K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 24. 11. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 24. 11. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10790
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 12:35:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

t227 mluvíme o traťových odporech. Já si myslím, že 99% cestujících jsou takové věci šumák, vč trakčních vlastností vozidla.

BV-Mikulov je totéž co linka U1. Tam lidi narozdíl od Prahy nemohou použít MHD.

Volné 841 klidně mohou nahradit nějaké další zatuchlé klasické soupravy.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4374
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 13:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Já si k tomu svoje napsal a kolovrátkové diskuze se účastnit nemíním. Na to nemám čas ani náladu.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10791
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 13:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad:Kolovrátek je jednoduchý ruční nástroj určený pro vyvrtávání otvorů menších rozměrů do různých měkkých materiálů.

Tedy rozvrtáš, nakousneš a utečeš. Ty kolovrátku...

Ano, chápu...když dojdou argumenty. To je jako s těmi R s 961, které jsou v TS121 "zbytečné" i přesto, že tam jsou ostré obraty, které nyní bez 961 vyjezdit nelze.

Nasazení PES, zbytečné na výkonech, kde jsou jen proto, že je nebylo kam dát...

Kžc a Ropid. Nastolené standardy a jejich porušování a odpověď totožná...

Říct, že je něco na prd, umí každý. Ale přijít s věcným argumentem a nástin řešení problému, to je evidentně problém,že?

Tím pádem závěr je ten. Pokud to nemá Praha, tak jinde je to zbytečné. Tečka.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Pára z Vršovic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.164.219.46
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 14:30:16    Odkaz na tento příspěvek  

"jestli ono na Pražském motoráčku nejela 810, protože v tutéž dobu jela 831 KŽC na parním vlaku do Kutné Hory"?
810 na Moldavu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.238.237
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 14:35:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tím pádem závěr je ten. Pokud to nemá Praha, tak jinde je to zbytečné. Tečka.

Konečně jsi to trefil usoplený Tondo. A proto na Moldavu jezdí 810 (v pracovní dny pro jistotu nic) a na nosné podsudetské lince Postoloprty - Česká Lípa vysmívaná 814[biggrin]
vedle jako jedle
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.135.141
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 14:47:31    Odkaz na tento příspěvek  

RE: 810 na Moldavu

Mám obavu, že nic jiného než 810 na Moldavu nemůže. Taková 814 by nedojela ani do Dubí.
Linku Prty - ČL vozí DKV Plzeň/RK.
Sudetský takt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.129.95
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 18:41:14    Odkaz na tento příspěvek  

Linku Prty - ČL vozí DKV Plzeň/RK.

Kterému DKV ČD svěří své výkony objednatele (tedy Sudetský kraj) a cestující srdečně nezajímá, jedná se o nosnou podsudetskou linku a vozidla tomu odpovídají[lol] A to nemluvíme o tratích jako Kadaň - Podbořany, Kadaňský Rohozec, Kozině, Švestkovce, Panským, Vejprtech v pracovní dny, atd., kde sudeťáci (a především sudetští režisti) můžou chodit pěšky:-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9798
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 19:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"a tak mi ukaž lokalitu/výkon, kde je nové vozidlo jak říkáš nasazeno na méně důležité výkony"

Třeba pantery Teplice - Louka nebo tytéž mezi Chomutovem a Prunéřovem?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10792
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 19:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Louky toho moc nejezdí, nicméně ranní a odpolední spoje jsou celkem solidně plné a 814 by to nepobrala. Nejsilnější úsek je po Oldřichov.
Když by se nezajelo až do Kadaně, vznikl by prostoj v Chomutově, který tam je v S,N. Tím se nic neušetří. Navíc by do KAD zůstal jen po 2h R a Varské Os. Což je zas málo.
Ovšem konce linky jsou vždy slabší, to je všude. Do Štětí taky pendl z UL nepřiveze 100% obsazenost.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4999
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 19:56:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David 12622:
A nešly náhodou ty ROPové peníze v Brně do tramvají? Nejsem si tím jistej, ale mám pocit, že jsem to kdysi někde zaznamenal.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4820
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 20:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nemělo by větší smysl na S34 dát Arrivu s tím jejím motorákem? Ten by pobíral v pohodě i ráno na spoji do centra ( nebo spojích, pokud jich je víc ) a žádné šaškování se soupravou 810+010 by se na Masně nemuselo dělat. No a o víkendu by mohl jezdit na Moldavu.[coze]
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12632
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 20:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mluvíme o traťových odporech. Já si myslím, že 99% cestujících jsou takové věci šumák, vč trakčních vlastností vozidla.
Srov. např. s tratí č. 012 (a jejími vozidly), kde jsou ty poloměry také nízké (a v konkrétních obloucích ještě i menší, není-liž pravda?).

A nešly náhodou ty ROPové peníze v Brně do tramvají? Nejsem si tím jistej, ale mám pocit, že jsem to kdysi někde zaznamenal.
Šly, ovšem zopakuji, co jsem napsal již v 11:40 h:

Ano, v tomto ohledu je chyba (rovnostářské rozdělení bez ohledu na skutečný užitek) přímo v těch ROPech - nedává logiku, aby objem financí určený pro kolejová vozidla v NUTS2 "Jihovýchod" byl rozdělen "půl na půl" pro JMK vs. Vysočinu"; zejména když uvážíme, že do tohoto objemu financí spadají i tramvaje.

Protože z hlediska potřebnosti/přínosnosti je pořadí takové: (sestupně)
- tramvaje v Brně
- moderní vozidla pro OS/Sp vlaky v JMK (zejména v okolí Brna)
- moderní vozidla pro Os/Sp vlaky v Kraji Vysočina

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 20:56:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 21:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že přesně tohle pojetí diskuse je tak trochu cestou do pekel. [happy]

K diskusi o podpoře zaostalých regionů moderními vlaky mohu dodat zážitek z cesty z Dačic, kde mě RegioSprinter příjemně překvapil, ovšem posralo se to přestupem v Kostelci a skutečností, že to celé až do HB bylo osobák stavící na každé mezi. Vozidla tedy nejsou všechno, když se neví, co s nimi dělat...

Co se týče vozidel, je i z tohoto pohledu škoda, že kraje v ČR jsou tak pitomě malé (což neumožňuje prioritizaci v rámci NUTS jinou než jedna k jedné) a taky je poměrně specifický případ Prahy, kdy je bohaté město administrativně odděleno od "chudého" okolí, které na něm ale celkem dost závisí. Bylo by hodně logické tu Prahu zvětšit aspoň v rozsahu okresů Praha-Východ a Praha-Západ, nebo rovnou 3:1 rozdělit mezi Prahu a sousední kraj.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10384
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 21:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

0.371: Kolovrátek je jednoduchý ruční nástroj určený pro vyvrtávání otvorů menších rozměrů
No, menších...
Děda tesař měl do kolovrátku špulíř dvaatřicítku...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9799
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 21:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ony teda ty štádlery taky nejsou zázrak. Dveře to má líný jak sysel a v zimě to je na zastávkách profukující ledárna. Vzpomínám kterak jsem svého času radostně roztával v regině z Liberce na Děčín po přestupu ze Štádlera od Frýdlantu když foukalo a bylo asi -5.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5003
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 22:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead:
Bylo by hodně logické tu Prahu zvětšit aspoň v rozsahu okresů Praha-Východ a Praha-Západ, nebo rovnou 3:1 rozdělit mezi Prahu a sousední kraj.
Jenže pak by ta bohatá Praha vytáhla to své okolí nad (snad se nepletu) 70% průměru EU měřeného dle GDP per capita a toto území by nemělo nárok na "kohezní" peníze. Praha je tak bohatá, že by tam dokázala vytáhnout celý terotický NUTS2 čítající Prahu a Středočeský kraj. Navíc by to drhlo i mnohde jinde ...

Indivisibiliter ac inseparabiliter
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 00:59:59    Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: Za ptáka nebudou držet, lepší je za gule, tam se dají dát hřebíčky 2. [happy]
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 01:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaa: Bych je vyvedl z omylu, modernost rady 471 je asi takova, ze uz dnes nesplnuje Evropske standarty ani z poloviny. K tomu bych jim prilozil stari vozoveho parku na objem spoju a vyjde to zcela jasne.... Viz trate 074,092,110,111, to jsou trate takoveho vyznamu, na kterych v jinych krajich jezdi stadlery, nebo alespon regionovy, tady se zrejme ceka na to az se nam sukafony definitivne rozpadnou...
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 07:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Takže cílem naší existence je vypadat jako socky kvůli dotacím? [happy] Vážně, "Středočeský kraj" možná dával smysl před 30-40 lety, kdy bylo více lokálních pracovních příležitostí, dnes je míra dojíždění do Prahy obrovská...

Já nevím, jak by to drhlo, v Brně to třeba funguje a dopad na dopravu to má myslím skvělý. [happy]
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 07:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead - ano, přesně to je cílem. Viz snaha o integraci Kladna do PIDu, kdy se zejména ČSAD Kladno tomu brání jak čert kříži. Takže samozřejmě, peníze jsou přece vždy až na prvním místě...[biggrin]
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 08:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: jj, já se jim nedivím. Bordel na dráze na Kladno bude nejmíň ještě 10 let a proč se vzdávat garantovaného živobytí... [happy]
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5172
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 09:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074:Bych je vyvedl z omylu, modernost rady 471 je asi takova, ze uz dnes nesplnuje Evropske standarty ani z poloviny. K tomu bych jim prilozil stari vozoveho parku na objem spoju a vyjde to zcela jasne....

Já bych ještě přihodil do diskuze fakt, že nejstarší 471 bude za chvíli 20 let.

Tvrzení děčínského Tondy coby samozvaného ředitele SŽDC, skupiny ČD a všech ostatních dopravců a zároveň všehokrajového nadhejtmana pro dopravu, je prostě nutné z velké části odmítnout.

Toník prostě nechápe (ale to není zdaleka sám, přihodit je k tomu třeba například Apollo17), že někde (Praha a okolí) je poptávka po přepravě výrazně silnější, než jinde (například okolí Ústí nad Labem a Děčína) a proto je z kapacitních důvodů absolutní nesmysl, že se 471 prohání na osobních vlacích od Kralup dále na Děčín. Jsou potřeba jinde - na 091 k vyštípání zbylých žabotlamů. Že politická reprezentace ústeckého kraje zařídila něco jiného, je samozřejmě špatně, ale je to fakt, se kterým je nutné i nadále žít....


750371:Pak ještě ot. kdo se k té Praze stěhuje a proč nehledá uplatnění jinde. Osobně mi bydlení v satelitech kolem PH příčí, vč. pohledu na sklady a další bordel, který tam za poslední roky vyrostl.
To celé v okruhu cca 50km. Tahle oblast se s bydlením na Rakovnicku, Českolipsku, Sázavě nedá vůbec srovnat. To je prostě nebe a dudy, ale jak vidno, lidem to pro pár korun navíc asi vyhovuje.



Tondo, takhle akorát upozorňuješ ostatní na to, že jsi zamindrákovaný pitomec. Jižní okolí Prahy je natolik krásné (zejména údolí Berounky, Vltavy a Sázavy), že se to stalo dalším předměstí Prahy. Čili život v přírodě a kousek do práce.

Severně od Prahy to už není tak atraktivní, ale údolí Vltavy mezi Prahou a Kralupami má též co nabídnout - i zde bydlí hodně lidí a musí do Prahy dojíždět mnohdy žabotlamem, protože trať 091 je poslední, kde turnusově jezdí.


Jinak ty jsi prostě člověk pokažený drážním myšlením. Ty práci máš, neboť pracuješ na dráze. Jenže většina ostatních ne a kdybys trochu koukal kolem sebe, tak bys viděl, že i na severu Čech je pracovních příležitostí relativně málo. Také mnoho továren zaniklo a lidi někde potřebují pracovat. Buď se stahují do měst, nebo dojíždí. Ty bys bez dráhy byl tak leda na pracáku, nebo bys někde zametal chodníky, pokud bys nebyl na podpoře. V lepším případě bys někde makal za pár kaček u pásu, nebo tahal bedny ve skladě.

Osobně si jako rodilý pražák připadám v Praze jako cizinec, neboť moji vrstevníci, které jsem měl za kolegy v práci, byli z DEVADESÁTI procent náplavy ze všech koutů ČR, ale také i Slovenska a Maďarska. Měli jsme tam dokonce kdysi i Němce, který se usadil v ČR........

Suma sumárum: Praha je plná lidí, protože jsou zde pracovní příležitosti. Akorát rodilých pražáků je zde málo........



(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5112
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 09:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: proto je z kapacitních důvodů absolutní nesmysl, že se 471 prohání na osobních vlacích od Kralup dále na Děčín. Jsou potřeba jinde - na 091 k vyštípání zbylých žabotlamů.

Tak Brame,když Ty to tak chápeš,mělo by se tedy v Kralupech přesedat ze 471 do Žabotlamu,který by jel z Kralup do Ústí nad Labem ?Pak by nemuseli lidi na 091 jezdit hnusným Žabotlamem,ale jezdili by s ním cestující z Kralup do Ústí?

Navíc ty Žabotlamy z Phy do Kralup jezdí jen v ranní a odpolední špičce:
1.od 4.00 do 8.00 a 15.00 do19.45
2.od 4.42-7.00 a 16.10-18.45
2x městská linka-tam je Ešus asi úplně zbytečný.
Vše jen v pracovní dny.Ostatní dobu + víkendy prostojí.Proběh bídných 150 km denně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10793
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 09:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Brame,
já mám obavu, že vyjma nočního spoje žádná 471 z UL do DC nejezdí. Proč se spojilo voz. rameno UL-PH netuším, osobně bych to též separoval, ať si to Praha dál za Vraňany jezdí sama.

Bydlení: mluvím o Praze a okolí, kde vznikají satelity zároveň s megasklady. A vůbec okolí [ko] Jako příklad lepšího bydlení jsem uvedl Sázavu, Rakovnicko...kam tento nešvar a bordel nedorazil (zatím).

A když se koukneš na zdevastované 471, tak každá další lepší souprava je pro Prahu škoda. Prostě lidi jsou dobytkové...

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5174
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 10:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo17:
Tak Brame,když Ty to tak chápeš,mělo by se tedy v Kralupech přesedat ze 471 do Žabotlamu,který by jel z Kralup do Ústí nad Labem ?Pak by nemuseli lidi na 091 jezdit hnusným Žabotlamem,ale jezdili by s ním cestující z Kralup do Ústí?

Milé Apollo17, pochop prosím, že vytížení vlaků mezi Kralupami a Prahou je VÝRAZNĚ vyšší, než mezi Kralupami a Ústím. To výrazně jsem dal velkými písmeny, aby jsi si uvědomil, že výrazně opravdu ve špičkách znamená na trati 091 tento stav: Obsazené všechny židličky a zároveň další stojící lidi. Tento stav nikdy nenastane v elefantu mezi Ústím a Roudnicí, natož ještě v úseku mezi Roudnicí a Kralupami.

Zkus se zamyslet nad tím, co jsem napsal. Kdybys nechápal, tak Ti napovím - mezi Kralupami a Ústím je ODPOVÍDAJÍCÍ vozidlo regiopanter, ne elefant!!!


750371:Proč se spojilo voz. rameno UL-PH netuším, osobně bych to též separoval, ať si to Praha dál za Vraňany jezdí sama.


Požadavek ústeckého kraje na lepší vozidla, který se ČD smluvně zavázaly splnit a udělalo se to spojením ramen UL- Kralupy a Kralupy - Praha. Už to tu několikrát bylo uvedeno.

Bydlení: mluvím o Praze a okolí, kde vznikají satelity zároveň s megasklady. A vůbec okolí [ko] Jako příklad lepšího bydlení jsem uvedl Sázavu, Rakovnicko...kam tento nešvar a bordel nedorazil (zatím).


Žádný megasklad nevznikl v údolí Berounky, Vltavy a Sázavy. Naprosté minimum jich vzniklo v prostoru mezi Berounkou a Vltavou (okolí Mníšku pod Brdy). Vznikly v okolí Rudné a Nučic (dálnice D5). Dále vznikly v okolí dálnice D1 od hranic Prahy až někam k Všechromům. Něco málo okolo D11 a D8. Alepsoň se koukni do fotomap, když už to tam neznáš osobně.


A když se koukneš na zdevastované 471, tak každá další lepší souprava je pro Prahu škoda. Prostě lidi jsou dobytkové...

Nikoliv, ty 471 jsou jenom silně využívané lidmi a nějak se to na nich musí projevit. A opakuji, že zde jezdí i nejstarší kousky, které už jsou mnohdy zralé na obnovu opotřebovaného interiéru.

Opotřebovaný interiér je prostě díky tomu, že ty vlaky nevozí zejména vzduch, což je běžným jevem třeba na severu Čech.

Není to míněno v absolutních hodnotách, ale v porovnání mezi stavem, který panuje na severu Čech se stavem v okolí Prahy.

Speciálně pro Tondu uvádím, že jde o stav, který panuje na tratích 171, 221, 011, 231, 091.

Nemyslím tím třeba situaci na trati 070, čili třeba na lince S34, která má takové běžné severočeské vytížení a rozhodně ne na lince S65, která nemá ani to severočeské vytížení[wink].
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5113
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 11:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: To výrazně jsem dal velkými písmeny, aby jsi si uvědomil, že výrazně opravdu ve špičkách znamená na trati 091 tento stav:

No právě jen ve špičkách.Mimo špičky bude jeden Ešus stát v Kralupech od 8 rána do 15 hodin a pak od půl osmé večer do rána a druhý odjezdí za den jen 5 hodin.Devatenáct hodin odstojí a o víkendech prodlouží oba plot odstavených Ešusů.

Rozumným řešením by byly ty špičkové soupravy z reko pater a Syslem,které by vyřešily několik věcí.Ve špičce by nahradily 4 Ešusy,které by mohly ve špičce jezdit posily na 091,o víkendech by jezdily ty patrové soupravy na Pacifiku.


Pořizovat nová vozidla,aby pak 5 hodin denně jezdila a zbytek prostála je drahé(cestující i objednavatelé platí jen za kilometry).Navíc přestupovat v Kralupech do jiného vozidla a to posilové tam bude půl dne hnít asi také není velké terno.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 11:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: ano, jezdi Vam tam rovnou Panteri, na Rumburk (trat srovnatelna s tratemi 110,092,074 ci 111) Vam jezdi Pesy ci Desira, do Litvajze Pesy atd. Atd..... Vite uz me to zacina stvat, tohle neni jenom o vlacich, staci se kouknout na technicky stav trati ci silnic, Praha a okoli je nejrosekanejsi a okrsky nekde na Decinsku vypadaji proti nasim silnicim jako dalnice...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 12:16:48    Odkaz na tento příspěvek  

074: stav silnic II. a III. třídy ve Středočeském kraji je přímo úměrný míře podpory lokálních politiků bývalému hejtmanovi Drathovi. Je to smutné, ale je to tak.
I když letos se díky potřebě vyprázdnit dotační nůši docela šáhlo i na zmíněné silnice. Pan pistolník si přeje, aby nám vydrželo[biggrin]!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5175
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 12:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17:No právě jen ve špičkách.Mimo špičky bude jeden Ešus stát v Kralupech od 8 rána do 15 hodin a pak od půl osmé večer do rána a druhý odjezdí za den jen 5 hodin.Devatenáct hodin odstojí a o víkendech prodlouží oba plot odstavených Ešusů.


Tento stav je normální všude v civilizované Evropě a nic se s ním nenadělá.

Apollo 17:Rozumným řešením by byly ty špičkové soupravy z reko pater a Syslem,které by vyřešily několik věcí.Ve špičce by nahradily 4 Ešusy,které by mohly ve špičce jezdit posily na 091,o víkendech by jezdily ty patrové soupravy na Pacifiku.

Tohle lze aplikovat pouze na trať 091 a v omezené míře na trať 171. A také se to tak aplikovat snad i bude, soudě dle toho, co zde psal -aa-.

Vzhledem k tomu, že ta rekonstrukce pater bude na český způsob, tak to nebude žádné terno. V dnešní době je standardem klimatizace a ta zde nebude........

Jsem na tu rekonstrukci zvědavý, ale nedělám si velké iluze.........
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6746
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 12:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když se koukneš na zdevastované 471, tak každá další lepší souprava je pro Prahu škoda. Prostě lidi jsou dobytkové... - a není to spíš tm, že ty soupravy jezdí naopak ekonomicky nadoraz od nevidím do nevidím a ani přes noc není často čas na úklid.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5176
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 12:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
a není to spíš tm, že ty soupravy jezdí naopak ekonomicky nadoraz od nevidím do nevidím a ani přes noc není často čas na úklid.


Je, ale nedělám si iluze, že tohle děčínský Tonda (750371) někdy pochopí.......

Já jeho nenávist k Praze a okolí a k pražákům nechápu [crazy].
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 12:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Pokud vím, tak provoz Ešusů v úseku Kralupy-Ústí si vydupal Ústecký kraj. Ale pravda, Panteři by se tam hodili asi více [happy]

HIS and Václav Knop forever [andel]

Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 13:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371 10787 Osobně mi bydlení v satelitech kolem PH příčí, vč. pohledu na sklady a další bordel, který tam za poslední roky vyrostl.
To celé v okruhu cca 50km.

Naprosto typické kyselé hrozny. Viz Ezop: Bajky.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5114
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 14:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:Tento stav je normální všude v civilizované Evropě a nic se s ním nenadělá.

Ale nadělá.Špičkové posily mnohde jezdí ta stará vozidla.I v ústeckém kraji jezdí špičkové posily x6x+ Bdt+Bt+Bxx,špičkové posily na tratích s Regionovami jezdí 810(Chomutov-Žatec,Most-Louny,Jirkov-Kadaň).

Podobně to dělají i v "civilizované Evropě".
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5178
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 14:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17:Podobně to dělají i v "civilizované Evropě".

Akorát, že jen podobně (tedy ne stejně[wink]) a jen někde a tedy ne všude. Nikde tam nemají turnusovány odpornosti typu žabotlam a když už rekonstrukce vozidla, tak většinou na lepší úrovni, než je očekávaná rekonstrukce našich pater. Ale nechci hodnotit, co jsem na vlastní oči neviděl, možná (nejen mne[wink]) ta rekonstrukce pater příjemně překvapí......
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10794
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 14:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram, je mi líto, ale jsi dost mimo.
Např. 440 v TS 421 jezdí celý den bez nějakým 5h prostojů mezi 8 až 14h. Nadto jsou zde ještě další posilové soupravy, které vykrývají zbytek spojů, podobně jako 451 v PH.

471 není čas na co? Jel jsi s těmi 471 vůbec někdy? Čas dopoledne je na ONJ, ale prasárny jako čmáranice, vyryté sklo, zničené obložení atd. to opravdu nikdo na povel neodstraní. A že jsou 20 let v provozu? To není pravda, 471 chodí na vyvazovačky a tam se v rámci možností vše opravuje lakuje..atd.

Snad to někdy pochopíš, stačí se svézt. Jinak tvé tvrzení jsou dosti mimo realitu.

Sants:
byl jsi se někdy podívat kolem Prahy? Kolem D1 naprosto odpudivé, podobně jako lokality Hostivice atd. A teď jsi to srovnej s údolím Ohře, Staropacko...atd.

Souhrně pánové, jaké jste si to udělali, takové to tam máte...

074: asi proto, že třeba kromě PESY nic vhodnějšího na kopce jako Jedlová není. Jenže to nelze srovnávat s vaším Pacifikem nebo ML...

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5181
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 14:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:471 není čas na co? Jel jsi s těmi 471 vůbec někdy? Čas dopoledne je na ONJ, ale prasárny jako čmáranice, vyryté sklo, zničené obložení atd. to opravdu nikdo na povel neodstraní. A že jsou 20 let v provozu? To není pravda, 471 chodí na vyvazovačky a tam se v rámci možností vše opravuje lakuje..atd.


Řekl bych, že se 471 jezdím výrazně častěji, než ty. Jezdím s nimi několikrát týdně.

Že je někdo občas počmárá během odstavení, tak to je bohužel fakt, ale i to se dává pokud možno ihned dohromady.

Mimo jsi hlavně ty, neboť přesně jak píšu, nikdy nepochopíš (a kdybys chápal, tak neuznáš), že 471 je díky přeplňování spojů výrazně opotřebenější, než soupravy, které vozí poloprázdné vlaky na severu Čech.

Prostě jsi zase jednou mimo. Ale mel si klidně dál svou, když nic jiného, tak se dobře pobavím[kiss].


byl jsi se někdy podívat kolem Prahy? Kolem D1 naprosto odpudivé, podobně jako lokality Hostivice atd. A teď jsi to srovnej s údolím Ohře, Staropacko...atd.


Co kdybychom si porovnali údolí Vltavy jižně od Prahy, nebo údolí Berounky od soutoku s Vltavou k Berounu s krajinářsky naprosto úchvatnou oblastí mezi Kadaní a Teplicemi? Co kdybych ještě zmínil naprosto úžasnou zónu mezi Lounami a Chomutovem u obce Velemyšleves, kde u R7 rostou ta tvá oblíbená skladiště jako houby po dešti?

Tondo, nechceš konečně otevřít oči?

Zrovna zhruba stejně zaskladněná oblast je třeba mezi Mladou Boleslaví a Řepovem u R10. Ta ti nevadí?

Ty tu Prahu musíš nesnášet tedy hodně[lol]. Copak ti Praha tak zlého provedla?

Nebo je to jen nějaký neléčený mindrák typu: Za vše může Praha a pražáci. Takže Prahu zbouráme a prážáky rozeženeme a bude nám líp[rofl].
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10795
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 15:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
proboha v čem je opotřebenější? Že v tom jede víc prasat? a to je zdůvodnění proč jsou vyškrábaná okna, čmáranice na obložení, jehly zapíchané v sedačkách! atd.
Vozidlo může být opotřebené větším denním km proběhem, nikoliv však tím, že v tom jede někdy 50 jindy 100 lidí.
Pokud tam pojedou 2 prasata, bude tam větší bordel než při 100% obsazenosti civilizovaného obyvatelstva. Takže milý Brame, s tím běž k šípku...Nicméně můžu to v práci zkusit, že bych prosadil EO,BP podle počtu lidí a ne podle denního běhu [happy] Za tento hlod roku máš u mě 100 bodů !!

U nás ráno jezdí linka U1 z TP na stojáka, ale opravdu jsem to nikdy nepoužil jako argument. Asi proto, že u nás nenajdeš jednu soupravu zlikvidovanou výše popsaným nešvarem.

Zona u Žtc je asi setina toho co v Praze. Kupodivu i na tom Mostecku se žije relativně ve větším poklidu než kolem Prahy. V létě jsem si Most prošel a musím říct, že sídliště vypadá čisté a i ten prostor! Kam se na to hrabou Háje a pod. Samotný důl je za kopcem mimo obydlenu oblast, což se třeba s Hostivicema nebo oblastí ve směru D1 opravdu srovnávat nedá. Nicméně v této oblasti nebydlím, tedy není důvod to obhajovat.
Pokud se v Praze tak dobře vydělává, pak je mi záhadou, proč tam lidi žijí jako prasata a koukají si vzájemně do ložnic nebo na různé obchvaty, přivaděče, sklady...
Prostě hrozný, nechápu proč si z toho někdo má sednout na zadek?

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5007
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 15:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead:
Tak si srovnejte podíl počtu obyvatel Brna k celkovému počtu obyvatel JMK. A totéž udělejte s hypotetickým společným krajem Praha+Středočesko. A pak mi odpovězte, jak budou budou babičky z Horní Dolní volit do "kraje" zlé Pražáky nebo jak Pražáci na své kandidátce akceptují lidi z venkova. Navíc i potřeby infrastruktury jsou (i přes značný vnitřní dluh Prahy) dost rozdílné. Taky uvažte, že Praha po Bémovi není schopná vládnout ani sama sobě ...

A pak tam máte další aspekt: Ono je taky fajn, když jsou české NUTS2 všechny zhruba stejně velké. Jenže pak byste se dostal do stavu, že budete mít Prahu+zázemí, venkovské Čechy, Brno a Ostravu. Tedy cosi dost blízkého zemskému zřízení. A na to naše politická scéna v době vzniku krajů nebyla zralá, mj. s vidinou toho že by to mohlo posilovat moravské "separatistické" snahy a oslabovat pozici centrálních politiků. Ale jinak máte pravdu, formální pravidla vždy zaostávají za reálným vývojem ...

ad 090+091:
A nebylo by nejlepším řešením tu linku rozpásmovat v Kralupech? Tj. vozit ji v panterech, které budou mezi Ústím a KnL v dnešních časových polohách a dále jen se zastavením v Podbabě na Masaryčku a tam ostrý obrat. 471 by pak zbyly jen na Praha - Kralupy a uvolněné by se daly použít na posílení jiných přípražských linek. A ekonomika rychlíkové linky Praha - ÚnL - Děčín by na tom taky netratila, neb by nemusela být v celé trase dimenzovaná na poptávku z Kralup do Prahy. Tohle je snad jediná z přípražských radiál, na které nejsou zásadní problémy s kapacitou dopravní cesty, takže se nedá argumentovat tím, že na kolejích pro to není místo.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 16:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: duvody jsou 2: 1) -3 jednotky (Vanov, Liben, Masna), tudis o to ostrejsi obraty a minimum casu na udrzbu
2) ano lide jsou zde u Prahy veprici, viz votvirak ten vyhul festak atd....
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17873
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 17:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram 5174 zase kecá: CIT:"Obsazené všechny židličky a zároveň další stojící lidi. Tento stav nikdy nenastane v elefantu mezi Ústím a Roudnicí, natož ještě v úseku mezi Roudnicí a Kralupami.
mezi Kralupami a Ústím je ODPOVÍDAJÍCÍ vozidlo regiopanter, ne elefant!!! "

Tak třeba R dne 17/11 (svátek) v 18 večer z Lovosic byl veden 2x471 a byl na stojáka.

JÁ TO ŘÍKAL!!!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5008
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 17:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Čti kontext. Debata je o osobácích a ne o R, na nichž jezdí 471 o víkendu a ve svátek.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5182
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 17:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme, je to přesně tak, jak píše Mibl:Čti kontext. Debata je o osobácích a ne o R, na nichž jezdí 471 o víkendu a ve svátek.


Chceš nám tím opět potvrdit, že si trvale sedíš na kabelu?[biggrin]

[crazy]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7190
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 17:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chced tím potvrdit rovnici Vymyslel to "starý" ROPID = vždycky dobře, takže prostě cokoli, co svědčí proti, není pravda, nebo za to může řidič [proud]
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4375
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 19:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nečetl jsem to tu podrobně, na to opravdu nemám čas ani náladu:

K S4/U4: propojení primárně vzniklo, že se tím uspořila jedna náležitost.

Stav silnic ve Středočeském kraji: Už několikrát jsem slyšel od vedoucího odboru dopravy Středočeského kraje příhodu, která mu asi hodně leží v krku (a nedivím se mu). Asociace hejtmanů, dělí se peníze na údržbu silnic. Zlínský kraj požaduje, aby každý kraj dostal stejně. Nějaký ohled na rozlohu kraje, délku sítě, zatížení sítě... prdlajs, v asociaci je nás 14 (někteří si navíc asi myslí, že jen 13), každý tu má jeden hlas (aneb každý z nás se jmenuje hejtman, tak jsme si rovni ... pravda, jedna je tu primátorka), tak se přece prachy vydělí čtrnácti a hotovo, ne? K čemu se handrkovat o tom, které kritérium zvolit, že? A tak se tak trošku obávám, aby dělení financí na vozidla dle OPD2 neprobíhalo obdobně. Takže se dočkáme žraloků z Roudnice do Račiněvsi a možná i panterů z Děčína na Střekov ... leč v Praze zůstane těch 500 lidí v jednom ešusu a dalších 300, kteří by chtěli jet taky ve stejný čas, v auťáku.

Demografická poznámka: Ano, Praha a Středočeský kraj jsou hnusné. A teď si dáme tvrdá data za rok 2014:
Středočeský kraj přírůstek +7948, Plzeňský +644, Praha + 594, Jihomoravský +257, Jihočeský +240. A teď přejděme na úbytky: Pardubický -257, Liberecký -310, Královéhradecký -466, Zlínský -716, Olomoucký -749, Vysočina -935, Karlovarský -1101, Ústecký -1700, Moravskoslezský -3449
Mezikrajsky je největší migrace z Prahy do Středočeského 13253, ale zajímavé je, že opačným směrem 7038. A teď z Moravskoslezského do Prahy 1767 (opačně 339), z Ústeckého do Prahy 1982 (opačně 1069), z Ústeckého do Středočeského 1445 (opačně 1295), z Jihomoravského do Prahy 1397 (opačně 523), z Jihočeského do Prahy 1219 (opačně 933). Větší migrace (těsně nad 1000 ročně) probíhá i z Moravskoslezského do Olomouckého a z Moravskoslezského do Jihomoravského či z Vysočiny do Jihomoravského. Je nutno upozornit, že se jedná jen o občany, kteří si skutečně přehlásili trvalý pobyt, nejsou v tom započtena kvanta těch, kteří přesídlují v rámci týdenní dojížďky nebo ještě méně časté dojížďky, kteří v reálu bydlí úplně jinde, než mají trvalé bydliště (starosta Milovic by mohl vyprávět).
Suma sumárum, v pohraničí stále ubývá lidí. A ne málo. Navíc demografové upozorňují, že odcházejí obvykle lidé mladší a ještě obvykleji vysokoškolsky vzdělaní. Jasný je i tok z Prahy do Středočeského kraje, který je velmi masivní. Přesto však Praha přibývá, a to především lidmi přicházejícími z okrajových regionů republiky (viz výše popsaná data). Ti se prioritně stěhují z "pohraničí" do Prahy, nikoli do Středočeského kraje. Nejspíš touha po velkoměstě, kterou jsem kdysi zaznamenal při diskuzi s žáky jedné střední školy na Zlínsku. jejich sen byl na vejšku do Prahy a pak tam najít dobrý flek a zůstat tam. Protože přece Praha, to je to skvělé město, kam je třeba jít. Po čase zjistí, že kousek za hranicí Prahy se žije líp ... a migrují do středních Čech. A tyto trendy by myslím doprava měla sledovat, jinak se dostaneme do stavu, že budeme v místech, kde budou lidi, trpět nedostatkem kapacity veřejné dopravy a rozpadlými silnicemi, zatímco v místech, kde bude žít pár lidí, budou kvalitní supersilnice a moderní poloprázdná vozidla ve veřejné dopravě. Na druhou stranu politika státu (a EU už vůbec) směřuje spíše opačným směrem v bláhové naději, že masivní finanční podpora do zaostalých regionů vrátí lidi. Jako mnoho jiného evropsky vymšelného, ani tento sociální inženýring tak nějak moc nefunguje. Holt Jedlová je výborné místo na výlet (i já to tam mám hodně rád a vůbec tím nemyslím nádraží, jako spousta šotoušů), možná i na víkend .... ale jezdit odtamtud do práce ... to se nikomu nechce.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17874
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 19:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R není osobní doprava? Tam se vezly bedny?

JÁ TO ŘÍKAL!!!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5009
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 20:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Tak ono záleží, jestli Ti jde jen o to, abys prudil, nebo jsi ochoten se zamyslet nad tím, o čem je zde řeč.[wink] Ale chápu, pánové, si do Tebe dovolili po mém "napomenutí" rýpnout, tak hledáš způsob, jak jim to vrátit.

Edit: Dělat ze sebe blbce umím taky a myslím, že to zvládnu minimálně stejně bravurně jako Ty.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)

Indivisibiliter ac inseparabiliter
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 20:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa: presne tak, a ted mesta s nejvetsim prirustkem za posledni 2 roky: Milovice 956 obcanu, Brandys nad Labem-Stera Boleslav 598 obcanu, Hostivice 365 obcanu, Rudna 340. K Brandysu-Boleslavi, zde je uz dojizdeni ve spicce docela neunosne, ikdyz co 10 minut to do Praglu bus, tak se jezdi uz i v kloubovych autobusech na stojaka a i tak uz je to skoro na odmitani cestujicich, situace je ale na dalsim spatnem vyvinu, protoze v Boleslavi se pripravuje vystavba 80 radovych domu (cca 200 novych obyvatel)+ vystavba u probosskych jezer, tam ma vyrust do konce pristiho roku dalsich 100 domu (350 obyvatel) na spadnuti je kolaudace dalsich 30 domu v katastru Na Mytce (90-100obyv), jen Stara Boleslav prirustek 600 lidi v produktivnim ci predproduktivnim veku (nutnost dojizdeni). Brandys: pampeliska 100 novych bytu, taktez 300 novych obyvatel, mistni radova vystavba Kralovice 30 radovek (90 obyvatel, nejake ty vily v bohate ctvrti no a jsme na nejakych 1100 novych obyvatelich jen co se tyka pristiho roku a pul, ptam se co s tim?? Tohle uz autobusy nezvladnou, dokonce uzemni plan mesta pocita ze do 8 let bude mit moje mesto 25 tisic obyvatel, coz by ho radilo na pate misto ve Stredoceskem kraji co do velikosti se tyce,
Silnice" Rozpadle ve spicce jiz dnes precpane
Zeleznice: jemne receno nevyhovujici
MHD v maximalnich obrarkach, dalsi rozvoj co do poctu spoju jiz zrejme mozny nebude.
Nebude lepsi dodelat tramvajovou linku do Stare Boleslavi?? Pry most je na to staveny (pry) ...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2802
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 20:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po čase zjistí, že kousek za hranicí Prahy se žije líp ...
Hlavně levněji, co se týče bydlení.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 20:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa: Zajímavé údaje [ok] Mě zajímá kam až to v budoucnu povede. Přeci jen Praha ani Středočeský kraj nejsou nafukovací. Ono v leckterých regionech je krásně, ale má to podstatný háček: není tam práce. Třeba Olomoucký kraj je na tom s prací dost bídně. Já tu sice práci i školu mám, ale řada lidí to štěstí nemá. Jinak se tu ovšem žije krásně. Ne všichni touží jít do Prahy, ale bohužel často nemají na výběr, protože někde prostě práce není.

P.S. Původně pocházím z Prahy.

HIS and Václav Knop forever [andel]

Tomas_064
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 8-2013

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 20:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matiční ul.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.136.224
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 21:14:31    Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu, taková elitní sudetská sídliště jako Chánov nebo Janov jsou přímo výkladní skříní Sudetského kraje a spousta dalších lokalit: špinavé Podmokly, Trmice, Šluknov, nebo notoricky známá Matiční. To už radši bydlet mezi halou a D1 než v sudetských žumpách, kde jsou běžné pouliční bitky za bílého dne, lidi podříznou za bílého dne, atd.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 14590
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 21:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-

Zajímavá čísla, zajímavý příspěvek. Díky za námahu.

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6677
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 21:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad -aa-: Velmi zajímavý příspěvek.

K tomu je třeba připočítat ty, kteří trvalým bydlištěm zůstávají tam, kde jsou, ale fyzicky jsou v Praze nebo Středočeském kraji. Třeba já. A nejsem zdaleka jediný.

A obávám se, že "nás" bude více než těch ve statistice.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7195
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 21:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, velmi zajímavý příspěvek, díky za něj.
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 22:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa: taktéž se přidávám s díky

PŠ: nezanedbatelné jsou i počty studentů, bydlících na privátech v okrajových částech Prahy.

Wodě vale!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4376
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 23:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chvála na moji adresu je zcela nezasloužená. Údaje za mě zpracovala MF Dnes dne 12. listopadu 2015 podle nějaké studie.

Možná dojde časem k nějakým změnám v mobilitě obyvatelstva a následně i k nějaké migraci v souvislosti s rozvojem práce na dálku. Ono co si budeme povídat, velká většina těch, kdo chodí trávit den do kanclů všech typů, už tam při dnešním rozvoji techniky prakticky nemusí chodit. A pokud se tohle rozjede ve velkém, tak asi veřejná doprava přijde o nemálo zákazníků. A pak si dovedu představit, že bydlím někde v podhůří Rychlebských hor nebo Lužických hor či kdesi a konci Broumovska ... a řeším odtamtud svoji práci. A když nás v té vesnici v pěkné přírodě bude bydlet dost (ale přiměřeně, aby z toho nevznikla nová Jesenice), tak tam budeme mít i obchod, hospodu, školu, doktora ... prostě všechny ty věci, co člověk potřebuje, aby v zásadě nemusel z přírody vytáhnout paty. Jenže si myslím, že naše generace se tohoto ještě nejspíš nedožije. I když kdo ví ... koho by před 20 lety napadlo, že bude existovat nějaký K-report, kde si šotouši budou trhat občanky, aniž by se v životě viděli (a někteří z toho zblbnou)? Ono vlastně pomalu, kdo tehdy tušil, co a k čemu je internet. na druhoustranu ale tahle virtuální elektronická realita může být velmi záhy nemilosrdně sestřelena nějakým kvalitním hackerským útokem odkudsi z Rakky či odkudkoli odjinud. Tak to nechme koňovi, zatím příměstskou železnici kolem Prahy myslím můžeme dál rozvíjet.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2015 - 06:01:08    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil bych si malinko přispět do demograficko-dopravní diskuse. Ač rodilý Pražák, bydlím již 36 let v okrese Praha-západ. Takže mám jakousi zkušenost. Jak s dojížděním do Prahy za prací, tak i s vývojem zastavěnosti údolí Berounky a údolí bočních. Začalo to přestavováním chat na rodinné domky za socíku a pokračovalo po 89 výstavbou podnikatelského baroka v atraktivních adresách. Dnes "baroko" nahradila stejně odporná "hypermoderna". Až na výjimky obyvatelé těchto novostaveb pracují v Praze. V posledních letech sleduji trend "PRODÁM", protože silniční ruch je nesnesitelný a čas, ztracený dojížděním také. Železná dráha se v oblasti dojíždění do Prahy (a zpět) NESKUTEČNĚ vylepšila, ale je na hranici své reálné kapacity. Jak co do počtu ešusů, tak i stavem svršku a TZZ. Řešení si jako prostý slaboproudař netroufám navrhnout, ale ve zkrácení špičkového intervalu na 10 minut nebude. JŘ by u takového řešení byl stabilní asi jako elektronkový zesilovač bez záporné zpětné vazby a zcela by to zrušilo nákladní dopravu. Nasazení dvoješusů na špičkové spoje by taky byl problém - nejsou ešusy (a nebudou...) a k "Áčku" na hlaváku by se nevešel. Na Smíchově jo, ale tak se to už dlouho nedělá...
Vzhledem k tomu, že ve zmíněných údolích je NAPROSTÝ NEDOSTATEK pracovních příležitostí (a nejen zde, platí i pro údolí od Prahy řádově vzdálenější), tak řešení v oboru reálných čísel hned tak nebude existovat. V oboru eurokomplexních čísel naproti tomu možná existuje už dneska, akorát o něm nevíme[biggrin]
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10798
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2015 - 07:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no comment:
Chánov a Matiční jsou pouhé 2 baráky, nic víc. Navíc na okraji města. A pokud by se tam dělo to co píšeš, asi by to TV Nova dááávno vysílala. Zatím tam ovšem vidíme zběsilé honičky feťáků po Praze, srocování svoloče na Václaváku a hrozby různých útoků, přičemž výsledek je ten, že pražáci si nerozsvítí ani vánoční strom. To je paráda! Nevystrčit nos z bytu.

Výběžek jako celé Kr.Hory jsou od odsunu němců méně osídlené a podniků je tam pár. Tím pádem tam asi těžko bude nějaký nával. Ovšem stále od Vejprt přes Moldavu po Šluknov je prostředí 100x lepší než vyhlášené lokality v PH. Ono se stačí projet vlakem přes Malešice, Vršovice a zakončit jízdu na vrcholu sociálna - ONJ.

Jinak viz příspěvek -aa- níže. Třeba se někdy dočkáme práce z domova. Ono co si budem povídat, už nyní jsou potíže s uplatněním všech těch skladů a praček na peníze, které rostou v okolí PH. Nic není věčné..Hektický život v takovém ne zrovna čistém prostředí úměrně pokrátí i délku věku. Nakonec už nyní dost lidí našeho věku pochopilo, že takto neé a ve městě už tuplem neé.

s Ropidem na věčné časy! ámen...