K-report
 

Archiv do 4. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 4. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 21:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po přečtení této diskuze jsem zase o něco radší, že nemám s ČD podepsanou pracovní (ani jinou) smlouvu. A tudíž si zde (pokud neuvádím konkrétní identifikační údaje) mohu blábolit, co chci. Tak, aby to nikoho nebralo, tak prostě příště napíšeme fotka z nehody a hotovo.

Dodnes mě mrzí, jak jsem do diskuze o 680 dal link na video rodinky v pinďovi na stanovišti a pak se toho chytla TV Prima a ten fíra (co tam byl taky vidět) dostal pěknej flastr.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 22:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen dodám k této kauze jednu věc:je k zamyšlení jak moderátoři např. Mašinka nesmyslně moralizují v jiných diskuzích některé uživatele,jako třeba Manemba,který zde píše plně k tématům a dozvíme se zde díky němu docela zajímavé věci a jinde např v této diskuzi nechávají plácat zcela mimo mísu provokatéry typu Tazatel a spol,kteří nejen že nejsou registrovaní,ale jejich příspěvky mají hotnotu vypuštěné záchodové mísy...Takže bych se zamyslel taky nad moderátory,aby se diskuze na káčku nestala splaškou,jako se poslední dobou stává....nyní zde a třeba v 814 apod.....
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 22:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je vážně k zamyšlení, že dva aktivní moderátoři nepřečtou denně tisíc příspěvků. Jestli se někde zvrhne diskuse, budeme rádi když nám o tom dá kdokoliv vědět do Vzkazů pro redakci. Bude to určitě vhodnější, než nadávat někde hluboko v diskusi. Tady jsem tenhle týden poprvé, v 814 jsem nebyl jakou dobu.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 22:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad mašinka:sorry,nemyslel sem to zle,ale s manembem jste dlouhodobě ve sporu a tam si navzájem nadáváte,přitom tady je to horší.Příště dám hned info.K zamyšlení je,zda-li by neměli přispívat jen registrovaní.....
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 22:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu jsem to zkrátil o ty ostřejší příspěvky, pro příště se vyvarujte invektiv. I lidé s různými názory mohou diskutovat slušně.
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.142.168
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 10:34:32    Odkaz na tento příspěvek  

753006:
Pročpak ti vadí, že někdo není zaregistrován? Nejde náhodou o něco jiného? Řada z vás tu v argumentační nouzi začne útočit na nositele názoru místo na názor sám. Argumentuje k jedinci místo k tématu. Ty jsi mi stále neodpověděl na otázku: Co by v PP Rumburk byla v os. dopravě platná ta brýlatá hydra? Místo toho tady rozjíždíš téma cenzury, skvělý.

Jinak by si opravdu měli všichni šotouši uvědomit jak jsou třeba takovým fírům nebezpečný. Myslím, že fíra z pendolína tvrdě ometený za blbost někoho jiného by dotyčnému jistě měl co říct, převážně ručně.
Prostě a jasně, milí šotoušci, pokud nemáte ponětí o tom jak to chodí u ČD, nečilte se nad tím, že vám tu občas někdo z nás zasvěcených nadá do blbců za vaši horlivost. TEČKA
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.142.168
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 10:40:09    Odkaz na tento příspěvek  

Mašinko, když ti tak záleží na příspěvcích bez invektiv, jak je možné, že jistý fenomén registrovaný pod nickem Fýra tu invektivami a sprostotou jen hýří a nikdo si toho nevšímá? Nebo máš po kapsách metrů povícero?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 10:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tazatel: Pokud máš na mysli ten případ, co já (bylo jich víc), tak spíše si měl fíra ohlídat, aby si tu jízdu na stanovišti dotyční nenatáčeli, nebo je aspoň důrazně upozornit, aby to nikde nevystavovali. Video se ovšem objevilo na Youtube a já jsem sem dal na něj link, čímž jsem dílo zkázy dovršil
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.142.168
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 10:55:59    Odkaz na tento příspěvek  

Detvan:
No je vidět, že o ČD fakt víš velký prd. Za cizí osobu na stanovišti přijdeš min o prémie, ale padla za to už i žlutá karta. U údajně otevřených jedněch dveří na žabotlamu by se nakonec ani fírovi stát nic nemuselo, tam je to dokazování, vzhledem k tomu jaké jsou postupy při poruchách dveří, o dost složitější. Ale to je na dlouhé povídání. Udělali byste rozhodně líp, kdybyste některé naše rady prostě přijali a nediskutovali nad nimi. Víte totiž skutečně prd jak to na ČD chodí. Abyste se časem nedočkali toho, že vám na oplátku fírové začnou naschvál do foťáku rozsvěcet reflektor. :-)))
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.142.168
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 11:03:13    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Věřím, že tě to štve. Myslím, že nebýt toho odkazu zde, nikdo by to neobjevil. Ten fíra je dřívějšího data narození a možná ani nemá povědomí o tom, co se s takovým dig záznamem dá dělat. Tak ho taková možnost asi ani nenapadla.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 11:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel musím souhlasit s názorem, že blbosti se honí proto, aby se odvedla pozornost od věcí mnohem důležitějších. Čím déle se "řeší" pitomost, tím faktor času nahrává většímu průšvihu, který se optikou "dnešních očí" stává menší...
A proto souhlasím s tím, že šotouši jsou pro lid pracující kategorií nevyzpytatelnou, spíše nebezpečnou. Protože neumějí nakládat s informacemi, dělit je na zveřejnitelné a důvěrné. Spíše jsou v rámci své vlastní potřeby důležitosti a zajímavosti hlásnou troubo čehokoliv, co se kde dozvědí. A pak je to pro lidi v provozu "o ústa". Rozhodně nejsem pro utajování nešvarů ohrožujících život nebo hrozících značnými materiálními škodami, ale zveřejňování nejrůznějších pro šotouše úžasných informací zbytečně lidem v provozu ztrpčuje život. Protože mají své nadřízené, kteří se chtějí nebo musí zavděčit nahoře. A tak třeba v rámci své pracovní doby brouzdají i toto DF a sbírají informace.
Takže si vypůjčuji heslo ze sovětského válečného plakátu, který měl i nacistickou obdobu : Pššššt !!! Nepřítel naslouchá !
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 12:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_reiser:
Souhlasím bezezbytku, stejně i s Tazatelem. Proto i u mne mají šotouši punc škodičů a na mašinu mají u mne dveře zavřené. Vlastní zásluhou ovšem.
Ex141detvan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 13:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tazatel: Přečti si to pořádně co jsem napsal a pak odepisuj.Tím co jsem napsal jsem jasně mylsel, že fotka mašiny po ťuknutí na přejezdu je neškodná, ale fotka lidí na stanovišti strojvedoucího a otevřené dveře to je problém.
A jinač jsem vlakvedoucí a taky by mě asi pěkně dojebala fotka otevřených dveří na vlaku, který jsem právě doprovázel.

(Příspěvek byl editován uživatelem ex141detvan.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 13:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Detvan:
Sákryš, kdy už konečně někteří pochopíte, že jde o obecnou rovinu ne o tu konkrétní fotku z přejezdu. Jde o to, když už se tu někdo chce producírovat, aby neuváděl alespoň čas tím méně zdroj snímku. To ti nedošlo?
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 14:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže tazatel to tady uvedl jak mistr světa a nejchytřejší...A zrovna ta fotka na přejezdu nabylo to za co by někdo měl určitě problémy....jo kdyby takhle někdo opravdu uvedl fotku někoho na stanovišti,tak může být takhle naštvanej,ale takhle se zas tak nic nestalo.Takže nevím co z toho dělá drama.Když chce někoho poučit,třeba šotouše,že nemají na net dávat to a toto,tak to jde slušnou formou.Ale slušně to někteří zaměstnanci ČD neumí...
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 14:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, aby to nikoho nebralo, tak prostě příště napíšeme fotka z nehody a hotovo.


Děkujeme .. koukám,že "systémová práce" začíná nést ovoce .. Jinak v tomto souhlasím s Tazatelem,Drnem a jinými "modrými" .. víme totiž moc dobře vo co gou,že ..??


ICQ 237-113-861
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 14:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
No to je dost že se k nám přidal i někdo od řízení letového provozu. :-D navíc, já osobně s tím mám též jisté nemilé zkušenosti. Ačkoli občanské upozornění přišlo, bohužel, takříkajíc z vlastních řad. :-(
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.213.63
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 15:20:56    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: já obecnou rovinu chápu a souhlasím s tím. Ale přečtěte si (všichni) laskavě uplně první příspěvek Tazatele, který to tu rozpoutal. Tam nebyla o nějaké "obecné rovině" ani zmínka, ale týkalo se to konkrétně té neškodné fotky, navíc s hanlivým oslovením "Ty vole" na začátku. Prostě mistrosvětovský příspěvek, jenže absolutně mimo mísu. Ono je totiž dost jednoduché "zamachrovat", udělat z někoho nebezpečného blbce, a pak když se zvedne vlna odporu, proti níž už jaksi nejsou argumenty, tak z toho udělat "obecnou rovinu", že? Úhybný manévr je to dobrý, ale poněkud průhledný...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 15:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn

Já také,však víš ...



P.S. Léčíš se,lazare ..
ICQ 237-113-861
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 15:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007

My tady ale dnes probíráme téma "bonzování" některých zdejších na nás provozní,ne nějakého Vámi jmenovaného přispěvatele /Tazatele/... Někteří jedinci tady totiž nedokážou domyslet případné důsledky svého mnohdy neuváženého jednání,byť nebylo myšleno zle .. toliko k tomuto ...



P.S. A prosím,to Vaše "laskavě" si pokud možno nechte příště pro sebe,nejsme tady žádní malí Jardové a číst povětšinou umíme ... Ď.
ICQ 237-113-861
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 16:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt,když vemeš jednoho Šotouše na mašinu a druhý tě vyfotí a dá to sem,tak je to opravdu hodně špatný.Víme všichni, jak to dopadlo s rodinkou na Pendolínu, když si to tam nafilmovali.Já bych je tam osobně s kamerou nevzal,když už.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 16:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl:
Jasně, moh toho vola vynechat, ale užitečné téma tím načal a to je jen dobře.
Láďa:
Jo, v přestávkách mezi šichtama se potím, napařuju a žeru coldrex. Ještě jsem na tom docela dobře. To Plha chudák, dostal na 10 dnů antibiot a musí to zapíjet 12 kou. :-)
Hele, nechceš ty malý Jardy přehodnotit? Co takhle malý Petr, nebo Pavel? :-D
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 17:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já už jsem se poučil (resp. byl poučen:-), že pokud komentuji nějaké provozní excesy, tak vždy bez údajů, podle kterých by bylo možno viníky identifikonvat.(Tedy pokud nechci, aby z toho byl někdo činěn odpovědným, což většinou nechci)

Prostě stalo se to někdy..někde támhle..a nedávno...:-)

Jinak zprávu typu "dnes jsem jel na vlaku č. 1234 na stanovišti, fíra byl hodnej a vzal mě.." či sem vložit fotku s někým na stanovišti s xsichtem fíry, či ještě s datumem a časem, sem muže dát opravdu jen DEBIL.

Ovšem foto mašiny na přejezdu po nehodě bych fakt neřešil
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.213.63
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 17:09:28    Odkaz na tento příspěvek  

Láďa, Drn: znovu opakuji, že vím o čem mluvíte. Holt když ve vedení sedí "zodpovědní lidé", kteří místo toho, aby se zabývali tím, čím by se zabývat měli, tak řeší kraviny a hledají záminky jak zbuzerovat případně servat o prachy své podřízené, tak to taky podle toho vypadá. Takže jádro problému není ani u šotoušů, ani u řadových zaměstnanců, ale kdesi na Nábřeží (ostatně jako u většiny problémů ČD). Ale myslím si, že nikdo nemůže chtít po např. 14ti letém klukovi, dětsky zapáleném pro mašinky, aby měl nějakou soudnost a věděl, co může napsat (čím se může pochlubit) na netu a co si má nechat pro sebe. I já jsem dřív býval takový, jenže to bylo ještě v době, kdy šlo všechno tak nějak v "normálních kolejích", a než přišla tahle dnešní podivná doba, tak jsem naštěstí stačil dospět. Dnes už bych si fakt nelajznul požádat fíru jestli by mě nesvezl, když vím, že by kvůli mě mohl přijít o místo.

Za to slovo "laskavě" se omlouvám, opravdu tam působí nepatřičně, ale to až teď, když si ten svůj příspěvek znovu čtu...
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 17:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím že sme si to teda všici vysvětlili a mohli bychom tuhle debatu ukončit a věnovat se tématu co myslíte ne/přátelé....

10:15 V sobotu v 19:50 se na chráněném železničním přejezdu na trati Zábřeh na Moravě - Šumperk střetl osobní vlak s 61letou cyklistkou. Ta byla zraněna. Žena byla pravděpodobně pod vlivem alkoholu.

http://www.novinky.cz/clanek/132282-pri-nestesti-n a-prejezdu-zemrela-mlada-zena.html
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 18:53:18    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že debata o vyvěšovaných informacích o nehodách není ve vlákně "Nehody" off topic. Ovšem stále mi chybí číslo toho "spisku"...
Zodpovědných lidí z nábřeží se zrovna zastávat nemusím ale spíš jim budu vyčítat dokonale řízený proces restrukturalizace ČD mež buzeraci za rodinku na stanovišti strojvedoucího. Nebo myslíte, že to je "zodpovědné" od toho strojvedoucího? Já bych to asi nedramatizoval ale na druhé straně pád jednoho ruského letadla začal taky tak.
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.25.109
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 19:47:56    Odkaz na tento příspěvek  

Amper:
Až budu v práci, seženu ho, nejsem tam jaksi denně, ty ano?
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 19:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007

Nic proti Vám,ale na slova "laskavě a milánkové" jsem dost alergická ...


Drn

Jméno je vybráno zcela náhodně,žabáku ...


ICQ 237-113-861
Brachanec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 19:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dle info kámoša měl R 1444 v čele s 750 143-0 asi před hodinou nehodu někde u Komořan u Vyškova,zatím víc neví,jen že narazil do nějaké překážky nejspíš
http://kromerizske-drahy.com/
http://www.prototypy.cz/
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 21:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je za kravinu? Přece, když někdo poruší předpis, je vyfocen (kýmkoliv) a fotka se objeví (třeba tady), tak za průšvih nemůže ten, kdo to vyfotil, ani ten, kdo to vystavil, ale ten kdo porušil předpis. Fakt je to tak jednoduché.

Jestli je předpis rozumný nebo ne, je jiná kapitola, ale to se nedá řešit tutláním, protože je to naprosto nesystémové. Ostatně, mě se taky bemusí líbit všechna pravidla mého zaměstnavatele, ale jednou jsem na ně přistoupil a smlouvu podepsal, tak se jimi budu řídit (a případně tlačit na změnu), a nebo taky můžu jít o dům dál.

Trochu i to připomíná z scénu z jednoho mého bývalého zaměstnání: Jedna (resp. více) paní tam měla být v určitou hodinu, ale (mj.) do práce chodila pozdě. Protože se mi příčilo na jejich podvody podporovat, zapsal jsem se do knihy příchodů tak jak jsem přišel (místo falešný čas -1h nebo o pár políček dál). Jednou takhle za mnou přišla nadávat mi do kanceláře: "Co si o sobě myslíte, kvůli Vám jsem dneska přišla pozdě."

Hm, kvůli mě, fakt. Na ČD by se s tímhle myšlením asi taky hodila.

Takže pokud se např. skutečně jezdí týden s otevřenými dveřmi na téže soupravě, tak si příslušní pracovníci zaslouží přinejmenším vylágoš.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 9-2002
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 21:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prispevky typu dne XY tam a tam se semlelo (nabouralo - jelo) to nebo ono, jest vse v poradku. Spatne to ale vyzni od kohokoliv, kdo
a) porizoval o tom fotky nebo videozaznamy, ktere mouhou nekoho poskodit
b) uvadi jmena
c) uvadi prilis podrobne udaje o jednani ne zcela predpisovem, byt ne zcela nebezpecnem.

Ve vsech uvedenych pripadech je treba mit na pameti zakon padajiciho hovna.

Takze bych rad dal ultrasotousum uzitecnou radu: Kdyz uz fotite kamose na masine, udelejte to bez firy a za podminek, ktere dostatcne znemoznuji jakoukoliv identifikaci, kdy, kde kdo atd. Nepritel nasloucha !!!
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 22:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hnidopich:kdo to vyfotil, ani ten, kdo to vystavil, ale ten kdo porušil předpis. Fakt je to tak jednoduché.

Tihleti fotografové a pozorovatelé ovšem při své činnosti ve více než 50% případů porušují drážní zákon(zákaz vstupu na pozemek dráhy).
Potom je komické,jak chtějí tepat do lemplů,kteří si neplní své povinnosti a sami přitom porušují zákon tohoto státu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 23:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je za kravinu? Přece, když někdo poruší předpis, je vyfocen (kýmkoliv) a fotka se objeví (třeba tady), tak za průšvih nemůže ten, kdo to vyfotil, ani ten, kdo to vystavil, ale ten kdo porušil předpis.
S tím plně souhlasím. Pak už je jen na uvážení dotyčného zda ten materiál vypustí do éteru. Nevím proč bych měl krýt něčí šlendrián. Ze soucitu? Tím ovšem nemyslím např. kauzu "rodina na stanovišti pendolina"

Jinak,omlouvám se co zde teď napíšu, je to trochu mimo, ale vím, že tato diskuze je v těchto chvílích dost populární i jinde.

Vážení, dne 29. ledna nejel v celé své trase na R 643 vůz 1.třídy, já jako cestující s jízdenkou 1.třídy jsem byl přinucen si sednout do odporného a špinavého béčka, ve které jsem si navíc umazal triko od nějakého šmíru.(což tedy byla moje chyba - neměl jsem si sedat k okénku a opírat se o sedačku, ale kdo to má tušit,že?) Počet naštvaných cestujících jako jsem byl v tu chvíli já bylo více. Na hlavním nádraží a ani v dalších stanicích, kde vlak zastavovall nepadlo o mimořádnosti ani slovo. U budějovických rychlíků si kupuji 1.třídy zvlášť kvůli naprosto nevyhovujícímu stavu vozů 2.třídy a nejsem sám kdo to takhle řeší, o to víc mě pak štve, když kvůli pochybení někoho jiného jsem nucen těmi vozy cestovat.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 23:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17:

To je sice možné. Já vlakem (u nás už pár let raději nejezdím v rámci zachování pohody a duševního zdraví), ani nevstupuji na pozemky dráhy za účelem focení ani jiným.

Ale kdybych vylupoval banku a někdo mě při tom vyfotí. Tak když pak budu tvrdit, že já jsem chudák a on blbeček (co navíc po vyfocení loupežného přepadení přešel na červenou), který mě dostal do maléru... tak budu za blba spíš já.

Prostě mi to přijde jako nesmysl. Když udělám něco, co nemám, tak jsem se snad do maléru přivedl sám ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Hnidopich.)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 00:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s Hnidopichem.
Tvrdě by se mělo postihovat jakékoli porušení předpisů a nařízení.
Tím ovšem nemyslím např. kauzu "rodina na stanovišti pendolina"
Je to zakázáno,tak jaképak ohledy?
Taktéž vstupování do kolejiště,dokud vlak nezastaví.-Všichni,kdo poruší toto nařízení,by měli být sankcionování tučnou pokutou.
Rovněž nařízení "Při příchodu a odchodu z nástupiště použijte podchodu".
Při zjištění kouření zaměstnanců,nebo cestujících v obvodu "dráhy" je rovněž nutno tvrdě zakročit.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 00:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milí moji přátelé, fandové železnic.
Právě mi někteří z vás dali další a konečný důvod, proč nepustit na TGM, v Kolíně, na Hlaváku ústeckém, či pražském, či děčínském, nebo třeba v Chebu, kohokoli z vás cokoli fotit si na stanovišti, nebo ze stanoviště ven, nebo dokonce strojovnu. A že už jsem vás tam pár měl (předpis to nezakazuje, pokud vás doprovázím, není to za jízdy). Nečekejte ani, že vám na požádání přepnu jakákoli poziční světla, zvednu nebo stáhnu jakýkoli sběrač. Je mi to moc líto, měl jsem s vámi trpělivost, ale jak vidím, řada z vás je prostě nepoučitelných a tak mne snad pochopíte.
To, co tu napsal Tazatel, Láďa, Apollo17 není snůška nesmyslů a bohužel, my musíme chránit hlavně sebe. U mne si tedy již neblýsknete a za to poděkujte pánům jako je Sipi, Hnidopich a další. Totéž budu doporučovat všem svým kolegům, kteří mají pro vás také pochopení a připomenu jim, jak se tu k tomu řada z vás staví a jak je můžete svou hloupostí ohrozit.

P.S. Bylo mi ctí pánové.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 02:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach nééééé. Jsem raněn! Srdce mi krvácí! Ba co dím,... umírááámmmggrrr.... chropt.... .
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 02:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17:

Souhlasím. Bez výjimky. Osobně sice nejvíce z uvedených nařízení preferuji vymáhání zákazu kouření (všude, kde je to zákonem zakázáno, tedy třeba i na zastávkách MHD). Sám se divím, když prý dráhy mají tak málo peněz, proč to nezačnou vybírat (třeba ty vstupy do kolejiště před zastavením a přechodu mimo podchod). Jednak si trochu přilepší... no a jednak lidi sice budou koukat, ale časem pochopí a začnou to respektovat (což je plus pro bezpečnost).

Když už máme pravidla, tak je snad budeme dodržovat ne? Když by některé bylo špatné, tak je snad změníme, že. ;) Ale ignorovat a překračovat je zoufale nesystémové a nikam to nevede. Jenom to navenek hezky vykresluje ten drážní m....k.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 07:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sám se divím, když prý dráhy mají tak málo peněz, proč to nezačnou vybírat (třeba ty vstupy do kolejiště před zastavením a přechodu mimo podchod).

A kdo jim to zaplatí nebo chce nádražák dostat do zubů?
Př.: Někdo jde mimo přechod (nebo kouří)- příjde nádražák: "Dej mi stovku pokuty." "Nedám, di do pr****" Nádražák zavolá policii, kouření ani přecházení se už v tu dobu nekoná (pokud vůbec přijedou) a je to s nádražákem tvrzení x trvzení. Navíc "přecházeč" či "hulič" může mít pár kamarádů, co mu potvrdí, že "on nic, on muzikant". Jedině snad kamerový záznam, ale většina lidí má důležitější věci na práci, něž někomu dokazovat takovýto přestupek.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tezko bude zakaz koureni vymahat ten, kdo jej sam porusuje a jedno, zda je to zamestnanec drahy ci policie.
Co se tyce posilani do pr..., souhlas, ale na nektere "hrdiny" staci jen zavrcet a daj pokoj. A co se tyce prechazeni pres koleje mimo podchod, tak tam opet, priklady tahnou.
Ovsem, pripadna pokuta spada pod ci jurisdikci a kam nasledne penize poputuji ? Nejsa pravnik, nevim ...
Na druhou stranu, ale jsem proti "pranyrovani" prestupku za kazdou cenu, proboha proc ?
A pokud se vratim k te puvodni fotce, kvuli ktere tato debata vznikla. Pokud je jeji obsah zavadny (???), tak je to focene ze zastavky, nebo se aspon tak tvari a kupodivu, neni duvod a. uvadet kdo fotil, kazdemu je po tom prd a b. se tim nejak dal zabyvat. Proc jako ? To nemate nic lepsiho na praci ?
A dalsi veci nema smysl resit, protoze evidentne zase nekdo v praci se mooooc nudici vymyslel kokotinu. Protoze evidentne je to jednodusi nez za ty prachy co bere delat neco na zlepseni organizace prace a pripadne odbourani nesmyslnych narizeni. Cili vykonavat svoji praci podle sveho funkcniho zarazeni a protoze evidentne na to nema, tak svuj problem prenasi na lidi, kteri za to nemuzou a ktere to primo uzasne bavi a ktere to primo uzasne motivuje k respektovani narizeni ustredi a k jejich praci pro takovou to uzasnou firmu, ze ... :-/
Opet jak u blbejch na dvorku ....
Doufam, ze az si to ten pripad precte, nebo jeste lepe jeho nadrizeni, ze se s toho taky ... a jeste vic ...
Pavel
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:30:32    Odkaz na tento příspěvek  

PjP:
Chlapi, nejde přeci o tu fotku, byly tu i horší. Mne nasralo, jakým způsobem to sem bylo vloženo. "Vyfotil přímo na místě jeden vlakvedoucí......" To je to, proč jsem vyjel. Můj kolega nafotil po nehodě pár fotek a pak je poslal po mailu pár známým. Někdo aktivní to ale poslal ještě dál, až se to kolegovi vrátilo jako bumerang do vazu a měl s tím docela problém, vyhrožování žlutou kartou atd.. O to tady de. Ne o tu fotku. Prostě mlžit a nejmenovat, ani funkce. O to mi HLAVNĚ šlo, ne o tu jednu podělanou fotku, která vám může připadat nezávadná (jenže to vy soudit nebudete!!).....už je to jasný?
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:37:28    Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopichu, ty troubo, možná svýma uvědomělýma kecama jen přílíváš oleje do ohně. Asi si neuvědomuješ, že řada těch fandů si opravdu ráda něco nafotí i tam, kde se jinak nemá šanci dostat a srát tu fíry, který jim to umožní, je fakt vůči fandům nefér. Když tě to teda nezajímá, vlakem nejezdíš a vše drážní tě sere, tak táhni odkud si přišel a neopruzuj tady učenými kecy jak se maj dodržovat předpisy na dráze...jsi s tím fakt dost ubohej. Mě šlo jen o jedno, aby někdo nepřivedl ve svém svatém nadšení pro zajímavou fotku jiného do průseru.
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:42:23    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě douška. Nedávno mi jeden šotouš ve vlaku vyprávěl, jak se chtěl nafotit stanoviště a strojovnu mašinky 753.7 jisté soukromé firmy. Fíra se nechal hodně dlouho přemlouvat, ale nakonec svolil. Ale před tím, než začal šotoušek blýskat si komplet uklidil pulty od svých pomůcek, hodinek, mobilu, tašky, brejlí i propisky a přímo mu zatrh, aby k fotkám psal kdy a kde to bylo pořízeno. Proč jsou na to asi hákliví i u soukromých dopravců?
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:44:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Me naprosto, jen me neni jasna ta nasledna diskuze ... :-/
Jo, jeste nemluve o tom narizeni ... ktere jste tu tak pekne praskl ... ;-)
A co se tyce nekterych pseudofandu, kteri dostanou prilezitost a pak to za tepla vsechno napraskaji, jen aby se pochlubili, tak ty bych taky nakopal ...
Pavel
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:44:40    Odkaz na tento příspěvek  

753006:

Potřetí se ptám, zatím marně:

Co by v PP Rumburk byla v os. dopravě platná ta brýlatá hydra 753006???????}
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 2941
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tazatel:
Zkuste příště vyjadřovat svůj názor bez urážení ostatních (Hnidopich) Ať se Vám jejich příspěvky jakkoliv nelíbí, nemusíte používat metody našich politiků.
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:47:53    Odkaz na tento příspěvek  

Pjp:

Pokusím se dodat č.j. toho neuvěřitelného ublíženeckého slintu co nejdříve.
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:51:03    Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka:

Omlouvám se admine, opět jsem se nechal unést. Budu se korigovat.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.5.224
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:51:40    Odkaz na tento příspěvek  

Před časem jsem četl komentář stanice BBC k jakémusi dění. Psalo se tam, že když jsou někde tři češi, tak je třeba být obezřetný, protože jeden z nich je práskač. Ten komentář nebyl ze 70. let minulého století, ale z loňského roku...nu co, není nic lepšího než se "prásknout" sám. Zvlášť tady.
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 08:54:15    Odkaz na tento příspěvek  

749.241:
Když se prásknu sám, asi to udělám o své vůli, ne? Horší je, když mne nafotí a zveřejní i s popisky někdo druhý, třetí, co já vím......
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 09:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : Víte kde mi to může být....u . To, že mi na požádání nezvednete sběrač mě opravdu nechává chladným.
Já jsem si koupil od ČD službu, které se mi nedostalo a nevím jak jinak se bránit, než to dát sem.

Prostě mlžit a nejmenovat, ani funkce. O to mi HLAVNĚ šlo

Tak tady se někdo chce vracet do let, ktéré už jsou naštěstí minulostí.Já myslím, že tady se týdně objevuje několik stejně (né-li více) "závadných" fotek ať už s popiskama nebo bez. A ani uživatel Tazatel to nemá šanci změnit...
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 09:13:54    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

Jste k politování. Tady těžko vyřešíte své trable s ČD. Nevíte o diskuzním fóru na jejich webu? Tam si stěžujte a necpěte to sem. Myslel jsem, že tady se scházejí hlavně fandové železnic (ne přímo ČD samozřejmě). Brečíte dobře, ale na špatném hrobě. Tomu Drnovi se ani moc nedivím, taky bych rezignoval, když vidím ten přístup, jen to ostatním kazíte....A tu svou si nechte pro svého přítele, pane.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 09:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tazatel:

Já tu nechci řešit trable s ČD, já už podobné trable s ČD nechci zažít a proto jsem to dal jsem ( a vím moc dobře proč, Vy možná také a jestli to nevíte, tak Vám to možná někdy dojde).Nevím, jak jste poznal, že nejsem fanda železnice? Jsem fanda železnice, ale nenechám si od ČD s.át na hlavu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 09:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tazatel:

Navíc jste hulvát, který tady svými příspěvky dokazuje jak nízké má IQ. Radši se ani nepřiznávejte, že pracujete u ČD nebo si začnu myslet, že sedíte v domě u Vltavy....
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 09:40:31    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

Ano já jsem hulvát a vy, co zde vystrkujete řiť z okna ne. To je dobrý, pane. MY všichni jsme blázni, jen vy jste letadlo, že?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 09:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tazatel:

Tak nějak nevím co vám mám na to odepsat, snad jen hezký den a snad vás brzy pustí z toho blázince odkud píšete. Jinak děláte ČD ještě větší ostudu než mají.
Tazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.23
Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 09:54:58    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

To ovšem není problém váš, tak to neřešte. A pokud jich nemáte sám dost se sebou, dejte se na charitu. Sbohem.
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 10:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo prosím přesnější informace co se stalo včera večer na třístovce? Díky
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8

Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 2 211km
www.kpkv.bilysklep.cz (ve výstavbě)
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 10:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych byl rád za bližší info z včerejší 300. Ale trochec se to už množí ty předměty v kolejišti
Brachanec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 11:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

něco sem k té 300 našel
http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Ekrimi%7E&83e=DO2 7918&ex27918=video-na-brnensku-vykolejil-vlak
http://kromerizske-drahy.com/
http://www.prototypy.cz/