K-report
 

Archiv do 18. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 18. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 09:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On vlakvedoucí nedělá za jízdy ve vlaku nic jiného, než že se kouká nepřetržitě na obě strany vlaku, jestli tam neuvidí něco podezřelého?
Každopádně nehoda je to divná v mnoha parametrech, jsem zvědavý na rozuzlení...
Ale jako laik bych si tipnul, že za to určitě může ESA 11 :o)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 09:54:25    Odkaz na tento příspěvek  

Poslyšte, Houbo, jezdíte někdy vlakem?
Doporučuji to zkusit. A dívejte se ve stovce z vokýnka, jak dlouhu budete vidět objekt vzdálený od vlaku třeba 5 metrů.
Jako druhý bod zkuste jít za průvodčím a opakovat všechny jeho úkony. Potom si vzpomeňte, co si všechno pamatujete z věcí, které se staly vně vlaku :-) Moc toho nebude.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2675
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 10:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On vlakvedoucí nedělá za jízdy ve vlaku nic jiného, než že se kouká nepřetržitě na obě strany vlaku, jestli tam neuvidí něco podezřelého?

Tak já jsem myslel, že to auto do vlaku narazilo, takže já být ve voze a slyším ránu, tak asi dál v klidu a spokojeně nebudu dělat revizi jízdenek.
Jinak vlakvedoucí dělá za jízdy co? Pokud vím NIC, čumí z okna a nebu hulí v hytláku. Ve stanici bere a vydává "úschovu během přepravy zejména jízdní kola"
Ten druhý vlak...jestliže do něčeho narazil, tedy bylo to v průjezdném průřezu, určitě zastavit měl, protože srážka s něčím je MÚ. Jestli leželo auto u trati a on si měl všímat, jestli tam leží nebo neleží Jouda co přehlídne vlak na přejezdu, tak je to zase Novaškvár. Jasně, budeme s vlaky zastavovat u každýho povalujícího se vraku u trati a koukat, jestli to není nehoda, když jeho kolegové gumokolisti jezdící kolem, to měli na háku (počítám, že z Marsu tam nepřílít)
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 10:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem narazit do projíždějícího vlaku z boku, to už je teda výkon na Darwinovu cenu.
Je možné, že jel jak blbec a na tom sněhu mu to před tím přejezdem sklouzlo a nezastavil. Mělo se to stát v pátek a to zrovna ve středních Čechách dost sněžilo (byť to často rovnou tálo).
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 10:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Strojvedoucí nákladního vlaku měl ihned po nehodě zastavit. Navíc měl na radiostanici naladěnou špatnou frekvenci. Kdyby ho chtěl výpravčí zastavit generálním stopem, nepodařilo by se mu to," dodal Neusar.

Nevim co si v Otradovicích ladí na vysílačce Neusar, ale hovadiny kecat zrovna nemusí...
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 10:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

}Poslyšte, Houbo, jezdíte někdy vlakem?
No zamyslím se jestli jsem už jako strojvedoucí někdy nějaký viděl.........

moment........ stále myslím..... jo viděl

No pravděpodobně o tom ten vlakoš věděl když to šel strojvedoucímu říct že v plešaté ne? Takové auto na hadry rozsekané asi není obvyklé ležící věc u kolejí. Ale nechci nikoho obviňovat,je to každého boj
754 forever
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 10:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýro, a co když ten vlak měl víc než 1 vůz, určitě byste si všimnul bočního nárazu, i kdybyste byl v jiném voze? Spíš je chyba v tom, že cestující jsou vychováváni tak, že záchranná brzda je něco, na co se nesmí šáhnout, jinak budou biti. Takový cestující si pak po ráně říká jestli má nebo nemá a tak to raději nahlásí až když vlak zastaví na další zastávce (pokud se mu tedy chce vstávat ze sedadla). Je to nějaké divné...
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 10:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pha - V Otradovicích je TRS 66 a tak měl být naladěn.Pokud máš znalost Z-11,tak asi půjdeš na překoušky.
Mazanov-Jinak mě reakce cestujících na boční náraz připomíná Eschede.Jsou to fakt pacienti z blázince dočasně puštění na svobodu.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2676
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 10:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné, že jel jak blbec a na tom sněhu mu to před tím přejezdem sklouzlo a nezastavil.

Ano chudák malej, mu to sklouzlo, kdyby to sklouzlo fírovi, tak by to byla stejně jeho vina, že?

Mazanov nevím, ještě jsem nebyl ve voze, když do něj naráželo auto, ale přepokládám, že to slyšet bude, možná i cítit a někdo to i viděl asi, tak o čem pochyboval, jestli tu záchranku může strhnout?
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.12.41
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 11:38:18    Odkaz na tento příspěvek  

Autu to sklouzlo, chudák řidič. Celých 240m před přejezdem jel od prvního upozorňovadla smykem a protože auta nemají pískování (a ty co ho z výroby měly, tak ho mají vypnuté), tak nešlo zastavit. Než do příkopu, raději našít do vlaku zboku.... Os měl snad 3 vz, vlakvedoucí nemusel být zrovna v tom naraženém voze. Pokud byl v prvním a auto se trefilo do 100km/h jedoucího vlaku, mohl slyšel leda prd. Otázkou je taky kolik tam sedělo cestujících (pokud se nevezl vzduch). Stav některých přejezdů (zvlášť teď v bezmrazové zimě) je takový, že hupsanec dolů i do boku při jízdě vlaku je víc než citelný, laik který si nevšimne z auta vylétnuvších svatojanských mušek si může náraz s houpancem vklidu zaměnit.

Ovšem na nákladu náraz asi cítit byl, pokud tedy obrázek na TV Bulvár s hrbatou s nakousnutým rohem čelníku patří k nehodě. Holt bude muset TV Bulvár pro strojvedoucí-hyeny uspořádat školení, jak poznat že do pátého vozu mého vlaku narazila splašená gumokolní popelnice.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5240
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 12:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autu to sklouzlo, chudák řidič. Celých 240m před přejezdem jel od prvního upozorňovadla smykem a protože auta nemají pískování

No já bych Vám přál, abyste jednou řídil auto, které opravdu na ledu nejde zastavit a jedete někam, kam vůbec nechcete. Pak by Vás tyhle pitomé poznámky přešly. Mně se to stalo před lety s felicií, kdy jsem v jedné zledovatělé strmé boční ulici šlápnul na brzdu a auto se šinulo jako sáně dál, nedalo se vůbec nic dělat. Navíc jsem se nezadržitelně sunul do hlavní ulice, kde probíhal svižný provoz. Nakonec se mi podařilo kola vytočit a najet na obrubník tak, že jsem se o něj zastavil. Rozhodně to nic příjemného tehdy nebylo.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 12:07:44    Odkaz na tento příspěvek  

Houba: No jo, to je jasný. Vy jezdíte tam vepředu, ne v první lavici, ještě víc vepředu.
Víte, voni vagony nemaj vokýnka dopředu, ale do strany. Takže když je něco blízko trati a vlak jede rychle, tak se to mihne okolo strašně rychle a vůbec nemusíte zaregistrovat, co to vlastně bylo. Zvlášť když nemáte hlavu připlácnutou na sklo, ale koukáte třeba z prostředka vozu.
VR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.185.213
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 13:16:32    Odkaz na tento příspěvek  

Mne ani nepřekvapuje že si v osobním vlaku nikdo nevšimnul že do nich z boku narazilo auto, spíše mne převapuje že to auto posléze čouhalo do průjezdného profilu a hlavně že strojvedoucí druhého vlaku bohorovně myslel že to je OK (myslet, jak známo, znamená h***o vědět)

Mimochodem - co se děje s vraky aut po srážce s vlakem? Copak se nechávají ležet hned u kolejí?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5545
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 13:58:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex:
Máme podobnou zkušenost, mě se to stalo nedávno, na světelné předemnou auto, souvislá vrstva ledu, auto stálo na červenou a já se snažil pomalu dobržovat...a ani prd, přesně jako sáně, naštěstí těsně před střetem padla zelená a on ujel, to se mi rozklepaly nohy...

Ten mladík určitě nejel k přejezdu nijak opatrně, jestli tam byla vrstva ledu, tak by to snad mohli v tej TV zmínit, že kvůli tomu to neubrzdil nebo já nevim...
A dost věřim tomu, že ikdyž by to narvalo do vozu, v kterém zrovna nejsem, že by nějaký randál slyšet byl, ale asi by mě taky hned nenapadlo že do nás narvalo auto a než by někoho napadlo se podívat z okna v tom kile nebo jak rychle se tam jezdí, tak to auto už dávno nemuselo být ani vidět...čistá spekulace

Spíš mě zaráží ten náklad, to fýra slyšet musel, sebemenší náraz čehokoliv i malého je v jakékoliv rychlosti vcelku dost slyšet, natož nějaký vrak auta, to musel být kravál...
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 14:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak moment, s tím sklouznutím jsem se nechtěl řidiče toho auta nijak zastávat, jen napsat, co je možná příčína toho, že to nabořil do vlaku. V takovém případě je to nepřizpůsobění jízdy stavu vozovky.

Jinak sedět na místě cestujícího, který to viděl (a netuším, jestli tam někdo takový byl - jak ty osobáky jezdí vytížené?), tak bych to asi taky řekl vlakvedoucímu až na další zastávce (pokud by byl poblíž), nebo až v Lysé.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 14:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten mladík určitě nejel k přejezdu nijak opatrně, jestli tam byla vrstva ledu

K-reporte, kráčíš mílovými kroky do e.

PS: V Otradovicích a okolí je poslední cca 3 dny teplota okolo šesti stupňů celsia, a to i v noci. A ještě mi tam na té placce najděte nějakej kopec.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5554
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 15:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:
jo každej den i večer sleduju teploty ve všech prdelích v republice, abych pro příště nemohl napsat takovou karvinu...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 16:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

každej den i večer sleduju teploty ve všech prdelích v republice,


To asi nikdo nečeká , ale v Praze a 100 km okolo momentálně žádnej led a sníh není.
Krom toho to nebylo jenom přímo na Vás.
Skalka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 16:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FÝRA-Jasně, budeme s vlaky zastavovat u každýho povalujícího se vraku u trati a koukat, jestli to není nehoda, když jeho kolegové gumokolisti jezdící kolem, to měli na háku (počítám, že z Marsu tam nepřílít)...Jen drobná věc,ten přejezd je v 1 pásmu PHO a moc aut tam nejezdí

Fucida-Je možné, že jel jak blbec a na tom sněhu mu to před tím přejezdem sklouzlo a nezastavil. Mělo se to stát v pátek a to zrovna ve středních Čechách dost sněžilo (byť to často rovnou tálo)...Bingo skoro si se trefil,ale nemusíš jet jak blázen aby to tam nezastavil.Směrem k přejezdu se silnice lomí a v zimě tam slunce nezasvítí jak je nízko.Zmrazky v těch místech vydrží opravdu dlouho

RadekŠ-V Otradovicích a okolí je poslední cca 3 dny teplota okolo šesti stupňů celsia, a to i v noci.....to máš pravdu,ale v pátek v době nehody byly jen necelé 2st.(měřeno jen asi 200m od přejezdu)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2099
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 16:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek Š.: Nehoda se měla stát 12.12. a to v Praze a okolí celý den sněžilo. Libuš hlásila 9 cm, v Polabí stav sněhu nikde na webu nevidím.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 18:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď hlásili na jedničce, že se srazil MOs s náklaďákem, kde, to jsem nestihl zachytit. Myslím, že říkali 16 zraněných.
Tak dlouho si užíváš salámu
Až si salám začne užívat tebe
A tak dlouho jíš podezřele chutné saláty
Až se jedním staneš – ne-li
Pouhou bakterií bludné salmonely.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 18:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prohlášení FS k nehodě v Recklinghausenu
Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 18:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: Dle webu na trati 315

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobek.)
Já bych všechny tyhle počítače a internety zakázala.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 19:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že ta fotka na Novinkách je určitě z té nehody, že. Nebo opravdu jezdí do Hradce nad Moravicí vlečňák 021???
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 19:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Hradec jezdí 810 max 810+010. Byl asi přejezd na křížení cest 57/461. Je to tu dost na PÍP, cesta souběžně s kolejem a nechráněný přejezd do teho. Holt se magor nepodíval, eli nahodum tam po tych glajzach co mu beru kšefty nejede jakasik krabička zvaná vlak. Taka zbytečnost ...
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 19:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkaz na mapu:
odkaz
Chrástecký
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.72.123
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 19:48:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Michal_novotny, spíš jeho odkaz na prohlášení FS:
Sláááááva , konečně víme, že FS už ví, jaká je ta ESA 11 debilní, a jak poradit těm DB a.g., , že nejlepší jsou mašiny a kolejové obvody jsou zcela k ničemu (nebospíš k vraždění bezhlavě pískujících strojvedoucích). Bláááábol, blááábol, FS jen tak dál!!!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 19:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je jenom jedno prohlášení. FS se teď hlavně zaměřuje na to, aby byla co nejúčinnější jejich stávka, kterou chystají po Novém roce, protože nikdo z ministerstva financí nereagoval na jejich ULTIMÁTUM ohledně nezrušení daňových výhod stravenek, režijních jízdenek apod.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 20:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak mě reakce cestujících na boční náraz připomíná Eschede.Jsou to fakt pacienti z blázince dočasně puštění na svobodu.

No to je jak srovnávat jablko s holubem .Zatímco u ICE projel podlahou narovnaný okolek chlapovi mezi nohy,tak tady nic viditelného se nestalo.Navíc na našich kolejích podobných oraništi a vymlácených podvozků a obutých kol jsou naprostou samozřejmostí nějaké ty rány.Takže opravdu nevím,kdo by se vzrušoval.Prostě z pohledu toho osobáku to bylo prostě nepostřehnutelné,jak zvukově,kvůli kraválu ,tak i obrazově,protože lidi koukají do dálky.Těžko někdo bude čumět z okna ve 100 jakoby pod vagon,protože z toho bolí oči.
Ovšem záhadou zůstává chování fíry Cargo loko,protože tu mordu musel slyšet.
Jsem proti zbourání výpravní budovy v Ústí nad Orlicí.Nechci další Těšnov.Podepište prosím petici na http://www.stop-demolici.wz.cz/ Existují i jiné stavební varianty bez likvidace výpravní budovy.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 20:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tady Alf referoval ty slahovystranky.wz.cz, tak tohle mne "fakt zaujalo"

http://www.slahovystranky.wz.cz/jednoduche_zabezpeceni.html

Za půl mega/kus a bude po problémech :-)

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2571
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 20:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bláááábol, blááábol, FS jen tak dál!!!

Ještě se k tobě nedoneslo, že je u nás svoboda projevu? Tak to nech na nás jo? Jsou to naše bláboly, tebe se to netýká....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2572
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 20:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Otradovicích a okolí je poslední cca 3 dny teplota okolo šesti stupňů celsia, a to i v noci. A ještě mi tam na té placce najděte nějakej kopec.

Hezky jsi ho utřel. Ale mohl bys mi odpovědět na prostou otázku, co dělala dodávka v průjezdném profilu a za blikači s červeným světlem na celkem dobře přehledném kolmém křížení? Ostatní věci jsou irelevantní. Neměl tam co dělat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5907
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 21:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen se chci zeptat a omlouvám se, pokud to tu někde zaznělo (ale nenašel jsem to) - v kolik hodin se ta nehoda s tou dodávkou stala? Stačí přibližně...
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 21:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co dělala dodávka v průjezdném profilu a za blikači s červeným světlem na celkem dobře přehledném kolmém křížení

To je jasný jak facka . Řidič,pravděpodobně mladý a gresivní adrenalista, sice viděl,že to tam bliká,ale dal nohu na plynovej pedál a přidal a myslel,že to projede.Ale jelikož po chvíli zjistil,že vlak jede nějak moc rychle a že to asi nestihne,tak začal brzdit,ale už to neubrzdil a tak vlivem snížení rychlosti to narval do boku.Kdyby nezačal brzdit,tak to možná projel těsně před loko nebo by došlo ke srážce v přední části.To je má spekulace.
Jsem proti zbourání výpravní budovy v Ústí nad Orlicí.Nechci další Těšnov.Podepište prosím petici na http://www.stop-demolici.wz.cz/ Existují i jiné stavební varianty bez likvidace výpravní budovy.
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 22:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem si přečetl zprávu k Brandýsu n.O. - přesný čas vzniku MU je 19:16, na COP byl oznámen 18:35. Který jasnovidec to oznámil 41 minut dopředu?
Jasně, jedná se nejspíš o překlep. Ale to, že nebyl odhalen a pronikl až do závěrečné zprávy svědčí o "kvalitě" této zprávy...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex:
Doporučuju zhlédnout toto video.

(Příspěvek byl editován uživatelem Garfield.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 02:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mňa by len zaujímalo, ako si tie ochranné podmienky poradia napr. s modelovou situáciou:

1) Na koľaji stojí napr. osobný vlak
2) Na tú istú koľaj vchádza cestou posunu staničná záloha
3) Zálohe sa pokazí pieskovanie a pri zastavení sa podpieskuje, rušňovodič si ničoho nevšimne
4) Osobný vlak riadnou vlakovou cestou odchádza
5) Na koľaji ostáva stáť podpieskovaná záloha
6) Vlak vjazdom na zhlavie vybavuje úplnú blokovú podmienku
7) Keďže koľajový obvod nedetekuje vozidlo a ÚBP je vybavená, SZZ prehlasuje koľaj za voľnú
8) Výpravca na prítomnosť zálohy na voľnej koľaji zabúda
9) Výpravca na danú koľaj stavia vlakovú cestu pre prechádzajúci rýchlik
10) SZZ zapevňuje cestu rýchliku a stavia vchodové návestidlo na dovoľujúci znak
11) Okolo vchodového návestidla prechádza onen rýchlik
12) PRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁSK
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 07:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad) Prohlášení FS k nehodě v Recklinghausenu

Jak to číst mezi řádky? Prostě Germáni jsou pitomci, nedokázali odhalit "pravou" příčinu nehody. A hlavně EBA by se měla učit od naší slavné Drážní inspekce, která nehodu v Moravanech vyšetřila skutečně "odborně". Co k tomu dodat...
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 08:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak oprava, bylo to na přejezdu u Rybníčků...
Fotky
Hlavně že tam jsou ty světýlka pro zvýšení bezpečnosti.
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 09:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Lysé. Vlak byl složen ze tří vozů. Největší náraz schytal první vůz za loko B 2080219, dále byl Bdt 2108 014 ten kupodivu nemá žádné poškození, poslední byl Bt 2119 494, ten co byl v televizi vidět na TV Noha - má škrábanec na boku.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 10:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf :Člověče chlape..vaše úvaha je možná ,nic proti, ale konkrétně v Čechách se všechny NU s podpískováním staly při jízdách vlaků...Takže se na vše vyprdnem a necháme to být? Prostě zelená už není "volno" ale jen "mělo by být volno"
Jestli ono třeba to dogmatické trvání na KO není chybou. Nestálo by spíše za úvahu přejít na počítače náprav. Nebo eventuelně na dálkovinách aby bylo obojí? Nevím, ptám se..
My tam máme čumáky, tak se nedivte naší někdy až pitomé reakci. Když stále narážíte na aroganci a nechuť něco udělat či aspoň přiznat chybu....
Signalman_77 :Germáni jsou pitomci, nedokázali odhalit "pravou" příčinu nehody
Mno tohle neumím posoudit, ale když někomu tvrdím že jeho stavba je z našeho pohledu na "přesdržku" a on mě "utře" normou. Když mu to vyvrátím , tak je reace = "mrtvej brouk a homolka". A nebo dokonce že jsme pitomci a neumíme brzdit... Tak se nedivte že jsou někdy naše reakce až histerické..ale to je spíš ze zoufalství, že nás nikdo neposlouchá..Tím samozřejmě netvrdím, že jsme jen my ti dobří a chytří...
Jen pro příklad: když jsem argumentoval, že umístit návěstidla vlevo (Wilson) je prasárna tak někdo na mě vytáhl normu, kdy sloup musí být 2 m od hrany peronu. No tak jsem se rozhlédl a použil protiargument...výsledek mrtvej brouk..Někde norma platí někde nemusí..
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 11:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Já vás (fíry) svým způsobem chápu. S praxí "mrtvého bouka" mám bohaté osobní zkušenosti. Viz např. ten nijak neřešený problém návratu PMD / postrku z tratě přes PZS v anulaci.

V daném případě si myslím, že nebylo správné jako příčinu nehody jmenovat zařízení, které se chovalo přesně podle normy. Ten požadavek na doplnění funkcionality SZZ snad šel prosadit i jiným způsobem..?!

Osobně proti tolik diskutované úpravě ZZ nic nemám, naopak tuto snahu podporuju. Ale je třeba si uvědomit, že žádná taková úprava nikdy nebude na 100%. To, co tady napsal Asdf, je jenom jeden z mnoha scénářů, který zůstane neošetřen.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 14:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77 :Ten požadavek na doplnění funkcionality SZZ snad šel prosadit i jiným způsobem..?!
Vy víte o způsobu na který by někdo slyšel?Jsou víceméně jen dva . Buď udělat "humbuk" za každou cenu (moc s tím nesouhlasím, ale asi to jinak nejde) a nebo dotyčné zesměšnit (jenže to si uděláte nepřátele na celý život). Na nic jiné nikdo nereaguje...bohužel.
nikdy nebude na 100%. Samozřejmě, ale každý krůček k zlepšení či eliminaci chyby je ok.Ted už to bude třeba na 95% a pak za čas, se zase ukaže nějaká chybka. Tak to prostě bude navždy...
kecy kecy kecy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.82
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 14:30:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ta chybka se zcela jasně ukázala už dávno. Jakpak jste zapracovali na jejím odstranění. Jakým humbukem a zesměšňováním, jak píšete, jste zapracovali na kvalitnější údržbě hnacích vozidel? A jakým humbukem jste dosáhli konstrukčních změn na systému pískování?
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 14:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já myslím, že při síle, jakou FS disponuje, by stačilo pohrozit stávkou: Buďto to tam doplníte nebo budeme stát.
kecy kecy kecy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.82
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 14:40:00    Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, ale to by se muselo chtít. Ono je to složité udělat si pořádek ve vlastním bordelu (ČD). Jednodušší je naplivat na cizí organizaci (AŽD).
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 14:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Ale ja netvrdím, že sa na to treba vyprdnúť, naopak, čím viac podmienok do cesty strate šuntu vieme a môžeme postaviť, tým lepšie. A na elektronickom stavadle obzlvášť (na rozdiel od releovky, na ESA netreba pridávať relátka).

Ja len poukazujem na to, že možnosti ES sú tu značne obmedzené a som zásadne proti názoru, ktorý sa tu snaží podsúvať DI ČR a potažmo FS, že chyba bola v ESA => chyba bola odstránená a všetko už funguje. Tento názor je nesprávny a vo samej svojej podstate hlavne KRAJNE NEBEZPEČNÝ.

Použitie počítačov osí pre vás, rušňovodičov, znamená v zásade len to, že z milosti a nemilosti techniky budete v prípade chyby počítača osí vydaní na milosť a nemilosť obsluhe, pretože pri falošnom ovplyvnení je nutné počítač osí reštartovať a zariadenie za milióny v tej chvíli padá na úroveň elemechu z čias Márie Terézie so zisťovaním voľnosti vlakovej cesty pohľadom. Viď prípad z leta v Žatci. Zálohovanie KO počítačmi osí toto odstráni, ale zasa bude znamenať vyšší počet jázd na PN, lebo zrejme častejšie nastane stav, že jedno z toho je v poruche, teda zasa nižšiu bezpečnosť. Dávam otázku: Čo je lepšie?

Naopak v zásade súhlasím s postupom EBA, že ono to stavadlo s tým až tak veľa nezmôže (resp. toto nikdy neošetrí stopercentne) a preto je nutné sa sústrediť na pieskovanie. Prvá, tak trochu rečnícka otázka: Prečo pieskovač, ktorého porucha, ako vidíme, môže mať ďalekosiahle následky, nemá na stanovišti bezpečnú indikáciu?

Sig_77: Podpisujem.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:že z milosti a nemilosti techniky budete
To už jsme teď a myslím že nejenom fírové
Prečo pieskovač, ktorého porucha, ako vidíme, môže mať ďalekosiahle následky, nemá na stanovišti bezpečnú indikáciu?
No protože kdyby někdo před rokem tvrdil, že lze podpískovat 16 náprav tak ho považují za blázna..
kecy kecy kecy: Nechte toho, copak někdo nás někdy bral vážně? Ne že by bylo vždy od nás samá jasnozřivá myšlenka...Ale občas i slepé kuře najde zrno..
Víte jak je rozšířené dogma, že kvůli Bimbadlu je snížená citlivost KO. A to i u lidí na vyšších postech...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 16:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Teraz nemyslím, že by mal mať pieskovač bezpečnú indikáciu už 100 rokov, ale všimli ste si niekto, že by sa, okrem zopár príspevkov, ktoré padli v tejto diskusii, v tomto smere niečo riešilo? Všade sa písalo len o "zlej" ESE ale o potenciálne "ešte horšom" pieskovaní ani hrubú mrkvu ...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 16:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf : Souhlasím s vámi,ne že ne. Jestliže je taková katastrofa pískování, tak by se lehce dal dohledat i viník (kdyby se chtělo). On totiž někdo musel rozhodnout co se bude a nebude opravovat, měnit eventuelně jak dalece udržovat.
Už jsem tu podobnou myšlenku zmiňoval. Někdo ten písek nakoupil, jistě ho někdo vyzkoušel atd...A takhle by se dalo ukazovat na jedno po druhém...A takhle bychom se dostali do diskuze jestli je moderní technika přínosem.
Kupřikladu signalizaci a kontrolu "pískování" už měla Blbina z roku 1956. Sice jen tu nejhloupější ,mechanická páčka a bylo to. Pak se přešlo na signalizaci 242 ( pouze požadavek, nikoli jaký je skutek) a pak se to zrušilo úplně 363. No ale nevím, jestliže dokáže tu hromadu relátek, počítačů a jánevím čeho všeho zblnout jen obyčejný písek...Je to krok kupředu???
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 18:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Ta hromada pocitacov, relatok a ja neviem coho este je primarne urcena na to, aby si spocitala vsetky mozne blbosti co by mohla obsluha chciet vyrobit a zabranila jej v tom (alebo to teda robila sama a bezpecne).

Z kolaje uz len pride signal je obsadene/je volne z relativne jednoducheho zariadenia, ktore vyuziva vyse sto rokov znamy princip, akurat je dnes obohatene o nejake detaily navyse. A toto zariadenie zjavne zblbne ta trocha piesku.

Spravte pokus. Skuste si zaviazat oci a potom prejst cez strojovnu masiny s rukami pri tele bez toho aby Ste sa o nieco nerozbili. A potom si polozte otazku, na co mate tie miliardy mozgovych buniek.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 18:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf :dobré
Tak to vážně zkusím, ale troufám si tvrdit, že se až tak moc nenamlátím..přeci jenom tou strojovnou jsem se už něco nacapal.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 18:50:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Tak sa na Vás pri tom pôjdem pozrieť Nejazdíte náhodou v okolí Brna? A chcelo by to nejakú tesnejšiu strojovňu, napr. lamino ...

Každopádne, dúfam že je jasné, kam miermim ... že tá hromada (to sú 4 kusy) počítačov sa pri najlepšej vôli zmôže len na nejakú tú blokovú podmienku.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.9.130
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 19:34:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "federanti" a stávka za stravenky a režijky: nejedná se jen o zaměstnance ČD, ale i o řidiče MHD a další, kterým se to nelíbí. A stravenky se týkají možná půlky lidí ze všech oborů, nejen z dopravy. Sorry za OT...

Při parodii s nefunkčním pískování v autě, co to s ním u Lysé našil PAN řidič do vlaku jsem měl na mysli spíše, než namrzlou silnici a další okolnosti dementnost řidiče. PZZ fungovalo, auto najelo do vlaku, čili po předzváněcí dobu+průjezd kousku vlaku (cca 30s) musely blikat výstražníky. Při rychlosti jízdy auta 90km/h by v případě rovné silnice měl řidič výstražníky vidět po 750m své jízdy. Pokud byla zhoršená viditelnost natolik, že by ani na 200m nebyla vidět blikající červená světla, musela být mlha (sněžení) jak mlíko. Kdo v takovém počasí jede tak, že ani na 200m není schopen zastavit, jede si akorát pro smrt. Ještě že nezabil tátu od dětí, ale skoro jen sebe.
Bohužel fíra z nákladu bude mít popotahování kvůli porušení předpisů a když se GI blbě vyspí, může i ČDC vyfasovat pokutu za neohlášenou MU. Nicmémě pokud fíru podpoří znalecký posudek, že kvůli hlučnosti a bla bla ránu nemusel slyšet, tak bude čistý. Samozřejmě nejde o vinu nebo nevinu na střetu, tam je to jasné, ale o nenahlášení MU.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 21:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oldcerry: No protože kdyby někdo před rokem tvrdil, že lze podpískovat 16 náprav tak ho považují za blázna...
Ano, a když se ukáže, že to možné kupodivu je, tak se titíž lidé vrhnou na zabezpečováky, že s takovou triviální samozřejmostí nepočítali...

asdf: Ohledně modelové situace to lze řešit například tak, že se to dělení vlaku na díly do ZZ zadá a neposlední díl se jenom odpočítá, ale neodblokuje obsazení koleje. Pokud na to výpravčí zapomene, pak to ve většíně případů (bo ztráta šuntu přece jen tak častá není) ZZ zjistí, a výpravčímu vynadá.

Tohle všechno přes prázdniny už expertní komise rozebírala a navrhovala a domýšlela řešení, zatímco DI plácala kraviny do médií, GŘ AŽD na to reagoval obhajobou firmy a FS rozvíjela teorie o zametání pod koberec.

Ad současné stanovisko FS ke zprávě EBA (nebo čí): při pozorném čtení si člověk všimne, že je ve zprávě poznámka, že (volně citováno z paměti) jakkoliv může být potřeba přijmout nějaká opatření na straně ZZ, pro určení příčiny nehody v Recklingahusenu to nemá vliv, protože jednoznačně došlo k překročení mezních hodnot součinnosti vozidla s tratí. A právě v tom spočívá odbornost vyšetřování, nikoliv v dryáčnickém přístupu DI.
Znova opakuji, že kdyby DI neházela vinu na ESA, ale napsala obecné upozornění na díru v normách, tak se to mohlo dávno řešit i v tom Rajchu a nečekat na tamní "Mährendorf"...
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 22:18:20    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:Všade sa písalo len o "zlej" ESE ale o potenciálne "ešte horšom" pieskovaní ani hrubú mrkvu ...
To, že jste o nějakém řešení pískování neslyšel vy (evidentně zabezpečovák, že) neznamená, že se nic neděje. Já jako lokomotivář bych řekl, že od Moravan se řeší pořád a jenom pískování. Jen pro informaci se testuje ve zkušebním provozu indikační modul pískování na jedné 363. A dáli panbůh a DÚ, od roku 2010 se to bude moci montovat. To je ten stejný DÚ, který požaduje, aby vozidla plnila TSI a další podmínky již od 2009. Takže mírný rozpor v kotlince....
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 22:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Já se na nikoho nevrhal, tedy aspoň o tom nevím. Pokud si pamatuji, tak jsem se jen pozastavoval nad tím, že se uvolní jeden obvod aniž by se obsadil druhý. A to snad uznáte není uplná hloupost.To není jen o písku, ale kupříkladu u vyšinutí.
To už je jedno,něco se udělalo. Jestli dobře a jak nebo ne ,zhodnotí čas.
Asdf:
Majlont jsem už neviděl dlouho...lamino na mne? To by bylo ran . Kdysi dávno jsem se potkal s konstruktérem lok ze Škodovky. A už vím, proč ty chodbičky a dvířka jsou taková Duševně ten pán byl veliký, ale fyzicky drobný člověk. I sám to komentoval: " Vy to nemáte jednoduché že?"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2574
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 23:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli můžu......myslím, si, že nebýt humbuku, zametlo by se to pod koberec každopádně, bo zakázka v Pobaltí, na Ese by nesměl ulpět ani stín podezření. Můj hloupý názor. Ale v našem světě, kde prachy hrají až první roli.....nejsem naivka.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 23:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn a spol: Myslím, že snahy "to zamést" byly nějaké bezprostředně po nehodě, viz. např. vyjádření Policie a taky mi tam vůbec "neštimuje" skutečnost, že o pokusu zastavení vlaku vypravčím vysílačkou jsme se dověděli až ze závěrečné zprávy. Nicméně, protože si Esa píše logy a i v el. rychoměru bylo taky ledacos zajímavého, asi si to už nikdo nelajznul...

PS: Že trocha písku odizoluje 16 (!!!) náprav, tomu jsem nevěřil opravdu hodně dlouho...
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 23:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ja teraz poviem, že by sa to napr. zvalilo "len" na pieskovanie a potom by sa "nad rámec" (a v podstate po pravde) spravili podmienky, ktoré by to aspoň čiastočne riešili. Do myslí tých ľudí nevidím, ale myslím si, že mám minimálne rovnaký kus pravdy ako Vy.

Pes38: Osobne si myslím, že keby to chcel niekto vysoko postavený moc, moc, ale naozaj moc zamiesť pod koberec (a že tá zakázka v Litve by za to podľa mňa stála), dokázal by to to narafičiť tak, že by si slávna DI ČR ani neškrtla. Ale nestalo sa.

VláďaH: Nie som drážny zamestnanec, tobôž zabezpečovák. Len sa o tieto veci zaujímam. Tudíž sa ku mne nie všetko dostane. Každopádne ak sa pieskovanie rieši, bude to opäť ďalšie veľké plus k bezpečnosti železnice, a vďaka Bohu za to.

Oldcerry: Takže to beriem tak, že argumenty došli

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)