K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 04. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 04. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
houkacka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.10.190
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 17:39:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jezovec: píšťalka, nebo houkacka. Podle potřeby.
Petrik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 7-2003
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 18:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad spíš lokomotivní píšťala než houkačka
Jezovec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 1-2004
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 18:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

houkacka: díky, jenom pro upřesnění - stanovuje nějaký závazný předpis který z prostředků (píšťalka, nebo houkacka) má být použit v Praze na Hlavním nádraží? (Předpokládám že "troubením" se zde rozumí lokomotivní píšťala, či-li "houkačka", nikoli píšťala). Děkuji předem.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7225
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 18:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezovec : Proč se do té diskuse pouštíte, když víte kulový ?
Já myslel, že to chcete trollovi vysvětlit. Ne ? Co tedy ?
Jezovec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 1-2004
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 19:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: jak víte že o tom vím kulový? Zjevně o tom něco vím když vím na co se ptát... a že první odpověď byla přinejlepším polovičatá, přinejhorším nesprávná. Třeba správnou odpověď vlastně znám a jenom bych si ji rád nechal od těch co k tomu mají blíže potvrdit.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7228
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 19:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo takhle, pán nechce odpovědět na dotaz, pán chce opravovat ty, co na ten dotaz odpovídají.

Zajímavá záliba. Už nic neříkám.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 20:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezovče, mně se něco takovýho stalo nedávno. Místo píšťaly jsem zmáčknul tlustou houkačku. Nějak jsem se přehmátnul. Tím chci říct, že odpověď na Vaši otázku nemusí být tak složitá. Je to sice blbý, ale nešel jsem se proto udat, ani jsem neodešel do kláštera. Je ovšem možné, že kolega má rád takové kanadské žertíky a houká lidem do uší schválně. Nevím. Blba lze nalézt všude. Přesto připomínám radu moudrého člověka, který říká, abychom malé věci řešili ruky mávnutím. Kéž bychom nikdy neřešili nic závažnějšího! Přeju všem hezký večer. P.
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.49.205
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 21:31:48    Odkaz na tento příspěvek  

Jezovec Číslo příspěvku: 83
Neexistuje. Existují však předpisy, které platí pro celou síť SŽDC a pro všechny náležitosti ČD, ať se nacházejí kdekoli, včetně ŽST Praha hlavní nádraží. Abyste to nemusel hledat, jsou k problém se vztahující články zde:

Předpis D 1 SŽDC
Článek 236. Návěst Výzva k pohotovosti (jeden krátký a jeden dlouhý
zvuk píšťalkou nebo lokomotivní houkačkou je slyšitelnou návěstí
a vyzývá členy doprovodu vlaku k oznámení připravenosti vlaku
k odjezdu.

Předpis D 2 Českých drah:
Článek 1252. Návěst Převzetí pokynu (zvednutí
předloktí a dlaně ruky [denní návěst] nebo
s ruční svítilnou s bílým světlem [noční
návěst]; jeden dlouhý zvuk lokomotivní
houkačkou [slyšitelná návěst]) informuje o
převzetí pokynu při provozování dráhy.
miz.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2015
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 22:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hungry_bear : Tak jestli by nebylo třeba pohnat před soud ty, co tunel vymysleli a uskutečnili. Ne, že bych si dělal iluze, že by z nich něco vyždímali. :-(
Alfréd Hůkala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.142.72
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 05:15:43    Odkaz na tento příspěvek  

Šmankotečku, to je keců kvůli jednomu zahoukání. Že s ním vůbec ztrácíte čas a písmenka.

Patrně zase jen nějaký frustrát má potřebu doprcat někoho modrého, nejlépe strojvůdce.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 15:23:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jak dalece vadí "svařování" při námraze elektrickým lokomotivám? A kterému typu nejvíc? Děkuji.

vadí, protože vlivem špatného kontaktu sběrač/trolej dochází k jiskření a tedy i k různým napěťovým a proudovým špičkám, obecně platí, čím více elektroniky, tím je vozidlo náchylnější na různé nežádoucí stavy (v lepším případě jsou to jen spálený pojistky, v tom horším to odnese nějaký prvek)
4practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.235.52
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 16:30:01    Odkaz na tento příspěvek  

Practicus:

Přeháníte. Svářím přes 20 let a NIKDY se mi nestalo, že by to nějak poškodilo jakoukoliv el. mašinu, nebo jednotku. Špičky u elektronikou narvaných mašin pochytaj filtry. Stykačovky vydržej i bez něj.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 17:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě 242 wtb. Ty jsou v prdeli.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 18:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špičky u elektronikou narvaných mašin pochytaj filtry.

Z mé praxe: např. u peršinga už byl problém s přepálenou pojistkou Unipulsu, u elefantů už pár neschopností také bylo....
Zlaté odporovky, zvládají námrazu bez vážnějších problémů [proud]
Jezovec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 1-2004
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 20:57:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji, pp Podroužku a Starý Vlku.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 13:54:05    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz do pléna - víte o nějaké zahraniční železnici, kde u vlaků doprovázených "štiplístkem" by dával strojvedoucí "výzvu k pohotovosti" ?
Ve Francii si na "velrybě" štíplístkovo veličenstvo mnohdy sedí a vůbec se o nějaké "návěsti" strojvedoucímu nezajímá ...
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.49.205
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 15:09:55    Odkaz na tento příspěvek  

U Trilexu (německá společnost, jejíž linky zasahují i síť SŽDC a jezdí na nich český personál) jezdí průvodčí, ale nemá dopravní kvalifikaci. Ten se o výpravu a odjezd vlaku vůbec nestará. I při odjezdu vlaku se věnuje jen a pouze přepravním záležitostem.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 19:15:44    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek - tam byly blbě nastavený diferenciální ochrany

4practicus - tak proč mi jednoho krásnýho dne, po "škubnutí" (odskok sběrače) mašiny a následného pokusu o rozběh kompresorů na jednom z es odešla pojistka F1 na unipulsu?

nebo kolabující 380 na zkraty vlak. topení?

nebo při té ledové kalamitě, co onehdy byla, mi mašina pod větším výkonem blokovala regulaci?

protože při tom nedokonalém kontaktu se ty filtry vybíjejí a nabíjejí více, tedy dochází k překmitům, a jelikož zrovna ty kondenzátory jsou do 4kV jmenovité hodnoty, a ty napěťové špičky jsou až dvojnásobné, tak co to s těmi kondenzátory může dělat (jistě, pár špiček on vydrží, ale ne soustavně)

a i ta elektronika těch měničů potřebuje určitý čas na to, aby mohla regulovat

tedy jakékoliv náhlé prudké změny elektronice nejen neprospívají ale přímo ji likvidují (průrazy, přeskoky a pod.)
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 19:28:04    Odkaz na tento příspěvek  

proto taky šumperský WTB esa byly neustále neschopný, protože regulace chodila příliš rychle (rychlé zatěžování a odlehčování filtru)

dnes je to vidět na tom, že poměrný tah je na nule a lok. ještě táhne (regulátor sjíždí pomaleji, než softwarem nastavený řídící počítač)
4practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.140.83
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 00:11:16    Odkaz na tento příspěvek  

Prakticus:

Netvrdím, že to nemůže vlivem sváření udělat, ale není to rozhodně pravidlo. Já když v takových podmínkách jedu, automaticky stahuju poměrný tah, abych lokotku šetřil. Tahat dvoumetrový oblouky při PT 7+ samozřejmě ničemu moc neprospěje, nejen elektronice. Opaluješ drát, smykadlo, natavuješ okujema zadní okno.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10421
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 06:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pract: kolabující 380 na zkraty vlak. topení?
Přímo při "sváření"...?
Není ta potíž spíš v tom, že se do toho zkratu pěkně nablízko vybije filtr...?

A u těch pojistek filtrů bych to spíš než na přepětí (to by chytla ROF) viděl na nastřádané ohřátí pojistky špičkami nabíjecího proudu vzniklými přetržitým odběrem (modelový případ: 200 A přerušovaných 1:1 má dvojnásobné i2t oproti stálým 100 A). Ale můžu se mýlit, schéma v hlavvě nenosím...
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 09:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro mašinfíry : Používáte někdy mozek ? Který borec mě to zatroubil z Elephantu ve stanici Praha hl.n přímo u hlavy.

No není to hezké, když po větě o používání mozku následují čtyři chyby? [lol] Představte si, že "mě to zatroubil" (sic!) řidič sanitky takovou tou hrozně nepříjemnou sekundovou sirénou přímo u hlavy, protože chlap stojící vedle mě na přechodu se tam chystal vejít. Prostě žijete ve městě a tyhle zvuky k tomu patří. Kdyby se fírové, saniťáci atd. pořád jen dívali po citlivkách, nemohli by jezdit.

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 14:22:12    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej - kolabující 380 na zkraty vlak. topení?
Přímo při "sváření"...?


tak při sváření ne, ale když dojde ke zkratu na vlak. topení, tak obyčejně je 380 dále nepoužitelná (prostě nejede ani s vypnutým vlak. topením - přitom tyto věci spolu na první pohled nijak nesouvisí)

- proto při stání a zapnutí vlak. topení odpadnou linkové stykače, zapne se topení a pak se opět linkáče sepnou, jinak to dělalo neplechu (jakou, nevím, vím jen, že mašiny byly neschopný)
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 14:26:30    Odkaz na tento příspěvek  

a propo, onehdá jsem v libni projížděl jednu spojku pod plným výkonem (přes "pavouka") krom světelných efektů se napájecí soustava rozkmitala tak, až to vyrazilo měnírnu (+/-500V asi 4x to zakmitalo, než to spadlo), takže přes pavouky jen výběhem, či malým výkonem
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 14:38:23    Odkaz na tento příspěvek  

4practicus - o snížení vykonu při takovýchto jevech netřeba polemizovat, to dělám automaticky

tady padla otázka, zda vadí "svařování" při námraze elektrickým lokomotivám? A kterému typu nejvíc? ,
tak jen odpovídám, že čím více elektroniky, tím větší pravděpodobnost, že něco odejde, neboť ta elektronika na toto navržena není (řešení by bylo o dost dražší, neboť výzbroj a vše okolo by muselo být navrženo na jmenovité napětí alespoň 10kV při napájení 3kV AC a proudy 3x tak velké, než za běžného provozu - protože ty špičky dosahují těchto hodnot)
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 15:10:43    Odkaz na tento příspěvek  

* oprava při napájení 3kV DC
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 15:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Vám za odpovědi na téma - sváření [ok]
Na téma "zatroubení": Když ještě kdysi (1977-81) jezdily osobáky z Bratislavy na V. nástupiště v Brně na kolej kusou, tak si fíra pohledem ze dveří vyhlédl pěkné holky, a když šly vedle mašiny, stáhl sběrač a holky si málem cvrkly [happy]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10429
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 15:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus: jinak to dělalo neplechu (jakou, nevím, vím jen, že mašiny byly neschopný)
Když se vybije kondenzátor do právě spínajícího stykače, tak se dá očekávat svaření kontaktů...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 15:38:34    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej - to ano, ovšem, pak je zde otázka, zda ten stykač není poddimenzován

(jistě, na esu shodím zhášecí komoru a klínem udeřím z boku do palce toho stykače, někdy je třeba toto provést opakovaně, a ještě se nestalo, aby se stykač nerozlepil, ale na 380 je vše zaplombované, tak se nic neřeší, lok. automaticky neschopná)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10432
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 16:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus: pak je zde otázka, zda ten stykač není poddimenzován
Na funkci rychlozkratovače filtru je dimenzovanej málokterej stykač...
Řešení větším stykečem nejspíš k ničemu nevedlo, proto se topení začalo "očuchávat" hlavním vypínačem při odpojenejch filtrech (tam už se přece jen nějaká ta impedance najde).
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 11-2012

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 18:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola: Holky si málem cvrkly a já se málem zesral. Jakožto obyvatel Přerova (na čas Prahy) znám střídavky možná tak z obrázku, takže první setkání v Bratislavě nebylo zrovna příjemné. xD
Jinak v metru jsem okusil plnou palbu houkaček snad každý den kvůli blbům držícím dveře, takže nevím, proč ten povyk...

ČMŽO Elektronika.
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.49.205
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 21:39:03    Odkaz na tento příspěvek  

Stažení sběrače je tichá operace a nikdo si necvrnkne. Ovšem rozepnutí střídavého hlavního vypínače (po němž automaticky následuje stažení zdviženého sběrače) akusticky vypadá jako výstřel z pistole. Aby ne, když se (pokud se mýlím, opravte mne prosím) proletí za pár milisekund 200 litrů vzduchu, stlačeného na min. 7 barů docela malou dírou a následně expanduje do ovzduší.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 11-2012

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 22:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono bohatě stačilo, když mi při foukání praskla duše na nějakých šesti barech. (Běžně to foukám na osm, velikost 700x23c.)
To mě pak bolela hlava ještě tři hodiny, dodnes nevím, jak to mohl přežít plášť a obě kočky s čoklem.

ČMŽO Elektronika.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 22:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_Večeřa: To, že to plášť přežil není až tak divné - stává se to, když se někde "skřípne" duše mezi ráfek a plášť (nejčastěji u ventilku) a ta duše ten plášť nadzvedne a je rána. Mě se tohle taky párkrát stalo, ale na menších tlacích. Jen jednou to bylo při cca 9 barech, ale to jsem byl naštěstí o dvě patra výš a i tak ta rána stála za to.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3626
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 09:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SV: 200 litrů je moc, to bývá tak hlavní vzduchojem (resp. jeho půlka [wink]).
Tlakovzdušný HV má jímku o objemu 10 litrů.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5658
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 10:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: Ale jdi ty....Vzduchojemy tlakovzdušného stHV jsou o obsahu 2x 55 l tj 110 l(jsou propojeny větší dírou) a na každé vypnutí se spotřebuje cca 1/2. Tlak 7,2 - 10 Bar
10 l má jímka sběračů. To fakt by asi na bezpečné vypnutí tohoto HV nestačilo.
Celková spotřeba vzduchu - zapnutí 10 l, vypnutí 210 l, větrání 50l/hod



(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 12:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: věřím ti [wink]
Koukal jsem do vzduchového schématu 560-ky, kde je na vzduchojem 10 (o objemu 10 l) napojen přes kohout 8 tlakovzdušný vypínač 7, a přes škrtič 6 jsou dále napojeny sběrače 5, každý se svým kohoutem 3 a EPV 4.
Pokud je součástí obdélníku 7 (tlakovzdušný vypínač) i další vzduchojem, tak to jsem bohužel ze schématu nevykoukal.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 14:14:14    Odkaz na tento příspěvek  

ad Pavel_Večeřa : kočky mají devět životů a čokl původu "pouliční směska" má geneticky tuhý kořínek, takže přežije leccos ...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5662
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 14:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: Tyto jímky (jímka) jsou součástí HV a tak se v obvodovém schematu nemalují.
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 04:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo tušení, jak se zrovna AŽD dostalo k tomu, že je to hlavní sponzor půvabné spevačky zo Svidnika - Kristíny?

No, v pondělí jsem byl v Lucerně na jejím koncertu a aspoň musím říct, že vkus mají v AŽD dobrý.

Ale to spojení - to je skutečně neobvyklý, řekl bych.
vox.populi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 09:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drážní mafie sponzoruje ladasco...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 21:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AŽD je dávno soukromá firma. Má ale hafo "státních" zakázek na které je monopolním dodavatelem, tak má z čeho sponzorovat .....[lol] ....Zrovna včera jsem se dozvěděl, že nový PC na GTNku dodává za 60000 Kč. 5 tisíc stojí počítač a 55 tisíc program do něj. Nechápu proč nestačí jen nový PC a ten program do něj "přetáhnout" z toho starýho ......[andel][vypravci]
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 23:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus -a pak tě ten stykač udeří taky.Na 380 jsou stykače Secheron a je vidět co a jak s tím děláte.Většinou linkáče na sračku spálený .Ještě štěstí ,že do něj tím klínem nemůžeš praštit.Oprava 6 x peněz.A není to žádnej šmejt.[vypravci]
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 00:00:45    Odkaz na tento příspěvek  

Marf72 - no, tak mi pověz, jak správně "rozlepovat" stykače

moment, to mi chceš říct, že "předpotopní" stykače původem z československa bezproblémů vydrží zacházení které jsem popsal, a "ultramoderní hi-tech" ze švýcar nikoliv?

jestli to není spíš tím, že se zase někde něco odrbalo

PS.: nevím, co může stykač spálit "nasračku", při standartní obsluze, řízeného CML (centrálním mozkem lokomotivy), když jinou, než "správnou" obsluhu tento nedovoluje (zde již nemůže být problém mezi klikou a židlí, protože s tím jinak, než "správně", nehnete)
4 Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.92.53.89
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 01:37:16    Odkaz na tento příspěvek  

Kefalin, čo si predstavujete pod takým slovom "standartní"? Si vlajkonoš?
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 13:46:00    Odkaz na tento příspěvek  

4 Practicus - bavíme se o češtině, nebo o stykačích?
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 15:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: předpokládám že fyzicky by to šlo, ale licence to zakazuje (něco ve stylu OEM Windows).

http://www.youtube.com/paul2no
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 15:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus -konkrétně teď tam mám stykač kterej evidentně dostal ranu a má prasklou základovou desku.A dotažením to není.CHápu ,že jste jako fíři ve stresu ,ale mlátit do vystužené umělé hmoty není zrovna v pořádku.Několikrát jsem zažil spojenej stykač a vím ,že úder stačil a bylo v poho ,ale zrovna u těchto bývá příčina někde jinde.Odchází jim elektronické ovládání a ten stykač špatně dosedá a proto se spojí.Už mám na dílně 3 ks elektroniky zničené.[kladivo][nene]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10437
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 17:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vxy, P2no: nelze vyloučit ani variantu, že nový počítač má jiný OS a je tudíž potřeba i nová aplikace a tedy i nová licence.
Já už taky jeden starej vykreslovací program psanej ještě v Qbasicu nepustím jinak než přes DosBox...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 20:56:42    Odkaz na tento příspěvek  

Marf72 - hele, stykač jsem rozlepoval jen jednou a to na lachtanu (714 - vykracování brzdovýho odporníku) - zboku klínem do palce, ne do plastu
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 22:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marf72
Odchází jim elektronické ovládání a ten stykač špatně dosedá a proto se spojí
Jak odchází? Za ty prachy bych tam čekal komponenty,které alespoň pár let vydrží...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 23:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za ty prachy bych tam čekal komponenty,které alespoň pár let vydrží...

Sice to ještě není plně schválené, ale pár let tomu už je, ne?
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 00:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápu,že vlivem častého spínání dochází k opotřebení výkonové části stykače,ale to jako po +- pěti letech odejde i ta elektronická ovl.část?To je celkem malá výdrž ne?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 00:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

: No, no, no[biggrin]

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
4 Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.92.53.89
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 02:28:54    Odkaz na tento příspěvek  

4 Practicus - bavíme se o češtině, nebo o stykačích?

To je právě to dilema, když ty nemáš jasno, co který pojem znamená.
starý Ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.248.244
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 09:29:33    Odkaz na tento příspěvek  

Practikus: Nech ho, on taky zestárne a mladí blbci si budou dělat srandu z toho, že píše podle starých pravidel.
OT: při požáru továrny v Turnově nedošlo k zamoření ovzduší nebezpečnými LÁTKY. (Novinky)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 12:03:15    Odkaz na tento příspěvek  

starý Ivoš: to není o starých pravidlech, ale o významu slov:

standard: norma, předpis, definovaný postup
standarta: vlajka, prapor

Takže STANDARDNÍ postup je takový, který respektuje příslušný předpis, normu, ustanovení

STANDARTNÍ postup je nějaký vlajkový, ceremoniální. Vzhledem k tomu, že na dráze se vlajky (standarty) již drahně let nepoužívají, tak v drážní diskusi je to slovo chybné.

Když to vím já, starobní důchodce, tak by mohl vědět i mladý, dynamický diskutér[biggrin]
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 13:47:18    Odkaz na tento příspěvek  

banda kreténů, fakt, když se člověk nebaví o barvě mašiny, tak se chytaj každýho stébla, a myslí si, jak nejsou chytří - já osobně jsem Šalamounovo hovno nesežral, napsal jsem svůj názor a pokud někdo začne do toho tahat ten češtin, páč nemá co k danýmu tématu říct, tak nechť radši mlčí
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 15:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus -já tě nenapadám ,jen konstatuju ,že ten stykač byl rozmlácenej.
CZE - neřikal jsem nic o tom ,že ty stykače jsou špatný ,ale vzhledem k tomu ,že jich tam je 9 ks a jeden 60 ...nějakých peněz tak bych se rozmyslel do něho třískat.A že jsou poškozeny většinou mechanicky je dosti poznat.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.182
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 15:44:58    Odkaz na tento příspěvek  

Marf72 - však to nebylo na tebe, ale na toho 4 Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.92.53.89