K-report
 

Archiv do 20. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 20. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 16:44:04    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_cz: Díky. Není co řešit. Jenom mně nesedí to údajně spuštěné topení vlaku a pomocných pohonů.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 16:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aneb co se stane když: postavim vjezd na volnou staniční kolej. rozsvítí se na vjezdu volnoznak. PAK nějakým způsobem tu staniční kolej obsadim (ukradnu propojky, nebo mi tam vjede něco odnaproti) co udělá vjezd? spadne nebo zůstane postavenej?

Pokud vím, tak když mistři od EŽ tahali pěšky směrové lano a propojili hned asi 4 nebo 5 kolejí, vlakové cesty popadaly a výpravčí jim slušně nadával, tedy napřed řval mně do vysílačky, že jsem mu projel odjezd na stůj a když jsem ho ubezpečil, že já stojím a to době 150metrů od návěstidla vylítl z dopravy a jak uviděl ty lidi co přes koleje táhnou měděný lano, hned se do nich pustil
Zajímavý je, že fakt nevěděl, kde mu co kdo "projel".
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 16:53:19    Odkaz na tento příspěvek  

aeth: Po uvolnění se vjezd postaví na návěst dovolující jízdu.
Bobo: Reléovka to shodí, JOPka k tomu ještě udělá na monitoru světelné efekty.
Ale na mechanice, i když je kolej obsazená, lze na ní VC postavit - viz. Brno hl. n., kde je to běžně používanou praxí. A když mám u mechaniky udělanou kontrolu volnosti koleje (samozřejmě nezávislá na ZZ, pouze informativní pro výpravčího), stejně ten výpravčí musí vyjít před dopravu a zkontrolovat, jestli je ta kolej volná.
Martin_cz: Možná že to doprava nedoporučuje, ale nezakazuje!
aeth
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.253.77
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 16:56:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jednou jsem byl taky svědkem nechtěného stavění cest pomocí zásobníku. Výpravčí v nejmenované stanici naplnil zásobník a když přijížděl k jeho stanici vlak, nepřepl si do PV a ještě se omylem snažil "přidat do zásobníku", ale ten se začal po potvrzující sekvenci vyprazdňovat údaji z předchozích zadání a tak se podařilo před přijíždějícím vlakem postavit posunovou cestu odbočkou... Naštěstí jel pomalu (z důvodů pomalých jízd) a před točící se výhybkou a bílou na trpaslíku(!!!) stihl zastavit. Od té doby na celém nejmenovaném rameni se zásobník používal velmi omezeně. Rozkřiklo se to...
aeth
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.253.77
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:00:15    Odkaz na tento příspěvek  

AZDetak: takže kóduje dle vjezdu, v případě postavení odjezdu je tam zelená na opakovači???
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeth: Tohle je bud nejaka latina a nebo hrube poruseni zpusobu obsluhy JOP, protoze pokud nejaky vlak ma jet na PN nebo kolem neobsluhovaneho navestidla, tak vsechny pojizdene vyhybky musi byt zajisteny nouzovym zaverem, ktery znemoznuje jakekoliv prestaveni vyhybky. A nouzovy zaver se muze zrusit jen pomoci rizikove funkce zadanim ASDF.
aeth
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.253.77
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:07:16    Odkaz na tento příspěvek  

Michal novotny: bylo to asi jen 14 dní po spuštění, všichni se na tom učili a udělalo se tam hodně přehnatů než se naučili s tím pracovat. Ale jak říkám, hned po tomto se všichni distancovali od zásobníku... Až po dlouhé době se někteří pomalu pokoušeli se s tím nějak opatrně seznámit. Spíš ho nepoužívali...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no kluci. vzhledem k tomu, že jsem na JOPce dělal přes 5 let a dokonce jsem měl možnost ji i chvilku školit v SignalProjektu jenom upřesním, že používání zásobníku jízdních cest se na zařízení typu ESA nedoporučuje už i kvůli tomuto případu který nastal. něco podobného se stalo už před několika roky v Petrovicích, kdy měl výpravčí navolenou cestu pomocí zásobníku, jenže jela dlouho odstavená souprava která mu zmizela na koleji a došlo k automatickému stavění další cesty v zásobníku a k podhození vjíždějícího vlaku.
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeste by me zajimaly ty Poricany. Mel jsem to tu nakresleny, ale ted uz to nestihnu docmarat. Pripada mi to ale divny, tj. ze by to snad muselo byt videt i normalne, ze by se postavila na VN Vystraha a na ON by pak bylo volno, coz by sice mohla byt "jako" spalena zarovka, ale delalo by to podezrele porad. Ale nevidim to ted jasne.

A byly jen "zkrizene" / "vymenene" SK koleje, anebo byla vazba i do jineho smeru = Protismeru ???
Oběhy 350, rok 2007 KNIHA JÁZD rušňov 350 Babitron Poloha vlaku ČD XLS Brno-Praha
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:22:14    Odkaz na tento příspěvek  

aeth: Na odjezdu nikdy nemůžeš mít postaveno, když ti odjíždí souprava. Tam je potom chvíli za odjezdem ten KO obsazený.
Michal_novotny: Při nezabezpečené PN nemusí být výhybky v nouzovém závěru. Ono to ani kolikrát nejde, proto je tam ta nezabezpečená PN.
Rex: Potom tedy musí být ale zásobník zakázan. A to není.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě došlo k takové kombinaci stavění vlakových cest,že se prohodili závislosti. Jely vlaky po všech třech kolejích od Prahy. Konečný stav snad byl, že z nesprávné bylo postaveno Sadská, z nulté průjezd do Peček na správnu na pečském zhlaví a ze správné jen vjezd. Návěstidlo u správné se snad chytlo odjezdu do Sadské, ale opravdu si to už nepamatuju a protokol nemám...
Martin
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:33:07    Odkaz na tento příspěvek  

Rex, AZDetak: Bavíte se o zásobníku, ale to není případ Moravan, jak už tady bylo několikrát zmiňováno.

Rex: Nebezpečná situace, kterou popisujete, by při ztrátě šuntu mohla vzniknout i na obyčejné reléovce.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to AZDetak .. zásobník po Petrovicích určitý čas neoficiálně zakázaný byl, ale stejně se používal. kdo na to přijde že.
to RBC...přiznám se nečetl jsem celou diskuzi ohledně moravan a jenom jsem souhlasil a upřesnil AZDetáka. jinak tahle situace by na obyčejné releovce vznikla taky
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:50:36    Odkaz na tento příspěvek  

RBC: To že zásobník není případ Moravan jsem tady zmiňoval i já. Jenže rozdíl je v tom, že když to podhodí zásobník je to přeci jenom jiná situace než když to udělá výpravčí. Ale většina výpravčích stejně zásobník nepoužívá z jiných důvodů. Ale teď si nejsem jistý, jestli by JOPka při ztrátě šuntu neměla podbarvit KO žlutě.
Rex: Přijít na to, že jsem používa zásobník není tak těžké. Na JOPce je všechno zaznamenáno.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AZDetak... JOPka obarvuje žlutě jenom obvody tzv. ŠUNTY zadané pracovníkem AŽD nebo zabezpečovákem. a to že se používal zásobník se DI dozví jenom z protokolu obluhy JOP, což je při nehodě první stahovaný dokument. pro ty co by si chtěli přečíst směrnice obsluhy JOP mám jedny doma ještě ze Signal Projektu. ale asi se mi je nebude chtít scanovat :-(
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AZDetak: jen bych poopravil to co jste řekl k tomu obrázku s JOP..... ne že to JOPka umožní, ale mluvil bych o zařízení ESA .... bezpečně vím že zařízení od jiného výrobce s JOP toto neudělá (neudělá závěr cesty když je její část obsazaná)

Jinak se mi líbí jak tu mnozí argumentují že za to muže ESA že je to moderní a nové zařízení, ale že spolupracuje s KO které jsou mnohem starší to už je jaksi jiná věc, a pokud to bylo tím pískem tak je problém v KO a ne SZZ.
A ještě k tomu že by se měl zastavit provoz na všech zařízeních ESA, no nějak nevidím důvod, pokud vím tak ESA má dvě hlavní části (z hlediska sw) a to nějakou systémovou a pak "adresnou" ....pokud by byla chyba tak jistě v "adresné" části která se tvoří pro každou stanici jiná, nevidím tím pádem důvod zastavovat provoz v jiných stanicích.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JOPka na to že se změnilo obsazení obvodu při stavění ze zásobníku nebo při automatické cestě(autobloku) na staniční koleji změní jenom barvu na světle tyrkysovou(nerozlišený závěr jízdní cesty) a nezajímá ji jestli tam něco stálo nebo ne.
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 17:59:37    Odkaz na tento příspěvek  

AZDtak: Na JOP se kolej při ztrátě šuntu sama nepodbarví. U nešuntujících KO lze manuálně zadat výluku koleje, případně štítek na kolej. Ale to je trochu jiná kapitola.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Noltha.... máš pravdu, že za tohle ESA nemůže. je to nedokonalost KO u nás. prostě se sešlo pár vlivů které je ovlivnily a ESA udělala jenom to na co je naprogramovaná.
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:03:55    Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Na světle tyrkysovou? Na staniční koleji se přece nedělá závěr.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC
i na staniční koleji se dělá závěr ... stačí si postavit cestu a je barva (zelená/bílá) i na staniční koleji ... a to je závěr
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to RBC... schválně



co je tam napsáno??
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:11:36    Odkaz na tento příspěvek  

Noltha: Tak to ani náhodou. Závěr se dělá na výhybkových úsecích a v záhlaví stanice. Na staniční koleji se dělá tak akorát výluka protisměrné VC.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC...prosím nehádej se když nevíš. díky :-)
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:14:09    Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Na staničních kolejích se závěr nedělá. Co se zobrazuje, je druhá věc.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: nějak nechápu, proč je kresličský renonc v obvodu cestových relé použit k rozporování tvrzení o diverzitním SW u ESA...
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC: no tak ne jen výluka protisměrné VC ... ale určitě i PC.
Nevím co udělá ESA tu neznám, ale na releovce to řeší relé 1X a 2X ....a pro obsluhujícího zaměstnance mi to zustane proborveno jako závěr, je asi uplně jedno jesli mi to dělá výlukové relé nebo jiné, je to závěr koleje která mi vylučuje je VC tak PC .... a určitě muže být na JOP staniční kolej i světle tyrkysová (viděl jsem to, a je to správná funkce zařízení)
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:16:49    Odkaz na tento příspěvek  

Noltha: Konečně taky nějaký odborník se zapojil do diskuze.

Jak to teda, že na staniční koleji se dá postavit i přes to, že je na ní nerozlišený závěr? To bude i případ Moravan. Když se uvolnila staniční kolej, musel na ní být nerozlišený závěr do doby než ji obsadil ten Lv.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to AZDetak.... protože nerozlišený závěr není důvod k nepostavení návěstidla na návěst dovolující jízdu. je to normální činnost ESA. nerozlišený závěr nastane i tehdy, pokud je na vjezdu navolena funkce automatického stavění cesty a obsluha ji změní na normální stavění cesty(přímá volba)
TAS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.20.2
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:21:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den všem. Již zde bylo několikrát zmiňováno, že u RZZ se to může stát také. Ovšem na RZZ je obsluhujícímu zaměstnanci zakázáno provádět předvolby, to zaprvé. Na RZZ obsluhující zaměstnanec provádí zjišťování volnosti vlakové cesty pohledem na indikační prvky před postavením vlakové cesty, to zadruhé. Ano, souhlasím s možností problému při zapnutí hlavních průjezdných kolejí do AB a rovněž "zmizení" ŽKV v době, kdy obsluhující zaměstnanec zjišťuje volnost vlakové cesty viz předchozí.
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:23:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ok, dostali jste mě. Mě zmátla tahle skutečnosti: Při vjezdu se koncový úsek zbarví zeleně. Při odjezdu, pokud je volná kolej ze které se staví, tak se zeleně nezbarvuje. A pak, většinou se mluví o závěru výměn.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to RBC ... většinou se opravdu mluví jenom o závěru výměn. to že na zařízení ESA je i závěr jízdní cesty ví proškolení lidi pro obsluhu.

ps. když se mi bude chtít tak sem ty Základní technické požedavky pro JOP dám:-)
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC: no většinou se mluví o závěru výměn, ale určitě jsou i závěry bezvyhybkových useků klasicky zhášáky ;-)
Rex: přesně jak říkáte "proškolení" což si myslím že ne vždy je plně splněno
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:35:54    Odkaz na tento příspěvek  

Noltha, Rex: Ještě bych si rád něco ujasnil. Mám postaven odjezd, kolej před ON je obsazená a najednou se uvolní. Jaká potom bude barva koleje, tyrkysová?
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:37:31    Odkaz na tento příspěvek  

Rex: skenovaní není třeba, existují i v elektronické podobě... Bohužel neregistrovaní nemají povoleno vkládat soubory
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC ... bude světle šedá...tzn. volná bez závěru. na tom obrázku ode mne je to obrázek vlevo nahoře
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:38:50    Odkaz na tento příspěvek  

Rex, RBC: Nejdříve bude zhruba pět sekund tyrkysová a potom teprve až šedá.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AZDeták...tak mi to pošli na mail. já jim to sem dám, ať to nemusím scanovat
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:39:24    Odkaz na tento příspěvek  

Noltha: Že je zhášák (úsek v záhlaví stanice) závěrný úsek, to pro mě není žádná novinka. Ale s tou staniční kolejí jste mě dostali.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC: no vím že u SRZZ bude volná a nebude na ní závěr.... co to udělá na ESE netuším, ale předpokládám že to samé, není důvod abych kolej ze které odjíždím opatřoval závěrem ... (pokud nejdříve postavím odjezd a teprve pak budu stavět vjezd tak tu kolej musím mít bez závěru abych na ní byl schopen postavit)
SRZZ AŽD 71 zruší závěr staniční koleje vjetím celého valku na staniční kolej, tedy projetím a uvolnění závěrů useků vjezdové cesty.
Dispi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych se vrátil k těm nešuntujícím vozidlům versus zásobník.
Při jízdě nešuntujících vozidel má obsluhující zaměstnanec povinnost zjistit volnost staniční koleje pro jízdu dalšího vlaku a zapevnit vyhýbky (řadiče, provést nouzové závěry) pro jízdu nešuntujících vozidel.
Takže kdyby dělali co měli, tak by se zásobníkem tyto problémy neměli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispi.)
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 18:58:45    Odkaz na tento příspěvek  

Taky řešení: http://www.edisk.cz/stahni/36537/Zakladni_technicke_pozadavky_JOP .DOC_446.5KB.html
Je to sice starší verze, ale snad postačí.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to AZDetak...která je to verze???? jestli IV tak ani jiná nevyšla :-)

to Dispi...je to tak jak to říkáš. kdyby lidi dělali tak jak se dělat má tak se hromada věcí nestala
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispi:
ale v tomto případě šlo o jízdu nešuntujích vozidel???? (to že asi nešuntovala je věc jiná) jak dopravní zaměstnanec pozná že se jedná o nešuntující vozidlo aby musel postupovat tak jak píšeš? (nenapdám tvé tvrzení, jen se ptám protože to nevím ;-))
Rex: ano IV je poslední, ale vyšlo k ní několik oprav, a snad už se chystá vydání další verze
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Noltha...případnou jízdu nešuntujících vozidel je povinností dispečera aby ji oznámil výpravčím(pokud tam vůbec jsou) na trati. jinak pokud ti odjíždí ze stanice dlouhodobě odstavené vozidlo, stejně dáváš fírovi rozkaz a oznamuješ to dispečerovi a sousedním stanicím
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blbost, ale v ramci testovani nestandartnich stavu bych cekal, ze pokud se ztrati vlak, aniz by doslo k obsazeni sousednich obvodu, tak se to systemu moc libit nebude. A to zejmena prave pri reseni vlakove cesty. Vcelku bych i v tu chvili cekal navrat sysstemu do vychoziho stavu, kterych bych ocekaval vse na zakazu + hlaska obsluze + nutny vhodny jeji rizeny a koordinovany (s nekym) zasah. A taky me napada, ze by toto opatreni nevyzadovalo zadne spec technicke reseni. Samozrejme, v pripade tech zminenych Pardubic by to vcelku nic neresilo. Ale tam v tom pripade uz je to spis na urovni predpisu, bo zvlastni situace.
Ale to jen tak berte jako postreh a blbou poznamku cloveka veci ouplne neznaleho.
Pavel
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: no tak nějak jsem si to myslel .... z toho tedy vyplívá že to pravděpodobně nebyl tento případ.... tudíž jak píše Dispi (že kdyby dělali co měli ....) asi nemá pravdu ...oni neměli povinost se k tomu vlaku chovat jako by byl nešuntující
Jde mi jen o to aby se to tímto neházelo že obsluhujíci zaměstanec udělal chybu
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Pjp....žádný návrat systému do základu se nekoná. prostě se uvolnila kolej... je navolena další JC a zařízení to vykoná. kdyby se kolej zase obsadila, tak vjezd spadne na stůj
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se prokousal všemi příspěvky a je mi nějak divno. Jsem jen obyčejný kočí, ale jak tady čtu ty spekulace mám pár dotazů a připomínek.
1. že by ten písek tak narušil KO? Slyším to prvně a to jsme občas přivezli vlak který vypadal jak po pouštní bouři.(neříkám že je to nemožné)
2. Stavění cest do "zásobníku"? Proč pro vlaky jedoucí za sebou? Nic se neurychlí a jen úleva výpravčím.(výsledek je tu)
3.Ale hlavně, jak to že okamžitě nevyšlo nařízení o fyzické kontrole volnosti cesty.Pokud je důvodné podezření že selhalo fatálně zab.zař. by asi bylo toto na místě. Alespoň do vyřešení a uzavření případu.
A nakonec hluboce se omlouvám všem kdo dali el.. rychloměr na lok. A že jsem jim dal "jmen". Konečně je důkaz že fíra (je mu to sice prd platné) nic nezkazil. Kolik asi takových případů bylo v minulosti ale nešlo prokázat ,že fíra neprojel. Jenže vždy se tvrdilo že zab. zař. fungovalo ok. A hle ono to až tak asi není.
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

To mi ale neříkejte, že u ESy na to není myšleno...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha...co se na koho bude házet závisí na DI. určitě se bude řešit stavění cesty na obsazenou kolej(ať už zásobníkem, nebo autoblokem), pokud mají povolený autoblok tak se bude řešit kde byl výpravčí v tu dobu kdy stál ve stanici osobní(vzhledem k tomu, že to bylo ráno tak tipuju že prodával lístky), tím pádem se bude řešit, proč prodával lístky, když je dopravní situace nadřazená prodeji jízdenek. pokud nemají povolený autobloka ani zásobník, tak se to bude řešit jako porušení předpisů. je toho hodně. uvidíme podle slavných poučných listů.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A naprosto souhlasím s PJP. Z koleje se "vypaří" vlak aniž došlo k obsazení sousedního oddílu a zab. zař. je to "jedno". A černé tečce taky?
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to AZDetak... u ESY se s tímhle opravdu nepočítalo.

to Oldcerry...s pískem budou ještě asi dohady. s těma vlakama za sebou... pro výpravčího, který prodává jízdenky, nebo vyřizuje průkazy na slevu je to ulehčení práce. hodí se tam autoblok a hotovo. ono se to tam nějak porovná, a s tím nařízením o kontrole volnosti.... bude to jako za komančů..umřel strojvedoucí,,,tak se to hodí na něho.bohužel
Dispi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Noltha:
Já jsem reagoval na předchozí příspěvky, kdy se nepoužíval (zbytěčně) zásobník, protože někomu to podhodilo nešuntující vozy.

Jinak je to jak píšeš. Já jako výpravčí musím tomu zařízení věřit, ale zároveň ho kontrolovat jestli dělá to co má (podle indikací) a v tom věřím klukům od zabezpečováků.

A případ Moravan:
Není tam náhodou ESA na počítačích náprav ? Pak by existovala ještě jedna možnost.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to oldcerry.... tomu zařízení je to vážně putna. prostě byla obsazená kolej a najednou není. to že tam něco stálo by se projevilo pouze na GTN která by na zmizení reagovala. netuším jestli ji tam mají ale pochybuju. tím pádem je to JOPce naprosto jedno.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Dispi....počítače náprav se u ESY používají na kolejích nazapojených do SZZ (koleje bez kolejových obvodů) pro určení volnosti KO
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex : pokud je na záznamu el. rych. že nejel proti stuj, tak na fíru nic hodit nemohou!!!
A výpravka za chvíli stejně skončí s prodejem jízdenek ,bo nebudou zaměstnanci ČD, tak si mohou tuhle inicativu ušetřit. (Plácačky nevztekat,to byl vtípek:-)))
AZDetak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.162.2.136
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:33:30    Odkaz na tento příspěvek  

Dispi: Strojvedoucí je už z toho vyloučenej, ale neházejte to na výpravčího. Ten za to nemůže. I kdyby prodával jízdenky nebo stál venku před dopravnou a koukal na ten osobák, tak prostě za to nemůže. Ale já prostě tomu stále nemůžu uvěřit, že takhle fatálně selhalo zabezpečovací zařízení. Ať si říká o AŽD a ESe kdo chce co chce, ale já to považuji za kvalitní produkt a jsem na to tak i trochu hrdý, že naše tuzemkská společnost je schopná vyvinout takové zařízení.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oldcerry.... pokud je na el.rychloměru záznam jízdy na volno, tak je čest fíry v klidu. ale kdo na DI zaručí že se to neztratí??? JOPky stojí miliardy. je mi toho chlapa líto. kdyby ste kluci viděli co ty JOPky dělají za seky....postavená jízdní cesta při nesouhlasné poloze výhybek...svícení stůj a 40 a volno zároveň....a to bych mohl pokračovat. ale oficiálně je to geniální nepochybné zařízení
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 19:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: chápu že stroje nemají logické myšlení ale zadavatel by snad mohl...