K-report
 

Archiv do 8. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 8. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
"klatovák"
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.15.193
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 13:44:10    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, posekaná tráva, nejlíp rozšmelcované pampelišky, poherbicidovaná kolej... Skvělé. Taky výborné bylo když v Sedlici postříkali zěmědělci močůvkou pole a zbylo jim i na koleje. 708 se tam drápala do 20 promile s celým 1Easem uhlí a hytlákem rychlostí 0-1-3-0km/h a to jí skluzovka ani nedovolila ani kola pořádně roztočit...včíl mudruj.
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 13:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemožnost zastavit vlak nikdo z vedení nepřipustí a tak to spadne na fíru. Nikomu se nic nestalo, škoda malá a tak trest nechá policie na zaměstnavateli. Uznalý zaměstnavatel to může vyřešit polovinou měsíčních premií a přezkoušením u kontrola vozby a jede se dál.
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 14:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jka2005: Přesně tak.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 15:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co dát do pořádku písečníky na lokomotivách.Další trik,co mě naučil jeden strojvedoucí párař.Vymáčkout elektronický odbržďovač a PB si brzdit sám.Ke smyku mašiny nedojde, maximálně se zablokuje souprava,ale většinou to dobrzdíš, protože cítíš,co ti mašina dělá.Dědkové hold umí.Zkusil jsem si to a opravdu to jde.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 15:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při tom oběhu mašin tam písek nevydrží. Jinak třeba 451, 471, písečníky vůbec nemají od konstrukce a 460 zase konstrukce takové, že je to stejně prázdný...
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 15:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: Toto se běžně dělalo na šestikolácích vybavených odbrzďovačem OL2. Jeden čas byly dost náchylný k pootáčení obručí. Já jsem tomu říkal tržní chování. Šetří se tím špalky a obruče. Brzdové špalky na lokotce platilo lokomotivní depo a na vozech vozové depo. Dnes už je to jedno.
"klatovák"
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.37.247
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 17:31:06    Odkaz na tento příspěvek  

U elektrik je už problém i s uhlíkama v TM. Kvalita uhlíků je taková jaká má, ale proběhy mezi EM jsou natolik natažené, že prostě nestačí. Natož písek...zrovna u 843 s denním během 600km ti za extrahumusu moc dlouho nevydrží. Navíc ne každý den zajedeš do depa, mašinu odstavuješ v Horní Dolní jen na nocování. Nulka u motoráku je po 1600km a to už se v písečnících prohání leda vítr.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6933
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 04. ledna 2008 - 10:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotaz: za jakých podmínek se zkouší brzdy při schvalování typu? výška, tlak, teplota, rosný bod....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4738
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 04. ledna 2008 - 15:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klatovák:
Nulka u motoráku je po 1600km a to už se v písečnících prohání leda vítr
A to se mezi nulkami motor nepodívá do depa třeba na zbrojení??nevim jak to funguje v jiných depech, ale snad je možnost dobrání písku v depu a taky se to má důsledně hlídat kolik ho v písečnících je, obzvlášt když se dějou takový čuňačiny...
Poslintaný koleje to je propustka do kriminálu..
vivat CARGOOOOOOOO!!
230
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.12.12
Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 11:07:37    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct : jo někde jsou udělaný obraty asi takhle : přijedeš do cílový stanice, vletíš do depa, dobereš naftu a vodu, zpátky do stanice a odjezd. A když na tohle máš zhruba 20 minut, tak ten písek stihnout fakt nejde.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 13:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka druhá je, jestli někdo ty písečníky vůbec používá a na kolika strojích jsou vůbec funkční.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Jeden z Vás
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.27
Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 13:35:58    Odkaz na tento příspěvek  

klatovák:
Poměrně často je vina dána SDC případně majiteli přilehlého pozemku, s tím že nezajistil pozemek tak aby se předcházelo škodám atd.( na č. zákona podle kterého to je si zrovna nemohu vzpomenout)- takže téměř pokaždé je vjetí do spadlého stromu odpovědnosti někoho jiného než strojvedoucího:
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 15:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin do tlačítka OL-2 se strčí obal od trysky a je to, já přímo nesnáším, když mi brzdí mašina, abych čichal ten smrad, poslouchal skřípání, když mám na brzdění vozy s dostatečnými %, nevidím důvod, proč by mašina měla brzdit
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4744
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 21:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Konám tak uplně stejně, hlavně se šetřej špalky, ale zase není dobrý to tak dělat pořád, kola nejsou dobrý nechávat uplně studený kor v tomhle počasí...

230:
No jo ale musej být někde nechaný rezervi, ne při každým zajíždění do depa je vždy čas pouhých dvacet minut snad??
vivat CARGOOOOOOOO!!
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5090
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 22:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš
No jo ale musej být někde nechaný rezervi, ne při každým zajíždění do depa je vždy čas pouhých dvacet minut snad??

Tovížejo, bez písku ti loko z depa nevyjede, tedy pokud se ví, že tam ten písek neni..Asi bych pak chtěl vidět, kdo zato nesl odpovědnost.
230 asi neví, co to pak může mít za následky
Holky, mašinky a zelená, to jsou naše koníčky:-) MBŽKF
750 209 navždy s tebou:-(:-(
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4752
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 22:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb:
Ono asi zase jak kde...
vivat CARGOOOOOOOO!!
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5091
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 22:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, ale v ČT jako toto nepamatuji(Tedy jsem ještě nezažil)a když už neni ani ten písek, čas, tak se prostě loko vyměnila za jinou.
Ale asi tedy jo...Asi tomu je jinak v Klatovech
Holky, mašinky a zelená, to jsou naše koníčky:-) MBŽKF
750 209 navždy s tebou:-(:-(
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 23:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb : a když už není loko tak se prostě nejelo..prosím tě kde žiješ...??
"klatovák"
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.20.127
Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 18:01:05    Odkaz na tento příspěvek  

Kromě pár posledních hajter 831, kde nejsou vůbec se písečníky se udržují ve funkčním stavu, v nulkách se čistí, aby foukaly. Na některých vozidlech, kde do nich kvůli konstrukční vadě teče jsou přes víka gumové manžety, nebo pod víkem těsnění. Až se pan ManemB vrátí do reality, může se podívat třeba na oběhy 843 v Plz a Olomouci, jaké jsou tam denní porce. A nedívej se jenom na oběh mašiny, mrkni taky na personální, jak jsou začátky a konce šichet. O nějakém dobrání písku v depu, když si mašinu bereš se nedá ani uvažovat, protože přípravné a odstavné doby jsou ořezané až hanba. Když bereš 854+2vozy jsi rád, že je stihneš zatopit, porovnat 4hrany ve dveřích, kudy si zkrátily cestu uklízečky a posunovač, a už je honem hrc čas vyjet na hranice. O elektrikách (E0 cca 4000km) ve směnném obsazení ani nemluvě. Tam jde mašina týden z ruky do ruky, odstavuje se leda po stanicích.
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 18:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Corllin:
Ale když brzdíš BP tak máš nacvaklej jeden,dva stupně ne?Poněvadž když ne,tak se z tebe po zablokování dvojkolí většinou stává jen pasažér,teda když nejedeš na vítr.Ze mě se stal při posunu na mokrý pocukrovaný koleji uhelným prachem a nemůžu si stěžovat,eště že mi posunovač nevlez mezi vozy...provedl jsem odraz

ad Fýra:Nj smrad a skřípot je ale za cenu čištění,vypálení nečistot jízdní plochy dvojkolí,takže podpory adheze a jak říká kolega Luboš_ct i kvůli čištění špalků od strusky ledu nebo se pletu?
Brilantně distingvovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická,senzitivně hyperaktivovaná. Áno,ano to je řada 749,751 ... :o)
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 19:55:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezapoměli jste na mě? Potřeboval bych vědět inv.č. vozů 843 a 043 z nehody ve Svinově (943 001 + 043 ??? + 843 ???)?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 21:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ferii:Záleží na tom,jaký máš cit,já nepotřebuju mít nacvaklý stupně.Když posloucháš a cítíš co ti to dělá,tak se ti nesveze.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 23:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Co třeba při nenadálé události na trati? Pak by se ti ta procenta navíc mohla sakra hodit. :-)) P.S. Krom toho si myslím, že je to dost striktně zakázáno.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 07:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tomu Svinovu:
Padlo zde, že fíra zazmatkoval, použil rychlobrzdu a hodil to do smyku. Kdyby použil dynamickou, třeba by se to nestalo. Uvedu příklad z IGK, kolik řidičů ví, že na náledí nemá cenu brzdit (auto bez ABS)? Řekněme, že 80%. Ale když dojde na lámání chleba a budeme vidět, že nám to ujíždí do smyku, tři čtvrtiny z nás na tu brzdu dupnou. Nepomůžou si, je to prostě reflex a pud sebezáchovy. Kdyby použili "dynamickou" (tj. u auta zařazení nižšího kvaltu), popř. v nižší rychlosti vyšlápli spojku, taky by se to třeba nestalo. Máme prostě zafixováný určitý "úkony poslední záchrany" a když jde do tuhého, málokdo si vzpomene, že zrovna v tomto případě by bylo lepší konat jinak.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 08:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby použil dynamickou, třeba by se to nestalo.Uvedu příklad z IGK, kolik řidičů ví, že na náledí nemá cenu brzdit (auto bez ABS)? Řekněme, že 80%. Ale když dojde na lámání chleba a budeme vidět, že nám to ujíždí do smyku, tři čtvrtiny z nás na tu brzdu dupnou. Nepomůžou si, je to prostě reflex a pud sebezáchovy. Kdyby použili "dynamickou" (tj. u auta zařazení nižšího kvaltu),

Tak by to skoro vůbec nebrzdilo. A nebo by při brutálním podřazení u auta došlo k smyku předních kol a jeho totální neovladatelnosti. Brzdit motorem na ledu (teď nemám na mysli, nějaké postupné zpomalování)je právě docela velká řidičká pitomost, protože se ten brzdný moment motorem na kolech nedá regulovat (myšleno řidičem)a krom toho se zbavujete brzdného účinku zadních kol.

U vlaku je to to samý - EDB jednak moc nebrzdí (pokud je spádová)a jednak jaxi brzdí jenom motorák a nikoliv vleky. Takže reálně využijete tak polovinu adheze a můžete tedy mít na kolech soupravy v součtu maximálně poloviční brzdnou sílu, což má nějaké ty docela zásadní implikace pro dobu brzdné dráhy, žááááno :-)))

PS1: Já mám auto vybavené ABS+MSR, to MSR právě nedovolí přebrzdit motorem přední kola při podřazení a to tak že při prokluzu jemně přidává plyn. Kdyby to tam nebylo, tak by auto v této situaci bylo neovladatelné a ABS (ESP,...)na předních kolech nefunkční.

PS2: Jak se měl zachovat fíra ve Svinově nevím, já u toho nebyl a mám toliko řidičák gumokoly.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2525
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 08:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zásadní implikace pro dobu brzdné dráhy

Oprava - zásadní implikace pro délku brzdné dráhy
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 09:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc to brzdit nebude, ale aspoň bude auto trochu ovladatelné. Pokud nebudu podřazovat brutálně (smyk), tak mohu potom brzdící sílu regulovat klasickou brzdou, protože je tam ještě zařazen odpor motoru a tak snadno se to nezablokuje. Nejdřív bych musel udusit motor a pokud budu brzit trochu s citem, nehrozí to. (prakticky vyzkoušeno)

Když už řešíme ty gumokoly, tak mám prakticky vyzkoušenou (a dobře se mi odvědčila) ještě jednu věc. Pokud potřebuju zabrzit na náledí a mám trochu času a vím, že už to vzhledem k ahdezi nezvládu, tak: Chcípnout motor, zařadit co možná nejvyšší kvalt (5.asi tak od rychlosti 60km/h) a nechat to průběžně brzit motorem + si v případě potřeby přibrzit provozní brzdou bez posilovačě. Použil jsem to asi dvakrát, když už mi hodně teklo do bot a naprostá spokojenost.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 09:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemelo by se u predniho nahonu jako prevence tesne pred smykem zatahnout rucni brzda ? Teda pokud jde na zadni kola ...
Ale nevim, na smyky mam vetsi a lepsi zkusenost ze zadnim nahonem, s prednim jsem to zazil raz a skoncilo to nizkym pruletem kufrem napred zavrenou branou s rozvalenym plynovym domeckem a s "budickem" v 6.00 rano posadky RD ...
Akorat me pak pobavil syn od dotcenych, ktery me posleze oznacil za dobreho ridice, bo ti ostatni konci obvykle o souseda driv ... akorat prej jeden byl lepsi, ale ten se trefil o kus dal do betonoveho sloupu, takze si to ani moc neuzil ...
Pavel
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 09:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn při rychlobrzdě mašina brzdí i s OL-2, dokonce tak, že se "sveze" čehož jsem byl svědkem při jízdě vzadu, kdy ten vpředu tam dal rychlobrzdu a i přes OL-2 mi obul mašinu....Takže ten zákaz nechápu, taky můžeš ještě dle libosti brzdit přídavnou.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 09:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjp: Když smyk, tak pořádnej, že? Jistá možnost to je, ale 1) kdy poznáš smyk? 2) jak víš, jak moc máš zatáhnout za ručku, aby ti neustřelil i zadek? 3) Na to celý stejně není většinou čas...

Pes38: Nevím, jak se v krizových situacích dá uvažovat o podřazování, ale podle mě vůbec... Okrádáš se o brzdný účinek zadních kol. Když umíš brzdit jenom brzdou, tak to je lepší, než zdechat motor a kde co všechno k tomu... A úplně nejlepší je mít auto s ABS ESP WXP atd.atd...

RadekŠ: Vzhledem k tomu, že při použití pneu brzdy u 843 odpadá EDB se mohlo stát to co při sešlápnutí brzdového pedálu na náledí a fíra už se jen vezl. Kdežto EDB funguje jak metoda Pes38 - brždění motorem.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2526
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 10:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud nebudu podřazovat brutálně (smyk), tak mohu potom brzdící sílu regulovat klasickou brzdou, protože je tam ještě zařazen odpor motoru a tak snadno se to nezablokuje.

Právěže se ta kola (myšleno u auta s předním pohonem a pohonem předních kol)zablokují mnohem snáz, protože tak 85 % brzdného výkonu brzd dělá motorem zatížená přední náprava. A Vy k tomu ještě přidáte brzdný moment motoru a tu nerovnoměrnost ještě zvětšíte, takže tu brzdnou sílu zadních kol využijete ještě míň.... (pokud tedy neztáhnete ručku - což už by byl třetí způsob brzdění a chci vidět, jak to uregulujete)

a vím, že už to vzhledem k ahdezi nezvládu, tak: Chcípnout motor, zařadit co možná nejvyšší kvalt (5.asi tak od rychlosti 60km/h) a nechat to průběžně brzit motorem + si v případě potřeby přibrzit provozní brzdou bez posilovačě. Použil jsem to asi dvakrát, když už mi hodně teklo

Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 11:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jako pokud se použije ve smyku ručky, tak je velká šance, že ustřelí zadní náprava a je to v To bych opravdu nezkoušel.

Samozřejmě výše napsané platí jen, když mám dost času, třeba když se přehopnu přes horizont a 100 metrů přede mnou stojí odstavený auto...a protisměr plnej...a škarpa hluboká...

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 12:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

No tos mi řekl novinu. Právě proto je tam to OL2, abys tomu smyku předešel, ne? Ale mít ho "zaaretovaný" krytem od vstřikovací trysky po celou dobu jízdy, to snad ne? Všimni si, že OL2 odbržďuje rychleji, než přídavná. Kdybys to, co popisuješ (břibržďování si přídavnou) omylem aplikoval u nějaké mašiny s funkční EDB, pak EDB vyřadíš, a dost podstatné části brzdné síly se zbavíš, proto je to dle mého zhoubný zvyk. Abys na to jednou nedojel....
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 12:56:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn u mašiny z EDB budu nepochybně přednostně používat EDB to je jasný, ale já mluvím o mašině bez ní. Smyku loko která brzdí na rychlobrzdu OL-2 nezabráníš, protože ač ho máš stále zapnuté, tlak v BV neodfoukne ani pod 3 bary. Tudíž se vůbec nic neděje, bude-li nepředvídatelná situace na trati a rychlobrzdu použiješ, na loko tlak do BV naběhne i tak a potom můžeš ještě otočit přídavnou, i když to už má jen minimální význam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 13:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

No jo, a ještě strhnout záchranku....a stát na písečákaách až do okamžiku nárazu...to jsem nezvolil nejlepší příklad. Nicméně já osobně bych to nearetoval. A na suchu se ti ani ta tvá bangle nesveze na 4bary ve válcích, vyzkoušeno x krát na záloze. O šestikoláku ani nemluvím....pokud ti ale chčijou ostřikovače, pak se ti smekne i na 1 baru...Může ti taky přijít nějaký chytrolín a máš po pí...i. Je to hrubá závada. Na tom nic nezměníš.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 13:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ty se směješ, ale přečti si V15 postup při poruše brzdy, to mi přišlo až směšné, přestavit BS-2 do rychlobrzdy, Bp do zabrzdění, strhnout záklopku (co jsem blázen?? ) a nakonec ještě utahovat rušní brzdu na loko, už mi tam jen chybí...vystrčit nohu ze dveří a patou....
Naproti tomu, je úplně jiný postup s mašinou a EDB, kde nesmíš dovolit jeho vypadnutí...ovšem co každý v první chvíli udělá, když se mu něco objeví před mašinou...."nasype to tam". Je to tak trošku schíza ten předpis, nový jsem opravdu poctivě četl, zvlášť alibistická je kapitola "vedení vlaku za ztížených klimatických podmínek" to aby měli nějaký ten článek, který jsi porušil, když do něčeho napakuješ
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 13:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Právě proto ti říkám, že zvykat si na přibržďování přídavnou s odvětranou OL2 je zhoubný. Udělat tohle na peršingu, je EDB vyřazeno a mašina nebrzdí téměř vůbec. Takže raději nezvykat.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 13:47:20    Odkaz na tento příspěvek  

Pz: že při použití pneu brzdy u 843 odpadá EDB
EDB odpadá až při rychlobrzdě.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 13:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn proto ti říkám, že u mašiny s EDB nemáš důvod to dělat, protože mašina brzdí EDB automaticky při průběžným brzdění a tedy nemáš co kde odfoukávat a nic ti neskřípe a nečicháš špalky, takže se nebojím, že by šlo o zvyk, ale je to čistý pragmatismus
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2535
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 14:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když mám dost času, třeba když se přehopnu přes horizont a 100 metrů přede mnou stojí odstavený auto...a protisměr plnej...a škarpa hluboká...

Nechci se Vás nijak dotknout, ale možná by stálo za úvahu vyndat podkovu z boty a začít se zkoušet naučit citlivě brzdama:-)
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 16:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Montuješ dvě věci dohromady. Ta EDB se použije při selhání průběžné brzdy...}
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 17:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk:

U 162, 163, 363, 362 nikoliv....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 17:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

To by ses divil, jak čicháš. Když máš nastavený vysoký přítlak, tak naběhne po prvním zabrždění hned friškom na cca 7 bar a pak teprve po náběhu EDB odbrzdí vzduch a cítit to je, a ne že ne.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 22:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych všechny rád viděl brzdit knorem.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 23:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Též se nechci dotknout, ale v okamžiku, kdy je tam místo asfaltu led, mohu mít cit jakej chci a auto s ABS i bez a bude mi to furt prd platný..
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 23:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm:

Myslíš, že jsme to nikdy neměli v pařátě? A co bys tím chtěl jako dokázat?
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 23:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn.Já bych Tebe chtěl vidět!Jestli se nebojíš tak přijď rád tě poznám.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2008 - 23:55:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm:

Mám dovču. Nepracuji a dráha není mým koníčkem..
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 00:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad BDlm: Neblázni. Drn zrovna na to má. Určitě by to dopadlo v pohodě, asi jako když jsem Tvůj motorák měl půjčený já.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2536
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 05:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdy je tam místo asfaltu led, mohu mít cit jakej chci a auto s ABS i bez a bude mi to furt prd platný.

Mezi tím je docela propastný rozdíl, kór když to auto s ABS má zimní gumy.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 07:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na čistém ledu můžeš mít co chceš (letí/zimní, ABS a hromadu další elektroniky), ale fyzikální zákony nepřelstíš. Na čistém hladkém ledu je nejlepší prostě nebrzdit. Překonat strach...a nebrzdit.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4765
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 08:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejlepší je sedět ve stodváce a v tej mi nějakej led muže být šumák...at to naperu kamkoliv, v luxusním fáru bych tak klidnej nebyl:-)
vivat CARGOOOOOOOO!!
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 08:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi vysvětlit, jak můžete srovnávat auto a vlak?? Auto se vám chová jinak na silnici a vlak na kolejích taky.To nemluvím o zásadním rozdílu hmotností a spoustě jiných okolností.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 08:52:26    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: U 162, 163, 363, 362 nikoliv....
Ono je to trochu složitější (což oba víme): do nějaké doby musí naběhnout kotevní proudy, jinak je EDB taky odstavena.
A u 362.166 je to ještě jinak (líp) :-)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4881
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 09:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: no, záleží na tom, kolik v té stodváce zrovna jedeš....
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 10:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No chlapci , tak jsme si pokecali kdo čím brzdí a jak mu to jde, že? Myslím, že hlavní zásada je uvědomit si s čím jedu, co vezu(myslím i Gumokola)a nedělat pi.oviny...
Neměl jsem zatím problém ať to byl Knorr, Pako Dako, nebo Škoda.Totéž se dá povědět i na gumokola
, S heslem spěchej pomalu přeji hezký den...
P.S. neptejte se mých bývalých cestujících, mohlo by se zdát že kecám
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 10-2002

Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 10:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: No přece stodvacet!
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 11:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Aleš Liesk.:Co je na 362 166 jiného proti jiným esům?
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 13:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm:
Knorem, to jako brzdit nějakou polívkou v pytlíku?
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 08. ledna 2008 - 13:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plha: to neznáš brzdu typu Knorr?