K-report
 

Archiv do 13. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 13. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 07:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Německý vlak ujel 40 kilometrů bez strojvůdce.

Hajnej: Vidíte? Vy tady vyvíjíte AVV, a ono to jde i bez něj.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5223
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 08:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neujeli od smrťáku, ale od zraněného člověka, který, pokud by dostal lékařskou pomoc, mohl žít.

Přesně tak. A ještě to hovado (bývalý strojvedoucí) prohlásilo, že odjel, protože nechtěl mít problémy. Podle zákona mohl být trest ještě vyšší.
Podrobně je to např. zde:
http://www.novinky.cz/clanek/155500-soud-potrestal-byvale-zelezni care-za-neposkytnuti-pomoci.html
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 12:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, diky za upřesněni, nijak moc jsem se tou kauzou nezabyval, jenom jsem zahlidnul že se to stalo a teď že jsou oba odsouzeni...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1957
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 13:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S-77: a to ARR na těch plotňáckých brejlích bylo vosk...?

Jo, už se k vám donesl ten Recklinghausen? Je to de facto německé synonymum pro Moravany, akorát naruby - napálil to tkaloun Wapek do podpískované sólo mašiny.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.5.48
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 14:01:23    Odkaz na tento příspěvek  

EBA zakázala pískování při rychlosti pod 25km/h:
http://www.eba.bund.de/Service/files/34_allgemeinverfuegung_sande n_08_12_02.pdf
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 14:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
a to ARR na těch plotňáckých brejlích bylo vosk...?

Přeložte mi to, prosím, do češtiny. Já té vaší vozidlářské hantýrce nerozumím, vím jenom, co je ARR .

O Recklinghausenu jsem se dozvěděl až dnes z tohoto fóra. Hned jsem si vzpomněl na pana Pjp, který sem z Reichu psal zasvěcené příspěvky o tom, jak to tady mám zabezpečené na H....

Každopádně to opatření EBA se zdá být rozumné . Jenom mně není jasné, jestli se němečtí fírové budou schopni rozjet i bez pískování. Zřejmě ano.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.25.221
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 14:59:39    Odkaz na tento příspěvek  

Plotna=Brno
Brejle=ř. 754
Opatření EBA, to je něco podobně duchaplného jako náš zákaz pískování pod první nápravu. Většinou když pískuju, tak proto že se hrabu. Když se hrabu, tak nejedu...příčinu samovolného ujetí VT672 v Německu bych viděl jako velmi podobnou s naším Brnem. VZ na postrk, cosi kdesi navoleno do výkonu a jízdy a po rozvěšení hrrrn a byl pryč.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 16:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, omluva za amatérský dotaz, ale co je to "indikátor horkoběžnosti?"
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 17:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Je to diagnostické zařízení pro indikaci horkých ložisek jedoucích vozidel.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1959
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 21:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S-77: no, kdysi ve Štatlu (= v Brně) přitáhl fíra Brejlovcem (loko řady 754) soupravu z odstavného a zabrzdil ji průběžnou brzdou, ponechav s největší pravděpodobností přepínač režimu jízdy v poloze Jízda. Pak někam poodešel a vlak se po chvíli rozjel (zřejmě tu brzdu povolil trochu víc a po rozepnutí tlakového spínače za rozváděčem se odblokovala jízda).
Mašina jela konstantní rychlostí 30 km/h (na proužku čára jak podle pravítka) až do Skalice, kde ji vykolejili, protože nikoho za tu hodinu a něco nic chytřejšího nenapadlo. Po vykolejení se s úžasem zjistilo, že Brejlovec 1:1 na rozdíl od svého modelu 1:87 nepřestane táhnout a hodlá se prohrabat do Austrálie, tak tam někdo vylezl a metodou pokus-omyl hejbal se vším, co mu přišlo pod ruku, až to konečně stopl, takže se pak nedalo určit, co nechal blbě fíra v tom Brně a co kam přepnul ten "zachránce" (proto výše to "s největší pravděpodobností).

Novější ARR už potřebují extra úkon pro rozjezd (dokonce i na některých těch Brejlích - zcela jistě 012, 018, 049, 050, 066, 074 a pravděpodobně i na 013).
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 22:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych doplnil, že se tak stalo v ranních hodinách (kolem 5) a po celou dobu jízdy byla na palubě jedna cestující, které zřejmě nepřišlo vůbec zvláštní, že vlak jede stále stejnou rychlostí a nezastavuje v žádné stanici.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 23:06:10    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si vzpomínám dobře na dobový tisk, tak jí to divné připadalo. Ale byla to nějaká studentka, co běžně dojížděla vlakem, takže byla patrně dost otrlá a ze strany ČD zvyklá na cokoli...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 03:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašina jela konstantní rychlostí 30 km/h (na proužku čára jak podle pravítka) až do Skalice, kde ji vykolejili, protože nikoho za tu hodinu a něco nic chytřejšího nenapadlo

Ze Skalice nad Sv. byla výluka 2.TK do Letovic (vytrháno korydorově) a proti jel Os vlak, takže nic nezbylo. Spěšný vlak ukončil svoji jízdu na koleji 4b, kde vykolejil přes výkolejku všemi 4mi v opačném směru, štěstí, jinak byl tlačil šturc. I kdyby mohl jet dál, tak to nebylo nic platné, protože za žst. Březová nad Svitavou chyběl v obou kolejích most přes Svitavu, takže tam by ukončil jízdu zcela určitě.
Náhodou toho rána jsem nastupoval v této žst. na loko.

Ještě bych doplnil, že se tak stalo v ranních hodinách (kolem 5) a po celou dobu jízdy byla na palubě jedna cestující, které zřejmě nepřišlo vůbec zvláštní, že vlak jede stále stejnou rychlostí a nezastavuje v žádné stanici

Byla to flámistka z "nočního života" v Brně, do Adamova a cestu prospala, akorát v Adamově se chystala vystoupit a vlak nezastavil. Sp vlak měl odjezd tuším 4.52 a odjel cca 4.20 bez strojvedoucího

Železný dědek se nenašel, přitom při nastaveném ARR 30km/hod by stačilo s mašinou s bruknou vlak dojet a začít do něj tlačit, ARR by vyhodnotilo rychlost vyšší jak požadovanou a začalo brzdit a v tom jít na bruknu a strhnout tomu kohout. Mýlím se?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 06:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Díky za vysvětlení.

Pavel_B:
Bohužel jsem se nikde v té zprávě nedočetl, jaké v tom Recklinghausenu mají SZZ. Pod dojmem nedávné mediální kampaně bych si tipnul, že tam určitě bude ESA 11 .

Píšou tam i o jiné mimořádné události v Duisburgu (bez následků), která souvisela s pískem.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 09:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej :po rozepnutí tlakového spínače dovolím si vás trochu poopravit..po sepnutí (4.5 Bar) rozpíná 3.5 Bar (rychlobrzda) Teda jestli jste měl na mysli TL10.
Vím, že se o téhle nehodě hodně dikutovalo (tou dobou jsme tu 4 taktéž používali). S odstupem let bych si dovolil tvrdit, že buď ten fíra se nějako zapoměl a nebo se zbláznila mašina. (90/10%)
metodou pokus-omyl hejbal se vším, co mu přišlo pod ruku. Jak prosté máčknout červené tlačítko...njn koho by napadlo že červené tlačítko je na vypnutí/stopnutí
To jen tak na okraj,nic ve zlém
Kvočur
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.210.165.162
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 11:34:13    Odkaz na tento příspěvek  

S 77/ 455
Opatření EBA se týká samostatně jedoucích lokomotiv,drobných vozidel, speciálních hnacích vozidel a samostatných motorových vozů. O pískovaní je řeč pouze v souvislosti s brzděním, nikoliv s rozjezdem. Takže obavy o schopnosti rozjezdu německých fírů se mi jeví jako zbytečné.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1964
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 12:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: Aha, Vy myslíte tlakáč zvaný AS, jenže já mám na mysli ten, kterému se říká CS (0.3 za rozváděčem, označení TL kolik si nepamatuji). Ten u snad všech ARR blokuje kladný PT během brzdění (na běžné přibrzdění to AS nakonec ani nezareguje).
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 13:55:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejenom znalci...
http://www.novinky.cz/clanek/156512-most-ve-studence-podpiraly-dr evene-spalky-znalci-jsou-zdeseni.html
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 14:43:49    Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Ex575: bohužel, dnes mi na tomto vlaku obzvlášť záleželo:
http://zpravy.idnes.cz/u-babic-nad-svitavou-srazil-vlak-muze-ten- nehodu-neprezil-pz9-/brno.asp?c=A081211_141054_brno_taj
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2666
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 15:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V každém případě je velká škoda, že v roce 98 nebyl k report a tudíž nemohlo proběhnout klasické šotouší vyšetření jak se to stalo a co všechno fíra porušil a opomněl
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 15:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak já udělam cosi podobného, složte se mi ale na výplatu po dobu co budu v trestu jako posunovač. A šotouši se můžou radit jak to nakonec bylo
754 forever
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 15:32:03    Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím, jestli v roce 98 K-report nebyl či byl.
DF ČD bylo určitě (tam jsem psal někdy po prázdninaách 98) a K-rep spíš jo. Anebo začínal nějak z počátku 99.
Že jiní v té době ještě jezdili dřevěným štokrem po pískovišti je jiná věc :-)))
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 16:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No co já vím, tak internet pro veřejnost v naší knihovně za 120Kč na hodinu začal někdy v roce 99, a od roku 2000 jsem si pořídil internet domů za nuzných 1090Kč 64kb/s linku
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2670
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 16:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba joooo pusť to do Valach, zajímalo by mě kam to dojede, jestli jen do Frýdku a nebo aspo%n do Frenštátu Ale nastavil bych tam víc jak 30
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 16:09:16    Odkaz na tento příspěvek  

A veřejný internet ve vaší knihovně je nutnou podmínkou pro existenci K-repu? :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 16:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

od roku 2000 jsem si pořídil internet domů za nuzných 1090Kč 64kb/s linku

V roce 2000 už bylo u nás ISDN? No tak asi jo, no...
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 16:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne LAN kabelové TV
Cargista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.118.13
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 16:43:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ten kolega z roku98,z té 754 074,byl sundaný minimálně 5 let,tak nevím jestli by si to chtěl někdo zoopakovat.
Při vjezdu na 4k,tam místní posunovač tenkrát skládal zarážky,minimálně tři. Ovšem lok,si to přebrala jen jako jízdní odpor a ..
Po vykolejení šla lok. do otáček-dým z výfuku , podle mě následovalo stop přeotáčkovou. A lok začala houkat,to nechápu dodnes proč??.
Tenkrát jsem to sledoval jako cestující od drážní budovy,jezdil jsem tím vlakem do školy. Ten neodborný zásah,kdy tam někdo přepínal vše co mu přišlo pod ruku,byl podle mě kvuli tomu houkaní.
Je zajímavé, že ještě když 074 jela sama,tak z Brna už jela náhradní souprava.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 16:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Už tehdy? No to zírám.
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 20:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda z toho naštěstí nebyla, ale prý dělal půl života....
http://www.novinky.cz/clanek/156538-opily-vypravci-ridil-vlaky-na -nadrazi-v-blansku.html
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 20:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pakoš. si to pěkně posral na důchod. nikde ho teď nevezmou se záznamem vyhozen za chlast. opravdu mu to v těch 50ti za to stálo
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 20:55:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fascinuje mne, že tam dali obrázek, kde jsou žabotlamy. Nebo je to u novinářů normální? Dát k článku obrázek s vlakama (v tomto případě s žabákama) které tam nemohou jezdit?
jonáš prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.238.40
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 21:23:28    Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: Naprosto běžnej taglich Brot.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 23:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Skôr je veľkým prekvapením opak, že pri článku je zodpovedajúca fotografia vlaku, ktorý daným miestom naozaj aj jazdí.
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 23:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: máš recht, před pár dny byla u článku o mimořádném vlaku na koncert do Berlína vyobrazená bardotka
ešus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.64.170
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 23:18:21    Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: co takle si uvědomit, že novinky jsou psány a hlavně čteny lidmi, kteří vidí vlak a řeknou si vlak. Rozlišovat podle trakcí, no to u tak masového média snad nemůže být ani myšleno vážně.

Co takle http://www.novinky.cz/clanek/156540-japonsti-vedci-umeji-zobrazit -sny-cloveka-na-pocitaci.html - a dvě ženský u notebooku. Dovedu si představit podobnou diskusi nějakých ultras, ovšem na téma etnologie či čeho, a druhá, na téma počítače, "chachá, prej japonci a oni tam daj evropský typ" a "prý sny na počítači a je tam jen položen notebook bez žádného rozhraní". Ať žije ultras v čisté formě ;-)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 23:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ešus: Zrovna okolo noviniek (potažmo Práva) sa pohybuje tunajší (aj) prispievateľ Shalomek, ktorý by takéto veci zvládať mal, ale chápem, že nemôže byť všade a všetko ustrážiť .
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 08:31:27    Odkaz na tento příspěvek  

Po vykolejení šla lok. do otáček-dým z výfuku , podle mě následovalo stop přeotáčkovou.
Podle mě nikoliv.
Po vypadnutí se jednak změnil "jízdní odpor" a jednak "setrvačnost" soupravy. Takže regulátor byl celej auf z toho, jak rychlost reaguje na změnu tahu, a dělal Ψ kusy.
Dle našich zpráv došlo na normální zastavení motoru tlačítkem, přeotáčky nastávají po prudkém odlehčení a to nebývá doprovázeno dýmem.
Ale co se tam skutečně dělo zjistí asi až naši šotoprapraprapotomci, až budou umět nahlédnout do minulosti :-)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 08:32:53    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, koukám, že písmeno "psí" (Ψ) se zobrazí pouze při psaní příspěvku :-).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 09:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houkání mohlo vzniknout pokácením či spadnutím něčeho na pedál houkačky, což se na pultě fakt blbě hledá.
Jinak jestli to byla opravdu 754.074, tak ta se už takovýmhle způsobem sama od sebe nerozjede...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 10:22:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Druhá verze co se v šoto (tehdy spíše tamtamy) kruzích udávala byla, že vlak byl odbrzděn a zabrzděna jen lok. BP. Ta se neustálým natřásáním povolila, asi proto při opuštění HV na točně se vozidlo zabrzděné jen BP nepovažuje za zajištěné. No a dále tamtamy uváděly, že tam je spád a souprava se díky matičce zemi rozjela a po dosáhnutí 3 či 5? km/h lok začala táhnout, protože ARR byla zapnuta a nastaven režim jízda.
Škoda, že tam nebyl elektronický rychloměr.
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 11:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:Jo tak tohle by mohlo být..BP odskočí docela snadno. Stačilo prásknout dveřmi,(taky se mi to povedlo,jen zvuk pšš mi donutil se vrátit).A pokud si pamatuji(už je to 15 let) 4 začne táhnout hned (nemá polohu souhlas).
Hajnej: JJ pravda je na obou stranách mě jaksi nenapadlo, že odejde od vlaku aniž by zabrzdil vlakovou..
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 11:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2 a OC: E-e, brejlovní ARR nezná polohu souhlas, takže ani nemá vazbu na Vskut. V J by to tudíž proti tomu BPčku klidně táhlo, tam evidentně musela být zabrzděna průběžná.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 12:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : melu to z makovice,tak se omlouvám za nepřesnosti.
souprava se díky matičce zemi rozjela a po dosáhnutí 3 či 5
K tomuhle byla moje věta:
4 začne táhnout hned (nemá polohu souhlas).
Ale když už se v tom motáme. Já myslel, že ten tlakáč, vámi uváděný, reaguje na tlak v brzd. válcích? Tedy i z Bp.To opravdu už nevím.
Když pak to dám dohromady..Moje spekulace!!
Po zastavení vlakovou , fíra zabrzdil Bp, ARR zapnut, navolena 30. Přepínač v poloze jízda..
To musel opravdu chvátat..protože, nevím kolik měl kočárů a jak dalece je zašlajfoval, ale to odbrzdění vlaku muselo být během chvilky.Pak mašina do výkonu,odskočilo Bp a jedeme.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8120
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 12:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě se to s tim taháním proti BP nezdá. když jsme očumoval ve varech přepřahy R, tak chomout si navolil ARR, plácačka , fíra povolil přídavnou a hned to jelo. (pravda, čuměl jsme na to zvenku+ otevřený dveře....)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 12:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď jsem z toho tak trochu jelen. Spíše Jelen. Nějak nechápu, jak k tomu mohlo dojít.
Buď mne napadá, že zabrzdil vlak, ale tlak v HP byl na hraně, že při odchodu z mašiny lok. netáhla, ale pak najednou tlakáč sepnul(prostě změnil stav) a mašinka se rozjela. Ale tohle by mělo být ošetřené překrýváním zapínacích a rozpínacích tlaků. Pro příklad uvedu tl. na HP, při 3,5 barech odpadá na 751 BG, ale zapne až při 4,5.
Druhá myšlenka, je že zastavil, zabrzdil, ale mašina stále táhla. To se mi ale nezdá.
OC: ten tlakáč asi nebude měřit tlak v brzdových válcích, co když použiješ OLku (pokud tam je) nebo budeš mít vypnutou brzdu?
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 12:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: ajó, já to nějak nepochopil...
Myslím ale, že už tehdy byl ten tlakáč za rozváděčem (bohužel 754 mám v hlavě spíš tu po reko). Přídavná se (pokud se nepletu) nechala za jízdy přitáhnout vždycky.

M2: Tlakáč na HP by s tím měl co do činění jenom kdyby u toho perónu zabrzdil rychlobrzdou, což se asi nestalo.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 13:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: tak teď ti nerozumím já
Ten tlakáč je zapojen jen pouze když je zapnuto ARR.Přece nepotřebuješ v "A" tahat přes brzdu. Tohle mi až tak divné nepřipadá.. Ale opravdu nevím, v poznámkách jsem vyhrabal " měří tlak v BV".
Jestli on se jen nepřeklepl a pakeťák z "V" míst do "P" dal do "J". A protože zabrzdil vlak, pod 3,5 tak chvíli trvalo než mašina se rozjela. A on asi moc chvátal pryč...Jestli měl zabrzděné Bp a to odskočilo..(tady je náznak, že by ten tlakáč mohl mít i závislost na Bp).Možné to je, ale akorát se to rozjelo déle.
Kuwa 4kaři jak to bylo/je??? Houba, Krysolet.. no nenechte mě tápat a myslet...
nakukovač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.70.119
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 14:24:16    Odkaz na tento příspěvek  

Bylo trošku jinak - ARR , 30km, J ,zabrzděno průběžně přibližně 4,7 - 4,8, bohužel lok mírně povolovala a v 8 případech z 10 povolila úplně = rozjezd.Trvalo to tak kolem 6 min. Jezdil jsem rekonstrukci
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 14:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nakukovač: No a je to. Děkuji
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 15:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej: psal jsem to jako příklad funkce tlakového spínače: Pro příklad...
Ach ták, už to asi chňápu. Tlakáč je hned za rozvaděčem (asi před OL2), takže když začne brzdit vlaková brzda, rozváděč začne zvyšovat tlak v BV a zároveň tlakáč dá povel ARR, aby přestala táhnout. Rozvaděč při zabrzdění někde nefungoval tak jak má a za nějakou dobu nebyl žádný tlak v BV, tlakáč se překlopil a ARR začala táhnout.
Martin
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 16:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Os 6412 měla dnes údajně nějaký problém v Lysé nad Labem. Asi střetnutí na přejezdu a dost poškozené vozy. Neví někdo víc, případně nemá někdo nějaké foto???
jonáš prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.238.40
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 22:42:47    Odkaz na tento příspěvek  

Se dějou dneska věci ...
http://www.lidovky.cz/drazni-inspekce-podala-zalobu-na-ministerst vo-fqa-/ln_domov.asp?c=A081212_195316_ln_domov_hel
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 00:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nediv se,když jsou ve výběrové komisi zástupci organizací,které DI kontroluje:

Ing. Jan Komárek, generální ředitel státní organizace Správa železniční dopravní cesty

JUDr. Ivo Veselý z personálního odboru generálního ředitelství Českých drah, a.s.

Ing. Jan Šatava, předseda představenstva společnosti Jindřichohradecké místní dráhy, a. s.

Ing. Antonín Macháček, výkonný ředitel Sdružení dopravních podniků ČR

Ing. Jaroslav Hanák, prezident Svazu dopravy ČR, v jehož představenstvu je prvním víceprezidentem ing. Josef Bazala, bývalý generální ředitel ČD, a. s. a dnešní GŘ ČD Cargo, a. s.

Ing. Tomáš Ignačák, MBA, předseda předsednictva Asociace podniků českého železničního průmyslu, který je zároveň šéfem PARS nova, a. s. dodávající rekonstruovaná vozidla Českým drahám. I tento člen komise je v představenstvu Svazu dopravy ČR.
Život musí být strašný zločin,když je za to trest smrti.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 12:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to jde o něco jiného. Jediná dopravní kvalifikace pana mgr.Šiguta je kabinet bezpečnosti práce,takže každý signalista má vyšší kvalifikaci. On má sice dvě vysoké školy,ale pedagogiku a jazyky. Pokud vím po absolvování VŠ si jej pozval Bc.Žák,tehdejší generální inspektor a přijal jej bez jediného dne praxe jako vedoucího odd.inspekce, později byl jako náměstek GI. V roce 2006 byl jmenován generálním inspektorem Ing Dvořák,který dal mgr.Šigutovi výpověď pro nadbytečnost. Najednoumco se stalo? Odvolán byl ing Dvořák a mgr Šigut byl pjmenován, bez VŘ generálním inspektorem. Prý pomohl strýček. A proto je takový hysterická reakce dnes. Pokud vím,účastníci konkurzu nevybírají komisi a zvlášť tací,kteří nesplňují základní vyhlášené podmínky. A v komisi skutečně mají být odborníci. Onen Šigutův pokřik se mi zdá nesmyslný. Už by to chtělo,aby jako generální inspektor byl vybrán odborník a aby DI plnila funkci,pro kterou byla vytvořena,tedy hlavní inspekční tým tohoto státu. To se jí zatím nedaří
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 13:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard: Šerifa si majú vybrať sami tí, ktorých má riešiť. Takže ešte dvoch zástupcov odborov (FS a "normálnych"), jedného zástupcu vybraného firmami dodávajúcimi technológie na ZabZar, a bude to moc fajn komisia.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 14:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No on je hlavně problém,kde najít odborníky, kteří však v dopravě nepracují. Je mi jasné,že by panu mgr.Šigutovi vyhovovala jiná komise,která by dala na jeho projev. Četl jsem o něm a mnohé údaje čerpal ze serveru o úspěšných lidech dneška. Pokud je někdo ve vysoké funkci,protože mu strýček pomůže a přitom nemá ani základní kvalifikaci,je to smutný příběh. A bohužel od dob Generální inspekce ČD se nynější Drážní inspekce liší právě tím,že má absenci odborníků. Tehdejší norma,aby na každém pracovišti byl odborník na dopravu,zabezpečovačinu,lokomotivní a vozovou službu a traťovák,bohužel nepřevzala. A proto jsou také závěrečné zprávy RIBŽD kvalitnější než zprávy DI. Tam spíš dochází k předčasnému úniku informací a nepochopitelným činům, které vypadají jakoby se inspekce zapojila do konkurenčního boje.

Takže by bylo dobré,aby inspekci konečně řídil odborník (to platilo jen hrozně krátký čas) a z inspekce se stala organizace,jakou měla být od začátku. Superodborné pracoviště,které bude schopné řešit i složité problémy dopravy a kde nebude místo na osobní boje.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2954
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 17:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Superodborné pracoviště,které bude schopné řešit i složité problémy dopravy

Kvalitní odborník sotvakdy poleze do DI a jí podobných institucí, i kdyby byla vedená sebelíp. To prostě není místo, kde by se ti lidi mohli odborně rozvíjet a bylo by je možný slušně zaplatit. Atmosféra instucí tohoto druhu naopak spoustu z ních z principu spolehlivě odpuzuje. Nehledě nato, že DI si odborné analýzy stejně objednává u akreditovaných pracovišť.

Šerifa si majú vybrať sami tí, ktorých má riešiť.

GŘ DI jmenuje vláda a nikde není napsáno, že se musí dělat nějaké VŘ. Mimochodem ten Šatava je aspoň kompetentní, to ho má nahradit nějakej strejda z MD, kterej ani neví která bije ?
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 17:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Takže bereš za lepší,aby tito instituci řídil amatér,proti kterému je každý výhybkář superodborník? A bohužel složení této instutuce tomu odpovídá. VŘ bylo vyhlášeno a ve výběrové komisi sedí odborníci. Nedivím se,že se mgr.Šigutovi tato komise nelíbí,požaduje odbornost a ne příbuzenské vztahy. Osobně se domnívám,že pan mgr.Šigut se na toto místo neměl nikdy dostat. Jeho kvalifikace je pedagogika a jazyky,takže tam měl hledat budoucnost.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 17:45:18    Odkaz na tento příspěvek  

Pokládám dotaz: Že je pan Šigut diletant je obecně známo. Velmi by mne však zajímalo, jaká je kvalifikace Bc. Žáka, známého škůdce železnic. Dokud byl poradcem Miloše Zemana (v dobách kauzy olovo - proto jeho záliba v mediálním průjmu). ČSSD tehdy uváděla, že hned po ukončení studií (SŠ nebo VŠ?) se začal zajímat o problematiku dopravy, ale nějak nepřímo z toho vyplynulo, že dopravu nestudoval ani náhodou. Původně si ani žádný titul neuváděl, ačkoliv při jeho egu by tak nepochybně činil, kdyby nějaký titul měl. Celkem bezvýznamný titul Bc. začal intenzivně užívat teprve nedávno, tedy se domnívám, že vystudoval po Grossovsku při "zaměstnání"

Kladu otázky do pléna:
1. Ví někdo, zda Bc. Žák dělal něco, co souvisí s dopravou, kromě funkce dopravního experta ČSSD/Zemena a šéfa DI?

2. Co vystudaval pan Žák původně, pokud vůbec něco vystudoval? Kde a v jakém oboru poléze získal titul Bc.?

A na závěr řečnická otázka:
3. Domnívá se někdo z přítomných, že je p. Žák odborník a z čeho tak lze usuzovat?

A ještě prémiová otázka:
4. Jsou-li členové výběrové komise zaujatí, koho tam dát nezaujatého? Někoho, kdo o tom nic neví, nebo - ještě lépe - odboráře?

Za případné odpovědi děkuji.