K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 13. 04. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 13. 04. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Substrát
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 10. dubna 2015 - 20:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad -aa-
Prosím, a o prodloužení té ranní S9 z HoPo do Čelákovic se neuvažovalo? Nebo uvažovalo, a naráží to na limity infrastruktury (zvláště při očekávaných výlukách)?
Předem děkuji za info.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4420
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 10. dubna 2015 - 21:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V současnosti je obrat v Čelákovicích 6 minut ( 17:44 - 17:50 ), takže protažení do Lysé by znamenalo soupravu navíc. Jenže nově to má jezdit z Prahy v xx:40. ( Takže to může být v xx:17 v Lysé a v xx:41 z Lysé zpět na Strančice. Ale jestli to bude znamenat soupravu navíc, to by člověk musel znát časové polohy spojů S9. Jestli budou stejné jako letos nebo ne. U nás předpokládám stejný stav s odjezdy v xx:25 a v xx:55 z Masaryčky.)
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4234
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. dubna 2015 - 21:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: Peva naznačil, já to řeknu celé. Ano, zástupci Českého brodu, Čelákovic (kvůli Jiřině), Lysé nad Labem, Řevnic a některých dalších obcí se porad o jízdním řádu zúčastnili a tlumočili tam požadavky svých obyvatel. Jedna z těch porad probíhala v Kralupech. Začalo se zrovna tou tam nejdůležitější tratí Praha - Kralupy. Chvíli bylo ticho, zdálo se, že nikdo z obcí se neobtěžoval tak daleko dojet ... a pak se ozvalo "tady za Kralupy nic". Takže osobně být Vámi bych skutečně nebrečel zde, ale spíš bych se optal zástupců, které jste si v Kralupech zvolili, jestli třeba náhodou nemá stejný pocit jako Vy i pár dalších obyvatel a jestli by tedy nestálo za to udělat něco pro své občany. Tak jako to činí třeba starosta Nekolný v Českém Brodě nebo místostarosta Studnička v Čelákovicích.
Jinak já osobně si myslím, že nějaké posílení do Kralup by smysl mělo. Ale to není rozhodující.

074: Bejvávalo, ze začátku.

Peva: No já myslím, že na S7 to +1 jednotka je. Na S9 nikoli, sice odpoledne jedna naroste, ale ta se dnes používá jen ráno a odpo stojí, takže si víc zajezdí.

mot: Možná nějaké první kousky ano.

Substrát: Trošku uvažovalo, ale ano, infrastruktura. Ono asi úplně na krev by to projelo, ale modernizace se blíží, tak bych to zas tak nepřeháněl. Byť tedy takový 9404 je kapacitně na hraně i ve dvojité podobě a třeba by nějaký vlak navíc pomohl (ideálně pokud by se do Prahy dostal ještě před rychlíkem, jenže kolem půl osmé je ve Vysočanech a na Balabence hodně husto). Uvidíme, rýsuje se zdvojení 9111, možná se povede už od září, tak třeba to pomůže i 9404. Plná čtvrthodina do Lysé nejspíš až po modernizaci ... snad na ni v tu dobu budou vozidla a především finance. Hodně bude záviset taky na tom, jak dopadnou za rok krajské volby. Jestli to bude jako loni v Praze, tak tipuju že podporu železniční dopravy budou mít ve volebním programu skoro všichni. Teď je ale otázka, aby tento bod programu po zvolení i naplňovali.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4235
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. dubna 2015 - 21:18:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: 231 bude nejspíš opsaná, o 221 si myslím se povedou ještě diskuze. MD chce zrychlit, v Benešově nevycházejí obraty S9 ... jsem zvědav jak to dopadne. Nelze ani vyloučit že S9 do Lysé nebude xx:40. Zatím jsou to ale předběžné úvahy a rámcové návrhy, vždyť ještě ani neuplynul termín pro žádosti o trasy (ale už brzo se tak stane) a čistě papírově se teprve potom začne kreslit.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 10. dubna 2015 - 22:26:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by docela zajímalo co znamená to prodloužení vlaků z Kladna do Kladna Ostrovce. Vždyť v pracovní dny není vlak, který by buď nejel přímo, nebo neměl alespoň přípoj na Ostrovec. Že by se jednalo o prodloužení v sobotu a v neděli? Pokud ano, tak moc nechápu kdo ty vlaky chce prodloužit. Tam by se spíš dalo škrtat.
Mezi 9 - 13 hod jezdí ve vlacích Ostrovec - Kladno max do 10ti cestujících. Fakt je potřeba to ještě zahušťovat?

Kdyby se ty prachy radši vrazily do posílení některých vlaků v pracovní dny.

Jako příklad třeba vlak 9855 v 8:21 z Ostrovce. Jedna regina, která jezdí našlapaná každý den jen normálníma cestujícíma. Ale školy v Kladně, kterým začíná vyučování v 8:00 a rozhodnou se jet na výlet do Prahy, jedou právě tímhle vlakem. Stačí, když přijde na vlak jedna třída jen s 15ti dětma. A když se těch tříd sejde z různých škol víc, je vymalováno. A když náhodou jede ze školy víc tříd najednou a nahlásí se předem, ČD nenapadne nic lepšího, než, že na vlak přidají reginu až v Kladně. Přesto, že mají nahlášeno, že 60 dětí nastupuje už v Kladně městě. [crazy]

A to je jen jeden vlak z mnoha, o narvaných spěšňácích v 16 a 18 z Prahy ani nemluvím. Tam jezdí 3 reginy a přesto jsou všechny plné stojících lidí.
plzman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2014
Odesláno Pátek, 10. dubna 2015 - 22:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat jak je to nyní s odklonovymi Mn do Neumětel? V jaké časy jezdí? Předpokládám, ze jezdí z Berouna na Trebaň a dále po 172, nebo je tomu jinak? Předem děkuji.
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 00:48:08    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Když už se uvažuje o takových kravinách, jako je 15´ interval do Českého Brodu, napadá mě, že bylo bylo dobré rozšířit provoz vlaku 19328 (Pečky 22:06 - Kouřim 22:41) i na soboty. Proč nemůžeme mít v sobotu večer spojení z Prahy? Poslední přípoj na S11 je v sobotu od vlaku s odjezdem z Mas.n. v 18:10. Trochu divné, ne? Právě jsem se dočetl, že od červnové změny zmizí omezení "28" u vlaku 7948 (Beroun 21:56 - Březnice 23:01).
V sobotu po 20.h. se dá vlakem dostat z Prahy např. do Lochovic (odj. 20.19), Vráže (Smíchov 22:31), Velvar (20:52), Sadské (21:10), Lázní Toušeň (20:55) nebo Zákolan (22:30), nemluvě o vlaku do Milovic a bohaté nabídce příměstkých autobusů.
Avšak obce na trati 012 mají zase smůlu. Prosím pěkně, proč ROPID trať 012 nemá rád? Svědčí o tom i plná integrace do Podlešína (vlak) či Štětí!!! (bus). Zajímalo by mě, jestli by lidi pochopili, kdyby např. metro A v úseku Nádraží Veleslavín - Nemocnice Motol nebylo plně integrováno, tzn. že by tam platily jen časové jizdenky a tarif dopravce.
Vážně by mě zajímalo, proč má Podlešín plnou integraci a v sobotu večer spojení z Prahy ve 22:40 a Plaňany stále neúplnou integraci a poslední spoj v 18:10. Nechápu to.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 02:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pid cestujici: Typoval bych si to to proto, ze hned za Podlesinem je Slany (okolo 17 tisic obyv), za Sadskou je zase Nymburk (cca.15 tisic obyv. , za Touseni je Brandys (cca 18 tisic obyv), no a za Planany je Kourim (cca.3-4 tisice obyv.) , tak to vy jsme meli k tem pozdejsim vlakum....
A Milovice, to uz fakt asi rozebirat nema ani cenu, nocleharna prahy, ktera uz ma mozna prs 20 tisic...
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 02:59:00    Odkaz na tento příspěvek  

074: Do Slaného jede v sobotu bus ve 22:15, do Nymburka poslední S2 v 0:26 a Brandýs radši nekomentovat. Jinak do té Sadské jede 398 ve 21:38 a ještě 23:48. Takže pro koho je potom Os 15883..? Pro obyvatele Třebestovic, kteří by nedokázali ujít 1-1,5 km ze zastávky Sadská,kaple? Pro Hořátev (765 obyvatel)?
Do Radimi+Chotutic+Vrbčan+Plaňan (dohromady 3200 obyvatel) se v sobotu po 19.h. z Prahy nedá veřejnou dopravou dostat vůbec.
Plaňany jsou taková PID-rarita, ukažte mi podobně velké sídlo i PIDu, kam v sobotu večer nic nejede.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 05:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karany+Novy Vestec (cca. 1200 obyvatel) a to nescitam pulku trati..
Pokud chcete neco masivnejsiho, tak si muzem dat vesnice od Dris az po Meceriz.. .

Proti plne integraci tr.012 fakt nic nemam.. [happy]
K Horatvi:sice pocet obyv. Souhlasi, ale prave vlakem dojizdi do mistnich fabrik kvanta zamestnancu..
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 05:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeneč: Ano, týká se to víkendu. V pracovní dny je otázka, zda je čím posílit. Dopravce naráží na svoje limity. Co se týká těch odpoledních spěšňáků, vím o nich, ale když jsem dělal statistiku nejplnějších vlaků, tak se i pro mě překvapivě nějak zásadně vysoko neumístily. Vysvětlení mám tři: buď čety na kladenské trati píšou méně lidí (což se mi nezdá logické) nebo zrovna v týden sčítání lidi jak na potvoru nejezdili nebo že by to nebylo tak hrozné a raději se stálo, než sedělo po čtyřech na čtyřce?

PID cestující: Doporučuji se obrátit na vedení obce (obcí na trati). A pozeptat se jich, co pro to udělaly. Třeba se můžete zeptat (a bez rozdílu všech obcí při trati 012), kdepak byly 17. března dopoledne a proč se nikdo z nich neobtěžoval do Poděbrad, kde mohl tyto námitky uplatnit, nebo alespoň, když už nemohli, proč nenapsali tomu, kdo je tam zval, dopis se svými požadavky?

A ještě jedno si prosím uvědomte. Rozsah dopravy na trati 012 nemá opravdu nic společného s ROPIDem! A v zásadě i plná integrace podléhá schválení kraje. Takže Podlešín má (byť upřímně řečeno se jen svezl s aktivitou primárně města Neratovice a tuším Brandýsa, kde když se upravily motory pro označování jízdenek PID, tak se logicky toto povolilo všude, kde jezdí, protože by se asi těžko komunikovalo, že na trati 074 tu jízdenku cvaknout lze, ale na trati 110 nikoli). Ano, technicky není problém trať 012 do plné integrace přidat, ale obce si to musí prosadit. Taky třeba před měsícem měli šanci. Nedostavil se z Vaší trati ... nikdo (a jestli tam náhodou byl, tak rozhodně nic neřekl).

Takže upřímně řečeno, já bych byl za posílení trati 012 jedině rád, je to v mém regionu atd. Leč chce to aktivitu místních, ne jen sedět a čekat (krajský politik při svém rozhodování přihlíží k názorům samosprávy, tím ale neříkám, že projde kdejaká ptákovina, s vlakem od půlnočáku do Plaňan neuspějete ani náhodou). Někde to již pochopili, jinde bohužel zatím ne. Třeba mě osobně dost mrzí, že např. ani město Benešov nepožadovalo žádné rozšíření železniční obsluhy. Zkrátka ani jim zřejmě ty spěšňáky nechybí.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 05:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta 9855 mě napadá jedině, že by si rychlík v 7:02 zapřáhl na postrk nějakou stojící reginu na Masaryčce a musel by s ní jet i nějaký fíra, který má na Masaryčce přerušení. Po příjezdu do Kladna by se odvěsila a zezadu na ní najela ta, co dělá přípoj na Ostrovec. ( Je tam čas, odjíždí to až za 9 min po příjezdu rychlíku). A obrat z Ostrovec by byl právě zmíněná 9855 ve dvou reginách. A fíra by se v režii vrátil a pak by měl teprve přerušení.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 07:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: a oblast Rudné a spol. se projednávala kdy a kde, jestli můžete tu informaci dát. Já jen, že bych se místních samospráv pozeptal, s jakými požadavky přišly, jestli vůbec s nějakými. Třeba přidání něčeho v noci na 173 jako je u ostatních radiálních tratí z Prahy nebo protažení víkendových vlaků z Vráže až do Berouna. Po opravě a zrychlení tratě by to snad technicky neměl být problém.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 09:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nástupiště v Řeporyjích se začíná rýsovat, část snesené koleje už je zase zpátky - stav z 11.4.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9184
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 12:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tu reginu co dojede na vejhybku 8.12 z kralup pouzit nejde? Ze by to jelo dvojmo z ty vejhybky. 8.30 by to mohlo jet nazpatek taky dvojmo aby se to v prase nehromadilo.

Opacne nejsou nejnarvanejsi ty sp ale opet osobak, a to 19.30. Jede solo a uz tam neni kostitrasak.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 14:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Včera jsem na to nástupiště koukal a cca třetina těch prefabrikátů má velmi omlácenou hranu. (bohužel, viděno jen z vlaku, takže foto nemám)

Ale nikoho to zřejmě netrápí...
Pac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 22:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nešla by na té tříkolejce nějaká trasa ušetřit tím, že by některé vlaky z Prahy objížděly Běchovice-střed nákladním nádražím? Tím by se mezi Běchovicemi a Blatovem uvolnila kolej č. 1.
fffff
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.164.153
Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 23:29:43    Odkaz na tento příspěvek  

Nevěděl by někdo, proč je na trati Kralupy-Neratovice jen 60? Je to jen kvůli vzdálenostem předvěstí nebo ještě kvůli něčemu jinému. Ptám se, protože ta trať je rovnější než pravítko a zdá se mi, že by více než 60 určitě snesla.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16953
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 07:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- CIT: "Zkrátka ani jim zřejmě ty spěšňáky nechybí."
Sláva. To bude asi ono. Ono prostě ne všechno co je v učebnicích a co vypadá pěkně v grafikonech lidi potřebujou. Tím nesnižuji vaši zásluhu na civilizaci železnice okolo Prahy, ale kdyby se našly dvě pořádný soupravy na spěšňáky R5 v 16 a 18 z masny, tak by se ty parodie na vlak 714+021 mohly s klidem zrušit. Jednu soupravu máte nevyužitou na Luně (tu by zastaly ty dvě reginy z jednoho spěšńáku a jednu 750.7 nebo 754 taky někde najdete a pokud se vrátí soupravově z Kladna - muže ji z kopce dovézt ta jedna nově volná 714, aby se nemusela vlaková mašina obracet - tak stihne i ten v 18 a druhou nemusíte hledat) Dobrý den. [lame]

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)

Základem hospodárného provozu vozidel, včetně produktivity výkonu řidiče, jsou velké denní proběhy. Ty lze uskutečnit jen na dlouhých vozebních ramenech (J.Pohl). Proto mají metrobusy a páteřní tram.linky budoucnost (Káem)
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4237
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 07:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Někdy tuším 10.3. v Berouně. Ale tam jsem nebyl, kolidovalo mi to s něčím jiným, takže nemůžu dát konkrétní informace. Tuším, že z trati 173 tam asi žádné požadavky nebyly. A na tom jednání ještě byl přítomen starosta Lochovic pan Komzák, bývalý výpravčí, který bohužel pár dní poté náhle zemřel. Z trati 200 na taková jednání jezdíval jediný, příště se, obávám se, i z této trati nedostaví z obcí nikdo[sad]

Jeneč: Pokoumáme.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4238
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 07:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: A co má Vy koumáku společného nezájem města Benešov o rozšíření dopravní obslužnosti jejich města se spěšnými vlaky do Kladna? Co z toho jako vyvozujete? Touhle logikou můžete třeba z ostatních nedávných zpráv vydedukovat, že protože městys Plaňany nepřijel na poradu k jízdnímu řádu, tak se dá zrušit lokálka Kralupy - Velvary, protože o takové lokálky provozované 0/0-S není obcích zájem.
Mimochodem ... a v které učebnici jste to viděl?

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16954
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 07:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: společného mají ty spěšňáky to že je někde nepotřebujou a jinde jezděj prázdnější než ste čekal (jaxte přiznal výše) tzn je taky nepotřebujou, jen jim byly vecpány. ono souvisí všechno se všim. Poznámka k lokálce je už demagogie, ale kdybyste tu Lunu, vedenou 2x Reginou v K-předměstí rozpojil, a poslal půlku jako přímej vlak do velvar, možná byste se divil.
S tou učebnicí mě moc nepokoušejte, abych nezalistoval ve vašich publikacích. [biggrin]

Základem hospodárného provozu vozidel, včetně produktivity výkonu řidiče, jsou velké denní proběhy. Ty lze uskutečnit jen na dlouhých vozebních ramenech (J.Pohl). Proto mají metrobusy a páteřní tram.linky budoucnost (Káem)
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4239
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 07:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příteli Plho, zkuste si to pořádně přečíst a pak rozvíjejte teorie. ta poznámka, že jsou některé spěšňáky "prázdnější", než jsem čekal, se týkala Sp 1888 a 1894 (o nichž psal předtím Jeneč a na nějž jsem reagoval). Avšak vyvozovat z toho, že tyto spěšňáky lidi nepotřebujou, to můžete opravdu jen Vy. Ta poznámka, že jsou "prázdnější", než jsem čekal, totiž opravdu neměla nic společného s tím, že jsou tyto spěšňáky prázdné, což ovšem taky sám dobře víte. A já si nejsem jistý, že by Sp v xx:17 z Masny nikdo nejezdil. Já si naopak myslím, že teď s Veleslavínem půjde jejich vytíženost nahoru. Možná by se jim ještě dalo pomoct tím, že by se na Velsu nechaly čumět tak o 2 minuty déle, aby se zkrátil pobyt v Hostivici a pro cestující od metra z Veleslavína by to bylo docela příjemné (v rámci možností tramvajových sedaček...) a rychlé spojení na Kladno. Nadto poměrně snadno posílitelné. Na rozdíl od Sp 1888 a 1894,které se posilují už poměrně špatně.

Luna je otázka, zda má nějakou budoucnost. Pokud dojde na nějaké posílení dopravy do Kralup (až třeba město na základě názoru občanů změní názor, přidají se třeba další obce a přesvědčí správnosti něčeho takového kraj), pak, obávám se, Luna se celkem logicky stane ohroženým druhem. Čímž by se uvolnila celkem zajímavá souprava pro Kladno.
Nevím co jsou "moje" publikace, zda máte na mysli ty, co mám momentálně za svými zády v knihovně nebo to málo, co jsem napsal, nicméně ať vzpomínám, jak vzpomínám, tak ani v knihovně, ani ve svém autorském portfoliu žádnou učebnici nemám.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16956
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 07:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No aspoň že tu potenciální soupravu vidíme stejně [wink] Ona bude otázka, zda budou na Velsu jen čumět, či zda dokonce nebudou přímo výchozími (a nejen ony).
Vy mě donutíte snad listovat [biggrin]

Základem hospodárného provozu vozidel, včetně produktivity výkonu řidiče, jsou velké denní proběhy. Ty lze uskutečnit jen na dlouhých vozebních ramenech (J.Pohl). Proto mají metrobusy a páteřní tram.linky budoucnost (Káem)
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4240
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 08:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Listujte, listujte, ale prosím v učebnicích[happy]

Jeneč: Ať koukám, jak koukám, tak žádnou Regínu stojící v 7 ráno na Masně a připojitelnou na rychlík nevidím. V tu dobu je tam jen 814 od 9845, která ale musí odstavit vozy od 1879, aby vysvobodila 714. Nevím jestli by tu technologii šlo udělat jinak, ale dlouhodobě ČD říkají, že nikoli. Ale dovedu si představit řešení, že 814 od 9845 a 9847 (celkem 3 ks) odjedou na 9808 do Kladna, kde se dvě zadní utrnou pro 9855 a u tohoto vlaku se bude na Vejhybce přestupovat. 814 od 9855 z Ostrovce pak přejde na 19864. A dovedu si představit 9855, v případě nějakého dalšího růstu, i trojmo. Pak by musel být přestup i u 9808 a pro 19864 by se přivezla druhá 814 na 9846 (druhá od 9853), ale to asi zatím není aktuální[happy]

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11746
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 08:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pac: Nešla by na té tříkolejce nějaká trasa ušetřit tím, že by některé vlaky z Prahy objížděly Běchovice-střed nákladním nádražím? Tím by se mezi Běchovicemi a Blatovem uvolnila kolej č. 1.
Problém není nedostatečná kapacita úseku trojkolejky. I při 15 minutách regionální dopravy se dá vymyslet rozumný koncept. Problém je kapacita úseku Poříčany-Kolín. Tady je půlhodina osobáků větší zlo než patnáctiminuta Praha-Český Brod.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7892
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 08:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Možná nějaké první kousky ano.

A už se ví kam opravdu půjdou? Já osobně mám hlavně strach z té kombinace se syslem, protože to je prostě zdržovačka.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9185
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 10:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plna jezdi regina 15.17. Tem dalsim se cestujici viditelne vyhejbaj a to kvuli kostitrasum. Ja teda snesu dost ale ty me vadej taky a to dost. Ani ne tak tramvajovy sedacky ale doslova otresny jizdni vlastnosti. Daleko prijemnejsi jsou i krabicky na tom vecernim.

No a pak by nebyl spatnej ten chybejici par sp kolem poledne.

A pokud by nejakyho blba napadlo koncit vlak na velekravine pak ho muze zrusit rovnou. Na bus to totiz je bliz a o kladne ani nemluve.
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.1
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 10:41:49    Odkaz na tento příspěvek  

PV: V kolik jezdí z Masaryčky ty obludy? Nikdy jsem neměl potřebu tím jet, ale když slyším pouze kritiku, tak bych to vyzkoušel sám na Veleslavín.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4426
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 10:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Jestli bude zavřenej Negrellák kvůli rekonstrukci, tak ty vlaky budou muset bejt někde ukončený. Nejlepší by to asi bylo na Vltavský-Bubny, ale je otázka, jak tam vypadá/bude vypadat přestup vlak-metro.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9187
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 12:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no pokud to nebude buben ale velekravin tak jsou ty vlaky fakt zbytecny. Cpat se na periferii kde navic nic neni do metra a viset 20 minut na tyci lze i z busu a hlavne auta.
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.29.239
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 12:37:36    Odkaz na tento příspěvek  

Však je tady ještě Dejvice/Hradčanská.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 13:00:05    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
My s fotografickou pamětí víme, že jste něco do nějaké učebnice určitě napsal. Bylo to na stránce vlevo dole... [biggrin]
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 14:30:54    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, zda je třeba řešit ukončení vlaků při opravě Negrelliho viaduktu. Zaprvé je to ještě daleko, zadruhé bylo jasně plánováno ukončení vlaků od Kladna právě u stanice metra Vltavská v těch šturcových kolejích u stavědla.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 15:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: s nezájmem Benešova o Sp se bohužel opět potvrzuje, že toto město je asi nejvíce ze Stč kraje postiženo odlivem mozků do Prahy. To, co zůstalo pracovat v BN je naprosto otřesný sediment.

Jinak bordel na I/3, zvláště po zřízení stoupacích (a ucpávacích) pruhů je stále stejný, na D1 se připravují další etapy oprav kdesi u Průhonic a trpí tim i Vlašim (pro kterou je dostupnost do Prahy taky poměrně zásadní).
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 16:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě krátké ohlédnutí za faceliftovanou Lízou na Křivoklátském expresu: http://www.youtube.com/watch?v=nddTOst-4ks

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4241
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 17:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Nejpravděpodobněji na S7 dlouhé rameno (vlaky do Berouna).

Petr vlček: Znám dojíždějící do Kladna, kteří za největší humus považují 010, pak teprve 021. Takový je názor těch, kteří tím jezdí denně.

čelakovičan: Vlaky od Kladna budou ukončeny na provizorním nástupišti Vltavská (až asi na dvě výjimky, které skončí v Bubnech).

Jindřich Rosa: Kam? Sepisoval jsem už leccos, ale na učebnici se opravdu nepamatuju.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 18:30:37    Odkaz na tento příspěvek  

mkcomn: Vaše videa jsou pěkné, ale ten pohyb v kolejích asi nebude v pořádku. [blush] Díky některejm šotoušum byla souběžná jízda OTV docela adrenalin.. [kladivo]
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 20:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Není to trochu zvláštní, aby se vlaky přidávaly tam, kde ,,o to je zájem a není to nesmysl"?
Co třeba tam, kde to ,,nejvíce pomůže"?

(Nemám nic proti 15minutě do Českého Brodu ani proti prodloužení dalších vlaků do Lysé, ale opravdu si myslím, že v první řadě by to měl být organizátor, kdo určuje tyto věci a ne jen posuzuje, zda to ,,není nesmysl")

Třeba ty Sp do Benešova by mi přišly smysluplnější. Že je nechce starosta neznamená že by jezdily prázdné [happy]
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16964
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 22:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CIT:" Sp do Benešova by mi přišly smysluplnější. Že je nechce starosta neznamená že by jezdily prázdné "
Kdo asi tak nejlíp zná potřeby místního obyvatelstva? [blush]

Základem hospodárného provozu vozidel, včetně produktivity výkonu řidiče, jsou velké denní proběhy. Ty lze uskutečnit jen na dlouhých vozebních ramenech (J.Pohl). Proto mají metrobusy a páteřní tram.linky budoucnost (Káem)
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 22:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: [lol] [lol] [lol]

-aa-: To o fotografické paměti a článku vlevo dole je předpokládám narážka.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 06:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RekopatroSyslografy na Berounech..? [happy]
Inu proč ne, ale mělo by se vydat nařízení, aby to směr Beroun jezdilo Syslem napřed (jako Railjety musí na Semmering mašinou napřed) protože když pak v Berouně na dvanáctej nebo desátej pojde Sysel a bude ku Praze, není kudy objet a muselo by se vyposunovat neboli + 15 a rozvrat [biggrin]
Jinak už teď se těším na záplavu stížností chorobných stěžovatelů ze 171, kterých tam má každá stanice vlastní databázi, že rekopatra jsou bez klimatizace a že je to proti ešusům krok zpátky [proud]
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4242
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 06:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťav: Nikoli organizátor, ale objednatel, který to platí. A o penězích rozhoduje politik, tak je to u nás zkrátka nastavený. A když máte tu smysluplnou věc, kde to "pomůže" a dáte mu k rozhodování o nějakém posílení podklad doplněný "města to požadují", "jsou na to četné stížnosti obyvatel" a o jiném posílení podklad "my úředníci si myslíme, že by to bylo dobré, ale města, obce a obyvatelé to výslovně nežádají", pak které posílení si myslíte má větší šanci? U toho prvního politik nadšeně řekne "ahá, to by mi mohlo za rok pomoct" a u toho druhého "tak proč mi to sem dáváte Vy d....é, copak si myslíte, že těma penězi můžeme jen tak rozhazovat?". Ano, může se to někdy povést "proti vůli volených samospráv", ale jejich podpora je jednoznačnou výhodou.

Adamek: To nevím, ale řekl bych, že vím o jakém textu vlevo dole se hovoří. Jen mě v životě nenapadlo, že to někdo používá jako učebnici[biggrin]

Ghost: To je dobrá poznámka s tím šturcem.
Klimatizaci nebudou mít, to je krok zpět, alezuřiví uživatelé K-reportu zase uvítají wifi, to je krok zpět, takže budou moci na sysla a rekopatra např. na tomto fóru nadávat online snadněji.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.178
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 07:29:06    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
No jo, nejhorší je vysvětlovat pokus o vtip. [happy] Tak jsem včera ještě počkal, zda to někdo neučiní za mne. Spíše jsem ale čekal, že se dotčeně ozve Káem...
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 08:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke komunální politice: lidé si za to mohou sami. Od čeho je teda funkce starosty, když se vůbec nezabývá potřebami místních lidí (třeba jak a čím se dostat do práce). Takové politiky je třeba už nevolit. Ale lidé je volí opakovaně a třeba nejdou k volbám vůbec. Lidé prostě musí tlačit na svou samosprávu, zajímat se o dění ve městě (obci). Starosta reprezentuje zájmy obyvatelstva a pokud tak nečiní je potřeba ho příští volební období vyměnit. Někde už to (konečně) pochopily např. v Holešovicích, kde se pan starosta Čizinský snaží. ODS, ČSSD a TOP 09 na něho sice hází špínu, ale zatím dělá pro Holešovice co může: zavedl přívoz, zrušil sporný projekt o nové radnici, neslibuje nesplnitelné. Toto není reklama, ale aspoň někde to pochopili. Chce to nevolit pořád ty stejné a (ne)schopné.
B.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.35.102.253
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 08:42:09    Odkaz na tento příspěvek  

Zavedl přívoz?
Budoucnost už nastala?
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1247
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 08:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro aa:
Štve mě, že někdo chce narvat do vlaků S5 nějaké prachy a jediný, co ho napadne, že se podívá na jízdní řád a vídí tam jakési díry, které je potřeba zalátat. Že by ale bylo potřeba zaplácnout jiné, mnohem horší problémy, to už jaksi nevidí. Na co v sobotu a v neděli protahovat osobáky na Ostrovec. Přípoj tam je od rychlíku hned za 15 minut. Lidi z Města a Ostrovce stejně chodí z 90% na spěšňáky, které jedou jednou za 2 hodiny a na přípoj k rychlíkům a na osobáky hned po nich víceméně kašlou. Sp 1887 přijíždí do Kladna zhruba 20 - 30 lidí, Os 9857 hned po něm max do 10 ti. A na dalších je to pak mnohem horší. Jsou to jen jednotky lidí. To nikdo lidi v těch vlacích nesčítá?
Spíš by se dalo v sobotu a v neděli škrtat. Vlaky 9857, 19863, 9861 a 9846 by se daly bezbolestně zrušit. Jen by byl dopoledne stejný systém jako odpoledne.

Když už jsou nějaký peníze, tak by se mělo spíš posílit to co je a kde obsazenost překračuje kapacitu a ne cpát peníze do vlaků, které povezou 2 - 3 lidi.

K posílení 9855:
V úvahu připadají asi 3 varianty:
1: Nejjednodušší je použít peníze na další reginu vloženou do oběhu a nějak zamíchat obratama. Myslím, že v pracovní dny jsou na hraně kapacity vlaky 9845, 9855, 9824 a 9828. To jsou všechno Os v jedné regině a nezřídka jsou obsazeny nastojáka v celém prostoru. Ze Sp jsou nejkritičtější 1888 a 1894. U obou by to chtělo kapacitu navýšit minimálně o 50 míst. A na Ostrovec dvě reginy a ne jen jedna.

2: Taky celkem jednoduchá, ale .... R 1232 si na postrk přiváže soupravu od 1879 a ta se otočí ještě jednou. Znamenalo by to přestup u vlaku 1885.
Obraty: 1879/pk1232/Kl1885/....
9844/kl 1x814 - 9844/KlO1885(nebo spíš nový19861) V Kladně buď na Pk 1885, nebo použít na cokoli jiného, 1x814 - 19862+kmenová/KlO9855

3. nejkrkolomnější - obraty
9845/PM pk1232/ Kl19862+kmenová/ KlO9855/PM 1x814 9812, 1x814 buď odstavit, nebo Sp v 11:02? [wink]
9847/PM 1x posun 1879, 1x814 Os9808 (souprava od 1879 by snad ve šturcu tu chvíli nepřekážela)
9853/Pm 9846/ Kl 1x814 9846 KlO, 1x814 19864 KlO

V sobotu a v neděli by se měly rakovnické reginy od osobáků spojovat se spěšňákama jako v pracovní dny. (minimálně v so 1883, v so a ne 1887, zpět pak určitě 1888, 1894, možná i 1884). Není nic lepšího, než jako teď v sobotu. Sp1887 v jedné regině jezdí tak na hraně své kapacity. A když se udělá hezky jako teď v sobotu a na matějskou vyrazí několik desítek rodin s malými dětmi, je to fakt zážitek, když v regině s kapacitou 190 lidí jich jede zhruba 300. Pro ty malé je to super zážitek a už se určitě budou těšit na další jízdu vláčkem. Přitom regina od rakovnického osobáku stojí celé 2 hodiny na Kladně. [angry]


A pokud fakt někdo bude trvat na tom, že strčí prachy do nepotřebných vlaků v sobotu a v neděli, tak stejně důležité by bylo i prodloužit v pracovní dny vlaky 1888/9873, 19874/9875, 1894/9877 a 9850/9883 z Ostrovce až do Dubí.
Budou s tím sice taky jezdit jen jednotky lidí, ale proč pro několik jednotek lidí z okolí Kladna města o víkendu prachy můžou být ale pro několik lidí z okolí Kladna Švermova v pracovní dny ne? Všichni platí přece stejné daně. A obě varianty prodloužení vlaků by přinesly úplně stejný užitek. [proud]
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 08:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B.: V nejlbižší době vyjede [wink] Na mém předchozím příspěvku to nic nemění.
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 09:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Však neříkám, že by se se samosprávou nemělo spolupracovat, nebo že by se mělo dělat něco vyloženě proti jejich vůli.
Objednatel samozřejmě platí, takže organizátor nemůže přidávat spoje, na které nejsou prachy.

Na druhou stranu - opravdu potřebujeme organizátora, který je tu od toho, že posuzuje, zda to „není blbost"? Není to „trochu málo"?
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 12:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: ale spíš bych se optal zástupců, které jste si v Kralupech zvolili, jestli třeba náhodou nemá stejný pocit jako Vy i pár dalších obyvatel a jestli by tedy nestálo za to udělat něco pro své občany
Poprvé jsem se jich ptal loni na podzim - na odpověď čekám dodnes.
Podruhé dnes ráno - odpověď sice přišla tentokrát promptně, ovšem pouze taková, že moje připomínky předávají Středočeskému kraji.
Takže město Kralupy nejspíš v tomto ohledu pro své občany neudělá nic.

Stránky o mém modelovém kolejišti
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4315
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 12:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LIVINGPROOF: Co jste si zvolili, to máte!
Jinak ale platí že o objemech dopravy rozhoduje ten, kdo platí, takže kraj. Druhý spoluplátce, cestující, nerozhoduje, ten může akorát po prvním plátci požadovat změny. ROPID je stále jen organizátor, čili v rámci objednaného objemu a zadání vytváří modely dopravy a organizuje to. Ale nerozhoduje o tom, kolik vlaků kdo zaplatí. Tak je nastavena VHD v Praze a pomalu se to i s ROPIDem přetahuje i na Středočeský kraj. Akorát nevím, jak má ve finále ten model společné VHD Prahy a StČK vypadat.

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11752
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 12:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ROPID je stále jen organizátor, čili v rámci objednaného objemu a zadání vytváří modely dopravy a organizuje to. Ale nerozhoduje o tom, kolik vlaků kdo zaplatí. Tak je nastavena VHD v Praze a pomalu se to i s ROPIDem přetahuje i na Středočeský kraj.
Každopádně koordinátor by měl mít povinnost na základě zkušeností a získaných údají objednavateli doporučovat úpravy. Obce za vlaky zpravdila neplatí, tudíž nejsou jejich objednavateli. Obce jsou pouze poradním orgánem pro objednavatele. Vzhledem k tomu, že Kralupy jsou zahrnuté do PIDu, pak si myslím, že ROPID by měl hlídat to, aby doprava do Kralup byla dostatečně kvalitní s ohledem na poptávku. A měl by taky reagovat na to, pokud by to tak nebylo i kdyby Kralupy neřekly vůbec nic a řešit to s objednavatelem. Jestli to dělá nebo ne a jestli takovou práci po něm kraj vyžaduje, nevím.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 12:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: Já jsem je rozhodně nevolil [wink]

Stránky o mém modelovém kolejišti
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4243
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 15:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťav: Opět opakuji, neplést organizátora a objednatele.

Livingproof 2624: To je ještě horší, než jsem si myslel.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 19:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Orky asi lépe vyjádřil, co jsem chtěl říct. Prostě měl by to být především organizátor, kdo kraji navrhuje. Samozřejmě s přihlédnutím ke stížnostem cestujících, zástupců obcí, ale nejen k tomu. Organizátor má být ten, kdo mimo jiné hlídá, že obce s podobnými vnějšími podmínkami mají podobnou dopravní dostupnost, i když si o to starostové neřeknou (ale i naopak, nedat tam, kde si starosta řekne o víc, než co mají jiné srovnatelné obce). Samozřejmě to musí zajistit s takovým balíkem peněz, který je schválený.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11753
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 19:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťav: Dovolím si upozornit ještě na jednu věc. ROPID je zřízen Prahou proto, aby koordinoval spoje spoje jezdící v systému PID. Pro středočeský kraj je pouze partnerem, kraj jej nezřídil. Takže třeba takový Benešov je za hranicí jeho působnosti a ROPID by fakticky do jeho obsluhy neměl zasahovat.
WWW
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.64.53
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 19:42:22    Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu řeší Kladno, je reálné nějaké posílení v souvislosti s plánovanou integraci Kladenska, nebo zůstanou jako páteř na Kladno autobusy?
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 20:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

WWW: No tak vzhledem k tomu, že kapacita tratě je ve špičce téměř vyčerpána, tak už žádné velké posílení není možné. Co se týče autobusů, tak přímé linky do Dejvic jsou komerční, takže integrace se jich nijak nedotkne.
A upřímně, za současné situace, kdy vyjma ranní špičky existuje vždy v obou směrech pouze jeden rychlý vlak za hodinu (na město a Ostrovec bez přestupu jen jeden za dvě hodiny), tak těžko můžete chtít, aby zde železnice tvořila páteř.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11754
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 20:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Kapacita tratě je možná vyčerpána, ale co třeba prodloužit stávající vlaky? Autobusy už týden nejezdí do Dejvic, ale jen na Nádraží Veleslavín k nově otevřené stanici metra. To, že jsou autobusy komerční, ještě neznamená, že se nemohou stát součástí PIDu.
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2015 - 21:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Jo s tím, že Benešov není v PIDU, to je docela podstatná poznámka, kterou jsem tak trochu opomněl. O něj se nemá ROPID co starat[lol]