K-report
 

Archiv do 11. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 11. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 18:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fuj, ten Blesk, to je opravdu nechutnost....

Jo, jak se ti lidi mohli koukat z okénka vlaku?

A víc vykřičníků opravdu už nejde do článků dát!!!!

(Příspěvek byl editován uživatelem vojtik.)
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 18:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malá odbočka do nedávné historie:

Paní výpravčí z Ústí západu, která vypravila mého kolegu (60let) proti návěstidlu s návěstí stůj a tím i proti jinému vlaku (ač je z místa, kde dává odjezd, znak návěstidla exkluzivně vidět) a tím ho i nepřímo nasměrovala do průseru, již od předvčerejška po vskutku bleskových přezkouškách opět nerušeně slouží a vykecává si rozumy (jak je u ní léta zvykem) služebním telefonem. Kolegovi vedení DKV navrhlo odchod do důchodu. Myslím, že to v konfrontaci s tím, co by ho čekalo, kdyby chtěl "bojovat", přijme. Vskutku důstojný konec 42 let bezprůserového fíry. Krásný příklad dvojího metru na dvě souměřitelné kategorie zaměstnanců na ČD.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Viados
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 18:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy kdo tam jezdíte: Ta pětice podélných I-profilů zhrouceného mostu byla nová, nebo původní?
Hope for the best, but be prepared for the worst.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to vojtik. nejdřív si zjisti sestavení soupravy. před jídelňákem byly otevírací okna
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to drn....to ústí je fakt bez komentáře :-) asi má dobré známé
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
asik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.67.135
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:16:25    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ne nadarmo moji kolegové říkají, že strojvedoucímu strojvedoucímu stačí ukázat a bez myšlenek vjede třeba do rybníka.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asik:

Musíš si vybírat lepší kolegy, než podprůměrnou a o to víc nedůtklivou a vzteklou výpravčí z ÚNL, nebo výpravčího a signalistu z Čerčan.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
asik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.70.185
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:38:21    Odkaz na tento příspěvek  

A copak se stalo v Ústí? Stačilo ukázat a on se rozjel proti návěstidlu a jinému vlaku ;-)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nerýpej do něho. zase se vztekne. pak to s ním sekne a kdo odvozí všechny ty vlaky???
už není nejmladší
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
jonas prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.238.40
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:41:10    Odkaz na tento příspěvek  

Tož na silnici má pokyn příslušníka VB taky přednost před dopravnim značenim, ne? Klidně tě může do křižovatky poslat na červenou ;-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TV Nova: "kdyby byla na místě omezená rychlost, nemusli být mrtví". Takže za to mohou ti, kteří neomezili rychlost, ne ti, kterým most spadl?
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2614
Registrován: 11-2003

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, pak by asi bylo na místě si stěžovat stěžovat stěžovat (nechci říct přímo bonzovat, ale jinak se takovýhle asi vyštípat nedaji...). Ale víš co? Na každou s*i*i se vaří voda...
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: nikoliv, ta pravá příčina je zpoždění.

hranice +4, Bohumín +12 a Studénka +10
Pocket
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Názory, které lidé považují za kvalitní na novinky.cz: (Diskuze ke článku Šest obětí železničního neštěstí má jméno, totožnost sedmé musí potvrdit DNA)

160 hlasů -
sahar: ale já si všímám i mago-rů z opozice :-)) ale hlody nicků jako je Lovesound,Hájková,kartens,…
152 hlasů -
Pepeprvni - největší dement této diskuze!!!
126 hlasů -
Je to velké neštěstí. Upřímnou soustrast pozůstalým a vyzývám vás přispěvovatele, aby jste…
89 hlasů -
Dementní příspěvek svědčící o IQ pisatele.
58 hlasů -
Kéž by to byl Cikrt v ženském hábitu. Zo by si český lid oddychl.

To jsou tedy názory.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pocket.)
www.mhd-hranice.wz.cz - Web o MHD v Hranicích

www.dopravni.borec.cz - Web o autobusech, trolejbusech, tramvají a dopravních hrách.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2349
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni, co žehrají nad TV Nova:
Je tu mnoho uživatelů, co je ještě živí rodiče, hoši, jsem zvědav, jestli vás, po skončení vzdělávání, uživí odborná diskuze na káčku. :-) Dám téměř krk na to, že budete do práce chodit jenom proto, že se to holt musí, jelikož kdo nemá to štěstí, že se nenarodil jako Hilton, Gates atd., tak si na živobytí vydělávat musí prací.
No a to samé je u těch reportérů z Novy. Myslím, že minimálně 80% z nich to dělá stejně jako ostatní lidé - pro peníze, aby měli kde bydlet, čím nakrmit rodinu atd.
No a tu jsme se dostali k jádru věci:
všichni je tu osočujte, smějte se jim, a´t vám to přijde trapné, dělejte cokoliv. Ale vězte, že ti reportéři mají rozhodně vyšší platy, než vy, co se jim smějete a mají se tím pádem mnohem lépe a nějaké řeči šoutoušů zase jim jsou úplně k smíchu. :-)


Jo, ale abych takovýmto způsobem musel živit rodinu, to by mi musela být hodně hanba, nemyslíš?

Dá se vydělat i jinak, víc a hlavně smysluplnější prací, než kydat hnůj takovýmto způsobem.

Skuste pochopit, že prostě tohle je život...

Zkus se naopak sám zamyslet, je s tím životem všechno v pořádku...?

Robi_ros - souhlas.
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Oliva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TV Nova - vlak měl jet dříve nebo později, tak by se to neštěstí nestalo, protože jel později, musel jet rychle, aby dohonil zpoždění - jsou to neuvěřitelné bludy a návody pro cestující, aby už vlakem nejezdili, protože jsou nebezpečné ( pak pustili scény z youtube z nějakých crashtestů. Chce se mi zvracet z úrovně reportáží o dráze na této televizi. Neskutečné dezinformace.

Teď bych chtěl vzdát svůj obrovský obdiv panu strojvedoucímu z EC 108. Pokud jste viděli rozhovor na ČT, musíte i vy cítit o jakého skromného člověka jde, jak se zachoval v snad nejtěžší chvíli za 25 let služby na stroji. Měl jsem slzy v očích, když ve zpravodajství mu zranění v nemocnici děkovali přes televizní zpravodajství za záchranu života. Ještě jednou veliký dík za Vaši reakci, lidskost a skromnost.
Pocket
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 19:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliva: mě dostalo, jak tam říkali, kde je to bezpečné a kde ne. Nejbezpečnější jsou prý prostřední soupravy. A kdyby náhodou spadl ten most doprostřed, tak jsou zase bezpečné soupravy na kraji.
www.mhd-hranice.wz.cz - Web o MHD v Hranicích

www.dopravni.borec.cz - Web o autobusech, trolejbusech, tramvají a dopravních hrách.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk:

Mám jinej návrh a taky ho dodržuju. Nejezdit až pod návěstidlo, i kdyby měli kaštani skákat do štěrku ..... v Ústí na Západě běžná věc (krátké perony). Vždy na něj musím vidět. V tom kolega chyboval a spolehl se, jako řada jiných v tuto denní dobu (západní nízké slunce) na rozum a pozorný výkon služby vnější výpravčí. Leč vsadil na špatnou kobylu.

Já výpravčím nevěřím. Když se mi snaží podsunout přesvědčení, že Fíro, druhej oddíl je na stůj, ale je to jen porucha, oddíl je volný, můžeš to projet, nic tam neni. Za tebou mám ještě nexák a pak écéčko. Poděkuji za informaci a jedu po svém. Stejně tak s volností koleje při posunu. Už se mi to vícekrát vyplatilo.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pocket:
mě dostalo, jak tam říkali, kde je to bezpečné a kde ne. Nejbezpečnější jsou prý prostřední soupravy. A kdyby náhodou spadl ten most doprostřed, tak jsou zase bezpečné soupravy na kraji.

Asi ti uniklo, že se bavili o tom, které místo je ve vlaku nejbezpečnější při nárazu vlaku do překážky. O bombardování jedoucího vlaku mostními konstrukcemi shůry nebyla řeč.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliva: jo, to byla bomba ty craschtesty Jéžíš, to byla trapošina. Profesionalita na prvním místě. Že to těm lidem co dělají "reportáž" o Studénce není trapné. Aspoň vůdči těm pozůstalým. Co si o tom mají myslet, když se dívají na televizi na takovou trapošinu. Zesměšnění utrpení druhých. To je hnus.

Klobouk dolů před fírou, má neskutečný postřeh. Zachránil dalších několik lidí. Ten by za to měl dostat metál.
Woyta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad TV Nova...

taky se mě nelibí zpravy Tv nova tak se na ně nekoukám.. Tak pokud tady větsina z vas na to nadáva tak se na to taky prestante divat ne??... kdyz je to tak hrozne....
Ale pri tom je zajimave ze na novu vsichni nadavaji ale pri tom ty zpravy maji nejvetsi sledovanost..
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

náhodou. vždycky bylo psáno, že nejnebezpečnější jsou první a poslední vagon. proto se železnice už dávno dohodly, že se poslední a první vozy soupravy nebudou do vlaku řadit :-)


nee...dost srandy. kdyby to fláklo do středu vlaku, tak celý konec by tam byl napasovaný
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to robi ros....víš co za to dostane??? na konci roku od ředitele čd hodinky a pochvalný diplom jaký je frajer. za to mu to stálo. obdivuju toho chlapa. čuměl za jízdy tam kam měl a to zachránilo minimálně 10 dalších životů
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten by za to měl dostat metál.

Já bych v jeho případě kašlal na metály. Modlil bych se, aby mne to nedohonilo jako kolegu od Vraňan. Kdo ho znal, ví, jak se tou nehodou změnil a že to byla tutově příčina jeho náhlé srdeční příhody půl roku po nehodě. Tyhle sračky mají sakra dlouhou setrvačnost, to mi věřte.

Takže se modlim za kolegu, aby to přežil.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spis je stesti, ze to spadlo az na zem a vlak presto skakal, kdyby se to nahodne sprajclo ve "vzduchu", tak by to mozna skalpovalo jen 151, ale taky mozna celej vlak ... :-/
Ostatne by me zajimalo, kde sedeli ty, co nemeli stesti. Si rikam, ze tam ty podvozky proti podlaze, no nevim ...
Pavel
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 20:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na konci roku od ředitele čd hodinky a pochvalný diplom jaký je frajer

Já mu hlavně přeju, aby mu to koncem roku nedávali in memoriam.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 11-2003

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 21:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne: ...Já výpravčím nevěřím... Hihihi
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 21:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aháá, já si říkal proč mi v osm volá taťka a říká ať se pokusím nejezdit chvílu vlakem... Když zjistil že to je marný tak mi říkal ať si sedám doprostřed...

Tož teď mi došlo proč
zítra jedu vlakem :-O
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
uzivatelske jmeno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.99.214.95
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 22:01:02    Odkaz na tento příspěvek  

Oliva> Pokial vysielali tie iste zabery z crashtestov ako tusim JOJ, tak to je extremne trapne a amaterske - na tom videu bol totiz crashtest kontajneru, ktory sa pouziva tusim na nuklearne palivo/odpad (alebo nejaky iny nebezpecny material, neviem presne) a to bol ten vagon co lezal krizom cez kolaje. Ten vlak co do toho narazil mal len demonstrovat, ze ten kontajner prezije naraz vlaku.

Ja neviem, prijde mi to, ako keby pri dopravnej nehode zacali rozpravat o crashtestoch aut a ukazali tam zabery, ako autom narazia do detskeho kocika...
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 22:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Drn:Já výpravčím nevěřím. Když se mi snaží podsunout přesvědčení, že Fíro, druhej oddíl je na stůj, ale je to jen porucha, oddíl je volný, můžeš to projet, nic tam neni. Za tebou mám ještě nexák a pak écéčko. Poděkuji za informaci a jedu po svém. Stejně tak s volností koleje při posunu. Už se mi to vícekrát vyplatilo.

To je zajímavý. Najednou nám pan strojvedoucí DRN jezdí na oči. Není to skoro stejný jako jízda podle rozhledu, která ho tolik vytočila při diskuzi na téma "popískovaná kolej"?

Včera asi bylo včera a dnes je dnes. MH
Oliva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 22:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to uzivat.jmeno: ano jednalo se o tyto záběry s testem kontejneru na přepravu radioaktivního materiálu a dále ukazovali testy, kde kamera byla uvnitř vozu a figury podobné těm, co jsou v crashtestech osobních aut, létali po nárazu vzduchem po vagoně. Úpřímně řečeno, je to k pláči vzhledem k tomu, že se na to mohli dívat i lidé, kteří tu tragédii prožili
Vpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 22:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Já bych radši vlakem jel, na silnicích za prvních 7 dní srpna 30 mrtvých
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 980
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 23:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už sem přečetl x článků o vlakových nehodách a usoudil sem nejnebezpečnější je první a popř. druhý vůz a to se mi opět znovu potvrdilo, takže do přední části vlaku už opravdu nejdu (alespoň na koridoru ne)
Křemík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 23:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslim že přeceňujete pevnost těch protihlukovek .. ty jsou dimenzovaný aby unesly samy sebe a trochu tlaku od větru, ne aby zastavily stotunovej náraz.

Tak to si rozhodně nemyslím. PHS jsou dost masivní na to, aby dokázaly odolat nejen většímu poryvu větru. Stačí se podívat na to, kolik tun betonu se lije do jejich základů.


A daj se lehkym jeřábem za minutu rozebrat, kdyby něco, jsou to jen prefabrikáty nasypaný do drážek.

Děsím se toho, že se při nějakém neštěstí bude čekat na to, až jeřáby rozeberou PHS, aby vůbec mohly začít plnohodnotné záchranné práce. Á propos kdo ty jeřáby povolá a odkud.


To už můžete taky odmítat svodidla kolem dálnic ..

To jsem moc nepochopil. Srovnávat svodidla s výškou řádově v cm s PHS, jejichž výška se pohybuje řádově v m. Nemluvě o rozdílu v pevnosti svodidel a PHS.
Ten co se už nediví
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.2
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 23:36:50    Odkaz na tento příspěvek  

S novinářskou etikou je to sice u nás špatné, horší ale je, že v tom novináři rozhodně nejedou sami. Problém, který nemá řešení, je celkový úpadek morálky a odpovědnosti v téhle společnosti. Před pár lety bych ještě nevěřil, že se něco takového u nás může stát, dnes chápu Rakušáky, proč jsou proti českému Temelínu. Nešťastná nehoda se samozřejmě může stát kdykoliv a kdekoliv, ale nějak mě nepřekvapuje, že se tohle stalo právě u nás. Když mi o nehodě volal bez podrobností kolega, myslel jsem, že konečně došlo ke srážce, kdy strojvedoucí mačkal a mačkal tlačítko bdělosti a při tom jel na stůj. No tak snad příště... Bez ohledu na to, co ti novináři píšou a ukazují, oni nezavinili pád mostu ve Studénce, neprovozovali tramvaje na jednokolejce bez jakéholiv zabezpečení, nepustili vlak na přejezd s uvízlým autem... Četl jsem posměšky na slovenském fóru, že bezpečnost na českých drahách je podobná jako v Indii. Je to sice facka, ale s odstupem musím uznat, že na tom vážně něco je. Ale zase, na českých silnicích je to ještě daleko horší. Takže v čem je problém?

Ale abych to vzal i z té lepší strany: poděkování si zaslouží strojvedoucí (mně by asi trvalo o dost dýl připustit si takový nesmysl, jakože ten most opravdu padá), záchranáři a pohotoví dárci krve. No a je to sice cynické, ale oběti a pozůstalí mají zřejmě štěstí v neštěstí, že jde právě o takovouhle katastrofu, takže odškodnění slibuje kraj, stavební firma, ČD... Srovnejte to třeba s chudákem, na kterého spadl v Praze na Staromáku vánoční strom...
zdeněk1984
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.186.162
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 23:41:20    Odkaz na tento příspěvek  

prohlédl jsem všechny fotky a odteď si sedám minimálně do 3. vagonu, minimálně 3. kupé od konce
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 23:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S těma PHS to asi fakt bude vážná věc, kdyby se nestala ta nehoda, tak mě to v životě nenapadne, ale skutečně - úzké přístupové zóny, balancování vykolejeného vlaku mezi dvěma stěnami, ty PHS skutečně mají bytelné základy a nebylo by to jen tak.
Jak už tady někdo před časem napsal: za ty roky se lidi s těmi vlaky, co jim jezdily pod baráky, sžili a nevadily jim. Najednou přišla modernizace, nový svršek, který sám od sebe přináší odhlučnění, ale k tomu navíc ještě PHS. Ale to si tady píšeme jenom my na k-reportu, aby se to začalo řešit, musela by se bohužel stát v koridoru protihlukových stěn nějaká nehoda s vážnějšími následky.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 23:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je úplně jedno kam si člověk ve vlaku sedne/stoupne, pravděpodobnost že ho tam něco sejme je stejná úplně po celém vlaku (nikdo neví co se stane příště :-()
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 00:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to vojtik. už jsi přišel na to odkud koukali z vlaku oknama??



(Příspěvek byl editován uživatelem rex.)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 00:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdeněk 84 - to myslíte vážně? Pokud ano, tak . Já se třeba musím přiznat, že od jisté doby nosím mimo zastřešené prostory helmu (takovou tu, co mají třeba posunovači), aby mě do hlavy neprašil meteorit.

Omlouvám se za OT, ale zdeňkova reakce mne fakt rozesmála, i když ze studénské nehody (a všeho, co se kolem ní pak vyrojilo) nadšený samozřejmě nejsem.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 00:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslel jsem, že konečně došlo ke srážce, kdy strojvedoucí mačkal a mačkal tlačítko bdělosti a při tom jel na stůj. No tak snad příště...

Tohle přání už se ti splnilo v červnu 2006 ve Vranovicích ty chytrolíne.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 00:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ajo, vidím, to je tak když si člověk na vlaku EC představí jen vozy s nouzovýma miniokýnkama.

Ale ve 130 kilometrech za hodinu se z okýnka kouká pěkně blbě, vyzkoušeno.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 00:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to pak člověk vypadá jako ti psi co čumí z auta co :-) :-)

dřív si to člověk představil..EC super kvalita vozy. dneska na tom jedou klidně Bee
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 00:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V lepším případě.....
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 00:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík, Rex:
A co byste chtěli, když už je to bez příplatku?
zdeněk1984
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.186.162
Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 02:03:15    Odkaz na tento příspěvek  

vážně to nemyslím, ale všimněte si, že jsou rozmlácené okraje vozů, nikoli jejich středy, tak by to bylo racionální:-)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8838
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 03:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ale abych takovýmto způsobem musel živit rodinu, to by mi musela být hodně hanba, nemyslíš?

Dá se vydělat i jinak, víc a hlavně smysluplnější prací, než kydat hnůj takovýmto způsobem.


Ať už si myslím o bulvárních novinářích cokoliv, je to práce jako každá jiná a je zaplacená dost dobře na to, aby se našel někdo, kdo jí bude za ty peníze vykonávat. A kdo na to nemá žaludek, ať to prostě nedělá. Když budeš potřebovat nájemného vraha, taky si nějakého obstaráš, i když tě to bude stát víc, než když si chceš pozvat domů opraváře televizoru.
Nedělejte si se životem starosti - stejně z něho nevyváznete živí.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 08:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

david....jjj. doba slavných EC vlaků je pryč :-)

jinak pánové, obdivuju ty lidi co jsou na té nehodě. podařilo se jim zprovoznit kolej. myslím, že si s vozama servítky nebrali a tahali to přímo bokem pryč z koleje. síla
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
jonas prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.238.40
Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 08:37:57    Odkaz na tento příspěvek  

No však je těch kolejí pod mostem asi pět, tak třeba rozjezdili nějakou krajní. Tahaj to dýzly.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 09:26:33    Odkaz na tento příspěvek  

Lubino:Dobrý námět do nějaké televizní ankety.

Hook:Souhlas.

Vojtik: č.p.1390 - 23.57,Kde si sednete ve vlaku jedno zcela jistě není.Čela vlaku a konce jsou při podobných tragediích vždy na "první" ráně.Když stojíte,pak asi nekontrolovaně letíte...
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.207
Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 09:31:48    Odkaz na tento příspěvek  

Rex:Jak asi ty vozy měli odklízet?Měli je prosit nebo se u nich modlit aby se sami postavily na koleje?Jsou to jenom vozy.
Proč by měla být doba slavných EC vlaků pryč?Možná k tomu přispělo zrušení příplatků na vlaky vyšší kategorie,čímž se z nich staly obyčejné a přecpané rychlíky.To ale s nehodou nesouvisí.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 09:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes Studénku opět jezdí vlaky, totožnost všech obětí je známá
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 17:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně.cz : Mnoho fotografií z místa nehody, zvláště lokomotivy na http://aktualne.centrum.cz/domaci/foto.phtml?gid=7618&id=210039
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 20:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem zhlédnul na tn.cz rozhovor se strojvedoucím ze Studénky. Je to naprostej profík.
Samozřejmě že si přiblblá reportérka neodpustila poznámku (otázku?), jestli by neměl stavbou projíždět pomalu.
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 22:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocha kouře z bymečka...
....svlíkat ženský, do rána pít, ráno vstát a večer zas jít, všechny hříchy za hlavu dát, nebát se a vabank hrát....
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 09:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucí ubrzdil vlak na 90 km-h
Mafia 2 web M. Manson web :-)
Už vím co nesnáším na práci, práci!
Skype: martin.fencl5 ; ICQ: 482-787-172
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 10:12:05    Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, když už se tu pohoršujete nad médii, odpovězte si každý na otázku, odkud o tom neštěstí čerpáte informace...Nebo je tu někdo kdo ve Studénce skutečně byl, viděl, jak se to stalo nebo nedej Bože jel v tom vlaku?
Stupidní otázky k novinářské práci bohužel patří, neb novinář "zastupuje" veřejnost, která si stupidní otázky většinou klade.
Btw: Mě dost mrazí, když si vzpomenu, že jsem se měl v pátek vracet ze Slovenska via Ostrava a právě EC 108 bylo ve hře. Nakonec jsem jel až v sobotu a o tom co se stalo se dozvěděl až z novin na nádraží.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 11:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenomže ona nejsou média jako média. Záleží na způsobu informování. K objektivnímu informování veřejnosti by stačilo, kdyby se VĚCNĚ řeklo, že došlo k najetí, následky na zdraví, životech jsou takové a takové, jaká je výše materiální škody, a popis nehody, co se asi událo předtím a potom, kdo to vyšetřuje, co je pravděpodobnou příčinou, dále kontaktní informace, kam se mají obrátit lidé shánějící svoje bízké atd. To vše doplnit vhodnými celkovými fotografiemi z místa (z patřičné vzdálenosti), třeba těmi leteckými snímky, aby byl vidět rozsah nehody. Informovat třeba obsáhleji, ale věcně, výštižně, objektivně a přitom neutrálně. To se přece udělat bez problémů dá a přitom to PLNĚ postačuje k informování veřejnosti.

Za zásadní otázku bych tady považoval právo lidí na soukromí. To je třeba ctít. Ty detailní záběry na zraněné zblízka, jak jsou odnášeni na nosítkách, atd. jsou vyloženě v rozporu s tímto právem, protože patrně nikomu nebude příjemné, když ho zraněného nebo znetvořeného filmují a fotografují bez jeho souhlasu (který v tu chvíli ani dát nemůže), a dále nechápu, proč se jeho blízcí mají o tragédii dozvědět nejprve z drastických záběrů z bulvárních médií, na kterých oběť poznají, a to ještě dříve, než jsou kontaktování někým kompetentním. Stejné je to se zveřejňováním "emotivních" vyjádření typu "apokalypsa", "strašlivé neštěstí", "děsivá podívaná" (co by tomu asi řekli v Gruzii, kde začala válka?) nebo trapných a vykonstruovaných "souvislostí" typu "našetřil si na lístek na koncert Iron Maiden a ani tam nedojel", "do vlaku už nikdy nevlezu", nebo např. naháněním zraněného strojvedoucího po nemocnici ve snaze z něj "něco dostat" (mimochodem, co měla znamenat ta stupidní informace, že jde o "skromného člověka"?). Totéž nahánění cestujících v náhradním vlaku. To je právě problém bulváru, že toto soukromí lidí nectí. Z hlediska následků je totiž úplně jedno, jestli jeli na metal, do práce nebo na dovolenou...Stejně tak nikdo nemá právo označovat kohokoliv za "viníka", dokud neskončí vyšetřování. (Už jsem četl hodně zpráv o nehodách, kde bylo zveřejněno jméno a bydliště (někdy dokonce i s fotkou) "možného viníka", a to ještě ten člověk nebyl vůbec z ničeho obviněn!!)
Korunu všemu nasadil mluvka ČD Kubala, když řekl něco jako "věřím, že se po této události lidé nebudou bát jezdit vlakem" (na což pohotově zareagovaly internetové servery přiblblými anketami, které se např u silničních nehod nevidí).

A takových věcí by se našlo více, a v tom vidím největší problém dnešních médií. A v tomto bodě mě skutečně nezajímá, že chtějí "zisk" a "zvýšení sledovanosti".
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 12:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Absolutni souhlas.
Jeste by stalo za zminku, ze velke mnozstvi novinaru (osobni zkusenost) dokaze zkroutit vsechno, ale uplne vsechno, vytrhnout citaty ze souvislosti apod. Bez rozdilu, jestli bulvar nebo "slusne" noviny, i v tech "slusnych" novinach situaci reporter proste upravi tak, aby se na to lidi chytli, a casto tim uplne zmeni podstatu veci (zastrelit!), nemluve o chronickem komoleni oficialnich nazvu ruznych instituci (nejvetsi experti jsou na nazvy cirkvi a nekterych obcanskych sdruzeni).
Samozrejme, existuji vyjimky (tez jsem na takove narazil), ale je jich malo.
A kdyz si stezujes, tak se ti v podstate vysmejou, ze maji pravo na "autorske upravy" textu, nebo jak oni tomu nadavaji. To znamena, ze si muzou prekroutit skutecnost jak chteji a ja proti nim nic nezmuzu, protoze pomluvy o me jeste nezverejnili (jenom vyrazne prekroucene informace). A pak se znami ptaji, co to ma znamenat, a ty musis sahodlouze vysvetlovat, ze za vsechno muze ten (pitomy) novinar etc etc ...
Nikdy se neptám následovně: "V co věříš?", "Jaký je tvůj měsíční příjem?" a "Koho jsi volil?"

Rodiče mě učili, že lhát se nemá ... tak mlčím ...
Je to vůbec možné?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.5.168
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 12:23:12    Odkaz na tento příspěvek  

Bez komentáře, hovoří to samo......


„Nejsem v pracovní době, zavolejte v pondělí ráno,“ sdělil ředitel Drážního úřadu novinářům po nehodě ve Studénce

Tragická nehodová událost, k níž došlo v pátek 8. srpna ve Studénce, se stala středem zájmu široké veřejnosti. Bylo proto zcela pochopitelné, že zástupci sdělovacích prostředků se o této události snažili získat co nejvíce informací. Obraceli se na představitele Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a v neposlední řadě i stavebních firem, jež zajišťovaly opravu mostu, který se zřítil do železniční trati. Mnozí z dotazovaných sice dost možná neradi anebo spíše vyhýbavě, vzhledem k závažnosti situace se však přece jen snažili na otázky novinářů nějak odpovídat. Někteří osobně, jiní prostřednictvím svých mluvčích anebo alespoň v telefonických vstupech. Ne však všichni...
Vpravdě zvláštní zkušenost získali Martina Machová a Tomáš Netočný z internetového serveru Aktuálně.cz. Popsali ji ve svém příspěvku „Proč voláte v sobotu? Ptal se šéf Drážního úřadu“. Stejně jako v případě květnové nehody v železniční stanici Moravany, při níž zemřel kolega strojvedoucí Břetislav Demel (podle vyjádření ing. Kodyma pro TV Nova – „...naštěstí se teda zas tolik vážnýho nestalo“) se totiž i nyní ukázalo, že ředitel DÚ ing. Kodym, má, mírně řečeno, velké problémy s formulací některých svých stanovisek, a to zejména při komunikaci se sdělovacími prostředky. Připomíná to chování slona v porcelánu.
Co se vlastně novináři od člověka v čele úřadu, který má vrcholově dbát právě o bezpečnost drážní dopravy, dozvěděli? K textu, který citujeme níže, zvláštních komentářů snad ani není třeba:

„Dvacet čtyři hodin po neštěstí Aktuálně.cz požádalo ředitele Drážního úřadu Pavla Kodyma o odpovědi na několik otázek. Například: „Jakou roli hraje Drážní úřad v neštěstí u Studénky? Kontrolovali jste průběh stavby?“

Odpověď byla nečekaná. Zatímco stovky záchranářů, policistů, železničářů a dalších lidí pracují ve Studénce od pátku téměř nepřetržitě, ředitel Drážního úřadu Pavel Kodym upozornil, že je víkend a že se o pracovních záležitostech nehodlá bavit.

„Já teď nejsem v pracovní době, zavolejte v pondělí ráno,“ prohlásil do mobilního telefonu v sobotu odpoledne ředitel Kodym.

Drážní úřad přitom nejenže znal celou projektovou dokumentaci stavby včetně jejího harmonogramu, ale dokonce mohl zkontrolovat, zda souhlasí skutečné dění na stavbě s tím, co firma plánovala a ohlásila.

Šéf Drážního úřadu může odpovědět, jak takové kontroly probíhají a zda jeho podřízení nějaké prováděli na stavbě mostu u Studénky. Čas na vysvětlení, kdo a jak stavaře v blízkosti trati hlídá, si však Pavel Kodym v sobotu neudělal.

O Studénce prý stejně nic neví a hovor ukončil slovy: „Ne, neumluvíte mne, nezlobte se.“