápal, je to primárně low-cost pro studenty na hlavní tahu Čechy - Morava, ale u těch autobusů je to podivné. Arriva, která figuruje v řadě regionů, vykázala úhradu za rok 2013 5,7 mega, a v roce minulém 5,2 mega. Buď SA a RJ vozí samé studenty, nebo se to vůči státu trochu ohne, aby se neřeklo.. [biggrin]
Gale
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 19:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Adresná úhrada kompenzace jen u komerčních spojů platí samozřejmě pro všechny formy osobní linkové dopravy. Regionální autobusy jezdí v závazku.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 19:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak to, že Českým drahám dřív stačilo 7 milionů, a teď jich chtějí 30? - podobná otázka, jaktože Plzeň-Most stojí 15Kč/vlakokm a Olomouc-Krnov-Ostrava 200Kč/km. Jsou to akciovka, která nemá moc důvodů chtít míň, než někdo nabízí.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 19:42:23    Odkaz na tento příspěvek  

Nebude "skok u Regiojetu" způsobený čirou náhodou tím, že v roce 2013 jezdilo na spojích 4-6 vagonů (rekordních 7 jezdilo na žilinském 1006/1011), zatímco v loňském roce 2014 od března začalo nasazování další várky rakouských ojetin a už v květnu jezdily desetivozové soupravy i na havířovských špičkových obratech?

Já vím, že to moc dobře víte, akorát byste pak nemohl napsat několik rádoby zábavných souvětí na téma organizovaného narcistického zločinu.

Očekávám od vás aspoň nějaká relevantní fakta na jejichž základě vznikají vaše domněnky, když už teda nemáte důkazy, k vašemu příspěvku z 11:08:03. Nečekáte doufám na to, až moje žádost o vysvětlení zapadne do historie.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 19:49:51    Odkaz na tento příspěvek  

Protože jim ostatní dopravci přebraly část zákazníků a navíc snížily cenu jízdenek.

Potřebuju vysvětlení. Kompenzace se snad vypočítává jako ztráta z prodaných jízdenek se sociální slevou. Pokud mají méně cestujících, prodávají i méně zlevněných jízdenek a kompenzace za ně musí taky klesnout. Pokud zlevní jízdenky, tak se sníží i absolutní hodnota slevy a kompenzovaná částka musí opět klesnout. Nebo se mýlím?
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 21:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie:
Pokud mají méně cestujících, prodávají i méně zlevněných jízdenek
To nelze s určitostí říci. Zlevněných jízdenek můžete prodávat stále stejně a méně můžete prodávat těch za plnou cenu.

Nebo se mýlím?
V rámci dřívějších dotací hrály roli tržby a náklady, dnes ne. Ano, kompenzace by byly bývaly klesly, kdyby se vyplácely, ale ony se nevyplácely. Tehdejší a dnešní čísla jsou neporovnatelná. Na pokles tržeb (cen i počtu cestujících) logicky ČD reagovaly tím, že si začaly nárokovat kompenzace na ostravské lince, jako ostatní dopravci.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 21:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud zlevní jízdenky, tak se sníží i absolutní hodnota slevy a kompenzovaná částka musí opět klesnout. Nebo se mýlím? - zapomínáš na urban legend, že kompenzace jsou víc než do ceny pro nestudenty, jsou až do plného jízdného.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 22:43:50    Odkaz na tento příspěvek  

Na pokles tržeb (cen i počtu cestujících) logicky ČD reagovaly tím, že si začaly nárokovat kompenzace na ostravské lince, jako ostatní dopravci.

Takže to znamená, že se tehdy ČD vzdaly nároku na peníze, které jim patřily - přestože potřebují ještě mnohonásobně více na nutnou obnovu vozového parku k tomu aby ustály v konkurenci jiných železničních, ale i silničních dopravců? A o té "velkorysosti" samozřejmě nikdo nevěděl a MD žádné ušetřené peníze nemá?
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 23:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie:
to znamená, že se tehdy ČD vzdaly nároku na peníze, které jim patřily
Nechápu, o čem to mluvíte. ČD se ničeho nevzdaly, to ani nesmějí jako akciovka. Podle dřívějších pravidel prostě dosáhly na dotaci jenom 7 milionů. Detaily neznám, omlouvám se, lépe vám neumím odpovědět.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 23:12:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, kompenzace by byly bývaly klesly, kdyby se vyplácely, ale ony se nevyplácely.

Takže se nevyplácely vinou ministerstva dopravy, čili dnes vyčítáme RJ, že systém začal fungovat jak měl fungovat od začátku?
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 23:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ernie:
se nevyplácely vinou ministerstva dopravy
Nebylo to ničí vinou, fungoval tam zcela jiný režim. Dřív byla ostravská linka v závazku. Linkám v závazku se žádné kompenzace nevyplácely a nevyplácejí ani dnes. Když přišel Regiojet, nebylo možné ji dále udržet v závazku, čímž jí zanikl nárok na dotace, ale současně jí, jakožto komerčnímu spojení, vznikl nárok na kompenzace.
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 23:22:17    Odkaz na tento příspěvek  

Takže v té dotační sumě nebyla zahrnuta kompenzační suma za provoz Pendolin, rozumím tomu správně?
Ernie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.191.123
Odesláno Sobota, 24. října 2015 - 23:22:45    Odkaz na tento příspěvek  

... za sociální slevy v Pendolinech (omlouvám nepřesné vyjádření)