K-report
 

Archiv do 23.března 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Staré archivy » Archiv do 23.března 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 5-2003


Odesláno Neděle, 04. března 2007 - 18:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M__r: Já mám pocit, že na Vltavě střed pevný označník po rekonstrukci zastávky nebyl vůbec. Dneska jsem se tam byl navíc podívat a nikde nejsou známky, že by tam něco v těch dlažebních kostkách bylo. Všechny mají stejný odstín a jsou neporušené. Na druhé straně jsou normálně dva, tam výměna proběhne.
Jo a další dva kusy U Výměníku v obou směrech. Výměna postupuje paprskovitě směrem z centra. Jsem zvědav, kdy a kde se zastaví....

Dnešní výprava - fakt zajímavé. Ještě k tomu připočti 194ku na 41, to je taky sedmistovka. To už tu hodně dlouho nebylo.
Z trolejbusů ale žádný rábáč asi nejezdil, minimálně 06 a 09 byly na vozovně.
A nakonec zpráva z pátka - Karosa B732 č.285 má novou CVR. Zadavatele ani vzhled nevím, viděl jí VB v pátek na 16ce.
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 04. března 2007 - 18:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zadavatel je Min servis (něco jako bylo na 212 před SMS Elektrem), ale tentokráte je to souvislý pás (tmavěmodrá) s bílými nápisy (pokud jsem to stačil postřehnout dobře, viděl jsem stranu oken)
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 11-2004


Odesláno Neděle, 04. března 2007 - 19:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bumbič: A proč by do toho Nexosu chodit neměli, vždyť je tam platan 11ka za 16Kč a docela příjemné prostředí :-)

Mladé Extrémistický dům je moc dlouhý název, jýá bych to pojmenoval přímo: Mladé Skinhe-dům
když to přečteš rychle, je to rovnou "Mladé skinhedům" a je to}
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 05. března 2007 - 12:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnešní výprava v dopoledním sedle u trolejbusů rovněž zajímavá, překvapily mně v provozu oba teherány 32/17, 39/3 a nesmrtelná rába 02/2.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ČNDS - ČB
ICQ 312-249-479
S rábou mně baví svět
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 5-2003


Odesláno Pondělí, 05. března 2007 - 13:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Macek: V době, kdy dopoledne jednu chvíli Senovážným náměstí projížděl vůz 02, tak do Žižkovy (tj.linka 3, 9 nebo 17) odbočoval i vůz 06. Všechny uvedené by měly být na tůrových pořadích, což je také neobvyklé....
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 05. března 2007 - 18:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dneska toho "historickýho" bylo venku více.
198 na celodenní 11.
128 a 130 se v průběhu dne objevily na lince 1.
A pro zajímavost: dneska na celodenním pořadí linky č.41 byla pro změnu 281.
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 06. března 2007 - 16:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Celovozovku TESCO dostal další vůz - tentokráte č.268 - dnes na lince 6
Jinak zajímavostí je, že na kloubovém kurzu linky 6 byl vyřazený vůz č.104 nahrazen vozem č.121
Ráno na lince č.5 Citybus č.209 s totálně rozsypaným předním BUSE, odpoledne už tam nebyl, místo něj tam bylo č.269
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 5-2003


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 13:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár novinek.
Na křižovatce u kasáren se včera odpoledne objevila přídavná šipka na semaforu umožnující odbočení směrem na Máj! Konečně to někomu došlo a skoro půlrok po rekonstrukci se šipka objevila a samostatný odbočovací pruh má konečně smysl. Akorát v počátku svícení je po odbočení na druhém semaforu červená, ale i tak je to pro zlepšení situace dobrý krok.
Dnes vyjel po hooodně dlouhém odstavení trolejbus 21Tr č.47, na levé bočnici má vyměněné nějaké plechy.
A nakonec - negenerálkované Karosy B741 z roku 1995 jezdí dnes a denně na tůrových pořadích. Pokud se ještě někdo chce svést, je nejvyšší čas, očekávám brzký konec....
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 12-2004


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 13:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jpribil: Tak ta šipka tam byla třeba, jen co je pravda!
S těma B741 mě moc netěšíš. Zvláště když do této kategorie spadá i moje oblíbená 131 a já navíc tvrdnu v té díře na východě .
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 16:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M_r:
jak jsem viděl nedávno zblízka, mají těžce doslouženo a už je vidět, že se na nich nedělají opravy většího rozsahu, je to jen takový udržování do příchodu novejch vozů. Konkrétně u vozu 130 bych já osobně asi volal po půlkole o výměnu, ale musí se brát, že jim zbývá posledních pár týdnů.

Dneska 130 na 19, 131 na šejdru 1, odpoledne tam PŘIBYLa 128 (ráno na jejím pořadí 142 - obojí řidič ze 135), takže zatím sem tam jezdí

Ještě jeden postřeh z dnešního dne: TESCO linka byla kompletně obsazená TESCO vozy. 194 jsem viděl přímo, druhý vůz zdálky, předpokládám, že to byla 268 (pokud není reklama ještě na jiném voze)
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 4-2005


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 17:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Potvrzuji č. 268 na lince 41.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 17:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes k vám vezli Citelis 18M, celý bílý. Foceno u Úřadu práce v HK.
 
Foťák nějak si usmyslel, že bude fotit křivě...
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis
Stránky o MHD - velká aktualizace.
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 17:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

21272: určitě k nám?
doposud se autobusy vozily po vlastní ose, trolejbusy po železnici, že by teda změna?
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 07. března 2007 - 18:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Felix:

V poslední době jsem si všiml ve vozech MHD kdysi rozšířeného, později žádného a dnes obnoveného nápisu v tom smyslu, že je cestující ve vlastním zájmu povinen se za jízdy držet. Vůbec ale není nikde uvedeno, jestli se má ve vlastním zájmu držet jednou rukou nebo oběma.
Toto bych řekl, že je klíčová informace při přepravní kontrole, kdy se cestující může držet oběma rukama a revizora přitom pošle kamsi. V zubech snad jízdenku mít nemusí... Diskutabilní je v tomto případě i zastavení vozidla mimo zastávku a tehdy prováděná kontrola, při které se stojící cestující teoreticky chvíli držet nemusí. Jak však dotyčný pozná, kdy se vozidlo dá opět do pohybu? Dobrý herec by tuto situaci mohl využít k simulaci úrazu pádem. Pro přepravní kontrolu stojících cestujících držících se oběma rukama zbývají tedy jen zastávky? Nebo jak je to? Díky za info.

Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2887
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 18:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vencabocku: Ono to na té fotce není vidět, ale na transparentu byl nápis Dopravní podnik města Českých Budějovic a na levé straně malý transparent s logem.

Teda to logo bylo jiný než máte na webu, ale je myslím obsaženo v písmu Timetable - takový ten trojúhelník s šipkou či co.

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis
Stránky o MHD - velká aktualizace.
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 5-2003


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 19:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

21272: A nebyla ta takhle náááhodou kastle vezená do Škody Elektric k zastávbě výzrboje a následné přepravy do ČB už jako trolejbus 25Tr?
Proč by se autobusy převážely za tahačem, pánové trochu přemýšlejte.
Ale jinak to na tuty bude pro ČB.
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 19:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jpribil: my přemýšlíme, kdybysme nepřemýšleli, tak tu o tom nedumáme, víš, jenže my přemýšlíme, tak uvažujeme, jak by to mohlo být, to co píšeš, je jedno z možných řešení.....
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2888
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 21:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jpribil: No ono když běžíš za tím tahačem ze všech sil, abys stihl udělat fotku, tak asi nebudeš přemýšlet, jestli to bude Citelis nebo 25Tr . A to ještě musíš přeskočit jedno zábradlíčko a když máš na zádech tašku...

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis
Stránky o MHD - velká aktualizace.
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 4-2005


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 22:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Opravte mě jsl se mýlím, ale mám zato, že všechny naše autobusy Citelis mají přední mlhovky a naopak všechny 25 Tr je nemají (otvor pro ně je zaslepen). Když bychom předpokládali, že se letošní dodávka ponese ve stejném duchu (není důvod proč by ne), tak bychom podle toho mohli poznat jsl jde o Citelis nebo 25 Tr, co říkáte? Jiný rozdíl mezi nimi zepředu asi nebude, protože výzbroj ještě samozřejmě nemá i v případě že je to 25 Tr, když jede teprv z V. Mýta. Já osobně bych si tipnul, že ty otvory jsou zaslepené a mlhovka tam není, takže domněnka Jpribila by mohla být pravdivá, ale fakt je, že to tam je dost špatně vidět... Co myslíte vy? Pravda taky je že vozit pojízdný BUS na tahači by bylo přinejmenším podivné...
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 4-2005


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 22:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo a ještě jedna věc mě napadá. Co kryt kloubu na střeše? Tj poměrně velká "boule" a je jen na autobusech. Těžko říct jsl by z tohoto úhlu byl vidět kdyby tam byl nebo ne, každopádně ho tam ale nevidím.
Nevzpomene si třeba kolega z HK (21272) jsl tam ten kryt byl?
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 5-2003


Odesláno Středa, 07. března 2007 - 22:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zděna: Koukám první člověk, který se nad tím vážně zamyslel a předložil dva důvody, které jednoznačně sedí pro trolejbusy 25Tr...
Shrnul bych to takto:
- vůz nemá kryt pístnic nad kloubem (z tohoto úhlu by měl být vidět)
- mlhovky tam s největší pravděpodobností nejsou
- autobusy mají příjít až později, právě nyní je nejvyšší čas začít dělat trolejbusy (myslím, že Karel_š to brzy potvrdí)
- kdo by tahal (i nepojízdný) autobus na tahači... Nebo spíš, kdo by to platil.
Takže to za sebe vidím zcela jednoznačně na 25Tr.

21272: Ano, smekám nad pohotovou reakcí...
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 9-2005


Odesláno Čtvrtek, 08. března 2007 - 06:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mám tu fotku větší a opravdu tam ty mlhovky nejsou a ten kryt taky ne. Já jen viděl Citelis na tahači, tak jsem běžel :-).
administrator @ mestskadoprava.com
Virtuální DP / stránka o autobusu Citelis
Stránky o MHD - velká aktualizace.
Tento příspěvek je můj názor. Ostatní ať si myslí, co chtějí.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 08. března 2007 - 16:16:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak já tedy říkám, že to je na 110% budoucí 25Tr, viz výše uvedené znaky . Jen by mě zajímalo, zda to je již celonízkopodlažní varianta. Tedy měla by to být, ale kdo ví kdy tu kastli vyrobili... Přeci jen se 24Tr v kastli City Busu dodávali ještě půl roku po ukončení výroby.

(Příspěvek byl editován uživatelem M - R.)
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 4-2005


Odesláno Čtvrtek, 08. března 2007 - 17:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z dnešního provozu:
Č. 269 na 11, na 41 č. 268, 194 jsem ale viděl ráno ve vozovně, takže na druhém pořadí 41ky bude něco jiného. Na 11 jezdí také CB s nějakou novou CVR na výrobce domovních dveří (tuším č. 208).

Jinak jsem měl poprvé štěstí na č. 269 po GO a musím říct, že interiér je moc pěkný a svezení je s ní celkem příjemné. Akorát jsem si všiml že stejně jako 194 poměrně hodně zakouří při odjezdu ze zastávky, holt motory už mají něco za sebou, ale něco udělat by s tím možná šlo...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 08. března 2007 - 17:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zděna: dneska si to 268 se 194 prohodily. 268 celodenka a 194 odpolední posila, takže 41 je zase unifikovaná.
Teorie je krásná věc. V praxi to bývá obvykle úplně jinak.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 09. března 2007 - 11:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak zajímavostí je, že na kloubovém kurzu linky 6 byl vyřazený vůz č.104 nahrazen vozem č.121
To zamená, že 104-kou se už nesvezeme?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 09. března 2007 - 16:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Houmr: Ne, nesvezeme bohu(žel/dík).
Zděna: Ty motory jsou po kompletní repasi v DP, emisema a stk prošly, tak není co řešit. To je jako bys chtěl po Ikarusu, či ŠM11, aby nekouřili .
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 4-2005


Odesláno Sobota, 10. března 2007 - 14:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M__r: Já vím, jsem asi "šťoural", je jasný, že už mají něco za sebou a že už také nejsou konstrukčně zrovna nejmladší... Jen jsem si toho zkrátka všimnul tak jsem to sem napsal. Ale jinak musím zopakovat že je s vozy příjemné svezení, GO jsou provedeny opravdu velmi pěkně a s každým kouskem mi připadají lepší. To mě velmi těší, protože už tak vysoký standard GO v ČB se podle mě stále zvyšuje a vyvíjí (viz detaily v interiéru, barvy obkladů,...)
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 4-2005


Odesláno Sobota, 10. března 2007 - 15:14:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo a včera byly po čase zase v provozu dvě 21 Tr - čísla 45 a 46 (minimálně ráno). Jel jsem s č. 46 a svezení to bylo pohodlně a celkem tiché...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 12-2004


Odesláno Sobota, 10. března 2007 - 16:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zděna : S těmi motory prostě nic neuděláš, to je holý fakt. To je jako bys chtěl, aby ti nečoudila tepelná elektrárna.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Xaver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 12. března 2007 - 10:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na fotce je kastle pro 25Tr. Ty se vozí do ŠELC tahačem. Mlhovky trolejbus nemá, protože je DP neobjednal.
Jinak první vůz pro ČB se již montuje a je to pořád provedení na bázi Citelis 1A (staré). První vůz na bázi Citelis 1B půjde do Zlína 7/07 a potom další tři do Brna 10/07.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 5-2003


Odesláno Pondělí, 12. března 2007 - 13:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Xaver: Díky za informace a upřesnění.
Já si to myslel. Akorát prozatím bylo všude prezentováno, že první celonízkopodlažní Citelis 25Tr (1B) půjde do Brna...
Každopádně jsem na to provedení zvědav.
Tramvaj T3R.LF - výsměch tvůrcům TéTrojky.
C744 a B741 forever.
ICQ 259-744-651
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 12. března 2007 - 15:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, abych řekl pravdu, tak jsem rád, že sem pude ještě staré provedení, které už má vychytáno mouchy. Ve Zlíně, nebude prvnímu prototypu 25Tr smutno a bude tam mít další prvotinu.

Jinak na některé B732 z roku 1996 s kulatým zadkem je nová reklama na firmu Minservis a dále na nějaký starší Karose stejná reklama na třídění odpadů jako na trolejbusu č. 50.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ČNDS - ČB
ICQ 312-249-479
S rábou mně baví svět
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 12-2004


Odesláno Pondělí, 12. března 2007 - 16:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Macek: Já vím, že tě naštvu, ale nedá mi to. Ta reklama na Minservis má vůz 285 a je to zde již výše napsáno, má ji ca týden. Věta starší Karose stejná reklama na třídění odpadů jako na trolejbusu č. 50. je špatně, neb vůz 50 má reklamu jako vůz 272, který ji obdržel ca 3 týdny před vozem 50 .
Xaver: Díky za info. Staré provedení jsem tak nějak očekával. Snad přijdou ponovu aspoň autobusy, jako že by měly.
Jpribil: Avizováno bylo, že do Brna půjde první 25Tr s novou výzbrojí, o tom, že tam půjde 1. celonízkopodlažka jsem neslyšel, ale to neznamená že to někde nebylo .
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 11-2004


Odesláno Úterý, 13. března 2007 - 11:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://www.skoda.cz/images/773.jpg

takhle vypadá nátěr na nejnovějších trolejbusech!
24TrCitelis pro Prešov
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 12-2004


Odesláno Středa, 14. března 2007 - 12:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Felix : Do Prešova se to dodává více jak rok... A navíc tam jezdí desítky kolegů v autobusové verzi se stejným nátěrem.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 12-2004


Odesláno Středa, 14. března 2007 - 13:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

oprava: Jezdí tam desítky různých autobusových kolegů. Těch City Busů a Citelisů zas tolik nemají.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 12-2004


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 16:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak další nové označníky přibudou na: Máj - M. Horákové (do centra), Šumava a V. Talicha.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 4-2005


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 17:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M__r: Tak to je zajímavá zpráva. Nedávno tady kdosi psal, jakse vyhybají Máji, což mi nebylo vůbec proti mysli a už pronikají i tam. Tak snad nějaký čas vydrží vcelku .

Jinak na lince 15 dnes bylo (je) k vidění č. 47, stále reznoucí č. 25 je bohužel dále v provozu. A začíná nám pěkně kvést střecha vozu 38... No zkrátka už aby se se zmíněnými něco udělalo. A také (abych neměl dnes málo negativních zážitků) mě překvapil poměrně velký hluk v č. 62 - nedávno ještě byla tišší...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 12-2004


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 17:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zděna: Upřímně mě nijak nětěší, že se na Máj tyto označníky rozšíří. Já bych to vyřešil stroze. Obrousit a znovu natřít ty stávající. Stejně budou za chvíli zdevastované. Stačí se kouknout na automaty na točně, či na Bendy. Ty jsou již několikrát po "GO" laku a plastových součástí. Prostě na Máji bydlí taková skvadra, že si to prostě nezaslouží (vím, slušných lidí tam taky pár je, ale bohužel budou v menšině). A věř že nové označníky nevydrží bez záseku ani 24 h.

Vůz 47 jsem také viděl - poprvé od odstávky a těší mě, že jezdí. Problém laku 25 jsme již řešili, není kde lakovat a kapacity dílen jsou momentálně vyčerpané - 12 stále stojí venku, a to o něčem vypovídá. A rezavá střecha 38? To je tak nějak jedno, vsadím se, že tu zas tak dlouho nebude, vzhledem k tomu, že dodávky trolejbusů budou pokračovat stejným tempem několik příštích let.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 4-2005


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 17:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad označníky na Máji: No to souhlasím - však jsem psal, že mi nebylo proti mysli když se Máji nové označníky vyhývali.

ad lak na t-busech: jj vím vím, lakovna je problém, jen když 25 vidím tak mi srdce krvácí, protože je to podle mě jinak jedna z nejpovedenějších GO, tak jsem to tu zas přopomněl

jinak č. 38 tady s náma ještě minimálně 3 roky bude, ne-li víc, takže si myslím, že by si ještě zasloužila nějakou větší opravu, aby nekazila celkově dobrý dojem z údržby našich t-busů
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 12-2004


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 18:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zděna: No tak budem trochu teoretizovat .
Letos přijde 5 vozů 25Tr. Vyřadí se 02, 06, 09 a patrně 45.
V roce 2008 by mělo přijít 6 vozů 25Tr. Dejme tomu, že vozy 26 a 32 půjdou na GO. Vyřadí se třeba 18, 27 (kéž by), 30, 39 a 46.
V roce 2009 by mělo přijít 5 vozů 25Tr. Zbývá vyřadit pouze vůz 47. Navíc se může vyřadit 42, 40 a 38.
Téměř jisté je, že dodávky nových trolejbusů by měly pokračovat i v roce 2010. Předpokládejme nákup 5 vozů. To bude tak akorát na linku 1, pokud bude. Atd, atd, atd...
Teorie je krásná věc a jsem zvědav, jak to bude doopravdy .
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 4-2005


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 18:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M__r: No tak možná tu bude ne 3 ale jen 2 roky, ale podle mě by se 38 ještě neměla nechávat osudu, toť můj názor.
Jinak nákup trolejbusů na linku 1 by mohla dost možná zahrnovat případná dotace na výstavbu trati (tak jak je tomu tuším u trati do Vrbného), tudíž by se možná mohli z podobných našich úvah vyčlenit. No ale nemusí to tak být, je to jen moje domněnka ...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 12-2004


Odesláno Úterý, 20. března 2007 - 11:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zděna: Neboj, do té doby jistě projde ještě VP. Ono není možné říci "hele, 38 rezne, tak ji opravíme", protože by se cyklus prohlídek trochu naboural.
Na trať do Vrbného nejsou třeba další nové vozy. Patrně tam bude jezdit linka 14. Tudíž se přidá jedno pořadí a bude se jezdit.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 3-2004


Odesláno Úterý, 20. března 2007 - 15:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M__r: Letos to vyřazování asi tak hustý nebude. Já počítám tak tři vozy, vychází to akorád na serii 07/7. Měla by být letos dostavěna a zprovozněna trať do Českého Vrbného a určitě bude tak o jeden, možná dva vozy navýšen počet. Co jsem zaslechl od agentury JPP, tak se ještě spekuluje co tam bude jezdit za linku. Já slyšel linku 14, která by byla posílena.

V roce 2008 by mělo přijít 6 vozů 25Tr

To už se nedělá výběrové řízení na druhou etapu nákupu?
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ČNDS - ČB
ICQ 312-249-479
S rábou mně baví svět
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 12-2004


Odesláno Úterý, 20. března 2007 - 16:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Macek: To bychom ale měli nadbytek vozů, čili ještě přidej tu 45. Navyšovat počet zatím není třeba, ani kvůli ČV kam má jezdit skutečně linka 14 (ale může to dopadnout i jinak).
VŘ na druhou etapu již bylo, je to ta letošní dodávka pěti kusů. Těch šest příští rok je opce.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 12-2004


Odesláno Středa, 21. března 2007 - 10:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě upřesním čísla dodávek nových vozů. Oficiální zprávy z magistrátu mluví o tomto:
2008 - 5x 25Tr, 2009 - 5x 25Tr, 2010 - 5x 25Tr
U autobusů to bude větší masakr, neb se má koupit ve stejném období 28 vozů (typy neupřesněny). Navíc to stěma čipovkama myslí vážně (když to nebude EMtest, tak klidně jo).
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 3-2004


Odesláno Středa, 21. března 2007 - 16:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já myslím že ty čipovky budou shodné s Jihotransem, který už čipovky nabízí.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ČNDS - ČB
ICQ 312-249-479
S rábou mně baví svět
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 12-2004


Odesláno Středa, 21. března 2007 - 20:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Macek: Tak dodavatelem technologie bude dle mého názoru Mikroelektronika (kdo taky jiný, že). Tím pádem nebude teoreticky problém používat čipovky jak v MHD, tak u Jihotransu apod. Osobně si spíše myslím, že ta karta již dokonce existuje. Je to jistě ona CBcard, jejíž funkce se posléze akorát rozšíří. Ale to opravdu jen spekulujeme. Nechme se překvapit. Přeci jen by to mělo býti již na přelomu let 2008/2009.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 21. března 2007 - 22:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Účelová doprava zaměstnanců na Temelín, kterou provozuje Jihotrans má čipovky asi už 7 let a je to paráda. Žádné drobné, žádné zdržování při nástupu, jen se karta přiloží ke čtečce a je to
Data jsou ze čteček všech tam jezdících autobusů jedenkrát měsíčně vytažena a příslušná částka každému cestujícímu vlastnícímu kartu stržena ze mzdy.
Je to opravdu rychlý a jednoduchý způsob odbavování cestujících. Pokud by se něco podobného rozšířilo i do ostatní veřejné dopravy, bylo by to jen dobře.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 10:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

BmbČ: Já bych zas tak nechválil. Ono něco jiného je uzavřené používání a něco jiného masivní používání všude. Odstrašující případ viz Pardubice...
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Nanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 18:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neví někdo, co se to šinulo za trolejbus směrem do rožnova a jako směr byl uvedený : Boršov nad Vltavou, Podjezd?

A jak že mají fungovat ty čipové karty?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 12-2004


Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 20:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nanik: O čipovkách neví zatím nikdo nic. Jsou zde uvedené pouze dedukce.
Pokud jde o ten nápis, tak buď si se spletl, či spíše řidič omylem zadal "ručně" "cílovou" zastávku, to se prostě stane.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 21:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M__r: Ano, souhlasím.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 23:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

koukám že se Budějice také vrhnou na čipovky.To je dobrá věc.Ani ten Em test není taková hrůza jak M-r popisuje.Já mám hradeckou,a neměl jsem jedinkrát problém!!Ti co mají předplatní ji stejně nepřikládají.Jen ti co jedou na el.peněženku.At už budete mít kohokoliv za výrobce tak zpočátku se problémům nevyhnete.
AD M-r myslíš že když budete mít např.Mikroelektroniku že to bude bez problémů?To jsi naivní snílek.Budou se řešit stejné problémy jako u em testu.Ono to není tak jednoduché jak se ti může zdát.Navíc to používají různí lidé což je někdy problém.
Ať už se DPČB rozhodne pro kohokoliv tak v dopravě to je přínos.Zajímalo by mě jestli se v tom nějak bude angažovat kraj.(to kvůli pozdějšímu vzájemnému clearingu)
Pokud si ale každý bude hrát na svém písečku (kraj,město)ztratí to výhody.
Šanci mají oba Mikroelektronika,Em test.(neb dopravci u vás používají oba systémy pokud vím.
U nás v Libereckém kraji je clearing v linkové dopravě platný v celém kraji (o tom se vám může zdát)až na vyjímky (DP Liberec,Vett)ale zasahuje i mimo kraj (Mladá Boleslav)a brzo zasáhne i do Hradeckého kraje(Osnado)
Lze tedy u nás projet celým krajem na jednu kartu.Používán je právě em test a je s ním v linkové dopravě spokojenost.
bude zajímavé kdo to u vás vyhraje.
ad ta fotka 21272 nevíš co to vezlo za dopravce?
Dvorní dopravce Irisbus ČR Šmídl transport.?
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 23:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad M-r myslíš že v celém kraji kde to uznává vzájemě 5 dopravců jde o uzavřené používání.?jak říká bmbč tak je to paráda.zpočátku tomu lidé a řidiči moc nevěřily ale dnes na to nedají dopustit.Já už leta neznám co je platit drobnými.A nevrátil bych se k tomu.
Sleduji diskusi v Pardubicích a vím že patříš ke kritikům.I řidiči už sami říkají že problémy ustávají.A to že někdy něco nefunguje je záležitost techniky.To víš už to není mechanickej strojek kde se nemělo co posrat.Tohle je elektronika.Předpokládám že jsi docela normální člověk a že používáš běžné věci běžné potřeby.Prostě občas chybují mobily,foťáky,počítače,automobily.(např dnes závada na automobilu vyžaduje návštěvu servisu,dřív ti stačilo pár klíčů a trocha umu).
Omlouvám se za tak rozsáhlé povídání.
Doufám že to ale vyvolá pozitivní diskusi co by jste u vás chtěli.
AD bmčb s tím temelínem to je zvláštní linková doprava a proto to odečítá měsíčně.Jinak normálně ti to odečítá při každé jízdě a na lístku jsou o tom zobrazeny údaje
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 11:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ares 1: Ani ten Em test není taková hrůza
Až mě ten systém přestane dvakrát do měsíce okrádat, rád uvěřím. Navíc v Hradci jsem zpozoroval, že "nákup" jízdného je výrazně jednodušší než v Pardubicích a navíc v Hradci nejsou ty úžasně "spolehlivé" označovače.
že když budete mít např.Mikroelektroniku že to bude bez problémů
Troufám si říci, že problémů bude alespoň o polovinu méně. Když se u nás zaváděly označovače Mikrolelektronika + palubáky BUSE a panely BUSE, tak vše chodilo téměř od začátku bez závad. Navíc u nás byla dvouměsíční zkušební doba, kdy se chyby vychytaly.
Šanci mají oba Mikroelektronika,Em test
Tak samozřejmě, musí proběhnout VŘ. Náš DP používá Mikroelektroniku, to samé Jihotrans, ČSAD ČB, Záruba a Sttrans. EM test již dle mého názoru vymizel. Ostatně jak kdysi napsal Mirbusak, dopravci přešli na Mikroelektroniku kvůli budoucímu IDS. To co z toho plyne je jasné. Osobně si nedokážu představit vozy s označovači Mikrolelektronika a čtečkami EMtest hned vedle. V takové kombinaci by to fungovalo jistě s problémy, neboť i přes kompatibilitu součástek by si jistě nerozuměly.
o uzavřené používání
My jsme se bavili o dopravě do Temelína, která je POUZE pro zaměstnance elektrárny, čili o uzavřené používání jde. Navíc čekám, že to budou identifikační karty i pro vstup do elektrárny, takže nějaký "dokonalejší" systém.
Osobně říkám, že el. peněženka je věc dobrá a budu za ni rád i u nás! Ano kritik pardubického systému jsem, ale co mám dělat, když už jsem 2x zažil, že mi ten šmejd odečetl za jízdu v délce 1 ZASTÁVKA 20,- Kč, několikrát mě odmítnul odhlásit a několikrát mi místo přestupu účtoval normální jízdné!!! To mám asi jásat, že jsem podpořil DP, ne?
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 4-2006


Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 13:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad M-r nechci se s tebou pouštět do sporu,ale pár poznámek mám
1)osobně jezdím na hradeckou problémy nemám.Pokud je to v Pardubicích složitější tak je to ale spíše záležitost DP a jeho tarifů
2) ad problémy to si povíme až se to zavede
3)Naposled když jsem byl v ČB tak ČSAD ČB,Záruba používal strojky Em test...dále musíš v kraji připočíst i Comett také em test.
pokud přešli na mikroelektroniku kvůli ids tak potom zřejmě v tom kraj něco dělá.Pak by to bylo i rozumné spustit systém od stejného výrobce.Ovšem vše záleží na nabídce ve VŘ a to je jak známo věc ošemetná.
ted mírně odbočím jsem zvědav jak se bude jednou řešit ids v HK a PU kraji.Města mají em test + pár dopravců a Hlavní Connex má mikroelektroniku to bude oříšek jak to udělat.
ale zpět
4)vím že jste mluvily o uzavřené dopravě do temelína.já ti dával příklad jak to funguje v tebou kritizovaném systému em test,jinde.a jde to bez problémů
zkoušel si to reklamovat když tě to okradlo?já bych si to líbit nenechal,pokud si to necháš líbit tak jsi mlčící a nic se nevyřeší.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 12-2004


Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 13:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ares 1: Okrádání jsem reklamovat nezkoušel, protože jsem přesvědčen, že to nemá cenu. Již dříve jsem reklamoval neoprávněné udělení pokuty mé osobě díky nefungujícímu strojku. Nikdo na moje (celkem 3) maily nereagoval. Tedy resp. reagoval na jeden, ve kterém mi bylo oznámeno, že se věc prošetří a skutek utek. Mimochodem já nekritizuji EMtest jako takový, ale pouze OS používaný v Pardubicích.
Trolejbusy v Českých Budějovicích vás vozí již více než 15 let!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 4-2006


Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 15:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

myslím, že to děláš špatně ,že to nedotáhneš.já vím ono to zabere čas ,ale je-li člověk neodbytný domůže se nápravy.Ono to chce občas osobní návštěvu.
Doufám že i ostatní nám sdělí představy jak by mělo odbavování v ČB vypadat.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace