K-report
 

Archiv do 23.července 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě 110, 113, 114 a 121 » Staré archivy » Archiv do 23.července 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 23. června 2006 - 11:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky. Jen prosím u upřesnění, kdo je to ten "Láďa Lopata.
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 7-2005
Odesláno Pátek, 23. června 2006 - 11:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ladislav Lopata jest výpravčí v žst. Slaný. Mj. také příznivce železnice a náš velký patron v žst. Slaný a okolí.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 23. června 2006 - 12:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aha. Díky.
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 23. června 2006 - 12:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebyla náhodou chlastem zaviněná ta nehoda posunovače (tuším. 27.5.2000) co tam má dnes pomníček???
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 7-2005
Odesláno Pátek, 23. června 2006 - 16:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ten pomníček je tam vybudován k umrtí zdejšího posunu. Nebot v roce 2000 skončila epizoda Pn a Nexáků z Mostu přes Slaný do Kralup a zpět. Navíc též v tom roce skončila místní "záloha", kterou zde v žst Slaný dojezdil domácí malý Hektor 720 141-1/T435.0141.

Ale o tom, že by to bylo kvůli posunovači, to určitě ne.

Každopádně zjistím přesné důvody i budovatele pomníčku.
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 23. června 2006 - 21:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aha a mně někdo říkal (agentura JPP) že tam přejeli posunovače...

Krom toho myslím, že těch Nexáků a Pn tam jezdily "jen" dva páry a vozily to bangle (2x742). Ale teď s určitostí nevím, jesli to bylo zrovna na této trati...

(Příspěvek byl editován uživatelem děd_vševěd.)
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 5-2006


Odesláno Sobota, 24. června 2006 - 20:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na diskutovaném R1415 dnes 751 + Bds + 3xBtn
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 8-2004


Odesláno Sobota, 24. června 2006 - 21:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K těm rychlíkům:
Několikrát jsem viděl na Masaryčce přijevší R 911 a vždy z něho vystoupilo tak 20-30 lidí. To není zas tak moc .

Já bych to viděl hlavně bojovat a zachovat R do Slaného jako Sp (v tomto ohledu zkusit kontaktovat KÚ, zda by nepřispěl (moc šancí tomu ale nedávám). Dál z Mostu tak jeden ranní spoj do Prahy a jeden odpolední zpět - třeba jen se sólo motorem, případně v neděli večer, ale to si nejsem jistý.
Není týden ten, abys nepotkal blbce každý den.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 5-2006


Odesláno Sobota, 24. června 2006 - 22:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já osobně často jezdím 913 ráno z Kralup a vlak přijíždí velmi skromně obsazen (v motoru tak 25%, v obou Btn by se dali spočítat na prstech , teprve v Kralupech přistoupí více lidí a obsazenost je tak 70%. (přestože další R865 jede za 5 minut).
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 25. června 2006 - 19:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes R 1415 751.251.5 (dříve CV, nyní Praha) +2*Btn.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slaňák.)
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 25. června 2006 - 20:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nadměrné pití ve Slaným.. Jestlipak už skončilo? To, že výpravčí, který zde byl zmiňován, nadměrně pije, se vědělo nejméně deset let. Celou tu dobu zde přednostuje jeden a ten samý člověk, který nad tím zavíral oči (nejen nad tím). Jo, a ten výpravčí je sice na Kladně u OKD, ale jako vedoucí posunu. A v práci (zatím?) nepije.
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 25. června 2006 - 20:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jesli skončilo? Asi půjde o to, jestli má službu tolerantní nebo netolerantní výpravčí. Nedělá tam náhodou ještě přednostu Franta Štekrtů? Ten už tam byl před mnoha lety a vždy to bylo exportní vemeno. Hlavně, že znal (zná) dost pánů na nábřeží, kteří si ho tam vydržují. Jinak myslím, že by se Slaný určitě obešel bez přednosty. (V Lounech a Kralupech snad stačí).

(Příspěvek byl editován uživatelem děd_vševěd.)
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 25. června 2006 - 20:46:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, Štekrtů tam sedí nejmíň od roku 1980. Celou dobu se drží proto, že dokáže včas odesílat požadovaná hlášení. S bezproblémovým chodem stanice to má pramálo společného. Ale pro nábřeží ano.
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 25. června 2006 - 21:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Líp bych to říct neuměl.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 13:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad chlast ve Slaném:

Dovolím si tvrdit, že dneska už to není taková sranda, jako bývala. Jednak proto, že už má opravdu každej strach o práci a navíc i proto, že z Toníčka Veselého se stal vedoucí RCP a věřte mi, že na "svoje" Slaný nezapomněl a stále nemůže Štekrtovi zapomenout, jak s ním vymetal, když ještě dělal dozorčího... A Anton, jak známo, chlast nesnáší, takže se každej má tak trochu na pozoru...

Ad mdt:

Je sice hezky, jak dojemně jsi nám vylíčil historku o tom, kterak výpravči VH nebyl schopen postavit pro vlak, ale tehdy v tom rozhodně neměli prsty posunovači. Stavil se tam jeden člověk (nebudu ho jmenovat, mám ho rád...), který výpravčího VH zlil jak Dána. Všechno by ještě šlo, kdyby na pvním ranním vlaku nebyl přičilivý vlakvedoucí PX (X nahrazuje iniciálu příjmení - ani jeho nehodlám jmenovat), který všechno snaživě naprášil... Jinak ujišťuju, že i když byl výpravčí VH zlitej jak doga, vždy dobře věděl, co dělá (čímž ovšem nehodlám obhajovat chlast na 110!!)
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 14:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hanzalik: Kdes tady tu historku našel? Já nic nevidím. Pokud vím, tak tam došlo k mnohem většímu průseru, než, že jen nebyl schopen postavit pro vlak...
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 15:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Děd_Vševěd...

Je na minulé stránce v podání "mdt". Vím, že onen inkriminovaný večer (resp. ráno) to byl opravdu extrém. Jak říkám - nehájím ho, nehájím to, že chlastá. Taky tam dělám a nechlastám - proč by to měl dělat někdo jiný? Každopádně, i podle mých zvěstí u OKD-D už vážně seká latinu (čehož např. ještě na Kaučku nebyl schopen...).
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 15:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo to-no to zas taková historka není. Já taky netvrdím, že ho hájíš. Chlast samozřejmě na dráhu nepatří,o tom není sporu, ale tvrdit, že proč by měli chlastat jíní, když ty nechlastáš, asi nebude úplně to pravé ořechové. Ono "přípít si jednou skleničkou na zdraví" není zase nic tak hrozného, ale když pak dojde byť k i jen drobnému průseru, který třeba s chlastem vůbec nesouvisí, tak to může přijít člověka draho. Samozřejmě nomluvím o náhodných kontrolách...
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 17:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Špatně jsem se vyjádřil... chtěl jsem spíš říct to, že pakliže někdo chlastá, nevidím nejmenší důvod, proč by před tím vedení mělo zavírat oči. Pak už ale vina nepadá jen na onoho dotčeného výpravčího, ale na celé vedení... To, že se dokázala tato záležitost tak dlouho tutlat je hlavně díky tomu, že výpravčí VH by opravdu postavil i poslepu s rukama za zády. Pozor - nechápat to jako obdiv k jeho osobě. Snažím se jen naznačit, že tato záležitost nebyla jen selháním jedince, ale i celého vedení stanice. Bohužel mi z dnešního vedra poněkud měkne mozek, tak se nedokážu dost přesně vyjádřit...

A k té historce... ano, zčásti pravdivá je, ale pokud jste četl pozorně můj příspěvek, tak v něm bylo napsáno, že v onen inkriminovaný den neměli hlavní podíl na stavu výpravčího VH posunovači. Dovolím si tvrdit, že onen den na tom neměli ŽÁDNÝ podíl a věřte, že vím, o čem mluvím. Což ovšem neospravedlňuje ani je, neb to, že se u posunu chlastalo, bylo bylo veřejným tajemstvím...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 17:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jasně.
Hujer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 211.38.211.130
Odesláno Pondělí, 26. června 2006 - 20:55:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak tam došlo k mnohem většímu průseru
Vím, že onen inkriminovaný večer (resp. ráno) to byl opravdu extrém

Je hezké, že to víte, ale pro nezasvědcené do provozu na této trati to nemá žádnou vypovídací hodnotu. Co takhle, kdyby sem někdo naplno napsal, jak to tehdy s tím velkým průserem vlastně bylo???
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 27. června 2006 - 00:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hujere, no, co se stalo, nebyl jsem svědkem, ale vím o tom toto: Bývalý slánský výpravčí ve stavu značné podnapilosti přijal nabídku prvního ranního motoru s Podlešína do Slanýho, kde měl motor křižovat s vlakem jedoucím ze Slaného do Podlešína. Potvrdil telefonicky přijetí a pak odeslal motor ze Slaného na Podlešín. (nenabízel ho?). Situaci zachránila bába na hl. Strojírna, které to "docvaklo" a dala oboum vlakům na stůj a tak k hlásce přijely z obou směrů dva motory proti sobě... Priznávám, že i já v tom mám pár nejasností.(fíra-změna křožování, nabídka do Podlešína atd. Ale místní znalec Hanzalik nebo Slaňák mě už opraví.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 11-2003


Odesláno Úterý, 27. června 2006 - 20:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak dost! Drahý vševěde, je na čase, abych vaší agenturu JPP uvedl na pravou míru...

Tehdy se stalo to, že výpravčí ve stavu značné opilosti nebyl schopen vlak NABÍDNOUT do Podlešína a zdálo se, že nebude schopet ani postavit. Nedokázal naříkat vlakovou cestu a pak se z ničeho nic sebral a postavil "dovnitř" od Podlešína (ovšem ŽÁDNÝ vlak nejel!). Signalista na St. 1 zvonil na výpravčího, co že to jede na kolej, na které stál onen vlak do Kralup, výpravčí mu ale telefon nezvedal, načež se do toho vložil výše zmíněný vlakvedoucí, který se dožadoval odjezdu. Po příchodu do DK zjistil, že výpravčí VH jaksi není v "provozuschopném" stavu, ovšem namísto toho, aby např. došel pro výpravčího Lopatu (který bydlí nedaleko a stejně šel ten den na denní), zavolal policii, načež se výpravčí VH zamkl ve vedlejší místnosti a odmítal vyjít ven. Přivolaná policie vyrazila dveře, zajistila ho a odvezla (po převzetí služby p. Lopatou). Výpravčí VH byl propuštěn dohodou, dostal k úhradě škodu za všechny opožděné vlaky a odešel s ostudou.

Není možné, aby proti sobě jely dva motory, nebo už leta letoucí se první ranní osobáky křižují v Podlešíně (ano, bylo tomu tak i onen GVD, kdy k této záležitosti došlo), letos se křižují dokonce až ve Zvoleněvsi a před několika lety to bylo dokonce až v Kralupech n. V. - předměstí...

Staré pověsti české jsou sice moc vzrušující čtení, ale není dobré psát taková obvinění bez ověření... Plyne z toho ponaučení, že není dobré věřit všem. Svou zálibu v JPP jste prokázal i tím vaším přejetým posunovačem :-) (pomníček na nádraží ve Slaném). Tak příště, prosím, méně senzace a více serióznosti ;-)
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 27. června 2006 - 21:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hanzalik: Nemyslím to zle, jak říkám, tyto informace se ke mě dostaly z X-té ruky (upozornil jsme na to) a původem jsou drážní zdroje ze Slaného a Kladna, takže jsem počítal s tím, že to něco na tom pravdy bude...Ale to víš, každý si poupraví kousek a desáta verze je už poněkud jiná. Tato událost (výpravčí) se ke mě dostala před pár dny, vyprávěl mi jí jeden člověk, co má blízko k MDT a její prezident mu jí prý vyprávěl...

Ad posunovač, o tom jsem "slyšel" už dávno.

(Příspěvek byl editován uživatelem děd_vševěd.)
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 28. června 2006 - 00:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No né, co se všechno nedozvím...Co já vím, tak Hahnzalík to tady řekl vcelku přesně. Mj. Dnes jsem o tom debatil i s výpravčím Láďou Lopatou. Děde Vševěde..Prosil bych to jméno, ono člověka. Navíc blízkého k MDT. Rád bych věděl, kdo nám tak pomáhá a má k nám tak blízko. A hlavně, že jsem ho asi neviděl ještě pracovat. Nebo se dozvím že Karkulka byla na výstavě v Pečkách díky němu??

Zdraví Prezident.

Mj. Na tento dotaz jsem již odpovídal a zrovna tobě. Je již v archivu. Jediné co jsem napsal o posunovačích je, že chlastali taky. Což je pravdou. Ale to by jsme si tu mohli za chvíli založit debatu Průsery v žst.Slaný..

Jinak pokud tu ještě chcete VH rozebírat, rád ho seženu a dám mu kontakt na tuto debatu, ať se může též přímo zapojit. Dnes jsem to již udělal u Ládi Lopaty. Možná sem taky napíše. Neb se ho to hodně týká taky, jak psal výše Hanzalík.
Ale dle jeho slov, se na tuhle debatu "nezasvěcenců" může leda vysr... .

Jen je mě líto, že se tady z VH stala atrakce. VH byl a doufám je skvělej kamarád. A já osobně mu držím palce, ať se mu daří.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 11-2003


Odesláno Středa, 28. června 2006 - 10:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

I já mu fandím, aby se mu na jeho štaci u OKD-D dařilo lépe...

A co se týče L. Lopaty - ani se mu nedivím, že se nehodlá do téhle diskuse zapojit. Byť se ho tato zíležitost také týkala - sice jen okrajově, ale týkala - není dobré rozdmýchávat bolest minulosti. L. Lopaty si vážím jako velmi schopného a téměř neomylného výpravčího, kterých na 110 není mnoho.

(Příspěvek byl editován uživatelem hanzalik.)

(Příspěvek byl editován uživatelem hanzalik.)
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Děd_vševěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 28. června 2006 - 11:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Říkal mi to p. Chrástecký, prý se s vámi zná. Mj. taky říkal, že vás vyšetřuje policie, protože jste prý překopli ve Slaném kabel zabezpečovačky...
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 28. června 2006 - 11:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady se řešej do slova a do písmene "starý vrány"...
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 28. června 2006 - 12:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak p. Chrástecký...Toto jméno mi opravdu nic neříká. Já znám ze zabezpečovačky pouze p. Kejzlara. K překopnutému kabelu.

V středu dne 21.06 mě na tel volal p. Kejzlar, že jede PČR na nádraží ve Slaném fotit´k naší vlečce překoplí kabel zab.zař., který jsme prý překopli my při vrtání děr na plot. Je pravdou, že mě to docela zarazilo, protože jsme do smlouvy o žádosti pronájmu pozemku dali, že si postavíme plot na vlastní náklady a nikdo nám v podstatě nic k tomu neřekl. Jen máme tři plánky. Jeden uzemní, druhý kvůli vodovodu a třetí je od zabezpečovačky, ale je tam zakresleno, že v našem obvodu je návěstidlo s příslušným kabelem, ale ten vede úplně jinudy. Největší srandou bylo, že PČR tamější nádražníci, včetně pana přednosty nahlásili, že jsme jakási parta výtržníků, kteří bohapustě zabavili kolej a chtějí jí zabavit tím, že jí oplotí. No nakonec se PČR pídila po mém tel. čísle a jeden z přítomných fírů prohlásil, že vzhledem k tomu, že spolupracujeme s Láďou Lopatou a ten by ho mohl mít. U Ládi zvonili za doprovodu PČR Franta Štekrtů a p. Kejzlar. Ládík jím dal mé tel. číslo a navíc uvedl, že náš spolek má normální právní subjektivitu, navíc že na kolej i pozemek máme normální smlouvu, která je platná. A navíc, že veškeré smlouvy viděl, tudíž ví o čem mluví. A že kdyby se p. přednosta víc staral, tak vidí, že se tam „něco“ děje. Pan přednosta dostal pěknej poprc od PČR,že ani neví kdo se mu pohybuje v kolejišti natož že někdo má část pozemku na jeho nádr. Mj. ví o nás kde kdo. To že o nás p. přednosta neví, jsem fakt netušil. Abych to zkrátil. Dostavil jsem se po tel. na služebnu PČR ve Slaném. Předložil jsem veškeré potřebné dokumenty. Zavolal jsem P. Láškovi, který dělá zab. Zař. a k tomu veškeré příslušné předpisy samozřejmě na GŘ a ten sám uvedl, jak a kde má být kabel zakopán. Tudíž vzhledem k tomu, že jsme jednali neúmyslně,bude to řešeno pouze jako obč. právní spor. Škoda na nám zatím nebyla řečena, ale budeme se samozřejmě příslušně bránit, protože si nemyslím, že chyba by byla jen na naší straně. Jen perlička na závěr… Při prohlášení policisty, který hovořil s p. Přednostou a sdělil mu, že jsme předložili všechny dokumenty opravňující nás tvořit si na svém pozemku a navíc, že nejsme opravdu žádná parta hejhulů a že se to tedy bude řešit pouze jako obč.právní spor, se pan přednosta zeptal na policistovo jméno, ten mu dal pouze jeho ident. číslo a pak ho p. Přednosta poslal do prdele a položil mu tel.

Jinak zatím se nic nijak od té nevyvinulo, takže zatím ani nevíme jak se situace dál vyvíjí.
Pavel_blaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2004


Odesláno Středa, 28. června 2006 - 12:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

navíc uvedl, že náš spolek má normální právní subjektivitu, navíc že na kolej i pozemek máme normální smlouvu, která je platná.

A co má být? Bohužel Vás musím ujistit, že překopnutí zabezpečovacího kabelu, byť z nedbalosti, je trestným činem dle § 184 tr. zák. - sám už jsem pár takových případů řešil. Taky tu není rozhodující "prohlášení policisty", ale názor státního zástupce, který celou věc dozoruje - takže pokud jste minimálně vědět měli a mohli, kde kabel vede, padá vina 100% na vás.

jeden z přítomných fírů prohlásil, že vzhledem k tomu, že spolupracujeme s Láďou Lopatou a ten by ho mohl mít.

Zajímavá stylistika...
"Přišel jsem se rozloučit a připomenout Ti, že jsem nezapomněl... na osmačtyřicátej!"
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 28. června 2006 - 13:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Až se dotyčný vyjádří, budem to řešit.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 28. června 2006 - 23:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes Os 9740 z Kralup +22. Lehla tam 810.529.8, do slaného jí táhlo dvojče bardotek (751.167.8 a 751.066.2), které se pak vracelo jako "lvéčko" do Kralup. Neschopný motor zůstal stát na 1.St. koleji ve Slaném. Co s ním asi zítra bude? Potáhne to další barča (nebo jedna z těch dvou) do Volevčič...?
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 03:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dvojče bardotek táhlo jednu 810 ? Byla ta druhá činná (spotřeba), nebo byla vykázána v Sei jako zátěž při vyúčtování dopravní cesty? Ale co, ono se to nějak zaplatí... Stát to zase oddluží... :-(
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 11:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Do Slaného byla činná ta první, zpět po objetí ve Slaném by činná ta druhá.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 11-2003


Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 16:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Právě teď odjíždí z Podlešína vlak pod číslem Pn 65960 v sestavě 708.011 + Be + Be + 423.??? + Daa-k + F. Zítra se bude něco natáčet ve Zlonicích, takže asi směřuje tam...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 20:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ten Bejček je 009. Ve Zlonicích se točí nějakej film z období let 1939-45. Točí to Francouzi. Mj. Nebyla to 708 ,nýbrž 714. Soupravu jsme rozházeli po Zloniních tak, že F9 (obytňák)+Bejk u topírny, 714+hytlák na šturcu u st.1 a rybáky stojí na koleji traťovky. Zítra se bude točit od 08.00-20.00 hod. Souprava odjíždí v sobotu v 08.00 hod ze Zlonic.
Pragovkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.53.58
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 20:33:11   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je divné, protože do Zlonic dojela 714.216 (pokud si dobře pamatuju).
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 20:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pragovkáři dobře si to pamatuješ. Jen mě s tou 714 nasrali, protože si mohl Roburka na focení strhnout a je z toho prd. Dobový záběr v háji.
Pragovkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.53.58
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 20:37:42   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To znamená jediné.......
......mezi Podlešínem a Zlonicema se ztratila lokomotiva a jiná se zase náhle objevila!
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 20:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pragovkáři ted jsem se mohl smíchy pochcat. Dost dobrá recese.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 11-2003


Odesláno Čtvrtek, 29. června 2006 - 23:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ááá, omlouvám se, pánové. Přiznávám, že jsem byl víc zaměstnán gestikulací s fírou (L. Varhaníkem - coby pilotem), než abych sledoval vlakovou mašinu no a pak už jsem měl oči jen pro 423 :-) Takže za mystifikaci se omlouvám, ačkoliv jsem doteď vnitřně přesvědčen, že to byla 708 :-) Ale potkal jsem jí v Kralupech u topírny, takže vám chca nechca budu muset dát za pravdu ;-)))
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 03. července 2006 - 18:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve Slaném stojí dvě nové skořápky, zdá se, že je to pro VÚDéčka. Že by se někdo rozhoupal?
rad514
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.220.75
Odesláno Čtvrtek, 06. července 2006 - 20:41:16   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím

Na serveru www.slansko.cz - v diskusní skupině Rychlíky přes Slaný se nesmí zastavit jsou 3 fotečky, které jsem vyfotil dne 06.07.2006 R1415 Chomutov-Praha - Vršovice.
Krásná sestava, málokdy vídaná ve Slaném.

S pozdravem

Radek
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 07. července 2006 - 20:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krásná sestava? Zřejmě na poslední chvíli zase vytažená z kopřiv... Takové foto, zveřejněné na severu "slansko" těžko přiláká nové zákazníky - vlastně pardon - pro ČD obyčejné cestující. Ještě, že na první pohled zaujme výpravčí Vašek B., a to ostatní už se nějak přehlédne.. :-)
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 09. července 2006 - 18:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

R 1415 749.218 +AB+B.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slaňák.)
Fiiiiira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2005


Odesláno Neděle, 09. července 2006 - 19:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak tak cucim tak 854 nam nak marodí, ale vcera na 1415 854007+Btn755

(Příspěvek byl editován uživatelem fiiiiira.)
Čest památce provozu souprav Apolo v Chomutově
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 09. července 2006 - 20:57:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fiiiiira: Vím, včera jsem s ní zrovna jel a dne 1415 jen viděl.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 10. července 2006 - 11:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro ty, kdo netuší... dnes nepřetržitá výluka Slaný - Podlešín do zítra. Pozítří denní výluka Slaný - Zlonice. Rychlíky odklonem. Náklady do Středoplk logicky beze změn...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 10. července 2006 - 17:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co se bude tvořit mezi Zlonicema a Slaným?
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 2-2005


Odesláno Úterý, 11. července 2006 - 14:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hanzalik: kudy odklony?
Nepíšu velká písmena na počátcích vět a jmen vlastních? Neděste se, jen mne nebaví pořád mačkat "Shift"... :-)

http://karel-loko.net - web nejen o železnici
http://motovozy.vlaksim.cz - Atlas motorových vozů Č(S)D
ICQ 264305638
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 11-2003


Odesláno Úterý, 11. července 2006 - 18:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzaloko: autobus Kralupy - Slaný - Zlonice

Karloslt: standardně přes Straškov... ale teď už je poněkuj pozdě to řešit... :-/
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 2-2005


Odesláno Úterý, 11. července 2006 - 23:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

hanzalik: mno je no... hold pozdě přišel nooo :-(

I když na druhou stranu... v tomto počasí stát u trati je spíš za trest než pro radost...
Nepíšu velká písmena na počátcích vět a jmen vlastních? Neděste se, jen mne nebaví pořád mačkat "Shift"... :-)

http://karel-loko.net - web nejen o železnici
http://motovozy.vlaksim.cz - Atlas motorových vozů Č(S)D
ICQ 264305638
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 14. července 2006 - 09:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Hanzalík: Já jsem se ptal co se bude dít jako za práci - co budou mezi Slaným a Zlonicema opravovat .To že budu muset autobusem, jsem vcelku i veděl..Každopádně díky za info. Mj. Autobusy byli průměrně zaplněné..využil jsem služeb p.Dvořáka (autodoprava, která zajišťovala náhr.aut. dopravu) alias ČD po oba dva dny výluky..šlo to.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 16. července 2006 - 18:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

R 1415 dnes 749.162-4 + 2*B (jeden hradecký a jeden pražský). Už z Mostu jsme byli slušně zaplněni. Na Peruci +14 lidí, v Klobukách +15, ve Zlonici +13, ve Slaném +13. 7-8 lidí v kupé žádná míra, za Slaným se i stálo v uličce.
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 22. července 2006 - 22:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak je to u Podlešína s traťovými podmínkami? Není od Kralup a od Středokluk stoupání?
Ženský nebo chlast, jednou si na to dno sáhneš.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 22. července 2006 - 23:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Laicky:

Středkluky-Podlešín-houpačka, do kopce, s kopce do kopce.

Kralupy-Podlešín-téměř rovina

Podlešín-Slaný-do kopce směr Slaný.

Více najdeš v TTP.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 11-2003


Odesláno Neděle, 23. července 2006 - 01:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dovolil bych si malý dodatek a opravu:

Kralupy - ZVOLENĚVES = téměř rovina (max. 5 promile)

Zvoleněves - Podlešín = 14-16 promile
Tento úsek trati byl jakousi dodělávkou a propojkou mezi býv. Pražsko-Duchcovskou dráhou a Místní dráhou Zvoleněves - Třebichovice-Vinařice, resp. tratí Mikovice - Zvoleněves, proto se tak nějak stavělo, kde se dalo. Tato, dle Slaňáka téměř rovina, se dost zásadně promítá do normativu zátěže (ZV-PN snížení o 200 tun na 1 loko 751), proto napříkal do Zvoleněvse jedou Rajky trojmo a čekají na čtvrtou).

Slaný - Podlešín
Největší stoupání je ihned za viaduktem ve směru na Slaný (16 promile), jinak se trať drží do 10 promile, ale víceméně pořád mírně stoupá ke Slanému)

Středokluky - Podlešín
Ihned na noutonickém zhlaví žst. Podlešín je stoupání 3 promile (opticky to vypadá na větší, ale způsobuje to velký "padák" zvoleněvské trati). U vjezdového návěstidla se trať zvedne na 14 promile, které si udrží s menším snížením až po Želenice. Pak následuje rovina a mírné klesání ke Kolči, kde se trať opět mírně zvedne k Zákolanům. Odtud stoupá prakticky až do Středokluk (vesměs mírně - vyjímkou je kopec mezi Kováry a Noutonicemi, který má 28 promile (oblouk za viaduktem "Hermanka"). Za Noutonicemi dlouhá rovina a pak stoupák přes silnici R7 do žst. Středokluky.

To je asi tak vše, takže ani 121 není taková houpačka (až na jedno klesání...)
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 23. července 2006 - 02:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže dle TTP:

Zvoleněves - Podlešín 15 promile (nikdy se mi to tolik nezdálo, asi optickej klam)

Slaný - Podlešín 17 promile směr Slaný


Středokluky - Podlešín-Zhurba jak řekl Hanzalik, jen o těch 26 tam není zmínka.

Ale je tam jiná zajímavost.

TTP Trať 529A
Umístění návěstí pro elektrický provoz
Začátek trati: Odb. Jeneček Konec trati: Podlešín

El. vytápění není dovoleno v celé trati

Jakto? Vžďyť tam jezdily odklony v klasice...Čím se topilo?
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 11-2003


Odesláno Neděle, 23. července 2006 - 02:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě dodateček:

Málem bych zapomněl na stoupání 13 promile za žst. Olovnice směrem k Neumeřicům (končí na tom blbém přejezdu u hřiště, kde je třicítka). Ale vzhledem k tomu, že se Halfmister ptal na poměry kolem Podlešína, nebude tohle nijak zásadní informace.

A ještě pozitivní zpráva:
cca v prvním srpnovém týdnu začne naplno fungovat vlečka Kuklovy v žst. Středokluky, odkud firma Deferem Metal bude vozit železný šrot - samozřejmě po tratích 121 a 110. A jedná se i o možnosti přepravy leteckého petroleje z Koperu, takže se možná dočkáme i ucelených vlaků v relaci Koper - Středokluky (což by ovšem znamenalo omezení vozby z Polska a Německa - o kralupech nemluvím -> produkce JETu tamější rafinerie je natolik nízká, že zdaleka nepokryje potřeby letiště)
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Halfmister
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 23. července 2006 - 17:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky! Potřeboval jsem to vědět protože se budu asi motat někde před Podlešínem ve směru od Středokluk a kdyby jel nějakej náklad od Kralup tak aby mi dala Bardota svým řevem hlášku o tom že něco jede. No a než si v Podlešíně objede tak se narichtuju.
Ženský nebo chlast, jednou si na to dno sáhneš.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace