K-report
 

Archiv do 19. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 19. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4 Sonic:

A kolem neobsluhovaného návěstidla se bude jezdit jak?
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta 163 vypadá že půjde opravit narozdíl od 751.092
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spainhelf: Nepřijde ti to trochu trapný? Umřel tam člověk a ty staráš jestli půjde mašina opravit nebo ne...
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8
Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 5 394km
www.kpkv.bilysklep.cz
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fíry je líto. Moc. I přesto by mě ale zajímalo, jestli to ten peršán rozchodí.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 11:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí: Kdyby to mělo reálně fungovat, tak by se to samozřejmě muselo detailněji rozmyslel - ale mohlo by se to třeba automaticky vypínat při PN + nová položka v menu návěstidla pro manuální (asi dočasné) vypnutí; nebo by mohla být i nevratná fyzická tlačítka, které by tu funkci pro konktérní návěstidlo+KO vypínala. A kdyby se v úrovni návěstidla dal kolejnicový dotek (případně za, ASE), tak by se mohlo kódovat (KO) i by se detekovalo pouze obsazení ze správné strany. Navíc pokud by se do JOPky zadávalo každé číslo vlaku, tak by to mohlo generovat i selektivní stop - i když ten bude asi pomalejší na "vytočení" tou základovkou a tady by opravdu šlo o sekundy.
Celkově by to (na zařízení, nepočítám úpravy SW) ani nemuselo být moc finančně náročné.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale teoreticky by se mohl vygenerovat generální stop z JOPky automaticky po obsazení KO za návěstidlem s náv. stůj

Obsazení úseku za návěstidlem nerovná se nutně projetí stůj.

Co tahle na to jít "od lesa" a vybavit trať i vozidla zabezpečovačem, který proste rovnou nedovolí projetí stůj (vyjma obsluhy spec. tlačítkem a za snížené rycghlosti pochopitelně).


když viděl, že mu Lvčko projelo vjezd, mohl maximálně zkusit

Snad proboha nepředpokládáme, že 100 % pracovní doby výpravčí kouká na monitor a sleduje, zda něco neprojelo stůj. Kór na trati s hustým provozem. To že někde v Kunčicích nebo Břeclavi výpravčí zastavil vlak je spíš příznivá souhra okolností.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sonic:
Když je to tak náramě jednoduché, nic Ti nebrání se zaangažovat a podat zlepšovací návrh :-)
Osobně si myslím, že by to bylo stejně užitečné jako infrazávora na přejezdu.
Cisalpino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I přesto by mě ale zajímalo, jestli to ten peršán rozchodí.

Určitě rozchodí, přebytek jich rozhodně není a z velké časti se zdá být v pořádku. Radši ať sešrotujou ten vagón, čim míň jich bude tim líp.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4848
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: peršoun to rozchodí (rozjezdí) s 99,9%. Mašin je málo, už se opravovaly horší masakry, rám vypadá v pohodě a náhradních kabin se různě "povaluje" dost.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obsazení úseku za návěstidlem nerovná se nutně projetí stůj.

On psal v poloze stůj



Co tahle na to jít "od lesa" a vybavit trať i vozidla zabezpečovačem, ...


To je opravdu chození od lesa, Dopravče chceš li jezdit, musíš mít to, to, to a to a pokud pojedeš támhle, tak ještě tamto.....
tak to radši naložíme do kamionu, ten může všude
Takže bych to taky řešil vybavení žel. sítě něčím. Když teda už máme všehochuť TRS, GSM-R a Kolleda štěpáne a já nevím co, tak bych se aspoň snažil vytvořit z toho něco fungujícího a bezpečného.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
On psal v poloze stůj

V tom případě nevíš, co dokáže traťovka a zabezpečováci :-) Víš kolikrát už jsem měl obsazený úsek a nebylo tam ani kolo? Představ si, že jsem zažil situaci, kdy dvoupásový kolejový obvod hlásil volno a přitom na něm stál vlak.

(Příspěvek byl editován uživatelem Výpravčí.)
Tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, pánové, pánové,
koukám, že ještě pár smutných událostí a nejčko vymyslíte kompletní zabezpečovačku se vším všudy. Nechtěli byste všichni někam do vývoje? Nestačím se divit...
danm:
Předpokládám, že při zaúčinkování VZ dojde k vypnutí hlavního vypínače a tedy v tomto případě žádná EDB.
I poté co jednou zemřeme
Tornáda budou stále hit.
Leč jen dokud žijem můžeme
tu pakáž sprejerskou vymýtit

návod na vymýcení pakáže - seriál ČT Poslední sezóna (jen ho přivázat o jednu kolej vedle )
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když teda už máme všehochuť TRS, GSM-R a Kolleda štěpáne a já nevím co, tak bych se aspoň snažil vytvořit z toho něco fungujícího a bezpečného.

Řešit něco až po projetí stůj je na hony vzdáleno bezpečnému řešení. Stejně tak jako je na hony bezpečnému řešení vzdálen generální stop, před léty PAKS či cokoliv jiného - to jsou jen laciná udělátka snažící se suplovat neexistenci pořádného VZ a podle hesla za málo peněz málo muziky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak při projetí návěstidla třeba S6 ze sudé strany JOPka pošle adresný příkaz na stop vlaku, který se nachází na 6. SK a případně na další vlaky kterých jízdu projetí S6 může ohrozit.
Vozidlo co to nebude mít (traťovka a pod) bude mít prostě smůlu.


Předpokládám, že při zaúčinkování VZ dojde k vypnutí hlavního vypínače
Správně, pokud jede mašina zrovna silou. Tlakovzdušný spínač je totiž v tzv "jízdní větvi".
Pokud pojede výběhem, bude mít nahoře sběrač, půjdou pomocné pohony, strojovna bude blokovaná....asi do nárazu, protože hlavní vypínač je docela choulostivá věc, která se trhá z izolátoru jako první a padá na zem
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 12:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za málo peněz málo muziky.

Jasně a teď následuje debata o všemocném a všemohoucím INDUSI, u kterého ovšem zase nevidíš dopředu návěstní znaky, co mně třeba docela vyhovuje i myslím, že to má vliv na ekonomiku jízdy.
Nějaký udělátka by na to jistě šla udělat....
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Došlo přesně k tomu co jsem asi blbě napsal.V tomto případě by nepomohlo žádné zab.zařízení.Jen si vzpomínám na úpravu,kterou vymyslel kolega ZZ k projetí červené.Ale stačilo chvilkové prosvícení červené a vlak zastavil třeba uprostřed peronu.Pokud jinde bude diskuze na téma LVZ a pod.tak to vysvětlím.Zde je to jen k nehodě Moravany.A tady toho moc není k napsání.Není to první případ stejného ražení.Bohužel.Spíš by stálo za zamyšlení zda se zde nepodepsal spánkový deficit,přesčasová práce,nedostatek strojvedoucích,popotahování za vlakem a pod.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad proboha nepředpokládáme, že 100 % pracovní doby výpravčí kouká na monitor a sleduje, zda něco neprojelo stůj. Kór na trati s hustým provozem. To že někde v Kunčicích nebo Břeclavi výpravčí zastavil vlak je spíš příznivá souhra okolností.

Že se "obsadí" úsek za návěstidlem (Stůj), se nestává denně, to by ta JOPka mohla začít řvát, ne?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže bych to taky řešil vybavení žel. sítě něčím. Když teda už máme všehochuť TRS, GSM-R a Kolleda štěpáne a já nevím co, tak bych se aspoň snažil vytvořit z toho něco fungujícího a bezpečného.

A i kdyby tam TRSka byla. Tak stejně na G-STOP nebyl asi čas. A i pokud by byl, dálkové zastavení vlaku bych řešil úplně jinak...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýro ty tatare už jsem to jsem psal jednou. Pulsovky nevypnou HV:
Při užití rychlobrzdy (VZ) odpadne tlakový spínač S513, přes jeho klidové kontakty je přivedeno jako signál EB (extrémní brzda) na svorku 7X111 napětí 48 V. Tento signál způsobí v centrálním řídícím členu zadání maximální brzdné síly. V obvodu HV u 363(163 apod)není tlakový spínač průběžného potrubí fíme???
Drna na tebe by ti to vytmavil :-))
Plebs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:32:26    Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Tak bankovni ourada nam bude posilat moudra i zde? Nestaci DF CD? To je suverenosti najednou.
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šetřte argumenty. Tentokráte to projetí návěsti "Stůj" nebylo. Strojvedoucí viníkem není (alespoň ne přímým), vjížděl do stanice na dovolující návěst...
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38:
Právěže se to stává velmi často :-)
Všechny prvky ZZ jsou nastaveny na jistý poměr mezi bezpečností a funkčností. Každá bezpečnostní funkce navíc znamená nárůst poruchovosti (každá porucha je ohrožení bezpečnosti).
Paradoxně při "absolutně" bezpečném systému by vlaky mohly jezdit jedině za cenu obcházení některých závislostí(zařízení by bylo většinu času v poruše).
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 13:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vidite, pritom kazda Kocka tu vi, jak k tomu doslo :-)
Ikuzus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pes 38:

tvořím hodnoty na DZZ (dálkovém zab.zař.)a pokud by byl při každém "neoprávněném" obsazení úseku 1...K (v mezilehlé stanici na dvojkolejce jsou 4, ve stanici se složitějšími poměry např. 6)vyslán příkaz N7 (Generální STOP) tak během 12-tihodinové směny stojíme minimálně 5 x. Stačí zpětný trakční proud při rozjezdu vlaku a máš některý z úseků obsazený...
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Moravanech se srazil osobní vlak s lokomotivou, strojvedoucí na místě zemřel

http://www.akcni.net/aktualne-v-moravanech-se-srazil-osobni-vlak- s-lokomotivou-strojvedouci-na-miste-zemrel

http://www.akcni.net/aktualizovano-fotogalerie-karla-dvoraka-z-ne hody-vlaku-v-moravanech
www.vlakybroumov.estranky.cz
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kočka: na JOPce na obsazenou na dovolující znak - to mě řerkni na jakej, když se potkali v peronech?
Čeština není můj koníček, proto prosím omluvte případné chyby.
Můj koníček je železnice.

ICQ 342 641 925
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4849
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Že se "obsadí" úsek za návěstidlem (Stůj), se nestává denně, to by ta JOPka mohla začít řvát, ne? - Vzhledem k tomu, co napsala Kočka (je-li to pravda), je to už asi jedno, ale v té době byl ve stanici osobák a výpravka (předpokládám, že "modrá") sledoval vlak před dopravou. Bo kontrolní orgán nikdy nespí...

Zda už ale bylo či nebylo postavíno - počasí sice nebylo nic moc, ale tma už v ten čas není, trať je tam rovná jak z praku X km před i za, navíc za tím osobákem už asi nějakou dobu jel, no.... zvláštní....
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikuzus: Já jsem nemluvil o vyslání G-STOPU při obsazení vozidlem...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kočka: Jak mohla JOPka dovolit postavit vjezd na obsazenou kolej bez přilovávačky?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 14:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
zajímavá info (je-li pravdivá), to jsem netušil. Díky.
I poté co jednou zemřeme
Tornáda budou stále hit.
Leč jen dokud žijem můžeme
tu pakáž sprejerskou vymýtit

návod na vymýcení pakáže - seriál ČT Poslední sezóna (jen ho přivázat o jednu kolej vedle )
Ikuzus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Kočka:

napadá mě pouze a právě jízda na PN. Pokud by na ni vjížděl osobní a nebyla "shozena". Má to ale háček a to sice, že PN po 3 minutách vyžaduje potvrzení (fce PPN)a pokud není potvrzena, tak spadne. Navíc každý fíra má při jízdě na PN oči kilák před mašinou. Nebo se pletu?
Ikuzus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38:

možná jsem to špatně pochopil, takže se omlouvám. Jakým způsobem bys to teda řešil? Protože nějak to na Lv dostat musíš. Při použití TRS znám buď adresný, nebo generální. Ostatní systémy mi nejsou známy, neb na ničem jiném jsem nikdy nedělal.

Jinak tohle je mimo mísu, ale stal se mi i případ, kdy jsem potřeboval nutně zastavit vlak (buzerantoidní kolo), podotýkám, že byl vybaven TRS a po použití N7 stálo cca 20 vlaků v řízené oblasti a tento si spokojeně dojel do nejbližší stanice na rovnou.(Do boku by ho vzal asi jen ko.ot)
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikuzus: ad. nezastavení po G-Stopu: toto se stalo i v Kolině a důvod byl ten, že se mobilní stanice nepříhlasila k základnovce
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry no jo tak ty bzučivý krabice to mají jinak. Takže když nevypadne HV, taky neodblokují dveře do strojovny, když chceš uniknout? :-)
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikuzus: Řešil bych to jinak. Když už tedy A/G-STOP musíme mít, úplně bych do oddělil od TRSky. K ventilu na brzdu na každou mašinu bych dal přijímač, který by trvale přijímal signál na určitém kmitočtu a relé. Do každé dopravy bych dal vysílač o takovém výkonu, že zastaví vlaky i v obou sousedních dopravnách. Pokud by se cosi dělo, plácačka stiskne tlačítko a všechno kolem stojí. Toto bych udělal STEJNĚ (!) po celé ČR. Odpadnou problémy s tím, jestli mám něco naladěné, nebo ne, jestli je stanice blokována hovorem nebo ne, atd. Ano, je pravda, že při blízkém souběhu tratí by to mohlo ovlivnit i další trať. Např. třeba při vyslání signálu v Pořičanech by se třeba stálo i v Nymburce. No a co? Fíra se ozve výpravčímu, ten zjistí, jestli to byl někdo z kolegů a jede se dál...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Limm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.dicr.cz/moravany-mrtvy-strojevedouci-a-pet-zranenych-c estujicich-po-srazce-lokomotivy-a-osobniho-vlaku
Doktordraha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vim o několika případech že GS zastavil jiný vlaky, ale ne zrovna ten,kterej bylo potřeba stopnout...
Doktordraha
Až budeme v Evropě, to už tady nebudu...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky dost nechápu to přihlašování a nepřihlašování. To je jako bych chodil s mobilem a musel se přihlašovat nějakými čísly buněk (stuhy) na který se chci připojit, proč se to musí přihlašovat ručně a prostě to nenaladí signál nejsilnější "po ruce"? Fíra musí akorát zadat číslo vlaku a je to, výpravčí zadá číslo vlaku, zmáčkne stop a uvedený vlak zastaví...
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Ikuzus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38:

V podstatě by to šlo, pouze s tím "plácačka zmáčkne tlačítko" za nějakou dobu toho bude dost na dálkovinách a plácačku nepotkáš - a to ani červenou, ani modrou. Takže opět něco jako automat, nebo manufaktura, ale potom rychle vybírej, ktrý z 15-ti tlačítek máš zmáčknout... Aby sis nezastavil vlaky někde jinde a tam, kde měly stát to nejelo spokojeně do sebe.
Joker
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Limm:Tak to je průser.Uvidíme pro koho
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dálkovině ještě prostší, dispečer vidí celou trať ala Multikon, klikne na číslo vlaku, který vidí jak "jede", v nabídce vybere "stop" odsouhlasí.... Vybral jste zstavení vlaku číslo 47 063 opravdu chcete zastavit tento vlak? YES
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Ikuzus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uvidíme,třeba to jednou možný bude, ale to se s touto variantou někdo musí zabývat...
Spock
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozbor zabezpečovacího zařízení prokázal, že strojvedoucí lokomotivy měl do stanice vjezd povolen (na vjezdovém návěstidle svítila návěst dovolující jízdu), a to přestože staniční kolej byla ještě obsazená osobním vlakem.

Viz odkaz na dicr.cz výše.
Takže selhání zabzař... Jsem opravdu zvědavý jak a proč. Ze zabzař si jen tak najednou zmizí osobák a nic nebrání postavit další cestu...
http://www.hvozd.eu
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 15:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta zpráva dicr mě celkem šokovala, zajímaví je, že se to stalo až teď od roku 2001 kdy tam je tohle ZZ
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42494
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen ujištění - nemůže se za návěst povolující jízdu považovat i PN? Sice tohle skutečně vypadá na postavený průjezd po obsazené koleji, ale moc se mi tomu nechce věřit (stejně ale jako té PN).
A pokud opravdu jo, tak jsem zvědav, jak se to bude řešit.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PN se považuje za návěst povolující jízdu, ale já osobně bych teda v 5 ráno nestavěl pro mašinu na obsazenou za osobní, kterej bude do minuty pryč
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra : otočíš kličkou na dveřích (nahoře) a letíš do strojovny. Lok udělá bum a uzemní se. A většina lok má utrhané plomby a tak je to docela rychlé.Jenž si před dilematem..útěk = jen vzduchová brzda,celkem houby brzdící. Počkat =EDB,možná to zastaví??
Když se zaváděl "stop" tak se to řešilo. Adresný neadresný...pokud vím tak fírové navrhovali jedno tlačítko bum a v okruhu základnové rdst zastaví vše. (Že se zaství i něco zbytečně? No a co ,tak se zas rozjede). A tak se udělal adresný stop,jenže to bylo docela složité na aktivaci a ve stresové situaci nepoužitelné. Dokonce myslím že kvůli tomu došlo i k nehodě. Pak došlo na nějakou úpravu (zjednodušení) a začali si panáci čechrat peří. Jenža pak zas došlo k nehodě a zjistilo se že pokud jedna lok mluví s druhou základnovou rdst, tak z jiné signál stop nepřevezme. A tak skončila pohádka o dokonalosti TRS.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pokud tomu kolegovi svítila zelená nebo jen výstraha a ne PN, tak selhalo zabezpečovací zařízení. A protože to není prvně, možná by za to stálo okamžitě zakázat provoz. Jenže to si nikdo netroufne. A bude se dělat jako že je vše v pořádku a nechá se to vyhnít. A až to do sebe narvou cisterny s chlórem tak už nebude pro koho co řešit.:-))
Víte kolik let se dogmaticky tvrdilo že nemůže ATB selhat. Co kolegů dojezdilo jen proto, že měli pravdu a jeli na žlutou /zelenou a bum. Až když k téhle závadě došlo na odb. Blatov tak se najednou zjistilo ,světě div se, že se relátka mohou "přilepit". A tak se povedlo nabourat mýtus neomylnosti ATB. Tam už to zatlouct nešlo.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já měl za to, že je na TRS ještě "nouze" která by měla v případě nouze upřednostnit hovor a všechny ostatní potlačit a na tom základě bych viděl, že bude fungovat i stop.
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra :hovor možná, signál ne
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry a další: V Polsku jsou chytřejší-tam může dát GS radiostanice kteréhokoli vlaku a zastaví všechny v jejím dosahu.O dost lepší než TRS made.Určitě někdo dodá podrobnosti technického řešení.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A až to do sebe narvou cisterny s chlórem tak už nebude pro koho co řešit.:-))

Tak stačí rychle vylézt na osvětlovák a doufat, že následující dny budou dobré rozptylové podmínky, pokud jsi si nestačil vzít batoh s jídlem a pitím
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:45:03    Odkaz na tento příspěvek  

Pravděpodobná příčina nehody: nešuntoval KO. Staniční kolej byla zas... od písku, takže nevím, jestli to kvalifikovat jako "selhání ZZ". Pokud byl KO nastaven dle RT, tak to zřejmě na zabezpečováky házet nelze. Najít viníka této nehody bude opravdu oříšek.

Jinak jsem hotový z toho, jak tady všichni rozebíráte funkci zastavení vlaku po rádiu. Ta není a z principu nikdy nebude bezpečná. Musím souhlasit s RadkemŠ (a je mně úplně jedno, jestli to je nebo není bankovní úředník, či co): Jediné koncepčí řešení je VZ s kontrolou rychlosti. Tak už si to konečně uvědomte. Stop TRS a Stop GSM-R jsou pouze doplňky pro zvýšení bezpečnosti.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42498
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin0:
Jo, na PN to opravdu nevypadá, asi byl opravdu postaven průjezd (resp. vjezd na kolej, z níž byl postaven odjezd pro ten osobák).
Pouhá spekulace mi říká, že mohl být postaven vjezd na obsazenou (což ale popírá základní smysl zabzař), nebo byla zjištěna neobsazenost koleje (porucha KO?). V případě druhém ale nevěřím, že stačí pouhé uvolnění KO (a neobsazení jiného) k uvolnění koleje.
Ať se radši vyjádří odborníci, nerad bych tu plácal blbosti. Rád budu doufat, že to je jinak.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42499
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC:
Takže SZZ ESA opravdu nijak „neřeší“, že mu „zmizel“ vlak (např. potvrzovací sekvencí)?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 16:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra : a pod kůži si nechat zašít tři cigarety pro případ nouze :-))
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

třeba S6 ze sudé strany JOPka pošle adresný příkaz na stop vlaku, který se nachází na 6. SK

A než se stačí vlak zastavit, tak už vjíždí do boku jízdní dráhy jinému vlaku. Díky za nahrávku na smeč.:-)))
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citace z TNŽ342620:

2.14 dovolující návěsti: všechny návěsti, které dovolují jízdu vlaku, posunového dílu kromě návěsti “Přivolávací návěst”; stejný význam jako dovolující návěst má i dovolení k jízdě drážních vozidel, vydané zabezpečovacím zařízením a přenesené jinými technickými prostředky než návěstidly (vlakovým zabezpečovacím zařízením, souhlasem k jízdě vlaku nebo k nezabezpečenému posunu, který je vydán oprávněnému zaměstnanci, apod.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izukus, Oldcerry, fýra: Jak jsem výše popsal, to samozřejmě nefunguje. Je to jen můj návrh.

Pokud bude dálkovina, zmáčkne do dispečer, zastaví celou trať. Nebo několik tratí. Není co řešit.

Já měl za to, že je na TRS ještě "nouze" která by měla v případě nouze upřednostnit hovor a všechny ostatní potlačit a na tom základě bych viděl, že bude fungovat i stop.

Není bohužel pravda. (Bystřička) Při aktivaci G-STOPu základnovky probíhající hovory nepřeruší.

Já taky dost nechápu to přihlašování a nepřihlašování. To je jako bych chodil s mobilem a musel se přihlašovat nějakými čísly buněk (stuhy) na který se chci připojit, proč se to musí přihlašovat ručně a prostě to nenaladí signál nejsilnější "po ruce"? Fíra musí akorát zadat číslo vlaku a je to, výpravčí zadá číslo vlaku, zmáčkne stop a uvedený vlak zastaví...

Víceméně to kravina je, jde jen o to, aby se to v případně blízkosti dvou žst. různých tratí nepřihlašovalo do jiné trati. Podle mého soudu není přihlašování vůbec nutné. (adresný stop a volání bych zrušil). Když na to jó příjde, není tam bezpodmínečně nutný ani full-duplex. Zas tolik hovorů, aby to ostatní rušilo, po té TRSce neproběhne. Jsem tedy zastáncem toho: "Všichni slyší vše." Další kravina jsou kmitočty A,B,C základnovek, všude jinde si vystačí pouze se dvěma kanály. (B-D) D-vozidlovka.

Ono totiž někdy je v jednoduchosti síla.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 19. května 2008 - 17:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chjo. predpokladam, ze vypravca mal stanicu prepnutu na "autoblok", alebo cestu pre LV v zasobniku a hned jak sa obvod uvolnil, doslo k postaveniu a skrz stanicu (kedze na odjazde bolo zrejme volno pre Os).

estli naozaj slo o zaprasenie kolajnice, som zvedavy co sa ukaze vo vysetrovani. napr. ci sa nehybalo s citlivostou KO v poslednej dobe koli elmag kompatibilite, ako je mozne, ze 20 naprav nevytvorilo vodive spojenie atd... ale je naozaj divne, ze ESA nema nejaky poruchovy stav a nudzovy stop (prostrednictvom zrusenia vlakovych a posunovych ciest (resp. navestnych znakov povolujucich jazdu) v okoli poruchy) v pripade zmiznutia vlaku (ved k tomu moze dojst len pri vykolajeni, alebo odchode vlaku do useku bez obvodov (co sa da sledovat pocitadlami naprav na hraniciach KO, alebo vstupnym/vystupnym KO)).
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Kosiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)