K-report
 

Archiv do 24.června 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Staré archivy » Archiv do 24.června 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 15. června 2007 - 08:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jezisek:
koukám na ten závěr na výhybce, mooooc hezké, je to tzv. rybynový závěr, tuším že se používal i na našem uzemí, ale netuším ze kdy pochází... ale na vlastní oko jsem ho ještě neviděl, škoda :-(
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 15. června 2007 - 09:32:54   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když už, tak rybinový. Nebo jídáte rybý polévku? Jsou kádě s vánočními kapry cítit rybynou?
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 15. června 2007 - 09:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cogwheel:
sorry omlouvám se za omyl .... ono já nejím nic z toho co jste uvedl takže možná odtud pramení má neznalost :-)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 15. června 2007 - 10:20:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mně rybí polévka také nechutná. Rodiče se sice snažili mi ji nutit aspoň na Štědrý den, zakrátko ale naštěstí rezignovali.
Starobylá výhybka s rybinovým závěrem byla ještě nedávno k vidění na již neužívané vlečce u Zn. Slaný-předměstí (na dále již zaasfaltované odbočce do "nikam"). Nevím ale, je-li tam dosud.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 4-2004


Odesláno Pátek, 15. června 2007 - 11:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cogwheel: jak víte, že to není pojmenované po p. Rybynu ??? Já bych řekl, že to je jedno, hlavně že víme, co to je! (na funkci to nebude mít vliv a na funkci živočicháře už vůbec ne...) Pokud mohu dopporučit, určitě se tam na to zajeďte podívat, je na co hledět. Měl jsem pocit, že rybiňák je i ve Valmezu, ale zkusím to nafotit...
Naseďněme do tanků a srovnejme šopu na nábřeží !
Zaple
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 15. června 2007 - 13:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výměna s rybinovým závěrem jazyků by měla být ve výh. Těchonín,zde by měl být i uzamykatelný mechanický závorník.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 34360
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 16. června 2007 - 16:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já si myslím, že je to spíše podle tvaru.

A takový závěr je stále i ve Stožci. Nevíte někdo, zda při rekonstrukci (nejspíš na podzim) se počítá se zachováním pro muzeální účely a neskončí ve starém železe?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 7-2002


Odesláno Sobota, 16. června 2007 - 16:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rybinový závěr jde vidět také v Třemešné ve Slezsku,Vrbně pod Pradědem a před modernizací také v Bohumíně.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 9-2002
Odesláno Úterý, 19. června 2007 - 16:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky ve st. Raspenava byly rybinove zavery. Ale bez zaruky, naposled jsem tam byl v r. 2002
ICQ 268-987-545
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 7-2002


Odesláno Úterý, 19. června 2007 - 18:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Funguje už dálkovina mezi Táborema a Cerekví?Mechaniky už jsou odstraněny nebo ještě stojí?
Steamer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 1-2007


Odesláno Úterý, 19. června 2007 - 19:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aktivace dálkoviny mezi Táborem a H. Cerekví bude teoreticky probíhat do 27.6. a zítra by měla být ukončena etapa aktivace Obrataně.

(Příspěvek byl editován uživatelem steamer.)
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 7-2002


Odesláno Úterý, 19. června 2007 - 19:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dík.
Chichi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. června 2007 - 14:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevíte někdo, proč se už celý týden odjíždí z Nelahozevsi z 2.SK na 2.TK (směr Ústí) na PN? Občas se dokonce přidá PN i na vjezdu od Kralup, takže pak skrz celou stanici 30 :-( V opačném směru v 1. koleji se jezdí normálně na barvu. Díky.
Crash84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. června 2007 - 17:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravim, stáhnul jsem si z netu plánky stanic včetně údaje o zabezpečovacím zařízení, co mě ale celkem zmátlo je, že jsou tam uvedeny kódy zabezpečovacího zařízení, neměl byste někdo přehled těchhlekódů? Ze staničního zabezpečovacího zařízení typu 16 vim kulový o co se jedná, jenom odhaduju že to asi bude 1. kategorie Díky
Zv94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. června 2007 - 21:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Crash84:Pokud byste měl zájem pošlu na mail.
D–vo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 2-2004


Odesláno Čtvrtek, 21. června 2007 - 22:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

>Zv94: Můžu taky poprosit? Mail d.vo(zavináč)centrum.cz. Díky moc
Auta stojí, motorky jedou!                                           Profil
Crash84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. června 2007 - 22:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94: Ano, samozřejmě mám zájem. Můj mail je crash84(zavináč)seznam.cz. Mnohokrát děkuji za pomoc
Slídil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 7-2002


Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 07:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Zv94: Já bych si s dovolením také požádal. Děkuji. mira_b(závin)centrum.cz
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 08:43:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94:
pokud mohu také bych požádal a zmíněná data na email.


Jinak at napíši také něco jiného, tak včera byl spuštěn do provozu nový přejezd na zastávce Turnov město .... je to přejezd od firmy První SaZ Plzeň a.s. a je zaloučen do JOP v Turnově které dodala firma AK signal Brno a.s. Z pracoviště v turnově lze PZS ovládat, druhé pracoviště výpravčího v Libuni je "pouze" kontrolní, tedy nemuže PZS ovládat ale má jeho kontroly. Toto PZS nahradilo původní zařízení (byli zde výstražníky VUD, takže pravděpodobně i výstroj byla VUD, ale to je jen mám doměnka).
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6280
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 10:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

já bych si s dovolením také vzal.
dydzej -zamotáč- gmail.com
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 11:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94: Já bych si s dovolením také poprosil. Děkuji. jenicek.vypravci zavináč.cz
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 11:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94 - s dovolenim bych se taky pripojil - pjp(zavinac)pjp.cz.
Dekuji, Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 11:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Take se pripojuji s prosbou na michal(zavinutec)vypravci.com

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
ToTa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.205.103
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 13:06:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94: Já bych také poprosil. Děkuji.
ToTa
tota.sw zavináč.cz
ToTa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.205.103
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 13:06:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94: Já bych také poprosil. Děkuji.
ToTa
tota.sw zavináč seznam.cz
pavka_2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 13:14:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co všechno ovládá JOP v Turnově ? Vlastní stanici asi ne...
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 15:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pavka_2:
v tuto chvili ovládá 3 PZS mezi Turnovem a Hrubou skálou, a pokud je v Hrubé Skále VSDZ tak zde muže dát na návěstidlech STUJ, a ovládat přejezd v Hrubé Skále .... jinak má na ovládání ještě krycí návěstidlo v Sedmihorkách.
v Libuni je to samé zobrazení, jen bez možnosti cokoliv ovládat.
Zv94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 3-2006
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 15:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Všchni kteří požádali by to měli mít na mailu.
D–vo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 2-2004


Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 20:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přijato, děkuju. To jsem teda netušil, že je těch kódů tolik...
Auta stojí, motorky jedou!                                           Profil
Kuliferda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.218.150.250
Odesláno Pátek, 22. června 2007 - 20:40:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Můžžete mi prosím taky zaslat ty kódy? Dík, K.

kuliferda (zavinac) gmail (tecka) com
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 1-2004


Odesláno Sobota, 23. června 2007 - 13:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94: Mně taky, prosím! Mail je pod přezdívkou.
Veselá kráva (714) je jedna z nejlepších lokomotiv, které na 026 máme…
Zv94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 23. června 2007 - 14:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kuliferda,Mirekm: Máte to na mailu.
Jakub_M
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.56.170
Odesláno Sobota, 23. června 2007 - 21:05:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, chtěl jsem se zeptat. Představme si následující situaci. Je stavěna vlaková cesta, která končí u návěstidla, na kterém kvůli poruše nesvítí červené světlo. Jak se zachová například reléovka?
Podle mě se provede závěr jízdní cesty (prosvítí se bíle), ale dovolující návěst se na návěstidle na začátku cesty nerozsvítí. Teď se Vás ptám - mám pravdu? :o)
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 4-2004


Odesláno Sobota, 23. června 2007 - 21:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jakub_M: Nemáš. Cesta se po návěstidlo normálně postaví, včetně klacku, ale pokud postavíš dále, dojde k závěru ale nebudemožné projet na jinou než přivolávací náv.
Naseďněme do tanků a srovnejme šopu na nábřeží !
Steamer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 1-2007


Odesláno Sobota, 23. června 2007 - 21:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenže cesta ke zhaslému návěstidlu, které nemá samostatnou předvěst, nesmí být povolena.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 4-2004


Odesláno Sobota, 23. června 2007 - 22:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

steamer: bude tam výstraha (opakovaná výstraha)
Naseďněme do tanků a srovnejme šopu na nábřeží !
Steamer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 1-2007


Odesláno Sobota, 23. června 2007 - 22:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A to právě být nesmí, protože tam musí být přenos červené.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 11-2005


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 00:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jasně že se na návěstidle nerozsvítí povolující znak, je to blost jet na povolují znak k zhaslému návěstidlu.
Řešením je na ETB a výše postavit vlakovou cestu na návěstidle kde je prasklá žárovka červeného světla, to narozdíl od releovky jde, a tím pojedu k návěstidlu se znakem a není problém.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 4-2004


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 06:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

bude tam výstraha... na předchozím návěstidle návěstidlu zhaslému
Naseďněme do tanků a srovnejme šopu na nábřeží !
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 07:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jakub_M : Na rzz AŽD 71 je to tak ako hovoríš. Zaver sa rozsvieti, ale náv. sa nepostaví. Ja som to riešil tak, že som na tom náv. kde bola červená zhasnutá, rozsvietil posun dovolený. Vchod. náv. sa riadne postavilo. Lenže som musel sledovať, aby som ten posun zrušil skôr, ako by rušňovodič odchod. náv. zbadal s rozsvieteným posunom. . Boli tam oblúky, takže to nebol problém.
Steamer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2007


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 07:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jezisek:
Opravdu nebude, protože se zařízením musí kontrolovat, aby nebyla povolena jízdní cesta ke zhaslému návěstidlu, které nemá sam. předvěst. Je to jeden ze základních požadavků na návěštění při poruchách svícení.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 09:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tuto situaci jsem si teď nahrál na ESA11: zhasnul jsem cestové návěstidlo, postavil vjezdovou vlakovou cestu po toto návěstidlo. Technologie hlásí poruchu návěstidla, že nebude rozsvícena povolující návěst. Udělal se závěr, technologie hlásí poruchu.
Další zkouška: postavil jsem cestu až za toto zhaslé návěstidlo, technologie opět hlásí poruchu návěstidla, v dalším kroku poruchu volby. V obou případech je nutné jet na PN, ve druhém případě i okolo zhaslého cesťáku.
Releovky toto řeší úplně stejně, vlaková cesta musí mít konec, to znamená, že na konci musí být rozsvícené návěstidlo, jak již bylo správně zmíněno, jde o ten přenos návěstního znaku, v tomto případě nepřenos červené. Normální vlaková cesta nesmí končit u zhaslého návěstidla. Pokud se jede na PN je to nouzová cesta, vždy s nějakým rizikem, v tomto případě s rizikem, že fíra zhaslé návěstidlo neuvidí a projede ho.
IV.koridor-2.etapa aktualizace 23.6.2007
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 09:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A když už jsem tady, předhodím vám fotku, jak vypadá mechanický závorník po šikovném rozřezu. Naštěstí nedošlo k poškození "hrnce", jen se ohnuly kontrolní tyče a pravítka. Výhybka byla jinak zcela na férovku fiklá a projetá celá.
 
IV.koridor-2.etapa aktualizace 23.6.2007
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 09:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Noltha: postavit vlakovou cestu na návěstidle kde je prasklá žárovka červeného světla, to narozdíl od releovky jde
i toto jsem teď zkusil, nejde. Ovšem testoval jsem na ESA11, předpokládám, že ETB se chová stejně, i když je to jinak krám
Má stejný software, takže to asi nebude jiné.
IV.koridor-2.etapa aktualizace 23.6.2007
Steamer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 1-2007


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 09:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zákaz jízdy ke zhaslému návěstidlu je jen ochrana jízdních cest, které by mohly být ohroženy pokračováním cesty ke zhaslému návěstidlu z důvodu jeho projetí. Jinak zhaslé návěstidlo, které není označeno jako neplatné má význam návěsti "Stůj". Horší je případ, kdy zařízení nepozná neosvětlenou návěstní svítilnu a v případě spodní žluté by mohlo dojít k fatálním následkům.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, v případě nerozsvícení nějakého povolujícího znaku se rozsvítí návěstní znak nižší. Např.: 60 a volno - nesvítí volno, rozsvítí se 60 a výstraha atd. Červená už nemá závažnější pokračování, takže není co přenést.
IV.koridor-2.etapa aktualizace 23.6.2007
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono to stejně funguje i na elektromechanice se světelnými návěstidly (ne na té, kde jsou světelná návěstidla použita jen jako náhrada mechanických s pár relátky). Při poruše červené na odjezdovém návěstidle nejde postavit na tuto kolej vjezdová cesta, protože i tady funguje přenos návěstního znaku. V tomto případě není zajištěn přenos červené na předchozí návěstidlo, stejně jako na vyšších typech zařízení.
IV.koridor-2.etapa aktualizace 23.6.2007
Ramsák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na K2002 a K2000 se při volbě cesty ke zhaslému návěstidlu zobrazuje hlášení "Nelze stavět - návěstidlo na konci cesty je zhaslé". Výpravčí pak musí použít nouzovou JC s PN. Od zhaslého návěstidla však stavět jde. Proto jedná-li se o vjezdovou cestu a průjezd, tak se to dá vočůrat jednoduše tím, že se nejdříve postaví odjezd (tím se návěstidlo stane osvětleným) a poté vjezd.
Deterio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zv94
Mohl bych taky poprosit o kody.
deterio(zavinač)atlas.cz
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Konečně tady po dlouhé době máme téma, které je zajímavé a poučné
Pro mě třeba v tom, že co je K2002 a K2000. Jsem blb a nevzdělán, u nás nemáme.
IV.koridor-2.etapa aktualizace 23.6.2007
Ramsák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to Plešoun. Ale máte akorát o tom nevíte (třeba ESA11M a ESA11M+).
Steamer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 1-2007


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Červená už nemá závažnější pokračování, takže není co přenést.

Ale je, červená se přenese na předchozí návěstidlo pro jízdní cesty k tomuto návěstidlu. Jinak u zařízení, která jsou a budou projektována dle nových specifikací bude při zhasnutí horní nebo spodní žluté rozsvěcována APN.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Steamer: jo, jasně, tak jsem to psal v předchozím příspěvku

Ramsák: to jsou věci
IV.koridor-2.etapa aktualizace 23.6.2007
Ramsák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

plešoun: to jo a dobrý
Zv94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 10:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mohl by mi někdo ze znalců vysvětlit rozdíly mezi Testem14 a RZZ s tlačítkovou volbou pochopitelně kromě jiného způsobu zadávání cest?
Ramsák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 11:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Steamer: A ty specifikace jsou již platné ? Vím, že se na SŽDC něco takového vymýšlelo, ale jestli už je to upečeno tak to teda nevím. Jinak třeba v metru to mají od nepaměti.
Steamer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 1-2007


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 11:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ramsák: Platí od 1.8.2006.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 13:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Plešoun: přenosem návěstí myslíš závislá návěstidla a RNS, že?
Jinak se divím Jeziskovi, že to nezná. Na naší společné elektromechanické trati to tak funguje. Ke zhaslému klacku nejde postavit VC.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 15:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Steamere, co si mám představit pod APN? Jediné co mne napadlo je přivolávačka co se sama automaticky rozsvítí, když nepůjde žlutá....
Zdraví Martin
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 11-2005


Odesláno Neděle, 24. června 2007 - 15:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin2: to APN bude určitě automatická PN .... jsem slyšel že se to chystá, podmínky pro cestu jsou splněny, jen nejde znak, takže v případě kdy je pouze prasklá žárovka se použije PN, nevím zajimalo by mě jak se osvědčí

Zv94:
no rozdíl mezi TESTem a RZZ je docela značný ... TEST je navrhován usporněji, má jednodušší obvody, a hodí se spíše pro menší stanice ... zvrhlost jako Liberec kde je TEST neberme v uvahu :-D

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace