K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 15. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 15. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5152
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 19:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 206: Na Hlaváku se bude opravovat zastřešení. Negrellák se bude dělat až příští rok.
R 601 jezdí klasicky přes Holešovice, tak přes ně bude jezdit i nadále (i když do centra se tím prodlouží jízdní doba). Na špatné pořadí stanic jsem již SŽDC upozornil.
R_206
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 7-2010
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 19:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za objasnění [happy]
Negrelák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.95.40.170
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 20:44:27    Odkaz na tento příspěvek  

O negreláku mám zas jiné informace a to že rekonstrukce by mě začít v červnu 2015 a skončit 2017.
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:03:54    Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo by vhodné převedení vlaků Mas.n. - Úvaly a zpět do linky S1 ?
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4154
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PID cestující: Přesunout je zpět by vhodné nebylo, protože nikdy linkou S1 nebyly (vyjely jako S7, předtím nejezdily). Ale nyní při výluce označeny linkou S1 skutečně budou. S7 v úseku Praha - Úvaly nebude dočasně provozována.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:26:10    Odkaz na tento příspěvek  

-aa- Tak to je rozumné, že vlaky Mas.n. - Úvaly a zpět budou vedeny jako linka S1. [wink]
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70691
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelák:
Informace sice správná, ale nějakej ten pátek již neaktuální.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5154
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlivák: Takže Deník má pravdu a bude to od ledna 2016?
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 23:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-> R206 a Mouka
On R601 je jiná linka R (chebskoúsecká), tudíž nepatří do skupinky přímo jedoucích děčínských R. Ale z jiných důvodů není vhodné s ní jet na hlavní, ale na Masaryčku. Pokud dobře koukám, tak tabulka JŘ je OK. I když je to na první pohled trochu divoké, ale jak jinak byste to udělali.
V.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5155
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 00:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca_m: Ty jiné důvody jsou oprava zastření Hlaváku, nebo ne?
V JŘ jsou Holešovice a Masaryčka ve špatném pořadí. Časy pak nejsou chronologicky.
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 00:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Mouka
Všechny změny jsou kvůli hlavnímu. Tady myslím půjde o oběhy.
Masaryčka a Holešovice jsou v opačném pořadí jen u tohoto vlaku. Všude jinde jsou v pořádku. Pokud se koukneš do stávajícího KJŘ, tak tam jsou taky v tomto pořadí. Nevidím nikde problém.
V.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4156
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 06:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych v tomto okamžiku ještě nepředjímal, kdy bude Negrellák. Výluka na hlavním je dostatečně velký průšvih a bez Negrelláku bude ještě větší (a v roce 2016 výluka nadále poběží). Negrellák nestihl OPD1, připravuje se Masna, nabízí se možnost spojit tyhle dvě výluky do zákrytu a omezit dopady na cestující od Kralup a Kladna na polovinu, než kdyby se to dělalo (dle původních záměrů) za sebou. Třeba zvítězí zdravý rozum. Požadavek na to nejspíš (logicky) vznikne.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4680
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 07:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, Venca M, intelpetr: Je super, že díky výluce dojde konečně k tomu, k čemu už mělo dojít dávno - nestřídání výchozí stanice pro vlaky linky S1 a proloženou linkou S7, kdy vlaky linky S7 Praha - Úvaly přejdou pod linku S1. Takže výluka zařídila konečně to, co mělo být již od začátku. A jak to nakonec dopadne? Jelikož cetujícím se to začne líbit a bude to dlouhodobé, tak si na to zvyknou a v případě, že to ROPID bude chtít vrátit zpět (čili výhodný stav zkurvit), tak budou cestující řvát. A ony proběhnou během této doby na ROPIDu další změny a šotoušství bude postupně omezeno. Časem stejně dojde i k tomu, že Cibulce se vrátí linka 123 až na Anděl a dojde k výraznému omezení nesmyslu S65. Ke zrušení nedojde, už existují jakési zbytné zastávky. A přiznávám se, že mne těší (byť s určitou dávkou škodolibosti[proud]), když došlo na má slova - vytížení linky S65 se jejím prodloužením do Rudné skrz nové zastávky nestalo takovým, jak nám tu -aa- a jiní prorokovali. Nechal jsem to usadit a počkal jsem si, až opadne zájem zvědavých cestujících a výsledek je takový, jaký je. Nic moc, u odpoledních vlaků jedoucích ze zastávky na Knížecí bych čekal obsazenost větší, než je deset až patnáct lidí. A dovolím si prorokovat, že ani za rok a půl to nebude lepší, když už se budou mnozí odvolávat na dvouletou zabíhací dobu. Nezbývá mi, než zopakovat, že jediné smysluplné osobní vlaky po semmeringu by byly ve špičkách pracovních dnů ty, které by jely z Hostivic ne do Rudné, ale do Kladna[wink].
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4157
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 07:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Uvidíme, já jsem na to sám zvědav. Zatím se řve, že se změnily časové polohy průjezdných S7 přes hlavák. Tak uvidíme, zda přijde nějaký řev v souvislosti s opuštěním hlaváku od Úval. A protože se skutečně jedná jen o stav výlukový, takže zřejmě dojde k návratu do trvalého stavu, tak bude možné orovnat sílu obou názorových proudů. Nějaká anketa kdysi přinesla odpovědi v zásadě 50:50.
Obsazenost linky S65 bych skutečně v tomto okamžiku čekal o chlup větší (ale ne o mnoho). Ale u linky S65 je stejně rozhodující názor těch, kdo to financují. A kdo prosadili výstavbu zastávek. A Brama to asi zase (po několikáté) překvapí, ale ani jedno z toho -aa- není/nebyl[nene]

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4682
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 07:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:A Brama to asi zase (po několikáté) překvapí, ale ani jedno z toho -aa- není/nebyl

Nepřekvapí. Proč by mělo? Na to tu máš jiné kádry[wink].

Nějaká anketa kdysi přinesla odpovědi v zásadě 50:50.

S nejednoznačně položenými otázkami, chtělo by pro úplnost dodat[wink].

Tak uvidíme, zda přijde nějaký řev v souvislosti s opuštěním hlaváku od Úval.

Nepřinese. Cestujících skrz hlavní nádraží jezdí minimum. Naopak se dá očekávat, že lidi si stejně jako voda najdou cestu nejmenšího odporu. A to je přesně to, co ROPID a někteří jedinci nechápou. Proč si pamatovat, ze kterého nádraží jede ten který vlak, když mám skoro pravidelnou čtvrthodinu z jednoho nádraží. Takže si dovolím šotokáemicky zavětšit, že k návratu zpět už nikdy nedojde[wink].



Obsazenost linky S65 bych skutečně v tomto okamžiku čekal o chlup větší (ale ne o mnoho).

Já bych jí na Tvém místě očekával výrazně větší, než o chlup......


Ale u linky S65 je stejně rozhodující názor těch, kdo to financují. A kdo prosadili výstavbu zastávek.

Tohle mi vysvětlovat nemusíš, tohle vím. Ale byl tu (a zatím ještě je) jakýsi organizátor, který se jmenuje ROPID a ten měl (zejména chýňským zastupitelům) situaci vysvětlit a zlepšením autobusového spojení zejména pro Chýni i podpořit názory, které hovořily jasně proti zavedení vlakového spojení. Zachoval se ale ve jménu šotoušských pudů (nejen) svého vedení zcela opačně, tj. po odborné stránce tato organizace v tomto konkrétním případě naprosto selhala.......
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.185
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 07:51:01    Odkaz na tento příspěvek  

Proč někteří stále mají pocit, že cestující skutečně prahnou pouze po lince z jediného nádraží? Já jsem rád, že to jezdí z obou (spíš teda do obou) nádraží a znám mnoho lidí, co je rádo za přímý přstup na =MC= a =MB=.

Za mě je jednoznačné plus, že si můžu vybrat podle cíle, kam jedu a ušetří mi to čas i přestup (chápu, že větší část cestujících jezdí v jeden konkrétní čas celý pracovní život). Druhé plus je, že je to krátká linka začínající za Prahou, tudíž j eprázdná a lze si sednout.

A to mínus je to,že když doběhnu S1 a vidím jen koncová světla, tak jsem v [zadnice], protože na Hlavák nepoletím. To je velký problém a další vlak za 15 (14) minut ze stejného nádraží je obrovská výhoda. Bohužel tu mnozí neberete do úvahy přínosy, pouze tento zápor. Pokud dělám na Chodově, tak jedu S7. Pokud bych měl jet S1, tak zbytečně ztrácím čas přestupy

Pro mě by bylo ideální, kdyby se to ráno střídalo a odpoledne jezdilo z jediného nádraží [biggrin]
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4683
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 08:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emil Švec:Proč někteří stále mají pocit, že cestující skutečně prahnou pouze po lince z jediného nádraží?

Zkus se nad tím zamyslet. Třeba nad tou poslední větou, co jsi napsal:Pro mě by bylo ideální, kdyby se to ráno střídalo a odpoledne jezdilo z jediného nádraží

Když se nad tím zamyslíš, je řečeno víceméně vše. Neboť ráno ti vyhovuje, když dojedeš na hlavní nádraží, ale zas se toho tolik neděje, když nestihneš vlak linky S7 a pojedeš linkou S1 - dáš si pochod přes šervůd a přežiješ to bez újmy, neboť výchozí stanici máš pro linky S1 a S7 stejnou, čili interval čtvrthodina. Ale horší je to v opačném směru, kde je díky střídajícím se výchozím nádražím interval 2 x 30 minut. Už nejde jít naslepo, když ti ujede z jednoho nádraží vlak, tak třicet minut čekat nejspíš nebudeš a jdeš na to druhé. A VO TOM TO JAXI JE[wink].
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 08:41:29    Odkaz na tento příspěvek  

V Deníku se psalo o tom, že rekonstrukce Negrelliho viaduktu začne na začátku příštího roku a vlaky od Kladna budou jezdit po Semmeringu na zast. na Knížecí.
Ale zase se někde psalo, že mají vzniknout provizorní nástupiště v blízkosti metra Vltavská na bubenských kusých kolejích u stavědla. Tak to bude jezdit část vlaků tam a část onam? Nebo se ta Vltavská opustila?
A vlaky od Kralup budou v rámci výluky Negrelliho viaduktu vedeny do Holešovic (včetně děčínských R, jedoucích od 2.2.2015 na Masaryčku?)
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 09:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-> J. Kučera nereg. a spol.
Klííd. Výluka mostu a výluka hlavního jsou 2 různé věci. Až se bude dělat most, budou perony v Bubnech a spousta těch dalších věcí. Teď se dělá hala na hlavním, tak jsou jiná opatření (viz změna GVD).
A jelikož 1 výluka na mostě a 1 výluka na hlavním se rovná 1 rozvrat železnice v Praze, tak si lze snadno dopočítat, že podle téhle rovnice to nemůže fungovat. Takže všeho do času.
V.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 09:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je zajímavé, že R4 má o minutu delší jízdní dobu než S4 mezi Masaryčkou a Podbabou. Přitom narozdíl od S4 nestaví v Holešovicích na zastávce.
Ale pořád lepší než současný model, kdy ve 45 vyjede z hlaváku, aby 2,5 minuty čekal na odjezd v Holešovicích a další 2,5 minuty na něho čekal v Podbabě, kde se dokonce bohužel občas stává, že to četa "nevydrží" a odjede s mírným náskokem, aby pak S4 nedohnala v Dolanech, ale už v Libčicích.

Stránky o mém modelovém kolejišti
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 09:24:42    Odkaz na tento příspěvek  

Venca_m: Ano jsou to dvě různé věci, ale pokud se oprava viaduktu začne dělat opravdu již příští rok "na jaře", v tu dobu ještě hala na hlaváku nebude hotova. Tedy z toho mi vychází, že ty děčínské R budou přece muset někde končit, tedy se ptám, zda v Holešovicích?

A pořád nevidím odpověď na otázku, zda budou vlaky od Kladna ukončeny na Vltavské, nebo Na Knížecí?
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 09:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->J. Kučera nereg.
Jdeš na to špatně. Ano, jsou to 2 různé věci. A právě proto, že se vylučují, tak je jasné, jaký bude jejich souběh. Děčínské R pojedou do centra.
Co se týče výlukových opatření při opravě mostu, tak plán výlukových opatření je, ale nyní mi diskuse na toto téma přijde naprosto bezpředmětná. Asi tak jako ptát se, co budeme dělat, až se vrátí kosmonauti z Marsu
V.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:07:01    Odkaz na tento příspěvek  

Takže přeloženo: oprava Negrelliho viaduktu s pravděpodobností blížící se jistotě nezačne dřív než bude dokončena oprava haly na hl. n.?
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->J. Kučera nereg.
No, nějak tak. Ale trvalo to [happy] Není dobré věřit tomu, co se kde píše. Ani v novinách a ani tu.
V.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:21:31    Odkaz na tento příspěvek  

-aa- (4156): Nemáte, prosím, nějaké informace o tom, zda je v plánu zároveň vytvořit novou (trvalou) zastávku Praha - Vltavská na pražském zhlaví žst. Bubny? Před nějakým časem se o tom hovořilo a zase to pomalu utichlo. Pokud budou někdy (ať už to bude za jakkoliv dlouho) dva roky končit vlaky na provizorní Vltavské, lze očekávat, že si lidé zvyknou a budou chtít zachování přestupu na metro C i po skončení výluky.

Díky za odpověď.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:23:58    Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0: Tak ta zastávka tam má vzniknout s rekonstrukcí tratě Praha - Kladno, ne?

Venca_m: Mail pod Vaším nickem používáte?
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->J. Kučera nereg.
Přijde na to, co na něj přijde.
V.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

J. Kučera nereg.: Díky, ale napsat nikdy by bylo kratší.[sad]
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0, J. Kučera nereg.: Buď až s reko Praha - Kladno, nebo teoreticky i dříve jako samostatná akce (jak moc je to pravděpodobné, to nevím). Každopádně o budoucí podobě stanice je už v podstatě rozhodnuto bez větších možností ji měnit (pozemky kolem budou totiž využity developery).
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4758
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem,
posílám odkaz na akci, která je zatím trochu utajena veřejnosti. Den otevřených dveří na stavbě tunelu Ejpovice u Plzně 24. ledna mezi 10 až 15 hod.:odkaz
Organizátoři bohužel nezajistili veřejnou dopravu z Plzně na místo, tak si musíte poradit buď za pomoci jednoho odpoledního spoje linky PMDP č. 54 (Plzeň, Doubravka - Dýšiná), nebo několika málo spojů l. č. 53 (Plzeň, Doubravka - Kyšice), a pak to z Kyšic kilometřík dojít. Mimochodem, v Kyšicích na návsi mají tohle a mohu doporučit!:minipivovar

Do Dýšiny samozřejmě ještě jezdí osobní vlaky, ovšem tady si nejsem osobně jist, nakolik bych doporučil tam vystoupit, protože mezi zastávkou a nástupním místem je rozlehlý tovární areál a pole. Neznám to tam. Možná by bylo lepší vystoupit v Chrástu a dojít to po chodníku (30 minut) a nebo na zastávce Ejpovice a dojít na místo kolem jezera, Kyšic a stavby přeložky (budou tam ale mraky bláta).

Bezdružická lokálka
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 10:50:43    Odkaz na tento příspěvek  

Venca_m: Tak jsem Vám tam něco napsal...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16609
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 14:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si Káemicky taky zavěštim - po dokončení všech oprav (horizont 5 a více let - to je horizont mých věšteb) opravdu zůstanou odjezdy S1 z jednoho nádraží - ale bude to Hlavák. A podobně S2.

Šotosraz pražské optimalizační a tram sekce K-r bude v pátek 6. února od 18,00 v rest. Na Mělníku (st.tram Kamenická nebo Strossm.n., metro Vltavská, šikmo proti kinu OKO), část Plzeňka - sklep, uplně vzádu. Zváni jsou všichni.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7784
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 15:26:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: No nechtěl jsem to říkat nahlas, ale tato varianta mě už taky napadla, zvlášť jestli se Masna uzavře jako druhá v pořadí po Hlaváku.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 18:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je nějaký důvod k tomu, aby se Masarykovo nádraží celé uzavíralo? Rekonstrukce nástupišť snad může probíhat postupně, nebo…?
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 19:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po dokončení všech oprav...
Tohoto stavu se nikdo z nás nedožije...[proud]
WWW
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.64.53
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:03:24    Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě by bylo nejlepší, kdyby se maximum příměstské (a obecně železniční) dopravy v Praze soustředilo na jedno nádraží, tedy hl.n. zároveň považuji za vhodné, aby co nejvíc linek S bylo průjezdných přes centrum. Problém je ale kapacita hl.n., která není zrovna veliká. Snažil jsem se najít řešení, které zabere co nejmíň kolejí a vzniklo z toho toto:
S 17 průjezdná, interval 30 min, využívá nástupiště 1
S 1 nepůjezdná, pouze ve špičkách, interval 30 min, využívá nástupiště 1B
S 7 neprůjezdná ,pouze ve špičkách, interval 10/20 ráno 30 min odpoledne, využívá nástupiště 1A (ráno obě koleje)
Ještě si dovolím jeden nápad a to, že by S 17 od Berouna zastavila nejdříve na nástupišti 1J pouze pro výstup a poté by popojela na 1S pro nástup. Druhém směru opačně. S délkou soupravy by neměl být problém a cestujícím by se to také vysvětlilo. (Na přjíždějícím ešusu by bylo nejdříve napsáno NENASTUPOVAT a až po zastavení na správném místě by se ukázalo číslo linky a směr.) Výhody by byly hned dvě. Za prvé rychlejší a pohodlnější nástup a výstup cestujících, kteří by se navzájem nepletli a za druhé sjednocení místa nástupu a výstupu pro průjezdné i neprůjezdné spoje. (Na Kolín nást. 1S a 1B, na Beroun nást. 1J a 1A.) Jediným problémem je Leoš, který dnes využívá nást. 1B, ale pro těch několik vlaků by se snad nějaká volná hrana našla.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9883
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
je nějaký důvod k tomu, aby se Masarykovo nádraží celé uzavíralo?
Je to rychlejší, stavebně jednodušší a někteří lidé nebudou muset nic dělat.[crazy]

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4249
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud bude opět požadavek na ježdění do centra, tak ani jiná možnost nezbývá. A tak jako budou teď spoje R4 jezdit na Masnu, tak v budoucnu by spoje S4 ( mimo jiných spojů ) jezdily nejspíš naopak na hlavák. Možná by bylo fajn rozlišovat přetrasování VYNUCENÉ! stavebními pracemi a dobrovolné (sic!), protože to tak lidi chtějí. A jestliže to lidi chtějí 50:50 ( možná 60:40, ale určitě ne nějak jednoznačně typu 90:10 ve prospěch hlaváku ), tak jednoznačné řešení prostě není.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70699
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
Postupná výstavba je samozřejmě možná, ale míní se, že po stavební stránce o něco složitější a především dražší (čeká se, že kvůli provizoriím to bude o dost).
Proto se prověřuje, zda a za jakých podmínek by nebylo možné Masaryčku zavřít úplně (a pak ji zase otevřít).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

WWW: On hlavák nemá úplně dobré vazby na MHD, na to prosím nezapomínejte.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ptám se proto, že mám obavu, jak v případě výluky Mas. n. (ne)bude jezdit S34, která jako nejméně vytížená linka jedoucí do centra je první na ráně na odstřel. Při pohledu do jízdního řádu mě sice řešení* napadá hned, ale nedělám si iluze, že by i v ROPIDu byli takto osvícení.

*) ráno do centra odj. Čakovice x:29, křižování v Satalicích x:34, Vysočany přestup na S9 x:43; odpoledne z centra S9 v x:16 z hl. n., ve Vysočanech přestup a odjezd S34 jako dneska nebo o něco dřív
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70701
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 22:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A neproježděné km dostane KŽC zadarmo (protože danou redukcí reálně neušetří skoro nic a počet cestujících sotva vzroste)? Už takhle má ta linka tragicky nízké proběhy, když se motoráky potkají na Skalách, aby pak na obě strany jely jen něco málo přes čtvrt hodiny. [crazy]
Když už něco takového jezdí, nějakou odvahu k redukcím bych moc nečekal.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.227
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 09:34:53    Odkaz na tento příspěvek  

A co toho smraďocha nechat zajíždět tam, kde se odstavují Elfy u pošty?
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.187
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 13:42:07    Odkaz na tento příspěvek  

A neznamená roztržení S7 nasazování 451? To by nebylo milé [biggrin]
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 14:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emil Švec: Nové oběhy jsem ještě neviděl, ale v SJŘ od 2.2. je napsaná možnost žáby u pár vlaků mezi Masaryčkou a Úvalama [proud] [satan]

Upozornění pro cestující: Příčinou zpoždění je obrat soupravy od zpožděného vlaku.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5157
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 15:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyjádření SŽDC k vlaku 601:

Vážený pane Moučko.
Uspořádání řádků jízdního řádu trati 090 bylo zvoleno tak, aby alespoň jedna skupina vlaků mohla mít spojité časové údaje ve sloupcích, bez nutnosti jejich rozdělování vlnovkou. Je to skupina vlaků na Masarykovo nádraží, které – až na jedinou výjimku – nejedou přes Prahu-Holešovice, takže časové údaje v jejich sloupcích jsou uspořádány vzestupně. To, že vlak 601, který je výjimečně přes Prahu-Holešovice veden, má v důsledku toho poslední dva časové údaje uspořádané „opticky“ sestupně, je sice málo obvyklé, není to však jediný případ v jízdním řádu a nelze to považovat za chybu. K obdobnému jevu dochází například na trati 032 v řádcích Starkoč a Náchod, v minulosti tomu tak bylo po mnoho let (naposledy v JŘ 2006/2007) na trati 120 v řádcích Lužná u Rakovníka a Rakovník a podobně. Změna uspořádání tabulek 090 letošního jízdního řádu, která by spočívala v přesunutí řádku Praha Masarykovo nádraží pod řádky Praha-Holešovice, není podle našeho názoru účelná a nepočítáme s ní.

Děkuji Vám za Váš zájem o problematiku jízdního řádu, přeji Vám příjemné cestování po železnici a věřím, že naše vysvětlení přijmete s pochopením.

Za tým sestavy jízdního řádu

Jan Černý

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace

Generální ředitelství

odbor jízdního řádu – O16
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 15:37:52    Odkaz na tento příspěvek  

No myslím, že se můžete na žáby těšit. Počítají s nimi i poznámky ve změně a vychází to tak i oběhově.

9379 -> 9378 -> 9644 -> 9647 -> 9391 -> 9392 -> 9650 (451/452)
9641 -> 9383 -> 9382 -> 9648 (471)
9643 -> 9387 -> 9386 -> 9650 (451/452)

Zkrátka na Masaryčce se během obratu linky S4 prohodí žáby příjezdem/odjezdem vlaku do Úval.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 18:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co toho smraďocha nechat zajíždět tam, kde se odstavují Elfy u pošty?
Jako udělat tam provizorní nástupiště přístupné i během uzavření zbytku nádraží?
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.177
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 18:51:36    Odkaz na tento příspěvek  

Já myslel prvotně nyní, až bude málo kolejí. Po uzavření asi těžko, to by museli lidé chodit přes poštu a navíc i v tom místě bude zásah rekonstrukce. Myslíme oba ty odstavné koleje u pošty s přístřešky?

Tak z těch žab radost nemám, ale lešpí než chodit pěšky [biggrin]
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 20:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo takhle, během výluky hlavního nádraží. Vsadím se, že tam s pravidelným vlakem zastavovat nejde, protože to není v systému, §1 a kdesi cosi.
Ondra_S
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.57.135
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 20:45:09    Odkaz na tento příspěvek  

Hlavni problem tech dvou nadrazi je, ze jsou spatne propojene mezi sebou. Kdyby tam byl tunel s pohyblivymi chodniky a cesta mezi nimi by trvala tak 2 minuty, tak se to cele muze jmenovat Hlavni nadrazi a mit tri terminaly: Wilson, Masaryk a Florenc.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4164
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 06:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Výluka Masny je myslím ještě stále dost daleko. Nemá cenu v tomto okamžiku spekulovat. Existují dva návrhy organizace výstavby, jeden s částečným provozem, druhý s úplným uzavřením na asi 8 měsíců. Praha 1 s projektanty příliš nekomunikuje, možná proto (spekulace!), že má ve svých plánech na místě nádraží zelenou plochu, tudíž možná nebude mít příliš zájem vyjadřovat se k záležitostem rekonstrukce tohoto nádraží ... uvidíme.

Emil Švec: Berte tenhle jízdní řád "S7" jako jízdní řád na 1 měsíc. S velkou pravděpodobností bude provoz osobních vlaků na trati 011 vypadat od 3. března na následující 4 - 4,5 měsíce zase úplně jinak (a zatím se neví jak). Výluka Běchovice - Úvaly se mezi březnem a srpnem dostane do nejnáročnější fáze z hlediska dopadů do provozu. Na co těšit se má též (značně zchátralá) trať 231. Jsem zvědavý, zda to vydrží "ve zdraví" (aspoň v tom hodně chatrném, v němž se nyní nachází).

(Příspěvek byl editován uživatelem -aa-.)

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 08:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby tam byl tunel s pohyblivymi chodniky
A uvažovalo se o tom někdy? Není tam větší vzdálenost než např. mezi terminály v Mnichově, IMHO

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 09:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Ondra_S a jregent
Výkres vedení travelátoru z hlavního na Masaryčku jsem již před nedávnem viděl. Upozorňuji však, že to bylo v souvislosti s projektem napojení pražského letiště a Kladna k centru Prahy.
V.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 10:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca m: Mohl byste prosím upřesnit, kudy konkrétně by měl ten travelátor vést? Díky
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70709
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 10:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
Existuje už vícero variant (např. to vyřešit jako NS), v tom má trochu pravdu jinak zmatený odkazovaný článek (možnost souběhu s Negr.).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 13:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Jis
Ono celkem moc možností není. Průměrně zdatný jedinec dokáže nalézt mezi těmito stanicemi pouze 2 trasy, které nejsou v kolizi s budovami, tramvají a magistrálou. Pak už stačí napovědět, že Opletalkou to není.
Je však otázka, jaký by mělo toto spojení smysl, ale to je na diskusi v příslušném vlákně v případě dostatku podkladů, které prozatím nejsou k dispozici.
V.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4165
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 18:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Travelátor je namalovaný a vykazuje (pro mnohé překvapivě) vysoké počty cestujících. Možná by to byla počtem cestujících nejvytíženější "trať" SŽDC[biggrin]

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.166
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 18:12:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ono by stačilo odstranit ty příživníky kolem Hlaváku. Přes den se tam bojím i já a ženu tam nepouštím vůbec. Dokud tam ale bude jejich centrum na výdej jídla a lékařské péče...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta výluka Běchovice - Úvaly. Pomohlo by, kdyby pomalé R končily/začínaly v Kolíně a do/z Prahy by lidi používali brněnské EC spoje? Railjety by výjimečně zastavovaly v Kolíně pro přestup cestujících a ostatní brněnské EC spoje tam snad zastavují stejně. A pokud by se domluvil Regiojet s LE na spojování souprav jako v minulosti, taky by to asi pomohlo.