K-report
 

Archiv do 30.října 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » DKV Brno » Staré archivy » Archiv do 30.října 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 5-2004


Odesláno Neděle, 15. října 2006 - 12:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A někdy dělá i 12 hodinový směny a víc. Viděl jsem ho odpoledne když jsem jel ze školy R 431 a pak sem jel do Prahy o půl jedné ráno R 376(?) a byl tam furt
Čeština není můj koníček, proto prosím omluvte případné chyby.
Můj koníček je železnice.

ICQ 342 641 925
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 26582
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 15. října 2006 - 15:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vystřídat!
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. října 2006 - 10:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Není to Petr Šeda alias U Semilassa poteče krev?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 26682
Registrován: 4-2003


Odesláno Čtvrtek, 19. října 2006 - 23:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Toho jsem před nedávnem viděl na Mendláku...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2616
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 10:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A stíhá vypravit všechny vlaky po celém nádraží uplně sám, kdyžto výpravčích tam je několik

Má to zmáklý, taky sem si toho všim.
Régiomap Jihomoravského kraje v Excelu
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 12-2003


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 11:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jak se vlastne pohybuje? To jsem si nikdy nevsiml. Straduje si to pres koleje jako opravdovi vypravci anebo chodi podchodem??
Oběhy Goril 2006    přehled Zpoždění Roberta Babilona    Aktuální poloha vlaku ČD
714223
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.229.17.173
Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 13:48:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já ho jednou viděl jak "vypravuje" vlak způsobem: Húúúú, odjezd, húúú, na nikoho nečekáme, odjezd...
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 14:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mám tu čest s ním občas jezdit nočním autobusem. Sedí na přední čtyřce a každou zastavku napřed začne kývat rukou a pak dodá "odjeezd!". To je něco pro opilce, kteří u nádraží nastoupili a začli klimbat...
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 10-2006


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 14:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nene, ten zásadně chodí podchodem! Hlášky má už vychytaný, někdy stojí pod mašinou a dá do své "vysílačky" posun dovolen jako skutečný vedoucí posunu.. A někdy zmrdá vlakvedoucí ať už zamávají souhlas k odjezdu.. Prostě borec.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3274
Registrován: 10-2004


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 16:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Nemáte někdo fotku toho týpka? (třeba Krysolet ?)
ICQ: 202 888 377
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 10-2006


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 17:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jednu mizernou (výřez), fotil jsem něco jiného, zkazil mi fotku..

 
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 12-2003


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 18:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kristian>> No tak to je vubec dost zajimava fotka.. !!
Nemohl bys mi ji prosim poslat mailem jako HiRes? Dik moc!

Jinak, to je vlastne pravda - Nekdy si ho urcite vyfotim, nejlip jak neco vypravuje. Jenze on vlastne nema vypravku.. S tou by ho asi taky samozrejme hnali...
Oběhy Goril 2006   KNIHA JÁZD rušňov radu 350   Babitron   Aktuální poloha vlaku ČD
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 10-2004


Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 18:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kristian:
Díky, hodně zajímavá fotka...
ICQ: 202 888 377
Tade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 24. října 2006 - 21:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady to vypadá že vypravuje rychlík do Jihlavy, ve skutečnosti se snažil skrýt před mým foťákem
 
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 10-2006


Odesláno Středa, 25. října 2006 - 19:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ste nikdy neviděli zelenou mašinu v Brně na hlavnim?

 

T.Palyza: Fotky bys měl mít na mailu.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 5-2006


Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 16:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

já jakožto jihočech sem zelenou mašinu v Brně na hlavnim viděl,jenomže měla nějakou třistapadinu na přípřeži
krátký hvizd,výpravka letí vzhůru a nastává akustický koncert...
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2005


Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 17:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosim Vas, najde vyuceny student oboru Strojirenska vyroba zamestnani u ČD? Treba v majlonte ve spravkarne nebo tam nekde? Diky za odpoved!
PS?: Jaka je dnes vubec shanka po zamestnancich v depech apod? (co nemaji maturitu)
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 17:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Belinea:Chlape tak ti řeknu že tu šanci máš více méňe nulovou.....Na Majlontě jsem byl tento rok dvakrát,optat se jak se věci mají a berou(budou brát)jen silnoproudaře s maturitou,ze kterejch by pak měli bejt fíři....Já jsem strojní zámečník a řeklo se mi že strojařů je dost a ani na posun nicBohužel
263 002 Znojmo....čtete dobře...
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 10-2006


Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 18:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dráha bere teď v podstatě jen lidi s maturitou (dneska už je to jedno jakou) na všechno možné, s tim že z nich ovšem časem budou strojvedoucí. Nic jiného teď v podstatě potřeba neni.. Majlont letos doplnil stavy fírů takže teď nepotřebují už vůbec nic..
koutecky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.20.82
Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 19:22:05   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kristijáne kdybych tě neznal tak bych tě fakt nakopal!!!!!!
 
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 2-2005


Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 21:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lokofanda, Kristian: Panove, zlobite me, vite o tom? No, a jak se ČD chovaji ke svym učňům, kteri vystuduji trilety ucebni obor v Novem Meste na Morave? Obor se jmenuje Železničář/Železničářka a uplatneni je prave jako posunovac, pruvodci, operator vypravciho apod. Tyto lidi na drahu vezmou hned nebo az casem, nejlepe az si udelaji nastavbu? Diky za info.
A co depo v Herspicich, tam jsou asi taky plne stavy, co?
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 21:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Belinea:Já se taky pěkně zlobil když mi to vedoucí personálního oddělení sdělil.Jel jsem pomale sto kiláků v hrozným vedru a po strasti plné cestě a bloudění v Brně jsem utřel hubu.....Po druhý jsem jel právě do Heršpic za přednostou,ale ten byl zrovna na dovči a nějakej zástupce či co mě poslal zase na Majlont,tak že jsem to zkusil ještě jednou a totálně vyčerpanej a uřícenej jsem jel zase z nepořízenou dom....Tak že teď zkouším dodělat maturu ale v mém okolí byl ne zrovna dobrej-ekonomicky zaměřenej obor a při mém zaměstnání to jde horko těžko asi jako kolikrát vlak na Rapotice....
263 002 Znojmo....čtete dobře...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 21:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak že né že bych ti to nepřál,ale moje zkušenosti mluví za vše!Já osobně bych klidně zkusil i jiná depa-jsem mladej a nic mě nedrží,ale naznám na ně kontakty a stejně myslím že by to vyšlo na stejno...
263 002 Znojmo....čtete dobře...
Karter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 26. října 2006 - 22:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zkoušej to častěji,třeba telefonicky,buď neodbytný! A maturita není nikdy na škodu. Momentálně stačí jakákoliv. Nastane doba,že začnou brát i do dílny!!
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 4-2004


Odesláno Pátek, 27. října 2006 - 00:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nedělám žádný nábor,ale když se opravdu mervomocí chcete někdo dostat na dráhu,tak zkuste DKV Praha.Shání nejen na strojvedouccí,ale i do dílny,na posun...

Ovšem hlavní je projít zdravotními zkouškami.V případě příchodu s vidinou postupu na rušňorušiča nechcu strašit,ale EEG (mikrospánek a vyšetření hlavy)v poslední době neudělalo asi 85 % lidí.Ikdyž kdo ví,jestli na tom doktorka "nerýžuje".

Mohu se tedy zeptat,jaké jsou zkušenosti s vyšetřením EEG v Brně(popř.i jinde)??

Ptám se,protože všechny mé známé v Praze nepustila a dala jim odklady na 1-2 roky.Dokonce tam byly pomaturanti a z 8 pustila dále celých 0.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 10-2006


Odesláno Pátek, 27. října 2006 - 11:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Brně se zdravotní prohlídkou v posledních 2 letech problémy nebyly, nevím o tom že by někdo neprošel, až na psychotesty, ty sem tam na poprvé někdo nedá..

jak se ČD chovaji ke svym učňům, kteri vystuduji trilety ucebni obor v Novem Meste na Morave?
Konkrétně nevím, ale podle mě to je spíš obor na dopravní povolání (průvodčí,pokladní,operátor atd.) Ono jde o to kolik lidí skutečně na tu dráhu potom jde, od nás ze třídy to byla asi 1/4 lidí z toho mála co nás odmaturovalo.. Každopádně s maturitou se na dráhu člověk dostane, v Praze určitě.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 6-2006


Odesláno Pátek, 27. října 2006 - 12:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lokofanda Moc nechápu mladý lidi, co chtějí jít na dráhu :-) Dnes máte plno jiných možností, kde jsou menší požadavky na adepta a taky i vyšší plat...
Karter nastane doba, že nebudou mít lidi, to ano, ale se svýma podmínkama versus platem ani žádný nepřijdou, budou muset buď jedno snížit a nebo druhé zvýšit. Ale spíše omezí dopravu a budou se koukat, jak kolem jezdí jiní
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2006


Odesláno Pátek, 27. října 2006 - 15:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak tak. Taky ty lidi nechápu To prostě člověka musí bavit, aby do toho šel, jinak nevim. Fíra sice nemá zas tak málo peněz, ale za to jak je to náročné se na to vůbec dostat a co všechno to potom obnáší je to stejně málo. Pro peníze to fakt dělat nejde. A dělat v dílně nebo posunovače apod., to neni žádná výhra, za to je dost málo peněz, to už opravdu kdekoliv dají víc a s většími výhodami, než je režijka.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2006


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 11:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hoši jako mě ty mašiny prostě drží už od malinka.....Klidně i toho posunovače bych dělal páč bych se mezi těma mašinama aspoň mohl motat....A souhlasím s váma-Fýra,Kristian,že jen dostat se na mašinu je strašně náročnej boj......Ale jak říkám aspoň do depa nebo na posunovače...Kdyby někdo měl číslo do toho Práglu tak ať miho bitte hňápne na mailPředem Ď
263 002 Znojmo....čtete dobře...
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 4-2004


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 12:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Lokofanda:už v Praze pracuju rok,ale číslo na personální nemám a ani po něm netoužím.
Ale pokusím se během pondělí zjistit.

Každopádně postup už je ve většině dep rychlý.Sice budeš nějaký čas jako posunovač nebo v dílně(nebo obojí),ale po kurzu jde vše hodně rychle.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 6-2006


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 13:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve včerejších zprávách bylo, že ČD mají nedostatek strojvedoucích a že bude organizovaný nábor a zkrácený výcvik, aby byl tento nedostatek odstraněn. Vida, když teče do bot, tak udělají fíry raz dva....ale co na to předpis Ok2/2 a §1 vždycky se to tak dělalo, to netuším, oni se snad zprotiví svojí víře!!

dostat se na mašinu je strašně náročnej boj...

Hm to je divný, já slyšel, že to může dělat každá cvičená opice :-)))
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Apollo 17
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.48.7
Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 13:37:13   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve včerejších zprávách bylo, že ČD mají nedostatek strojvedoucích a že bude organizovaný nábor a zkrácený výcvik

Ovšem stále propouštějí strojvedoucí do předčasného důchodu.Protože kvota snižování počtu zaměstnanců musí být splněna
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 6-2006


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 13:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://www.nova.cz/tvarchiv/?32701v=42330&32701p=TNOVINY&=&32701d=27.10.2006&32701o=
ČD chybí strojvůdci.
Co já vím, tak už i "sociální programy" pozastavili...
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 10-2004


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 14:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý je ten podtitulek: Někteří z nich jsou údajně nuceni podepsat dohodu, že odpracují více než 150 hodin ročně navíc.

He, on to někdo k podepsání nedostal?

Nedávno k danému někdo psal do Nářků strojvůdce:
Současné počty v jednotlivých kategoriích vypovídají, že jen 166 strojvedoucích, tedy 2,4 procenta z celkového počtu našich kolegů, je ve věku mladším třiceti let a jen dalších 12,7 procenta ještě neslavilo čtyřicáté narozeniny. Ti ostatní už tento mezník oddělující mládí od živo7tní zralosti překročili většinou docela dávno. Vždyť padesátku má za sebou už 48,6 procenta strojvedoucích, no a dokonce více než čtvrtina (25,7 procenta) našich kolegů je starších pětapadesáti let!
Sice už jsem to tady někm kopíroval, ale v daném tématu ten text nevzbudil žádný ztájem, páč přítomní právě řešili důležitější věci jako například počet odpadkových košů...
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 4-2004


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 14:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sociální programy jsou opravdu u rušňorušičov zastaveny.

Výcvik je zkrácen leda v části dílenské.Již jen 20 týdnů,dříve bylo snad 40.

Můj zácvikový list je asi nasledující:10 týdnů u motorářů,7 týdnů u elektrikářů,1 týden vozmistr osobní,1 týden vozmistr nákladní,1 týden-opravna vozů.To byla část dílenská,poté 24 týdnů jizdní zácvik.

Kratší už to asi opravdu být nemůže.Ovšem před tímto jsem si odpracoval 10 měsíců jako posunovač,ale to se nepočítá do zácviku.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2006


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 14:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Valach v případě, že bude strojvedoucí jezdit na moderních lokomotivách typu, nejde tohle, zmáčkni tamto, pokud to ještě nejde, přepni tohle, pokud to nejde zase, volej odtahovku, nevidím důvod, proč by musel mít "dílenský zácvik", který stejně spočíval obyčejně z nejšpinavější práce (foukání trakčáků a pod), kterou nikdo ze "starých mazáků" nechtěl dělat. Tyto práce mě na mých technických znalostech fakt neobohatily.
Takže bych to klidně okleštil na obsluhu jednotlivých lokomotiv, technologii jízdy s takovým, či onakým vlakem a znalost dopravních předpisů, které bych taky okleštil na nejnutnější výtah pro strojvedoucího, kde by pro něj bylo vše (dobrý příměr třeba slovenský ž1)
Nic víc mě nezajímá.
Ale praxe je u nás zcela jiná, pravda...
A modrogumní přežitky zde budou v platnosti jistě ještě dlouho protože §1
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 10-2004


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 15:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fýra: ale dokud budou u nás jezdit ty stroje co teď, které prostě jisté znalosti své technické stránky a principu fungování vyžadují, tak by omezení znalostí strojvedoucího na pouhé odemykání dveří a posouvání páky dopředu či dozadu bylo provozně dost nebezpečné. Klasický stroj ČKD vyžaduje pernamentní zásahy obsluhy do toho či onoho, má svoje mouchy, kus od kusu se jinak chová a trpí něčím jiným. Pusťte na ně armádu řidičů a počet neschopností rapidně vzroste. A pokud i relativně moderní stroje typu 843 vyžadují během provozu určité fígle, je naděje na brzkou změnu daného stavu dost malá. Takže až to tady bude samý héraklites a taurus nebo vossel, tak produkujme řidiče, do té doby s tím nesouhlasím (což je ovšem jediné, co s tím můžu dělat).

Dílenský zácvik - myšlenka je možná dobrá, ovšem praktický přínos bývá minimální. Jisté nejmenované depo pak své kundydáty využívalo ještě důkladněji: chvilku tam, chvilku jinde, chvilku do strojovky, páč nám tam teď zrovna někdo omarodil... A nakonec to dotáhli k úplné dokonalosti, když nově nastupující kluci z průmyslovky mající zájem o fýrovskou práci byli nejdřív nuceni umývat mašiny, páč umývači depu chyběli. A dělali to i dva roky, než byli milostivě připuštěni na dílnu! Takže středoškolsky vzdělaní lidi s kýblem a smetákem v ruce oplachovali mašiny za nejnižší plat, zatímco na párách vyučení "odborníci" se za peníze nesrovnatelně vyšší vysloveně flákali, protože jakákoliv odbornější dílenská práce byla nad jejich chápání a proto ji po nich nikdo nepožadoval.

§1 - ano, stále platí. Ale taky se začíná utvářet § nový, který by mohl znít nějak takto "na západě to tak dělají". Jenže na západě mají vossly a ne brejlovce...

Fuj, ale som sa nasral!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 6-2006


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 18:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mno však jo, souhlas, na naše muzejní kousky řidič nestačí, je třeba znát další věci.
Ale zase říkám, že při foukání sít a trakčáků, měnění špalků (dílenském zácviku) jsem je nezískal, ale spíš pak tou praxí, popřípadě v zácviku se strojvedoucím co uměl víc, než točit kolem.
Takže dobu vymetání kanálu kundydáty považuju za zbytečnost. Tedy pokud se doba nezměnila v tom smyslu, že strojvedoucí v zácviku na dílně nemění špalky a nefouká trakčáky, ale třeba dělá pod vedením odporného pracovníka nějaké opravy na spalovacím motoru, elektrice, elektronice atp.
Nějaký "fígle" se taky spíš kundydát naučí právě v provozu s tím vozidlem, kdy tyhle "fígle bude muset použít.


Valach zrovna "ve valachách" jedna taková doktorka byla, která měla na svědomí značné procento strojvedoucích co neprošlo přes prohlídky.
A co vím třeba o průklepu lidí v Olomouci, tak EEG už není ani takový strašák, je plno "nových" věcí, kterými já jsem třeba ani tehdá neprocházel, ale co vím, tak neprošli lidi na nějaký "oční tlak" a přes cosi zvané "nictometer" (nebo tak nějak, snad to píšu správně). Je to prej nějaká temná komora, kde pak rozsvěcují světlo nebo co a tohle se prý ani neopakuje, neuděláš, končíš...bez nároku na repete.
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 4-2004


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 18:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Fýra:nebyla to matka jednoho tenisty??
Byl jsem u ní před školními praxemi-taky dobrý zážitek.

A k dílenskému zácviku - opravdu bych řekl,že víc fíglů nás naučí fírové během jízdního zácviku.Způsob dílenského zácviku zdá se mi býti poněkud nešťastným.Opravdu měnění špalků a dolívání oleje mnogo nepřidá.

A teď ke všemu bude na dílně více kandidátů než dílenských,takže se opravdu moc nepřiučíme.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 6-2006


Odesláno Sobota, 28. října 2006 - 18:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Valach nevím, čí to byla matka, ale už tam prej neni :-) Zlí jazykové i tvrdili, že byla svoji dobu napojená na depo a přesně sundávala z mašiny lidi, které k byli na "sundání" doporučeni :-/
No ale jak říkám, znám dva kluky, co letos prošli průklepem v Olmiku a jak by řekli teenageři...hustý prej woe :-)
Dílenský zácvik bych zrušil, klidně bych nechal delší jízdní. Adept na řidičský průkaz taky dva roky před tím nefouká v servisu pneumatiky a neumývá zpětný zrdcátka.
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 26946
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 00:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krys:
V jednom depu dokonce pracovali s úklidovými četami osobních souprav...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 10-2004


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 10:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Úplné zrušení dílny asi ne, jen by měl dílenský zácvik probíhat tak, jak probíhat má. To znamená, že někdo znalý by měl kundydátovi objasnit to či ono s přihlédnutím na jeho budoucí povolání, tedy jak pozná, co nefunguje, s čím se ještě dá jet a s čím už ne, jak si poradit při problémech s něčím jiným. Pokud začnou kundydovat i lidi odborně absolutně nevzdělaní, aspoň základní seznámení s kolejovým vozidlem by absolvovat měli. ("Nóó, já jsem vyučenej pekař a po večerech jsem si dodělal maturitu na stavební průmce, deset let jsem pekl rohlíky a teď nám zavřeli pekárnu, tak bych to chtěl zkusit u vás. Na vojně jsem jezdil s tatrou, tak bych to snad měl zvládnout." - I takový případ se může objevit a jeho výskyt je jen otázkou času. Dotyčný zpravidla vůbec nic netuší o principu přenosu výkonu a o nějakých nouzových režimech jízdy má stejné povědomí jako o mapě odvrácené strany Měsíce. A posadit ho hned na mašinu, i když jen do zácviku?)

Ovšem ve skutečnosti to v tom dílenském zácviku funguje jinak: kundydát je na obtíž, za jeho vzdělávání nikdo neodpovídá a nikdo za to nic nedostane, proto je zneužíván pro ty nejjednodušší a nejpodřadnější práce. Takže např. v záciku u vzduchařů se kundydát naučil vystřihovat firon do filtrů kompresoru, u "lehkých mechaniků" (to jest motorové vozy) získal bohatou praxi v mazání kardanů a vypouštění oleje z převodovky, u elektrikářů rozebíral trakční motory apod. Prostě samé důležité věci - až mu někdy chcípne na trati 810, tak si zřejmě půjde namazat kardan a ono to pomůže...
Svého času byla zřejmě nejlepší školou kundydátovou funkce pomocníka, on nakonec i ten samotný zácvik byl v té době podstatně kratší než dnes.

Dle mého sromného názoru by měl být postup asi takový: kurz, dílna, jízdní zácvik, provoz. Pro srovnání skutečnost: dílna, kurz, dílna, dílenský zácvik, pak zas normální dílna, jízdní zácvik, výmrdy na dílně, provoz.

MZ: jistě. ČD mají ve svých řadách tolik vzdělaných odborníků, že si můžou klidně dovolit zaměstnávat středoškoláky jako uklízečky...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 6-2006


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 10:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Souhlas, že funkce pomocník strojvedoucího byla k něčemu. Tam jsem se naučil ty fígle na mašině, techniku kolem vlaku, a taky jsem už často jezdil, prostě jsme se s fírou střídali, každej jel půl štreky.
Jinak mašiny by neměly chcípat a když, tak přepnu "P" poruchový provoz a dojedu na ten, či maximálně vyřadím motorovou skupinu přepínačem. Nějaký podkládání relé a vykracování někde na svorkovnici v tom budoucnost nevidim :-) Prostě pracovištěm strojvedoucího je jeho stanoviště a strojovna je správkárny a aby měl strojvedoucí kudy přijít na opačné stanoviště :-)
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 3-2006


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 10:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MZ: Fakt???
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!!
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 10-2004


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 11:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak mašiny by neměly chcípat

To sice ne, ale zakázat si to nenechají. Naopak, stárnou a jejich údržba se neustále racionalizuje (čili ojebává), tudíž je jejich jízda neustálým bojem člověka se strojem. Přepnínání do "P" je možná možné na těch vosslech, naše realita je poněkud jiná, bohužel... A až se budou padesátileté bobiny honit z Práglu do Chacharówa, to bude taky mazec...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 6-2006


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 11:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A až se budou padesátileté bobiny honit z Práglu do Chacharówa, to bude taky mazec...

Tak na to snad nedojde, doufám

To nemůžou ani vydržet...
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 9-2002


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 15:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zkrze geniálního dispačera v Brně na hlavním asi toto:
Ne jednou jsem ho zkusil oslovit, když sem se ho zeptal kde je osobák na křenovice, odpověděl mi, že na druhým nástupišti, přitom stál na čtvrtým, tak sem se ho zeptal a určitě??tak chvíli bádal a pak nějaký kolem jdoucí prohlásil že je na čtvrtym...dispačer to jen zopakoval...von je ve skutečnosti uplně blbej, protože kecá pičoviny a sem zvědavej až se fakt díky němu někdy stane nějaký malér...

Zkrze postupu:
Na dílně jsem se toho opravdu moc nenaučil, byli to věci, které mě v provozu absolutně zajímat nemusejí, jako dolívání oleje do převodovek apod.a na elektrické dílně, prostě do provozu absolutně nic...přeci nepudu za jízdy odpojovat dospod mašiny trakčáky nebo doplnovat delimon
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 9-2002


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 15:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo a dispačera mam nahranýho v mobilu jak umí geniálně houkat při odjezdu vlaku a taky snad i krátké video z fotáku co nahrával kámoš, škoda že to sem nejde vložit:-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 26990
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 15:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale jde (když to teda nebude třeba 50 MB)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2006


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 19:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lubos_ct Nahraj to někam třeba na www.edisk.cz a pak to sem linkni :-)
Jo na elektrické dílně to byl Delimon, k tomu byl blbej přístup a nikomu se tam nechtělo a pak ještě šmirglování zhášecích komor na hlavním kontroléru, na E...
ExD zdar ČD zmar !!!
Nesnáším nadutce a chytráky typu, všechno znám, všude jsem byl nejméně 4 krát a od všeho mám klíče.
Netušil jsem, kolik jich je mezi "příznivci železnice":
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 3-2006


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 20:18:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k té bouřlivé diskuzi, kterou jsem si pročetl až teď. Souhlasím s Krysoletem, že na našich strojích řidiči jezdit nemůžou. Jak bylo řečeno, tak stroje ČKD (a nejen ČKD) mají své mouchy a udělat neschopnost kvůli přilepenému startovacímu stykači mi přijde docela síla!!! A hlavně zácvik u vozmistrů by měl podle mého názoru zůstat. Občas jede strojvedoucí kamsi zapřáhnout vlak a není tam ani vozmistr ani posunovač. A můj dílenský zácvik??? Ten spočíval v důkladném studiu trakčních motorů a generátorů na ČKD mašinách. Jediná světlá chvilka byly rekonstrukce laminátek na dvojčlenné řízení a KBS na lega. Tudíž teoretické znalosti z kurzu jsem do praxe převáděl a ještě si je doplňoval (mnohdy pouze díky vlastní iniciativě díky nezájmu strojvedoucích!!!) až při jízdním zácviku
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!!
Pavel_blaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2004


Odesláno Neděle, 29. října 2006 - 21:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zde musím s panem Fýrou vyjímečně naprosto souhlasit. Ono se už to taky projevuje v obecně závazných právních předpisech - již cca tři roky platí, že strojvedoucí musí mít (aspoň) všeobecnou maturitu, nikoliv výlučně absolvování elektrotechnického směru apod. (proč taky). Strojevedoucí by měl být skutečně od toho, aby jezdil a proto je i otázka času, kdy i obecně závazné právní předpisy přestanou požadovat nějaký dílenský výcvik apod. - po řidičích aut se také chtějí pouze základní otázky z údržby, ale nikdo je nenutí dělat praxi v autoservisu...
"Přišel jsem se rozloučit a připomenout Ti, že jsem nezapomněl... na osmačtyřicátej!"
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 10-2006


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 12:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zkrácený výcvik strojvedoucích Tady není co zkracovat, spíš zjednodušit, a to podstatně.. Na dílně se člověk nic nenaučí, zácvik se organizuje tak blbě, že se člověk třeba ani nenaučí jezdit s tim s čim skutečně jezdit bude.. Je to prostě chaoz, který by potřebovat zcela nový a jasný řád..

dílna, kurz, dílna, dílenský zácvik, pak zas normální dílna, jízdní zácvik, výmrdy na dílně, provoz.
No tak v mém případě to byla dílna, kurz, zácvik, dílna, posunovač, provoz.. Ale na dílně kdybych nechtěl tak jsem se nenaučil nic, v zácviku jsem třeba vůbec nejezdil na 754, což je jaksi v Majlontě stěžejní řada, a jestli s tim jezdit umím se mě taky už nikdo ptát nebude.. A o poznání tratě radši ani nemluvím. Dvakrát ve dne dvakrát v noci oběma směry Ale ve skutečnosti za týden máte celou jižní Moravu podepsanou.. No prostě bordel nad bordel. Ale nikoho to nezajímá..
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 9-2005


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 13:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestačím se divit ,jak to chodí
Na jednu stranu jsou nesmírně tvrdé zdravotní prohlídky a na druhou stranu se to pak spíše podobá bordelu.
Jak bych to upravil:
1.Zdravotní prohlídky:
Na strojvedoucího jsou pomalu dělány nároky jak na kosmonauta a lidí,kteří by byli zdraví jako "řípa" ubývá.Co se týče očí ,tak by přece stačily testy na šeroslepost,barvoslepost,na ostrost vidění a je přece jedno ,kolik má uchazeč dioptrií(tak do 5 to není žádná tragédie),ale hlavně ,že vidí jasně a zřetelně s minimálním zkreslením.V mlze nebo ve tmě je stejně vidět jen kus před lokomotivu.Tratě jsou stejně zarostlé a není kloudně vidět do zatáček.
Mikrospánek??? nevím proč,zcela odstraněno živákem.Takže je toho moc a úplně zbytečně.Navíc fíra sice může mít sebelepší zrak,ale pokud je to nespolehlivej a nezodpovědnej flegmouš,tak je to na nic.
2.Dílna:
znalost základních principů přenosů výkonu a znalost snímačů,relé ,stykačů-prostě věcí,které může v případě neposlušnosti stroje ovlivnit,těžko ovlivní chod trakčáku či spalováku.
3.zácvik na trati:
Detailní seznámení s tratěmi,na kterých bude jezdit a seznámení se se stroji ,na kterých bude jezdit.

Toť vše.Zbytek akorát odrazuje od této volby povolání.Ono s maturitou,obzvláště s maturitou technického směru dělat nějakou uklízečku,či posunovače a čekat ,až mu vlak za pár šupů ujede nohu není to pravé ořechové.

Proč nebýt strojvedoucím:
1.jednou nohou ste v krimu
2.je bezvadné se srazit na nechráněném přejezdu s traktorem.(nejlépe v 810)
3.málo peněz za hodně znalostí(i toho,co není potřeba)
4.arogantní chování čd jakožto vašeho živitele
5.nepříliš dobré pracovní podmínky(jízda na bobině a jiných silně moderních vozidlech)

Proč se stát strojvedoucím??:
Napadá mě jedno,a to je splnění svého snu
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 5-2006


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 13:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Happy:

Kdyby se to zjednodušilo,víš kolik by najednou zbytečných úředníků? A ukaž mně nějakého šuplíkanta, který toto udělá.
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 10-2004


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 15:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pavel_blaha: já taky souhlasím, ale za podmínky, že u nás budou jezdit spolehlivá vozidla vybavená solidní ddiagnostikou. Dnešní strojvedoucí jednak jezdí (což je nepochybně správné), dle svých možností odstraňuje drobné závady (situace typu "krátký hvizd, výpravka letí vzhůru - a ono nic" nejsou až tak vzácné) a v neposlední řadě požaduje po dílně odstranění závad ostatních (neb ne každá závada je viditelná na stojící lokomotivě v depu). Požadavek na opravu by měl být formulován tak, jak se na kvalifikovaného odborníka sluší.
Eltech qalifikace: např. u starších ellok. se provádí odpojení vadného trakčního motoru ručním rozpojením pohonu příslušného přepojovče, čili se osoba provádějící tento úkon vrtá v přístrojové skříni a přímo zasahuje do trakčního obvodu. Takže aspoň nějaké povědomí o elektrotechnice by mělo být zachováno, zdobiče dortů bych tam raději nepouštěl...
Ale chápu, že ideální stav z pohledu zaměstnavatele vypadá jinak.
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 10-2004


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 15:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kristián:
Ale ve skutečnosti za týden máte celou jižní Moravu podepsanou..
Kecáš, ostatně jako obvykle.
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 10-2004


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 15:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Happy: strojvedoucí nemá mít smysly v pořádku proto, aby se mohl kochat krajinou, ale proto, aby okamžitě a správně reagoval na hrozící nebezpečí (např. nedávno někde u Prahy, kdy pozorný fíra dokázal zastavit rychlík před ležícím sebevrahem), aby správně převzal všechny jemu dávané návěsti (osmivozový rychlík má na délku asi čvtrt kilometru a výpravčí či koloťuk stojící u posledního vozu už je jak trpajzlík), nezodpověné flegmouše by mělo vyřadit psychologické vyšetření. Mikrospánek - nedělej si srandu, chlape! Ty by ses cítil bezpečně ve vlaku, pokud by tě hřálo vědomí, že fíra vpředu klidně chrní a budí ho živák?!? Taky si uvědom, že se nejezdí jen za krásných slunečných odpolední, ale třeba celou noc, klidně i dvakrát po sobě. To si pak hrábneš na dno a člověk snadno podléhající (mikro)spánku tady nemá co dělat.

nepříliš dobré pracovní podmínky(jízda na bobině a jiných silně moderních vozidlech)

Tady stopro souhlas. Když vidím jezdit i vozihnoje v klimatizovaných traktorech, tak bych řval vzteky...
Kristian
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 10-2006


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 15:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krysolet: To vidím, jak se dělá poznání.. Se zeptej mladých fírů, kolik šichet dostali na poznání jednotlivých tratí.. Kdybys měl jezdit poznání dle předpisu, tzn.dvakrát ve dne dvakrát v noci oběma směry, všech já nevim kolik set km Majlont jezdí.. To bys jezdil tak měsíc, určitě ne týden.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 9-2005


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 16:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Krysolet: ano že má mít smysly v pořádku ,to nevyvracím.Jen se snažím upozorňovat na objektivní posuzování zraku.Já mám dioptrické brýle a přitom vidím podstatně lépe a ostřeji ,než člověk,který má dle lékařského předpisu oči v pořádku.Toto jsou více méně subjektivní dojmy každého jak moc dobře vidí na dálku a je to neměřitelné,protože co oko ,to originál.Samozřejmě,že nemluvím o lidech s postiženým zrakem(půlitry,oči šejdrem),ale mluvím o normálních lidech,byť mají pár dioptrií na korekci dopadu obrazu a vídí stejně dobře jako člověk se zdravýma očima.Dle mě je to diskriminace.Měly by být dány striktní podmínky,na jakou vzdálenost máš vidět a s jakou ostrostí a měj si třeba na nose ,co chceš.Nevím je stále zažita hovadina,že člověk s brýlemi vidí hůř než zdravý člověk bez čoček.v tomto vidím kardinální nesmysl.čočka pouze obraz přesně nasměruje na sítnici,aniž by ho rozmazala ,či jinak zdeformovala.Když slyším bláboly typu,že špatně vidím ,když mám brýle ,tak rostu.já s brýlemi vidím stejně dobře jako zdravý člověk bez brýl.Snad alespoň někdo pochopí,co tím chci říct.
Ještě to shrnu,co sem chtěl naznačit:Musíš vidět prostě dobře a je fuk,jak toho docílíš.jinak je fakt,že sem to stím mikrospánkem přehnal,ale potom bych takto drezůrovat mohl i řidiče autobusů,kamionů a podobně.Na železnici zas není 10ti sekundové zachrápání tak nebezpečné ,jako v buse na klikaté silničce.
Psal si taky procentuální vyjádření věkových skupin fírů.On padesátiletej chlap taky může skolabovat na infarkt.....ale to už bychom řešili infantilní hlouposti.Zeptám se tě takhle:Jak dostat na post strojvedoucího více mladých lidí,protože zdravotní stav se bude stále zhoršovat a pochybuju,že v 60ti budou všichni fit a bez brejlí s ostřížím zrakem.Platy se nezvednou(není z čeho) a pracovní podmínky taky ne.Takže stejně nakonec zbyde racionalizace zdravotních prohlídek,nebo za 10 let bude jedné profese krutej nedostatek(hádejte které)....

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace