K-report
 

Archiv do 10. listopadu 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 10. listopadu 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 22:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drsoň:Chtěl bych vidět tebe na jeho místě.Teď velký frajer,že?Taky jsem byl do první nehody.Po ní mně to za půl hodiny chytlo tak,že jsem mohl v pekárně cukrovat buchty.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 22:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar, Duš:

Proč se s ním mažete? Nechte ho být, utluče se sám. První by se sesul i u toho důchodce, ubožák.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 22:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za sebe říkám, že jsem přejetou a rozcupovanou mrtvolu v kolejišti viděl jednou (ne, že bych ho osobně přejel) a žádné zvláštní následky jsem nepociťoval. Je možné, že kdybych ho sejmul osobně, bylo by to jiné, nevím.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 22:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych zase nerozlišoval, jestli mu bylo 15, nebo 70. Člověk jako člověk.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 23:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To v těch Letovicích ten hoch vystupoval na druhou stranu než měli? Nějak nechápu jak se tam dostala celá rodina... Každopadně nedokážu si představit nic drsnějšího než vidět jak někoho z blízkých drtí vlak, či cokoliv jiného... :-(

Kdysi dávno jsem skokanovi frnkl hlavu, těsně před, si dal krk na kolejnici, taky mě to nijak nedojalo, jen bych teda viděl rozdíl mezi dobrovolným a nedobrovolným...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 23:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dav: Nebylo to v Běchovicích? Mám takový pěkný fotky ujetý hlavy, mohl bych to sem dát, ale asi by mi to zcenzurovali :-(
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 23:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Mám takový pěkný fotky ujetý hlavy, mohl bych to sem dát, ale asi by mi to zcenzurovali :-("

Ten Drn má pravdu,seš puberťák.
Trochu lidskosti by neškodilo.Nebo dva roky vojny třeba s kvérem na čáře za komunistů.
Bez smajlíku.
Seš vůl.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 23:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Ba né, bylo to kousek před Pardubicema (od Práglu) a byl to čistý řez...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 08. listopadu 2008 - 23:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez smajlíku.
Seš vůl.
Pro mě za mě. Neberu ti to. Viz věta v zápatí příspěvku pod čarou.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 00:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38 Ale mají pravdu. Zažil jsem moc nehod a nejen železničních,ale libovat si v nich nějak neumím. Možná bys měl jít na nějakou dobu na nějaké Oddělení soudního lékařství jako pitevní laborant. To docela změní pohled na okolí

Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 00:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já neříkám, že si v tom nějak libuji, to zas ne, ale vyložený problémy mi to nečiní.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 00:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to mi mrzí,že jsi místo mně nejel do Stodůlek, když tam před léty spadlo letadlo. Tobě by se o tom nezdálo víc než dvacet let. Mně ano. A musím se přiznat,že si každého přejetého pamatuji a budu si je pamatovat asi až do smrti. Jsi asi king
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 00:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Stodůlkách? To ani nevím, vím akorát o Suchdole.

King? Nevím, možná jo. V tom případě čest kingům
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 00:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná bys měl jít na nějakou dobu na nějaké Oddělení soudního lékařství jako pitevní laborant.

"Co bylo dneska na pitevně?"
"Ale, čoveče, asi sem si neškráb."
"Jakto?"
"Nejsou mrtvoly."
"To mě podrž, když už nejsou ani mrtvoly...to já si minule zapitval-hodinu jsem hledal žlučník."
"A našels?"
"Jo. Placatej, jako tenhle řízek."
"Taky tak zelenej?"



(Příspěvek byl editován uživatelem Raptor.)
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 01:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo byl to Suchdol a nebylo to hezký. A nevím jak tobě,ale mně každé setkání se smrtí a umíráním udělá šrám na duši. A asi každému. Pokud jsi na to imunní,máš docela štěstí. Protože jsem zatím nikoho takového nepotkal. A to ani u lékařů záchranky, soudních lékařů a policistů z oddělení vražd
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 07:06:25    Odkaz na tento příspěvek  

Čert: Je rozdíl mezi tím, vidět zdravého člověka a v sekundě z něj udělat mrtvolu - a nemůžete nic udělat. Lékař záchranky vidí těžce zraněného a dělá svou práci - má pocit, že se snaží udělat aspoň něco. Soudní lékař a policista už nemůžou udělat zhola nic a mají vytvořenou určitou bariéru - to co leží před nimi už jaksi neberou jako člověka (zní to blbě a jsou výjimky), ale věřte, že vím o čem mluvím. Řekl bych, že z pohledu strojvedoucího je dlouhodobě nejhorší ta bezmoc.
A drsoňům bych vzkázal, ať....Ale, raděj nic.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2307
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 09:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi,nechte Psa na pokoji, on za to nemůže. Házíte hrách na zeď. Myslím, že vůbec nepojímá, co se mu snažíte naznačit.

Nechte ho, ať si pindá, začínáme na to už být zvyklí. Však on mu jednou někdo ten tipec řádně zatne.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 09:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pojímá Drne, nejsem takový ucho, jak se ti možná zdá. Prostě mám na tyto věci takový názor a takový přístup. Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 09:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy všichni, co je vám zle z každý mrtvoly, jak byste se dívali na to, kdyby jste byli v rychlíku, kterej projíží krokem po druhé koleji kolem přejetého v první (hruda masa z půlkou hlavy) a lidi, co stojí u oken a vidí to, tak vytahují foťaky a mobily a cvakají, jak o život. Osobně zažito a těch fotičů bylo aspoň dvacet.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2310
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 09:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptore. Kolem hrud masa se procházíš v každém řeznictví. Jen ty hroudy tam nejsou částečně oblečené. Zkus se ale vžít do situace, že vidíš jít živého člověka, pak rána a když dojdeš za vlak, jsou tam jen ty hroudy, mezi nima natažená střeva. Ještě se to třese, půlka hlavy chroptí, zbytek čelisti se otvírá a zavírá. Oko na druhé půlce hlavy pořád mrká. Ruku nemůžou najít, no jo, ona visí na zámku topné spojky. A copak je to tamhle na bedně s balastem? Aha, třetina mozku...... Ale ty máš v hlavě pořád toho člověka v celku a jeho poslední krok, pohled......Myslíš, že je to hezký pokoukání a pocit?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 10:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, hezký pokoukání a pocit to jistě není, ale není to ještě důvod se z toho složit. Jestli to někdy zažiju, tak ti to řeknu, jak jsem to vnímal.

Kamarád zažil někde u Vraňan přejetou holku a taky-když k ní přišli, prý ještě mrkala a chtěla i něco říct. Stálo ho to pak flašku rumu v nejbližší hospodě.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 10:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor: nemyslím,že je nám zle z každé mrtvoly.Alespoň já jsem se s tím ještě v době,kdy jsem jezdil jako vlakvedoucí setkal často. Ale že bych musel sledovat jejich fotky nebo je snad fotit, to nemusím. A jak už tu psal jk,nejhorší je bezmoc ve chvíli kdy člověk odchází před očima a nemohu mu pomoci. Bohužel i při první pomoci jsem se potkal s čumily a dobré poradce (většinou bez znalostí). Fotografů tehdy bylo naštěstí méně (odcházel jsem od jízdy v roce 1985 a to digitály a mobily nebyly). Je trochu problém,zda jsme na poskytování první pomoci připraveni. Všichni procházíme zdravotním školením,ale jeho obsah je bohužel většinou tvořen sledováním videa. A školí lektor-dopravák. Přitom ZZS v každém kraji pořádá kurzy s praktickým výcvikem,které vedou lékaři a sestry záchranky. Nevím,kolik ČD platí DVI,ale asi to nebude tak rozdílné
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 10:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to někdy zažiju, tak ti to řeknu, jak jsem to vnímal.

No tak až to zažiješ, tak to suď. Zatím tu jen meleš nesmysly o něčem, o čem nemáš ani ponětí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 10:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se to třese, půlka hlavy chroptí, zbytek čelisti se otvírá a zavírá. Oko na druhé půlce hlavy pořád mrká

To už jsou jen nervy, ten člověk už je stejně mrtvý.

A asi bude čas taky tu mrtvolnou debatu skončit. Už jsme to tu zaneřádili dost.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 11:39:49    Odkaz na tento příspěvek  

PEs: není důvod vše zdržovat, ať si ho seberou a může se jezdit
Zajimavý názor a občas by jsem byl i pro jenže v takovýchto případech dávají souhlas k odklizovacím pracem dva DI -a ta k mrtvolám obecně nejezdí takže dá sohlas raz dva a
PČR - kde se jedná o vyšetřováky a o technika, jeden musí vše dokumentovat a druhý ofotit, odebrat vzorjky apod. Předtím ovšem musí dorazit na místo třeba až dodělají něco předtím. Takže pod 2 hodiny se nedostanete, spíše 3 a více. A že policii nejde o to neprodlužovat zpoždění na trati jistě chápete, to není jejich problém. Oni to musí udělat tak, aby jim někdo nepředhodil Stodolovy.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 12:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drsoň - Ty jsi ale vůl.To je neslušněji co ti mohu říci.
Pes38-Přečti si předpis O2 a potom diskutuj.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 13:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: Předpis je jedna věc, realita věc druhá.

PS: Již jsem si ho přečetl. No a co?
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 17:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"hezký pokoukání a pocit to jistě není, ale není to ještě důvod se z toho složit. Jestli to někdy zažiju, tak ti to řeknu, jak jsem to vnímal."

Další chytrej.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5182
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 19:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Pokračuj takhle ještě chvíli a vypadneš odsud, idiote.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 19:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:
Opravdu si myslíš, že DI nevyjíždí k úmrtím souvisejícím s provozováním drážní dopravy?
A právě DI je většinou brzdou obnovení provozu, jelikož narozdíl od PČR nemá pohotovost v každém okrese.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 20:00:35    Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslím, vím.

Řekl jsem "obecně", upřesním - pokud se nejedná o úmrtí na přejezdu. Tam pak přijedou zkontrolavat napětí na žárovkách. D
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 20:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex: Děkuji za urážku a upozornění. Nic víc k tomu říkat nebudu, nemělo by to smysl
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 20:24:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:
V tom případě byl asi inspektor DI v dobrém rozmaru, když jsme čekali až si v neděli večer přijede z Holomóca do Brna prohlédnout "šťastlivce", který během nekolika sekund vlastní vinou znásobil svoje rozměry:-)
Též by mne zajímalo, proč se DI zabývala kauzou "Brandýs nad Orlicí".
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 20:42:04    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě není přesné pravidlo. Jestli někam pojedou si rozhodují sami a když není do čeho píchnout tak jedou i na tyto případy, kdy postižený se pohyboval kde neměl a je na něm vina bez dalšího dokazování. Jiná situace je u přejezdů a nástupišť, kde to zavinění tak jasné není. Tam už jezdí. (Asi jsem to měl napsatt rovnou takto, mea culpa.)
A z Olomouce? DI je pokud vím v Brně a Olomouc je myslím pod DI Ostrava. Tak co by tam dělal brňák? To je nějaké zmatečné.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 21:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby bylo jasno: Dojde-li v souvislosti s provozováním drážní dopravy k (těžké) újmě na zdraví, jedná se dle předpisu D17 o mimořádnou událost skupiny A, kterou vyšetřuje (světe div se) DI. Proto nepřichází v úvahu, že by se vyšetřující orgán na místo mimořádné události nedostavil.
Jestli on ten Holomóc nesouvisí s tím, že Brno a Ostrava mají společnou pohotovost.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 21:09:13    Odkaz na tento příspěvek  

Když jinak nedáš, hádat se s tebou nebudu. Třeba jezdí u vás častěji než u nás.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2314
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 21:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kucí šikouný, nechci se vám do toho míchat, ale nevyšetřuje tyhle věci spíše pracovník RIBŽD (Regionální Inspektorát Bezpečnosti Žel. Provozu)??? Možná to některým splývá.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1871
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 22:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, Drsoň ve mně budí dojem salónního drsňáka, co akorát tak kecá.

Já jsem už za svých 41 let byl u dvou smrťáků - první před 21 lety, kdy mi na R10 u Brodců vběhla 78-letá důchodkyně před auto. Řidič auta má ale proti fírovi nepatrnou výhodu, že i když prudce brzdí, tak musí pořád řídit, takže má jistou šanci, že se v okamžiku nárazu zrovna kouká jinam.

Druhý byl před pár lety borec v Civiku, který to u Přeštic napálil do čumáku mašiny a náraz ho vymrštil z auta. Auto se pak po pešunku sesunulo pod první vůz, který zadním podvozkem vykolejil. No a já byl zrovna v tom voze...
Zajímavé na tom je, že po zážitku zpomalování vykolejeného vozu, kdy jsou pražce čím dál tím zřetelnější a zřetelnější, převládne prožitý pocit ohrožení a jeden pak toho řidiče nechápe jako oběť nehody, ale jako poraženého nepřítele. Nějaká první pomoc pak člověku vůbec nepřichází na mysl (stejně bych prd zmohl, otevřené krvácení to nebylo, jakž takž dýchal či spíše chroptěl a nic nezmohli ani profíci), přiznávám bez mučení, že po ohlášení nehody na 158 mě v danou chvíli víc zajímalo, zda přejezd spadne z anulace zpátky do výstrahy, čímž dokáže, že je OK (a že ten na pešunku je opravdu vůl). No a po návratu k vagónu přišla ta kandidatura na cukrování buchet...

Podstatné na tom ovšem je, že to byl v obou případech zcela neznámý člověk a jakž takž zůstal pohromadě (pokud je neznámý na mraky, pak odhaduji, že je to leda tak eklhaft). Něco úplně jiného je, když je to někdo blízký, kdo pak chybí, a tady je podstatná spíš ta ztráta - řekl bych, že je skoro fuk, jestli to blízcí vidí v "přímém přenosu" nebo přijdou na idetifikaci. Problém pro fíry je ten, že tím, že ho vedou koleje, mu zbývá víc času navázat oční kontakt a "seznámit" se tak.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 22:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Á zástupce nejnosnější profese nám opět otevřel oči.
Sypu si popel na hlavu při zjištění rozdílu mezi DI a IBŽD. Byl jsem ovšem kolegou diskutujícím Amperem uveden v omyl. Prvotním vyšetřováním mimořádných událostí kategorie A se zabývá IBŽD a ta také dává svolení k zahájení odklizovacích prací (tedy nikoliv DI jak se zde vyjádřil Amper). Proveďte si tedy, prosím, v mých výše uvedených příspěvcích záměnu pojmů DI za IBŽD. Děkuji.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2008 - 22:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplnil bych to asi takto: mimořádnou událost (MU) vždy musí vyšetřovat IBŽD jakožto zástupce provozovatele dráhy, což je povinost provozovatele daná zákonem o drahách. Při vzniku jakékoliv MU volá inspektor IBŽD(pokud se nepletu)na COP (centrální ohlašovací pracoviště drážní inspekce), kde pracovník DI rozhodne zda se nechá vyšetřování pouze na provozovateli dráhy tedy ČD, JHMD či DP nebo zda vyšle na místo MU i inspektora DI. V tomto případě dává svolení k zahájení odklizovacích prací i inspektor DI. Proto jsou třeba k Moravanům oficiálně dvě závěrečné zprávy. Jedna je od DI a druhá od RIBŽD tedy O18 GŘ ČD.
Snad jsem to moc nepopletl.
A ještě bych zapoměl, že i v případě, kdy není přítomen inspektor DI, tak si zaměstnanec vyšetřujicí nehodu (RIBDŽ) musí zažádat po zdokumentování MU o svolení k zahájení odklizování na COP. Tímto si nejsem až tolik jist...
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 00:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém pro fíry je ten, že tím, že ho vedou koleje, mu zbývá víc času navázat oční kontakt a "seznámit" se tak.

Přesně tak. Ten oční kontakt už mne tak jednou za půl roku straší cca 10 let. Ale interval se prodlužuje, naštěstí. Měl jsem to "štěstí", že mi bylo víceméně vnuceno i jeho jméno, věk a bydliště. Jeho babička mne naháněla ještě po roce telefonem. Dík kreténovi ze žst., který jí sdělil mé příjmení. Salónním drsanům bych tu zkušenost milerád předal, ale ona je nepřenosná.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 00:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Á zástupce nejnosnější profese nám opět otevřel oči.

Hele, nech si to. Kdybys je neměl furt zavřený, nemusel bych se namáhat. Nebo občas použij Visin.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.101
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 01:03:07    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Jestli budeš třeba někdy v budoucnu fíra (předpokládám, že nejsi) a někoho přejedeš, tak si o tom povykládáme, platí? Bereš?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 01:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, Beru, platí!

A už dost řečí, o přejetejch zas někdy příště.

PS: Ozvi se mi na mail nebo ICQ, rád bych se s tebou na něčem domluvil. Dík.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2318
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 01:16:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rád bych se s tebou na něčem domluvil

Chceš si domluvit své přejetí? Hlásím se na mašinu jako dobrovolník. Neboj, nebude to bolet.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 01:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani nechci. Sice to tu občas stojí za guvno, ale ještě chvíli tu chci bejt.

Budu se domlouvat na něčem jiném, ale to by Drnové nepochopili
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 03:27:48    Odkaz na tento příspěvek  

Aha, RIBŽD jsem do toho už nepletl ale
ad 1) RIBŽD vždy zprostředkovává svolení k odklizovacím pracím od DI, rozuměj že se s DI baví za ČD, nikdo jiný. Vlastní souhlas ale dává DI.
ad 2) přestože jezdí ze sídla RCP (nevím zda toto platí absolutně, aspoň na Moravě to tak je) dorazí RIBŽD do hodiny, kdy ještě mnnohdy na místě nejsou vyšetřováci či technik PČR. A už jsem i zažil, že RIBŽD nejela vůbec (ale to šlo o výjimku, kdy bylo víc hromad najednou).
Prostě opakuji to, co jsem snad řekl na začátku - dobu přerušení provozu pro vyšetřování úmrtí na železnici v drtivé většině případů určuje rychlost PČR a ČD ji ovlivní jen minimálně.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 03:33:04    Odkaz na tento příspěvek  

Tu hodinu beru zpět, tak do 2 hodin v odlehlých guberniích. Ake policii to trvá spíše ty 2-3 hodiny takže závěr stále platí.
George
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 09:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové nemohl by mi někdo prosím poskytnou adresu na článek 13 komnata strojvedoucího....Je to rozhovor se strojvůdcem kterému někdy před asi 2-3 rokama skočila 16 letá holka u Měcholup před panťák.Prolejzal jsem archivy a nemůžu to najít.Dík
PS:týká se to mé příbuzné...
Vasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 09:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George: Nějaký rozhovor je na serveru ČD: http://www.cd.cz/static/old/NEW/TCD2004/4_50zivo.htm
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 09:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: no to já měl nacionále té dámy skrz vyšetřovací spis (nebo jak se to jmenuje) naservírovanej taky. Včetně výcucu z pitevní zprávy, kde se to hemžilo takovými ryze optimistickými obraty jako "došlo k roztržení srdce"...
George
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 10:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasek:dík to je ono.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 10:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normální..v každým protokolu od Policie jsem měl nacionále přejetýho, jméno, datum narození, bydliště, takže asi čekají, že se jim přijdeš omluvit
Vasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 11:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A co ta babička vlastně sledovala těmi telefonáty po takové době?
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 11:33:15    Odkaz na tento příspěvek  

Vasek:
při nějaké poslední nehodě, kdy vlítla řidička s autem pod vlak a dceru-spolujezdkyni zabila, se na místo nehody po chvíli dostavil nastávající té mrtvé dcery a sápal se po fírovi se slovy "Zabil jsi mi ženu".
Tak předpokládám, že babička chtěla Drnovi sdělit asi něco podobného.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 12:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nastávající té mrtvé dcery a sápal se po fírovi se slovy "Zabil jsi mi ženu".

Tak to bych mu vyjádřil místo upřímné nějakou pěstní soustrast
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2321
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 13:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babička mi řekla, že jsme jí vnuka zabili, že tam vůbec vlaky nehoukaj (měl jsem 4 svědky že jo a dlouho až do nárazu), že tam i občas zastavěj (souběžná kolej z depa, takže kluci občas u přejezdu vyskakovali, bo je tam sídliště) a pak se zase rozjedou a určitě jsem si nevšim, že vnuk zrovna přechází....podala podnět na inspekci MV, takže se to vyšetřovalo vlastně dvakrát...čekala na mne kolikrát u výjezdu z depa osobně. Musel jsem chodit z práce kanálama. Až když na ni jednou strojmistr zavolal policii a ta ji domluvila, nechala toho. Chudák pani, zcvokla z toho.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9562
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 13:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČT24: U Ždírce nad Doubravou se srazily osobní a nákladní vlak, podle záchranářů je asi 15 zraněných.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 13:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: no jestli to byl jedinej vnuk...
Řídit si jedno dítě je holej nerozum.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 13:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poborskiii: To by sedelo na Os 5304, ktory sa tam nejako zasekol ...