K-report
 

Archiv do 13.listopadu 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě 110, 113, 114 a 121 » Staré archivy » Archiv do 13.listopadu 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 11-2003


Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 07:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slaňák:

Tohle je prostě Čechovina. Aby nemusel nechávat zpracovávat zvl. JŘ před akcí, vytvořil si trasu a nechal jí zanést do jízdního řádu. Jasně, že se do mě teď pustíš PROČ to tak je a PROČ to není jinak a budeš mít tisíc argumentů, proč by to tak být nemělo, ale prostě TO TAK JE a tobě nezbývá, než se s tím smířit.

Dále tě tu veřejně vyzývám k omluvě za tvé tvrzení, že naše pracoviště vypadá jako bar, nebo klub! Proti tomu se musím ostře ohradit. Asi by sis to měl třeba teď v zimě na chvíli zkusit. Ono sedět dvanáct hodin v cca 10 - 12°C, bez vody, se suchým záchodem není zrovna nic, co by člověka nějak extra uspokojovalo. Takže nejdřív vyzkoušej a pak kritizuj!
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 09:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Že si nedokážete prosadit lepší topení a bojovat proti porušování zákoníku práce (a asi i kolektivní smlouvy), je vaše vina. Pokud bych já měl pobývat v 10-12 stupních celou šichtu, tak to tě můžu ujistit, že bych HODNĚ řval! Krom toho není taková teplota po celý rok, že... Není vyjímkou, kdy vidím na dopravním stanovišti klidně 3-5 lidí, z nich má s dráhou co dočinění akorát tak jeden. Ale jak už jsem řekl výše, tohle by mi vůbec nevadilo, kdyby jste si (v globálním pohledu) dělali svou práci pořádně. Omlouvat se rozhodně nebudu, protože jsem o svém výroku přesvědčen.

Ohledně JŘ mohu říct jen tolik, že je to prostě blbost. (A samoržejmě existuje x důvodů, proč by to být nemělo)
Zelený_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 7-2005


Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 10:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Však ty jedou narazíš. Bych ti pár šichet přál.
A že se porušuje smlouva? Však ti nikdo nebrání zaměstnání opustit a hledat si jiné...
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 2-2005


Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 10:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slaňák, Hanzalik: to zanášení zvl. vlaků do knižního JŘ jsem tady na K-repu někde četl, že to je kvůli snížené taxe DPH (v KJŘ jako posilový vlak = 5%, zvl. vlak 19%).

(Příspěvek byl editován uživatelem karloslt.)
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://motovozy.vlaksim.cz

ICQ 264305638
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 10:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zelený_petr: Hele, když všichni zainteresovaní odmítnou sloužit na takovémto pracovišti, dokud se problém nevyřeší, tak věř, že se vyřeší velmi rychle...

Ne nadarmo se říká, že v jednotě je síla. (samozřejmě, že na dráze platí "držet hubu a krok", ale jsou jisté meze.)
Zelený_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2005


Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 10:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč si dělat problémy, když do důchodu je blízko...
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 11:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

U tebe možná, u mě cca 50 let...

Jinak k novému JŘ z "rychlíkových" změn vítám pouze zavedení Sp 1711. Škoda jen, že nejezdí "v páru". Dnešní 911 stejně jezdil prázdnej. A večerní 912 v x z Kralup taky...
čub1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.214.159
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 11:32:10   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slaňáku, ty jsi ale vemeno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To se jen tak nevidí!
Schvarz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.232.252
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 13:20:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

čub1 A ty eště větší!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 2-2004


Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 13:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na tom je úplně úžasné, jak má dráha odbory s dlouhými prsty (OSŽ),ale na běžné zaměstnance se kašle... :-) Přitom kultura prostředí pro výkon služby je dle mého názoru mnohem důležitější než různé sociální programy atp.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 13:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

čub1: Děkuji za upřímnost. Je to pro mne příjemnější, než dlouze chodit kolem horké kaše a přemítat, jak to říct tím nejvhodnějším (nejšetrnějším) způsobem.
Ppss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 19:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co říkáte redukcí rychlíků na trati 110?
Prý stát je na této trati neobjednal, tak je České dráhy provozovat na vlastní riziko.
Moc mě to mrzí že se jejich počet od nového GVD výrazně snižuje. Je to strašná škoda.
Nejvíc mě mrzí zrušení večerní R912 LUNA. Bude jezdit jen v so, ne 19.25 z Prahy,Mas. Z hlavního nádraží to bylo super. Přijel člověk třeba od Budějovic, Plzně a za chvíli jel rychlík do Slaného.

Jaká je obsazenost současných rychlíků?
Myslíte si že ranní spěšný vlak Sp1711 bude obsazen hodně?
Jak vidíte vlak R1412 s odj. Prahy Mas.14.23 v so,ne?

Pomůže nějaká petice aby došlo k přidání rychlíkových spojů?
Rychlíkem jezdím rád a moc mě redukce mrzí.

Díky za odpověď.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 23:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slaňák: I mně se 912 z hlaváku líbil, ale většinou s ním jezdili lidé jen do Kralup a tam toho jezdí dost. Nebylo vyjímkou, kdy jelo v rychlíku 912 z Kralup 10 lidí a v tomto počtu jsou zahrnuti i fíra a vlakvedoucí a 5 cestujících s PJD.

Vlaku Sp1711 dávám slušnou šanci. Většina lidí pojede asi z vesnic do Kralup (a ocení, že po několika letech taky pojedou v něčem jiném, než v 810) a jistě bude i nemalý počet pokračovat do Prahy. (jen mě mrzí, že vzhledem k očekávanému řazení 854+010 bude na koridoru vmax jen 80khm/h)

1412 v 6,+ z Masny bude bída...Na víkendové návraty je to ještě brzy a kdo jiný by v tuto dobu jel?


Jelikož R vlaky stát neobjednal a za rok je neobjedná zase a ČD na nich v GVD 2007 asi dost prodělají, tak mám reálnou obavu o další existeni R na trati 110 v GVD 2008 a dalších.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slaňák.)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 27249
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 23:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

80 km/h se na JD nejspíš projeví jen velmi málo... Zejména na tom rychlostním cimbuří, co do Kralup je...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 01:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale projeví. Můj odhad z dob, kdy jezdila 912 ve složení 714+943+043 je asi +2 minuty oproti obvyklé JD.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 27259
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 02:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co jsou to ale dvě minuty? Kdyby to bylo 5, tak neřeknu...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 05:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera před jedenáctou dojel do Podlešína vlak 66587 ve složení 2*740 OKD + 21*Faccpp* + 2*Faccs + 2*740 OKD. Přijelo to od Slaného, přes Roudničku asi těžko, takže se zdá, že na horní 110 taky po dlouhé době viděli nákladní vlak ;-)

Jinak s dovolením opravím Slaňáka - Sp 1711 má už cca měsíc předpokládané řazení 854 + 054 + 054 a já mám z tohoto vlaku upřímnou radost. Mimo lidí jedoucích ze 110 tento vlak ocení i cestující z Velvar, kterým je už druhý rok v Kralupech na předměstí vytvořen přestup na 9701. Tito lidé se tak jednak vyhnou 2 přestupům a zároveň i frekvenci na Prahu z Kralupského "hlavního".

A co se toho řazení týče, tak to navrhované řešení ve formě 854 + 010 byl asi jen ústřel. Každému soudnému člověku je jasné, že to bude tatáž souprava, která pojede v SO a NE na R1413, byť na tomto vlaku o jedno Btn zkrácena. A když už jsme u toho - 054 jsou zřejmě taky ústřel, neb je jich jak šafránu (lhostejno, zda 054.0, nebo 054.2), takže to vidím na starou dobrou Btn...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 05:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak je to pro trať 110 vpravdě historický okamžik (byť nijak veselý) - zřejmě poprvé od doby zavedení zdejších motorových rychlíků ve třicátých letech 20.stol. na této trati nebude jediný DENNĚ jezdící vlak "vyšší kvality", samozřejmě s výjimkou let válečných...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Kubisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 05:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sp 1711 má už cca měsíc předpokládané řazení 854 + 054 + 054 a já mám z tohoto vlaku upřímnou radost.

Já taky. Konečně budu po dlouhé době do práce jezdit něčím kulturnějším, než je šukafón na Os9701.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 11:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oprava... aktuálně je psáno řazení 854 + 053 + 053. Omlouvám se za chybu!
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
ŽMZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 11:43:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Hanzalík:
Jestli umíte číst, tak zjistíte, že historické vlaky jsou v KJŘ všude. Tak bych to moc nepersonifikoval, ...
..., ačkoli, kolik lidí ví něco o sazbách DPH a o tehdy (v době rozhodnutí) platném návrhu na poplatky z dopravní cesty.
Tedy zejména se jedná o to, nezdražit vlaky historické pro zákazníky o peníze, které dopravci beztak hned předají MF ČR. Nejjednodužší cesta je jejich řádné zveřejnění. Ono totiž vlaků historických není. Jsou jen posilové nebo zvláštní. No a posilové jsou v KJŘ dočista správně. Zvláštní mají DPH 19% a velmi lehko mohou mít dražší dopravní cetu.
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 13:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teď 13.00 ve Slaném souprava 2*740 OKD + 21*Faccpp* + 2*Faccs + 2*740 v náležitosti OKD D. Ze směru od Podlešína..

Co se týče rychlíků. Je to smutné, že se na této trati rychlíky ruší, ale na druhou stranu.Zkuste ten vlak dotovat ze svého. Myslím, že by nejezdil ani jeden..A když není zájem, tak čemu se divíte. Dráha už má takhle deficit a na druhou stranu takový ty hlášky a dohadovaní na www.slansko.cz jezděte vlakem a píšou tam stále tři lidi kteří agitujou, jak vlak je nejlepší. No myslím, že tudy cesta nevede. Dnes je to něčem jiném. Rychlíky co měli obsaditelnost se dali do času tak, aby jimi nikdo nejzdil a tudíž se mohli vesele zredukovat. A bez problémů. A Díky tomu, že se to časově posunulo, mnozí co vlakem jezdili si našli resp. museli najít jiný způsob dopravy. A tak ho našli. Samozřejmě z 80% autem. Tudíž je dnes přesvědčovat. Zas jezděte vlakem, mě připadá, jako házení hrachu na zeď. Myslím, že pokud se vláda bude stále snažit o tzv. lobování automobilové dopravy, tak se brzo dočkáme i zrušeni ne rychlíků, ale i os. vlaků v dnešní podobě 810. A Jsem zvědav co pak se bude dít. A petice?? To jste měli začít o dost dřív. Ale snad není pozdě. Ale především je to o penězích. kdybych byl soukromý dopravce a měl bych dotovat rychlíky, které nevynaší (resp. jejich obsaditelnost je cca 20%, zrušil bych je a ani bych nemrknul. I když jsem velký příznivce dráhy, ale zdraví rozum především.A ne se nechat zrujnovat jen kvůli pár nedšencům co vlakem jezdí a chtějí se svézt něčím "lepším". Je mě to líto, ale je to tak. A každej rozumnej kdo umí počítat, to ví sám. je to prostě firma. A o tom to dnes je.
P.S. je to obdoba toho, jak dnes každý tady na K-rep. brečí, jak dráha šrotuje vozidla a jak nikdo nic nezachraňuje..Mě se to taky nelíbí, ale na druhou stranku jsem ještě nikde nečetl, že by někdo napsal dávám třicet tisíc ze svého na záchranu toho či toho vozidla..Ale hlavní je, že se pořád brečí. Ale na svoje peníze je každej pizí..
P.S. A s ŽMZ naprostý souhlas. I kdyby tam byl v JŘ ten vlak třeba sedmkrát. Můžeme být leda rádi, že tady po trati 110 vůbec něco pojede. A myslím, že se nejden šotouš se na tom přiživý, aniž by dal korunu...Takových akcí už bylo. A krom toho jako bonus, to máte hlašený pomalu "rok" předem. Tudíž je i dobrá informovanost a jistá záruka...
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 15:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dnes každý tady na K-rep. brečí, jak dráha šrotuje vozidla a jak nikdo nic nezachraňuje..Mě se to taky nelíbí, ale na druhou stranku jsem ještě nikde nečetl, že by někdo napsal dávám třicet tisíc ze svého na záchranu toho či toho vozidla..Ale hlavní je, že se pořád brečí.

Tak jako vtip je toto vyjádření dobré. Zkuste se zeptat R. Šauera, který byl ochoten zaplatit vyšší cenu za lokomotivy, než byl zisk z Kovošrotu, jak pochodil a kolik mu dalo problémů sehnat to, co má dnes...
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 17:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad sokr: Ne mě to jako vtip nepřipadá. Já něvěděl, že Radek Šauer tady na K-reportu brečel. No jinak bych to řekl. I Radek věděl jak si mašinky má získat... A hlavně jak sám vidíte, jestli Vám ř. 753 197 příjde jako vlečková mašina, no mě teda ne. A co já vím, tak loko ř.753 197 jest první Brejlovec v soukromých rukou. Ale s čím musím souhlasit, je že od dráhy jdou vozidla získat hodně těžko.Ale třeba takovej PP má taky M262.0. Jde všešchno, jen se musí chtít. A Muzejní činnost a podnikání v železniční dopravě udělá na GŘ taky velký rozdíl. A v tom bude ten kámen úrazu. Jinak Radkovi Šauerovi samo držíme palce.
Tady jde o to, že mnoho lidí tady brečí, ale sami na nic nepřidají. A ti co se snaží, jsou většinou zticha a nebo brečí, ale přesně a konkrétně. Ale vědí o čem to je.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 18:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oprava... aktuálně je psáno řazení 854 + 053 + 053

No sláva! Měl jsem strach, že to skutečně bude 854+010.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 19:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Info Středokluky: Pokládka kolejí zdarně pokračuje. Dnes ve 13:00 bylo položeno asi 1400 metrů trati.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 06. listopadu 2006 - 21:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad ZMŽ:

Já sice personifikoval, ale nikoliv ve zlém úmyslu. Pokud napíšu, že je to Čechovina, neznamená to přece, že je to a priori špatně. Těch vlaků jsem si samozřejmě všimnul i jinde, ale na "naší" trati je 99% nostalgických vlaků jeho práce. A to já samozřejmě schvaluju, takže si to rozhodně nepřebírejte jakkoliv ve zlém...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 11-2003


Odesláno Úterý, 07. listopadu 2006 - 20:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad ŽMZ - taky jste se mohl pochlubit s tím, s čím se teď pochlubím sám :-)

V pátek 10.11. pojede zvláštní vlak v trase Praha hl.n. - Zlonice)

Z Prahy v sestavě 434.2186 + Be + Be + Be + Dd + Be + Be (komínem napřed) jako 1.nsl. 912
příj. odj.
Praha hl. n. (17:15) 17:46 (9. kolej)
Praha Holeš. 18:03 18:05
Praha Bubeneč 18:10
Roztoky u Prahy 18:17
Libčice n. Vlt. 18:30
Kralupy n. Vlt. 18:38 19:12 (9. kolej, zbrojení vodou)
Kralupy n.V.-Předm. 19:18
Zvoleněves 19:32
Podlešín 19:36
Slaný 19:47 19:54 9707 čeká
Zlonice 20:10


Na účastníky čeká program v čekárně žst. Zlonice, mašinka mezitím dobere vodu a bude vyprázděna od popela na topírně ŽMZ.

Na zpáteční cestu se vydá v opačné sestavě coby R 1415 (mimořádně zavedený)

příj. odj.
Zlonice 21:20
Slaný 21:35
Podlešín 21:45
Zvoleněves 21:50
Kralupy n.V.-Př 22:05 22:20 (zbrojení z auta HZS)
Kralupy n.V. 22:25 22:26
Libčice n.V. 22:34
Rozotky u Pr. 22:47
Praha Bubeneč 22:55
Praha Holešovice 23:00 23:05
Praha hl.n. 23:20

Souprava poté odjede do Vršovic...

Tak můžete
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 07. listopadu 2006 - 21:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Škoda, že už bude tma.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 11-2003


Odesláno Úterý, 07. listopadu 2006 - 23:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stativ to jistí...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 08. listopadu 2006 - 12:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V 12.30 hod opět ve Slaném souprava 2*740 OKD + 21*Faccpp* + 2*Faccs + 2*740 v náležitosti OKD D. Směr Louny.
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 11-2003


Odesláno Středa, 08. listopadu 2006 - 14:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Mdt:

Jojo, postála si v Podlešíně proti 9737 a pak vyrazila vstříc severu. Obzvlášť fíra na zadní mašině byl legrační - v hlubokém spánku :-)

Jinak - ty štěrky budou teď nepravidelným pravidlem, takže snad nebudeme hlásit každou soupravu, ne? ;-)
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 08. listopadu 2006 - 14:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad hanzalik: Aha to jsem nevěděl. tak to je super, že to bude jezdit víckrát. A nevíš prosím tě čas, ve kterém by to mělo jezdit. Vím, že to teď jezdí kolem té půl jedné až jedné přes Slaný, ale v kolik to jezdí tam..Díky.:-)
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 08. listopadu 2006 - 15:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Klidně tu hlašte každý štěrk - stále zajímavější, nežli praní špinavého prádla na veřejnosti.
JAKE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.108.134.56
Odesláno Středa, 08. listopadu 2006 - 19:14:13   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Šterky OKD-D směr Louny-Středokule Klobukami to projíždí kolem 22.hod nebo ráno kolem 4.hod no zkrátka 1. nebo poslední vlak :-)
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 08. listopadu 2006 - 21:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže dočasný návrat ND na horní 110? Vynikající. Jinak mi ty časy nějak nesedí, jestliže je to ve Slaném v 12:30 a v Klubukách to projíždí v 22/04 hod., tak to jako 10 hodin někde stojí nebo co? Nebo jezdí víc, než jeden pár?
Jinak ad Středokluky: Dnes v 14:00 položeny koleje až k zastávce Dobrovíz.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slaňák.)
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 08:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud jsem správně pochopil, v noci to jede po 110 směr Středokluky (ložený vlak z Bíliny) a Vn zpět dopoledne (12.30 Slaný).
Jake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 09:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pochopili jste to velice dobře večer/ráno nahoru plný a v poledne dolů prázdný
kladenak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.72.247
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 09:43:20   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a nějaké fotky by těch OKD nebyly
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 11-2003


Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 13:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Šterky OKD-D směr Louny-Středokule

Jinak mi ty časy nějak nesedí

Slaňáku, Jake myslel, že ten vlak jede LOŽENÝ buď jako poslední, nebo jako první. Jinak ten návrat ND na horní 110 je opravdu jen takovou tou pověstnou předsmrtnou křečí. Škoda, že třeba unido nepřijde na to, že přes Louny je to pro ně kratší, než přes Ústí :-(

Jake, ty jsi teď v Klobukách?? Jak se ti to stalo? že by tě paní **szcz** vyhnala z teplého místa? :-)
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 21:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aha, chápu. Co se té dálky a tras týče, tak hlavně asi hraje roli, aby to jelo v závislé trakci. (i když to unido...) (bo elektřina v troleji prostě je a naftu si musí platit každé depo).

Kpy-Most trs Lny=88km
Kpy-Most trs UnL=125km

A ať mi nikdo neříká, že při efektivním využití normativů a výkonu není 88km v dieselu levnější, než 125km v elektrice.

(Možná tak při rekuperaci (kolik "odporů" to umí...?:-)) by se to v trase UnL-Most mohlo rovnat...)
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 22:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mě pčipadne trať 110 hlavně dost sklonově náročná. Není to důvod proč UNIDO jezdí raději po 90/130/131?
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 23:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Náročná...No maximum na 110 je asi 18 promile (dle TTP)

Na např. 130 (Most-UnL) je max 10 promile...

Chce se mi však říct: "I tak..."
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 2-2005


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 10:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

18 promile je už vcelku dost...
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://motovozy.vlaksim.cz

ICQ 264305638
J_d
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2004


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 19:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím,
dnes na 121:
- položeno cca k zastávce Hostouň, zaštěrkováno k přejezdu u zast. Dobrovíz.

Pohled k Jenči:
 
Pohled směr Středokluky:
 

- dále se "klade" v okolí Jenče (ten úsek podél plotu toho velkoskladu aut)

- vyrovnávka od štěrku cca 12:30 ze Středoplk.
Kralupan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 6-2006


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 20:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dnes měl NExák 22 vozů a všechno bylo od sušenek, v čele 751239. Musel stát na vjezdu do Předměstí (Kralup) pač byl tak dlouhej že by nemohly vystoupit a nastoupit lidi z velvaráku, takže sem si nemoch udělat noční fotečku jak to tam stojí
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 11. listopadu 2006 - 10:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud si někdo ještě neráčil všimnout, tak od nového GVD končí os. doprava na trati 095 v úseku Libochovice-Straškov.

Posledním pravidelným vlakem bude 9.12.2006 Os 19607 s odjezdem z Libochovic v 15:21. Jelikož trať není využívána pro ND ani jako odklonová trasa (i když by za určitých okolností být mohla), tak to prakticky znamená fyzickou likvidaci tratě. "Jistí" občané se už o to postarají.

(ještě si živě pamatuju TV reportáž z loňska, jak tam lidé z Budyně nadávají, že jim chtějí zrušit vlak...)

(Příspěvek byl editován uživatelem Slaňák.)
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 11. listopadu 2006 - 14:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ne, fakt jsem si neráčil všimnout. A co jako má být? Vy fakt musíte být vidět a slyšet za každou cenu, není-liž pravda?
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 2-2005


Odesláno Sobota, 11. listopadu 2006 - 14:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slaňák (a ostatní): http://karel-loko.net/rozlouceni_095.pdf
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://motovozy.vlaksim.cz

ICQ 264305638
Kralupan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 6-2006


Odesláno Sobota, 11. listopadu 2006 - 17:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slaňák: to ty sis nevšiml, teda všiml ale trochu pozdě, pač už se to tu řešilo když nám Karloslt ukáal to rozloučení, tak nedělej že seš dobrej že sis toho všiml a ostatní ne
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 10:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak se to asi neřešilo v téhle diskuzi... Opravdu jsme si nevšiml. Pardon.
Ppss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 12:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Od 9.12.2006 platí nový jízdní řád ČD. Přímé vlaky pojednou na,z Prahu(y) redukovaně a to: do Slaný-Praha Masyr.nádr. pracovní dny-6.33 Sp1711 so,ne,sv-7.35 R1413 18.09 R1415 Praha,Masar.n-Slaný-pracovní dny - 16.00 R818 so,ne, sv-14.23 R1412, 19.25 R1414 Jízda R, Sp je provozována modernozovanými vlaky ř.854 kde 1.vagón-48 míst, 2. vagón a další-88 míst k sezení.
JEZDĚTE Z PRAHY VYSOKOKAPACITNÍMI VLAKY-RYCHLE, POHODLNĚ a BEZPEČNÉ.

Tak takhle bohužel vypadá nový jízdní řád GVD 2006/2007 kterým se bude od 10.12.2006 jezdit. Stát(Ministerstvo dopravy)rychlíky na trati 110 neobjednalo (nevím proč) a tak je České dráhy budou provozovat na vlastní podnikatelské riziko.

Dovolte abych se vyjádřil k některým spojům:
směr Slaný - Praha

Sp1711 - určitě bude plně obsazen. Velké zaplnění bude v úseku Slaný - Kralupy nad Vltavou.
Pojednou 3 vagóny tj. až 224 míst k sezení
Myslím si že tento vlak bude míst úspěch!!!

R1413 - určitě tím lidé pojedou v so,ne na výlet či za nákupy do Prahy. Obsazenost nebude tak vysoká jak u Sp1711, ale ještě to bude ucházející.
(2 vagóny-133 míst)

R1415 - bude lépe obsazen v neděli. Tak tomu je i dnes. V sobotu to bude horší. V neděli se lidé vrací z víkendu či jedou na internáty.
(2 vagóny - 133 míst)

směr - Praha - Slaný

R1412 - vlak jede v 14.23. To je nejblbější čas kdy může vlak jet. Lidé z výletů ještě nejezdí (je brzo) a tak pojedou lidé do Kralup nad vltavou. Na Slaný, Louny a Most bude obsazenost minimální, tak předpokládám že na něm České dráhy bez dotací prodělají. Bylo by lepší, kdyby jel kolem 16.00 jako v pracovní dny. ASI VELKÁ ZTRÁTOVOST (bez dotací určitě)

R1414 - nebude obsazen lépe než dnešní R912 LUNA z hlaváku. Té LUNY je dnes strašná škoda. Je lepší že něco pojede alespoň z Masaryčky, ale sobota, neděle je opravdu málo.
ZLATÁ LUNA z Prahy hlavního nádraží.(velká škoda jí bude)
Obsazenost bude lepší tedy určitě v neděli (lidé se vrací z víkendu), v sobotu menší.

Takže oproti současnému stavu redukuce rychlíků na 110 zhruba o 45%, což je další rána pro naši trať Kralupy nad Vltavou - Most.

Musíme se snažit prosadit vlakovou dopravu ve Slaném.resp. více přímých vlaků.

Jízda přecpanými autobusy z Prahy či do Prahy je opravdu nechutná a unavující. Navíc v zimě či v případě nehodě na dálnici domů dorazíte se zpožděním.

ZÁŽITKY:
V pátek 10.11.2006 jsem jel R912 LUNA z Prahy hlav.nádraží 19.14 odj. Mohu říct opravdová pohoda.
Obsazenost v 1. voze byla asi 12 cestujících (z Kralup) a každý měl dostatek prostoru pro pohodlné cestování. Každý si tam sundal bundu, pohodlně si natáhl nohy. WC je v rychlících 1.vozu ř.854 ukázkové. (tekoucí voda, mýdlo, toaletní papír, ubrousky-což je jinde neobvyklé)
Vlak byl krásně vytopený a v Praze na hlav.nádraží ho vytápěli již 45 minut před odjezdem.
Prostě pohodová jízda, nejpohodlnějším vlakem z Vacláváku (Praha hlav.n) do Slaného.
BUDE HO VELKÁ ŠKODA - ještě s ním musím do 9.12.06 kdy bude jezdit jet.

Problém proč jezdí málo vlaků je několik. Nebyl by ze strany cestujících takový zájem.

DŮVOD málého zájmu:
-oproti autobusů - je jejich počet R, Sp velmi nízký
-u jednotlivé jízdě (bez IN karty) je cena vyšší
(naopak při zpáteční či hlavně pravidelnému dojíždění je cena mnohem nizší)
-vlak zastavuje až v Praze Masaryk. nádraží - což využije jen ten který jede do centra města.
-špatný stav tratě v úseku Slaný - Kralupy nad Vltavou.
-nezařazení v tarifu PID


VÝHODY:
-železniční doprava má vysokou kapacitu přepravy osob (souč. vlaky přes Slaný min.136 lidí)
-nižší riziko nehody (vlak je mnohokrát bezpečnější než autobus)
-pohodlí, WC, služba úschova během přepravy.
-slevy při pravidelném dojíždění
-díky traťové jízdence mohu jet o víkendu bez dalších nákladů
-vlaky jsou ekologické (u eleketr.pohonem je to nesporné)

Řešení rychlíků ve Slaném

-více zájmu státu, města celkově o železniční dopravu.
-podobně jako v Lounech zřídit zastávku Slaný-město (nad Kauflandem). Když to jde v Lounech, proč to nemůže jít u nás. Stačí to tam upravit. Lidé pak budou mít vlak vedle autobusu i supermarketů.
-zvýšit počet spojů R, Sp v nejatraktivnějších časech
-propagaci vlaků v rozhlase, místním tisku
-zavést relační slevu (aby byl vlak levnější než bus)př. Slaný - Praha Mas. za 29 Kč.
-zavést trať do tarifu PID či SID.(integ.doprava)
-myslet více na ekologii, pohodlí a zbytečně nepřetěžovat silnice.
-uvažovat o rekonstrukci či výstavbě jiné či alespoň části tratě do Kralup či přes Středokluky na Prahy.

KAMIÓNY patří rozhodně na železnici.
Spojení mezi městy musí být pohodlnější vlakem, než se trmácet ucpanými silnicemi plných kamiónů.
Stát, kraje by měli preferovat železniční dopravu. Stavět železniční koridory a tak přispívat k rychlé, bezpečné přepravě.
Strašně mě štvou kamióny třeba jen jedoucí přes Slaný. Hrůza. Za minulého režimu vše jezdilo přes železnici.

V Kralupech nad vltavou je tak silná železniční doprava, že to je přímo paráda. Každou chvíli projede nákladní vlak. To kdyby bylo i nás ve Slaném, tak ani nevíte jak by se ušetřili naše silnice (viz stav vyjetých kolejí na Velvary, Smečno, Mšec)

ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA MUSÍ BÝT PREFEROVÁNA než silniční!!!!

Prosím o vaše náměty:
Jaký máte názor na redukci rychlíků na trati 110? Jakén řešení by jste navrhoval, aby ve Slaném jezdilo více vlaků?
Jak dostat kamióny zpátky na železnici?
Jake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 14:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Hanzalík:
Jake, ty jsi teď v Klobukách?? Jak se ti to stalo? že by tě paní **szcz** vyhnala z teplého místa? :-)

Jo sem v Kloboukách.

Stalo se to tak, že jako střídač jsem byl operativně převelen.

Paní **szcz** je ve Zlonicích a já si nejsem vědom, že by mně vyhnala z nějakého místa (nevím dle agentury JPP je to možná trochu jinak)

Jak já tak paní **szcz** jsme celkem spokojeni na svých "teplých" místech

P.S nehledej problémy tam kde nejsou!

Jo a ty sypáky jezděj plný RÁNO večer to byla mimořádnost}
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 7-2005
Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 14:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Ppss: Redukce rychlíků se dala čekat. A pokud nebude zájem, bude se redukovat dále.
Aby jezdilo ve Slaném více vlaků?? Možná tak externí dopravce.Ale ČD a.s. určitě ne. To by musel být takový zájem, aby na GŘ viděli, že se z toho budou sypat prachy horem spodem. Protože co ihned nesype prachy, nemá smysl..Takový jest přístup:-(.

Ad Kamionová doprava:
Postavte na každou dálnici váhu a budete vidět ty divy. Ovšem nesmí fungovat známá korupce a úplatky. Co se týče dalšího. Známý trend rušení vleček. Já osobně měl-li bych posílat něco po kolejích, trvá to déle a navíc musím si to na příme místo určetní z 75% dovézt stejně autem.takže ještě se mě prodlouží čas nakládky a vykládky. Tudíž, pokud neměl svou vlečku, po dráze bych určtitě neposílal.

A ke všem tématům tady daným. Změnte lidi ve vládě a jejich přístup a uvidíte ty divy. Brečíte tady se svými příspěvky na špatném hrobě.
Zajdete se svými náměty na Ministerstvo dopravy a GŘ ČD a.s. Nebo za sourkomým dopravcem Uvidíte co Vám řeknou...
Ivan_horník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 2-2006


Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 23:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mdt, ty to teda máš v hlavě srovnaný. Jedna myšlenka zajímavější než druhá.
ale tohleto všecko je důležitý ty we, a pak sou eště jiný věci, který sou důležitý, rozumíš. A to je podstatný.
Slaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 23:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ppss: Už jsem to tu psal. Pokud pojede autobus souběžně s vlakem, lidi do vlaku jinak, než na nižši cenu, nedostaneš. Rušit busy Slaný-Pha je hovadina už z principu a relanční slevu ti nikdo z GŘ nepovolí.


Naopak mám obavu, že jelikož R vlaky na 110 stát neobjednal a v budoucnu ani neobjedná, tak to provozují ČD na vlastní triko. No a prodělek v GVD 2007 bude asi značný, takže mám reálnou obavu o brzký konec rychlíků na "stodesítce".

Asi od GVD 2008, v krajním případě od některé změny.


Mdt: Při cenách za DC vlaky Slaný-Praha sypat nebudou, ani kdyby nevím co.... Jedině, že se změní přístup státu. Platí to i o kamionové dopravě, alespoň částečnou změnu si slibuji od zavedení mýtného. Zároveň však tuším, že "tranzit" potáhne po silnicích II. a III. třídy a to bude maso...

Jake-Hanzalik: Jestli myslíte paní Čechovou, tak to napište zde přímo a nemusíte dělat takové ciráty s **szcz** . Jestli ne, omlouvám se. Díky.

Jake: Nejsi ty ten mladej , co nastupoval do zácviku do Zlonic loni na podzim? (zrovna byla tehdy výluka a jezdil po 110 brejlovec a klasika...)
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 13. listopadu 2006 - 07:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes na 9721 (pravědpodobně z důvodu nedostatku vozů 810 v Lounech) jela 742.031 + 010 + 010. Zpět na 9730 v sestavě 742.031 + 010 + 010 + 810 -> vypadalo to skoro jako pověstný kladenský šinkansen Praha - Kladno :-)

Slaňák: ne, nemyslíme...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Fiiiiira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2005


Odesláno Pondělí, 13. listopadu 2006 - 15:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Hanzalik: s těma motorama je to těžký......
Některý stojí, protože maj v prd*** přvodovku a jiný zase, že maj najetý kilometry
Čest památce provozu souprav Apolo v Chomutově
Jake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 13. listopadu 2006 - 16:28:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Slaňák:

Jake-Hanzalik: Jestli myslíte paní Čechovou, tak to napište zde přímo a nemusíte dělat takové ciráty s **szcz** . Jestli ne, omlouvám se. Díky.

Jake: Nejsi ty ten mladej , co nastupoval do zácviku do Zlonic loni na podzim? (zrovna byla tehdy výluka a jezdil po 110 brejlovec a klasika...)

Né paní Čechovou nemyslím a tato debata je již vyřešena soukromou korespondecí protože to sem nepatří!!
Ano ten jsem zřejmě já ale Brejlovce bohužel nepamatuji asi jsem zrovna chyběl

Jo a k tý Bangli na 9721 Z Loun to jelo (asi jen do Slanýho)jen s jednou klasou a vypadalo to jak Zetor s vlečnákem co se používá/val na chmelovejch brigádách
Hanzalik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 13. listopadu 2006 - 19:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K bangli dnes dodatek:

Z Loun to jelo opravdu jen s jednou klasou, druhou dobral ve Slaném od 9780. Jela tedy takto:

9721 - 742.031 + 010 (ze Slaného + další 010)
9730 - 742.031 + 010 + 010 + 810
9735 - 742.031 + 010
9700 - 742.031 + 010 + 010
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace