K-report
 

Archiv do 19. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 19. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 12:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: milí ole, jsem si přečetl že fíra vyvázl "jen" se zlomenou nohou. Kdybych si domýšlel u všeho co se mohlo stát, tak je to tak akorát stoupnout si doprostřed zoraného lánu a rozhlížet se jestli něco neletí či nejede. (a pak tě pokouše zatoulané psisko).Takže ničemu se nejde vyhnout. Prostě buď máš štěstí a nebo smůlu.
Takže kolega měl štěstí a má "jen" zlomenou nohu.A jestli si myslíš ,že snad mu to někdo přeje, tak si prosím tě otevři okno ať na tebe jde čerstvý vzduch a možná přijdeš na lepší myšlenku.
Mě spíš zarazily následky toho střetu.Předpokládám ,že narazil do návěsu a tak mi připadají škody nějaké velké. Aby se převrátilo 72 tun je třeba docela dost energie.Protože to tam neznám, tak jsem se zajímal o rychlost.A Barča je mi kdesi...babičky na kolejích už dávno měly být pá pá.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 7-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhorší je aby chudák fíra vyvázl opravdu "jen" se zlomenou nohou.Vraňany a Údolí varuje,taky fírové "jen lehce" zraněni a oba chudáci jsou již po smrti
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 753006:Údolí??To myslíš zrovna co??
Můžeme o tom vést spory,můžeme s tím nesouhlasit,ale to je tak asi vše,co se proti tomu dá dělat.
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4686
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je tedy síla. Bylo štěstí, že si nehoda nevyžádala oběti ani těžce zraněné.

MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach : to myslí Černý Kříž. Při posunu došlo k najetí na stojící/ odjíždějící Os (810). Kolega se praštil o pult,sklo a nenahlásil to a pak došlo ke krvácení do mozku a koma a po několika měsících umřel.Stručně řečeno.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006 : no bohužel do hlavy si nikdo nevidí a pak je z toho takováhle smutná tragedie. A pro pozůstalé je i hrozné to, že bohužel není prokázaná přímá souvislost. Takže žádné odškodnění. Peníze nikoho nenahradí ale je to varování všem. Cokoliv, co se vám stane při nehodě uvést do zápisu. I sebemenší maličkost. Pak je na vše pozdě.
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Odcerry:díky,no je to smutné,ovšem jak tady psali již dříve,když sme si toto povolání vybrali,tak s tím chtě nechtě musíme počítat.
...já teď nedávno viděl na přejezdu docela blízko ode mě Tatru loženou štěrkem,nechtěl bych se jí podívat dovnitř,ikdyž sem jel s 742 dlouhým čumákem...naštěstí to vyšlo(jako skoro vždy),ovšem někdy se řidičovi na přejezdu nezadaří,a proto si ani nechcu představit,že bych byl na 810-ce.
Můžeme o tom vést spory,můžeme s tím nesouhlasit,ale to je tak asi vše,co se proti tomu dá dělat.
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm..."fandové železnice"...stůjte nohama na zemi a buďte rádi, že tu máme aspoň nějaké velké lokomotivy....přiznejte si, že tenhle stát na Herkulesy nemá....proč myslíte, že si soukromé společnosti nechávají rekonstruovat brejlovce...takové OKD by na Herkules určitě prachy mělo....nebo by jste radši, aby to tu byla samá řada 742???
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 13:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach : jo, to je náš život... těžko se s tím něco udělá, prostě občas se ty nehody na přejezdu stanou. Je jen škoda, že se stavbou koridoru se neruší úrovňové přejezdy.Pár příkladů tady v okolí vidím a nějak mi to hlava nebere...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 14:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek : já s vámi souhlasím, myslel jsem ,že ty babičky měli být dávno na reko. Jenže bohužel...Brejle,740/742 s novým dieselem a elektronikou tady budou vládnout jěště spousty let. Nevidím taky moc smyslu vyhazovat peníze za kusy železa. GO a eventuelní remotorizace a ušetří se spousty peněz. U El. je to to samé. Ty ocucaný bonbony (Taurus). Je pánbůh a pak hned ona 380..taky jí nikdo neviděl ujet metr :-))No a co? Možná pro osobku. Myslím že vhodnými!! reko si pro náš provoz 240/242,363 a další řady dlouhou dobu podrží monopol.A budou stačit. Jen holt ty GO nějako nepřicházejí :-))
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 14:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Tak to je kolega s prominutím vůl. Pokud se trochu víc praštím do hlavy, tak i když to teda nenahlásím zaměstnavateli, tak v každém případě si při nejbližší příležitosti zajdu soukromě doktorovi na rentgen.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 14:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach: Nic ve zlém hochu,ale ne vše co si přečteš v podnikovém plátku zvaném Železničář,je seriozní zpráva,a ta uveřejněná jako glosa k dopisu,který napsal člověk pod smyšleným jménem,tak to je už úplná slátanina.Chápu,že takto média ovlivňují prostý lid,ale dávat do souvislosti červnovou nehodu v Kříži s se smrtí M.L. na podzim,posléze z toho o půl roku později se snažit udělat takovýto závěr...To už opravdu svědčí o tom,že zřejmě o senzačních Piňdulínech nejde pořád psát a tak je občas nutné nalít i z jiného soudku.
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 14:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Filip Stožecký:já nic takového v Ajznbónu nečetl,a ani si nejsu vědom,že bych tu něco takového napsal.
Jen sem se ptal,co mysleli tím Údolím.
Můžeme o tom vést spory,můžeme s tím nesouhlasit,ale to je tak asi vše,co se proti tomu dá dělat.
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
Jarda_nováček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 16:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem se dnes podívat v Úžicích/Netřebě a bylo to tam dost zajímavý.Ještě že se fakt nikomu nic nestalo.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.237
Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 20:13:34    Odkaz na tento příspěvek  

Řidiče pověsit za kulky pro výstrahu ostatním gumídkům a straně zelených.Ta se měla postarat aby ty auťáky vezl další vlak!Na místo toho vymýšlí samé nesmysly a po kolejích nic nejezdí.Díky tomu jsou také samá tráva což rapidně zhoršuje brzdné vlastnosti.(všichni jistě dobře ví) a tak se na kolejích jedině fíra může pomodlit aby dojel dobře.No a bude hůř!na silnicích se pohybují "malé pevnosti",které jsou škodlivé každému v okolí.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2008 - 22:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filip_stožecký: předpokládám, že si to myslel na mě.Valach je v tom nevinně.:-))
1.O téhle spekulaci jsem slyšel podstatně dříve než vyšla v tom plátku.
2. Je to čirá spekulace ale nikdo asi nedokáže říci měla/neměla nehoda vliv na jeho zdravotní stav a na úmrtí. A asi se shodneme, že mu ta nehoda na zdraví nepřidala.
3.A vím i proč i za jakých okolností ten kolega nic nenahlásil.
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 16. května 2008 - 03:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry : Jo ,Valacha sem tam zamíchal fakt nevinně.S tebou v podstatě souhlasím,akorát se divím,že máš potřebu to zrovna tady nakousávat.Nu což,Milánkovi to život nevrátí,a když ještě člověk ví,nebo tuší,kdo a proč to v tom plátku napsal,tak se nesmíš divit,že takto reaguji
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 16. května 2008 - 08:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filip_stožecký: Jen jsem vysvětloval Valachovi o co go.Já to nenakousl, to prosím 753006.:-))
Asi se mnou nebudeš souhlasit ale já jsem přesvědčen ,že o těchto a podobných věcech má vědět co nejvíc lidí.Já třeba už dnes vím, že v případě sebemenšího prac. úrazu provedu zápis.A po nějaký ráně se nenechat vyšetřit?? Proč ne?
Nejsem žádný hypochondr ale...
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 16. května 2008 - 08:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roztržená Regionova, více na http://www.neznamsebe814.estranky.cz/fotoalbum/nehody-regionov/ro ztrzena-regionova
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 16. května 2008 - 09:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravička:

http://www.neznamsebe814.estranky.cz/fotoalbum/nehody-regionov/ro ztrzena-regionova
Jen se neposer, papundekle....
Regent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 16. května 2008 - 11:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/140042-sebevrah-skocil-pod-pendolino -trat-z-ostravy-do-prahy-nejela.html
Infoline_9003003
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 18. května 2008 - 14:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejaky sebevrah na kladne-rozdelove. Jsem zvedav na odklon parniho specialu z luzny. kalanis
INFOLINE - SMS brána která uloží vaši zprávu z mobilního telefonu přímo do diskuze. Zpráva ve tvaru
KREP ČÍSLO DISKUZNÍ SKUPINY/ČÍSLO DIALOGU TEXT ZPRAVY
a to celé odešlete na 900 30 03 (Cena SMS je 3,-Kč vč. DPH).
Podrobný manuál ZDE
Country
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 05:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Moravanech došlo k najetí Lv vlaku na konec Os 5011. Jsou zranění - snad jen lehce.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 07:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

údajně nepřežil strojvedoucí Lv
Hauz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.177.176
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 07:30:31    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/140169-na-pardubicku-vrazila-lokomot iva-do-osobniho-vlaku-strojvudce-zemrel.html
DJC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 08:07:29    Odkaz na tento příspěvek  

Lok. 163.004 ČDC..
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 08:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm Moravanům - zahlédnuto při cestě do práce: OS 5011 se podle místa nárazu zřejmě už začal rozjíždět. K nárazu došlo v úrovni podchodu, pokud osobní zastaví normálně, tak má poslední vůz tak v úrovni verandy staniční budovy. Lv byla lok. 163.004, stanoviště zdemolované až k mezistěně, vykolejení předním podvozkem. U vozu vypadlý zadní podvozek, nárazníky mašiny vražené mezi rám podvozku a skříň, ošklivě zdemolované čelo, poslední řada sedadel sražená - snad tam nikdo neseděl...
P.Zitko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.211.114
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 08:50:48    Odkaz na tento příspěvek  

obrazem z Moravan
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 08:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moravany - Kolem páté hodiny ráno na prvním nástupišti v Moravanech došlo k tragické nehodě. Do stojícího osobního vlaku zezadu narazila lokomotiva, ve které zahynul její strojvedoucí, druhý muž, který v lokomotivě byl utrpěl vážná zranění.
Nevezl nějakého šotouše?
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad na stanovišti byli jen ti, co tam být smějí. Bohužel nejde již o strojvedoucího, ale o případné následné kroky, pokud by tomu tak nebylo. Fírovi budiž země lehká...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4846
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Yalepeak: snad jo, ale napadá mě kacířská myšlenka, která už v současné chvíli asi nemůže uškodit. Kdyby tam někdo další byl, řekl bych, že se ta nehoda nestala. Přepokládám totiž, že fíra toho Lv asi usnul nebo tak něco, brzké ranní hodiny jsou na to ideální. Kdyby tam byl někdo s ním (teď si odmyslím možnost třeba histerické ženské), asi by zareagoval aspoň ten "někdo", i kdyby fíru třeba klapla pepka. Aneb přítomnost pomocníků na stanovišti nebyla zase tak od věci...
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 11-2004
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Mrtvej fíra a rozsekaná mašina a vozy jsou lepší byznys... Mimochodem, fíra tam nebyl sám, takže je to pozn. trochu mimo

(Příspěvek byl editován uživatelem DeKa.)
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Švl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mě zajímalo, jak se to stalo. Ten fíra musel projet Stůj na vjezdovém návěstidle - ale proč ho teda nezastavil vlakový zabezpečovač? Nebo mu zblblý výpravčí postavil vjezd na kolej s osobákem? To by ale musel na JOPce odklikat několik upozornění, jestli se nepletu, a to by ho snad trklo...

Pozn: Na stránce DI jsem teď našel, že pravděpodobně skutečně projel vjezdové návěstidlo, ale proč teda nezafungoval ten VZ?

(Příspěvek byl editován uživatelem ŠVL.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 09:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm síla. jak se to mohlo v Moravanech stát?
Doufám, že ty vrcholy kultury cestování Bymmee sešrotujou.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švl:Ten fíra musel projet Stůj na vjezdovém návěstidle - ale proč ho teda nezastavil vlakový zabezpečovač? ono není tak těžké projet STŮJ, LVZ se ozve, fíra cvakne živáka a jede se dál, i kdyby tam svítila růžová s hnědou, náš zab. systém bohužel práci fíry jen "sleduje"
Švl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Ten strojvedoucí má na Bymmee asi stejný názor jako ty a rozhodl se s tou šrotací aktivně začít...
(trocha nemístného černého humoru)
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že tam byli dva napsal pardubický deník. Ostatní včetně ČD o druhém těžce zraněném mlčí.
Švl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Portabohemica: No jestli to jde odmáčknout takhle jednoduše, tak už se nedivím... já myslel že v takovýhle situaci je to trošku složitější než klasické odklepávání bdělosti každých 5-10 vteřin.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, chudák fíra, asi udělal jedinou chybu v životě a hned za ni zaplatil
Jel jsem kolem v R 620 Matalík a na první pohled v té rychlosti to tak zle nevypadalo, ale teď z těch fotek to není hezké.
Asi nejpravděpodobnější bude opravdu zaspání. Bohužel, jak již bylo řečeno, tak LVZ tomu nezabránil. Ale pokud by živák nezmáčkl ?
Jinak na tu 163.004 se taky lepí smůla. Loni střet s hořícím kamionem někde u Valmezu, teď tohle. Vlaková na tom Os byla 163.039.
Ale co je tohle všechno proti ztrátě lidského života
http://danone39.blogspot.com - Nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel !
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to ,že dojížděl nějakou dobu osobák a klimbnul.Žádné zab.zařízení na lokomotivě tomu nezabrání pokud strojvedoucí začne automaticky mačkat tlačítko bdělosti.A na této"moderní"trati nemá výpravčí jak zastavit vlak na dálku.Je to jedna z posledních tratí kde není TRS a GSM-R se teprve zřizuje.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švl : trocha kecá Portaboh. Odklepnutí je jen při návěsti výstraha(na opakovači) . Pokud jedeš proti stůj nebo mezikruží(snížení rychlosti) tak musíš mačkat jak si popsal. Jenže i tak po posledním zmáčknutí to ujede jěště minimálně kilometr než to stojí (solo lok z 80)
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Aha, jak je teda dlohá ta doba, po posledním zmáčknutí, než začne loko brzdit ? Je to přesně stanovený ?
http://danone39.blogspot.com - Nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel !
Glacensis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle vážně absolutně nechápu. Když jel proti stůj, už musel živáka mačkat, po projetí taky. Pokud živák nefungoval, proto tam mohli být dva lidi, jeden mohl usnout, ale ten druhý tam je pak teda od toho aby vlak zstavil. Pokud chrápali oba, a nejlíp ten druhý na druhém stanovišti, tak je to potom těžký.. Nikdy bych nevěřil že zrovna na koridoru se něco takového dnes ještě může stát.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4847
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: a jak by to zařízení v tomto případě pomohlo? Od projetí klacku do nárazu uběhlo pár vteřin...

DeKa: hmm, pak mě napadají další otázky, ale vzhledem k okolnostem si je raději odpustím...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John : je na to myslím předpis, ale přesně ti to nepovím neb nevím. Jsou tam vteřiny od do.Počítej tak 20 vteřin od posledního zmáčknutí než začne lok brzdit. No a pokud je v tahu tak než sjede z výkonu,přepne do brzdy a začne brzdit jsou další vteřinky...

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Švl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ČT24 běží v textových zprávách na obrazovce, že "v Moravanech narazil osobní vlak do stojící lokomotivy a strojvedoucí nepřežil". Zároveň ale pouštěli reportáž se záběry lokomotivy zabořené do toho vagonu - kdyby jim to člověk všechno věřil, tak by ten osobák musel vjíždět do stanice sunutý
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a pokud je v tahu tak než sjede z výkonu,přepne do brzdy a začne brzdit jsou další vteřinky...

To přece nemyslíš vážně, že po otevření šoupátka VZ a úniku vzduchu jako při rychločinném brzdění sjíždí z výkonu a přepíná do brzdy
Nicméně i těch pár sekund je i v těch 80ti dost velká ujetá dráha a když si ještě než zakmlimbne natvrdo párkrát zmáčkee...
V podstatě asi to bude něco jako Vranovice, ale zezadu.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Fiiiiira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: spíš bych to přirovnal k nehodě co se stala v Želenicích nad Bílinou viz http://loko.goo.cz/menu-nehody-2005.htm

ale zase měli cestující štěstí v neštěstí, protože, kdyby ten Os stál ta by ten náraz byl větší a vozy by lítaly do okolních kolejí a zabíjeli by i na peronech
810.529-8
Ať žijou 810
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra : no ty tvoje naftoškopky ne, ty ne ale tyhle uječený pulsovky to tak dělají.
Regent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebude pravděpodobnější příčinou než zaspání to, že ti dva spolu kecali a nesledovali příliš co se děje?
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 10:59:36    Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcerry:

"Výstraha" je povolující znak, na LS II-IV ji tudíž nepotvrzuju vůbec, na LS 90 je povolující do 120 km/h, pak se mačká, ale tato mašina LS 90 na 100% neměla bo to není "rychlá dvojková"...
danm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.15.181
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:07:57    Odkaz na tento příspěvek  

je to podivné,jízda proti stůj na vjezdu je možná opravdu jen když je strojvedoucí bdělý,musí totiž co 8-12 vteřin vybavit tlačítko bdělosti a jen sebevrah by jel nesníženou rychlostí dále,zabezpečovač na lokomotivě reaguje velmi rychle a když začne lok brzdit tak má v činnosti i elektrodynamickou brzdu a s tou by se podařilo lok.zastavit ještě na zhlaví stanice a hluk utíkajícího vzduchu z potrubí je dostatečně silný na to aby klimbajícího strojvedoucího probral,jenže je tady ještě jeden problém a to takový,že mohl zůstat uzavřen kohout EP ventilu VZ a to je potom velký průser,ale lok 163004 má elektronický rychloměr takže tam je v paměti zaznamenáno vše potřebné,takže po rozboru dat se bude vědět přesná příčina této nehody
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádné zab.zařízení na lokomotivě tomu nezabrání pokud strojvedoucí začne automaticky mačkat tlačítko bdělosti.

Samozřejmě že zabrání.

A na této"moderní"trati nemá výpravčí jak zastavit vlak na dálku.

Obávám se, že výpravčí neměl žádnou šanci postřehnout, že lokomotiva projíždí stůj.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena - Tady fakt neměl šanci nikdo druhý tomu zabránit.To bylo jen konstatování pro šťouraly,že kdyby tam byl generální stop.....
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PAUL RED ADAIR: tak taky Oldcerry trochu kecá. dík za upřesnění. :-))
Peto5o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim pani,

Skodatoho persingu... ten to uz asi tak skoro nerozchodi ak to vobec rozchodi :-(

Ak by sa chcel niekto podelit s fotkami z nehody do reportaze na RailPage budeme velmi radi. ( peto5o@rup.sk) vopred vdaka!
WWW.RAILPAGE.NET
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud byl nalezen ve dveřích do strojovny (viz. ŽP), tak asi na chvíli zaklimbal, co si budeme povídat, stát se to může. ALE! Svinským krokem bych hnal k odpovědnosti jisté jiné pány. To, že vlakový zabezpečovač je u nás v podststatě jen návěstní opakovač (+ teda mačkání živáka, což někteří úspěšně dovedou i ve spaní), s tím, že to mu říkáme zabezpečovač, jen aby se neřeklo, je do nebe volající. Už dávno zde mělo být takové zařízení VZ, které v okamžiku minutí Stůj (nebo pokud vyhodnotí, že se k němu blížím příliš rychle) ihned reaguje a odpadne ventil z brzdy. Samozřejmě musí jít toto zařízení vyřadit třeba stiskem zvláštního tlačítka (Z rozkaz, jízda kolem neplatného).

Plácačka v tom bude asi nevině, bo JOPka toho moc nedovolí. I když viděl, že mu Lvčko projelo vjezd, mohl maximálně zkusit fíru probudit vysílačkou a nebo ještě lépe zařvat na toho druhýho: "Vohul to vole, jede na tebe vlak!"

Dovodete si představit, jakej by to byl masakr, kdyby měl za sebou 30 loženejch wapek?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: Né že by to tak někde fungovalo, ale teoreticky by se mohl vygenerovat generální stop z JOPky automaticky po obsazení KO za návěstidlem s náv. stůj (pokud přes ten KO není postavená jiná, např. posunová, cesta). V případě čítačů náprav by se možná i mohlo detekovat obsazení pouze z té správné (špatné) strany.
Slíva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5o: Tohle sem nepatří. Reportáž se většinou píše, tak že se dojede na místo činu, vyfotí se to a zjistí se informace. A ne že sockuju kde můžu.

A vy ostatní už toho tady nechte. Nic tady nevyřešíte. Život fírovi nevrátite. Dané opatření musí udělat stejně na vyšších místech.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sonic: Bohužel hudba budoucnosti.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744