K-report
 

Archiv do 1. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 1. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.89.130
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:17:34    Odkaz na tento příspěvek  

Přikládám elektronický obrázek:
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2099
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je s ktereho smeru ? Ve smeru pohybu, nebo proti ?
Pavel
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.67.234
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:35:44    Odkaz na tento příspěvek  

Kolejnice před kolem.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2515
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tohle, že mělo způsobit zmizení vlaku? Tak to opravdu už končím s diskusí. To vám potom už můžou nakecat cokoliv. Nehledě na to, že ten snímek může být odkudkoliv - to ale řešit nebudu.

Edite bibite post mortem nulla voluptas
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.153.136
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:43:46    Odkaz na tento příspěvek  

Hrady: Proč tam vlastně pouštějí 2-3 volty, proč tam nemohou pustit třeba 50-100 V? To nikoho nezabije, ale šimrá to dost na to, aby to odradilo výrostky s kusem lanka zastavující auta na přejezdech...

Tohle už se tu taky řešilo. Proč? Protože by pak příkon kolejového obvodu byl několik kilowat (sinusový průběh napětí).

Ale tohle je zbytečná debata. KO v Moravanech nešuntoval kvůli písku, ne kvůli špatnému ZZ. Písek ani jiný bordel nemá na kolejích co dělat. A pokud někde dochází ke ztrátám šuntů, tak to hlašte oficiální cestou, a ne v hospodě u piva.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_B:

No to je ono. Snad už teď uvěří i nevěřící Tomášové.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PavelB: ad obrázek- Tak jestli na tomhle byl odpor 1 Mohm, tak já jsem čínskej bůh srandy.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tohle, že mělo způsobit zmizení vlaku? Tak to opravdu už končím s diskusí.

Komu není rady.....aneb......chytrému napověz, hloupého......
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč tedy nebyl nehoďák a mašina při objíždění vidět, když byl na koleji kde nebylo pískováno?Pořád jsem nedostal odpověď. Od nikoho z vás jsem zatím neslyšel, že by to mohlo být chybnou funkcí zab.zař. Pořád tu řešíte písek, ale chybu zabezpečovačky tu neřeší nikdo. Ptám se proč?
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera tady padla námitka,že z jedné IP adresy je posíláno více příspěvků pod různými podpisy. Nedivil bych se kdyby teorie o písku byla živena z jedné IP protože jak už jsem jednou tady psal je to blbost. Klidně se do mě pusťte!!!!
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna IP adresa ale neznamená nutně stejný PC/stejný člověk...

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb:
Klidně se do mě pusťte!!!!

I kdybysme vymlátili všechny klienty PL, stejně si nepomůžeme.

Koudy:

Ten pán asi ještě nikdy neslyšel o proxyserverech....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.93.239
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:36:43    Odkaz na tento příspěvek  

ale chybu zabezpečovačky tu neřeší nikdo
To asi proto, že o žádném dalším zmizení nikdo nic neví.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:39:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: To ne, ale kromě IP ČD (82.117.130.2,82.117.130.3)není příliš pravděpodobné, že by se pod jednou IP na tomto fóru skrývali dva různí lidé.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Na to, aby přes jednu IP bylo připojeno více PC, nepotřebuješ proxyserver.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
ale chybu zabezpečovačky tu neřeší nikdo

Důležité je, zda se bude řešit tam, kde to něco přináší. Tady se jen melou otruby....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Já se nehádám. A ty mi radši koukej poslat nějaký fotky cos včera v Ústí napráskal.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já se taky nehádám, ty moje dvě hnusný fotky ti večer (přes mobil cpát 5MB nebudu) pošlu.

A propříště: Když už není posunovač, zkus se taky někdy přivěsit sám. Rukavice jistě na mašině máš.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 17:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ne, ale kromě IP ČD (82.117.130.2,82.117.130.3)

Obě jsou ČD, Plzeň !
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen Plzeň, celá ČR.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes:

A propříště: Když už není posunovač, zkus se taky někdy přivěsit sám. Rukavice jistě na mašině máš

Tak teď jsi mne docela naštval, bo smajlík nikde nevidím. Neznám jediný důvod, proč bych měl na hlavní v Ústí vázat mašinu k úvraťovému rychlíku jenom proto, že si to přeješ ty. Vozmistra, který tam celou dobu stál vedle mne sis asi nevšiml, že? Navíc, jen pro tvou informaci, četa v neděli v noci je na hlavním posunovač a vedoucí posunu. Takže bysme my fírové museli být blbí, abysme za ně dělali jejich práci. Příště si raději ty své zasvěcené rady nech. A ty fotky si nech taky.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.153.207
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:04:17    Odkaz na tento příspěvek  

Po shlédnutí fotky kola a kolejnice se opravdu nabízí hypotéza, že písek byl příčinou zblbnutí obvodů zab.zař.
Ovšem, jako každá hypotéza, i tato musí být prokázána. Fotografie, bohužel, nejsou důkaz.
Metodiku dokazování nechť stanoví povolanější.
Předpokládejme, že na nehodě měl opravdu vinu písek. Pak zakázat pískování je pitomost, bude třeba použít jiné technické principy, kde by přítomnost písku a ostaních nečistot nevadila.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IP adresy neřešte ty nemají nic společného se současnou ds. Ale jsem rád,když se používá pouze jedna přezdívka třeba i z více IP adres,pak ostatní dopisovatelé vědí s kým si vůbec píší.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Klíííííd. Smajlík jsem tam nedal, protože tam napůl patří, napůl ne (a poloviční smajlíky nemáme)

Ne proto, že si to přeju já, ale vzhledem k eliminaci zpoždění, by tě snad po zavěšení a utažení háku a spojení dvou hadic neubylo, ne? Vozmistra jsem si všiml, ale ten se zajímal jen o el. kabel a brzdu. A jestlipak sis ty všiml, co říkal peroňák, když přišel?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.153.207
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:15:01    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě maličkost: někdo si zde povzdechl nad počítači. Každý počítač, resp. v tomto případě automat je jenom tak chytrej, co do něj člověk naláduje
Nic víc, nic míň
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: neznám podrobnosti,ale proč by se měl fíra přivazovat,když staničním řádem je na to určení zaměstnanec.Vzhledek k dnešní situaci na ČD si myslím,že málo kdo by hnul prstem navíc...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:25:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže on ten vozák podle tebe umí jen topnou a okopat špalky? Zajímavé, že na Západě vozáci (ze stejné stáje) běžně svěšují. Má úloha v krácení zpoždění nespočívá v suplování povinností jiných placených zaměstnanců ČD ani mizerných organizačních schopností menegementu ČD a potažmo i toho peroňáka, který první má vědět a má mu být divné, kde má druhého člena posunující čety.

Pro tvou informaci: Přivěšujeme a odvěšujeme se již v Roudnici, Litoměřicích, Štětí, Libni, kde kvůli tomu ČD ušetřila značné prostředky. Ale nevidím důvod to dělat za zaměstnance za to placené, zpoždění nezpoždění. Tohle je důvod k zamyšlení pro panáky z vedení stanice potažmo ČD. Stěžujte si.

P.S. Když zachrápe výpravčí, taky mi poradíš abych si tu cestu zaběhl na věž postavit sám?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě. A poslední zhasne.
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5226
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když někdo potřebuje pískovat, tak pískuje podle toho jak uzná za vhodné..čili chvilkama, nikoliv držet nohu na pískování furt v kuse...a to jestli jsem dobře pochopil, tak vadný epák zapříčinil otevření kohoutu a tím pádem velký únik písku pod kola nikým v tu chvíli neřízený...takže to sypalo a sypalo dokud se zásobník dejme tomu nevysypal uplně, nadměrné množství písku který ještě neměl dle některých závěrů tu správnou "hustotu" + voda pravděpodobně zapříčinilo to zmizení, což tady zastává spousta lidí a doposud i DI, jeslti to bude jinak se snad pozná časem...já bych se k této variantě možná i přiklonil...ač se mi to zdá taky jako blbost že tolik náprav atd...

Corlin:
To je zajímavé tvrzení o tom nehodáku při objíždění, že by se od dotyčného osobáku nakazil nějakým virem i ten nehodák a díky tomu nebyl vidět i vedle??:-)
A jak už zde zaznělo, co ostatní vlaky??u těch už se neprokázalo že nebyli vidět??
A kdyby to náhodou tak bylo tak to jako ted v tuto dobu DI mlží všechny kolem??
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:
neznám podrobnosti,ale proč by se měl fíra přivazovat,když staničním řádem je na to určení zaměstnanec.Vzhledek k dnešní situaci na ČD si myslím,že málo kdo by hnul prstem navíc...

Tak mne napadá, proč si to nešel přivěsit sám, když je tak chytrej.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Vím, že to není jeho povinnost. I vím, že málokdo udělá dnes něco navíc.(Protože se často stává, že nakonec je ten špatnej stejně on) Ale za sebe mohu říct, že já bych se asi přivěsil...Než nabírat minuty sekyry, asi bych ten ani ne minutový úkon provedl sám.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38: Hele, šelmo, při tak ostrých obratech, jaký teď na osobce jsou, se Drnovi vůbec nedivím, že nevyleze z mašiny.
Za 1: má dost svojí práce ( a věř mi, že pár obratů jsem již viděl)
za 2: přivěsí si mašinu jednou, a může to dělat furt, neboť posunkové jsou "taky jenom lidi" a začnou si říkat " na toho kašli, ten je dobrej, von si to udělá sám." Takže asi tak bych to viděl.
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:35:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Kdybych měl ty rukavice (abych se neušpinil) tak bych to snad opravdu přivěsil. Asi je zařadím do povinné šotovýbavy.


P.S. Když zachrápe výpravčí, taky mi poradíš abych si tu cestu zaběhl na věž postavit sám?

Poradím ti horkou linku a zeptat se, kde to vězí.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jáchym_a_stroj: Drn vylezl z mašiny:-) Já tě naprosto chápu, máš pravdu. Ale kdyby ten posunovač třeba někdo usnul, nebo konal potřebu na WC, stojíme tam dodnes.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
výpravčí1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:44:54    Odkaz na tento příspěvek  

ad CORLLIN : Proboha od koho máte ten blud, že se nehoďák v těch Moravanech na vedlejší koleji taky stratil ???? Tady už se vymejšlí víc než v TV Nova !!!!!!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: to s tím nehoďákem je názorný příklad Radia Jerevan. Skutečnost je taková, že nehoďák v tom sice nějak figuroval, ale:
1. zmizení se neudálo na sousední koleji, ale na téže koleji,
2. nezmizel nehoďák, ale vozy Os 5011, které zůstaly stát na písku (mašina vlaku 5011 z něj při rozjezdu vyjela).

No a pro ostatní pochybovače o písku: diagnostika nezávislá na ESA (dokonce od jiné firmy) naměřila v inkriminovanou dobu takové napětí na KO, které odpovídá volnému obvodu.
Krom toho má ESA archiv nezávislý na jádru stavědla (tj. zaznamenávající vstupy a výstupy bez ohledu na to, co si o tom ESA "myslí"). Časy obsazení a uvolnění 1.koleje se s nepatrným rozdílem 1 sekundy shodují se změnami napětí na KO.
Pokud tomu někdo nadále odmítá věřit, tak mu není pomoci. Poněkud mě ale zneklidňuje, že část z těchto lidí jsou strojvůdci...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: seberte posunovači 100kč,dejte je mne do výplaty do kolonky prémie a já se přivěsím. Já když něco neudělám,tak mínusová taxa je nejmíň 200kč.
výpravčí1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:56:24    Odkaz na tento příspěvek  

ad 750371 : Jenom 200 ??? Já když udělám vše proto, aby EC nezastavilo na trati za MOs ( a ono opravdu nezastavilo ) tak jsem lehčí přesně o 1348.- Kč !!!
výpravčí1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 18:58:14    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej: Tak těmto informacím můžete na 100 % věřit. Kdo nevěří, tak ať odejde .....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než nabírat minuty sekyry, asi bych ten ani ne minutový úkon provedl sám.

Pak splňuješ plně kritéria pro zařazení mezi aktivní blbce, kteří, jak známo, jsou horší než třídní nepřítel. Příště bys předpokládám, při absenci uklízečky, šel sám aktivné vytřít poblité a posrané hajzly a dál už radši nerozvádím......neškodilo by, kdyby ses trošku zamyslel v širším kontextu. Protože když budeme aktivně suplovat neschopnost jiných (zaměstnanců i manažerů), nikdy se moloch nikam nepohne. A já nehodlám patřit mezi ty voly, co budou dělat práci za druhé, kteří ti to mají přímo v náplni své práce a pracovní smlouvě. Myslím, že to tak u normální firmy funguje, zkus se mrknout třeba do USA, jak se tam zaměstnanci vzájemně zastupují.......
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčí: psal jsem: nejnižší taxa! tj. např. za nepodepsanou vyhlášku,která se mě třeba vůbec netýká.
výpravčí1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:08:24    Odkaz na tento příspěvek  

750371 : A kolik tě stojí, když třeba prodloužíš jízdní dobu o 2 minuty ? Na 1O km ....
výpravčí1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:10:47    Odkaz na tento příspěvek  

ad Corllin : Právě na základě archívu ESA se nejdříve ( cca kolem 8.30 hod ) vědělo, že jel na "zelenou" ....!!!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčí: u Carga jsou volné jízdní doby
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:Drn vylezl z mašiny:-) Já tě naprosto chápu, máš pravdu. Ale kdyby ten posunovač třeba někdo usnul, nebo konal potřebu na WC, stojíme tam dodnes.

Drn vylezl z mašiny, aby urychlil převzetí vlakové dokumentace, převzal rozkaz, zároveň zkontroloval svěšení a nemusel se tam znovu vydat z mašiny a zdržovat. Víc nejsem ochoten obětovat. Jsou za to placeni jiní.

Když uvízne na hajzlu výpravčí s průjmem, odjedu bez výpravy, abych nezdržoval šotouše?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Hmm, každej na to máme jinej pohled, no...Z tou uklízečkou jsi to trochu přehnal, viď? Když uzkličečka nevytře hajzly, nic moc se nestane. Ale když naskakují minuty kvůli absenci úkonu, kterej zvládne s odpuštěním každej blbec, je to k zamyšlení...Pak bych byl z pohledu manažera skutečně pro to, sebrat peníze tomu, kdo zaspí a dát je tomu, kdo to za něj udělá. Že to tak dosud na dráze nefunguje, je věc jiná...
¨
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčí1:
Já když udělám vše proto, aby EC nezastavilo na trati za MOs ( a ono opravdu nezastavilo ) tak jsem lehčí přesně o 1348.- Kč !!!

Pak se ale nedivím, že výpravčí nepustí do úseku před pravidelné EC nárazově jedoucí motoráček externisty, přestože v tom úseku teoreticky může EC ujet (rychlosti do 100km/h)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když uvízne na hajzlu výpravčí s průjmem, odjedu bez výpravy, abych nezdržoval šotouše?

Nesmíš to brát zase tak "nadoraz".
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: ta poslední věta je správná,až to tak bude fungovat,i fíra se přivěsí
Ovšem s tím přirovnáním k blbcům bych byl opatrnější...to můžou páni zkoušet na ty kuchře,zedníky...,ale ne na lidi s patřičným vzděláním.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Přivěsit vůz je nějaká věda? Na to musím mít patřičné vzdělání?
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 19:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:Když za to fíra není placený,tak proč by to dělal,asi není blbec... tak ať si dráha drží posunovače za 4tř. Myslím,že je to levnější než fíra za 10tř.
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:01:30    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38, tvůj přístup k práci je úsměvný. Každý má ve smlouvě dané pracovní náplně, potom předpisy či řády. Každý je placen za to, co má udělat a je jeho povinností. Posunovač tedy přivěsí a dostane zaplaceno. Ehmm, byl tu dotaz, půjdeš taky umejt hajzly s chodbou, když nedorazí uklízečka?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5237
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uhýbáte se jiným směrem pánové...:-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pískař: Ne, nepůjdu. Záchody budou provozní i bez umytí, vlak ovšem bez spojení s mašinou neujede ani metr...

Já mám taky ve smlouvě dané jisté povinnosti, ale když je potřeba, udělám i to, co nutně nemusím, protože, když se to neudělá, tak bude problém, někdy i dost závažný. Zapíšu to do denního hlášení a většinou to můj nadřízený zohlední na prémiích. Což asi bohužel na dráze nehrozí...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:19:35    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct, máš pravdu. Jedinej důvěryhodnej je tu Hajnej. Ikdyž i u toho písku mám pochybnosti. Mám spíš pocit, že není v zájmu věci zpochybnit právě zab zař. Fotek místní nafotěj kolik chcete.
Jsou to tu jen nepodložené bludy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
ale když je potřeba, udělám i to, co nutně nemusím, protože, když se to neudělá, tak bude problém, někdy i dost závažný. Zapíšu to do denního hlášení a většinou to můj nadřízený zohlední na prémiích. Což asi bohužel na dráze nehrozí..

Jo? A tohle děláš i za své kolegy k tomu určené? Tak to pak musíš být na pracovišti velmi oblíbený ....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.31
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:31:37    Odkaz na tento příspěvek  

Drn, už ho nech... Příde sem nějakej chytrolín přes ipéčka a rozdělování práce a diskuse je na hadry. I když zase na druhou stranu víme s kým děláme. Máš recht.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové třeba marodí, mají dovolenou a nebo se jim jednoduše nechce. Pokud nastane ten třetí případ, věř, že systém bonus/malus u nás funguje na 100%. Tedy já třeba vykonám pětiminutový ukon za jiného, já mám na prémiích +200, on -200. Jak prosté. Pokud by úkon nevykonal nikdo¨a došlo by k průseru, budeme mít všichni -100% prémií.(i to už se stalo) Na to vem jed. Proto to vždy (za lenocha) někdo udělá. Většinou ten, kdo má čas. Za maroda/dovolenkáře je většinou určen konkrétní pracovník, co to dělá a má pak 100% jeho prémií (pokud by marodil/bral dovolenou měsíc).
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC:KO v Moravanech nešuntoval kvůli písku, ne kvůli špatnému ZZ. Chápu, že hájíte svého chlebodárce, ale není ono to náhodou tak, že být ZZ lepší, jeden člověk by dneska žil? Norma mě nezajímá, ta mu život nevrátí.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 20:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pískař: Jen, aby bylo jasno-nedělám na dráze.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744