K-report
 

Archiv do 16.července 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nejotřesnější zážitky na ČD » Staré archivy » Archiv do 16.července 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
vitik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.71.200
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 07:05:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Informaci o výlukách jsem také včera zaslechl. Večer jsem marně hledal informace na internetu. Údajně by měly být změněny od 4.7. (?) některé spěšňáky. Ve směru od Děčína pojedou místo na Masaryčku do Holešovic a ve směru od Kladna ukončí jízdu v Bubnech. Od 10.8. (?) by se výluka měla týkat snad všech vlaků od Kladna.
Je možné někde získat přesné informace? Nebo je to "tajné"?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 12:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

vitik: Na netu výlukový JŘ není. Dobře informované zdroje tvrdí, že je to proto, že jsou tam napsány nějaké vlaky jako "1.nsl" (následy) a proto ho není možno dát k dispozici veřejnosti například prostřednictvím netu, ale jen je možné ho vyvěsit na nádraží?!
ICQ 311-297-744
vitik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.71.200
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 12:34:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pes38: No jasně, logika ČD. To raději nechají lidi zmateně pobíhat po nádraží. Ach jo...
Nejvíc je mi líto lidí, kteří budou na Masaryčce přestupovat a najednou zjistí, že jejich vlak je výchozí z Buben.
Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 14:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...a proč se ČD nechlubí co udělají pro návoz účasníků na sokolský slet?
npř. http://cdpardubice.blog.cz
R994
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.100.41
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 17:51:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

28.6., R 994. Skupina cca 50 cestujících si objednala přepravu. K obvyklému řazení 842+053 je přidána ještě jedna 021. V čase odjezdu řazeno 842+053+021.
T+5´-něco je špatně.
T+10´-bude se muset něco udělat.
T+15´-začalo se přeřazovat na 842+021+053. T+25´si postavily na 842 hlavu směry (jak se to namáčklo k vyvěšení, jedna nápravovka se nahrbila a nešlo přeřadit).
T+25´ až T+30´-cloumáno vozem, směry zařazeny.
T+35´-odjezd. Celkem asi 5x přejeto s vlakem plným lidí okolo peronu o 100m sem a tam.
Lepší (kabaret) než jste čekali...
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 22:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes Brno hl.n. - v kase zadam Junior Pas Praha hl.n. a pokladni - jedete osobakem nebo rychlikem (s vaznou tvari...)? Byl zaveden priplatek na rychlik??
Jakub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 8-2003


Odesláno Pátek, 30. června 2006 - 19:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Wool: Včera kolem 19:30 Brno hl.n., VŠECHNY kasy ve vestibulu zavřeny, nikdo nic neví, lidi zmateně hledí, velká část jede bez lístku, zbytek se hrne do přeplněného ČD Centra, kde se na vnitro lístky čekalo v dlouhých frontách.
ICQ: 155-617-186
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 30. června 2006 - 21:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ač nemám ve zvyku sem psát, protože železnici fandím a obvykle ji hájím před kritickými výroky cestujících, dnes už jsem byl fakt vytočený na maxxx...

Včera večer jsem byl na otočku v Přerově, dnes jsem chtěl jet z Kojetína do Rožnova přes Studénku a Veřovice (tam jsem totiž měl kamarádovi předat zásilku). A výsledek ?

Včera měly spoždění všechny vlaky co byly na Pragotronech vypsány a dnes, přestože ranní R741 vyjel z Kojetína "jen" s 10-ti minutama, v Přerově to zvedl na 30 (a dle hlášení měly opět zpoždění snad všechny vlaky), samozřejmě přípoj ve Studénce (asi) ujel - no, byl jsem rád, že jsem to jakš-takš stihl do Rožnova přes Hranice a Val-Mez, i když kámošovi do Veřovic jsem musel zavolat, že to dnes neklapne. Snad se do podobné cesty (raději ale z většíma rezervama) pustím příští rok. Letos už na to nemám náladu !
Cesta z Rožnova do Kojetína totéž - všechny vlaky ve Val-Mezu měly napsány zpoždění...

A ještě jedna perlička, která patří spíše mezi vtipné postřehy - když večer do Val-Mezu dorazil 45 min. zpožděný 7-mi vozový rychlík z Chebu na Slovensko, rozhlas neustále dokola opakoval, že posledních 7 vozů bude z vlaku ve Vsetíně odvěšeno. To bych teda rád viděl, co jelo dál z toho Vsetína...
http://prototypy.bilysklep.cz
http://sergeje.bilysklep.cz

pokec na ICQ: 258883797
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 30. června 2006 - 23:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro mě nejotřesnejší zážitek spjatý s železnicí bylo včerejší cestování se zaměstnanci ČD jakožto spolucestujícími v jednom pantografím oddílu pro cestující (tolik slov se slovním základem "cestující" v jedné větě, to by měla češtinářka radost ). Dotyčná skupina čítající tři pohlaví mužská a jedno ženské věku cca 45-50 let dovedlo do dokonalosti to, čemu se říká křupanské chování. Kupříkladu - k nejčastěji se opakujícím slovům jejich projevu patřila následující (cituji): hovno, prdel, kurva, občas i nějaká ta <|> padla. Hlasitost značná. Tím, že jsou zaměstnaci ČD se nikterak netajili. Inu, dóbra reklama pro ČD.

A po vzoru Rostě kolmixe rovněž jedno ftipné hlášení (jak jinak, než z brněnskýho rola). Po příjezdu mírně zpožděného Sp z Frydku-Mistku se z ampliónů neslo "přestupujte do rychlíku xxx ve směru Hradec Králové". No a ftip byl v tom, že z onoho R do HK mohli cestující ze Sp z FM vidět již jen v dáli mizící KS (teda koncová světla).
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23531
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 30. června 2006 - 23:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V HB včera zas hlásili "...rychlík 10264 ze směru pravidelný příjezd..."
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 01. července 2006 - 00:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě se vrátím k tomu, co jsem zde psal o přístupu pracovníka v informacích na Mas. nádraží k zákazníkovi, ohledně informací k výlukovému JŘ na trati 091. Výlukový JŘ je už na webu ČD

http://www.cdrail.cz/gvd/k091vyluka01.pdf

Dnes večer (jsem to ještě nevěděl, že už je to na netu.) jsem to zkusil ještě jednou zajít do informací, kde byla tentokrát jiná paní (slečna) a požádal jsem jí o informace k výluce. To byl obrat. Dostal jsem nejonom tištěný výlukový JŘ (už je tam mají pro lidi nakopírované), ale byly mi poskytnuty komplexní informace o výlukách, změnách konkrétních vlaků, následech, změnách výchozích a cílových stanic a dokonce se mnou probrala i denní výluku na trati 120 (Jeneč-Unhošť). Tahle bych si ten přístup k zákazníkům představoval. Doufám, že se někdo na ČD nechytil za nos až po té, co jsem zde napsal ten rozhořčený příspěvek. Případně poté, co už si někdo stěžoval....
ICQ 311-297-744
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4305
Registrován: 1-2005


Odesláno Sobota, 01. července 2006 - 09:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Všechno je o lidech. A nejen o těch, co informace (ne)podávají, ale i o těch nad nimi, kterým to nevadí
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 7-2003


Odesláno Pondělí, 03. července 2006 - 08:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na Role sou opravdu supr hlášky : ve 4151 dost často "čekáme na přípoj". Jednou pak přišlo hlášení, že Lojza Negr česky přijede na nást.3, kolej 4, německy na nást.2, kolej 2 a anglicky nást.3,kolej 4. No Lojzik odjede, nikdo nepřistoupí a v momentě,kdy přikváčí rychlík od ČB, odjíždíme. Ale to se stalo jenom jednou, kdy jsme měli 15 minut už na odjezdu.
Steve
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 03. července 2006 - 13:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včerejší cesta v podvečer z Počátek (trať 225) do Prahy

Normální trasa by vedla přes Veselí nad Lužnicí tzn. R668 Junák (odj. 18:16) a následně EX 100 Jože Plečnik (příj. 21:38 do Prahy). Vzhledem k hrůzám, které se neustále odehrávají na 220 jsem zvolil sice delší a dražší variantu přes Jihlavu, ale dle mého názoru i „dopravně“ spolehlivější. Šeredně jsem se mýlil. Takto jsem už párkrát jel opačným směrem a vždy to bylo bez problémů. Domníval jsme se tudíž že tomu bude i nadále. Dopravní cesta měla být následující: Os 8306 do Jihlavy (odj: 18:24), Os 14856 do Havlíčkova Brodu a R 682 do Prahy – Libně (příj. cca.21:50-což není proti Plečnikovi až takový rozdíl, navíc Libeň mi vyhovuje lépe než hlavák).
Vše začalo zpožděným odjezdem Os8306 ,+10 z Počátek (Junák byl +15). V Horní Cerkevi jsme čekali na Os od Tábora, tzn odj. +15 a dále v Kostelci na protijedoucí Os z Jihlavy, takže to máme +23. V Jihlavě na příjezdu +25. Přípojný Os 14856 byl pryč a možnost dostat se v neděli večer do hlavního města se rozplývala jako pára nad hrncem. Chtěl bych dodat, že průvodčí v Os 8306 mě upozornil, že máme zpoždění, ale ten přípoj v Jihlavě bude čekat.
Když sem nechápavě a nasraně dohromady vrazil do dopravní kanceláře v Jihlavě co to má znamenat a co jako mám dělat, dostalo se mi odpovědi, že rychlík v H. Brodu by stejně nečekal kdyby to pozdrželi a jakéhosi zamumlání, že jsem jenom jeden cestující. Nicméně mi doporučili využít obratu soupravy od Os 8306 zpět do Veselí nad Lužnicí a následně Sp do Prahy (já jedu hodinu do Jihlavy, abych se následně zase vracel přes Počátky do Veselí) a někdo se ještě zmínil o Pannonii z Havlíčkova Brodu což už sem psychicky neunes, protože jako normální cestující jsme sice očekával zpoždění, ale ne že přijedu do Prahy nad ránem a utíkal jsme pryč od kolejí k autobusovému nádraží. Tam jsem samozřejmě v 20:15 již nepochodil takže jsem skončil v hotelu na náměstí za 700Kč. Snažil jsem se přemluvit taxikáře k cestě do Prahy za 800Kč ale byl to jen zoufalý pokus (taxa je 2500Kč). Na stopa vzhledem k pokročilé hodině se mi už nechtělo.
Byť jsme vzteky skoro nespal, tak doteď nechápu že jsem se pro zbytek cesty rozhodl opět pro železnici (chtěl jsem zkusit udat ten nocleh na vrub nádražácké neschopnosti, což se nepovedlo-můžu prý vrátit jízdné) . Ranní R Jihlava – Praha (odj.5:02) byl na odjezdu 20min. opožděn z důvodu závady na 1. voze za lokomotivou. Než se rozhodlo co s tím a než se dotyčný vůz odstavil bylo to těch 20. Údajně něco s topením-je fakt že potom už byla ve vlaky zima (v 5 ráno bývá občas i v létě chladno).
No aby to nebylo zas tak černý tak do Prahy-Libně to stáhli na +10.
Zítra se chystám na 220.
Na železnici dějí se věci. Přestože do K-reportu prakticky nepřispívám tak některé diskuse často čtu a toto jsme si nechtěl nechat pro sebe. Nejvíc se musím smát sám sobě, že jak jsme se chtěl vyhnout 220 tak ten opožděný Os8306 z Veselí do Jihlavy měl nejspíš zpoždění kvůli R z Prahy ve Veselí tzn. kvůli 220, takže sem to stejně odsr… .
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. července 2006 - 14:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Add Pes_38 - stěžoval již v pátek...
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 4-2004


Odesláno Úterý, 04. července 2006 - 10:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Celkem mě překvapilo to,co se děje na 221.

U nás(330)se sice taky koridor stavěl,ale takovéto zpoždění.A vůbec to,že DKV Praha trvá tvrdošíjně na dodržení obratů 451.Já vím,že jich je málo,ale lok. i vozy by byly,kdyby se tvrdošíjně nerušili(141+B+141),ovšem to už do jiné diskuze.

Měl jsem tu možnost jet v sobotu ze zastávky Horní Měcholupy směr Praha.
Na zastávce jsem byl v 15:07,měl jet os. s odj.15:11,další v 15:41,16:11.Ovšem na Prahu jel až mimořádně zastavující rychlík v 16:30!!!!
Mě to nevadilo,já si spokojeně fotil(náklady a Os na Benešov,na postrku jednoho nákladu byla i 749 251!!),ale lidi přicházeli a s různými nadávkami odcházeli.
A v rychlíku to vypadalo taky zajímavě.Tolik substrátu na jedne hromádce v Áčku jsem teda ještě neviděl.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 11-2005
Odesláno Úterý, 04. července 2006 - 10:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já nechápu, proč jsou na el.trakci nezávislé postrky. To tam jezdí tak dlouhé náklady, že to jedna loko (el) neutáhne? Proč tedy není na postrku el. HV? Je jich málo? Nebo je nedostatečná výkonová kapacita TV?
ICQ 311-297-744
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 04. července 2006 - 16:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Steve: Tak to je fakt pech! Já s R 610 jezdím velmi často, vlastně každý týden, a nikdy se mi nestalo že by měl zpoždění. Akorát před 14 dny měl z Kutné Hory +5 min, ale jinak šlape přesně podle JŘ.
Ženský nebo chlast, jednou si na to dno sáhneš.
Šari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 11-2005


Odesláno Úterý, 04. července 2006 - 20:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Steve:Měls to zkusit na mašinu,třeba na náklad,možná by tě vzal,a bylo by to možná rychlejší....ale záleží jací sou tam dole u vás fíři..
Bez dopravy by neexistovala komunikace!Važme si toho!
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 04. července 2006 - 20:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Šari: Jo to mohl Steve zkusit. Třebas manipulák v devět. A ono těch nákladů tudma projede v noci dost.
Ženský nebo chlast, jednou si na to dno sáhneš.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 11-2005
Odesláno Úterý, 04. července 2006 - 23:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vy veříte, že by ještě dnes se fíra odvážil vzít civilní osobu na stanoviště? No nevím, taky bych se rád někdy na mašině svezl a nikdy se mi to nepovedlo (Praha)
ICQ 311-297-744
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 05. července 2006 - 12:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč si neřekl. Mohl ses svézt třeba dnes ráno. Sokolov - Ústí - Praha - Velim - Praha - Ústí. A už sedím v rychlíku, mám na stolku plechovku s pívem a je mi fajn.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 11-2005
Odesláno Středa, 05. července 2006 - 21:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PŠ: S čím jste jeli?

Myslel jsem hlavně loko dopravce ČD.
ICQ 311-297-744
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.218.41.2
Odesláno Čtvrtek, 06. července 2006 - 21:42:24   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaký smysl mělo strávit dnes s R1441 něco kolem půl hodiny mezi Prahou Vysočany a Prahou hl.n.? Doufám, že "jen" nešly výhybky, protože to by snad 2 kilometry před výstupní stanicí naštvalo každého.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. července 2006 - 23:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sp_cake: Porucha zabezpečovačky.
ICQ 311-297-744
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. července 2006 - 23:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi pred vama jelo prndolino...
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 07. července 2006 - 00:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Pes38: loko 745 a elektrická jednotka Flirt.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 11-2005
Odesláno Pátek, 07. července 2006 - 00:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PŠ: Hm, proč ne. Tak snad příště...
ICQ 311-297-744
Uhli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 6-2006


Odesláno Pátek, 07. července 2006 - 09:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem 5 - 6.7. vyzkoušel přepravu kol s CD. Na R 860 (8:26 z Masny) to byl logistický problém, vlakvedoucí i průvodčí na prášky. Přestože jsem opakovaně říkal,že kolo má jet do Mostu, stejně bylo opatřeno samolepkou Roudnice a málem ho vyložili v Ústí. Leč korunu tomo nasadila průvodčí v Os 26806, která nás nakonec pustila do orchestrionu se slovy: "to si nemůžete na těch kolech dojet, nebo jet o vlak dřív ?" (do Mostu jsme dojeli se sekerou +30)
Tak bych skoro řek, že převprava kol je horkým kandidátem na zrušení..
A kam že to chcete ?
Helmut
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.144.2
Odesláno Neděle, 09. července 2006 - 07:45:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Uhlí: vem si kolo a jdi na autobus a uvidíš jak uspěješ hochu
K.K.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.191.44
Odesláno Neděle, 09. července 2006 - 14:58:50   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Helmut: báječná argumentace, nebudeš ty taky od Dráhy?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4998
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 10. července 2006 - 12:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jsem se včera vyskytl v jižních Čechách a nestačil jsem žasnout, kolik se tam hemží cyklistů. Rychlíky na Plzeň, Prahu a Brno totálně nepobíraly, v každé stanici se stálo 5 minut, protože nakládka kol, ..... Nemám nic proti cyklistům, dokonce naopak - ale někde se děje chyba.....
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 5-2003


Odesláno Pondělí, 10. července 2006 - 21:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rychlíky Brno - Budějovice jsou totální průser ČD, to se jinak nedá napsat. Kapacitně nepostačující soupravy, nereálný jízdní řád, věčná zpoždění, brejlovec funící do Rapotic jen o trochu rychleji než šnek, všude vedro a puch.
A jak to pak končí:

Hláškama "Už nikdy v životě nepojedu vlakem !!!".

Škoda že nejde do toho magazínu, co je teď po ČD pro Vás, přibalit vzorek vůně z páchnoucí upocené koženky, ve stylu parfémů v dámských časopisech a na obalu obrázek nacvaklého vozu. A ten chaos s koly, to je opravdu zrůdnost.
Spolehlivost je výsledek mravenčí práce v mnoha i zdánlivě nesouvisejících oblastech.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 2-2006
Odesláno Pondělí, 10. července 2006 - 21:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Unipuls: V sobotu jedu Rožmberkem ze Svinova do Nepomuku, tak jsem na to zvědavý (kolo jede se mnou taky), naštěstí je to bez přestupu. Doufám, že nebude výluka ve stylu NAD.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 5-2003


Odesláno Pondělí, 10. července 2006 - 22:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ač běžně nikde nic nevyhrávám, s Rožmberkem jsem ve středu postoupil do dalšího kola losování a vyhrál v Brně téměř půlhodinu bonusu. Polovina z poloviny Bte byla zabrána partou z Brna, kteří zpívali sice pěkně, ale vytrvale a o dost hlasitěji než vlak, takže jedinou alternativou bylo koukat se z okna, nic jiného prostě nešlo. Ale aspoň byla sranda, a obdivuji výdrž, produkce v neztenčené míře z Brna až do Kostelce, kde jsem vysedal (to ale vůbec nebylo jisté, jestli se protlačím přes lidský špunt ke dveřím). Za Jihlavou pak zazněly slova něco jako ".. a až se rozezpíváme, tak ..."
Nechybělo ani stylové Kolo, rovno, hovno, jak se to rýmuje...
Spolehlivost je výsledek mravenčí práce v mnoha i zdánlivě nesouvisejících oblastech.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 13. července 2006 - 11:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Uniplus:těch brejlovců se musím trochu zastat páč není brejlovec jako brajlovec,nedávno jsem do a z Brna jel rychlíkem v čele tam i zpět se 754 041 a tu chválím ta šla jak víno,TURBO pistělo motor duněl a rozhodně neumírala s tím kopcem do Rapotic se rvala jako lev.Jo když jsem tam jel s rakvičkou to už jsem myslel že jí budem muset pomoct...
Martan1484
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 6-2005
Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 08:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kvůli cyklistům mívají vlaky běžně zpoždění, např. Brno - Žďár n/S. i +10 minut a to z Brna odjezd načas.

Trať 240: Ráno se jezdí ještě víceméně přesně, ale poté, co projede R 667 (Strakonice - Brno) je JŘ úplně na houby a čím později, tím je to horší. Odpoledne už musí i autobusy IDS JMK ujíždět a to mají čekací dobu i 20 minut (zpoždění vlaku může být v některých případech tedy až 28 minut na které se čeká).
Nejvyšší formou života je člověk, nejnižší formou života je člověk, který si hraje s vláčky.
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 10:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nikoli kvůli cyklistům ale z 80% kvůli modrogumoiditě ve všech úrovních aparátu ČD.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23791
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 10:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když si ještě JŘ dělaly pouze ČD, tak takové problémy s R 66x nebyly. Až někdo na MD vymyslel, že tam bude všespásný takt, který se dá stíhat leda tak v zimě (ono by to jinak nevyšlo ani na papíře...).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23792
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 10:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gumitida už to může jen zhoršit. Ale letos je to lepší, vloni měl R 662 pravidelně každou letní sobotu přes +60, letos se to do +20 vejde...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 10-2004


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 11:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jedna z posledních věcí, kterou jsem zkoumal na nyní odstaveném Babitronu, byly místa vzniku zpoždění rychlíků 66x. Kupodivu vyjížděly se čtvrthodinou už z Plzně, do Bulhaska to zarovnávaly na půlhodinu, která se držela až do Jihlavy a dál to bylo různé, dle aktuálního stavu výluk na 240. Každopádně ty plánované půlminutové pobyty mezi Jihlavou a Brnem jsou směšné a nedají se stíhat ani na podzim, ne tak v létě...
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 12:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin: Jak souvisí takt se zpožďováním? Pokud jde o jízdní doby mezi křižovacími dopravnami (např. Kardašova Řečice-Horní Cerekev), tak ty byly v minulosti i kratší než dnes.
Hlavní příčiny zpoždění bych viděl jinde. Jednak časté výluky, které mají na této jednokolejné, ale relativně rychlé trase značný dopad na dochvilnost (a to i při dobré organizaci, což jaksi ČD neumí). Dále zpožděné přípoje (v minulých týdnech zejména v Plzně od Chebu, dále od Prahy a dva páry rychlíků Pce-Jihlava taky nepatří mezi dochvilné). A také udržování zpoždění na jednokolejkách díky křižování a díky přípojným lokálkám (typicky Slavonická, jeden přípoj počká na zpožděný rychlík 20 minut, to se přenese na protijedoucí v Telči a na ten se opět čeká). Svoje také dělá výkonost dieslových lokomotiv.
Jinak celému "jižnímu koridoru" by také slušelo dálkové řízení, zpoždění často vznikají postupným "vyhníváním" vlaku při křižování, zejména na 190 (tam je možné jak nakrátit 10 minut, tak klidně nabrat +25).
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23804
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 13:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak s tím souvisí takt? Má jednu základní nevýhodu - stanovené jízdní doby jsou vždy stejné bez ohledu na reálné.
Současné 4:20 měl pouze ranní R 665 (5:20 z ČB), který byl mmch násilně nacpán do taktu a přijíždí tak do Brna v nepoužitelnou dobu (možná že pro 240 je to tak lepší, ale pro místa za Jihlavou určitě ne). Možná to částečně naprví nový rychlík v 4:10, ale to je zase docela drasticky brzo :-(.
Ostatní vlaky měly JD delší, minimálně pak o 10 minut. Většinou ty minuty byly na pobytu v Jihlavě, jako taková vyrovnávací doba :-). Současných 6 minut je vražedných, stačí když je to v zimě obalené sněhem a už se nestíhá (ale to se to dá dohnat).
Ani nemusí být výluky, aby se na téhle větvi nestíhalo, ty už to jen dokonají a zvýrazní.

Když se ale v Plzni nedá počkat na Cheb 15 minut (prý by se zpoždění přenášelo), za to v opačném směru to jde až 30 minut (a to i u 661 s „kolečkem”), tak je to těžký...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23805
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 13:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Svoje také dělá výkonost dieslových lokomotiv.

Nemohu se zbavit dojmu, že to někteří fírové na Rapotice flákají, ač by krátit mohli. Nebo že by se snad ty zgarby rozpadly? Někteří se bojí na plnej knedlík i s barčama...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 13:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin: Je pravda, že takt znamená stejnou rychlost pro všechny vlaky. Ale to je i jeho hlavní výhoda. Jestli by nebylo lepší dotáhnout takt na 220 do úplnosti (tj. skutečně každé dvě hodiny). Frekvence cestujících by se tak mohla částečně rozmělnit a pobyty ve stanicích zkrátit.
Pobyt v Jihlavě je skutečně krátky, ale pamatuji si před pár lety stížnosti na to, že je zas moc dlouhý (tehdy asi 15 minut). Poměrně dost vaty (nekolik minut) je ale v úseku mezi Kostelcem a Jihlavou, možná by se dala tato jízdní doba malinko pokrátit a hned by bylo v Jihlavě 8 minut (uznávám, že celkově je to stejné, ale koncentrované do jednoho místa, takhle např. jede fíra volněji, opřijdede do Jihlavy načas a pak se při přepřahu něco nabere). Na 225 by se také určitě dala místy zvýšit rychlost a těch pár potřebných minutek nahnat.
CO se týče ranních vlaků z ČB, tady nevím. 4:10 je skutečně brzy (zejména pro mě, noční můru), ale na vlastní oči jsem se několikrát přesvědčil o tom, že vlaky po 4 jsou poměrně populární, zejména pro mimořádné případy. Nedávno jsem jel Devínem do Plzně (v sobotu ráno), v Praze přistupovalo cca 80 lidí, v ranním R do Břeclavi (odj. 4:18) seděli už 15 minut před odjezdem lidi po 3 v kupé. To je lepší než mnohé dopolední vlaky.
Jinak někdy stačí ke zpravidelnění maličkost, např. odstranit nějakou pravidelnější příčinu zpoždění. Pamatuji si předloni, že odpolední R832 (Pha-Chomutov) jezdil pořád zasekaný (10-15 minut). O rok později mu byla jízdní doba prodloužena o minutu a jezdil prakticky pořád včas. Důvod nebyl ale v té minutě, ale v jiné poloze protijedoucích vlaků a křižování.

Jinak taktu už se pravděpodobně nezbavíme. Jak si ty představuješ podobu JŘ na 225+240 po modernizaci koridoru (ČB-Veselí). Já bcyh to viděl na dřívější odjezd z ČB a křižování v Jindřichově Hradci, Kostelci a Okříškách (+někde u Brna).
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23807
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 13:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli by nebylo lepší dotáhnout takt na 220 do úplnosti (tj. skutečně každé dvě hodiny).

Myslíš-li 225, tak by to byla jen částečná pomoc. R 662 vlak o deváté z Brna moc nepomůže, v opačném směru by vlak v deset z Budějc neřešil vůbec nic, a v šest večer asi taky nic moc...
Ráno z Brna by byl řešením (alespoň o prázdninových sobotách) posilák, v následující trase (jednotka 560):

Brno 7:05
KrPole 7:16
Tišnov 7:33
Žďár 8:14
Přibyslav 8:26
HB 8:38/8:42
(Šlapanov ×R 980)
Jihlava 9:05
Jihlava město 9:09 (×Os 8336)
HC 9:41 (Kostelec průjezd)
(Jihlávka ×R 669)
Počátky 9:59
Jarošov (průjezd?)
JH 10:26
(Doňov ×Os 8374)
Veselí 10:57 (KŘ průjezd)
Veselí zastávka 11:00
Horusice 11:03
Ševětín 11:11
Zámostí 11:24
ČB 11:34

(nějak rozumně se tam nechá napasovat i v případě jiných poloh osobáků)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 14:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, myslel jsem pochopitelně 225.
Vlak v cca 9:30 z Brna je např. přípoj na Moravan (nebo v budoucnu jeho rychlíkový ekvivalent) a rychlík Bradlo od Olomouce a Šumperka.
Podobně v opačném směru v 10 z ČB je ekvivalentní 8 z Plzně nebo 6:20 z Chebu. V 6 večer by ho mohli zase uvítat např. studenti nebo osoby vracející se např. z výstav v ČB.
V tomhle vidím největší přednost taktu, pravidelně se opakující spojení.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23809
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 14:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, jistě máš pravdu, ale ta největší „rozinka” je zde jinde. Problém R 662 by to neřešilo.
Nedělní vlak o šesté bude (snad) a je to tak správně.

Letos se rozhodly ČD poslat posilu, jenomže provední bylo bídné - jel až za přecpaným R 662, údajně téměř v celé trase (polo)prázdný...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23810
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 14:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ranní vlaky rozhodně nezatracuji, jezdím poměrně často R 630 a občas se až divím, kolik lidí je ochotno v tuto šílenou dobu (4:02) jet, a to již z ČB, za Táborem už se sedí i v sobotu minimálně po dvou (vzhledem k délce soupravy to není málo), z Benešova bývá optimální obsazení. V novém GVD bude v sobotu bohužel zrušen a nahrazen spojením s přestupem :-(. Uznávám, že dva vlaky za sebou v tuhle dobu by byly až moc velký luxus.
Kdyby ten vlak ve čtyři do Brna jel hned, tak bych to přežil, ale tady se vlak v 5:20 zrušil a jedinou náhradou (pro mnohé nepoužitelnou) byl R 667 v 6:03 (cestou bez přípojů, např. na Znojmo).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23812
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 14:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já bcyh to viděl na dřívější odjezd z ČB a křižování v Jindřichově Hradci, Kostelci a Okříškách (+někde u Brna).

ČB - Veselí se bohužel asi jen tak nedočkáme, ale pak bych to viděl podobně, ono to jinak asi ani nepůjde. A uzel bude rozhodně vhodější v Kostelci, než v Cerekvi... Akorát jsem zvažoval, zda trvat na uzlech v přípojných stanicích (s vykradeným pobytem a prodlouženou JD do následující stanice, pro případ zpoždění protijedoucího vlaku), nebo je radši dělat vedle - zrovna u Kostelce by se možná mírné odsunutí k Cerekvi hodilo.

Napřed je ale ntné celé rameno stabilizovat. Na 190 už je to lepší jak vloni, ale chtělo by to ještě srovnat Pačejov a upravit reléovku v Číčenicích. S dodělanou Hlubokou by to už nějakou minutku hodit mohlo. I ty malé drobnosti na 225 pomůžou. Vvýj by na těch nových úsecích osadit nešla (pokud by to vůbec mělo smysl)?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 6-2005


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 17:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Napřed je ale ntné celé rameno stabilizovat.
Pod to se podepisuju.

Já bcyh to viděl na dřívější odjezd z ČB a křižování v Jindřichově Hradci, Kostelci a Okříškách (+někde u Brna).

Toto by bylo rozumné řešení, ale je otázkou, jak bude vycházet JD ČB - JH. K tomu se mi zatím nepovedlo dobrat nějakých relevatních informací a od Plzně se do ČB nebude rozhodně dojíždět dříve než v ll:55 (uvažuji Číčenice přesně v půl).

Napadla mě ještě jedna kacířská a asi nereálná myšlenka: Nepomohly by po zadrátování 240 rychlíkům 66x řídící vozy (oprostíme-li se od toho, že zatím žádné vhodné neexistují)? Problém Rožumberku, ze kterého je třeba odvěsit lůžko by to asi neřešilo, ale ostatním by to snad mohlo pomoci. Co myslíte?
PER ANGUSTA AD AUGUSTA.
Přes věci trudné k věcem vznešeným.
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 2-2006


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 23:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No... tak sjem jel zase jednou vlakem, jestli to mám opakovat... to si ještě rozmyslím :-)
Jo, slavná trasa ČB - Brno a R661... a to to bylo ještě dobré, hned v ČB jsem se nasáčkoval dopředu do AB, neboť jsem předpokládal že tam moc lidí nepůjde, také že ne :-)
Příjezd do ČB - hlášeno +0, příjezd +7
Odjezd - hlášeno +0, odjezd +8, vše ještě zlepšil expert který s kolem sprintoval k připravenému rychlíku a průvodčí kolo naložila (vůbec personál byl tady ochotný).
A pak už se jen nabíralo... zastavení v Dyníně - křižování R od Prahy, v každé stanici minimálně 5 minut vykládání / nakládání kol, v JH to bylo cca minut 12.
Zastavení v Jarošově, prý nějaké provozně - technické důvody... jediného co jsem si všiml bylo že nějaký člověk (asi zaměstanec ČD) vystoupil a jiný nastoupil.
Cesta do Jihlavy rychlá, v Jihlavě pauza cca 15 - 20 minut, nevím řesně a nevím proč.
pak už to odsejpalo, žádná další kola se už asi nevezla či co.
Plížení okolo Rapotic, no a pak už Brno... Zdá se mi naprosto neuvěřitelné že tam jsme dorazili jen s +30 a podezřívám vlakovou četu z manipulace časoprostoru ve svůj vlastní prospěch :-)
Každopádně jízdní doba o 1 hodinu delší než autobus a o 2 hodiny delší než auto mě nepřesvědčuje k tomu abych vlaku ještě někdy použil...
http://spock.site.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23821
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 23:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Každopádně jízdní doba o 1 hodinu delší než autobus

Je až s podivem, že ani IDOS mne nezbavil dojmu, že v daném časoprostoru se takový autobus nevyskytuje - i po započtení zpoždění (+30) je pouze o 20 minut rychlejší . V zimě by asi byl vlak dokonce rychlejší...

PS:
Cestovat plzeňským AB (jedno v které části), to teda chce odolnost... Z plzeňských vozů nejradšji volím Bp, příp. (na spaní) B255, avšak pouze v rekonstruované verzi.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 2-2006


Odesláno Sobota, 15. července 2006 - 00:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No vidíš a já můžu jezdit spojem s jízdní dobou 3:40 (ČB-Brno), resp. 3:30 h (Brno - ČB).
Těch pár korun mi za ušetřený čas stojí a zpoždění za těch x jízd co už jsem absolvoval jsem zažil nemnohokrát. Navíc jede pro mně dost pohodllný Axer, rozhodně lepší než to co nabízí ČD, s nohama na tu chvilku jízdy problém nemám (190 cm).
Nebo můžu jet rovnou IAD, to podle nálady...

AB mi tak hrozné nepřišlo, dokonce mi na kolenou ani moc nedrncal notebook.
Zvolil jsem ho ze strategických důvodů, neboť ta halda lidí cpoucí se do zbylé části vlaku mne přesvědčila že takhle to bude určitě lepší :-)
Slunce nepálilo, takže koženka neobtěžovala. Dokonce bylo i celkem čisto.


http://jizdnirady.atlas.cz/Route.asp?cl=C&tt=3&i=229&s1=3582&s2=1889
http://jizdnirady.atlas.cz/Route.asp?cl=C&tt=3&i=230&s1=1889&s2=3582
http://spock.site.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23825
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 15. července 2006 - 01:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jo, ale to zrovna moc v čase R 661 není

Mmch jak se v Axeru spí?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 2-2006


Odesláno Sobota, 15. července 2006 - 20:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když už jedu, tak na to mám ten den obvykle celý a nic moc mě netlačí, takže v kolik co jede je mi celkem ještě jedno. Ale když prostě ten čas navíc nemusím sedět v dopravním prostředku a můžu ho věnovat něčemu jinému, tak to ocením.
Spí, asi jako v jakémkoliv jiném dopravním prostředku kde jsou k dispozici jen sedadla. Vlak je v tomhle ohledu pro mě ještě horší, neboť si nemám kam opřít nohy, pokud naproti někdo sedí. Což velmi často ano.
http://spock.site.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23846
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 15. července 2006 - 22:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jo, pak jo. Ale kdybych měl celý den, tak určitě nebudu tak brzo vstávat :-).
Čas strávaný v (jedoucím) dopravním prostředku většinou plně využiji, nestane-li se cosi mimořádného, zejména když spím, tak jsem naopak radši, když jedu déle a je to snad nejlepší možná aktivita :-). A na spaní mi snad vadí akorát vozy B255 bez rekonstrukce, kde začne brzy bolet za krkem. Naopak ty reknstruované, to je balzám :-) - posledně jsem spal až do Kostelce, ač jsem se chtěl před Kardaškou vzbudit :-). Tak dobře nespím v jakémkoliv buse, snad ani v Bově a to už je co říct
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4399
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 16. července 2006 - 12:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ach jo, taky bych chtěl umět spát v dopravních prostředcích, a ne celou noc počítat patníky apod...
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23862
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 16. července 2006 - 14:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je třeba se přes den více činit - to pak člověk usíná furt

Ale má to i stinné stránky - z cesty většinou nic nemám, buď ji prosím, nebo prokecám/proposlouchám . Zejména při projíždění tratí nebo cestě po nějaké pěkné silnici je to docela na nic.
Hlavně když pak má člověk řídit (to ale obvykle radši moc nespím, prej se to nemá ).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 23863
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 16. července 2006 - 14:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k těm rychlíkům - ono by stačilo kdyby někdo (a zde opravdu nevím, kdo (všechno) to má na svědomí...) nejspíš v rámci úspor nevymyslel, že posilové Ds pojede jen na pár spojích. Myšlenka operativního posilování vlaků je dobrá, ale zde se jedná spíše o zvrhlost, protože posílit potřebuje téměř každý vlak a akorát se pak neustále posunuje se soupravami jak u bláznů (někdo si asi málo vyhrál s H0...). Nehledě na to, že občas se velké množství kol někde cestou zjistí až pozdě a posilování rychlíku o hytlák ve Veselí, to je teprve maso... :-(
Jistě se tím strašně moc ušetří...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace