K-report
 

Archive through 09.duben 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Staré archivy » Archive through 09.duben 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 20809
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 18:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Bumbič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.24.212
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 18:43:45   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin: V okolí ČB a do ČB depa na opravy a prohlídky dlouhá léta jezdil M 250.002
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 19:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M_z: 851 jsou všechny v laku jako 850, není-liž pravdou? A toto bylo polomáčené (né, já nejsem ijáček ), popř. celočervené a světla to mělo spíše jako 852-3-4. Mihlo se to kolem dosti rychle a já to viděl jen z dálky vykloněn z okna.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 19:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MVTV3: U tohoto dráteníka mě překvapuje označení - MVTV3 030 a navíc kontrolní číslo. Jsem ještě neviděl. Jinak v OTV Blansko dislokován MVTV3-015, občas též k vidění na trati při práci.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 19:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já najít jedna stará foto MVTV3-015 z Majlont.


železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 9-2004
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 19:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doktor: nebyl to 850.001 v muzejnim nateru? Ale toho by si asi poznal...

Ten motorak na Martinove obrazku neni zas tak "vzacny historicky kus", kolik jich dnes je v aktivni sluzbe nevim, ale takovy ukaz to neni. Delaly se zacatkem 70. let ve Studence na bazi dnesnich 820 (tedy novostavba konstrukcne vychazejici, aby si to nekdo spatne nevylozil jako ze tu hlasam bludy, ze je to rekonstrukce). Oznaceni MVTV3 se uz par let pouziva, asi od roku 2000.
Albatros106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 20:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V HK taky jeden mají provozní,ale používají ho pouze mimořádně
This is not thirty-eight but its old ninety-seven
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 20:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kubrt: Tož 850.001 bych opravdu poznal . No, možná to mohlo být něco drátenického, ale nějak jsem nezaregistroval pracovní plošinu ani pantograf.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Maťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2005
Odesláno Neděle, 26. března 2006 - 20:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Kubrt : S tím "vzácným historickým kusem" jsem to nemyslel tak úplně doslovně. Tak jinak : Je pro šotouše vzácnost tento motor zvěčnit někde na trati , protože jsou to , už jen více-méně záložní vozidla v počtu cca 17 (sedmnácti) kusů. Ale netvrdím , že jsou všechny v provozním stavu.
Snad mě někdo doplní.
Maťa
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 00:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

růžovej salon alias 850001 by asi opravdu každý poznal http://zeleznice.e-metro.cz/foto8/850001_060119.jpg .Jinak se prototyp v některých věcech od standartních 850 liší,ale to netřeba zminovat ,to tu každej ví.Proto je více než vyjímečný :-) :-) Myslím ,že je z roku 62??
JF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.128.184
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 14:04:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevíte někdo co se včera dělo na smíchovském nádraží, poslední(předposlední?) rychlík od Plzně na Hradec jel přes most Inteligence a Prahu-Krč, místo přes Smíchov.
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 14:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Někde u Velké Chuchle má být výluka.Proto rychlíky jezdí přes Vršovice.A má to být myslím až do středy.Možná to tady někdo přesně doplní.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 14:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Valach: Jel jsem v sobotu po 171 a mezi P-Smíchovem a Radotínem byla vyloučena 1.TK a probíhaly na ní opravy a zároveň rekonstrukce přejezdu před závodištěm na silnici do Velke Chuchle. Na opravě se podílel asi Viamont, neboť tam byly jeho mechanismy. Takže to je důvod výluky. Jinak ale "panťáky" na Beroun jezdí ze Smíchova myslím bez omezení.
Michal_kuna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 16:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doktor:
Nebyla to u Olomouce historická 854 027?
Myslim, že nedávno vyjela z PARSu. Fotku jsem našel tady http://854foto.net/obrazky/uvod/37-854027.jpg
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 18:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je vono, to jsem viděl. A já už pomalu začal věřit, že jsem v pivních výparech viděl ducha. Díky. Vůbec jsem netušil, že existuje něco takového.

(Příspěvek editován uživatelem doktor březen 27, 2006)
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Ondra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 19:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevíte někdo, komu patří vrak Modrého Šípu M274, který je už řadu let odstavený za bývalou ubytovnou (ten vybrakovanej panelák) na konci vrakáče v České Třebové? Je vidět z vlaku. Díky
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 22:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám dotaz k této fotce,o které jde lok?Vyfotil jsem to,ale nezapsal

...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 27. března 2006 - 23:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Valach: to je nějaká 141 ( E 499.1 ), podle té nálepky či popisky na čelníku to vypadá, že poslední dílny bylo Dyko Kolín, budu chvíli přemýšlet! Nemohl by jsi tu fotku poslat na mejl, je pod nickem! Ještě, kdy je to focené?
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 4-2004
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 10:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jde samozřejmě o Českou Třebovou,foceno 18.3.2006.
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 11:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tipoval bych 141 008.
499.0065
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.98.238
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 13:18:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Duš.: no jasně že je to 141.008! Takový milovník kraje v okolí Střekova a váhá... nepotěšil jste mě Kroupo a ani já Vás nepotěším. Máte malé významné mínus.
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 14:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale, ale ... šedesátápátá bobina jak nám vrčí ....
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 23:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad 499.0065: až tam bude stát 121.073-1, tak tu poznám naprosto bezpečně!
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 28. března 2006 - 23:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MZ: jo, to ta naše 810.399 má. jak ten kohoutek (bylo mi divný, že jsem to "někde" viděl - v 810) tak i takto řešené lavice. Jiná tu jezdící je snad nemá, ale tím si nejsem jistý. Jinak ta MVTV3-030 je prý jedna z posledních 2 provozních vozů této řady. Teď spíš zase postává, ale dá se potkat při službě.
jinak MVTV3-030 již nějaký pátek pracuje tady na severu, v okolí Lovosic a Roudnice nad Labem.

Tady je exterier 810.399, jak mi počátkem března přišla před objektiv...

http://karel-loko.wz.cz - web nejen o železnici
http://motovozy.vlaksim.com - Atlas motorových vozů Č(S)D
ICQ 264305638
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 29. března 2006 - 13:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vzdy kdyz cekam na prazskem hlavnim nadrazi, tak mi vrta hlavou, co to je a k cemu slouzi takove ty cervene konstrukce pod strechou haly. Nevi nekdo?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 29. března 2006 - 13:43:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pozůstatek zavěšeného pojízdného lešení při posledním natírání. Prováděla nějaká (tehdy ještě) jugoslávská firma.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 29. března 2006 - 14:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cogwheel: to me napadlo jako prvni, ale ty konstrukce nejsou pojizdne po cele delce haly. A aby se zrizovaly jen kvuli kousku a pod delsim kusem haly se stavelo obycejne leseni? Navic tam nahore asi neni moc mista pro naterace.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 20881
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 29. března 2006 - 22:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Karlos:
Kohoutek měl i jedna z aktérek Blanice, tuším, že 095...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Serzant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.69.20
Odesláno Čtvrtek, 30. března 2006 - 10:25:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravim, chci jet na sluzebku v patek 31.3. Ex 520 do Libne (musim byt v 10 na Palmovce), kouknul jsem se na Babitron, jak to jezdi zpozdene a ejhle - ono to jezdi pres Vrsovice ??? V IDOSu mi to napsalo i ted cestu pres Liben ... Pokud to pojede pres Vrsky, pak brutalni nestihacka :-(

1) nevite nekdo, prosim prosim, jestli to pres Vrsky pojede i v patek ?

2) existuje u CD odskodneni za to, ze vas vlak nedoveze do vasi cilove stanice, ktera je vypsana na jizdence ?

Dik.
Jpnk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. března 2006 - 12:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD Serzant 1) Ex 520 jezdí mimo Liben z důvodu výluk P.Běchovice - P.Libeň ale jestli bude výluka i 31.03.2006 nevím asi ne. Z Kolína použiete R 672 který přes Prahu Libeň jede upozornit by vás měla vlaková četa.
2) Ano,ale né v tomto případě neb do žst Praha Libeň bude přepraven a to R 672 nebo osobním vlakem z Kolína."odškodnění" je ve výši jízdného za neprojetou trať.
Bude hůř,dobře už bylo.
Bubo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.217.136
Odesláno Pátek, 31. března 2006 - 21:14:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Diskutuje sa niekde (na k-reporte) o tom, ako najlacnejšie cestovať v tomto roku v Nemecku vlakom? Vďaka za prípadné info.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 20964
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 01. dubna 2006 - 03:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doktor:
A já už pomalu začal věřit, že jsem v pivních výparech viděl ducha.

Já takhle taky jednou viděl (nekmitavě) svítící pozitivku a marně přemýšlel, co mi to toho piva namíchali...
A ejhle, ono šlo opravdu o poruchu
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 04. dubna 2006 - 16:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

mohl by mi někdo napsat spotřebu nafty u lokomotov 742,749,754?Jen pro porovnání.Dík
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 7-2002
Odesláno Úterý, 04. dubna 2006 - 21:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám dotaz - banáni jezděj na R do Dc nově pravidelně nebo je to jenom záskok za řadu 162?
"Jen bílou orchidej...."
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 05. dubna 2006 - 18:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fantomasdc:
V turnusech to není.
ICQ: 202 888 377
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 7-2002
Odesláno Středa, 05. dubna 2006 - 18:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jen, jestli se ty turnusy nějak nezměnily. Banána sem v Dc viděl 25.3. a 1.4. Že by taková náhoda?
"Jen bílou orchidej...."
Michal Tarkoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.193.194
Odesláno Středa, 05. dubna 2006 - 21:02:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Banán v Děčíně znamená neschopná 162 v Praze.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 05. dubna 2006 - 21:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jaké se u čd používají průřezy trolejového drátu???
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 00:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Měl bych dotaz ohledně automatického spřáhla.
Čeho se ten přídomek "automatické" týká?
Pouze svěšování vozů,nebo lze tyto spřáhla dálkově ovládat i při rozpojování souprav /tedy např. rozpojit spřáhlo na pátém vozu za lokomotivou/?
Je to spojení jen čistě tažného ústrojí,nebo i pneumatických a elektrických spojů?
Jezdily někdy lokomotivy řad T 478.3 a 4 s tímto typem spřáhla,když mají na čelnících provedenu přípravu pro montáž automatu /předpokládám SA-3,nevím,zda vůbec existuje - existoval ještě jiný typ těchto spřáhel na ČD - ČSD/?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4853
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 07:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dráti:
na střidavině 100m2 v hlavních kolejích, 80 na ostatních, nosné lano tušim 50mm2 bronz, dříve ocel.
stejnosměr: trolej 120, nosné lano 150mm2, na vedlejších kolejích menší.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 08:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na automatická spřáhla tedy nejsem odborník, ale to rozpojování automaticky možné samozřejmě není.
V nákladní dopravě se to jak známo nerealizovalo, i když se s tím počítalo v rámci UIC - viz ty čelníky nejen na brejlovcích, ale i na nákladních vg.

Automatická spřáhla v normálním provozu lze samozřejmě vidět u jednotek pro osobní dopravu i u nás. V západní Evropě i v nákladní dopravě - viz třeba 6-nápravové wapky Railionu - ale to jsou vždy ucelené soupravy. A pak samozřejmě převázané vg ze širokého rozchodu.

Doufám, že to někdo dovysvětlí.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 09:05:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Automatické rozpojování je v celku nežádoucí :-). Ale dálkově (ze stanoviště strojved.) spřáhlo rozpojovat jde (a jenom to "přilehlé" ke stanovišti).
Propojuje se jak kdy co.
SA 3 jsou jen mechanické spojení, vozy mají normálně vzduchovou nebo vzducho-elektrickou hadici. Schaky jsou v různých provedeních: od čistě mech. (např, metro M1 (možná tam mají napájecí potrubí, teď si to přesně nevybavuji - ale spíš ne)) přes mech-vzduch (čelní spřáhla 81-71, 81-71M) až po spojení hafa kontaktů včetně polosiloviny :-) (550 V).
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 09:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosim, nevedel by nekdo odpoved na otazku, zda se letos na jare opet planuje jizda M240 po zrusenych tratich na Morave? Minuly rok to byla super akce se solidnim poctem cestujicich, tak by nebylo od veci, zkusit akci zopakovat, ona jizda do Zdanic a dalsich koutu Moravy kde se nejezdi je nevsedni zazitek za kazdou cenu!
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 13:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když už jsme to nakousli - kdy vlastně bylo odpískáno to zavedení aut. spřáhla v Evropě? Předpokládám, že ta myšlenka byla asi opuštěna zcela, alespoň jsem na to již dlouho nikde nenarazil. V 70. letech to bylo zdá se ale hodně frekventované téma.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 5701
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 15:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já taky něco přidám k A-spřáhlům. Jejich největší nevýhoda totiž není samočinné spojování (a už vůbec ne rozpojování), ale to, že tažné i tlačné síly jsou přenášeny středem (v podélné ose vozidla). Což je dost velký rozdíl proti klasickému systému nárazníky-šroubovka, kdy jde tah středem a tlak po krajích. Rámy klasických vozidel musí být proto podstatně velkoryseji dimenzovány, což má samozřejmě vliv na jejich rozměry a hlavně hmotnost.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milynho
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.184.59
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 17:23:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mohl by prosím někdo definovat, co je přechodnost ? Týká se max. hmotnosti připadající na nápravu nebo uspořádaní pojezdu či co ? A kolik jich je ? Protože jsou třeba speciální kulaté rychlostníky pro "přechodnost 3".
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 4-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 18:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nemůžu se už od oběda dostat na www.vlaky.net . Je to jen u mě,nebo tento problém máte i ostatní??
...a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.Ty potvory vám lezou všude a strašně rychle se množí!
Bebop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 19:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mě to taky nejde. V poslední době je to poněkolikáté.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 20:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ani mne to neide. Iné stránky mi veselo bežia !
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 20:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k automatickým spřáhlům. Jestli má někdo blízko do Ústí nad Labem, tak doporučuji zajet se podívat před Opravnu vozů Ústí nad Labem. Je zde jeden takový vůz na "pomníku" jedná se o hlavový vůz souprav, které se zhruba v polovině 80-tých let minulého století zkoušely. Jedná se o vůz Vte vybavený na jedné straně klasickou šroubovkou a na druhé straně automatickým spřáhlem. V té době to jezdilo v dvou šestičlených soupravách v trase Oldřichov u Duchcova - Svitavy a zpět. Dále se zkoušela ucelená souprava vozů Uae. Matně si jako dítě pamatuji, že se též zkoušelo samočinné spřáhlo lokomotiva - vlak. Myslím že jedna 121 nebo 122 byla vybavena na jedné straně samočinným spřáhlem a k tomu byl vůz myslím že Uae. Nevýhodou bylo že se to vždy, když se vrace¨la domů muselo celé otočit.
Jinak do OV UL se dostanete trolejbusem 57 nebo 62 první zastávka na znamení za západním nádražím. Potom "myší dírou" pod nádražím a za ní doleva, tam už ten vůz uvidíte.
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 20:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad předchozí příspěvek. Ne doleva ale doprava
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 20:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prechodnost je hlavne určený osový tlak : váha rušňa deleno počet osí. Ale treba zobrať do úvahy aj veľkosť oblúkov. Okrúhle rýchlostníky platia pre HDV skupiny prechodnosti 3. Sú to všetky šesťkoláky, tam sa berie do úvahy aj veľkosť priečnych síl na koľajový zvršok. Preto platia len pre činné vozidlá zvlášť vymenované ( šesťkoláky ).
Jožo_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 20:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bola tu reč o reťazovke: tak ma napadlo, či sa náhodou niekedy v rámci úspory kovov neskúšalo aj také riešenie, žeby kovová (bronz, ocel) bola iba spodná časť, ktorá slúži na napájanie a zvyšok: vrchná a priečne spojky by boli nekovové a nevodivé (niečo ako tlstý silon a pod.)
Bumbič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.7.2
Odesláno Čtvrtek, 06. dubna 2006 - 23:04:24   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k automatickým spřáhlům:
Prototypem navrhovaného aut. spřáhla socialistických zemí byly v roce 1972 vybaveny např. i lokomotivy S 499.0008 a S499.0071 a dva vozy "E" vždy jen na jedné straně. Pokusně jezdily na trase ČB - Plzeň.
Automatická spřáhla pro blok socialistických zemí se měla vyrábět ve slévárně Škodovky v ČB.
J_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 07. dubna 2006 - 07:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K sestavám trakčního vedení:
Bobo tu DC trakci trochu zjednodušil. Na hl. kolejích TD 150mm2 Cu + NL 120mm2 Cu + 0-2x ZV 120mm2 Cu nebo 240mm2 AlFe6, vedlejší TD 100mm2 Cu + NL 50mm2 Bz.
TD=trolejový drát, NL=nosné lano, ZV=zesilovací vedení
K náhradě kovů něčím jiným: nezkoušelo se a ani se zkoušet nebude. Ta "horní část" slouží mimo mechaniky taky k přenosu poměrně velkého výnonu a na DC trakci se dokonce zvyšuje průřez tzv. zesilovacím vedením.
Jo, a věšáky jsou 10mm2 Cu
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4858
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 07. dubna 2006 - 07:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

řetězovka s nekovovým nosným lanem se asi nezkoušela. dřív nebyly vhodné materiály, dneska nevim, jak by to vycházelo cenově. a hlavně by byl problém s různou tepelnou dilatací vrchu a spodku.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 07. dubna 2006 - 08:54:02   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přechodnost je složitější. Nápravový tlak je jen jednou složkou, další - neméně důležitou - jsou boční účinky na trať. Ty pak závisí hlavně na konstrukci podvozků. Do třídy přechodnosti 3 patří T 426.0 a šestikoláky (s výjimkou S 699.0, ta měla dvojku), čtyřkoláky patří do jedničky s výjimkou všech es, ty jsou taky ve dvojce.
Škoda, že se tu maže historie, už několikrát se to tu rozebíralo.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 07. dubna 2006 - 11:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://vlaky.net už idú, asi od 8. hod. Je tam asi 226 návštevníkov, 27 prihlásených.
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 07. dubna 2006 - 21:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevite, ktere pendolino dnes vozilo InterCity na jih?
JF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.250.247
Odesláno Neděle, 09. dubna 2006 - 10:35:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Liší se nějak autohradlo od autobloku kromě toho, že návěstidla autobloku jsou rozmístěna vždy po určitých vzdálenostech a autohradlo je vždy 1(je to tak).
Děkuji za odpověď

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace