K-report
 

Archiv do 10. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 10. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 02:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: To sa časom vychytá. I keď v Bratislave-Petržalke to SIEMENSovia nevedia vyladiť už 12 rokov ...

753006: On rozkaz OP nie je taxatívne žiadnym ohrozením alebo znížením bezpečnosti dopravy. Vydáva sa vtedy, keď nie je možné dostatočne overiť funkčnosť priecestia.

To ale rozhodne neznamená, že nefunguje. V 99% prípadov aj vtedy priecestie v skutočnosti funguje úplne správne a vlak ide okolo blikajúcich a cinkajúcich výstražníkov a ev. spadnutých závor. Výpravcovia niekedy vydajú Op rozkaz aj vtedy keď všetky kontrolky ukazujú OK, ale im sa niečo nepozdáva (kontrolky zablikali, niečo iné sa pokazilo, ...)

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 07:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ŽSR existuje nariadenie, už asi od r. 2000, kedy bolo nariadené vyrozumievať vlaky Op rozkazom v prípadoch poruchy TZZ, ak ide vlak proti pôvodne udelenému súhlasu. Ovšem napr. podľa overených prípadov na tom úseku , kde som pracoval boli PZS 1 500 m od stanice, a neboli viazané na TZZ to bolo zbytočné, nakoľko PZS sa spustilo riadne do činnosti bez ohľadu na smer udeleného súhlasu. Bolo to direktívne administratívne opatrenie, platné bez ohľadu na typ ZZ a miestne úpravy. Pritom v prev. poriadku bolo upozornenie na túto skutočnosť.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 08:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: To Vaše "zabezpečováci budou donuceni toto seštelovat" znamená, jít proti předpisům pro nastavení.
Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 08:27:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tak do špitálu můžou jít i na identifikaci mrtvoly...
A to skutečně ve vašem kraji nazýváte NÁVŠTĚVOU? My na severu se držíme v tomto případě osvědčené identifikace.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 08:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chceš říct Pavouku, že stejný problém s počítadlama versus Mg brzdy mají i v Německu či Rakousku? Když jeho odstranění znamená porušení předpisů pro nastavení.
Martin
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 09:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Znamená to tedy, že na trati Liberec - Tanvald jsou PN nastavené proti předpisům?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 09:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Chci říct, že pokud dodavatel/výrobce předepíše ve sjednané OTD určité meze nastavení, nelze si zařízení "štelovat" dle libosti.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 09:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Zeptejte se zástupce servisu, který se podepsal protokol;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 09:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že tyto vozidla Railtrans pravidelně ohrožují bezpečnost provozu tím,že následující vlaky musí jezdit na OP.

Co to povídáš? Když jedeš na Op tak ohrožuješ bezpečnost provozu? To se tu vědomě práskáš? Jeď tak, abys ji neohrožoval, tedy přesně podle Op. Děláš z komára velblouda. Znám úseky na dvoukolejkách, kde při jednokolejném provozu a otočení směru VŽDY dojde k situaci, že první vlak musí jet minimálně proti stůj na min. jednom oddílovém návěstidle, nebo jinde v mezistaničním a přes přejezdy na Op. A to tam žádny railtransí bábovičky předtím nejely.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 09:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže abych to Pavouku shrnul:
- pro ČR výrobce předepsal v OTD (ani nevím co to je) jiné meze než třeba v Německu a Rakousku. Jinak by s tím měli problém i tam. Pokud to tak je, tak se ptám proč?

- dále si nějaký zabezpečovák či technik dovolil nastavit počítadlo náprav jinak než je předepsáno a ke všemu to podepsal.

Doufám, že jsem to jen špatně pochopil.
Martin
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 10:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud to tak je, tak se ptám proč?

Petr už to psal, je to qůli chytání zeslabených okolků u Čmeláků (které zřejmě neodpovídají TSI).

Jinak tento problém se týká všech vozidel s trámcem Mg brzdy v dolní poloze. Rozlišují se dva druhy umístění Mg brzd, a to v dolní a horní poloze (nemá to nic společného s jejich činností, ale konstrukcí!), obecně se dá říci, že brzdy v dolní poloze mají tramvaje a vozidla jezdící "nižšími" rychlostmi (např. Talent, Uerdingen), s horní polohou vozidla s "vyššími" konstrukčními rychlostmi (např. Bmz ČD).
V SRN se používají stejné typy PNa, ale s jiným nastavením. Jedná se jednoznačně o problém infrastruktury (čímž narážíme na problém, že tato je ve správě SŽDC, jejíž neochota a neschopnost cokoli technického řešit roste nade všechny meze...).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 10:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky jedné bourané slovenské 163ky.


S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5894
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 10:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: tohle ale není 163...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 10:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, hezký, ale nechtěl bych tak dopadnout. Jinak to je 131.
Martin
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 11:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ale musela bejt šlupka, nechtěl bych tam sedět.

A 163 to není ani náhodou.
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 11:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže, kde můžou bez problému jezdit čmeláci, tak jsou starosti s mašinkama, které mají nízko usazený trámec Mg brzdy. A naopak?
Výrobce předpsal pro ČR nastavení, které vyhovuje 771. Nestálo by za úvahu to nastavení změnit a nebo mít pro ČR dvě možná nastavení. Jedno pro oblasti kde se 771 nesmí vyskytnout (přechodnost), či kde je předpokládaný výskyt vozidel s Mg brzdou, která počítadla ovlivňuje.
Druhé, kde se čmeláci vyskytují pravidelně? Především ČB a okolí.
Martin
P.S. logicky předpokládám, že není možné počítadlo nastavit tak, aby chytalo čmeláka a zároveň nechytlo trámec mg-brzdy...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 11:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasný, omlouvám se. Nezkoumal jsem to. Jen přeposílám. Takže je to dvojička. Snad mne za to ortodofní šotoušci neukamenují. Jde snad o ty fotky, nicht wahr?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 11:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad P.Šimral:Díky za odpověď.Jak se chovají vaše kuličky na DOZ Bakov-Lípa,když jedou?Jsou tam také problémy?
ad Drn:Jasně že každý strojvedoucí dodržuje OP důsledně,je to riziko,ale já nevím jak ty,ale při jízdě na Op se dobře necítím.Tady na 810/814 při jízdě na několika přejezdech je téměř nulová viditelnost (namátkou Rbk mlíkárna,trojka,Valdek,Šluknov,Markvartice,Kamenice...) a taková Tatra plně naložená,když ti ikdyž jedeš 5km/hod prolítne tak 60 přes přejezd před čumákem a ty houkáš a houkáš a stojíš na místě a auta si jezdí kilčo..tak teda to pro mne ohrožení je.Když budu na boku s rozmlácenou 810 a v nemocnici,tak mi bude houby platný že předpis porušil řidič.Proto by mělo být v zájmu nás všech aby se OP omezovalo na opravdové minimum.
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 11:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuličky teď jezdí do Prahy přes Děčín, takže na DOZ Bakov - Lípa nemáme zkušenosti. Ale předpokládám, že bychom jí taky rozvrátili.
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 11:54:03    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Petr už to psal, je to qůli chytání zeslabených okolků u Čmeláků
A jelikož jsou zeslabené okolky i na šestiosých vozech (Sammps ČDC, EŽ atd., Samms DB atd.), problém bude jistě celosíťový.........
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5895
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 12:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: netřeba omluv, každému rozumnénu člověku je jasné, že ses překouk. Jde o událost cca měsíc starou, 131075/76 vs náklaďák se štěrkem poblíž Povážské Bystrice. Tady je dokonce snímek pořízený těsně po nehodě...
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 13:05:08    Odkaz na tento příspěvek  

753006: Jízda na OP je dle předpisu jasná. A pro uživatele pozemní komunikace jasně dává podmínky Zákon o silničním provozu, konkrétně §28 a §29. Jasně říká: "Před železničním přejezdem je řidič povinen počínat si zvláště opatrně, zejména se přesvědčit, zda může železniční přejezd bezpečně přejet." Takže by odpovědní měli začít konat.....
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 13:13:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a nahrazovat úrovňová křížení mimoúrovňovými všude, kde je to alespoň trochu možné. A ne, že na rekonstruovaném nákladním tahu zůstanou 4 přejezdy polňaček na 1,5 km trati. Nevěřím, že by jeden nadjezd byl o moc dražší, když jen stavební část přejezdu (polňačky!!!) stojí 600-800k...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2500
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 13:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006:

Vem to statisticky. RT tamtudy jede max. tak 10-12x za rok. Oběma směry je to 20-24x. Takže jeden průjezd za 14 dnů. Myslíš, že to statisticky významně zvýší používání Op rozkazu na trati Děčín - Varnsdorf?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 15:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jasný, omlouvám se. Nezkoumal jsem to. Jen přeposílám. Takže je to dvojička. Snad mne za to ortodofní šotoušci neukamenují. Jde snad o ty fotky, nicht wahr?

To by se člověku, železničnímu odborníkovi nemělo stávat. V každém vlákně tohoto fóra nejchytřejší příspěvky a teď se takhle seknout....
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 17:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006, PŠ: Na DOZ Bakov-Lípa zkušenosti máme :-)
Rozvrat stejný jako na trati Kadaň-Vary. (tedy po ověření volnosti se zresetovaly PN a Op se nekonalo)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 20:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V každém vlákně tohoto fóra nejchytřejší příspěvky a teď se takhle seknout..

Opravdu? No to mne fakt těší..... Kór když to napíše šotouš....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 20:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kór když to napíše šotouš...

Neměli bychom si tady být všichni rovni?
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 21:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměli bychom si tady být všichni rovni?
Sociálismus skončil. Ale ty se mu rovnat můžeš, já ne, já jsem jen fíra.... Víme dávno,že šotouš ví všechno nejlíp....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 21:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sociálismus skončil.

Takhle jsem to zase nemyslel. Chtěl jsem říct, že by možná bylo dobré brát příspěvky na stejnu váhu bez ohledu na to, jestli to (když už to teda vím) napsal nějakej kopáč nebo generální ředitel.
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 21:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že by možná bylo dobré brát příspěvky na stejnu váhu bez ohledu na to, jestli to (když už to teda vím) napsal nějakej kopáč nebo generální ředitel.

To jako že mám kývat na ty hamutiny, co se tu občas melou? Tak jsi to myslel?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 21:45:38    Odkaz na tento příspěvek  

Asi jako tuhle povídá nějakej Demeter v depu o tym lopatu s modurym! Jestli pak Pes38 přeloží co pa soukmenovec myslel? Esli tedak memislel? Že ja viem, že čo to.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo:


A vůbec, jak dopadla prodloužená v pátek? }
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brát příspěvky "na stejnou váhu" a "souhlasit s nimi" je trochu rozdíl, ne?

Myslel jsem to tak, že není důvod odmítat názor JEN proto, že jej napsal šotouš.
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem to tak, že není důvod odmítat názor JEN proto, že jej napsal šotouš.

A co že to vlastně nosného napsal šotoušek Sipi? Krom toho, že mi vysekl poklonu?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn: Kór když to napíše šotouš....
Víš co je na tom vtipný, že do dnes pořádně nechápu význam tohoto slova a podle toho co tady ostatní o tomto termínu píší, tak já to prosím pěkně nejsem.

To jako že mám kývat na ty hamutiny, co se tu občas melou? Tak jsi to myslel?
Ale že to píšeš zrovna ty

Pes38: Dobrá myšlenka, ale tady to nepůjde. Vždy se tady najdou tací, kteří snědli všechnu moudrost světa a ostatním to dávají silně najevo.

drn: A co že to vlastně nosného napsal šotoušek Sipi? Krom toho, že mi vysekl poklonu?

Soudit někoho koho neznám není dobré mistře fíro.

(Příspěvek byl editován uživatelem sipi.)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to byla poklona jako stehno , chápej to spíše v obecné rovině. Není to poprvé, co tady reješ do šotoušů a působíš jako pan Chytrý. Jsi tady z velké části na "šotušské" diskuzi (prosím nekamenovat), tak bys to měl alespoň trochu respektovat. Nikoli slepě kývat na všechny bláboly, co tady kdo napíše, ale rozumně debatovat, popř. oponovat. Je to někdy těžký, to je pravda...

(prosím nestřílet)
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:17:08    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já musel pro holku do školy, ale co se mi doneslo, tak nějak stejně jako vloni. Nejvyšší do DC nejel, skoro nejvyšší "na koště", povídal peněžník.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale že to píšeš zrovna ty

A copak se ti nelíbilo? Kde jsem zase selhal? No, hlavně by sis měl v tom udělat jasno. Buď sem píšu samé chytré příspěvky, nebo samé hamutiny, víš? Ona se ta tvá tvrzení docela mlátí. Ale ono je to vlastně fuk. Názor sem, názor tam.....jo a ty nejsi šotouš? A co tedy jsi? Snad né ten generální, jak psal Hafan?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo:

No, to se dalo čekat. Nezklamali. Ale peněžník mne velmi zklamal, nedal mi peníze na dostrojení plaťáckého mediálního verku. Prezident bude smuten, nebude moct koukat před nástupem na fóbl. A v depíčku maj plazmu se 40ti. Škandál!!!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

No že ty mne tak znáš a vůbec si se do mne nezačal navážet první, co? No to víš, holenku, koleduješ si, tak to máš. Těžko bych si tě jinak všimnul, víš? Ale je to stejně prča, když se jeden splete v typu mašiny, co? To má hned kdosi krásný orgasmus....jsem rád, že jsem ti pomohl k uvolnění.

Pořádně si přečti pořadí příspěvků. Nemůžeš ode mne čekat mlčení, když si o mne otřeš tlamičku, víš?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rozumně debatovat, popř. oponovat

No žes to tady už tolikrát předvedl, ty rozumná debato....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:30:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: No, hlavně by sis měl v tom udělat jasno. Buď sem píšu samé chytré příspěvky, nebo samé hamutiny, víš?

Teď jsi to trefil úplně přesně, ty sem totiž dokážeš psát oba dva tipy příspěvků, jak jsi uvedl výše a občas díky tobě (teď i díky mě) mi to tady připadá jak v diskuzi na novinkách.cz, což už je někdy trochu pod úrovneň. A co jsem? Tak do toho ti je...víš co

No že ty mne tak znáš a vůbec si se do mne nezačal navážet první, co?
Právě naopak, bylo to už dřív co jsi na mě zkusil podobnou věc, jako teď já na tebe, ale že jsi se dnes chytil...

To má hned kdosi krásný orgasmus....jsem rád, že jsem ti pomohl k uvolnění.
To je pravda, že jsem uvolněnej a dost a hlavně mě těší, že začínáš přemýšlet o tom co tu píšu.

(Příspěvek byl editován uživatelem sipi.)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 22:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Vždyť říkám, že je to těžký...
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 23:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

No jasně, máš pravdu....Mistře... Ale jak ti kostlivci v tej skříni krásně chrastí že?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 23:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť říkám, že je to těžký...

Jen si pindej, my jsme na to zvyklí...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 23:16:10    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Plazma není, bo byste čučeli na bednu a nebyli doma u rodiny

Ostatní: Být si všichni rovni, to už tu bylo, rovných bylo i tak málo. A byli jsme v
A asi bysme si moc nepopindali.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 23:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Nápodobně.
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 23:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn No jasně, máš pravdu....Mistře...
Díky za uznání, popravdě ani jsem to od tebe nečekal.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 08:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: že do dnes pořádně nechápu význam tohoto slova a podle toho co tady ostatní o tomto termínu píší, tak já to prosím pěkně nejsem

Checht, to mi připomíná dávné doby, kdy jsme na povel shora museli něco odsuzovat, aniž by nám bylo umožněno se o tom cokoli relevantního dozvědět.

P.S. Jedním ze základních znaků šotouše je, že o sobě tvrdí, že není šotouš, takže shora citovaným tvrzením jste tomu zrovna moc nepomohl...
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 08:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedním ze základních znaků šotouše je, že o sobě tvrdí, že není šotouš, takže shora citovaným tvrzením jste tomu zrovna moc nepomohl...
Je nutno odporovati narčení ze šotoušismu aktivně?
V opačném případě se obyvatelstvo, až na nečetné výjimky, skládá pouze ze šotoušů...
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2405
Registrován: 7-2004

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 13:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/156185-obzalovany-kvuli-nehode-s-osm i-mrtvymi-neprisel-k-soudu-bude-zatcen.html

pro ty kdo neví proč v železniční sekci,tak se jedná o šéfa KC UNL
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 13:33:14    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je ve "správné" straně, tak lze očekávat, že ho Strana z toho vyseká.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 20:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Německý vlak ujel 40 kilometrů bez strojvůdce.

Můj Skype: Vojtik48
Cěštyna nieni moj koňičšek :-O
Co je to table?
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.118.49
Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 20:49:19    Odkaz na tento příspěvek  

A pak že se něco takového může stát jenom u nás...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 21:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezkyy...
Někde jsem dneska zahlidnul že fira a vlakvedouci kteři onehda ujeli od smrťaku aniž by ho nahlasili dostali po roce a neco s ostrahou...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 21:47:35    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:
A sakra - úsek Brno hlavní - Skalice nad Svitavou je jen 38 km, zase jsou v Dojčlandu o něco lepší...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 22:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

´sem nevěděl, že Smíchov leží v Sasku-Anhaltsku.
Abychom ho nemuseli přejmenovat na Lachau...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 23:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no jo. ale v německu nevezli cestující :-) takže máme prvenství
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 07:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde jsem dneska zahlidnul že fira a vlakvedouci kteři onehda ujeli od smrťaku aniž by ho nahlasili dostali po roce a neco s ostrahou...

Ono to bylo krapet jinak. Neujeli od smrťáku, ale od zraněného člověka, který, pokud by dostal lékařskou pomoc, mohl žít. Smrťák to byl, až pak...