K-report
 

Archiv do 09.prosince 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Německo » Archiv do 09.prosince 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 6-2005
Odesláno Úterý, 03. října 2006 - 18:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

J_p: no hlavně aby nezavedli nějaký superatraktivní tarif, jako je třeba na Gardermobaně v Oslo (aby člověk jel o nějakých čtvrt hodiny kratší dobu, připlatí si 80 NOK ).

Vzpomínám si dobře, že přes letiště jezdí vlaky Kodaň - Malmö? Týká se to výběrové řízení i těchto vlaků?

A ještě taková kacířská otázka: Můžeš doporučit nějakou nízkonákladovku do Kodaně?
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 8-2004


Odesláno Středa, 04. října 2006 - 15:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hrubyv: ano, jedna se o tzv. Oeresundtog.
Helsingoer - Koebenhavn H - Kastrup Lufthavn - Malmoe - ...ruzne cilove stanice v regionu Skaane.

Nizkonakladovou muzu doporucit Sterling www.sterling.dk (podarilo se mi najit 27 EUR Praha-Kodan a zpet za EUR DKr) nebo nedoporucit Smartwings (ktera snad uz nastesti do Kodane neleta)
Potom je jeste jedna moznost s programamem Snowflake, ktery nabizi SAS. (625 DKr)

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
:-)
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. října 2006 - 08:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě bych doporučil SkyEurope, lítající do Kodaně z Prešpurku.
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 6-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. října 2006 - 10:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pozoruhodné, jakou mají SmartWings špatnou pověst .

O Snowflake od SAS jsem uvažoval už taky do Norska, ale Kodaň mě nenapadla. Jinak na SAS se mi moc líbí Flyskrekkurs (http://www.sasbraathens.no/WCM/templates/Page____40.aspx)
Před svou první cestou letadlem jsem, jako zarytý šotouš, takový kurs skoro potřeboval

Sterling: Ach jo, ono je to zase bez tax...
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 8-2004


Odesláno Pátek, 06. října 2006 - 17:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

hrubyv:
1. oprava: Sterling zpet byl za 15 EUR
2. SmartWings si spatnou povest vybudovali sami. Pred 2 lety chteli jejich sluzeb vyuzit moji rodice, zakoupili si letenku a kdyz se dostavili k odletu v Ruzyni, tak jim s usmevem rekli, ze SmartWings zmenili cas odletu a ze jejich letadlo odletelo pred 4 hodinami. Ze by se nekdo obtezoval takovou zmenu zatelefonovat cestujicim, to ani nahodou. Penize za letenku sice nakonec vratili (po nekolikerych urgencich a uziti ostrejsich vyrazu a vyhruzek), ale nahradni spojeni nezajistili a tak se museli starici vydat do Danska v IGK, coz byla pro ubohe penzisty cesta, na kterou dodnes s hruzou vzpominaji.

A tak jsme se dostali ponekud od tematu, za coz se omlouvam. Zakladat dalsi vlakno pro Skandinavii se mi zda zbytecne. Doufam, ze nikomu nevadi, kdyz se v Nemecke diskuzi pise o Dansku :-)

Pridam jeste trochu usmevnou historku: Korunni princ Frederik navstivil tento tyden zeleznicni muzeum v Odense, ktere bylo u teto prilezitosti uzavreno pro verejnost a melo policejni ostrahu. Bohuzel se jaksi zapomnelo na to, ze i brana na koleji z muzea do stanice byla uzavrena a tak pri ceste zpet princuv vlak projel zavrenymi vraty. Vrata se zachytila na prvnim voze vlaku. Lokomotiva MY 1135 (ktere se v Cesku ponekud nepresne rika Nohabka) tak dostala par sramu na laku a prisla take o nekolik klicek a drzadel. Kralovsky salon byl nastesti razen na konci vlaku a nic se mu nestalo.
:-)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 06. října 2006 - 20:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 06. října 2006 - 20:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A druha strana.
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 06. října 2006 - 20:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A tak me napada, pri pohledu na toto vymenove navestidlo, ci jak se to jmenuje, kdepak asi udelali soudruzi s NDR chybu ... ;-)
 
Nebo ze by na to meli nejkej zlepsovak ?
A kdyz uz jsem to sem omylem nacpal ... :-/
 
Pokracovani na Trittau, pozustatky pravdepodobne prechodu pro pesi pres trat, dneska uz jen cyklosteska ...
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 6-2005
Odesláno Sobota, 07. října 2006 - 12:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

J_p: Já bych se tu nebál psát o Skandinávii, stejně tu často zábava trochu vázne Dají se teď v Dánsku ještě někde potkat tzv. Nohabky?

15€, tož to není špatné...

Pjp: nějak jsem nepochopil, kde to je. Můžeš prosím trochu lokalizovat, vypadá to zajímavě
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 07. října 2006 - 13:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, zajimave to sice muze vypadat, ale to je akorat tak vse, bo to prvni je prejezd na nakladneprovoznim 13km zbytku lokalky HH (Hamburg) Bilbrook - Borbeg - Glinde - Trittau, ktera je dnes ukoncena prave v Glinde a zbytek do Trittau jest dneska pouze jen cyklostezka, ktera ma jen 20km ...
Ten prejezd je u casti Havighorst cestou z Glinde okolo tamejsiho "nadrazi" a golfoveho klubu pres les.
Jinak koleje vykazuji "ojeti", v Glinde je pripojena nejaka vlecka, kam se "jezdi", ale tam jsem se podivat nebyl a taky na "zst" Glinde bylo slozene nejake drevo + kolejove pole.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bf Bilstedt & Bilbrook jsem tu uz kdysi na zacatku teto diskuzni komory daval.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 8-2004


Odesláno Pondělí, 09. října 2006 - 11:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hrubyv:
Jasne, ze se daji potkat.
Tzv. Nohabky jsou puvodni rady MX a MY DSB = priblizne ekvivalent madarskych M61
Proc to tzv: oni nakonec i MZ jsou Nohabky, jenomze to jsou uplne jine masiny + dalsi mnohem starsi Nohabky jsou ty parni (a tech bylo od r. 1847 pozehnane) 500 Nohabek bylo dodano do CCCP v letech 1921-1924. Je to jako kdybychom mluvili o Skodovkach a mysleli tim treba bobinu.

Ale k tem "tzv. Nohabkam": Puvodni rada MY a MX DSB je dnes v pravidelnem provozu v Dansku (avsak nikoliv u DSB), Svedsku a Nemecku (V170) http://www.lokomotive-online.de/Eingang/Dieselloks/BRV170/brv170.html
. Puvodne norske stroje jsou v provozu v Kosovu a Italii.
Par obrazku je treba tady: http://www.jernbanesider.dk/page70.html
V Dansku je potkate pravidelne na nakladnich vlacich DJ http://www.dansk-jernbane.dk/
a take na nekolika soukromych lokalkach.
:-)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 10. října 2006 - 14:38:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V souvislosti s tím, že od začátku škol. roku byl obnoven provoz na trati Pockau-Lengefeld - Marienberg (na S straně Krušných hor, trať byla poškozena povodněmi) bych se chtěl zeptat, zda jsou na žel. síť kolejově napojeny dílny splečnosti BVO v Marienbergu - viz www.bvo.de/nfz/ resp. zda se jejich kolejové připojení používá.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 21. října 2006 - 20:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravim,
nekdo se tu ptal na dratizaci HH - Lubeck - Trawemunde.
Tak mam spatne zpravy - ANO. Jest teda fakt, do Bad Oldesloe neni po budoucich dratech ani pamatky a v dotcene zst. zatim stoji akorat sloupy bez dalsiho. Dal nevim, protoze jsem uhnul na Neumunster. Akorat tam meli ceduli s popisem co vyvadeji a na zaver byla veta "Fertig Dezember 2008", pokud si pamatuji dobre.
Akorat, v Neumunster je muzeum, pekne, parni, motorove - V20, 215, 216, 64, 012, 50, 042, ...
Sem se tam bavil s jednim a ptal jsem se kolik toho maj provozniho, tak prej akorat tu 012.100, ze prej je to drahe a jich je malo - 300 ... ;-)
No nic, Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 982
Registrován: 7-2002


Odesláno Pondělí, 30. října 2006 - 20:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pánové mám malou prosbu. Nemáte někdo technický výkres (stačí mi scan) k osobnímu vozu Bm234 s dvanácti oddíly? Rok výroby tuším 1967?
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 20:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravim,
nevim kam to zde dat a tak to dam sem.
Jedna vec, co me zaujala na "vleckove" vyhybce, ale tentokrate ne v HH ale v Neumunster.
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 22:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://www.dopravni.net/view.php?cisloclanku=2006110010
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.133.107
Odesláno Úterý, 07. listopadu 2006 - 13:40:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp: to je výstavní ukázka tzv. rybinového závěru. U nás s ním předpisy taky furt počítají, i když jediný funkční exemplář jsem viděl před lety v Hranicích u Aše :-)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 07. listopadu 2006 - 13:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dekuji za info.
Ostatne tato vyhybka ac vykazuje provoz, tak nikoliv v obou smerech, nepouzivany (druhy smer) jde nejdriv do ostruzin a pak do plotu ... ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Modrý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 7-2005


Odesláno Středa, 08. listopadu 2006 - 17:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám tu pár fotiček z trati Selb - Aš.Mám takový nepříjemný pocit, že tu hodně dlouho nic nepojede, i když prý se říkalo.......Jo, na dráze se toho nakecá....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jinak v Selbu Stadt vzniká něco asi, jako muzeum, neví někdo více?
 
 

Nejhorší je, že z jejich depa se kola již nehnou.Koleje vyrvány s germánskou precizností.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 08:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám takový nepříjemný pocit, že tu hodně dlouho nic nepojede
Tak nějak, bavorská vláda nemá zájem na provozování této tratě. Před několika lety se konaly "demonstrace" proti uzavření, ale nepomohly.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 13:22:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ten muzejní spolek, působící v odříznuté remíze v Selbu (Stadt), má stránky www.muecselb.de Je tam i sekce o tom odepsaném spojení do Aše, zřejmě již delší dobu neaktualizovaná.
Modrý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2005


Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 16:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cogwheel:Díky moc.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 2-2004


Odesláno Čtvrtek, 09. listopadu 2006 - 17:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Důležitá zpráva z SRN: Bude se prodávat 49,9% DB BEZ sítě a některých infrastrukturních podniků (např. energie) a to nejpozději do podzimu 2009, viz http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/artikel/13/90922/ .
Blahořeji a závidím němcům,že se jim podařilo odolat modrogumním tlakům a podaří se "správně" oddělit provozování dráhy a drážní dopravy a prodá se alespoň kus DB. Zase jsou o velký skok před námi...
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 04:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cesta do pekla je plná pozlátek a posvěcena dobrými úmysly...DB,SBOHEM
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
WU-THU-DU
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.119.117.129
Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 06:19:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to je ta štreka kde emigrovali lidi vlakem že :o)
Pavel_blaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2004


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 08:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Blahořeji a závidím němcům,že se jim podařilo odolat modrogumním tlakům a podaří se "správně" oddělit provozování dráhy a drážní dopravy a prodá se alespoň kus DB.

Ano, to je opravdu super, že se dá čekat totální vytunelování a rozvrat infrastruktury, jako v Británii nebo Estonsku, a stát ji bude muse zase vykoupit zpět za mnohonásobně vyšší cenu...
"Přišel jsem se rozloučit a připomenout Ti, že jsem nezapomněl... na osmačtyřicátej!"
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 08:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pane Bláho, doporučuji Vám návštěvu oční kliniky, neboť máte zjevně problém se čtením. Poté, co budete nosit brýle nebo čočky, či podstoupíte nějakou oční operaci, zjistíte, že německý stát nehodlá prodat infrastrukturu, takže situace jako v Estonsku nebo Británii se nebude opakovat.
A mimochodem, mohl byste mi, prosím, popsat, jak byla vytunelována a rozvrácena infrastruktura v Estonsku?
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 10:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jak byla vytunelována a rozvrácena infrastruktura v Estonsku
A v Británii? Já jsem měl za to že ji vytunelovaly státní BR, teď se masivně opravuje, což způsobuje problémy.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 2-2004


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 11:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Faktem je, že ten proces oddělování byl dost zajímavý - "unitární" privatizaci chtěly odbory, levicová SPD, pravicová CDU-CSU chtěla oddělit, po volbách a vzniku velké koalice se dohodly na "unitární" privatizaci (zvláště od CDU-CSU to byl úžasný myšlenkový obrat). Jenže potom se spustil křik - opozice i svazy dopravců se proti tomuto vzbouřily a tak se začala hledat nějaká třetí cesta podobná té, která u nás vznikla zákonem 77/02. Nakonec (poté, co si zřejmě pod tíhou argumentů i kovaní modrogumídci lobbující za "jedinou správnou" unitární cestu uvědomili, že to zavání průserem) ovšem koalice kapitulovala a nejdříve se oddělí a pak teprve se bude privatizovat. Jediný článek v češtině o tomto je k dispozici zde: http://www.rail.cz/info/060801%20Tiefensee_CZ.htm
A nyní otázka pro pana poručíka a pana Mirama: Jak si myslíte, že by mohl dopadnout důsledek německé "unitární" privatizace na českého dopravce, který by se s tímto infrastrukturodopravcem nekamarádil (a to by mohly být i ČD)?
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 12:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

totální vytunelování a rozvrat infrastruktury, jako v Británii nebo Estonsku

Agent Bláha samozřejmě nemůže tento výrok myslet vážně.
Jak známo železnice v GB funguje velmi dobře a v Estonsku holt soudruzi zapomněli na jednu věc - před privatizací je nejdříve nutno liberalizovat. Prodat monopolní státní firmu a pak teprve umožnit vstup konkurenci není ta nejlepší cesta.
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 12:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jenom bych ještě upozornil, že současné DB zdaleka nejsou jen koleje a mašinky. Do jejich portfolia patří i významné firmy jako je Schenker, Stinnes nebo Bax Global a řada dalších. Dalším takovým případem je jiný státní německý moloch, Deutsche Post (které například patří Danzas a DHL, dnes sloučené do nové "žluté" DHL). Takže "byznys" je zde již trochu někde jinde a privatizace obou gigantů je naprosto žádoucí.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 2-2004


Odesláno Pátek, 10. listopadu 2006 - 13:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Viky: Zcela jistě, je tam krásně vidět prorůstání dopravních a logistických firem.
A nejúsměvnější je, že "jádrové" tj.původní obory podnikání,tj. železniční doprava v konkurenčním prostředí bez dotací - firmy Railion nebo DB Fernverkehr jsou ve ztrátě takže kdyby nebylo nových firem v rámci skupiny...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 27372
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 15:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

T:
Nevyskytují se rybiny i ve Stožci?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 17:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravim,
nejdrive blbej vtip, cyklisti drtej drahu.
 
Dale zkracena verze rosni ...
 
A ted vlastni dotaz, jedna se o pozustatky rejezdu v oblasti pristavu HH Harburg, bohuzel jeden zacatek oblouku chybi a druhy se nachazi zahraban pod parkovistem a tak nevim, co si o tech dvouch zeleznych hadech a zvlast o tom levem myslet. Ale zatacka je to pomerne ostra a podle zbytku navazujicich "nadraznich" koleji tato vlecka neprovozem rozhodne netrpela.
 
Dale, v prostoru prilehleho nadrazi, dneska uz jen pouhe odbocky, byt s kvantem "zarostlych" koleji, ale bez vyhybek se nachazi toto. Upozornuji, ze to most neni, spis, neni to vaha, nebo neco podobneho ?
 
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 19:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Skôr by som povedal, že je to prechod cez koľajisko v prevedení pre zamestnancov.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 12. listopadu 2006 - 19:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, jaksi na to nenavazuje zadna cesta.
Nic, uznavam, je s toho vcelku prd poznat, zitra se to pokusim vyfotit lepe a v detailu. Jde o to, ze ty "nosniky" jsou propojeny pres prazce s kolejemi a je to tam docela nahusto + nezasterkovane, s tim ze jsou tam i prazce jen pro koleje nastridacku.
Ale zejtra, snad.
Jinak ta odbocka nema zadne provozni mistnosti ci zamestnance, vypravni budova co je videt za uz je soukroma a slouzi tusim-li dobre truhlarum.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 13. listopadu 2006 - 21:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takze to vcerejsi "heblo" na kolejich.
Detaily jsem moc neprehanel, prece jenom jsem nestal o polibek od narazniku i kdyz uznavam, ze nekteri zde by to asi kvitovali s povdekem, ale zase, vanoce jsou az pristi mesic ... ;-)
 
 
 
 
 
 
A kdyz uz jsem v tom byl, tak jsem tam obesel JEDNU kolej a vyfotil zpusob uchyceni koleje k prazci. Je fakt, ze tato kolej je v dane chvili v casti pouzita jako odvrat pro odbocku a zbytek je ponechan svemu osudu. Puvodne pokracovala skrz "podivny" prejezd (viz vcerejsek) do pristavu.
 
 
 
 
 
Na "pouzivanem" useku je akorat to prvni uchyceni, druhy typ je zde pomerne rozsiren a to jak v pristavu, tak v ruznych vyhybnach a jinych kolejich nakladnich (v provozu). Posledni typ je pouzit i na prilehle trati Harburg - Neugraben v kombinaci s prvnim a pripadne i jinymi typy uchyceni.
Treba to nekomu poslouzi.
Tak a vcil mudrujte ... ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Bílý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 7-2005


Odesláno Úterý, 14. listopadu 2006 - 18:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No to teda zírám
Na některé lidi je lepší vzpomínat, než je ještě pořád potkávat
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 11-2005


Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 23:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

totální vytunelování a rozvrat infrastruktury, jako v Británii nebo Estonsku

Ještě k tomuto kouzelnému výroku: dnes jsem se dočetl, že estonská vláda po zpětném vykoupení 66% podílu v unitárních EVR od soukromých investorů (cizích i domácích; 34% jí patřilo celou dobu) firmu rozdělí na dvě, jednu infrastrukturní a jednoho dopravce. No a pak je samozřejmě obě nabídne opět k prodeji .
Trend je tedy jasný, estonská vláda "pouze" udělala chybu v pořadí. Nejdřív měla restrukturalizovat a liberalizovat a až pak privatizovat. Teď už se snad poučili .
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 8-2004


Odesláno Čtvrtek, 16. listopadu 2006 - 08:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PjP: nachazi se pod tim "hejblem" podchod nebo podjezd pod trati? Pripadne ve vystavbe?

Jako by to melo preklenout nekolikametrovy usek se snizenou unosnosti? Neco podobneho se obcas pouziva prave pri stavbe podchodu a neco trochu vetsiho pri stavbe podjezdu - vcetne verze bez sterku.
:-)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 16. listopadu 2006 - 08:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nenachazi se tam nic, vedle je akorat nadjezd + nadchod. Ale ta snizena unosnost me napadla taky, ale neni videt nic a konfigurace okoli ani nevypada na nejaky potok ci neco podobneho. Takze nevim. Ostatne v techto mistech jsou pozustatky dalsich koleji, z dob vetsi slavy tohoto prostoru, a tam zadne pozustatky takovyhle veci nejsou, akorat jsou tam pozustatky "Indusi" ci jak se ten system kolejovych snimacu/indikatoru/... jmenuje.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 3-2004


Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 12:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V kterém roce byla zastavena osobní doprava (o nákladní si nedělám iluze) na trati Neustadt (Sachs) - Neukirch W - Wilthen - Grosspostwitz - Bautzen (úsek Neukirch W - Wilthen je součástí tratě Bischofswerda - Zittau)? Ještě před pěti lety tam běžně jezdilo toto (dokumentační foto):
 
ICQ: 250-751-966
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 18:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takze, sloupolizace trate HH - Lubeck dorazila uz do bf Ahrensburg a v dohledne dobe lze ocekavat attack HH. Jinak vysekali a vycistili bf HH Wandsbek, ktere jeste pred mesicem bylo neuveritelne zarostle a evidentne si tam zrizuji montazni zakladnu. Dal zase nevim.A asi se stouraj do nakladniho prutahu HH, bo v bf Wandsbek je napojeni a okolo naslednych prejezdu stepovali zamestnanci (asi) DB a tahali cervenobily nesmysl misto sranku, ale jen v soubehu prutahu, ze by jej zdvoukolejnovali, ci neco podobneho ? Podle toho, jak to tam vycistili, by se tam ta druha kolej aj vesla.
Co se tyce toho hebla na kolejich s HH Harburg, tak tam nekdo vysekal krovi okolo cihlove klenby na jedne strane, na druhe strane preventivne chybi (cesta + panelak) a taky tam pri zvysene vlhkosti povetri + okoli bylo nejak podezrele sucho takze se skutecne jedna o napravu kolapsu asi propustku.
Akorat k tomu prejezdu, nikoho nenapada, proc ten levy had je takovym jaky je ? Me to prijde, jako kdyby tam jezdili po okolku, ale muzu se mylit.
Jeste, jak jsem tu kdysi daval fotku obojzivelne jednotky Sbahnu, tak asi je pocitano s provozem tamtim smerem, bo nadrazni budova bf Ahrensburg ma na pruceli krome DB i S a jizdenky se tam prodavaji akorat HVV, i kdyz reisezentrum DB tam je taky. Ostatne zbytek baraku uz slouzi nezeleznicnim aktivitam. By me zajimalo, jak to napoji na trate S-bahn a kde. Ze by ten Wandsbek ? Dalsi stanice je Haselbrook, odkud zacina soubeh S1/S11 na hbf.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 9-2003


Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 21:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Standa: Tuším že od tohoto GVD (05/06). Původně RB Bautzen - Bad Schandau.
Uvedený úsek byl/je skutečně společný.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 9-2003


Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 21:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Standa II.: Já jel z Neustadtu (Sachs.) do Bautzenu a odtud zpět do Wilthenu 29. 5. 2004. Takže možná uzavřeno již od prosince 2004.

Zajímavost: Na vlečce kamenolomu před Neukirchen West stál zelený sergej ITL s 30 sypáky.

Souprava Desiro DB.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 6-2005


Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 22:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jel zase z Wilthenu do Bad Schandau naposledy 7. 8. 2004 a myslím, že to bylo zavřené už od prosince 2004 (?).
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
Chich
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.200.250
Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 22:43:20   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Standa:Kolega Nuts má pravdu.12/2004
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 3-2004


Odesláno Sobota, 18. listopadu 2006 - 23:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nuts, Hrubyv, Chich:
Díky. Podařilo se mi navíc zjistit, že poslední vlak po trati Nové Město v Sasku - Nový Kostel v Lužici západ projel v květnu 2005 (zvláštní jízda mj. se 475.179). Úsek Nové Město - Horní Otenov (Oberottendorf) je již zrušen, zbývající úsek do Nového Kostela využívá stále ITL.
ICQ: 250-751-966
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 20. listopadu 2006 - 12:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tu už tam skutečně vytrhali koleje a nebo je tam jen červený terčík? Obvykle to Němci ihned nelikvidují. Viz třeba navazující úsek do Budyšína.
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 20. listopadu 2006 - 15:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na vlakovém nádraží v Berlíně se dopoledne srazil vlak s manipulačním vozem. Při nehodě se zranilo téměř třicet lidí, dva z nich vážně. Příčinu střetu ve stanici Südkreuz vyšetřuje policie.
FOTKY ZVĚTŠÍTE KLIKNUTÍM
autor: Reuters



Nehoda se stala v půl jedenácté dopoledne a zaměstnala několik desítek hasičů, kteří na místo dorazili se zdravotníky. Vlak se srazil s vozem údržby při dojíždění. Zranilo se dvacet osm lidí. "Dva těžce zranění skončili v nemocnici," uvedl mluvčí hasičů.



Lékaři zbývajících šestadvacet lidí ošetřili na místě, některé odvezli na pozorování do nemocnice. Stanice Südkreuz, kde k nehodě došlo, se nachází jižně od centra německé metropole.




Proč se dojíždějící rychlík srazil s vozem, není zatím jasné. "Příčina není dosud zřejmá," sdělil médiím drážní mluvčí Burkhard Ahlert. Případem se zabývá policie.
http://www.webpark.sk/traffic/pfy/aktual.htm
- stránky hlavně o střídavých pantografech -
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 8-2004


Odesláno Úterý, 21. listopadu 2006 - 13:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hrubyv 1.10.:

Link na dansky GVD 2007 jsem dal do diskuse "GVD planovany"
ICE-TD v nem sice neni, u uvazovanych vlaku je tam MF (IC3), ale to je treba brat trochu s rezervou. Nechme se prekvapit.
:-)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 26. listopadu 2006 - 16:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, v patek v cca 19.30 jsem potkal dva sprisahance ICE-TD na Hbf na koleji 12 a prijeli z Jihu a pokracovali dale smer Altona.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569
Java
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 27. listopadu 2006 - 23:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco k současnému stavu o IC4 (je to v dánštině, ale není tomu složitý rozumět):
http://www.folketinget.dk/Samling/20061/almdel/TRU/bilag/116/index.htm
Java
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 18:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A další zajímavost: DSB se přidalo k SJ, když od 7. 1. 2007 budou všechny vlaky na DSB nekuřácké... Myslím, že k tomuhle kroku bysme měli přikročit taky...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28191
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 01:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ne. NE. A ještě jednou NE!!!
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

Nevíte, do čeho jdete? Jeďte do Pelhřimova!
V sobotu 9. prosince i s doprovodným programem.


Podrobnosti zde.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5654
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 11:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jo, jo a ještě jednou jo!
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28198
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 11:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doporučuji to přesunout sem, kde se něco podobného již řešilo:
../2484/107745.html"../../clipart/angry.gif" border=0>
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

Nevíte, do čeho jdete? Jeďte do Pelhřimova!
V sobotu 9. prosince i s doprovodným programem.


Podrobnosti zde.
Java
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 18:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pane Zlivský, většinou máte velmi chytré příspěvky, ale toto jste asi již psal z hladu před obědem, ne? Copak mi lehátkový vůz ohrožuje moje zdraví?!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28216
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 09. prosince 2006 - 03:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hlad mám ještě teď... :-(

Ohrožuje Vaše zdraví snad kuřácký vůz? Nutí Vás do něj někdo vstupovat (zejména když bude dodržováno řazení na kraji vlaku)?
Stejně jako nemusím cestovat první třídou, nemusím ani kuřáckým vozem. Ještě jednou zdůrazňuji, že takový vůz by měl být jasně označen a pokud možno i vhodně řazen.

Proč by se měli dopravci ochuzovat o jízdné od kuřáků, když právě železnice má jako jedna z mála ideální podmínky k tomu, aby kuřákům možnost přepravy nabídla?

PS:
Sám kuřákem nejsem a kouření mi poměrně dost vadí. Nicméně ho toleruji, i když jen nerad to čuchám.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

Nevíte, do čeho jdete? Jeďte do Pelhřimova!
V sobotu 9. prosince i s doprovodným programem.


Podrobnosti zde.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 09. prosince 2006 - 20:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co to je ?
 
 
A vono to i jede ....
 
A je, komerce na postupu ....
Ale nejak brzo, ne ?
 
 
 
Jinak to jelo jako linka S1 Ohlsdorf - Hbf - Blankenese, aspon podle cedule na nastupisti a to v ramci HVV tarifu. Ve vnitr se podavalo obcerstveni, predpokladam placene, nepouzil jsem jeho sluzeb.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
http://www.rur.cz
ICQ: 30831569

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace