K-report
 

Archiv do 21. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 21. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 18:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krátké, výstižné, jasné.Inu v nouzi poznáš přítele, aneb znáte doufám ten kreslený vtip se zajíčkama, že jo. Tak Bručoun mě tímto nastavil svojí řit. Já mu tímto posílám vřelý pozdrav, ale na to už mám asi jinou řit. Dík.
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 19:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter, JGR: Jelikož se detekcí objektů v obraze zaobírám, tak mě tato myšlenka taky napadla. Jenže jsem velmi rychle zavrhl, protože si nejsem jistý, jestli by ta dektce správně fungovala a nevnášela do ZZ chyby. Stačí si vzít jen tu variantu v Moravanech: mlha+tma+mrholení. Horší variantu pro dekekci čehokoliv těžko dohled.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 19:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainblablabla: Tak polopatě. na Vaše blbé kecy z příspěvku 619 jsou opravdu všichni děsně zvědaví.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 21:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: blahopřeji ke znovuobjevení principu počítače náprav...
Jinak M_g má bohužel pravdu: peníze jsou omezené a to je jeden z důvodů, proč mluvíme o THR (tolerable hazard rate = přijatelná míra rizika).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 21:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tí alibistickí zabezpečováci sami na seba uplietli bič v podobe archívov ESY a rádia

Oni si zabezpečováci na sebe něco pletou? Oni objednávají od AŽD co vše má obsahovat které ZZ? Není to spíš tak, že do toho dost kecá služba řízení žel. provozu, snad ještě 0Ř11, nebo jak se tomu dnes nadává?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 21:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Dneska sa tomu už nadáva úplne inak. Zabezpečovacie predpisy mali v gescii pôvodne myslím odbory 11 a 14, konkrétne požiadavky ale mala na starosti potom TÚČD (a tam patria aj zabezpečováci).

Teraz zastupuje služby 11 a 14 technická kancelář SŽDC a TÚDC (ex. TÚČD) ako taká, ak som to z tých papierov pochopil správne, ostáva. Mimochodom práve po TÚDC mala podľa mňa DI ČR pýtať dokumentáciu od ESY, na ktorej neprítomnosť sa toliko odvolávali.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 21:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál:
Zálohovanie KO s PN navzájom stojí na hlinených nohách, lebo pri prejazde malých a ľahkých vozidiel s malými kolesami (MUVky, vozíky, za určitých okolnosti 81x/01x) môžu zlyhať oba systémy do radu ...
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 00:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vám sem něco přidám, tedy sice z Holandska, ale aspoň vidíte, že i v cizině se občas zadaří...
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 07:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Přečti si můj příspěvek ("selhání" PN) o stranu dřív. Nějak to zapadlo. A o tom zbytečném humbuku kvůli údajnému selhání PZS na olomoucku to také zapadlo...
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 10:27:45    Odkaz na tento příspěvek  

S_77: Nezapadlo, ale ta rozumnější polovina tohoto fora to vzala na vědomí a nemá důvod kolem toho hystericky vykřikovat.
Zajimaný je ale také dps 20xxx O11 ze včerejška, který opakuje čl. 505 D2 - prodloužení pobytu. Až po chvíli mi došlo o co se jedná - reakce na to, že někdo, kdo je jednoznačně vinen, se snaží do toho vtáhnout ještě výpravčího. A pak si tady přečtu zas nějaké pohádky o zabezpečo-výpravco-mafii a ani nemusím chodit na www. vtipy .cz.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 11:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zlámalík: To ty tulipány přijde taková "sranda" asi docela draho....
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
Pepe163 260-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.142.130
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:04:01    Odkaz na tento příspěvek  

U Brna se srazily 2 vlaky..OS z PN ted to hlasili v radiu!!!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45383
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V kterém rádiu?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Wyatt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Katovicích se srazil Rychlík s Osobákem. 11 zraněných
Country
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro jistotu bychom měli napsat v Katowicích , aby nedošlo k mýlce.
Pepe 163 260-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.142.130
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:47:22    Odkaz na tento příspěvek  

Na North Musicu !!! Nic víc zatím nwm...
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle Babitronu se kolem Brna jezdí max do +7 ...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepe: Ale už len letmý pohľad na Babitron hovorí, že keby sa niekde pri Brne pred jednou zrazili vlaky, vyzeralo by to ináč ...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 23:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík: no a kdyby se to v té Goudě sjelo jenom o fous později, tak do toho odnaproti vlítnul Sonderzug s párou (tuším ex BR 23). Kdesi visí fotky focené z té páry a ještě neopadl prach. Jestli nezapomenu nebo mě někdo nepředejde, tak sem v pondělí plácnu odkaz.
Vlakomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 11:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky se včera v Hrdějovicích srazil vlak s autem.
Vasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 13:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se srazil vlak s autem ve Smiřicích http://www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/zasahy-jednotek-po/zasah-184 19/
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45410
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 14:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakomil:
S Ex 101. R 206 kvůli tomu jen odklonem trs Plzeň.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Kuba_750
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 20:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes dopoledne na 074 v Toušeni u hřbitova nehoda motor s kamionem asi do 10:30 jezdily autobusy víc nevím odpoledne trat už sjízdná jezdil 810 243(Kuba)
Kaput Civil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 04:38:19    Odkaz na tento příspěvek  

R701 sejmul civila v Žichlu. Do Přerova +169minut. Info Batyr
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 08:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ta Gouda je tady:
http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/read.php?108,399890 7
(nějak to cpe mezeru před poslední sedmičku)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 10:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a všiml si někdo že ani neškubli trolej???:-)
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 13:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás by se skácelo i se sloupama.
Tak jak jsem žil,žiju dál
498106
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 18:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn

Vaše výlevy se fakt už nedají číst. Možná vy jste dokonalost sama a nic se vám stát nemuže. Myslíte si, že za vše může z.z.??? Co třeba taková nehoda, kdy výpravčí na trati s hradlovým poloautoblokem "zapomněl" na nákladní vlak u vjezdu a to, že mu nešla dát odhláška zab. zař. prohlásil za poruchu a dal odhlášku telefonicky, a milá hradlářka vzala ruční PN a šla se postavit k rychlíku. A R1111 tuším, to v plné rychlosti vpálil do nákladu. A myslím, že by se našly další případy.

Přál bych vám, jaké to je být v kůži těch, kteří se mají podepsat pod zprávu po prověrce z.z. po nehode. Nedělejte tu ze zabezpečováků idioty, kteří na vše kašlou a jenom se snaží neco na někoho hodit. Vy jste byl tak maximálně u udržby a ujišťuji vás, že udržba prověrky zařízení po nehode, ani šetření neprovádí a pokud se zjistí jejich nepořádek budou v tom až po uši. Viz např. srážka vlaku s autem na přejezdu v Božíkově před ja nevím 10 lety??? KAŽDA ZTRÁTA ŽIVOTA JE TRAGEDIE!!!!!!!!!
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 19:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Většinou se k těmhle věcem nevyjadřuju, ale k**** to co teď Nova vyhrabala o tech Moravanech byl humus... Hanzelku by to mělo stat misto... :-/
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 19:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty co neviěli tak se vyjadřil pro Slovenskou Joj televizi znělo ve smyslu tom, že kdyby strojvedouci nepsal SMS tak by stihl zabrzdit...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 20:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex, Mallard: Nuz jednou zo zasadnych vyhod dvojiteho troleja je, ze podstatne viac vydrzi ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 21:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vaše výlevy se fakt už nedají číst
On vás mé výlevy někdo NUTÍ číst???
Nedělejte tu ze zabezpečováků idioty, kteří na vše kašlou a jenom se snaží neco na někoho hodit.
Kde jsem psal něco o idiotech??? Naopak si myslím, že jsou to chytří lidé. Dělal jsem u nich, byl jedním z nich. Ale na tom, že jsou to velcí alibisté a s výpravčími jsou jedna ruka, na tom trvám a klidně to podepíšu. Přestože vás to bude zřejmě stát pár šedivých vlasů navíc.

To, že jsem ještě nikde nečetl ani neslyšel, že by zabezpečovák odnesl nějakou nehodu, to samozřejmě neznamená, že se to nestalo. Ale o tom jsem ani nepsal. Nepodsouvejte mi své věty, buďte tak laskav.

Nakonec bych vás rád požádal, abyste nám tu nevěšel bulíky na nos o tom, jak své prohřešky zabezpečováci hrdinně přiznají, když mají ještě druhou možnost, hodit to na fíru, který nemá svědka (výpravčího, posunovače, vedoucího posunu, jiného zabezpečováka, nebo ustálené klišé tento stav zabezpečovací zařízení neumožňuje.... Když jde milý pane o krk (o basu, náhrady škody, nebo podmínku), tak byste se divil, co to dokáže udělat i s jinak pevnými charaktery a "velkými kamarády". Něco jsem už zažil. Na mne to nezkoušejte a neobracejte to proti mně, nikdy jsem netvrdil, že jsem neomylný, ani že jsem ještě nic nepodělal. Podělal.....a nesl následky, bez vykrucování a házení na druhé.

O Čiervenej čápočke možete napísať inokedy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 21:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: čápočke? To má niečo s bocianmi?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 22:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně zase dnes na TV NOHA překvapilo, že Kučera říkal, že stihl stáhnout sběrač. Což trochu koliduje s tím, že byl (prý) nalezen na dveřích do strojovky s rukou na bezp. západce. V té chvíli už by však měly být dveře odblokované. Já si spíš myslím, že nechtěl přijít o EDB, proto nestahoval a urvat plombu už asi nestihl...
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
antidrn01
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.185.122
Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 22:30:02    Odkaz na tento příspěvek  

Podělal.....a nesl následky, bez vykrucování a házení na druhé.

Jen aby...konkrétněji by to nešlo?
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 20. října 2008 - 22:35:59    Odkaz na tento příspěvek  

498106, probůh, vždyť už byl 2 dny potichu. Proč jsi ho zase budil?
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 06:05:08    Odkaz na tento příspěvek  

Kolín - Velký Osek, I + II TK, pro strojové jízdy HV a dalších vozidel
lehké stavby nařízeny jízdy v mezistaničním oddílu z důvodu nevy-
hovujícího šuntování na spadaném listí v kolejišti. ( od 17.10. )---
že by SEA 11 i na trati, nebo snad chybí bloková podmínka a jiné nápady?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 08:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Mezi Kolínem a VOsekem není ESA11 (ta se zapíná až od ledna), ale jednosměrnej autoblok, podle všeho starej ruskej. Pokud nemá KAVy/FIDy, nemá ani ÚBP, asi proto ten zákaz.

A nezapomeňte na podejití kódu pod lehkým vozidlem. ÚBP za ním sice udělá na Stůj, ale když takové vozidlo zastaví u dalšího oddílu, je za ním kód. No a občas nějaký ten fíra zapomene, že jel proti Stůj, a po příjmu kódu za to vezme a je vymalováno. Přinejmenším jeden to i přiznal, takže podle Drnovy teorie o zatloukajících zabezpečovácích lze recipročně míti za to, že existují i další fírové, kterým se něco takového povedlo, akorát by to nepřiznali.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 08:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR a Deleter a UI luštící volnost či obsazení koleje analýzou obrazu:
Nedovedu si představit, jak by sebeumělejší inteligence zjistila volnost z celobílého obrazu v husté mlze, popřípadě z bílého hemžení v hosté chumelenici. Pokud by to mělo být aspoň trochu podle zásad bezpečnosti, pak by v této situaci celá stanice "zčervenala" a jezdilo by se na přivolávačku.
Nepředpokládám, že by fírové takové řešení přivítali neutuchajícím jásotem...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 08:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Prepáč, "čiapočke"......ale bociane tiež sú neni zlé, nie?

P.S. To víš, když jsem v cizí zemi,snažím se aspoň trošku mluvit jejím jazykem. Občas to zvořu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5792
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 09:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: jen "osobní" otázka nesouvisející s diskuzí. Nejsi náhodou na "dodatkové" v Rajeckých Teplicích?? Pokud jo, že pozdravuju Petra F. z PJ Bohumín
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.254.20
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 09:32:59    Odkaz na tento příspěvek  

Analýza obrazu
to jsou jenom akademický diskuze
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 09:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Asdf: (trochu zpětně:-) )

h_k: To či je to rozumné minimum je práve otázne. Je fakt, že zatiaľ sa stali len prípady, ktoré doň spadajú. Ale čo ak sa stane nejaký iný? Nikto nie je apriori proti tomu, aby sa to realizovalo, ale sú proti tomu aby sa to považovalo za riešenie a na to, že to tam nebolo sa hľadelo ako na (kritické) zlyhanie.

No, zkrátka, pravděpodobnost nehody, která se už tak stává hodně zřídka, by to zredukovalo o dalších 98%, cca... Za cenu SW úpravy s dost jednoduchým algoritmem kontroly. To je myslím docela dobrej kauf.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 09:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: no nepřivítali, ale oni v husté mlze či chumelenici dnes jezdí jak? Jinak mlha nemusí být mlhou, když se použije správná vlnová délka, což ovšem opouštíme oblast laciných kamer a tudíž je to pro k(K?)očku. Pak už teda asi zbývá jenom detekovat vozidla přes hmotnost, jinak fakt nevím :-)
Jan Tobian
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.196.129.232
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 10:06:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,

ve kterých depech na Slovensku mají nehodové pomocné vlaky a kde mají nehodové jeřábové jednotky? A potom ještě jestli někdo nevíte, komu na Slovensku patří vyprošťovací tanky - depům nebo hasičům?

Díky moc.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5793
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 10:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: nepřivítali, ale oni v husté mlze či chumelenici dnes jezdí jak? - třeba i 160 a doslova poslepu. Funkční a SPOLEHLIVÁ návěstní soustava je pro ně v tu chvíli něco jako pro slepého bílá hůl. Pokud by všude panovala "červená zeď" a ještě k tomu bylo prd vidět, doprava by se vlastně zastavila. Což taky není žádoucí...
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 10:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad host & Hajnej

Ano, mezi Velkým Osekem a Kolínem je starý ruský (sovětský) AB.
ESA tam sice je také, ale jen na odbočce Hradišťko (vlečka do TPCA) - v traťových kolejích 3 výhybky, žádná staniční kolej => žádný "moravanský" scénář. Zbytek je zmíněný "bez ÚBPový" AB.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2149
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 11:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:

Promiň, jsem, ale je nás tu asi 200, znám jménem jen pár lidí. Ale nejlepší jsou stejně Valaši z panťákové vozby....kura ta jejich slivka řetízkuje.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5794
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 11:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: v poho, měl jsem za to, že to je drobet komornější akce...
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 14:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn:jj,slivovica je nejlepší přímo od zdrojů,tož ty Valachy(Červ+Mireček),prosím Tě, ode mě pozdravuj a vyřiď jim,že se za něma nemožem dojet podívat z časových důvodů.Díky předem za vyřízení vzkazu.

Konec OT.
Můžeme o tom vést spory,můžeme s tím nesouhlasit,ale to je tak asi vše,co se proti tomu dá dělat.
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
www.rlz.estranky.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 17:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach:
Pokusím se.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 20:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach:
Vyřízeno, omluva se prý přijímá, ale budeš to muset vynahradit.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 20:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že to zde ještě není????
TV Noha hlásala (a názorně ukázala)ve zprávách, že ESA 11 dostala programovou úpravu, která spustí poplach, když se jí něco nezdá.Na obrazovce se napíše červené varování,něco ve smyslu ,,nečekaná ztráta vlaku" zazní siréna a všechno ve stanici spadne na červenou. Poté se personál přesvědčí, o co se jedná a může odblokovat.
V čem úprava spočívá, se neřeklo. Na všech cca 100 stanic se nainstaluje do 3 týdnů.Údaje potvrdil i ředitel AŽD, FS se tváří spokojeně a inspekce říká, že to potvrzuje jen to, co říkají od začátku.
A ještě jeden odkaz:
http://zpravy.idnes.cz/inspekce-natlak-kvuli-moravanum-mohl-vzeji t-od-spicek-ministerstva-1gd-/domaci.asp?c=A081021_191108_domaci_ jw
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 20:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: koukám že si to užíváš
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 20:34:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tak v Moravanech se už vlak nestratí. Ale co třeba vedle v Uhersku, nebo v Zámrsku ??? Co když se takovej osobák "podpískuje" tam ? To je ta Federace tak hloupá, že nepochopí, že se to může stát kdekoliv, kde jsou KO. To že to AŽD upraví je hezké, ale proč se nežádá i nějaká úprava i na jiných RZZ, než je ESA ??? Vše nahrává tomu, že veškerej humbuk je práce konkurence AŽD. První úspěch už je, udajná ztráta zakázky někde v Litvě za hodně peněz.......
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 21:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčíXY:
Úprava RZZ týmto smerom je skoro nemožná a určite neekonomická
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 21:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Jinak mlha nemusí být mlhou, když se použije správná vlnová délka, což ovšem opouštíme oblast laciných kamer a tudíž je to pro k(K?)očku
Ono to s tou detekcí a vidětelností nebude lepší ani při použití lepších kamer ve "správné" vlnové délce. Další problémy můžou nastat třeba "přepálením" obrazu např. reflektorem vozidla.

Mmch když se počítala ta pravděpodobnsot ztráty šutnu, počítalo se i s tím, že 50%* lokomotiv nebude splňovat normy pro pískování?
*-zdroj: DIČR
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 21:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous: A kde přišla slavná DI na těch 50% ?
To by mne opravdu zajímalo.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 21:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VýpravčíXY: nemluvili náhodou o Vraňanech...?
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Úterý, 21. října 2008 - 21:49:01    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej : Jo, Vraňany maj bejt první, a do tří týdnů prý všechny ESY. Už se "těším" až nám to budou předělávat ......